Gemeenteraadsvefgadeiing. Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws, J apan. BINNENLAND. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL geslagen, de flesschen leeggedronken en wel dra waren duizenden soldaten stomdronken. Toen volgde een plundering en verwoes ting zonder genade. Herbaalde malen tracht te men de stad in brand te steken, maar dat lukte niet best. Er werden nu mitrail leurs in gunstige stellingen geplaatsten een vreeselijk vuur werd op winkels, kazernes en huizen gericht. Do hospitalen werden zelfs niet gespaard. De muiters drongen met geweld binnen, deden zich te goed aan de ziekenspij», knevelden dokters en vcrpleeg- t'ers en brachten ze naar buiten naar de sneeuwvelden. Daarna vereenigden zij zich met een bende bereden Choenchoezen, vielen het station aan en verbrandden alle buizen in de buurt. Vele Russische en Chireesche inwoners werden door de verdwaasde bende om hals gebracht. Eenige officieren die met haar heulden, openden 's nachts de deuren van de grsan- en meelscburen en ook de molens. Daar werd toeu ook de brand in gestoken. Een aantal weerlooze raenschen werden afgemaakt. Ten slotte kwam generaal Aladarilof aan bet hoofd van een atdceling ruiterij de stad bi men en i u volgde een bloedige, vreese- lyke strijd. De soldaten vochten man tegen man, zonder vrieud of vijand te kennen. Verheffend is daarin da mededeeling, dat de muitende soldaten gemeene zaak maken met het be uchte rooversgespuis der Choen choezen welbekend uit den oorlog. Van de muiterijen van het Keksholmsche regiment te Warschau, van het oproer te Plock, te Kiëf, te Woronesj, te Brobrinsk, weet men al. In de drie laatstgenoemde plaatsen is bet verzet gebroken, maar in den omtrek zwerven plunderend en roovend nog weg- geloopen soldaten rond, terwijl te Woronesj de kazernes nog branden. Polen dreigt weer met een groote algemeene slaking op de spoorwegen om een drietal eischen door te zetten, terwijl de Oostzee-provincies nog niets zijn geka'meerd, staat van beleg en mitraileurs ten spijt. De boerenbeweging breidt zich rusteloos uit en heett thans het gouvernement Petersburg reeds aangetast. Kurassiers der lijfwacht zijg uitgezonden om te Gatajina, keizerlijke residentie, de boeren in bedwang te houden. In de districten Jamburg en Pelerhof weigeren de arbeiders verder te werken op de daar gelegen goederen, waar groote spiritusbranderijen en zuivelfabrieken zijn. In het verre Toerkestan woelt het, verder muiten de matrozen de van de 14de en 18de vloot-equipages. Zoo is nu de toestand en wat moet daar van worden De mikado heett een behoorlijk inkomen. Z. M. geniet nit de schatkist 6.000.000 Mark. Bovendien kweekt hij 2.000.000 mark rente uit bet 40 mill, vermogen, dut Zr M. 10 jaar geleden uit de Cbineesche schadevergoeding ontving. Uit 's keizers privaatvermogen komt 1.000.000, benevens 2.000.000 uit de keizerlijke domeinen, welke op een waarde van 2 milliard geraamd worden. Alles bij elkaar beschikt Mutsuhito dus over een traktement van 11.000.000 mark. Celebes. De N. R. Ct. ontving het volgende Ver minkte telegram van haren conespondeut te Batavia Te Loejoe meldden zich twee zoons vorst Boni ddri zood poenggawa vijf aanzienlijke hoofden opgezonden Makassaer. Door sterke veiminking is het schier on mogelijk het telegram te verklaren. Wij ver- moedon, dat Loejoe moet zijn Lyoe, gelegen in het noorden van Wadjo nabij Kers. Wij herinneren er aan, dat de vorst van Boni drie zoons had. De oudste, tevens