BUITENLAND. België. Engeland. Turkije. Rusland. China. BINNENLAND. Provinciaal Nieuws 5e Diocesane Katholiekendag Helmond. Men meldt uit Petersburg aan de Lon- densche bladen Een telegram uit Wladiwostok bericht dat een hevige strijd geleverd wordt om het bezit der Toemeupassen aan de grens van Korea. Het leger van generaal Haiegawa viel onstuimig aan. De Russen verdedigen tich hardnekkig. Viermalen vielen de Ja panners aan, maar werden met zware ver liezen teruggeslagen. Men schat de sterkte der Japanners op 30,000 man. Bij een schermutseling, voorliet algemee- ne gevecht, zijn de Russen afgetrokken, met een verlies van 13 doodeu en 47 gewon den. Belgie is nog steeds aan 't feesten ter eere van 'i 75 jarig bestaan de belgische onafhan kelijkheid. 'c Is overal muziek, illuminatie, optochten de Belgen zijn sterk in dit soort van zaken, naar men weet. In Antwerpen vooral is 't druk. Wel werkt men in Brussel meer met electrisch licht, en met officieele plechtigheden, maar Antwerpen overvleugelt alle andere steden doordat er ner ens zoo goed kan gefeest worden als daar. Er ligi bovendien een duitsch oorlogschip in de haven, een lieve attentie van Keizer Wilhelm. En de Koning komt er Donderdag. Dat zal me een gejuich geven. De Koning is te Antwerpen nog nooit zoo populair geweest als tegenwoordig. Dat komt, wijl hij te Brussel op het zoogenaamd nationale feest zoo kranig, volgens Antwerpenaars tenminste heeft gesproken ten gunste der Aulwerpschc havenwerken; anderen 2ijn echter met die redevoering des Koniugs lang niet in hun schik en vinden, dat dc Vorst zich daarmee riet moeien moest op zoo direkte wijze. Want als de voorstellen nu vallen, dan krijgt ook de Koning een duw en deze is anders alleen voor de verantwoordelijke ministers. De feesten te Antwerpen reeds gevierd waren zeer sympathiek voor de Hollanders Burgemeester Jan van Rijswijck sprak harte lijk, over ons land eu zijne beweuers, die om zooveel overeenkomst de Belgen na aan 't hart moeten liggen. Hulde werd gebracht aan onze koningin en een groet aan Holland en terwijl de Hollandsche en Belgische vlag dooreengestrengeld werden en het Wien Neerlandsch bloed gespeeld, ging het uit duiteuden monden Heil Nederland. Balfour blijft aan, wat door zijne pers wordt toegejuicht, de oppositie heeft beloofd h m de voet goed dwars te znlleu gaan zetten. De meerderheid nam echter een motie van vertouwen aan. De aanslag te Konstantlnopel. De Stamboelsche correspondent van de Frankf. Ztg. geeft in een telegram aan zijn blad een uitvoerig en «childerachtig relaas van den aan lag na den Selamlik. Als de ontploffing maar een halve minuut later gebeurd was, zegt hij, zouden de Sul an zijne zoons en het grootste deel van de hovelingen er het slachtoffer van geworden zijn. Op het oogenblik dat de Sultan uit de moskee naar buiten kwam, presenteerden de troepen, onder het commando „Selam doer", het geweer. Nauwelijks had dit weerklonken, of men hoorde een ontzettende!) knal, die zich op vijf korte afstanden herhaalde. Er werden zulke dichte rook- eu zandwolken omhoog geslingerd dat het een minuutlang donker was. Er ontstond een onbeschrijfelijke verwarring, waarbij troepen biunen en buiten de moskee door elkaar liepen. Men hoorde onverstaanbaar geroep, geschreeuw en velen zochten eeu heenkomen. De menschen in de onmiddelijke omgeving van den sultan waren verlamd van schrik, daar zij niet begrepen wat cr gebeurd was. Er vlogen stukken van menschen eu paarden de lucht in, alle ruiten op het plein werden verbrijzeld en zelfs van de hooge minarets van de Hamidié- moskee, waar de Sultan