Gemengd Nieuws Om een vrouw. Burgerlijken Stand Kunst en Letteren. MENGELWERK. Een buitenkansje. K andeisberichten. STÊ 5520 10500 10250 10160 10050 10025 9700 9564 wasp Huiden. til 3867 5046 9443 Waalwijk. Capelle. RAAMSDONK. Drongelen. A. C. Korte weg" Breda, G. Michael Capelle, G. Schonis Tilburg, J. Qnirijns, Capelle, P. J. v. d. Aa, Tilburg, 4540 Ant. v. d. Aa, Tilburg, 4650 G. v. Beurden, Tilburg, 6675 L. v. ilerk, Tilburg, 4950 H. Aarts, Tilburg, 4700 Bij de gehouden aan besteding van een schoenfabriek voor de heer Van Dortmoud- Pennock te Kaatsheuvel, door den archi tect den lieer Donders Tilburg, werd ingeschre ven door de heeren Van Luxenburg, Kaatsheuvel. f 3225 J. C. v. d. Hout, Tilburg. f 3002 N. van Bavel, Tilburg f 2970 G. Schonis, Tilburg. f 2945 J. Torremans, Tilburg f 2694 Aan den laagsten inschrijver gegund. Keu held der Alphen. Dezer dagen ie de orde van het legioen van •er toegekend aan een man, die den bovenstaande titel ten volle verdiend aan den gids Leopold, Grand. Grand woont in een kleine hut op den kleinen St. Bernard en heaft reeda tallooie reiiigera, die verdwaald of door atormen on lawinee overvallen waren, het leven gered. In 1886 redde Grand vijf ieizigers die in een sneeuwstorm geraakt waren en zonder zijn tuischenkomst zeker zouden zijn omgekomen. Hij kreeg daarvooi een zilveren medaille. En het volgende jaar ontving hij van den koning van Italië het kruis v»n verdieu6te vo;>r de redding van zes Italianen. Eenige jaren later kwam Grand met zijn zoon een gezelschap Alpenreizigers te hulp, die ouder een lawine bedolven waren. Terwijl de voder ijverig arbeidde aan de redding der ingesueeuwden, zag hij zijn zoon plotseling voor zijne oogen wegzinken in een diepen af grond. Toen de arme oude man zag, dat zijn zoon beslist moest zijnomgekninen en in 't geheel niet meer te redden was, fluisterde hij een gebed en ging daarop weer atu het werk, om de toe risten uit de sneeuw te graven. Kén voor eéu droeg hij hij hen op zijn rug naar zijn byna een wijl verder stuande hut. In 191X1 redde hij ecu iroep solda'en van den dood en sedet is geen enkel j«ar veratrrk«-.n, zonder dat de heldenmoedige enjsaaid verschil lende menechen het leven redde. Ontzettend Drama. In het liongaarsche dorp Eger, bij Eriau, had den de boereu een dansfeest georganiseerd, waar op ook soldaten van het 5e inlacterie-regiment kwaaien, die op Hongarije begonnen te schimpen. Toen bovendien ecu der soldaten een meisje met gewrld wilde dwingen met hem te dansen kwamen de boeren daartegen op en begoDiirn drie soldaten een der boeren met de bajonet (e bewerk- n.' Een algeiueene vech<paitij omstond en toen de politic trachtte de vechtenden te scheiden, be%al c«n luitenant den agenten paitij te trekktn tegeu de boeren. Da*r dezen du weigerden, trok hij zijn sabel, maar in het vol- Ïeude oogeublik gaf een poliiie-agent hem een inken houw over het hootd, zoodai hij in el knar zakte. Ee politie, hoewel veisterkt, kon niets uitrichten, aiar ook een geheel* compagnie militairen uittrok, die drie saivo's op de boeren loste. Zeven boeren werden onmiddelijk gedood en 11 gewond Bovendien werd nog een kind, dat water was gaan halen aan een put doodge schoten. Spoorwegongeluk. Over het ontzettend spoorwegongeluk bij Spremberg lezen wij nog: De om 3.20 v»u hei Górlitzer stauou te Berlijn vertrokken sneltrein 113 was tamelijk vol Oui 6,39 bereikte de irei een vechtpartij plaats gehad tusschen een orgel- drasier en zekeren dejl'ver;6de eerste heelt den laatste met den slinger van het oigel zulke slagen toegebracht dut deze is overleden. De dader is voortvluchtig. De vlugge