Gemengd Nieuws, BINNENLAND Provinciaal Nieuws NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Rectificatie. °Pn Uitvoerig Raadsverslag Raam' donkaveer in 't volgend nummer Go». Blijkens bij het departement van koloniën ontvangen telegrammen, is door Goa weer stand geboden te Pakatto, waarbij de vijand drie en twintig dooden en een aantal wa penen verloor en aan onze zijde drie offi eieren en twee Europeesche mindere niili tairen gewond werden. Onze colonne rukte, door naar Booglangi. De bevolking op den Zuidelijken oever van de B^erangrivier bleek vreedzaam en keert in Djongaja terag. De stam der Honitetoe op Crram (waar tegen blijkens het bericht in de Staatscourant van 3 dezer moest worden geageerd) kwam in onderwerping. Het Koninklijk paar. Z K. H. Prins Hendrik en andere vor stelijke personen zijn Donderdag en Vrijdag in de Dobbiner bosscheu uit jagen geweest op wilde zwijnen, herten en klein wild. Vrijdagavond was er conceit ten Hove, waarbij Tilly Koenen medewerkte. Tillj Koenen ontving van Koningin Wjl- helmina en Prins Hendrik de eeremedaille voor Kunst en Wetenschap der Huisorde van Oranje. Vrijdagmiddag vertrok het groothertoge lijk paar. Het werd door Koningin Wilhel- mina en Prins Hendrik tot het station te Krakow begeleid. - Gisteren (Zondag) zou liet door H. M. Koningin Wilhelmina georganiseerde en zeer geliefde Dobbiner kinderfeest gegeven worden. Koningin Wilhelmina en Prins Hen drik zijn gisteren, na drie weken in Dobbin vertoefd te hebben, op Rabensteinfeld, bij groothertogin Marie, aangekomen. Half No vember keert het Echtpaar n?ar 't Loo terug. Grondwetsherziening en Benoemingen. Wij lezen in de Haagsche kroniek der N. Gr. Crt. Het schijnt in de bedoeling der regeering te liggen om dc benoeming der staatscom missie voor het onderzoek betredende de grondwetsherziening nog te doen plaats heb ben vdór den terugkeer der Tweede Kamer in November e.k althans nog voor den aanvang der begrootingsdiscussiën. Reeds zijn mij enkele namen genoemd van dege nen, die als voorzitter en leden dier com missie zullen optredenen mochten mijn inlichtingen op dit punt juist blijken, dan zal opnieuw duidelijk worden hoe onpartijdig en verzoenend het kabinet ook in deze wil te werk gaan. Ook bij de benoemingen in verband mei de uit voering der Kinderwetten, die eerlang zijn te verwachten, zal dit lofwaardig streven aan het licht komen. Wij zullen zien. - Naar wij vernemen, zullen de benoe mingen van de voorzitters en leden der voogdijraden, bedoeld bij de weldra in te roeren kinderwetten, te wachten zijn vóór de benoemingen van bet personeel bij de tuchtscholen en kan de samenstelling dier voogdijraden zeer binnenkort worden tege- moetgezien. Waalwijk, 25 Oct. 1905 Kamer van Koophandel cn Fabrieken. Het navolgende adres is door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk verzonden aan de llooge Regeering. No. 8:5. Onderwerp Oprit in den Baardwijksehen Ocer- laat in verband met het gepro jecteerde Afwateringskanaal Waalwijk, 23 October 1905. Aan Zijne Excellentie den Heer Minister van Waterstaat 's-Gravenhage. Excellentie. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk ontving afschrift van een adres, door verschillende Gemeentebesturen aan Uwe Excellentie ingediend betreffende het geprojecteerde afwateringskanaal met brug in den Baardwijksehen Overlaat, het aan leggen van een oprit van af den weg in dien Overlaat in zijdelingsche Zuidelijke richting naar den Baardwijksehen liniedijk, benevens het graven vau een tunnel door den spoorwegdijk te Drunen, een en ander ten behoeve en gerieve zoo van de zeer talrijke voerlieden, die voortdurend dezen weg berijden, als van de tram Tilburg WaalwijkHeusden-'s- Bosch, welke