pas zijn gebeden verricht had, ploften stukken puin naai be ueden. Toen de knal weggestorven en de rookwolken weggetrokken waren, zag men iets vreeselijks. Een aantal menschen en paarden waren in stukken gescheurd en meer dan tachtig waren gekwetst. Al dien tijd stond de Sultan bleek, maar volgens de eeustemmige verklariug van oog getuigen, moedig en vastberaden op de kleine stoep van de moskee. Hij weigerde den raad van zijn omgeving te volgen om zich in veiligheid te brengen, eu toen men bleef aandringen, snauwde hij op barscheu toon dat men zich niet om hem moest bekomme ren, en liever naar de dooden en gewouden moesi omzien. Daarna klom hij, zijn lieve- lingszoon prins Boehan eddin medenemende dan vlak langs de plaats van den ramp, naar het paleis terug. Langs den geheelen weg werd hij warm toegejuicht. Honderden ruiters, met getrokken sabel, omstuwden zijn rijtuig, zoodat het eeu oogenblik leek alsof er een wilde fantasia vertoond werd. Alleen toen generaal Fehim-pasja, de beruchte chsf van de geheime polite, te dicht bij het rijtuig kwam, kreeg hij van den Sultan eeu ongenadigeu «lag met de zweep. Men kan zonder overdrijving beweren dat de toestand die een oogenblik hachelijk was, alleen gered werd door de standvastigheid van den Sultan Als deze niet «00 kalm was gebleven, hadden er erger dingen kunnen gebeuren. Met een huivering zagen de vreemde toe schouwers op het terras, hoe de Albauecsche troepen daaronder hun repeteergeweren met scherp laadden. Men vreest dat het schrikbewind van de gtheime politie 'na dezen aanslag uog ver dubbeld zal worden. De politie zoekt naar twee Italiaansche anarchisten, Djavi eu Re- celui, die zich sedert eeuigen tijd te Stamboel verborgen houden, verder naar een Duitscher Hans Heller genaamd. Hier is de bionenlandsche burgeroorlog nog allesbehalve geëindigd. Te Nisjm-Novgorod l.adden erustige onlusten plaats. Gedurende vijf uren, tot het invallen van de duisternis, woedde het gepeupel tegen de hoogere klassen Het aantal slachtoffers is aanzienlijk onder de oogen van den gouverneur, die dc me nigte tot kalmte wilde brengen, duurden de onlusten voort. De menigte drong in de huizen om nieuwe offers te zoeken. In de stad heerscht een paniek, zegt het telegram wel wat overbodig. Onderwijl gaat men s'.eeds voort met bom men werpen, vooral naar hoofden van poli— tie e, a. In Finland hebben soldaten een ballon waarin 3 officieren hadden plaats genomer losgekapt. Men heeft niets meer van hen gehoord. Het gel© gevaar verdubbelt, vertienvoudigt, want als China ontwaakt en zich militair toe- rost zooals Japan dat reeds deed, dan krijgt het Westen met een macht te doen, als het uog nooit op zijn weg van heschavingsiuvloed heeft ontmoet. Eu China is daarheen op weg. Terwijl de pers sprak over Japan en de wereld zich enkel met Japan bemoeide, werkte Japan zelf in China, eu in verschillende Frausche au andere bladen vinden wo nu reeds van deskuudige baud artikelen vol verbazing over de ongelooflijke snelheid, waarmee het Heraelsche Itrjk zijn leger, vroeger een bespot ting van militairen geest, tot een ware kracht te ontwikkelen weet. Dat het Chiueesche leger er nu reeds een is, waarmee rekening zal moeten worden ge houden, is vooral het werk van den gouver neur der provincie Tsie-li, die erin slaagde, het hof voor zijn denkbeelden van noodzake lijke hervorming te winnen eu af te schallen de Mandschoe-troepen, die met honderdduizenden op papier stonden, maar wier soldijen alleen werkelijk werden uitbetaald eu werkelijk door de gouverneurs en andere hooggeplaatsteu werden opgestreken. In