Poengga- sneuvelde bij zijns vaders arrestatie. wa zich Thans hebben de beide overige zoons ook onderworpen. „Drir zoons, Poenggawa en vijf aanzienlijke hoofden opgezonden Makassar*. Dan zou echter sedert 23 November een nieuwe Poenggawa aangesteld zijn. Het is ook mo gelijk dat het tweede gedeelte van het be richt op Gowa betrekking heeft. De Kuth. Staatspartij. Men herrinnert zich misschien hoe in September 1.1. de toenmalige katholieke Ka- mer-candidaat in Rotterdam V, de heer Jac P. van Term, in een verkiezingsrede de stelling verkouiiigde de katholieke Staats partij is geen religieuze maar een politieke partij en dat daarover een tamelijk leven dige pennestrijd in de kaïh. pers is ontstaan Thans is bij de Mij. „De Gelderlander* te Nijmegen een brochure verschenen, waariu de heer van Term antwoordt op de tegen zijn stelling gerichte critieken en het vraag stuk nader behandelt onder den titel„Is de katholieke Staatspartij in Nederland een religieuze partij Det Hof. Gisteren dineerden bij H. M. de Koningin ten paleize het Loo, o. m. de held van Atjeh en Borne, de le luitenant Chriatoffel, waar over we reeds meermalen schreven. Een krach Door de rechtbank te Utrecht is failliet verklaard Jhr. H. M. A. J. van Asch van Wijck, commissionair in effecten. Het pas sief moet ongeveer een millioen gulden be dragen. Door de familie is naar men be weert, door aanbieding van 100.000 gulden, getracht het faillissement te voorkomen, waarmede d« crediteuren echter geen genoe gen namen. Niet onwaarschijnlijk is het dat door dit ttillissement meerdere zuilen volgen. V. Ned. Katb. Joumulistcnvcreeuiging. De Ned. Kath. Journalistenvereenigiug hield Zondag in hotel Noord-Brabant te 's Hertogenbosch eene opgewekte en druk bezochte vergadering. Na het jaarverslag van den secretaris, waaruit bleek, dat de Vereeniging 43 leden lelt en dat van den penningmeester hetwelk een bioeienden toestand der kas vertoonde, werden de drie aftredende bestuursleden herkozen, terwijl in de plaats van den heer Van Vuuren, die als gewoon lid uit het bestuur trad, gekozen werd de heer J. W. Heltner. De heer v. Vuuren gaf vervolgens den wensch te kennen, dat op hem zou worden toegepast art, 7 der statuien, hetwelk aan oud-journalisten toestaat onder bepaalde voorwaarden als buitengewoon lid aan de Vereeniging verhouden te blijven, wat door de vergadering met algrraeene stemmen werd goedgekeurd. De buitengewone leden kozen alsnu twee leden in het bestuurde herren Ferd. Wierdels en A. C. A. van Vuuren* Het Bestuur verdeelde, voor zoover uoodig, de functies opnieuw en is thans aldus sa mengesteld A. H. A. Arts voorzitter. J. van der Lans, onder-voorzitterFerd. Wier dels, penningmeester; Alb. van der Kallen, secietaris; J. B. Vesters; A. (J. A. van Vuuren; J. W. Heltner. Besloten weid vervolgens, inplaats van du katholieke bladen van Nederland uit te uoodigen tot aausluiting bij de Duitsche informal ie-bureau, zelf een bureau iu Ne derland te vestigen en dit te laten werken in vereeniging met het Duitsche. Men ver wachtte van deze regeling meerdere prakti sche resultaten. Een onderzoek naar de salarissen der katholieke journalisten zal worden ingesteld De wenschelijkheid van aansluiting der Limburgsche journalisten werd uitgesproken, opdat men zou kunnen komen tot samen werking met de gewestelijke organisalie van katholieke journalisten in Limburg. Voorts werd aan het bestuur opgedragen pogingen te doen tot het vergemakkelijken der beroepsbezigheden