LANDBOUW. Provinciaal Nieuws. 'NIEUWS UlT"(AATSHEÜVEL Kerknieuws. Kunst en Letteren. k 977, Vo id. f 6000.— .97Vl6 Geldersche Credietver. Waalwijk f 6500. Met deze kaarten mag de reis onderweg niet worden afgebroken en wordt bij het verlaten van den spoorweg op een ander station dan Luik de geheele plaatskaart in genomen. Alle overige retourkaarten naar Luik welke gedurende den duur van de tentoonstelling worden afgegeven, zijn 10 dagen geldig. Tweede Kamerverkiezingen. Tot candidaat voor de Tweede Kamer in het kiesdistrict Enschede is door de R. K. kiesvereeniging Eendracht maakt Macht" te Enschede gesteld de heer AII. J. Engels met 90 stemmen. Op den heer J. Th. v. Lent zijn 30 st, op een anti-rcvolutionnair 4 stemmen uitgebracht. Door de R.K. kiesvereeniging te Fijnaarf, is op Zondag 30 April met algemcene stem men candidiat voor Zevenbergen geprocla ineerd W. li. Bogaardt. Wij vernemen, dat de centrale anlirev. kies vereeniging te Beverwijk besloten heeft- den heer Passtoor9 officieel candidaat te stellen 'u het district Beverwijk. Uit officieele bron wordt aan de JV. Ct. medegedeeld, dat de heer Merckelbach zich in Gulpen niet meer beschikbaar stelt. Als candidaten worden thans genoemd de heeren jhr. oir. Ch. Ruijs de Beerenbrouck te Maastricht, Pinckers, rijksveearts te Gul pen, prof. Spronck te Utrecht en het ka merlid van Kol. Naar men ons uit Gulpen schrijft kan, blijkens informatie uit de be9te brou, wor den verzekerd, dat prof. Spronk er niet aan denkt een candidatuur te aanvaarden. Door den bestuursraad van de negen districtskies- vereenigingen van ^Vooruit- gang' te Amsterdam is gisteravond met 43 tegen 2 stemmen besloten zich te vereenigen met het compromis door het hoofdbestuur in samenwerking met de besturen tan de kiesvereeniging. *De Grondwet" en de Vrijz. Dem." rereeniging voorbereid. Diensvolgens zullen de candidaten zijn. District I: dr. H. F. R. Hubreeht (aftr. lib. C. Lely, oud-minister van (lib.) K. Eland, oud-minister van uitgebrachte stammen inzenden. Deze stem- wurden in een» openbare vergadering District II W. H. en N. Kistrict UI Oorlog (lib,) District IV J. W. IJzerman, lid van den Amsterdamschen gemeenteraad (lib.) District V Th. Ketelaar (aftr. vrijz. de in oer. District VImr. W. H. de Beaufort, oud minister var. Buitenl Zaken (lib.) District VU dr. C. F. J. Blooker, wet houder van Amsterdam (lib.) District VIIIP. Nolting (aftr. vrijz. de- mocr.) District IXmr. C. Th. van Deventer (vriji.-democraat.) De officieele candidaatstelling zal nu nog hebben te geschieden door de distrits-veree- nigingen zelve. Men schrijft uit Oudenbosch aan de N. C. Door de Roomsch-katholieke kiesveree niging te Oudenbosch (kiesdistrict Zevenber gen) is met algemeene stemmen tot candi daat gesteld de heer A. C. A. van Vuuren, redacteur der Residentie-Bode te's-Gravenhage nadat hij voor leden der Roomsch-katholieke kiesvereeniging alhier een politieke lezing had gehouden. Waalwijk, 6 Mei 1905. Afdeeling „Waalwijk" R. K. Kiesvereeniging. Naar wij vernemeu zal Maandag a.s, des avonds om 8 uur eene vergadering gehouden worden van de Afd. Waalwijk der R. K. Kiesvereeniging tot het stemmen over een candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede-Kamer der Stateu-Gcneraal. Ook zal het bestuur voorstellen nog twee leden als bestuursleden te doen benoemen om de werkmansklasse en