binnenlanT). Provinciaal Nieuws. Voor hsa die slecht slapen. Servië. Rechtzaken. Kerknieuws. Reclame. alle groote betoogingen of aan die, we'ke met rustverstoring gepaard gaan, onmiddel lijk een einde te maken. De rust keert langzamerhand in Rusland terug, en in het geheele rijk, met uitzondering van eenige grensstreken, heerschen weder orde en vrede. De on'usten in de Oostzeestreken, in Polen en Siberië zijn belangrijk verminderd men verwacht, dat o/eral spoedig de orde geheel en al zal zijn hersteld. Geheime revolntionnaire vergaderingen erkenden, dat de voortzetting der tegenwoordige revolution- naire actie wegens haremachteloosheid geen nut meer heeft maar ze besloten heeft tot sanslagen op het leven van hooggeplaatste regeringsambtenaren. Men kan daaruit zien, hoe breed van inzicht en edel van bedoeling deze revolutie mannen eigenlijk zijn. Er heer*cht te Belgrado groote opwinding. De onderhandelingen over het handelsverdrag met Oostenrijk Hongarije zijn geheel afge broken. Servische goedereu zijn reeds aan de Hongaarsche grens geweigerd. Atjeb. Neen, het gaat niet goed in sommige on- derhoorigheden van Atjeh. De verschillende berichten van den laat- sten tijd laten daarover, raeenen wij, geen twijfel meer. Men heeft met name op de Noordsust, in de afdeeling Lho-Seuma wé sinds geruimen tijd den boog te sterk gespannendoor het vorderen van zware heerendiensten, het opleggen van zware boeten, de bevolking verbitterd de gang der pacificatie is verstoord van weerszij den vallen er in den laatsten tijd weder offers Het blijkt nu weer duidelijk, hoezeer de goede gang van zaken afhankelijk is van enkele personen niet iu geheel rustige streken, zooals Groot-Atjeh doch daar, waar nog veel beleid noodig is om de vijanden van gisteren te doen worden de vrienden van morgen. Onder de algemeene leiding van Van Heutz, met mannen als Campion', Christoffel etiz., zag men geleidelijk vooruit gang..., thans is, in het bijzonder op de Noordkust, zeer stellig achteruitgang waar te i.emen. Ons bestuur moet zijn krachtig en nu- m.ian. Wordt de humaniteit thans nog vol doende in acht genomen P Het is te begrijpen dat verschillende han delingen des vijands, b.v. zooals onlangs geschiedde, het overhoop steken van een treincontroleur door een Atjrher, de onzen er toe verleiden geen Atjeher te vertrouwen, allen als onze belagers te beschouwen. Maar daarmede komt men er niet De bevolking moet niet eenvoudig ten slotte voor de overmacht bukken ïij moet ons bestuur ook leeren vertrouwen. Het is te vreezen dat men dit laatste, bij de bestrijding van den geboden tegenstand, uit het oog verliest Wij zullen er thans niet meer van zeggen. Het is te hopen, dat onder de leiding van generaal Van Ileulz met zoo goed gevolg ingeslagen weg tot bevrediging des lands p.iet langer verlaten, maar ten spoedigste opnieuw bewandeld worde. Wij vertrouwen er op, dat de gouverneur-generaal Van Heutz niet zal toelaten, dat anderen hel senoone werk door hem iu Atjeh verricht, weder ongedaan maken. Hbl. De groote zwijger. De Haagsche correspondent der Zutphcnsche Courant heeft de stoute schoenen aangetrok ken om den kabinetsformateur te gaan inter- v ie uwen. Hij wilde weten, wat er toch eigenlijk is voorgevallen met de vrijzinnig-democraten. En terecht oordeelde hij, dat indien er één is, die hier het noodige licht kan ontsteken, die ééne de heer Borgesius is. Edoch, het resultaat was, naar hij zelf verklaart, nihil. De heer Borgesius volhardde in de door hem ook iu de Tweede Kamer aangenomen rol van zwijger. „Als ik een volledig relaas van 't geen tijdens de formatie is voorgevallen wilde publiek maken, zeide hij, dau zou ik dat doen iu een onderteekend artikel. Daartoe voel ik echter niet de minste roeping, al ware het alleen, omdat ik daarbij gebruik zou moeten maken van vertrouwelijke ge sprekken en vertrouwelijke brieven.