379STE STUTSLIITIM LANDBOUW Gemegd Nieuws, Laatste Berichten. Rechtszaken. MENGEL WHRK. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken Handelsberichten. DIJKDOORBRAAK. Polderdijk bij Diemerbrug door iioogen waterstand bezweken. Het water stroomt met groote kracht den polder in. Het vee is gered. P- vau Suijlekom met gunstig gevolg te water de ijzeren slaepkian yLiureos en Petrus" groot ruim 900 tonnen, gebouwd ?oor rekening van den beer N. Snellens alhier. Tevens werd de kiel gelegd voor •en stalen klipper voor den heer G. H011- coop alhier. De kermis alhier heeft in tegeustel- 1 ing van audere jaren een gnnstig v-rloop. Kwamen vorige jaren steeds vechtpartijen voor, tengevolge van het overmatig drinken van sterken drank, dit jaar gaal er alles even vredig uaar toe. Jammer is het dat moeder natuur onze kermis met zoo'n on stuimig weer begunstigt. Laten wij hopen dat de toekomstige kermisdagen in dezelfde orde mogen pusseeren, dan zal de blaam die eertijds op Riamsdouk's kermis werd geworpen spoedig verdwijnen. Wat nog nooit is gebeurd is tluns voor gekomen. De Oostpolder, die nog nooit be vloeid is geweest staat thans gedeeltelijk onder water, eveneens de Zuid- en West polder. Aan het z.g. Port, liggende langs de Melkhaven, waar oDgeveer 50 huisjes staan loopt het water vo<t in sn achteruit. Bij zekere van Turnhout o a. dreven de klompen, die hij des avonds voor zijn bed had geplaatst, des nachts bij hoog water als kleine scheepjes door zijn huiskamer. Zijn dat nu de resultaten der opening van zyden Nieuwen Mu srnond GEERTRUIDENBËRG, 6 Oct. Angstige oogenblikken. Toen gister de heer M. Santbergen, industrieel alhier inet - ijn met banden geladen bootje het Bergsche veer wilde overstekeu sc leen het vaartuigje te zwaar geladen en zonk in het midden der rivier. De heer S. wist nog vijf bossen band machtig te worden en wierp zich daarmede in de woeste golven. Geruimen tijd heeft hij daar geworsteld met de dood. Op het laatst had hij door uitputting twee bossen verspeeld zoodat hij zich nog op drie bossen gedeeltelijk drijvende hield. Op het laatste oegenblik, toen zijn krachten hem verlieten werd hij bemerkt door schipper A. Fens, die er met zijn voertuig onmiddelijk op aan stevende en den heer S. van een wissen dood redde. BESOIJEN. Door den grweldigen N.W. storm is de polder hier weer oi.dergeloopeu. Het is wel jammer daar nu van het gras dat nog overvloedig stond ook niets meer terecht komt. Onze nieuwe school nadert hare voltooiïng. Het is echter niet zeker dat zij op den bestemdeu tijd 15 October klaar is. Hetgeen wij er reeds van zagen is fliuk en degelijk. Op een en ander hopen wij later als alles goed is, nog eens terug te komen. BAARDWIJK. Naar men ons meldt, worden hier pogingen aangewend e?n har monie of fanfarecorps in het leven te roepen. Een der ingezetenen zon reeds voorwaarde lijk eene som van vijfiig gulden hebben toegezegd. Het is te hopen dat de plannen in vervulling mogen gian, want een muziek korps draagt er machtig veel loe bij om het opgewekte leven in eene plaats te verhoogen. Verleden Zondag had de heer A. Boom de eer op te treden als solist bij de Pompiersfeesten te Turnhout, in do Orkest- vereeniging onder de leiding van den heer Andelhof. Door het orkest werd ten gehoore gebracht de eerste en tweede acte van de opera Faust van Gouuod, de uitvoering daarvan was uitstekend; zelden hoorde wij zoo'u goed orkest. De heer Boom tong daar een 4 tal zijner