dagelijks veertien maal er dat traject maakt. Met de meeste belangstelling heeft de Kamer van den inhoud van dat adres ken nis g nomen en na ernstige behandeling en onderzoek in loco, onderschiijfi zij de in dat adres aangevoerde motieven ten volle. Daargelaten de groole moeielijkheden, ge varen zelfs, die de reeds bestaande oprit asn den Drunenschen dijk oplevert en die zich, zoo de door de Regeering geprojec teerde weg naar den Baardwijksehen Dijk tot stand kwam, in dubbele mate zouden doen gevoelen, acht zij die opritten nadeelig voor het onderling verkeer tusschen de be trokken gemeenten en grootelijks schadelijk voor de bewoners aan de Baard wij ksche grens van den Overlaat en voor de vele landbouwers uil Drunen, Elshoot, Nieuw- knik enz., die met karren eu wagens de Waalwijkscha week- en jaarmarkten bezoeken en voor huune producten ook buiten die marktdagen, z.o hier, als in het Westelijk deel der Langstraat geregeld aftrek vinden. Ook de industrie in onze streek zou er min voordeelige gevolgen van moeten rnder- rinden. Daarbij komt, dat de plannen zoo tot aanleg van den nieuwen Oprit, als tot ver betering van dien aan den Drunenschen Dijk, zooals in gemeld adres nader omschreven is, voor het Rijk geen groote onkosten met zich brengen Om al deze redenen heeft de Kamer ge oordeeld het adres der Gemeentebesturen bij Uwe Excellentie zoo krachtig mogelijk te moeten steunen. De Kamer van Koophandel eu Fabrieken. Een .schitterende overwinning. Indertijd hebben we medegedeeld, dat de heer J. Wilmont, onze bekende karakter komiek zou deelnemen aan den wedstrijd in komische voordrachten, uitgeschreven door „De Vriendenkring* Ie Bergenopzoom. Zondag 1.1. had deze wedstrijd plaats en Maandagmiddag bereikte ons de tijding dat drii heer Jan Wilmont door de jury den e. re-prijs was toegekend, met het stuk „De ongelukkige schoolmeester", van Valken-trin. met 2491/, unt. Dat de strijd zwaar is geweest en dat er door de 18 deelnemers waaronder de meeaten reeds meermalen aan een concours deelnamen, uitstekend werd voorgedragen is ons duidelijk uit het groot getal behaalde punten en het weinige ver schil in punten der prijswinners. De verslagen die wij van dezen wedstrijd zagen, ijn voi lof over onzen kampioen, die over het verloop van den wedstrijd, de huldiging te Bergenopzoom zeer voldaan is. De Bergenopzoomsche Courant, schrijft „No. 2 was de he?r J. Wilmont uil Waalwijk. Mijnheer Wilmont1 de eere-prijs, U tor gekend, was verdiend, ge w.iart als ongelukkige schoolmeester onverbeterlijk. Uw mimiek was, zonder gemaaktheid of oierdrevenheid, juist in het bij lit I stuk passende genre. Uwe zang was onberispelijk-* Kan het beter? Wij wisten wel dat Jan Wilmont een komiek van den eersten rang was, maar dat hij 't er zoo schitterend af zou brengen op zijn eersten wedstrijd, heeft onze en ook ieders verwachting overtroffen. Wij feliciterren hem dan ook nogmaals van harte en vertrouwen dat hij op den inge slagen weg zal voortgaan cn ook ons meer malen van zijne uitstekende voordrachten zal doen genietendat dit niet de laatste bekroniug zal zijn, dat meermalig succes voor hem zal zijn een groote voldoening en een eer voor onze gemeente en voor de vereeniging waarvan hij lid is en die wij ook feliciteeren. De eere-prijs bestaat uit een verguld zil veren medaille met inscriptie met f 10. Buurtspoorwegen Stoomtram Ti 1 bu rg- VV aa 1 w ij k- Heusden - VHertogeu bosch. September 1905 f 11,881,13sdito 1904 f 11,544. Sedert L Jan. 1905 1 97,571.42s; dito 1904 96,898.14. In de Handelsberichten* van II. Zaterdag komt voor de volgende zinsnede „Toen werd voor prima zwaar leder f Iit 1 1.20 per h. K. besteed, waar men nu slechts tot hoogstens 36 cents