de landbouwers alsnog de gelegenheid te geven zich in het bestuur te doen vertegenwoordigen. Ten einde ome afdeeling in de mogelijk heid te stellen in de hootdbestuursvergade ring meerdere stemmen te kunnen uitbren gen wijzen wij de kiezers er nogmaals op dat het hoogst wenschelijk is, zich voor zoo ver zij nog geen lid der kiesvereeniging zijn alsnog vóór a s. Maandag of uiterlijk op dien dag vóór de vergadering aan eender be stuursleden op te geven. De vergadering zal worden gehouden in de zaal der St. Paulosvereeniging, Zooals we in ons vorig nummer me dedeelden wordt a.s. Maandag te Baardwijk, de vergadering der afdeeling der R. K. Kiesvereeniging gehouden, des avonds ten 8 uur iu het Vosje. Een goed middel om de leden allen te doen opkomen wordt hier gevolgd Etn persoon gaat met de kwitanties rond, beurt dc contributie, zegt bij alle leden aan dat het a. s. Maandag vergadering is. Daaren boven wordt het nog gepubliceerd aan kerk en gemeentehuis. Tot de vergadering van Maandag worden aldaar alle R. K. Kiezers uitgenoodigd, die zich dan nog als lid kunnen opgeven een goed middel om het ledental nog uit te breiden. Hetzelfde geschiedt ook te Waal wijk en we hopen dat nog veel leden zullen toetreden. De vergaderingen der afdeelingen in de a. s. week te houden dienen tot het stellen van candidaten, want voor 11 Mei moeten de afdeelingen aan het hoofdbestuur de candidaten en het aantal der op ieder men door het dagelijksch bestuur geteld en de gros-car.didateulijst opgemaakt, dus ieder lid kan daarbij tegenwoordig zijn. Onderwijs. Donderdag werd op Musis Sacrum de voo: jaarvergadering van Onderwijzers uit ons arrondissement gehouden. Ruim een veertigtal onderwijzers waren opgekomen. De vergadering werd door den Voorzitter, den heer Spijkerman, met een hartelijk woord geopend, waarna de heer v. d. Heijden voorlezing deed van de not - len der vorige vergadering. Op verzoek va.i den Voorzitter zal het gedeelte der notulen, dat betrekking heeft op de rede van den heer v. Oppcnraay, de Kollewijnsche Spel ling," in de najaarsvergadering, waarop de schoolopziener tegenwoordig zal zijn, nog maals worden voorgelezen. Dc hrer Busch van Geertruidenberg las nu het jaarverslag over 1904 voor. Besloten werd dit j.»ar niet te gaan reizen, doch de tweede of feest ver gadering zoo aunlrekkelijic mogelijk ie maken. Na afdoening van noj; enkele andere huis houdelijke zaken hield de heer C. Donker alhier eene lezing over het onderwerp /Drankbestrijding door de lagere school". Dit punt werd uitstekend behandeld en gaf aanleiding tot een zeer geanimeerde discussie. Welverdiend was het woord van dank, dat de Voorzitter, namens de Vergadering den inleider bracht. Wegens den langen duur der discussie over genoemd onderwerp werd het punt: vDe Geschiedenis op de lagere school inleider de heer J. de Bree alhier, uitgesteld tot de volgende vergadering. Gelijk onze lezers weten, zal de heer A. Pulles, ouderwijzer nan ouzc openbare cliool dit jaar naar Oost-Iudië vertrekken, om aldaar in gelijke functie werkzaam te zijn. Naar wij vernemen is thans door hem tegen 1 Aug. a. s. eervol ontslag uit zijne huidige betrekking aangevraagd. Geldlcening. Inschrijving in de geldleening groot f 20.000.ii S1/, *au *e gaan door da gemeente Waalwijk op 6 Mei 1905. Geg ind aan A. van lersel te Waalwijk f 500. a 98'/16 A. C. Ie Blanc te Waalwijir f 1000. a 98 W. Timmermans Zn. Waalwijk f 2000. k 98 o/0 II. n f 4000.