leerling. Een eerzaam winkelier wijdde zijn nieuwen bediende in de geheimen van het vak in. Altijd er uit halen wat er in zit, was één van zijn wijze lessen, llier een paur centen, d-ur een paar stuivers het maakt te zumen een toet sommetje. En altijd moet je een aannem; lijke leden voor dc prijsverhooging bij de band hebben. Let op (tot binnenkomende dame): Eu u blieft P Een meter zwarte zij. Asjeblielt, één gulden vijftig. - Eéu gulden vijftig P En ik heb altijd maar f 1.25 betaald. Ja dame, dat was vroeger, masr er heeft inmiddels een ziekte onder de zijdewormen ge woed, waardoor de prijzen belangrijk zijn geste gen. De klant betaalt en vertrekt. Patroon (handenwrijvend): Zie je, zóó gaat dat bij ons. Nou helpt jij de volgende kiant. De binu»-ukomende dame vraagt vijf meter lint en als de bediende den prijs op 80 cent stel', zegt de koopster altijd 60 cent te hebben betaald. Jawel, antwoordt de ijverige leerling maar in den loop van den winter is het grootstt deel der lintwormen van koude omgekomen. Een razende hond. Te Avenoes bij Hoei was de hond vau zekeren Romainville razend geworden. Hij beet eerst de drie zonen, die in eene zandgroef werkten, viel toen de moeder en de dochter san, liep dan naar den stal, bracht er de koeien eo de vat keus wonden toe en snelde dan liet dorp in, waar taliijke houden nug zijne slachtoffers weiden. De familie Romainville schijnt voor het Ongeluk geboren te zijn. Een der zonen werd onlangs gedood bij eerie instorting; een andere stierf aan typhus en een derde was kort nadien het slacht- offer van een moordpoging. De drie oud ren als ook de moeder en de dochter worden in het gesticht Pasteur verzorgd. Louis bouwmeester naar Indiö. Louie Bouwmeester heeft aan het Hdbl. het volgende omtrent zijn plannen meegedeeld. Begin October, zoo mogelijk reeds in Sep tember, vertrekt de heer Bouwmeester met een gezelschap vau omstreeks achttien per- ■ouen hun namen kou hij nog niet opgeven maur uit den aard der zaak zal de meerderheid hunner gevormd worden door de tegenwoordige acteurs eu actrices vnn het Haarlemsch Tooneel naar Batavia voor eeu tournée door Java. Middel tegen tering of kanker. Het Braziliaausche parlement heeft een prijs van 10,000,000 jen aan goud uitgeloofd vooi diegene, die een doeltreffend middel tegen tering of kanker ontdekt. Een internationale commissie vnn geleerden, benoemd door den minister van Binnenlaudsche Zaken, zal over de aangeboden middelen oordeeleu De com missie zal bestaan uit twee beroemde Brazi- liaansche artsen, uit vier beroemde artseu van de hoogescholen te Parijs, Londen, Weeneu en Rome. De prijs wordt eventueel eerst na een proeftijd van 2 jaar uitgekeerd. Spremberg, wuar hij den natiein op den sneltrein 112, richting Berlijn, ontmoeten moest. De na trein hoewel matig bezet, had toen eenige ver traging gekregen. Trein 113 had in Sprrmbcig op trein 112 moeten wachten, doch door een verzuim, men zegt van den stationchef, werd het sein tot vertrekken gegeven. Toen trein ll3 ongeveer 1800 meter van het Stationsgebouw was en volle vaart had, k w»m op hetzellde spoor trein 212 aangcreud. Ongelukkig aiaakt de weg hier een sterke bocht, waardoor de machinisten pas op 150 Meter van elkaar het gevaar zagen. Aan sloppen viel niet meer te denken zuodat de treinen bijna met volle vaart op elkaar reden. Dondereud gekraak, danrna een doodschc stilte, in de volgende minuut onderbroken door het gekerm der gewonden, die onder de overblijfselen van den trein begraven lagen. De beide locomo tieven hadden zich in elkaar geboord en ware.