op den Limburgschen katholiekendag en in het algemeen op alle katholiekendagen tu vergaderingen, waar de belangen der Nrderland'clte katholieke pers behartigd kunnen worden, terwijl als een punt voor de agenda der volgende vergade ring werd genoemd Zondagsrust voor katho lieke journalisten. Alle aanwezige leden vereenigden zich daarna aan een gemeenschappelijk diner en men scheidde in de overtuiging, dat het voor de Ned. Kath. Journbltstenvereeniging in het bizjnder en voor de katholieke pers in het algemeen, een goede dag w*s geweest. De volgende vergadering zal worden gehou den te Amsterdam. Tweede Kamer. In de Tweede Kamer weid de behande ling der begrooting van buitenlandsche zaken voortgezet met een druk debat, waar ook vooral de aansluiting tusschen België en Holland ter sprake kwam. De minister van buitenlandsche zaken, meende daarbij min der aangenaam, zelfs eenigszins beleedigend tegenover den heer Eug. Baie, den strijder voor een ideaal te moeien zijn. Bij de be grooting van justitie werden zooveel wenschen geuit, van wetten daar- en daartegen, tegen dit en dat misbruik en waarvan de meeste werkelijk toejuiching zouden verdienen, dat er vele vicrjaailijksche perioden zullen voor bijgaan, eer we die alle bezitten. De nieuwe minister van justitie heeft aardig slag om over de zaken heen te glijden. Waalwijk, 13 Dec. 1905 Salvador Fano. Hedenmorgen is plotseling, in den ouderdom van 67 jaren overleden, de heer Salvador Fano, tot voor eenige dagen lid der Kamer van Koophandel alhier, welke betrekking hij bijna 30 jaren bekleedde. Spoorwegongevul. Zaterdagavond 1.1. arriveerde de trein van half zeven van 's Bosch alhier niet. De reden hiervan was dat trein no. 1639 (ledige kolentrein van Feijenoord naar Emmerik) door het breken van de krukas der locomotief tusschen de stations Drunen Heusden en Vlijmen bleef staan en niet verder vervoerd kon worden. De reizigers van bovengenoemden trein stapten ofwel te Vlijmen en Nieuwkuijk in den tram, zoodat zij ten half tien te Waalwijk aankwamen, ofwel wachtten op den laatsten personentrein van en naar Lage-Zwaluwe, die ook nog een uur vertraging ondervond en waarbij de reizigers ter plaatse van het ongeval van den eenen in den anderen trein moesten overstappen. Trein 1639 werd later door eene andere machine naar Drunen-Heus- den terug gezet. De laatste postbestelling bleef Zaterdag avond alhier door een en ander achter wege. Aangevallen. Zaterdagavond werd een couranten jongen van ons blad aangevallen door een grooten hond van v. d. H. Hij beet hem zijn jas stuk en veroorzaakte eene flinke wonde in zijn been. De eigenaar heeft de zaak goed geschikt. Collecte. De collecte voor de vervolgde Joden In Rusland heeft in onze gemeente on geveer f 180 opgebracht, zoodat de commissie wel voldoening van haar werk heeft. Uitvoering Dinsdag 26 dezer, 2 e Kerstdag zal het Strouss-gezelschap op Musis Sacrum eene soiree geven. Wij twijfelen niet of deze uitvoering zal als eene aangename variatie in de a.s. feestdagen wel op prijs gesteld en druk bezocht worden. Diefstnl. In den nacht van Maandag op Dinsdag is van de bleek bij Chr. A. eene flinke wasch gestolen. Voerman Coppens. De toestand van voerman Coppens is sterk vooruitgaande hij zal weldra naar zijne woning kunnen worden overge bracht. Historisch. Het is inspectie der landweer. De manschappen zien er kranig uit, nieuw pakje, nieuwe schoenen, nieuw ondergoed, alles naar den aard. Maar daarom is ook de Overste