— 97^00 Gunstige beslissing. De Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid heeft goedgunstig beschikt op het verzoek van de waterschappen #Dc Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk' en ,/De iuitenpolder var. Waalwijk", om vanuit den Nieuwen Maasmond, zoolang het kanaal 8-Bosch Drongeler. onvoltooid is, water in te laten tot btvloeiing van de beide polders. Zoodra het vee uit de weide is zal van die vprgunning worden gebruik gemaakt en redurende de wintermaanden, dit enkele m«len worden herhaald, teneinde te proti— teeren van het kostbare Mausslik, waardoor le vruchtbaarheid der landerijen merkelijk zal worden verhoogd. T. A. V. E. N. U. Naar wij vernemen, heeft de vereeniging T. A. V. E. N. U, die dezer dagen te Heus- d< n een uitvo'ring gaf zeer veel succes gehad. Alle rangen in de concertzaal waren zeer goed bezet en zoowel de operetten, als de overige vocale werken werden uitstekend ten gehoore gebracht. Het zal dan ook niet de laatste maa. geweest zijn, dat genoemde Vereeniging aldaar optrad. Velen hebben laar een hartelijk „tot weerziens" toege roepen. Prctniemarkt. Op de jaarmarkt van 11. Donderdag werden de volgende premiën toegekend Loonopzand Waalwijk. Sprang. Udeuhout. Sprang. Kaatsheuvel. Drunen. Sprang. No. 53 D. Oerlemans 67 A. van Huiten 87 W. van Baardwijk 98 H. Bergmans 99 A. Broeks 135 Jac. de GraafT 138 niet afgehaald. 171 id. 266 A. Musters Bz. 346 Jan Klis Ongeval. Een kindje van zekere V., indeleZeine alhier had het ongeluk dezer dagen, toen het alleen in huis was, met den gloeiende;, pot der kachel in aanraking te komen en zijn hand dermate te branden, dat genees kundige hulp moest worden iugeroepen. Naar Suriname. Naar ons uit goede bron wordt medege deeld vertrekken met het s.s. Prins Wil lem IV van Amsterdam naar Paramaribo, de heeren L. ltiedé, L. Hakkert uit Capelle eu J. H. Kuijl allen voor rekening van een nieuw opgerichte en te Rotterdam gevestigde Naam loosche Venn. Surinaamsche Houtaankap en Handelsonderneming. Het berichtje om trent den heer L. Hakkert uit Capelle is dus in zooverre waar dat hij er heen is, doch niet zooals men er uit zou opmaken voor een houthandel. De heer Hakkert zal een administratieve betrekking bij den export en importhandel bekleeden. Besojjen. Afd R. K. Kiesvereeniging Be soijen. Vergadering Maandag 8 Mei des avonds 8 uur bij Const, van Dongen Punten van behandeling. Vastelliog candidaat voor lid van de Tweede Kamer. Bespreking der wi nschelijkheid om dc Kiesvereeniging ook diensbaar te raakeu voor verkiezing Provin ciale Staten. De gelegenheid bestaat nog zich als lid op te geven. Baardwijk, 6 Mei. Maandag hield de liandboogschutterij Soranus, gevestigd in het café van deu heer H. Mulders op het Hoogeind hare jaa lijksche onderlinge prijs verschieting. Recht gezellig bestreed men elkaar om als overwinnaar uit het strijdperk te komen. Na een hardnekkigen strijd ging de heer H. Mulders met de eerepalm strijken. Na de prijsverschieting vereenigden zich de leden om zich eens goed te vergasten aan een heerlijk vischmaal. Nu, het moet worden gezegd, dat de hospita er slag van heeft um liet de leden van So anus naar deu zin te makcu. Capelle. Nadat de knecht van den land bouwer V. te Waspik in de Aanwassen den geheeleu dag had geBgd, wilde