plaats daarvan komt nu een Europeesch leger, wel nog over de 18 provinciën verdeeld, maar onder centrale leiding van het l'ekingsche ministerie van Oorlog. In zijn eigen gebied bezit Yanschikai thans meer dan 60,000 goed geoefende en gedisciplineerde mannen met 198 deugdelijke stukken geschut. De vorige maand zijn er groote manoeuvres gehoudeu, waarover nog geen berichten in kwamen, doch die zeker niet zullen achter staan bij de oefeningen van het vorig jaar, welke verrassend waren van militaire ont wikkeling. Er zijn thans 22 militaire academiën opge richt, met reeds 3366 cadetten als leerling- officieren en vele Japanners als leeraren. Bij Krupp in Essen zijn reeds verscheidene batterijen besteld van het nieuwste geschut en het plan wordt uitgewerkt om alle soldaten in heel het keizerrijk met één model geweer van 7 millimeter te voorzien. l)e snelle ontwikkeling der industrie duidt er op dat deze geweren binnenkort in China zelf zullen kunnen worden gemaakt. Uit de Hofwereld. Naar verluidt zal H. M. de Kouingin, indien nog geen nieuw ministerie is gevormd, den 3en Augustus niet naar het buitenland vertrekken, doch van Soestdijk op 't Loo terugkeeren. Zondagmiddag om drie uur reden H. M. de Koningin, de hertogin van Mecklen burg en Prins Hendrik, in een victoria, met vier paarden uit en maakten, niettegen staande de regen bij stroomen nederviel, een rijtoer langs Amerfoortschenweg, Aardhuis en over Uddel. Jhr. mr. P. J. van Swindercn, vice- president van den Raad van State en mevrouw die Zaterdag op 't Loo zijn aan gekomen, zijn Zondagmiddag weder van 't Loo vertrokken. Dit bezoek van een der meest vertrouw de raadslieden van H. M. de Koningin wordt, niet vreomd geacht aa« de bestaande ministerieele crisis. Voor schoolartsen Op het te Homburg gehouden congres van oorartsen is door den Berlijnschen hoog leeraar Ilartmann vastgesteld, dat er van de 100.000 schoolgaande kinderen meer dan 25.000 aan oorziekte lijden. Onder de unnniem aangenomen conclusies van den inleider, is de voornaamste, dat kinderen, die aan oorziekte lijden, niet toe gelaten mogen worden tot schoolbaden dan onder waarborg, dat zij niet geheel onder- daiken ook mogen zij geen douchebaden hebben. Een en ander omdat water in de ooren voor deze kinderen doodelijk kan zijn. Hieruit is de conclussie te trekken dat een goed geregel! sclioolartsenwezen dringend noodig is en ook, dat vóór de schoolartsen er zijn, schoolbaden bedenkelijk blijven. Boni. De correspondent ie Batavia van de Tel. seint Het terrein bij Kaap Patiero is ongeschikt voor voortrukken. Er wordt eeu landing bij Badjowe beproefd. De commandant Van Loeneu is naar Macassar gegaan om over leg te plegen. Zupthen. De centrale antirev. kiesverceniging, gis teren te Doesburg vergaderd, besloot de con did at uur van den heer Tuteiu Nolthenius officieel te steunen. Men meldt uit Zutphen Bij den burgemeester alhier zijn lieden officieel candidaat ges'eld voor de Tweede Kamer de heeren W. P. G. Helsdingen, te Arnhem, door de soo. democr. arbeiders partij, F. Lieftinck, te Haarlem, door de liberalen en R. P. J. Tutein Nolthenius te Amsterdam, door de anti-liberalen. Den Helder. Men meldt uit den Helder Voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer zijn heden in dit district officieel candidaat gesteld de heeren mr. Z. van den Bergh (vrijz. dem.) te Amsterdam en A. P' Staalman (chr. dem.) te den Helder. De Grnnlschc klcsverccniging. Naar aanleiding van een ook door ons overgenomen bericht, van de Geld. over een aanstaand bedanken van Mr. Kooien voor den zetel van Grave schrijft de Tijd