* Er is dus uit den heer Borgesius geeu woord te krijgen. Toch is er de formatie van een kabinet geen particuliere zaak en heeft de natie recht op meer licht dan daarover tot dusver ont stoken werd. Boni. Bij het departement van koloniën is ontvangen bet volgende telegram van den gouverneur-geueraal van Nederlandsch- Indië, bevestigende het medegedeelde bericht van de correspondent van de N. R. Ct. te Batavia t Een bende uit Tauahboenboe viel Barabei en werd met verlies teruggeslagen door den controleur Marie Knappert, die daarbij sneuvelde.* t K—i li tu t,. Waalwijk, 24 Jan. 1906. Benoemingen. Bij koninklijk besluit zijn benoemd I liedenvereeniging met ingang van 5 Februari 1906, tot Helmond. burgemeester der gemeente Raamsdonk mr. G. J- H. Heere tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Kaats heuvel, C. H. Stassen, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Axel. Concert Liedertaiel. Het gebeurt hoogst zelden, is wel licht hier nog nooit gebeurd, dat een honderdtal liethebbers der edele toon kunst een vergeefsche reis naar Musis Sacrum maakten, waar hun de toegang tot het concert, waarop de heer Orelio zijne medewerking verleende, wegens plaatsgebrek geweigerd moest worden, 't Was treurig, doch wat er aan te doen De zaal was niet grooter en reeds om 7 uur eivol, waardoor velen, zelfs de zangers, zich met een uiterst benepen standplaatsje moesten behelpen. De zaal met haar stoet van dames in schitterende toiletten leverde een fraaien aanblik op. Als hoofdschotel van het programma was ditmaal gekozen Leidens ontzet, het bekende fraaie toonwerk van Hol, dat ook thans weder uitmuntend werd vertolkt. De koren klonken frisch en zuiver en de solisten de heeren A. Ven en A. Groenen, de eerste als Alva, de tweede als Vadez en v. d. Werff hadden eer van hun werk en werden luide door het dankbaar publiek geapplaudiseerd. Ook de moeielijke, hooge tenorsolo werd door den heer J. Sars zeer goed ge zongen. Niet minder goed waren ook de andere koren. Het geheel leverde bewijs van flinke studie en voorbereiding en voor het vele goede, dat gegeven werd, ziet men gaarne enkele vlekjes en onnauwkeurigheden over het hoofd. Hoog was aller aandacht gespannen toen de heer Orelio optrad met »La Coupe du roi de Thulé* van Diaz. De verwachting echter werd verre overtroffen, terwijl de geestdrift bij ieder volgend nummer nog steeg. Te zeggen welk der zes volgende nummers het best voldeed zou een moeielijk werk zijn. >Mijn Eerste* van Zweers, als >Mijn Lieveken, zeg, herinnert ge 't U* van Rennes, »Ha, ha, die Liefde*, Der Dop- pelganger enz., verwekten een storm van applaus. Het publiek werd niet moede te luisteren naar die fraaie, uit gebreide stem, die heerlijke voordracht en ongeëvenaarde zeggingskracht. Om aan het schier niet eindigend gejubel van het publiek een einde te maken gaf de heer Orelio nog ten beste het schalk- sche >Kwezelken* van Govaert waarvan de herinnering lang bij het publiek zal voortleven. De voorzitter der Vereeni ging, de heer A. C. v. d. Heijden dankte in welgekozen woorden den heer Orelio en schetste in enkele trekken dezer groote verdiensten op muzikaal gebied. Een woord van dank mogen wij hier ook niet onthouden aan de heeren A. Hurk- mans en Snijders van Geertruidenberg van hun degelijk accompagnement van koor en solisten. Dat de piano niet beter sprak, was niet hunne schuld, doch die van het instrument. Van harte hopen wij weer eens spoedig den heer Orelio, die hier een