hij huiswaarts keeren. Hij spaode zijn twee paa'den voor een slede, met het do?l om de egge daarop re vervoeren, doch «oeu hij deze op de slede wilde leggen, verschrokken de pasrdenenzij sloegen op hol. Onder hel hollen g raakte ze van elkander, terwijl elk der dieren een audere richting volgde. Hel eene paard rende de brug bij het Capelsche veer over, maar werd halverwege in zijn vasrt gestuit doordat het verwarde in de leidsels en de strengen. De val veroorzaakie het dier ernstige wonden aan de pooten, teogevolge waarvan het veel bloed verloor. Het audere paard, dat op een audere plaats werd opge vangen, had ook eenig letsel bekomen, doch uiet van zulk een erns'.igeu aard als het eerste. Het gerucht loopt alhier, als zou de lotcling der lichting van 1905 C. Nieuwen huijzen, ingelijfd bij het 6e Regiment Infan tcrie, garnizoensplaats Geeit-uidenberg, zijn afgekeurd voor den dienst. Het onvermijde lijke gevolg zal daarvan zijr, dat de loteliug der lichting 1905 A. A van Dommelen, onderwijzer aan de O. L. School op den Loonschendijk, die er zich reeds over ver heugde een vrij nommer te hebben getrokken, iu plaats van voornoemden Nieuwenhuijzen het volgende jaar onder de wapenen zal worden geroepen. Drie schoenmakers, woonachtig in de Heistraat alhier, hebben de gewoonte 's mid dags den ichafltijd in den dulevaart door te breDgen. Terwijl zij daar wandelden, bemerkten ze, dat twee aau elkander gekop pelde koeien, welke uit de weide gesprongen waien, door den moerassigen grond gezakt waren. Een der schoenmakers liep naar de woning vau den eigenaar der koeien om hem van het geval iu kennis te stellen. Deze met zijn zoon eo enkele buren begaven zich er heen, teneinde de beesten op den vasten grond te helpen, wat cok met vereende krachten geschiedde. T. Waarts, wonende alhier, heeft ont slag gevraagd voor de betrekkingen van gemeenteb .de, nachtwaker en lantaarnopste ker, zoodat personen in de gelegenheid zijn naar vorrnoemde betrekkingen te solhcue ren. Ruamsdonk, 5 Mei 1905. Gisteren herdach ten de echtelieden E, Bossers en Ml YVage- makers, den dag waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Dat deze dag niet zonder belangstelling zou voorbijgaan, was al vroeg in den morgen te zien, toen reeds van vele woningen de v&derlandsche diitkleur wapperde ten bewijze vau deelneming in dit zeldzame feest. De eer, die dit geachte bruidspaar werd aangedaan is met geen pen te beschrijven nog veel minder hier in korte trekken weer te geven, alleen dit kunnen we zeggen dat het stroomde van felicitaties en geschenken. De geheele dag werd in vroolijke stemming doorgebracht en menig glaasje werd geledigd op het voortdurend welzijn van B-uid en Bruidegom. Laten wij hopen, dat eenmaal de diamanten kroon haai hoofd moge sieren. Oosterhout, 5 Mei 1905. Heden middag omstreeks 1 uur outstoud brand in de woning bewoond door B. van S rien. Vanwege den steiken wind lag het gebouw in zeer korten tijd in asch. Verzekering dekt de schade. DUSSEN, 5 Mei. Dinsdag a. s. 's avonds te half acht in 't Hotel Heessels zal de af deeling Dussen der R. K. Centrale Kiesver eeniging district Waalwijk vergadereu ter behandeling van 1. Al of niet aansluiten voor de Pror. Staten. 2. Stemming over Candidaten voor de 2e Kamer. 