schoonste liederen, welke op verdienstelijke wijze geaccompagneerd werden door den heer L. v. Cromvoirt. Met Noord en Zuid van v. Pacsschen had de zanger zoo'n succes, dat men hem daarna iu eene mooie toespraak gehouden door dsn Hoofd-commandant der Pompiers, een diploma van verdienste met zilveren eereteekon van de stad Turnhout toekende; daarna speelde het orkest Het Wien Neer- landsch bloed, dat door het fijne Tumhouts publiek, staande en met ontbloot hoofd werd aanhoord. Wij wenschen den heer Boom van harte geluk met deze ouder scheiding en hopen dat hij nog vele jareu iu het bezit mag blijven van zijne schoone krachtige Barytonstem. Ook de heer L. van Cromvoirt zong daar eenige mooie nnmmers, we noemen Christiaan de Wet, de Fruimenboom van J. Schmier, en de orgelman van Tagel, waarmede hij ook een uitbundig succes be haalde men was v >1 lof over beide zangers. Is dit schitterende succes voor de twee bekende zangers een groote eer, onze ge meente mag er groot opgaan, zulke kunste naars onder hare inwoners te tellen. Diefstal. De heer J. V. is enkele weken geleden verhuisd. Door de goedwilligheid der nieuwe bewoners in dat buis, mocht hij zijne aard appelen nog zoo lang late:. staan ale hij verkoos. Toen hij nu heden morgen ze wilden gaan steken, waren ze allen verdwe nen. Niemand had 's nachts eenig gerucht gehoord. Kazerne De bouw der kazerne gaat vooispocdig: binnen den loop van 2 dagen zal het ge bouw reeds onder de vlag staan. Wij zul len ons dus spoedig in het bezit tener wakkere politiemacht mogen verheugen. Ongeluk. Het 3-jarig dochtertje van B. had bij het spelen roet nnJere kinderen het ongeluk te vallen en een armpje te breken. Geneeskun dige hulp moest orden ingeroepen. Aangereden. J. II., di«. een mandje met eieren droeg, werd Donderdag door ren fietsrijder gereden. De eieren op den grond en stuk de. fietser er van door I J, H. woedend, machteloos. Candidaut. De heer M. H. v. d. Horst, hoofd der O, L. school te Loonschendijk, is ook te Eindhoven en Bokstel caudidaat gesteld toor lil van het Hoofdbestuur van het N. O. G voor de prov. N. Brabant. Attentie. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie betreffende de Patrouen-oollectie van den heer A. dk Rüijtkr, uit Waalwijk, te bezichtigen in de z.»al „Euphonia" alhier. O. Voor de Rechtbank te Breda werden m. behandeld de volgende zaken: Joh. S., 25 jaar, kantoorbediende te Am sterdam, verduiatering van een rijwiel op 9 Juui hier te Breda, ten nadeele van Joh Cordes. (Het rijwiel werd te Raamsdonksveer voor f 18,10 verpand). Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Jac. van S. 41 jaar polderwerker te Raamsdonksveer, A. R. van S. öOjaarzaud- 9chipper te Raamsdonksveer, diefital van 188 bosschen brandhout in den nacht van 3 op 4 April te Geertruidenberg ten nadeele van M. S. te Geertruidenberg. Ei-ch voor ieder 6 maauden gevangenis straf. kei ontsnapte Leeuwin. Te Selby in Engeland, werden cenigc voor atelliDgen gegeven door Chipperfields menagerie, die daartoe een tent had opgeslagen. Een der nos. van het programma was, dat een dame van het gezelschap, miss Mercella, een d*ns zon uitroeren in de kooi van een leeuwin, die door den lemmer Lowdtarno in bedwang gehouden werd. Toen de temmer de deur der kooi opende, om er met de danseres binnen tv trede", sprong de leeuwin eensklaps op de deur toe, gaf d>n temmer een slag met haar klanw iu het been en beet de danseres geweldig iu den arm, waarna het