-* daarna van den dijk gevallen, in t personeel onder zich bedelvend. De volgende goederenwagens wa- ien in splinters geslagen, de assen midden door gebroken. De eerste personenwugon van den Berhjnsche trein had zich in den goederenwagon geschoven, zoudat de reizigers in dezen wagon voor hel grootste deel letterlijk vermorseld wa ren. Van trein 112 werden de drie eerste wagons vernield. Gelukkig zaten er masr twee menschen iu den achterete wagen, die met eenige gebroken ledematen vrij kwamen. ,Do doodenlijst wijst enkel Duitsche namen aan; 3 vreeselijk vermink te lijken konden nog niet herkend worden. Men zegt, dat de stationchef te Spremberg zijn fout te laat bemerkte. Hij holde den reeds in beweging zijuden trein nog na, doch de machi nist erstoud het halt-signaal niet meer. Veelbelovenden knaap. Eeu brutaal snaakje blijkt de 16-jarige Herman P. uit Amsteidam te zijn Na eerst van zijn ouders f20 ontvreemd te hebben, trok hij er op uit en belandde eindelijk in Sneek. Daar raakte zijn geld op, maar lust om naar huis te keeren, had hij nog niet. Hij huur de in Sneek een boot, ging daarmede op he: Sueekerinoer varen en legde aan bij een boeren- laapts. Aan den boer verkocht hij, na eeui loven en bieden de gehuurde boot voor f 15. Nauwelijks had de nieuwe eigenaar zich verwij- of Herman H stapte weer in net bootje, maakte het los en koos weer de ruiuate. Hij belandde eindelijk in Leeuwarden, waar hij de boot op nieuw trachtte te verkoopen. Maar nu beging hij de domheid om zich met zoo'n bespottelijk lagen prijs tevreden te stellen, dat de politie argw.i n kreeg en hem in verhoor nam. Hij viel nu spor- dig door de ben en werd gevankelijk naar Sneuk getranspor'eerd. Een moord voor twee frank. Tijdens de militieloting van verleden jaar had een mijnwerker, Crison genaamd, van ééntu werkgezel, Lambot, twee fr. geleend. Larabot had dit geld vruchteloos herhaalde keeren teruggevraagd. Nu Zon dug was hij met zijn broer in eene herberg, watr ook Ciisou was. De broeder ga/ Giison eene eigare: waarop Lambot zeide: Gij zijt wel goed, ik zal mij daar wel voor wachten en als hij iets anders wil, dat moet hij maar buiten komen. Crison nam de uitdaging aan en ging buiten. Maar nauwelijks bad hij ziju jas uitgedaan, of Lambot s'njt hem een dolk tusschen de ribben. De getrotfeue viel dood neer. De mooidenaar wierp den dolk weg en nsm de vlucht, maar hy weid kort daurna in de woning ijner ouders aangehouden. Het moord tuig werd den volgenden dog eruggevondeu. Lvmbot heeft volledig bekend. Doodslag te Helmond In een café in het Hemelrijk te Helmond heeft Hans Walter en Jacob Stein waren bij alle bewoners van het schilderachtige Simmendal in de Berner Alpen bekend om hun lichaamskracht en hun behen digheid in het gemzenjagen. Zij waren daarbij vroolijke jongens, gedienstig en hulpvaardig en ieder mocht hen gaarne lijden. Zij oefenden het beroep van gids uit en in het reisseizoen hadden zij het altijd druk, want de toeristen bedienden zich gaarne van deze opgeruimde tocht- genooten, die daarbij de wegen en passen in het gebergte en de gevaarlijke punten zoo goed kenden, dat men met niemand veiliger was dan met hen Zij verhuur den zich echter altijd te zamen, want van jongsal aan waren zij onafscheidelijke vrienden geweest. Hun ouders woonden naast elkaar en zoo hadden de twee jongens als kinderen met elkander ge speeld, gelijk school gegaan en, toen zij den mannenlijken leeftijd bereikten, ver dienden zij in gemeenschap hun brood. Walter was reusachtig van lichaams bouw, had blond krullend haar en een vollen baard. Stein was kleiner, had zwart, kortgeknipt haar en enkel een knevel en wat hij in spierkracht mocht achterstaan bij zijn vriend, vergoedde