onvergetelijken in druk heeft achtergelaten, op onze con certen te mogen begroeten. Dierenvrienden. Zondagavond is in 't café van den heer J. Fransen alhier opgericht eene vereeniging onder den naam van »De vrienden van het dierenrijk*. De ver eeniging stelt zich ten doel de veredeling van verschillende vogelsoorten en de bescherming der dieren in 't algemeen. Zij koos zich 't volgende bestuur J. Dominé, President. P. Eibers, Vice-president. A. Eijffelt, le Secretaris. Jos. Kogels 2e C. van Rijen, Penningmeester. A. van Rijen, Commissaris. IJs. Wat niet verwacht was, is toch geschied. De vorst is ingevallen en flink ook, terwijl de geheele buitenpolder onder water staat. Zoover men het oog vanaf den dijk kan laten gaan, niets dan ééne onafzienbare ijsvlakte. Reeds heden was men druk aan 't schaatsen; houdt de vorst nog aan, dan zullen we eene ijsbaan hebben, zooals in jaren niet 't geval is geweest en zullen liefhebbers eens ter dege kunnen profiteeren. Mogen bevoeg de autoriteiten er zooveel mogelijk toe meewerken, om ons dit genot zoolang mogelijk te verschaffen. Men meldt uit den Bosch Het water is hier thans zóóveel ge vallen, dat men de watertoegangen der stad weer heeft geopend. De schipperij heeft weer ligplaats gekozen in de binnen haven. Het stoomgemaal is buiten wer- king gesteld. Om de stad staat echter nog alles blank en de stoomtramdienst op Vlijmen blijft nog gestremd. Ook de weg naar Pettelaar is nog geïnundeerd. Belediging. A. s. Zaterdag ten 1 uur zullen in het Paleis van justitie te 's-Bosch de leden en plaatsvervangende leden van den raad van beroep beëedigd worden. Secretaris van den Arbeid. Tot arbeidssecretaris is gekozen door het centraal bestuur der R. K. werk- de heer Posthma te Te water. Hedenmorgen zakte een jongen van B. op den Singel door het ijs. Op zijn hulpgeroep kwamen de werklieden der gasfabriek, die hem door middel van touwen en haken nog van een wissen dood wisten te redden, daar hij reeds zinkende was. Ook hedenmiddag zakten over den dijk talrijken door het ijs, maarzonder ernstig gevolg, dan een nat pak, hoewel de redding soms lang niet gemak kelijk ging. Toonecleiub „Eensgezindheid" Zaterdag hield de vereeniging Eens gezindheid" harejaarlijksche feestavond in het café van den Heer H. Pulles. Het ging er recht gezellig toe, zang en voordracht wisselden elkaar als om strijd af. Wij kregen dan ook menige schoone voordracht te hooren, waartoe de Heeren Corn. v. Eeten en Jan Wil- mont niet het minst bijdroegen met hunne prachtige zangnummers en duetten. Ook de komieke voordrachtHannes de Klepperman," uitgevoerd door den Heer Jan van Daelen, kwam goed tot zijn recht. Doch de hoofdschotel van den avond was wel het kluchtspel de „Wonderdoder,waarin den Heer W. v. Hooft die als clown fungeerde, uitstekend de lachlust wist gaande te houden, terwijl de Docter in de uit oefeningen van zijn praktijk een waren zegen voor de lijdende menschheid mocht genoemd worden, 't Was een en al succes. Ons «eresaluut voor hunne kranige voordrachten. (Jammer dat drie leden, door ziekte of andere reden verstoken moesten zijn van dit genot, waaronder de Heer Nic. Proveniers uit 's Bosch, die ook gewoon is het zijne in het pret- maken bij te dragen). Omstreeks 11 uur zette men zich neer voor een gezamelijken maaltijd. Van de keurig bereide gerechten werd met smaak genoten en dit was dan ook een schoon slotnummfer voor dezen gezelligen avond die maar al te gauw voorbij vloog. Voor het vertrek werd nog een woord van hulde gebracht door den Heer M. Beerens aan het adres van de gast vrouw, en den wensch geuit het vol gend jaar met de viering van het 25 jarig bestaan dezer vereeniging