dier de kooi verliet. De toeschouwers vluchtten in paDischen schrik, maar het personeel der menagerie snelde toe om de leeuwin weer op ie vangen. Twaalf mannen hadden haar teu slotte na veel moeite ingesloten en trachtten haar een strik over te werpen, maar eensklaps 6prong tij op een hunner, Wesley genaamd, toe en beet hem vreeselijk in het hoofd. Zij zou hem ver slonden hebben, wanneer men haar niet mst een geweer had neergeschoten. De drie gewonden zijn naar het hospitaal vervoerd. Men waahoopt aan het leven van Wesley, de srm der danseres ral afgezet moeten, worden, terwijl da temmer er nog het best van de drie is afgekomen, hoe wel ook zijn wond ernstig is. Eeu olifantenjacht in de straten van Londen. De aristocratische wijk West End, die niets gemeen healt met de woeste vlakken van Indië is niettemin het tooneel van een olifanteojacht geweest, waarvan de voorbijgangers van Strand Trafalgar Sguare volop hebben kunnen genieten In een der music-hnlls zouden drie olifanten op treden, Assem, Delhi en Arda. wonderen van drescuur, die, als slotnummer, een partij cricket met elkaar speelden. Om halfnegen moesten zij in hel theater zijn cn alken avond werden zij daartoe uit huu «tal gehaald, Op een avond in deze week waren zij wat vroeg en de coruaca hadden nog den tijd om eigen* een glas te gaan drinken, terwijl zij de dioren, d;e zeer mak wa- reo, voor de deur lieten staan. Het vrouwtje, Ar da schijnt echter geschrokken te zijn door het Ie.en van de straat, althans het liep eensklaps weg in fiinken draf, gevolgd door de twee an dere, in de richting van Charing Cross Road. Toen begon een drukke vervolging in de volk rijke straten, waar de drie bollende reuzendieren groote ontsteltenis teweegbrachten. Terwijl vrou wen en kinderen ren toevlucht zochten in de winkels, zetten moedige voorbijgangers de oli fanten achterna, maar het duurde ruim een uur voor men hen had. Gelukkig hadden zij nergens onheilen aangericht, zoodat het eenige ongeluk dat uit dit incident voortkwam, was, dat het geheele variété program in de war gestuurd werd. '«■i Laadbouwours ussen. Het voornemen bestaat, in het tijdvak medio Novembermedio Februari, bij wijze van proef en bij genoegzame deelneming, in eenige garni zoenen landbouwcuraassen te doen houden. De ltksen zullen eons per week, gedurende twee achlereenvolgende uren worden gegeven, tot een totaal van 20 lesuren. De deelneming is vrijwillig. Hiervoor komen in aanmerking miliciens, behoorende tot den landbouwenden stand, die een voldoende graad van ontwikkeling bezitten (goed lezen en schrij ven). Het aantal deelnemers iu «en garnizoen moet minstens 20 bedragen. Belangrijk* paardenhandel. Men sabrljft uit Kerk-Driel dd. 5 October: Ala eeu bewijs van den balaDgrijken paarden handel van den heer J. Godschalx te Kmpel kan dienen, dat genoemde heer dezer dagen in één koop 60 l'/j jarige paarden verkocht aan Duit— sch; kooplieden, hoofdzakelijk met bestemming naar Beieren. Gemiddelde prijs f 290 per stuk. De firma Jac. P. R. Galesloot Co., te Am sterdam—Santpoort, heeft haren geilluatreerden catalogus verzonden, waarin over aanleg eo par ken en het onderhoud ervan, alsmede over de boomkweekerij gehandeld wordt, Nuttige populaire raadgevingen van Rijkstuin- bouwleeraren in Nederland zijn er mede in op genomen. KAATSHEUVEL. 