zeer mimitieus in 't nazien, hij wil zien of alles present is en goed 'onderhouden wordt, wat noodzakelijk is voor flinke soldaten I Man voor man inspecteert hij alles laat hij voor den dag halen, alle onder goed uiteenwerpen. In orde Inpakken 1 Dan komt ZEdelGestr. bij soldaat X. Ook deze is er van overtuigd alles in orde te hebben zijne gedienstige weder helft heeft hem des morgens alles netjes uit de kast gehaald en opgevouwen. De Overste wenscht echter ook hier alles te zien, slaat het ondergoed los, kijkt even verrast op en lacht. Soldaat X had blijkbaar in de mee ning verkeerd dat ook hier man en vrouw één was en had ter inspectie van de landweereene pantalon van zijne ega meegebracht. Aanbesteding Bij de hedenmiddag ten 2 uur te 's Hage gehouden aanbesteding van 't postkantoor alhier waren hoogste inschrij ver A. Treffers, Waalwijk voor f 40800. Laagste inschrijver: Vermeer Zevenbergen f33305. Attentie. Gaarne vestigen wij de aandacht op achterstaande advertentie waarbij tegen hedenavond de opening wordt aange kondigd van het depót van fijne vleesch- waren en worstsoorten uit de Kon. fabriek van G. J. Linthorst te Deventer bij den heer A. van Roessel alhier. De etalage belooft schitterend te zijn. Provinciale paardenbelasting. Door de 47e afdeeling »Leendec van de Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw werd nog adhaesie betuigd aan de heeren Jan Schefifers en Frits Putters, en de vereeniging »De Land bouw4 te Steenbergen wendde zich bij afzonderlijk rekwest tot de Tweede Kamer, met hetzelfde doel. BESOIJEN Zondagmorgen is terwijl de eigenaar naar de II. Mis van 6 uur te Waalwijk was, ingebrokem bij den bakker Ant. Verrijd in de Besoijensche Steeg. Door 't openschuiven van een raam in de bakkerij aan de straatzijde is men binnen gekomen en heeft het huis doorsnuffeld en medegenomen eenige breoden en een hor loge. Ook heeft men nog een lessenaar opengebroken, waarin f 30 was geborgen, maar die heeft men blijkbaar niet gevonden. De dief of dieven hebben bet huis door de jtpordeur verlaten, die ontgrendeld gevonden tferd. De politie doet ijverig onderzoek. SPRANG. Het bericht in het vorig nummer, dal Maandagavond ten spreker in de Herv. kerk alhier zou optredtn voor de Cbr. School en nat dan tevens een collecte voor genoemde inrichting zou gehouden worden, is onjuist. Er is gesproken over de zending en daarvoor is een collecte ge houden. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Door den Heer O F. Kien, secretaris-ontvanger dier gemeente, is tegen 1 April 1906 eerMol ontslag aangevraagd uit boveugenoemde be trekkingen. - In de gisteravond ten half zeveu uur gehouden vergadering van den gemeente raad, werd met algemeene stemmen benoemd tot gemeente-secretaris en ontvanger, de heer M. Kuijpers, ouderwijzer te Capelle (Hei- straat) en sedert S1/^ jaar werkzaam ter 6Poretarie alhier. Den benoemde onze gelukwenschen. In ons volgend no. geven wij een gede tailleerd verslag. CAPELLE. Op Vrijdag den 15 Decem ber a.s., des namiddags tusschen 3 en 4 uur zal wegens periodieke aftreding de ver kiezing plaats hebben van drie Notabalen. De aflredende Heeren zijn W. Quirijns, W. B. Rijken en A. C. Ruijtenberg. Door het Hoofd der Christelijke school op den Loonschendijk werd aan de a'.daar gevestigde Christelijke zatig*eree»iging „De Lofstem" het verzoek gedaan, met de door haar te geveD eerste uitvoering sameu te werken met de schoolkinderen, die onder de leiding van genoemden hootdouderwijzer