Van dit bericht is alleen waar, dat er eeue vergadering is gehouden (zooals er nog wel meet in dit district zullen plaats heb ben) ter versterking van de positie der Katholieke Kiesvereeuiging in het district. Het voornemen van Mr. Kooien, om zijn lidmaatschap van de Tweede Kaïm-r neder- te leggen, bestaat niet. Op de conclusion van den Inleider den Heer A. van Rijen zijn de volgende wijzi gingen ingediend door den Eerw. IL-er Jos. de Raad te Geinert„achter de laatste conclusie bij te „voegen: Eu dat de R. K. Werkliedenver- /f-enigiugen dc bestaande of op te richten „R. K. jongens- ..,en meisjrs patronaten „krachtig zullen steunen en bevorderen", door den Heer P. A. Beaudoux 's Bosch, lo. te doen vervallen vóór den vierden „wensch het woordje en N2o. als laatsten wensch er bij te voegen „en dat de katholieke vakorganisatie er naar „streven deleden dtzer patronaten en ver- lenigingen tot zich te trekken, o.a. door „hen behulpzaam te iju in de opleiding „tot en het aanleeren van een vak"- door den Heer C. Poppels 's Bosch aan „de tweede overweging de volgende woor- „den toe te voegen niet kan voor dien en ook de bestaande congregaties „meestal niet voldoende voorzien". Van af 26 dezer tot uiterlijk 6 Aug. e. k. zijn verkrijgbaar bij onderstaande Boekhan delaren de toegangskaarten voor den 5den Diocesanen Katholiekendag. Geldrop: Th. Sweegers. Eiudboven: M. P. van Piere. Grave: A. F. G. van Dieren. Boxmeer: Eirma B. Stumpel-Hermans. OschJ. A. Ackct. Tilburg: W. Bergmans. 's Bosch G. Mosraans Zoon. Veghel: I. J. Wiesell. Boxtel: W. van Eupen. Cuyk a/d. Maas: Jos. J. van Lindert Nijmegen: L. C. G. Malmberg. Waalwijk P. C. By yens. Valkeuswaard11. Nuyten. De prijzen zijn Voor tribunes f 0.25. genummerde plaatsen benedenzaal f 1 Zoowel de kaarten van f 0.25 als van f 1.geven toegang ook tot de H. Mis van Monseigneur, tot de Afdeelings- en de Feest vergaderingen. Zij die bij wijze van intcekening zich nu reeds het recht willen verzekeren op het officieele Verslag, wordeu verzocht gebruik te maken van de coupon die tegen betaling van f 0.50 (dus samen f 1.50) aan de kaarten van f 1.wordt toegevoegd. V311 af heden tot en met 19 Augustus blijven tegen vooruitbetaling beide soorten toegangskaarten (en inteekeningscoupons) verkrijgbaar bij den Voorzifter der finan- tieele aangelegenheden, den Heer EG. VAN WILL te Helmond. De gratis toegangskaarten voor de Afdee- lingsvergaderiugen worden van af 6 Aug. verkrijgbaar gesteld bij de respectieve Be sturen. Het is voor de goede orde zeer gewenscht, de aanvragen daarvoor bij de secretariisen dier Besturen vóór dien tijd in te dienen. De Commissie van Advies heeft benoemd tot Secretaris van het Dag. Bestuur vau den 5den Dioc. Katholiekendag den WelEdelen Heer II. P. H. van GUbbeek te Helmond. i mi in 11 i—ijhiii'—iki» "V "Waalwijk, 26 Juli 1905. Vergadering. Zondag namiddag ten vijf uur had op de bovenzaal van den heer Chr. v. d. Werfl eene vergadering plaats van eenige coupeurs en meesterknechts van schoenfabrieken van hier en omliggende gemeenten om te ge raken tot oprichting van eene vereeniging ten doel hebbend de veredeling van het vak. Zij stellen zich voor om indien dat wenschelijk wordt geacht in vereeniging met den Alg. Ned. Bond van schoenfabri kanten een jury te benoemen voor welke dan de coupeurs een examen moeten afleggen teneinde zoo bekwame en degelijke vaklui te vormen. Dat de heeren patroons dit besluit van harte zullen toejuichen behoeft niet te worden gezegd. Het voorloopig bestuur is samengesteld uit de heeren Th. Pulles, C. Trimbach, W. Eibers, de Beer en v. d. Elzen. Fietsclub „Wilhelmina". In onze gemeente is eene fietsclub ge naamd Y. ilhehnina", opgericht. Het doel is het beoefenen van gezouden en gezellige» rijwielsport. De statuten der vereeniging zijn reeds ontworpen. Zij mag tot 15 leden tellen, terwijl er thans reeds 13 zijn toe getreden. Wij roepen de jeugdige club „Wilhelmina" een welkom toe en hopen dat zij veel zal doen voor dc aangename en nuttige ou'.