alhier op dezelfde wijze dit feest te herdenken doch zoo de noodige dubbeltjes daarvoor dan in kas zijn er een geheele dag van te maken. Gederailleerd. Bij het rangeeren der tram aan de haven derailleerde hedenmiddag eene der lange personenwagens. Door het bezadigde optreden van den Heer P. v. d. Werff en den machinist gelukte het na veel moeite het zware rijtuig dat in een zeer benarde positie op de straat keien stond weer in het spoor te bren gen, zonder dat eenige materieele scha de werd toegebracht. Inlijving. De inlijving voor de nat. militie zal, naar men ons mededeelt, alhier plaats hebben op Dinsdag 13 Maart a. s. Jubilé. De heer B. Lutkie te Hertogenboscli, die zijn va«ler, den heer C. Lutkie, als fir mant in de 1838 door dezen en den heer Crnnenburg, te 's Hertogembrsch en te Rot terdam gevestigde firma „Lutkie &Cranen- burg* opvolgde en nu al verscheidene jaren de éénige firmant is, herdenkt den dag, waarop hij, 40 jaar geleden, mede belast werd m»?t bet beheer der fir a. Oorspronkelijk een groothandel drijvende in binnen- en bui'enlandsche papiersoorten, kantoor- school e teekenbehoeften, werden achtereenvolgens een boek-, courant- en steendrukkerrij, een binderij en een lineer- inrichting in werking gesteld en het pe;so- neel uitgebreid tot ongeveer 150 werklieden. De heer Lutkie, die zich niet anders had voorgesteld dan deze dag onopgemerkt te laten voorbijgaan, werd in de versierde fabriek door al zijn ondergeschikten, ook door die, welke te Rotterdam, onder leiding van den heer P. Schouten werkzaam zijn, opgewacht en door een hunner hartelijk toeg'sp okm, onder aanbieding van een fraaie fotografie, voorstellende het geheele personeel der fii ma. Verrast en door dit blijk van hoogachting getroffen, dankte de jubilaris al de zijnen, deed het feest zijn gedurende het overige gedeelten van den dag en zeide hun een meer opzettelijk feestviering toe in den aan staanden zomer. Vermelding verdient, dat onder het per soneel der firma eeu zeer groot aantal reeds meer dan 25 jaren in haar dienst zijn; een dozijn hunner bracht htt tot tusschen dc 30 en 40, en 13 tot tusschen de 40 en 50 en 3 ziju reeds uiéér dau een halve eeuw- bij de firma werkzaam. RAAMSDONK, 23 Jan 1905. Als een groote bijzonderheid kunnen wij melden, dat sinds eenige.n tijd w „de N-euwe M.asinonn' een zeehond te zien is, van kollosale af meting. Ern schadepostje voor de isschers, wanneer er inter niochteu komen. Landbouw. Verleden Zaterdag hield de commissie der „Vereeniging tot verbete ring van het paardenras in de Langstraat* eene vergadering ten herberge -an den heer C. F. Komm rs, »lhi<-r. Nadat reke ning en verantwoording was gedmn werd mat algemeene stemmen besloten den hengst „Diamant* tegen dezelfde voorwaarden we derom te doen stallen bij den heer Antie. Timmermans, wr-l e»>n bewijs, dat het dier aldaar eene goede verzorging geniet. De inlijving van ir.ilitieplichtigen der lichting 1906 zal plaats hebben voor hen die zich hebben aangegeven voor de Zee militie te Breda op 1 Maart a. s voor de overigen op 13 Maart ate Waalwijk. Algemeene vergadering der Lvidbou v. vereeniging Raauisdonk(Dorp) op Zaterdag den 27 Januari 1906, des avonds om 6 uur, ten huize van Gez. Floris, te Raamsdouk (Dorp) DOEL 1. Notulen van vorige vergadering. 2 Ingekomen stukken, 3. Opname ver hooging van de bestelde partij lijnkoek, winter 1905/1906, voor zoo ver' betreit het gebruik maken van het recht om de geheele partij te verhoogen tot 20%. 4. Opname bestelling hulpraestsloffen, als Superohosphaat enz en verder ïan alles dat nog meer veor gezamenlijken aan koop kan in aanmerking komen. 