hem zijn verbazingwekkende vlugheid. Het scheen wel alsof hun vriendschap tot aan het graf zou voortduren en men was in het dorp, waar zij woonden, dan ook niet weinig verbaasd toen men op merkte dat er in den laatsten tijd een ver koeling tusschen de twee vrienden was ontstaan. Niemand begreep de oorzaak daarvan en de eene die er een opheldering voor had kunnen geven was Renata, de Weensche, want zij alleen had nu eens den een, dan weer den ander bij avond zien dwalen rond het landhuisje, waar zij haar intrek had genomen, toen zij tegen het einde van den zomer hier ge komen was om de erfenis van een verre nicht in ontvangst te nemen. Zij was een mooi meisje, met groote zwarte oogen en een vel zoo blank als de besneeuwde Alpenkruinen. Al dadelijk had zij haar hart wegge schonken. Hans Walter, de blonde man de zachtzinnige reus met zijn dweepende blauwe oogen was haar uitverkorene, maar hij wist dat niet. He vreemdelinge was coquet en het mishaagde haar niet hem, dien zij be minde, een weinig te laten smachten. Ook een soort van vrees hield haar terug. Be vriendschap tusschen deze beide mannen was te algemeen bekend om voor haar verborgen te blijven en hen te scheiden door hun eenzelfden harts tocht in te boezemen scheen haar een slechte daad toe, waaruit onheil moest voorkomen. Evenwel, Renata was er niet al te bang van om met vuur te spelen en hoewel niets haar dwong om nog langer hier te blijven dan hetgeen zij haar liefde noemde, bleef zij. Weldra kreeg zij nog meer zekerheid van de gevoelens der beide vrienden te haren opzichte. Op zekeren avond, bij de pomp op het marktplein, liepen de beide vrienden langs haar heen zonder haar op te mer ken. Jacob, zeide Hans, wij zijn beiden diep ongelukkig. Wij beminnen dezelfde vrouw, dat kunt ge niet langer voor mij verbergen. Haar naam was niet genoemd maar Renata begreep toch de bedoeling Ben volgenden dag liep Hans rond met treurig gezicht terwijl in de zwarte oogen van Jakob een somber vuur glom Renata had in hem een zoo plotselingen en hevigen hartstocht ontketend, dat elk ander gevoel er door verstikt werd- Zijn vriend was voor hem niet meer dan een medeminnaar, een hinderpaal, dien men tot eiken prijs verwijderen moest. Toch verliepen er nog verscheidene dagen zonder dat er iets gebeurde J-e vroegere vrienden, nu medeminnaars, ontweken elkaar en als zij op de gem- zenjacht gingen kozen zij tegenoverge stelde richtingen Een bloem deed ten slotte de vul kaan uitbarsten. Op een mooien avond in den nazo mer keerde Renata uit het gebergte naar het dorp terug. Zij zag dat Hans Walter haar van verre volgde en maakte uit haar keurslijf een takje edelweiss los, dat zij op den weg liet vallen als bij toeval. Nog geen vijftien schreden was zij verder of de beide medeminnaars be twistten elkaar reeds het bloemtakje, maar op het oogenblik dat Hans het wilde oprapen, vertrapte Jacob het on der zijn voet. Bevend van woede richtte Hans zich op, de beide mannen keken elkaar aan Er moet een einde aan komen, zeide Jacob. Morgenochtend om 6 uur zal ik op de rots bij de drie gebroken pijnboomen zijn, kom daar ook en hij die er het eerst is zal den ander dooden. Ik zal er zijn, zeide Hans. Ben volgenden morgen trokken Hans Walter en Jacob Stein, elk met de ver dragende buks gewapend, waarvan zij zich op de gemzenjacht bedienden, langs verschillende wegen het gebergte in. Reeds had de klok der dorpskerk zes geslagen toen Hans Walter de rots na derde, op welks top drie afgeknotte pijnboomen stonden en bij die pijnboo ms teekende de gestalte van een man, met een buks in de hand, zich duidelijk af tegen de helderblauwe lucht