kan komen, dit moet natuurlijk zijn 86 cents. Red. Provinciale Staten. Een voorstel tot aankoop van grond voor verbreeding van den provincialen weg in de gemeente 's-Graveuuioer, heeft de commissie uit Prov. Staten er toe geleid te adviseeren dat voorstel aan Ged Staten te renvoyeeren, ratt verzoek om door den hoofdingenieur een onderzoek te doen instellen naar de ge vaarlijke bochten op de provinciale wegen en oveilegging eener approximatieve kosten berekening van verbetering. Het verslag over de prov. begrooting voor 1906 wijst er op dat de gunstige toestand van financiën der provincie bij nadere ont leding der begrooting een wel niet ongun stig maar toch geheel ander aanzien krijgt, tengevolge waarvau, ook met het oog op de groote financieele verplichtingen, welke de provincie voor openbare werken op zich heeft genomen en welke in de naaste toekomst moeten worden volda n, 'net toekennen van snbsidiën niet dan met de meeste omzichtig heid behoort té geschieden. De Commissie van Rapporteurs, wijzende op hel gebrek aan oeïï scnoeumaKer een goeue zooi pèï'èn tér hand stellen, doch deze weigerde ze aan te nemen. Op de vraag, op welke wijze, die zak toch wü in den boom gekomen mocht zijn, ant woordde hij, dat diens vrouw langs die plaats gewandeld had eu door den hevige storm de bewuste zak uit hare hand m den boom gewaaid was. Een zeer zonderling geval Zoodra wij de tijding kregen hebben we deze per bulletin in onze gemeente bekend gemaakt. Op gezag van een der bestuurs leden voegden we daaraan toe, dat de liedertafel „Oefening baart Kunst* van Be soijen, den overwinnaar 's avonds aan het station zoa afhalen. Een dichte menschen- mas<a verdrong zich daar tegen de aan komst van den trein, iedereen verwachtte, met oni dat de. liedertafel ter publieke huldiging een paar nummers zou geven. Dit geschiedde niet; bij aankomst steeg een hoera uit de menigte op en werd direct per rijtuig naar de zaal te Besoijen gereden. Wij vonden dit wel wat koud want een ko. t woord van huldiging, eenige welkomst- nummers aan 't station, d?.t zeer zeker past bij zulk een bekroning was wel op zijn plaats geweest, wel is de jubilaris lid eener te Besoijen gevestigde vereeniging, maar hij blijft 'och Waalwijker. Niettemin heeft de vereeniging hem in de zaal een enthousiaste ontvangst bereid, zio hierover onder Besoijen. St. Puulusverecniglng. Door het bestuur der St. Paulusvereeni- ging is Zondag 11. algemeen in de gemeenten Waalwijk en Besoyen eene circulaire ver spreid met het opschrift: „Wilt gij Paulist worden Daar iedereen die gelezen zal hebben, heeft het geen nut die in zijn geheel hier af te drukken. Wij willen met deu meeaten nadruk echter aan eenieder verzoe ken Denkt na, overweegt in U zelve de daarin gestelde vragen eu beantwoordt die. Gaat na den poel van ellende die het drank gebruik iu onze dagen overal schept, gaat vooral na hoeveel in onze gemeente op dit gebied nog is te doen, ter bevordering van de stoffelijke en geestelijke belangen van zoovelen. Moge daarvan het resultaat zijn, dat het bf stuur succes hebbe met deze cir culaire en velen die daartoe in staat zijn, uit overtuiging en vrijen wil zich op de groole vergadering van a. s. Zondagavond, waar pater Ser»atius als spreker zal optre den, als lid der St. Paulusvereenigitig zullen opgeven. St. Crispijn. Het gilde St. Crispijn met de harmonie Crispijn vierden gisteren haar jaarlijksch feest. Voor de eerste maal bleef thans het zeer oude gebruik om met de harmonie door de straat te trekken, achterwege. Des morgens werd eene IT. Mis opgedragen voor de leden en 's avonds werd in het lokaal genoegelijk feestgevierd. Het gilde teerde bij den heer H. van Druuen-Jaii8en, de harmonie iu