- spanning barer leden. Benoeming De heer J. J. Houbeu, thans tc Heerlen, is wederom benoemd tol ontvanger le Waalwijk Zeer zeker zal dit bericht met groet ge noegen hier worden ontvangen. St. Crispin. 'lot directeur der harmonie „St- Crispijn" is benoemd de heer Jos. Wilmont alhier. Moge het gezelschap onder zijn leiding in bloei toenemen. Brand. Hedennacht omstreeks half vier is brand uitgebroken in de stoomleerlooierij van den heer J. J. van Dooreu alhier. Een zijner knechts zou om drie uur de droogkachel aanmaken en waarschijnlijk is hierin de oorzaak van den brand te vinden. Toen de knecht even naar beueden was, schijnt vuur uit de kachel te zijn gevallen op den vetten vloer en zoo ontstond brand, die in korten tijil zao hevig om zich heen greep, da' weldra alles in lichten laaie stond. Toen de knecht 'het begin van brand bemerkte, deed hij alle pogingen om te blusschen, maar te vergeefs; hij snelde naar zijn patroon om dien te waarschuwen, riep de hulp in van eenige huren, maar toen die allen ter plaatse veischi nen, wa< niets meer te blusschen, noch zelfs te redden. Het geheele groote bedrijf wa« reed» in vlammen gehuld en de vele aanwezige brandbare stoffen als traan, vet, e. in a. voedden het vuur en wakkerden het voortdurend aan. t Middelerwijl was de nachtpolitie direct ter plaatse gekomen en had reeds do ver schillende brandweermannen der secties Haven en Markt met hunne aanvoerders gewekt en in zeer korten tijd, hetzij tot hun eer gezegd, waren allen en alles aanwezig. Naar de waterleiding was direct bericht gezonden zocdat spoedig alles in" volle werking was. Jammer dat niet wat meer druk werd gegeven, want wrrkelijk 't was vooral in den beginne maar een straaltje, hierover was men in 't geheel niet tevreden. Overigens wss het toch onmogelijk iets uit te richten tegen het vernielend element; alles, gebouwen, machines, nog vele pas nieuw materialen, voorraad leder, huiden, beuoo- digdheden alles is in eeu goed uur tijds in vlammen opgegaan. Zelden zagen wij zulk een feilen, verwoeden brand eu 't is een geluk te noemen dat er geen windje aan de lucht was, anders ware de ramp niet te overzien geweest, daar in de omgeving zoo talrijke oude, met rietgedekte huizen staan. Telkens opnieuw ziet men de goede regeling van onze tegenwoordige brandweer, bijna niemand dan de brandweermannen en de naaste omgeviug bemerkt iets van hetgeen er voorvalt; de gemeente blijft kalm lusten en de brandweer kan veel gemakkelijker haar taak verrichten. Dringend noodzakelijk was telefonische verbinding tusschen water toren en politiebureau en hoogst gewenscht tusschen dit laatste en de leden der braud- weer. Dan was de organisatie best. De schade is aanzienlijk, doch wordt door assurantie bij de Mij. Utrecht gedekt. Tevens is de heer van Doorcn tegen schade in zijn bedrijf en voor 't werkloon van zijn personeel verzekerd bij de Mij. Labor te VHage, agenten firma W. Zuurhout alhier. II E K E N D M A K I M Het provinciaal Comité voor Noorbrabant ter bevordering van de inzameling van bij dragen tot oprichting van een standbeeld voot den Stadhouder Prins Willem III van Oranje- Nassau brengt door deze ter kennis, dat de collecten, welke