Het was Jacob Stein- Hans kwam het laatst op het afge sproken punt, Jacob zou hem dus doo den. Een zucht van voldoening kwam over de lippen van den blonden reus, hrj klom op een rotsblok ten einde zijn mede minnaar beter gelegenheid te geven om hem te treffen. Beze had hem ook reeds opgemerkt en legde het vuurwapen op hem aan Hans stond met opgeheven hoofd, moedig verwachtte hij den kogel, die een einde aan zijn jonge leven zou maken. Lang bleef Jacob staan, steeds met de kolf van zijn buks tegen den schouder gedrukt, maar eensklaps maakte hij een gebaar als schudde hij een zwaren last van zich af en in het volgende oogen blik wierp hij zijn buks zoover weg als hij kon. Met een jodel, die langs de bergwan den rolde, sprong Hans op, snelde naar de rots en een oogenblik later drukte de beide vrienden elkaar de hand. Bagenlang dwaalden zij in het gebergte rond en toen zij in hun dorp terug kwamen was Renata vertrokken met een jongen, rijken vreemdeling. breken van den dag al op weg gegaan. Ik Mond er op, vroeg bij je te zijn, wnut we hebben elkaar in zoo langen tijd niet ge zien. Ik weet, dat er vei l met je is veran derd. Je bent getrouwd, hebt ongetwijfeld een charmante v ouw. liet zal ine aange naam zijn, kennis inet h-iar te maken. Nu (Lu, het was een heerlijk tochtje. Ik genoot op mijn fiets, want ik he b een afschuw van sporen. Bie rookeude en hijgende locomo tieven, die benauwde, stinkende wagens 't is niet, om uit te houden. En boven dien in den trein zou me nooit over komen zijn Want vrouwen, zooals ik ze gaarne zie, lijden tegenwoordig nog alleen maar iu auto. Juist Magdalena O, amice, laat me je eerst, vertellen. Wat zijn er toch lieve vrouwen Ik weet de kleur der haren van mijn bekoor lijk droomvisioen nietZij droeg een rui men stotmautel Maar laat ik geregeld voortgaan, ik had' eeti goede dertig kilo meters gereden en zat wat uit te blazen op zij van een vrij slechten straatweg. Ik zat op het gras in de schaduw van een boom en genoot lui van de heerlijke morgenfrisch heid. Een prachtige automobiel komt in olie vaart aan en rijdt me voorbij. God delijk visioen He automobiel Sportsman-overdrijving Neen, de dame 1 Eén van de dames die er in zaten. Er zaten er drie of vier in maar op de anderen heb ik niet gelet. Eén van haarde mijne een engelachtig gelaatoogen van zacht viooltjes-blauw., een lelieblanke gelaatskleur Heb je de kleur van haar oogen kun- nen zien bij een snelheid vau zestig kilo meters per uur Weineen 1 Want ze droeg immers een stofbrilHeb je dan nooit automobilirter gezien Plotseling hoor ik een knar... gaui Bonjour, Georges Ha, Isidoor, hoe gaat het I Je ziet, dat ik gauw gevolg heb gegeven aan je uit- noodi jng, om je eens te komen opzoeken. Bank je. Maar laat ik even je fiets wegzetten. O, amice, mijn fiets... ik ben er dol op. Sedert wanneer Sedert vanmorgen Een enorm avon tuur, amice. Je moet me dat eens vertellen. Graag. En Isidoor Balaar trok zijn vriend Geor ges Kardoes mee naar een tafeltje, waarop verfrisschende dranken den gast wachtten. - Je ziet, dat ik op je rekende. Nauwelijks zat Georges, ot hij begon over zijn tocht van dien morgen te babbelen. Even nog viel Isidoor hein iu de rede: Ik zou je graag mijn vrouw voor stellen, maar Koin, kom, viel Georges in, geen plichtplegingen 1 En, vlug* sprekend, ging hij voort Zooali ik je zei, ik ben bij het aat> Ern auto-incident Een gezegend incident En midden op den weg Iedereen springt er uit. Be chauffeur kruipt onder de auto Ik snelde te hulp en kwam juist bijtij om miju bekoorlijk visioen de hand te kunnen reiken, om uit te stappen. Zijlegde cr haar fijn, gi-handschoend