de zaal bij den heer Jo«. Thijsaen. Door liet voordragen van aardige geestige stukjes eu het maken van muziek was de avond zeer snel omgegaan. Voldaan keerden de leden huiswaarts, hopend neg menig jaarfeest van de alleen overgebleven middeleeuwsche gilde te kunnen by wonen. eeartsenijkundige hulp ten plattelande, meent dat óf vansege de p ovincie óf vanwege het rijk daarin behoort te worden voorzien. Zij stelt voor eene buitengewone schulddelging van f 60,000 en wenscht de kosten voor aanleg vat gemeente- eu polderwegen van f 40- op f 30.000 te tien gebracht Aldus eu met nog enkele ander wijzigingen stelt zij voor die begrooting goed te keuren. Betreffende de aanvrage van hei gemeente bestuur van Standdaarbuiteii, om uitbetaling van de bijdrage in de kosten van verbreeding eu versterking van den weg van Standdaar- buitcn naar den Noordhotk wordt gunstig geadviseerd en als ge wenscht te kennen ge geven, dat het besluit der Staten van 18 Nov. 1903 omtrent bedoelde subsidie worde gehandhaafd. Het verzoek vau ingezetenen van Klun- dert om verbreeding van de keibestrating op de provinciale wegen van Klundert naa Zevenbergen en op den Stoofdijk, wordt door de afdeelingen eenparig geacht als uiet voor inwilliging vatbaar. Het voorstel van Ged. Staten om de brug over de Mark te Stampersgat in onderhoud en beheer over te nemen, vond algemeenen bijval in de zes afdeelingen. Japan in Noordbrubant. Do Japansche dame Hummi Susuki, die zooveel bekijks trok in den winkel van de Gruyter te V-Hertogenbosch, is nu te Utrecht werkzaam bij dezelfde firma. De beer Murakami blijft voorloopigiu den Bosch, teö einde nog in de inrichtingen der firma, het pellen van gort, het fabriceeren van meel, het branden van koffie eu derge lijke werkzaamheden meer iu bijzonderheden te bestudeoren. Bureau Hijkswntcrstaut. Met 1 Januari zal te Tilburg gevestigd worden een bureau van den Rijkswaterstaat voor den aanleg van het kanaal ter verbin ding van de Zuid-Willemsvaart met den Amer. Dit werk zal worden uitgevierd onder de hoofdleiding van de ingenieurs J, C. Iia- maer te Breda en J. P. Wijteuhorst te 's Hertogenbosch, terwijl met de dagelijksche leiding wordt belast de ingenieur C. L. Schuller tot Peursum, aan wien wordt toe gevoegd de adjunct-ingenieur C. J. Wilte- veen. Beide laatstgenoemde ingenieurs aan wie tot 1 Januari Breda als standplaats is aan gewezen, worden met dien datum naar Tilburg verplaatst. SPRANG. Burgemeester en Weihouders dezer gemeente maken bekend, dat door H. van Santen bakker van beroep, vergunning is aangevraagd een bakkerij op te richten in liet perceel, ka- id dastraal bekend sectie B. no. 1996. LOONSCHEN DIJK. Zaterdag 28 October a.8. dee middags te 2 uur zal in de Hervormde kerk alhier de verkiezing plaats hebben van 2 notabelen. CAPELLE, 23 Oct. Door het geroep van »brand« kwam de geheele Heistraat iu op schudding. Direct stroomde een massa meu- schen samen voor het huis van den Heer M. R bij wien omstreeks half twaalf des voor middags brand uitbrak Terstond spanden vele bereidwillige personen alle krachten in om hem nog meester te worden, doch dit alles mocht uiet baten, want het geheele achterhuis werd in den asch gelegd. Dank zij verder het flink optreden der brandweermannen en andere personen, het geheele voorhuis bleef onaangetast. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. De assurantie dekt de schade. Een geitje van den Heer A. J. V. op de do De oefeningen van het voorbereidend militair onderricht zullen woiden gehouden te Waspik in de Oude School achter het ge meentehuis, des Dinsdags van 2'/»4'/a uur en des Vrijdags van 6—8 uur. aanvangende den 3 November e.k. De jongelieden, die bedoeld onderricht willen volgen te Kaatsheuvel inoeteu aldaar in het oefeniugslokaal Harmonie Euphonia" aanwezig zijn op den 4 November a s. om 3 uur n.m. Vervolgens zullen de oefeningen op Dinsdag en Zaterdag respectievelijk van 68 en 3-5 uur worden gehouden. LOONOPZAND. Alhier is de 42 jarige arbeider M. Lodder zoodanig met het hoofd tusschen een dorschm&chiue bekneld geraakt, dat de dood onmiddelijk in trad. BESOIJEN. Maandag 1,1. werd den heer Wilmout, die zooals reeds vroeger gemeld werd te Bergen op Zoom met eeregoud was bekroond door eenige Bestuursleden der Liedertafel «Oefening baart Kui st" aan het station ten kwart voor negen verwelkomd. Een groote menigte had zich daar opgesteld bij de gedachte dat de Liedertafel wellicht eenige koren zou ten beste geven tot huldiging van den prijswinuer. Doch dit wachtte hem in de zaal der ver eeniging. Per rijtuig ging men van het station naar 't Hotel Brokken waar de geheole ver eeniging den jubilaris bij zijn binnentreden een Lang leve toezong. Het was hem aan te zien dat het hem trot zóó te worden ontvangen, zoo oprecht feestelijk geestdriftig en iu waren gzelscliapsziu. Beter dan omstuwd door een zingende, hossende menigte door de straten te worden voortgedrongen, zoo dit zeker in een ander geval zou hebben plaats gehad? Nog lang zat men daar in de zaal met den jubilaris iu het midden nog gefeleciteerd door het Hoofdbestuur, bijeeu, meuige speech werd afgestoken, menige weusch geuit, en onder een laatst, «Lang zal hij leve verliet men na een gezellige bijeenkomst de zaal. Wij hopen den prijswiuner met zijn «Onge lukkige Schoolmeester" eens gauw op de planken te zien om hem ook iu 't algemeen met zijn bekroning te kunnen huldigen. KAAMSDONK, 14 October 1905. Dezer dagen vernamen wij dat den heer J. van Laarhoven, zijn ontslag heeft aangevraagd als Secretaris dezer gemeente met ingang van 1 Dec. a s. De heer v. L. heeft ruun 30 jaren zijne betrekking met de meeste toewijding waargenomen. Noode zien wij hem daarom heengaan, overtuigt als wij zijn, dat wij iu hem verliezen een man die aan de gemeente zoovele diensten bewijst, een man van onder vinding en practische bekwaamheid, een man van algemeeue ontwikkeling, iemand die steeds bereid te vinden is den raadvrageude van voorlichting te dienen. Laten wij hopen dat den heer v. L. nog lange jaren mogen genieten van zijn voorgesteld rustig leven. GEERTRUIDENBERG 24 Oct. 1905. Dezer dagen vierde de heer Lucas ziju 99eu verjaar dag. Hij is nog flink bij zijn verstand eu geniet eene vrij goede gezondheid. Met behulp van een bril kan hij nog duidelijk lezen en schrijven. Dat zijn groote zeldzaamheden. Op 1 November a.s. zal het 25 jaren ge leden zijn, dat de beer P. Joosseu in dienst trad bij de posterijen. Gedurende 18 jaren, dat den jubilaris alhier vertoefd, heeft hij zich doeu kennen als eerlijk en trouw postbeambte en het lijdt dan ook geen twijfel of het zal den jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Verleden week had alhier de aanbesteding plaats van aardappelen ten behoeve van het garnizoen. Laagste inschrijver was de keer li. Soeterboek, alhier, ttgeu f2.87 per H.L. aan wien de levering is gegund. Dezer dagen sloeg het voor ecu wagen gespannen paard van voerman S. op hol. Op het voertuig bevond zich aannemer Fransen. De heer F. oordeelende beter te doen er af te springen dan te blijven zitten sprong er af en brak zijn sleutelbeen. DUSSEN, 24 October. Zaterdagavond hield de kegel- en ontwikkelings-club «Utile Dulci" na hare bekendmaking door circulaires en statuten, hare le maand vergadering, door den voorzitter, den heer Th, van Moergestel, met een woord van welkom geopend. Eerst werd een overzicht gegeven op welke wijze de sociale actie dezen