de lessen in het ziugeu vanaf de aanvaarding zijner betrekking hebben gevolgd. Hier over werd door bovengeuoemde vereeniging een stemming gehouden, waarbij het bestuur zich vau stemming onthield. Op één na stemden alle leden tot weigering van het verzoek. Er hebben zich op de secretarie maar twee lotelingen aangemeld, die wenschen deel te nemen aan het onderzoek naar de geoefendheid van hen, die dingen naar het bewijs van militaire bekwaamheid en licha melijke geoefendheid. De Heeren H. A. Dekkers en J. Timmermans, die door Heeren Burgemeester en Wethouders dezer gemeeute werden be noemd tot Onderbrandraeesters bij de brand weer alhier (Waterpomp), hebben gezegde benoemingen aangenomen. RAAMSDONK, 12 Dec. Aan liet de partement van Waterstaat, Handel en Nij verheid za! op 20 Dec. a.s. des v m. ten IJ ure worden aanbesteed het verhoogen en verzwaren van eene kade langs de rivier „de Donge* en „de Amcr* onder deze ge meente en Made en Drimmelen. De be grooting bedraagt f 16.000.— Heden kwam ons ter oore dat de algemeen bekende club „De gouden ploeg* in eene vergadering, gehouden ten herberge van mej. de Wed. de Rcijer, unaniem heeft besloten dien naam te veranderen in dien van „Eureka*. Tot be*cliermheer werd met algemeene «temmen gekozen de heer M K. die ook ter vergadering tegenwoordig was. Het is te begrijpen, dat er een heerlijk glaasje op genuttigd werd. RAAMSDONKSVEER, 12 Dec. Z. D. II. de Bisschop van 's-Bosch heeft den WelEer*. heer P. Goulmy, kapelaan alhier, benoemd tot adviseur van de R. K. ver eeniging van spoor- en tramwegpersoneel, afd. Langstraat. OOSTERHOUT. Z. D. H. Mgr. Leyten, bisschop van Bieda, heelt benoemd tot gee8lelijk adviseur van den R. K. Volksbond, afdeeling Oosterhont, den eerw heer A W ting, kapelaan aan du parochiekerk van St. Jan Baptist alhier. KAATSHEUVEL. 12 Dcc. 1905 Armen—Concert. Het concert ten voordeele der armen van de Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo, gegeven door onze harmonie „Apollo,* heeft zich dit jaar bijzonder gu <stig onder- scheiden. Zou de uitvoering om 6 uur be ginnen, een half uur te voren wareu reeds bijna alle plaatsen bezet. De harmonie speelde zt-rr verdienstelijk enkele barer mooiste stukken. Vooral de Fantaisie „I Puritani*, solo voor claiinette door den heer A. A. Groot en de „Polka de Bravoure4, solo voor Xylophon, door den heer Ch. Kroes, uit. 's Bosch, bevielen hel publiek in hooge. mate. Dien avond hebben zij getoond meesters te zijn in hun genre. We hopen hen dan ook nog meermalen iu ons midden te zien optreden. Wat liet comiscke gedeelte betreft, ook dit liet niets te wenschen over en vormde een gepaste afwisseling voor de meer ern stige en inspannende muziek. De Komische potpourri „De inlijving der milicieus te Knuppelland*, deed het publiek schudden van bet lach n. Ik geloof wel de tolk te zijn van het algemeen gevoelen, als ik be weer, dat dit concert elks verwachting be loond, zoo niet overtroffen heeft- Opdracht. Aan de plechtige opdracht der nieuwe leden van de congregatie namen 25 meisjes deel. Verblijdend is het, deze vereeniging van jaar tot jaar in ledental te zien toe nemen. Mogen nog meerderen lid worden dezer schoone Maria-instelling. Euphonia. Zondagavond gaf onze harmonie „Eupho nia" haar eerste wiuterconcert, toegankelijk voor de heeren leden. De zaal was coed bezet en getuigt wel vau belangstelling voor hare vereeniging. De stukken, ten gehoore gebracht, voldeden als gewoonlijk zeer goed. Het lijdt