5 Rondvraag en sluiten. RAAMSDONKSVEER, 23 Januari. De hoepelmaker C Z h&d hedenmorgen'i ongeluk ?ich met een scherp gepunt hout aan eeu der oogen ernstig te verwonden. Er bestaat echter alle hoop dat men het oog zd kun- neu behouden. Dr. Gutteling verleeude eerste geneeskundige hulp. Dl'SS EN, 23 J*n. Iu de volgende week, beginnende met Maandag 29 Jan, zullen twee Eervv. Paters Redemptoristen voor de leden der H. Familie en der Con gregatie een achtdaagsche oef'ring komen houden. Iu de vergadering der Kegelclub „Utile Dulci* alhier j.l, Zaterdag gehouden is besloten de kegelbaan te doen aanleggen in den tuin van 't café J. H, Kamp alhier. Drie nieuwe leden w-rdeu aange nomen. GEERTRUIDENBERG. 23 Jan. Op 3 Maart a.s. hoopt de edelachtb. heer N: Meijer» burgem -ester dezer gemeente den d-g te htrdenkci waarop hij 50 jaren geleden als ambtenaar ter Secretarie dezer gemeente in functie trad. l)at het den heer M., die door zijne humaniteit, de al gemeene achting en sympathie der inwoners heeft weien te verwerven niet aan belang stelling zal ontbreken, daarvan houden we ons overtuigd. VRIJHOEVEN. Zij, die dit jaar onder de wapenen moeten komen en bij de zee- •militie willen ingelijfd worden, moeten voor 1 Februari op het secretarie alhier zich aan melden, Iu de hedenmorgen gehouden ver gadering, is besloten het salaris van den houfdonderwijrer met f 50 te verhoogen al mede de regeling van de salarissen voor hoofden van 6cholen te wijzigen. In een volgend nummer geven wij een ■gedetailleerd verslag IJ. ZANDSCHEL. Drzer dagen ziju des nachts bij den schoenmaker G. alhier konijnen gestolen. Een spoor vau dc(n dader(s) was niet te ontdekken. SPRANG. Dezer dagen ontstond er bij den Heer G v. Z. ten begin van brand, daar dit spoedig door den eigenaar werd ontdekt, wist men liet vuur bij tijds te biusicheu BESOIJEN. Heden middag- zakten een viertal meisjes over den dijk door het ijs juist boven een sloot, zoodat men veel moeite had haar te redden. Geluk kig kwamen echter allen met een nat pak en den schrik vrij. De Rechtbank te Breda heeft A. A. J., wever te Tilburg; wegens ernstige mishan deling van P. A. S. door een messteek in het hoofd veroordeeld tot 8 maauden ge vangenisstraf. De rechtbank te 'a Hertogenbosch ver oordeelde Dii sdag A. J. D. te Sim Oeden- r>de, wegens poging lot doodslag op Johannes Rovers gepleegd, tot 4 jaren gevangeni.»- sira f. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft, op diens verzoek, aan den Wel. eerw. Heer J, Witlokx eervol ontslag verleend als pastoor te Soerendonk. Met grooten luister zal van 1 tot 4 Februari het 50jarig bestaan der man- nenafdeeling van de H. Familie in de kerk der eerw. paters Redemptoristen te 's Bosch gevierd worden. Donderdag 1 Febr. om 8 uur zal de plechtige opening van het feest plaats hebben met een plechtig Lof, waarin de feestpredikatie zal gehouden worden door den weleerw. heer L. van Aken, professor aan het gymnasiem te Heeswijk. Vrijdag 2 Febr. om 5 uur plechtig Lof met feestpredikatie door den weleerw. heer J. Kitslaar, kapelaan te Berchem. Zaterdag 3 Febr. om 6 uur 's morgens plechtige generale Communie. Om halfzes 's avonds zal een plechtige feestvergadering worden gehouden der H. Familie. Om kwart over vijven zul len de negen gouden jubilarissen, die met het gouden kruis versierd zullen worden wegens hun 50-jarig lidmaatschap plechtig worden ingehaald. Om halfzes wordt Mgr. W. van de Ven, bisschop van Den Bosch, ontvangen, die een plechtig pontificaal Lof zal doen. De feestpredikatie zal worden gehou den door den weleerw. heer J L. v. Mu- lukom, kapelaan te Beek bij Nijmegen, Daarna worden de gouden medailles door Z. D. H Mgr. W. v d- Ven zeiven uitgereikt aan de