winter zou begin nen te werken, daarna de statuten voorgelezen en toegelicht waarna de nieuwe leden toetraden. Dat van deze vereeniging eene kracht ten oede zal uitgnau, bewijst deze eerste verga- eriug reeds. Nadat als onderwerp van be spreking het nut eu belang eener geiteufok- veroeniging aan de orde was gesteld, werd met algemeene stemmen besloten progaganda voor de oprichting er van te maken, dsn eersten stoot eraan van «Utile Dulci" te laten uitgaan door in de maand November een ver gadering voor dat doel te beleggen, en het nut en belang voor onze gemeente aan die verga dering uiteen te zetten. Moge «Utile Dulci" bloeien L88om eene vergadêrïu^T in gesproken werd over de voetbalclub. Binnen enkele nieuwe vergadering beslissen over d<T ting. n Tea Kostelijke inhoud. Toen Maandagmorgen de landbouwer met een kar met beer huiswaarts k» brak op do Vaartkant plotselingj!" inet het gevolg dat de kostelijke inhoud de keien wegliep. Ongelukken hadde niet plaats. Loting. A. s. Vrijdag zal hier de loting plaat8 beu voor de Nat. Militie. Moge ook t] weer de herbergiers medewerken om uit den aard der zaak woeligen dag kalm mogelijk te doen voorbijgaan St. Crispijn. Het kaartgezelschap «St. Crispijn", tigd bij den heer Bergmans was een «L lijken Maandag toebereid. In zang en t drachten eu onder een glaasje werd de genoeglijk doorgebracht. Het maal hun geboden deden allen eer aan. Promotie. Met waar genoegen deelen wij med( verleden Zaterdag de beer W. van Be® alhier, vauuit Rome de heugelijke tiv ontving dat ziju zoon Jozef, priester cd Abdij van Berne, na voorbereidende stud te Rome, aldaar promoveerde tot docteri- Filosophie. Wij feliciteeren Z.Eerw. en' geachte familie met de promotie. Deze komt Z.Eerw. eenige dagen by zijn vader brengen eu gaat vervolgens naar zijn kk te Hees wijk Vechtpartij. Een bloedig tooneel is in den laztstto asu den Kruisseusmolan teTilburg afgespeeld! na twaalven werden daar bij zekeren dek ruiten ingegooid. De reeds te bed liggende ren Z. en v. H. het geraas hooreude gingen, buiten, de taaiste gewapend met eeu mes. seller, deze huurlieden ontstond eeu kleine» deniwist. Z. wilde v. H. het mes ufnemen maat; sloeg als eeu wilde met het moordtuig ol tegenstander en verwondde hem ernstig u been. in een arm, in de borst eu in den ror getroffene had weldra zooveel bloei veria dat hij meer dood dan leveud in zijne wui werd gedragen. In aller'jl werd om den dokier cn een g# lijke geloopee. Dokter Deelen verbond dcuz» verwonde en de Wel E.rw, heer kaptlaau i, vens bediende hem van de laaivte H. Sacrtj ten. Alen soalde naar de maiéchuuseée en; namen den dader in arrest. Heden is Z. d«k Gasthuis vervoerd, Ziju toestand is naar ma mededeelde niet buiten gevaar. Nog eens het mes. Gisteravond liep een jonge vlegel in denk hoek te Tilburg met eeu open mes in de a Nadat hij den heer V. die hem wegens w gedrag in zijne labriek had ontslagen had|t iesteerd, wierp de vlegel zekere W. zich op broeder en stak hem het mes in het hoofd. D« getroffene werd bij deu schoenmak# binnengedragen. Nader vernemen wij, dat toestand niet gevaarlijk is. Lange Feuilletons. Alen klaagt wel eens over de lengle van Fr leton9. »'t Rott. Nbl.' heeft dezer daget feuilleton ten eiude gebracht, dat de lezers minder dan 3 jaar e n Smauudcn heeft l gehouden. Vroege winter. De winter valt dit jaar al bijzonder vroej Blijft het bij ons vcorloopig nog slechts bij en kil weder, uit het buitenland komen schillende berichten van veel sneeuw en sin koude, welke laatste leeds persoonlijke klad fers heeft geeischt Te Berlijn heeft men bit van een vrouw gevonden, die v,>u koude gestorven. De ongelukkige had geen vasUwt plaats en zwierf op stiaat. Hen mao, omitrt 