8. Contributie—inning. MEEUWEN, 3 Mei. Onze burgemeester, de edelachtb. heer J. H. van Wessem, ont— viDg zijne benoeming tot burgemeester der gemeente Geldeimalsen. Van harte feliciteeren wij hem met deze beuoeming. In bem ver liest echter de gemeente Meeuwen een zeer geacht hoofd, dat de belangen der gemeente gedurende een zestal jaren op uitstekeude wijze behartigd heef'. Met name wat de finauciön betreft, bezat de gemeente in hem een man, wiens beleid zeer geroemd kan worden. Hoezeer de gemeente hein dan ook deze promotie gunt, zij ziet hem met leed wezen vertrekken. KAATSHEUVEL, 5 Mei Zondag jl. behaalde Scherpschutters-ver eeniging St. Jan op het concours te Tilbu'g den Isten korpsprijS met 15 punten in 24 schoten alsmede de heer W. de Jong den lsten personeelen prijs met 4 puuten in 4 schoten. Eere aau deze dappere schut.ers, die inweerwil van slecht weder zoo een vrij hoog aantal punten hebben geschoten. Zondag a. s. zal, naar tnen uit goede bron verneemt, wederom eene algemeene ver gadering plaats hebben der St. Paulus-ver- eeuiging in de zaal van „Euphonia" bij die geiegeuheid zal door de Propaganda Club worden opgevoerd de „Wees uit het gebergte". Wij wenscheD de jeugdige Dilletanten een goed succes eu de Pau'isten een aangenameu avond. Zondag a. s. zil het aangekondigde Concours plaats hebben te geven door de Scherpschutteis-vereeniging St. Oispijn in den tuin van de l eer P. van Bcrkel, tramstation Nicuweweg ee t 20tal schutterijen zullen aan dezen wedstrij 1 deelnemen door de „Sophias- vereenigiug" vau Loonopzand zal tijdens bet Concours een Muziekuitvoering word-n ge geven moge het weder gunstig zijn, dan zullen zeker velen een kijkje gaan nemen. asr-'iti lotbswsuk- t Voor den Landbouw. 1 Mei is te Wageningen geopend een instituut voor het onderzoek en het geven van advies over landbouwwerk tuigen en gebouwen. De Staats-Ct. No. 100 bevat het re glement voor dat instituut. Het instituut maakt een onderdeel uit van de Rijks- Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool, en heeft ten doel het voorlichten van landbouwers bij den aankoop en het gebruik van werktuigen en gereedschappen het verrichten van onderzoekingen op het gebied der land- bouwwerktuigkunde, en het geven van adviezen aan landbouwers en landbouw- vereenigingen, over het stichten en ver anderen van gebouwen, benoodigd voor het landbouwbedrijf. Het geven van advies over, en het onderzoeken van landbouwwerktuigen geschieden op aanvraag van landbouwers, of van vereenigingen van landbouwers. De aanvraag is vrachtvrij te richten aan den directeur. Aanvragen, die veel tijd vorderen en aan bepaalde tijden gebon den zijn, moeten ten minste drie maan den vóór het onderzoek geschikte tijdstip bij den directeur worden inge zonden. De adviezen worden kosteloos ver strekt. Vervaardigers van, en agenten in land bouwwerktuigen die wenschen, dat bij voorkomende gelegenheid aandacht aan hun werktuigen worde geschonken, zijn verplicht, jaarlijks voor 1 April een lijst van de door hen aangeboden werktuigen, met opgaaf van de prijzen, aan het in stituut in te zenden. Als directeur treedt op de heer S. Lako. In het N. L. W. lezen wij, dat van de bekende ras-veefokkerij van den Heer Pauwen te West-Pannerden in enkele maanden tijds 13 jonge rijtuigpaarden zijn verkocht voor f 16780, of gemiddeld f 1290 per stuk. Alle zijn afstammelingen van Pauwen's beroemde hengst Roland*. Onder dit getal zijn begrepen twee 2Vsjarige hengsten a f 