voor bovenv?rmeld doel in Noordbrabant zijn gehouden, 11a af trek van onkosten hebben opgebracht dc som van f 2517.29. '9 Hertogenboscb, den 21 Juli 1905. Het Provinciaal Comité voornoemd Mr. A. E. J. baron Van Voors! tot Voorst, Commissaris der Koningin in Noordbrabant, Eere - Voorzitter; Jhr. P. J. J. S. M. Van der Does de Willebois, lid van de Eerste Kamer der St-ten Generaal, Burgemeester van '-«Hertogenbosch, Voorzitter Mr. W. M. van Lanschot, Griffier der Staten van Noordbrabanl, Secretaris-Penningmeester. Mr. J. W. van den Biezen, lid van de le Kamer der Suten-Gineraal te Ginueken C. L. Bressers, lid van de Gedeputeerde van Noordbrabant, te Dongen J. M. Campbell, Generaal-Majoor Com- mandant van de 3e divisie Infanterie, te Breda A. L. G. H. M. Coenen, Burgemeester van Roosendaal; Mr. L. A. N. Gerrits, lid van de Gede puteerde Stateu vau Noordbrabant, te 's Hei togenbosch E. H. A. Guljé, Burgemeester vau Breda; P. L. Honcoop, lid vau de Stateu van Noordbrabant, Burgemeester van Heusden B. J. Hulshof, Burgemeester vau Bergen- op-Zoom Jhr. Mr P. M. F. vau Meeuwen, President van het Gerechtshof, te 's Hertogenbosch W. Merkelbach, lid van de le Kamer der Staten Generaal, le Breda; H. W. J. Mol, lid van de Gedeputeerde Staten van Noordbrabant, le Ginnekcn W. P. A. Mutsaers, lid an de 2v Kamer der Staten-Geueraal, Burgemeester vau Tilburg W. J. H. Prinzen, lid van de le Kamer der Stateu-Generaal, le Helmond; Mr. A. J. ai. b. van mjoneven?,;,-inj van de Gedeputeerde Staten van Noor bant te Boxtel M'. A. M. Sasseo, lid van de le Kamer der Staten Generaal, President van de Arrondissrments-Recht ank, te Breda Mr. Th G. M Smits van Oijen, lid van de Gedeputeerde Staten van Noordbrabant te Eindhoven. Dr. A. van der Steen, lid van de Gede puteerde Staten van Noordbrabant, te Oas- Mr. E. J. II. M. van Zinnicq-Bergmaun lid van do ]e Kamer der Staten-Geueraal te 's Ilertogenbosch. Panrdcnlukkcrij De Gedeputeerde Stateu van Noordbrnbant Hebben besloten: A. Te bepalen als volgt Art. 1. De :om vau f3000.bedoeld in ait. 1 laatste zinsnede van bet reglement, wordt, voor 1905, besteed tot hel bij deze uitloven van ell bewarings^ E rijzen voor merriëo, van ten minsten 3 en ten oógste 6 jaar te weten vijf prijzeD, elk van f 250.— Art. 2. De uitloving, toekenning en uitbetaling der prijzen geschieden onder de volgende voorwaarden; a. de mededingende meniën moeten van 't oogenblik der bekroning, gedurende vie> achtereen volgende jaren, onafgebroken jn Noordbrabant verblijven en voor de fokkerij gebezigd worden. b. zij moeten zijn ingeschreven in het Neder- landsch Paardenstamboek, of althans ter iu. Bchrijving aangeboden. c. zij moeten gedekt zijn of **edekt worden door een prcmichengst van gelijk ras d. w. 1. dat de merriën van warmbloed-ras moeten gedekt zijn of worden door premiehengsten van warmbloed-ras en de merriën van koud- bloed-ras door premiehengsten van kood- bloed-ras. d. zij moeten jaarlijks bij de gewone provin. ciale voorjaars kcuringeD, alxoo voor 't eerst in 1906 drachtig oTmet het veulen op de keuring8pluats van het district waarin de eigenaar woont, worden voorgebracht. De eigenaar moet dan tevens een schiiftel'ji bewijs vertoonen, dat aan de voorwaarden sub 6 on c is voldaan. e. wordt bij de voorjAarskcuring in 1906 de merrie, overeenkomstig de voorschriften, drachtig cf mot het veulen voortgebracht, dan ontvangt de' eigenaar, waar een priji van f300 is toegekend, daarvoor het eer ste jaar f100.— en wanneer verder blijkt, dat de voorschriften naar behooren zijn op- gevolgd, het tweede jaar f 50.