geen twijfel of de andere concerten zullen ook goed, zoo nog niet beter, be zocht worden. R K. Volksbond Reeds geruimen tijd voelde men hier be hoefte aan een R. K. Werklieden-V cleeni- giug. De pogingen om tot dat doel te ge raken, werden een paar weken geleden nog te elfder ure verijdeld. M«ar voor een paar wekeu toch hebben we reeds medegedeeld, dat er een volksbond zou komen Zondag 1.1. werd van den kansel Let volgende afgekondigd „We zijn gemachtigd door Z. D. H. „Mgr. W. v. d Ven, Bisschop van 's Bosch, „den geloovigen mede te deelen, dat hier „bin: enkort zal worden opgericht eene af- „deeling- van den R. K Volksbond met „Ziekenfonds De geloooigen worden ter- zocht geen geloof te hechten aan het leu- „genachtig gepraat en geschrijf dat er geweest „is en nog komen zal." Cursus. Meldden we de vo ige week, dat deze week de cu;>us in het patronen-teekenen eeu aanvang zou nemen, thans kunnen we melden, dat /ich 13 hebben aangemeld voor deze lessen. We hopen echter, dat dit getal zeer overschreden zal worden, zoo in hun eigen belang als in dat der industrie. Verdacht. Dezer dagen boden een paar mannen op een paar plaatsen onafgewerkte schoenen aan tegen spotprijzen. Zoo vroegen ze b.v, voor 4 paar heeren bottines f 1.25. 't Is de vraag of dit zaakje wel zuiver is. De lui zijn echter hier niet meer te vinden. Moord te Klisteren. Uit Susteren wordt van 11 dezer aan d« Limb. Koerier gemeld Gisterennacht tusschen elf en twaalf uur werd te Susteren eeD gruwelijk drama atgespeeld. Ee nige jongelieden van het gehucht Gebroek en een paar personen uit Susteren zaten ten caléhaize van \V. H. Er ontstond ruzie over het toedienen van een glas bier, Dadelijk verlieten de jonge lingen van Gebroek het café om huiswaarts te keereD, gevolgd d»or G. P. Op geen twintig passen verder kreeg de 20-jarige jongeling Jo hannes Suilen, van Gebroek. onverwachts een ateek of «nede in het onderlijf, met het treurig gevolg dat de darmen eruit piiildeD. Onmiddelijk zakte hij ineen. Men droeg hem binnen ten wcoo- huize van den arbeidei J. Jessen. geestelijke en feneeskucdige hulp werd dadelijk outb »den. Door en Eerw. heer Klimkum werden de laatste H. Sacramenten toegediend. Inmiddels was dok ier Schoenmakers uil Sittard ter plaatse g«arri- veerd, welke na de wonde te hebben onderzocht den toestand levensgevaarlijk achtte. De mare< haussees van Siuerd ven liet feit ver wittigd, stelden gisteren nacht Bog een onderzoek in, met het gevolg, dat de 22-jarige G. P. aldaar van zijn bed werd gelicht en met den gevaarlijk gewonde geconfronteerd. Gisteren ten tien uur werd G. P. zwaar geboeid naar Maastricht over- gebr» cht. Bij het afzenden van dit bericht is de toestand van de gewonden jongeling zorg wekkend doch niet hopeloos. Telefonisch meldt men aan de Limb. Koer. dat de odgelukkige gewonde gistermoigcn te 5 uur is overleden. Moord te Enschedé De 21-jarige J, Ter 11., die Vrijdag ondertrouwd was, heelt op een bü die gelegenheid gegeven festiviteit 's nachts zijn 47-iarige tanlen, tevens pleegmoeder G. AssinkVooitmen in het hu» zijner pleegouders met een 'mes zoo aan dtn hals verwond, dat zij spoedig danrna overleed. De slagader w*s getroffen bd toen de politie kwam was he; slachtoffer reeds een lijk. Ook de ijlings geroepen geneesheer, dr. Maat kon slechts den dood con^tateeren. Do dader, die door drankmisbruik daartoe ge komen is, werd gearresteerd. Een afschuwelijk tooneel is bij de terechtstelling van een vrouw te Wind sor aige.