knuistje op en sprong op (ien grond met de lichtheid van e: n vogel, terwijl zij gracieuselijk eene „Bank u wel, mijnheer! lispte, O,amice 1... die stem Je hebt er nooit zóó eeu ge boord.Het gemurmel van een beek is, bij dat betooverend gelispel vergeleken, wat tromgeroffel is tegenover het elfengeklink van een harp. Sapperloot 1... Wat?r 1... ik moet water hebben 1 1 schreeuwde de chauffeur. Water herhaalde de hemelscbe stem. Eu terwijl zij een kleiden, wit-linnen emmer openvouwde^ liep de aanbiddelijke jonge dame weg. In de nabijheid stond een pomp. Ik was er voor haar. Juffrouw, mag ik zoó vrij zijn?.., Och, mijnheer... Laat me u helpen... Zij h.wl mij den emmer toegereikt en ik aan het pompen O, dat water... ik bedoel dat handje, waarvan zij den handschoen had afgedaan en waarmee zij het hengsel van den emmer vasthield, terwijl ik pompte H trlijk... Ik z u mijn heele leven zoo hebben willen pompen. [k droeg den em mer vol smerig water naar de auto, niet zonder cr iets van op mijn gele schoenen te morsen... van ontroering Maar de zon sch-en fel... Zij stak haar parasol op een heerlijke, witte parasol 1... en kwam dicht bij mij loop n om mij legen de zonnestralen te beschutten... o, die wandeling onder den parasol Ik deed een misstap en kwam even met haar arm in aanraking... Wij verlieten elkaar, toen de auto weer iu orde wa» eu drukten elkaar even de hsnd Maar in dien handdruk was wederzijdsche sympathie... En wij zullou elkaar terugzien... wij kunnen niet meer zonder elkaar leven... Het geheimzinnig liefdesluidam heeft ons verecnigd... Zij is rijk, dat ie waar... Maar heft de liefde niet alle standsverschil op?.. Zij zal mijn vrouw worden, die engel... Geen macht der wereld kan ons scheiden 1 Wij zullen alle hinderpalen overwinnen Goed zoo, goed zoo 1 beaamde Isidoor ik feliciieer je, amice. Maar Georges luisterde. Toeterstoolen hadden weerklonken. En in een wolk vau stol bleet een automobiel voor hel hek van de villa staan. Georges slaakt een kreet van vreugde en snelt er heen. Langzaam was eeu jonge vrouw op den grond gesprongen. Georges deed het lick opm en stak haar dc hand toe. Hij had het wel gezegd, dat dat niet kon uitblijven 1 Wat een verrassing zei Georges. Hé 1 riep zij ecu beetje verbaasd. En terwijl zij Giorges, die iets wilde zeg gen, voorbij ging, liep zij naar Isidoor, dien zij op heide wangen kuste. Toen nam deze haar bij de hand, ging met haar naar Georges en stelde droogjes voor Mijn vrouw 11 WAALWIJK 11 Aug. 1905. De hoornveemarkt weid heden druk bexochten do handel was bij ruimen aanvoer Hug vooral voor nagenoeg rijpe kalfbeeeten. Kalfkoeien golden f 170tot f255 KallVnarzen f 160,tot f 195 V»rkeD8 aangevoerd etuke prijzen van 10. tot 1 0,— Boter aangevoerd 683 kilogr. prijzen vanaf 1.40 f 1.46 Eieren prijzen van 4 tot 4>/i cent per etuk. Be willige stemming waarin de huiden marktondat'.k$hct dnode seizoen reedazich ruimen tijd bevindt wordi boe langer hoe J**" bestendigd naar male liet blijkt dat er,H eu groote beho, fte in de looierij best- Geen wonder dus dat de; prijzen nog stijgende zijn. Gelukkig komt cr nog voorraad en is cr in alle soorten tttII1 veel keuze. Be eerste hand doet intusscbr' ai sedert lang goede zaken. Zoowel Londen en Liverpool als in Havre, Am werpen, Amsterdam eu Ro'terdam én enkele Duitsche hoofmarkten liepen deve? lingen en publieke inschrijvingen nicesi boven taxatiëa af. In één woord dus, me kan den toestand momenteel als gezond betrouwbaar aanmerken en uier. gelO0<, niet, dat er in de eerste maanden 84j prijsvermindering van eenig aanbelang ged>cJ kan worden. Be (eerprijzen, men moet b tot groote