6 Oct. 1905 Brand. Woensdagavond ontstond een begin van brand in de schuur vau i\ v. B., alhier. Het dreigde een felle brand te worden. Spoedig toegeschoten hulp wist het vuur echter te beperken. Ziekte Leden een paar weken geleden in de kom der gemeente enkele kinderen aan roodvonk, thans heeft zich ook een geval voorgedaan in den Berkdijk, n 1. bij het kind van van Wanrooi. Of er nog geheime gevallen zijn, weet men niet beslistalleen dit is offici eel bekeud. Of het bij het 2e kind in dat huis, dat ook ziek is, roodvonk is, is uog twijfelachtig. Brand. Ta Oostarhout is heden de windkorenmolen van de wed. Jansen, aan dan Bredaechen Weg. geheel afgebrand. De brand schijnt ontstaan te zijn door het inslaau vun den bliksem. Assurantie dekt de sahade. Vreeselijk ongeluk. Een vreeselijk ODgeluk heeft plaats gehad in het over dd trenzen gelegen Harstal, waar aen 51-jarig werkman op eeu pletterij, bemerkende dat er ieta aan zijDe machina haperde, daarnaar wilde zien, uitgleed eu met zijn handen zoodanig in de pietmachine viel, dat zijn beide hauden an armen verbrijzeld warden. Omstaande werklieden lieten onmiddelijk de machine stilstaan en bevrijdden hem. Er bij goroe|»en doktoren sagen sich genood zaakt de beide armen te amputseren. De gewonds is gehuwd en vader van 5 kinde ren. Zijn toestand is zeer ernstig. Omtrent het ongeluk in de mijn te Heerlen waarover wij reeds een kort bericht plaatsten, meldt de rLimburger Koerier" bet volgende: Gistermorgen heeft op de mijn «Laura en Ver- eeniging' ecu allertreurigst ongeluk plaats ge had. Men b daar bezin mat het afdiepen van schaft Heudrik, die dooreen soogenaamden .Ausbruch' mrt de ocdergrondsche weken iu verbinding staat. TijdeDS hot bemetselen der schachwanden raak te deze verbinding door afvallende steanen ver stopt, wargop het water dal met langer naar de dieper gelegen pompeuEamer nabij schacht Wil helmus kon afvloeien, onmiddelijk snel ateeg. Met het oog op de mogelijkheid, dat het wa ter onder den steeds toeDemeudeu druk de ver sperring zou doorbreken en een catastroph ver oorzaken, werd het werk op de onderste étages gestaakt eu begoDnen met het metselen van een dam, die bij eventueelen doorbraak het water sou keeren, Men was met dit werk bezig, toen de door braak plaats vond. Drie manuen vonden bij het oogeval hun dood Twee werden zwaar gewond naar het hospitaal te Heerlen vervoerd. Dit is het twssde ongeluk in vijf dagen tijds. Vertelling van E. van WaldZedwitz. Wie den eerwaardigen steenen Ro land der Harzstad. wie deze stad zelf kende, die kenden ook den ouden Nehrkorn; immers in het huis tegenover dezen zwijgenden gezel op de markt had zijne wieg gestaan en nooit had hij het rechtsgebied der stad verlaten. Vader Nehrkorn zoo werd hij door oud en jong genoemd was actuarius van 't gerecht. Eiken morgen om zeven uur opende zich het hoekvenster van het oude gevelhuis, zijne lange pijp verscheen, daarna kwam zijn geelbonte slaaprok voor den dag en eindelijk dook zijn oud, gemoedelijk gezicht met het bont gestikte mutsje uit het donker op. Af en toe verdween hij, om een slokje uit zijn kopje te nemen, dan keek hij weer naar buiten en lette op de kinderen uit zijne buurt, of ze ook op tijd naar school gingen, of bewaakte op markdagen de boerinnen, zich in stilte ergerend, als niet elk harer de voor haar bestemde plaats innam. Orde moest er zijn, orde was bij hem het eerste en voornaamste artikel der wereldwet. Wat hij van anderen verlangde, bracht hij zelf in pracktijk. Om kwart over acht verliet hij het huis met zijne acten onder den arm en vijf minuten voor half negen