jubilarissen- Met den Pauselijken zegen en een plechtig Te Deum wordt de kerkelijke feestelijkheid besloten. Op 11 Februari des avonds om half- zeven zal in het Concertgebouw het lijdensoratorium opgevoerd worden van dr. Muller, onder directie van den heer Th. Maas en met welwillende medewer king van den heer W. v. Son en andere solisten. Te Nijmegen is plotseling overle den, 73 jaar oud, pater J. van Helvorst. Sedert 1856 behoorde hij tot de Jezuie- ten-orde. In 1869 tot priester gewijd, bracht hij zijn derde proefjaar door te Paderborn, vanwaar hij als aalmoezenier gezonden naar Torgau tot de Fransche krijgsgevangenen werd geïnterveerd) voor bewezen diensten kreeg hij het eerekruis.' Uit Duitschland teruggekeerd, was hij eenigen tijd te Amsterdam kapelaan aan de Zaaicrskerk en vele jaren daar supe rior aan den Krijtberg. In 1891 werd hij pastoor te Nijmegen en in 1900 over geplaatst naar Rotterdam (Westzeedijk),! vanwaar hij in 1904 naar Nijmegen terugkeerde. Eene viaag. Gij slaapt slecht, de slaap ontvlucht U, «les morgens na eene nacht met hrcu eu weer draaien in Uw bed le hebben doorge bracht, staat gij nog vermoeider op als den vorigen avo' d, en gij rijt niet op Uw ge mak en voor d n gebeelen dag hebt gij een slecht humeur Veroorlooft ons IJ te vrageu of Uw m,ng goed werkt en of uwe spijs vertering gemakkelijk is. 9 op de 10 keeren wij zijn er z«*ker van zal het antwoord zijn, ik heb over mijne maag te Eu in werkelijkheid is het den der maag die U de slapelooze «loet dooibrenger:. Verzorgt dus maag, Uw rust is e.r mede gemoeid, alsmede Uwe gezondheid, Uw goed humeur, U» werk. M iar wa'. moet ik doen, zult ge zeggen, om eene gemakkelijke spijsver tering te hebben en een ïustigen slaap. Volgt het voorbeeld van Mejuffrouw Dam, 53, Brouwerst ast te Oudenbosch. Zij heeft het middel gevonden om alle nschten rustig te slapen en eene volmaakte spijsvertering „Neen' klagen, invloed nachten Uwe Msjuffrouw DAM, portret Broglemans Rosendaal. te hebben. Ik leed zeer erg, zoo schrijft zij, aan do maag en gedurende langen tijd heb ik zulke vreeselijke pijnen doorstaan, dat het mij volstrekt onmogelijk was des nachts te slapen. Ik heb veel beproefd om mij van deze waarlijk voor eene vrouw op mijn leeftijd uitputtende aandoening te be vrijden. Ik heb vele geneesmiddelen geno men en niettegenstaande dat, zoodra ik mij te bed begat had ik ondragelijke pijnen. Als ik na 3 of 4 uren lijdens er toe ge raakte wat iu te sluimeren, had ik akelige droomen, die mij plots«-ling deden ontwaken. Ik was met zweet bedekt. Eindelijk heeft men mij de Pink Pillen aangeraden eu deze Pillen hebben mij veel goed gedaan. Na er 8 doosen van genomen te hebben, was ik volkomen genezen, mijne maag werkt zeer goed en des nachts slaap ik rustig. Er is niets wat U meer uitput dan gebrek aan nachtrust, de sterkste man kan er geen weerstand awn bieden, het gevaar is dubbel zoo erg als de slapeloosheid door maagpijn wordt veroorzaakt, omdat de oorzaak van uitputting dubbel is. Probeer! de Pink Pillen, zij zullen U zeker veel goed doen. Zij genezen vooreerst Uw maag, zij zullen U een goeden eetlust bezorgeu, alsmede goede spijsvertering, eene kalme en verkwik kende slaap. Zij herstellen het slijten Uwer krachten. Zij geven rijk en zuiver bloed met iedere dosis De beterschap doet zich terstond gevoelen. Z j worden door de ge- neesheereo voorgeschreven tegsn bloedar moede, bleekzucht, n» ur.i8thénie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, schele hootdpiju, zenuwpijnen. Prijs f 1.75 ue doo1; f9.per 6 doozen, /erkrijgb»>»r bij Soabilié, Steiger 27 Rottcr- lara, hooflde pothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 4