teleurstelling der lederfibrikant erkenn n, gaan niet in evenredigheid m,' die der huiden mede, hoewel de markt zee vasi en ook langzaam opwaarts gaat, AL meen is men echter in gunstige stemmi». daar de beboetten in alle soorten zooiled»! en overleder van inlandsch fabricaat zjc- sterk doen geworden. In 't buitenland tijt de leerprijzen sedert eukele weken minsten] 10°/# gerezen. Bij eene gunstige o/ der vredesconferentie tusschen Rusland rj Japan verwacht men iu de leder en schoen, industrie veel verbetering en eon leveiidii verkeer. In schors en andere looimiddelen handel meer geanimeerd. BUSSEN, 10 Aug. Boterprijs per K.G, van f 1,09, f 1,24. Middelprijs f 1,18. Aanvoer 99 K.G. Eieren 11,00 de 2( stuks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was heden op de mijn hoogste prijs f 1,56 middelprijs f 1.50laaeiii prijs f 1.34. Rotteidam 11 Auguslus. Van Huiden werden deze week afgedaan: ex Ching Wo MNC/TJ'L 3ü7 Tjilatjap ronde dito/ dito/LA 98 dito dito F ex Apolda LR/'PS 5U Padang runder-, dito/P] 59 dito dito, LR 142 dito buffel-. Amsterdam, 11 Augustus. Huiden. Tot afdoening kwamen nog No. 21i ex inschrijving 2 Aug. 1 5 O.-Ind. rund-. Afgedaan ex inschrijving 2 Aug. No. 163 2r O.-I. runder-. Zwolle, 11 Augustus. Huiden. Koehuiden 20 a 21 c., piukenvelienB ii 23c., s'ierenvellen 18 a 19 c., vette kalfsvelle 30 i\ 31 c. per ag.. nuchierc kalfsvellen f 2.2 k 2.10, paardevellen (met haar) f 11.50 a 12.- geitevellcn f2a 2.50, lamsvelleu f a -1- per stuk. Handel zeer willig. Antwerpen, 11 Augustus. Huiden. Heden weiden verkocht vau gezouten No. 4145. 302 M. N. sal. koe- 20/25 kg. a Ir 71 rest No 1236, 234 M. V. sal. Pineyrua osee- 20/1 kg. kfr. 78No 1332, 565 M V. sal. Pineyrua oa» 20/25 kg. a fr. 78; No. 1182, 205 mat osse- 25 kg. a fr. 74. Van No. 1252, 400 Santa Ana raminto osse- 2ö/32 kg. ii fr. 78. Trekking van 9 Augustus. Getrokken prijzen. Prijs van f20000 No. 20017 Prijs van f 2000 No. 7032 Prijs van f 1500 No. Prijs van f 1000 No. Prijs van f 400 No. Prijs van f 200 No, Prijs van f 100 No. 7839 1342 10835 6153 8547 8810 10197 13086 15482 Trekking van 10 Aug. Prijs van f 400 No. 6274 Prijs van f 100 No. 9202 van 5 tot 11 Aug. 1905. GEBOREN Cornells Johannes i. v, J, C. Dekker eu C. Herman. OVERLEDEN Maria Cornelia Smits, echtgenoot van Ch. van Zeist 42 j. Jacobus Trueri echtgenoot van M. v. d. Brand 79 j. - Lnmbertue au Hooft oud 8 mod. GEHUWD: Geen. var. 22 Juli tot 7 Augustus. GEBOREN Adriaan, i. van Peter Wugemaken en Soetje Verhagen Gerrit i. v. Ark Wilhelm Kruger cn Clasina van Beek. OVERLEDEN Cornelia von Peer 5 maanden - Paulus van Zeist, 2 maanden Levenlotl aangegeven zoon van Adriaan Johanna Vcrduijw er. Jei neke Vos Neeltje Mout- haan, 80 jaar, weduwe vau Jan Jacobut van der Waals. Johanna Cornelia Ver* duijn 8 maanden. HUWELIJKS-AANGIFTE: Thomas Arie Korstit 22 j. en Antje van der Leij. 23 j. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN Arie Antook Michael, 28 j. en Jeunekedt Bie te Sprsuj 22 j. Antonie Leendert Klootwijk, 28 j. en Jenneke van Gijzel, 27 j. te Waspik. GEBOREN Cornelis Gerardus, z. van B. Tt Langerwerf en P. M. v. d. Plas Josephoi Adrian us i. vaD J. Zijlmans en P. M.Feu.» OVERLEDEN: Adriana Johanna Riool, oud 3 in. Adriana Broeders, echtg. van H. Olislagers 49 j. over de maand Juli 1905. GEBOREN: Teunis z. v. Jan de Haan en Antooii Kornelia van der Beek GEHUWD - Teunis van Vugtj.m. 26 j. en Cor nelia van Meel, j. d. 19 j. Gerrit Hui- bert dc Jong j.rn. 31 j. en Coruelia Wil» helmina Bonman j.d. 24 j OVERLEDEN; Johanna Huiberdina Treffers 10 weker».

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 6