zat hij op zijne plaats in de gerechtszaal. Hier was hij een gevreesd heer, want hij had zijne jongere collega's geheel onder den duim en ook de heeren re ferendarissen waren nauwgezet, want een verwijtenden, blik trof hen, als ze een verzuim pleegden. Al waren ze ook de meerderen van den ouden Nehrkorn, al respecteerde deze hen ook als zoodanig zoo zouden ze 't toch niet graag bij hem verkorven hebben, want hij was het beste thuis in de acten en had in moeielijke gevallen altijd een goeden raad bij de hand. Ook de zondaars, die verhoord werden, de getuigen, die verschijnen moesten, hadden respect voor den oude, die zich door een paar te rechter tijd en met een donderstem gesproken woorden wel op den weg naar de waarheid wist te brengen. Nehrkorn was echtgenoot en vader. Echtgenoot eener zielsgoede, weldadige, lieve huis moeder, en vader van eenen zoon, een voorbeeld van beminnenswaardigheid en dolle streken. Was hier of daar een overmoedige grap uitgehaald, Frits Nehrkorn was er altijd bijhadden de leeraars op school een bierknijp-schandaaltje ontdekt Frits Nchrhorn had het op touw gezet en de lust daartoe in de borst zijner jongere medeleerlingen opgewekt. Hij was er ook net den jongen voor. Jong lief, slank, goed vriend met allen, be schikte hij over een fraai klinkende stem. waarmede hij de oude studenten liederen zoo vroolijk en frisch deed weerklinken, dat rondom hem alles met begeestering mee instemde. Als Vader Nehrkorn aan de overzijde in de restauratie, bij Merz, zijn avondbier dronk dan vertelde hem haast regelmatig het een of ander burgermensch van de dol heden van zijnen heer zoon. Met zeer bedenkelijk gezicht keerde hij dan naar huis terug en aan een gezouten en ge peperde strafpredikatie mankeerde het dan niet. Moeder Nehrkorn wist die te verzachten en als zij den avondzegen las, was de geheele onverkwikkelijke geschiedenis reeds vergeten en de familie sliep met het bewustzijn van wederzijdsche innige liefde in Frits was nu zestien jaar oudzag er echter ouder uit, want er vormde zich reeds eenig dons onder zijn neus en zijne gestalte was flink ontwikkeld. Nog een jaar zou hij de school bezoeken dan sloeg het uur van scheiden. In een handelshuis te Hamburg! zou hij zijne koopmansloopbaan beginnen. Met be zwaard hart dacht de moeder er aan ook de vader werd geroerd, als hij aan de scheiding dacht, maar hij liet het niet merken. Frits zelf maakte er zich nog geen voorstelling van; het leven en drijven der groote stad. 't welk hij nu weldra zou gaan medemaken, maakte op hem een verlokkenden indruk en de gedachte er aan deed hem het laatste jaar dat hij op school ging niet al te lang vallen. Hij verdiepte zich niet te zeer meer in de boeken, en deed slechts, wat noodzakelijk was. Veel meer belangstelling wijdde hij aan de muziek. Feldman, zijn muziekleeraar was uitstekend over hem tevreden. Frits speelde de Beethovens sonaten zoo van het blad, zijn stem vormde zich meer en meer en werd krachtiger en voller onder de leiding van den bekwamen musicus Maar niet enkel de kunst huldigden hij in zijn vrijen tijd, ook de danslessen bezocht hij geregeld met passie. Nehrkorn bromde wel, toen moederije langzaam aan voor den dag kwam met den wensch van den zoon om de danslessen te mogen bezoeken, welken wensch zij natuurlijk lot den haren gemaakt had, maar eindelijk gaf hij toch toe. Minette Pfeil, het dochtertje van den buurman zoowat 15 jaar oud, leed ook aan een dansmanie- Zij