-peeld. Zij heette Rogers en was ter dood veroordeeld wegens moord op haar echtgenoot De beul had den strop om haar hals gelegd en opende toen het luik, waar de veroordeelde dooi viel, maar het koord wss te lang en zij raakte met haar voeten den vloer. Toen greep de beul bet koord en trok de ongelukkige vrouw op. Deze in plaats vau op slag dood te zijn, stierf langzaam onder viceseltjke stuiptrekkingen. W«| een kwmtier lang moest de beul het touw vast houden, eer de veroordeelde den laatsten adem uitblies. Meerdere getuigen van dit ontzettend schouwspel werden bewusteloos en moesten weggedragen worden. WisselvervaLebing aan de orde vuh den dug, In de voiige maand is de Nederl.-Indische Handelsbank te Den Haag benadeeld voor een bedrog van f 7000, dat deze bankinstelling heeft betaald op ceu kwitantie, die later bleek met«eu vulsche handteekeniog te zijn opgemaakt door den 24-jarigen bediende S., werkzaam op een ander handelskantoor daar ter stede. De vervaar diger van deze valsche haudteekening was i i. middels over de grenzen getrokken, maar werd dezer dagen in een woning te Brussel aange houden door den inspecteur Misset en den recher cheur Moerman, beiden van de Hsagsche politie, die zich 40 uien onafgebroken bezig hadden ,ehouden met van veel beleid geiuigende en ten slotte met goeden uitslag bekroonde pogingen tot opsporing van den voortvluchtige. Nog f 170U werden in het bezit van den aan gehoudene gevonden. Het grootste gedeelte vat de valschelijk verkregen geldsom was op wed rennen in Frankrijk en België verspeeld. De veidachte zal eerlang door België aan onu justitie worden uitgeleverd. RAAMSDONK. Openbare vergadering van den Gemeente raad van llnamsdonk op Zaterdag 9 December des avonds ten 6 uur, teu gemeentehuize aan het Dorp. Aau de orde 1 Wijziging van art. 4 der verordening op de heffing van een hoofdelijkeu omslag. 2 Wijziging der Gemeente begrooting. 3 Verzoek van deu Gemeente-aecretaris om eervol ontslag. 4 Benoeming van een Gemeente-secretaris, 5 Ingekomen Stukken. Voorzitter de Edelachtbare heer Mr. (i. Heere. Te ongeveer 6,15 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig de heeren C. van Laarhoven, F. Simonis, J Dorrenboom, S. van Dongen, M. de Bruyu, W. Zijlmans, J. H. Kamp, U. de Wit, D. Timmermans en B. de Bout Azn De Voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te geven \au de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. 1 Wijziging van art. 4 der verordening op de heffing van den hoofdelijken omslag. De Voorzitter. Een der heeren van de com missie belast met deze wijziging zal wel rapport uitbrengen. De heer van Dongen. Ik geloof dat de eer aan mij i«- Alsnu leest de heer van Dongen voor het geen is veranderd. De Voorzitter zegt dat het eene verhoogd het andere weer verlaagd is. De heerTimmermans zegt het billijk te vinden, dat de geheele verordening werd her zien, daar deze zeer is verouderd, b.v. om *e zooals de wet ook toestaat progessief te maken. De Voorzitter. Mijnheer Timmermans, dat is op 't oogenblik niet aan de orde. De heer Timmermans. Ja, maar ik vond het hier wel op zijn plaats er op te wijzen. De heer van Dongen. De verordening kon in z'n geheel herzien worden. De Voorzitter. Dat is iets van latere zorg. De Hoer Timmermans. Maar het komt toch niet ten onpas, het hier eens bij te zeggen. De Voorzitter Kunnen de heeren zich met deze wijziging vereenigen, of wenschen ze een stemming.

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2