4200, die kort daarna voor hunne nieuwe eigenaren reeds f 600 aan premie behaalden. In het pas verschenen Jaarverslag van den heer A. Bos, zuivelconsulent in de provincie Zuid-Holland, lazen we o.a. dit »Ten onderzoek werd aangeboden een monster zoogenaamd »karnpoeder«. Een eierlepel vol daarvan door den room zou zuren overbodig maken, temperatuur regeling daarvan onnoodig doen zijn, het schuimen van de karn voorkomen, enz. De prijs bedroeg f 10.per 100 gram. Bij onderzoek bleek het monster uit zuiver keukenzout te bestaan*. Weer een mooi bewijs hoezeer men op zijne hoede moet zijn ons zich niet door schoone reclame of goed klinkende aanbiedingen te laten verleiden. Bij dergelijken handel kan er wel wat voor reclame overschieten. St. Antonius feesten. Evenals vorige jaren zullen ter gele genheid van den feestdag van den groo- ten Volksheilige, den H. Antonius in zijne devotiekerk te Waalwijk, wederom talrijke plechtigheden plaats hebben. Aangekondigd kunnen worden de volgende oefeningen Op 10 Juni opening der driedaagsche oefening tot voorbereiding van het Anto- niusfeest met plechtig lof en predikatie des avonds ten half 8 uur. Op 11 Juni om 7 uur gelezen Mis; om 10 uur do plechtige Hoogmis. Om 3 uur plechtig Lof met predikatie, het lied No. 1 uit de »Zes Gezangen» en vereering van de Relequie. Op 12 Juni om 7 uur gelezen Mis met predikatie, om half negen uur ge lezen Mis en om 10 uur plechtige Hoogmis met predicatie. Om 3 uur plechtig Lof met predikatielied No. 2 uit *de Zes Gezangen» en vereering van de Relequie. Op 13 Juni den Feestdag van den H. Antonius om 7 uur en om half negen uur gelezene Mis en gelegenheid om te communiceeren om 10 uur plech tige Hoogmis met Assistentie, na de Mis predikatie, lied No. 3 uit de *Zes Ge zangen» en vereering van de Relequie. Om 3 uur plechtig Lof, predicatie, pro cessie lied No. 4 uit de *Zes Gezangen» en vereering van de Relequie. N.B. Op de»en dag alsook de twee vorige en de drie volgende dagen na de oefeningen en ook des middags om 1 uur gelegenheid om beeldjesmedaillesrozen- kranzen enz. te laten wijden. Op 14 Juni om 10 uur plechtige Hoogmis met predikatie en processie voor de pelgrims uit Loonopzand, Uden- hout, Berkel en Enschot, Tilburg, Oister- wijk, Haaren, Helvoirt en Cromvoirt. Des namiddags om 3 uur Lof, predika tie, een lied uit de «Zes Gezangen» en vereering van de Relequie. Op 15 Juni om 10 uur plechtige Hoogmis met predicatie en processie, voor de pelgrims uit Baardwijk, Drunen, Elshout, Nieuwkuik, Haarsteeg, Vlijmen, 's-Bosch, Vught, Esch, Boxtel, Heusden en Ilerpt. Des namiddags om 3 uur Lof met predikatie, een lied uit de «Zes Gezangen» en vereering van de Relequie. Op 16 Juni om 10 uur plechtige Hoogmis met predikatie en processie voor de pelgrims van Kaatsheuvel, Be- soijen, Waspik, Raamsdonk. Raams- donksveer, Geertruidenberg, Made, Ze- venbergschen Hoek en Dussen. Des namiddags om 3 uur Lof met predikatie een lied uit de «Zes Gezangen» en ver eering van de Relequie. Op 17 Juni om 7 uur gezongen Mis, des avonds om half 8 uur Lof, lied No. 5 uit de «Zes Gezangen» en vereering van de Relequie. Op 18 Juni Zondag onder het Octaaf, om 7 uur en om half 9 uur ge lezen Mis, om 10 uur plechtige Hoogmis met Assistentie en predikatie, om 3 uur plechtig Lof, predikatie, processie, lied No. 6 uit de «Zes Gezangen» en ver eering van de Relequie Op 19, 20 en 21 Juni om 7 uur gezongen Mis, des avonds Lof om 8 uur. Wij twijfelen niet of eeer velen zullen naar Waalwijk opkomen, nog steeds meer dan vorige jaren, toen door aller mede werking de St. Antonius-feesten zoo schitterend geslaagd zijn en zeker vele zegeningen des hemels door Zijne voor spraak zijn verkregen. 