kon nauwelijks afwachten dat de tijd daar was om naar de herberg «Prins Eugenius» te wandelen, in welker ruime zaal meester Schwartz de viool bespeelde, waarna zij walsen, menuettes, polka's en franQaisen dansten. Toen maar eerst de passen tot tevreden heid van mr. Schwarz waren ingestudeerd, gaf zij zich geheel aan het genoegen over. Was het niet zeer natuurlijk, dat Frits Nehrkorn haar bevoorrechtte danser was? Zij kenden elkaar toch van jongsaf, hadden met elkaar gespeeld en de ouders waren met elkander be vriend. Frits danste fameus, Minette, zoo niet beter, althans evengoed. Zoo zweefden ze dan ingelukkig met elkander door de zaal en als de les afgeloopen was, dan nu, dan bracht Frits haar naar huis, zij hadden immers den zelfden weg. ze waren toch buurkinderen. Zoo was het gekomen, dat geheel onbemerkt de liefde met leedvermaak de vriendschap uit beider hart verdrong, en dat de jonge lieden op het bal, dat op de lessen volgde, elkander eeuwig trouw zwoeren, trouw tot aan het graf. Het laatste schooljaar was nu voorbij, Frits had zijn getuigschrift reeds in den zak, de leeraars spraken hunne tevreden heid daarin uit en wenschte hem alles goeds zijn op verderen levensweg. In het hoekhuis aan de markt zag het er nu treurig uit, Vader Nehrkorn stiet dien morgen de rookwolken dubbel zoo sterk het venster uit, heden voor de eerste maal sinds zijn bruiloftsdag ging hij een uur later naar het gerechts gebouw. Moeder Nehrkorn pakte den kleinen zwarten koffer, streek liefdevol over elk stuk dat ze inpakte alsof zij het zegenen wilde, en menige heete traan viel er tusschen. De vroolijkheid was uit de anders zoo heldere oogen van Frits verdwenen, ze blikten droef en ernstig door een tranensluier nog eenmaal wandelde hij van onder tot boven door het oude huis en nam alles wat hij moest achterlaten nog eens in oogen- schouw. Ook over buurmans huis lag een nevelwolk: Minette liep trap op, trap af, nu eens begon ze met deze, dan weer met anderen arbeid, maar niets ging haar van de hand zooals anders; af en toe trad zij onbemerkt aan het venster, want weldra, ach, weldra moest Frits Nehrkorn immers voorbij komen, om de postkoets niet te missen Daar ging de bel bij Nehrkorns, Mi nette kende den toon maar al te goed; anders had het haar steeds vroolijk ver rast, ach, en heden heden?! Daar gingen ze heen, de actuarius, zijne vrouw, de meid met den koffer en Frits de lieve Frits. Hij kwam het laatst uit het huis, bleef een weinig achter, trad nog eenmaal aan het venster van buurmans huis en drukte zwijgend de kleine hand, die ze hem daardoor toestak. Geen van beiden sprak een woord, want wien het hart zoo vol is als die beiden, dien loopt de mond niet over en de tranen in de oogen alleen verriedden, hoe het er in hun binnenste uit zag. De postiljon blies op den horen Ach Du mein lieber Gott, «Musz ich schon wieder fort, Auf die Chaussee auf die Chausseel» klonk het in de heldere, warme voor jaarslucht. Hoe vaak is reeds dat oude liedje geblazen en hoe vaak heeft het veel bitter wee in menschenharte gewekt «Heb God voor oogen en in 'thart zeide vader Nehrkorn. Frits knikte. «Ach, jongenlief, schrijf toch dadelijk hedenavond 1» weende de moeder. Frits knikte weer. «Verzuim ook niet de muziek 1 meende de muziekonderwijzer, die ook gekomen was. «Dat zal ik niet mijnheer!» antwoorde Frits nadrukkelijk. Drie stoten in den horen, nog eenmaal het oude liedje de paarden trokken aan, de zakdoeken wenkten