—, het derde jaar f75.— en het vierdejaar f75.—en waar 't een prijs van f250.geldt, net eerste jaar flOÜ.en de drie volgende jaren telkens f50.— Wanneer in bizondere gevallen, ter bcoor- deeling van de keuringscommissie, buiten schuld van den eigenaar, aan voormelde voorwaai den niet in alle opzichten is kunnen worden voldaan gaat de aanspraak op den toegekendeu prijs niet verloren. f. met de merriën, die voor dc hierbedoelde bewaringsprijzen in aanmerking komen, kan in verbana met het vcoraaugehaalde provin ciaal reglement, ook worden ma-gedongen naar de jaarlijks van wege de provincie of het Rijk uit te loven premiën, bewarings prijzen of aanhoudingsbijdragen. g. voor de eigenaars van de merriën, die bij de in 1905 gehouden provinciale voorjaars- keuringen voor een bewariugsprijs in aan merking zijn gekomcD, gaul de aanspraak op dien prijs verloren, wanneer diezelfde merriën bij de in art. 3 van dit besluit bedoelde September-keuring bekroond worden. h. met rie bij de premiekeuringen op 11 Sep tember 1902 te 's Hertoger.bosch, op 25 Aug 1903 te Waalwijk en op 7 September 1904 te Oosterhout meteen bewaringsprijs bekroonde merriën mag naar de krachtens dit besluiL uitgeloofde prijzen niet worden raeegedongen. Art. 3. Voor de toekenning van de in art. 1 omschre ven bewaringsprijzen wordt een centrale provin ciale premiekeuring gehouden te '0 Hertogenbosch op Woensdag 6 September 1905, des voormiddag! te tien uren, ten overstaan van het lid van Gede puteerde Stalen, Mr. A. van Rijckevoreel, terwijl bij diens verhindering een under lid van dat College als zijn plaatsvervanger zal optreden. Art. 4. Belanghebbende,n die hunne merriën naar de in art. 1 bedoelde prijzen wenschen te doen med«- diDgen, behooren daarvan tijdig, uiteilijk voor 25 Augustus e. k. bij den Secretaris-Penningmeester der Provinciale keurings-commissie, den lieer C. J. J. Daniëls te 's Hertogenbosch,schriftelijk aan gifte te doen in onderstaanden vorm EIGENAAR VAN Naam DE MERRIE. Woonplaats BESCHRIJVING DER MERRIE. Naam Kleur Kenteekcncn Ouderdom Hoogte warmbloed Ras koudbloed B, De gemeentebesturen te verzoeken, dit be sluit, bij afkondiging iu hunne gemeente ter keiiDii van de belanghebbenden te brengen en verder daaraan de meest mogelijke openbaarheid te geven 0. a. do« r het besluit ter secretarie der gemeente ter inzage te doen leggen en van die nederlegging bij de afkondiging mededeelicg le doen. '8 Hertogenbosch, 13 Juli. De Gedeputeerde Staten voornoemd, A. van VOORST TOT VOORST. De Griffier, W. van LANSCHOT. Cupello. Aan den Heer A. Kerst, onder brandmeester alhier is op zijn verzoek als zoodanig door Heeren Burgemeester en Wet houders dezer gemeente eervol outslag ver leend. Eeu landbouwersknecht uit de Hei straat is van 't paard gevallen. Terwijl hij op 't paard zat, hield hij ook het touw, waaraan de hond vastgebonden was in dr haud zoodat deze, gespannen voor den melk wagen, het paard moest volgen. Toen de knecht ODgeveer aan het haltestation C-pelle- Nieuwevaart tusschen verschillende honden wagens in het nauw kwam, maakte het paard' zich bang en begon hevig le stijgeren. Op dit oogenblik viel hij er af. Op de vraaj ol hij zich bezeerd had, antwoordde hij ont kennend, doch aan zijn loopen kon men wel merken, dat de val hem veel pija ver oorzaakte. Dussen, 25 Juli. Alweer valt een ongeluk te roeiden. De landbouwer J. d. B, viel van een voer koten, brak een sleutel been en bezeerde zich zeer aan nek tn schouder. F. H„ de arbeider, die verleden week too ongelukkig met zijn mond op een ijzeren

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2