16 de Interniitiouuul Congres van liet H. Sacrament. Onze lezers weten dat op uitdrukkelijk verzoek van Zijne Heiligheid het aanstaande Congres van het H. Sacrament te Rome zal gehouden worden. De luisterrijke plechtigheden zulleu door Z. H. worden voorgezeten. Z. H. verlangt dat de Katholieken aldaar zoo talrijk mogelijk zullen tegenwoordig zyu. Onder leiding van Mgr. Heyien, bisschop van Namen, Voorzitter van de Congressen van het H. Sacrament wordt te oier gele genheid een Bedevaart naar Rome georga niseerd. Een specialen trein, samengesteld uit de beste rijtuigen van de Belgische Staatsspoor wegen, zal op 28 Mei uit Brussel vertrekken om aldaar 9 Juni terug te keereu. De pelgrims verblijven 7 dagen te Rome eu zullen MilaanVeuetiëPadua en Flo- rentië bezoeken. De prijzen zijn I klas f 225 II klas f 175; lil klas f115 alles inbegrepen. Men rntlde zich aan voor 15 Mei a. s. bij den Zeer Eerw. Heer P. L. de Groot, Rosendaal (N.-B.) de Heeren E. E. M. C, Laane, Bergen op-Zoom jhr. Mr. Ch. Ruijs de Beerenbrouck, MaastrichtM. van der Aa, Oosterhout, alwaar ook nadere inlich tingen worden verstrekt. Politieke Vlugschriften. De Verkiezingstijd nadert. Het is dringend noodzakelijk, dat ons volk goed en duidelijk worde ingelicht omtrent de groote beteekeuis van den strijd. Reeds verschenen er met dat doel verschillende brochures. Maar niet alle Vereenigingen waren voldoende bij kas, om ze in grooteu getale gratis te verspreiden. De Uitgevers-Vennootschap »FUTURA«, meende aan dit bezwaar het. best te kunnen te gemoet komen, door het uitgeven van een viertal POLITIEKE VLUGSCHRIFTEN welke bij voldoende deelneming, voor den prijs van 1 CENT konden geleverd worden. Eenige onzer eerste krachten verklaarden zich bereid ze voor ons te schrijven. Het plan bestaat, om deze vier vlugschriften aldus te doen verschijnen No. 1. LIBERAAL NOCH SOCIAAL, in de 2e week van Mei. No. 2. HET REGEERINGS-PROGRAM, in de 4e week van Mei. No. 3. WAAR HET OMGAAT, in de lo week van Juni. No. 4, DE HERSTEMMING, in de 3e week van Juni. Wij gelooven dat daarbij elke verdere aan beveling overbodig is. Wij volstaan, met er op te wijzen, dat de taak van de Besturen zeer wordt vereenvoudigd in plaats van zelf nu groote strooibiljetten moeten opstellen, waarvoor soms 't materiaal niet steeds bij de hand is, kunnen zij nu volstaau, met een korte aanbeveling van den candidaat, en dit biljetje tegelijk met het vlugschiift by de kiezers aan huis te laten bezorgen. Ook dient nog opgemerkt, dat deze vlug schriften uitnemend geschikt zijn voor STKAATCOLPORTAGEop Btraat gevent voor 1 cent 't stuk, zullen ze ongetwijfeld grooten aftrek vinden, ook onder niet-katho- lieken. Met warmte bevelen wij daarom deze uit gave bij U aau, De prijB is, bij getallen van MINSTENS 25 TEGELIJK slechts 1 CENT er vlugschrift. Bij MINSTENS 250 EX. EGELIJK geschiedt de toezending bovendien FRANCO. Bij alname van 1000 stuks stellen wij de prijs op f 9 franco. Iets voor de Katholieke Soc. actie.

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 6