en weg reed Frits Nehrkorn de wereld in de groote, schoonë wereld Wat zal zij hem brengen (Wordt vervolgd) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.! Vervroegde winkelsluiting. Mijnheer de Eedacteur I Beleefd verzoek ik U het -volgende in uw veel gelezen blad te plaatsen, hiervoor bij voorbaat mijn daok. Het is vooral eigen aan onze dagen oin in verschillende toestanden op allerlei gebiej, of met oude gewoonten of gebruiken te breken of te veranderen het is wel waai, dat alle veranderingen geen verbetering zijD| doch het is eveneens waar dat vele veran deringen verbeteringen zijn. De verandering die ik hier speciaal op het oog heb en vurig wensch tot stand zien gebracht, is eene vervroegde winkel sluiting, deze toch zal niemand schaden en ons winkeliers, niet alleen tot voordeel zijn, doch tevens ook en dit zegt vrij wal meer, een groot gemak en waar genot. De eenvoudigheid vau deze zaak maakt het overbodig deze nog nader toe te lichten, Ik heb dit balletje eens op willen werpen en in de aandacht van al de winkelien willen stellen, ja aan allen van welke ge zindte, kleur of richting, deze zaak staat op een geheel neutraal standpunt, de Godi. dienst blijft g-heel buiten spel. Moge deze eerste poging om tot een goed resultaat te komen niet te vergeefi ziju, daarom noodig ik belangstellenden uit om door middel van dit blad hunne ziens wijze hieromtrent le kennen te geven, dan kunnen wij eene oproeping doen aan alle winkeliers alhier, verders eene vergadering brlpggen t'n alsdan die stappen doen, welke zullen noodig blijken om tot ons doel te geraken. Met hoogachting, EEN WINKELIER. Waalwijk 7 Oct. 1905. Mijnheer de Redacteur l In het bericht, betreffende den afgekeur* den milicien J. A. Molegraaf, voorkomende in het blad van den 5 October j.l., sluipt een kleine fout. Er staat n.l., dat in plaats van boven- genoemden Molegraaf, ingevolge art. io der der Militiewet 1901, de loteliug C. Le9age onder de wapen zal moeten komen. De« opkomst geschiedt niet krachtens evengenoemd artikelniaar volgens art. ioi der Militiewet 901. Hiermede is thans die fout dus her steld en onder dankzegging voor de verleende plaatsruimte verblijf ik met de meeste achting, UW CORRESPONDENT.- Capelle, den 6 October 1905. 5e klasse. Trekking van 4 October Getrokken prijien. Prijs van f 1000 106 3610 5508 14860 400: 5514 5607 12883 16427 200: 6927 8394 100639 733 1639 3933 6368 7151 10937 12416 12499 13543 14076 18424 19156 19241 20979 Trekking van 5 October Getrokken prijzen. Prijs van f 10009360 400: 808 12104 12215 19708, 2003153 15816 17996 100: 868 913 3292 3629 8292 11106 14607 15227 15330 18358 20324 Men seint ons hedenmiddag WAALWIJK 5 Oct. 1905. Ondanks regen, storm en slechte wegen was er zeer veel aanvoer ter veemarkt. In dat opzicht handhaafde de St. Bavo jaarmarkt dus ook weder haar ouden roem. Men schat dat er oogeveer 500 stuks hoornvee aan de lijn stonden. Voor den aanvang waren reeds eenige mooie beesten verkocht. In den beginne was de handel vlug doch later bekoelde de kooplust min of meer. Kalfkoeien golden f 185.tot f235 Kalfvaarzen f 145,tot f 240— Varkens aangevoerd 263 stuksprijzen van 18.— tot 113,50 Boter aangevoerd 712 kilogr. prijzen vanaf 1.24 f 1,83 Eieren prijzen van 5*/» tot 6 cent per stuk. Hoewel het weder voortdurend zeer slecht is, viel de St. Bavo jaarmarkt heden een buitengewoon druk bezoek ten desl. In de

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 6