50 jaar oud, werd bevroren in de avenue di Air ie Paiijs gevonden. Tijdens de overbretj naar het Hospitaal overleed hij. Sedert twee dsgen ziju alle bergen l&Dgs Rijn met sneeuw bedekt en 't BDeeuwt steeds voort. Met ingang van 1 Nov. a.s. is tot post bodo alhier benoemd de hulpbode Jac. Wijtvliet Hoogevaart heeft op tragische wijze zijn dood gevonden. Het stond aan een lang touw vast gebonden aan den krip van deu paardenstal vlak voor de voorpootou van het paard. Toen het bruintje rustig lag, huppelde het geitje er over heen. Daardoor werd het paard opgeschrikt on ging staan, wat tenge volge had, dat de kleine sik omhoog geheschen werd, waardoor haar hals werd dicht geregen. Maandagmorgen vervoegde zich bij den heer A. Rijken op den Loonschendijk een schoenmaker, die den tuigzak, welke iu den ereboom hing, zich toeeigende. De Heer A 1. voornoemd wilde volgetos zijne belofte, KAATSHEUVEL. 25 Oct. 1905 Kindsheid. Maandagmorgen vierden de kinderen het schooue feest der H. Kindsheid. Steeds in het indrukwekkend die kleinen, uitgedost, met lachende gezichtjes symbolen der onschuld te zien ODgaan ter kerke, opgetogen als ze zijn met nun feest. Een echt godsdienstig kinderfeestvoorop een vaandel, gevolgd door talrijke blijde kinderen in het midden het Kindeke Jezus gedragen door vier koorknapen een mooie groep bruidjes, steeds strooiende, als blijk hunner lietde en eerbied voor den kleinen Jezus; daarna weer vele kinderen, zingende, het geheel begeleid door de Eerw H H. Gees telijken en de dames Zelatricen. Um 9 uur werd een plechtige H- Mis op gedragen. Vergadering. 1.1. Zondag had in het hotel *jtau den heer Zes tegelijk. Een negerin in de EngeBche kolonie tid Askanti Goudkust (Afrika) heeft zes kindc ter wereld gebracht. Dit is de eerste maal men de geboorte van een zesling consul! Het halve dozijn negertjes is op een giooti ia gezet om gefotografeerd te worden eo portret met alle noodige inlichtingen, heelti naar de academies voor geneeskunde in Ent land opgestuurd. Daarmee zullen de gelet: zich tevreden moeten stellen, want het zeni kort na de geboorte overledeu. De moeder i eutegen bevindt zich redelijk wel en denkt zal zij nog, als zij geheel hersttld i.«, de naar Engeland moeten maken om zich sii professoren te vertoonen. Gezonken. In het B:abaDtsch Vaarwater is gezonken ijzeian klipperschip, Ge-rirdina, schipper Vt sohure. thuisbehopreude te Breda. Het wai p laden met suikerbieten aan Kattendijke. besu voor de beetwortelfabiiek St. Autoiue te 0n: bosch. Verdronken. Alen meldt uit Ticl Gisterenavond had hier op de rivier een erci ongeluk plaats. Een schuitje met vier viswt ni Woudricnem er iD, liet zich opsleep» sloeg bij het losgooien van een kabel om. bet gevolg dat twee an dc inzittenden verdri ken. Ter waarschuwing. Uit Tilbürg wordt dd. 24 October geechr* Dezen voormiddag had 't 17-jarig knecb van den hoiloger P. Herzberg, in de Tuinsir het ongeluk, door het breken van een naphta, zijne kleederen met dit vocht te door wekeD, waarna hij de onvoorzichtigheid bff bij de warme kachel te gaan staan om lick drogen. Onmiddellijk vlogen zijne kleedereo brand, waarop hij de straat opliep, waardoor vlammen nog in hevigheid toenameD. De d« toren Eygenraam en HeDBen spoedig ter pl»»1 konden gelukkig eonstateeren dut de toest» niet levensgevaarlijk is. De brandwonden w»j hoofdzakelijk aan handen en achterlijf. brancard werd de lijder naar het gasthuis t voerd. Lafhartig. Do bakker v. d. W., te Hedikhuizeti, k«» Zaterdag tot de ontdekking, dat zijn trekhoi ca een varken dood lagen. Bij onderzoek br dat ze beiden vergiftigd waren. De bedrijver van deze schanddaad i» c; bekend.

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2