Tweede Blad. trrrvm ■I Provinciaal Nieuws. BUITENLAND. België. Rusland. Fr ankrijk Spanje. Venezuela. BINNENLAND.' Engeland. Italië. Nummer 9. Zondag 28 Januari 1906. waalwijk. M 29e Jaargang. Co-r.-rt der Harmonie St. Crispijn, op Zonl.g 28 Jan. 1906, met hoog.tr.reeren.Je Vdrwerking van d. n heer Jan ilumnt te Waalwijk in de. zoal van den heer J H. I) Thijssen, Café, Mark». Aanvang 77, uur precies Entrée f 0.25. BESOT JEN. Uitvoering der Wn' wijk ache Gymnastiek- Vereniging, op 2 F-br. 1906 I.et hol.1 Brokken, Besoijen. Aanvang 7 uur precies. Enliéa f 0.25. ,,w .nniwni Men moet toch maar durven! De socialistische theoreticus, de man van >Nieuw Leven", een der Marxistische zijn. om tot de hoogte van onzen plicht te stijgen, dan moeten wij maar onbe- treurd onze onafhankelijkheid prijs geven En die plicht zou dan bestaan, om nice te doen aan een grooten West-Euro- peeschen oorlog Zeker, om Engeland te helpen Geloof maar, zóó is het bedoeld, an ders zou Albion zich weinig om onze onafhankelijkheid bekommeren. Boven staande uiting in één der toonaangevende bladen in Engeland is een eigenaardige bevestiging van wat wij schreven in onze artikelen: »Het Damocelszwaard boven Europa". Daar toch heette hetEngeland tracht ons goedschiks of met bedreiging aan zijne zijde te krijgen. Welnu, illustreert dit tendenz-stukje al niet heel spoedig onze onderstelling: Waarlijk, wij mogen in de toekomst wel voorzichtig zijn iLU"-" om den mikado te bedanken voor de be scherming, die deze aan de Christenen in Korea en Mautsjoerije tijdens den oorlog hid verleend. De paus was zeer ingenomen met de ontvangst zijn afgezant t- beurt ge- allmi wien de mikado liet groi ;k ui» had g.-schonken *an de orde van den Heiligen Seli-'t. Var. O'Connell hield gedurende zijn verblijf in Tokio lezingen voor een gehoor van 4000 studenten, die heui met Banzii- kreten op den paus ontvingen De protes tor voor vergelijkende godsdienstgeschiede nis aldaar gaf als zijn meenir.g te kenneu- dat het Katholicis c geheel in overeen- s'eniuii'ig is inrt het gevoel der Japanners, wat zijn eenheid en zijn eerbied voor de overlevering betreft. De bisschop was zeer verrast, in Japan zooveel godsdienstige ver draagzaamheid aan te treffen en dezelfde vrijheid van godsdienst als in Amerika. Men verwacht, dat de mikado binnenkort een afgezant naar den paus z»l zenden met een eigenhandieen brief. over volledige opgaven t?n aie: Voor Denemarken, Noorwegen en Zweden is de omvang vau het wijnverbruik niet bekend en dus iu cijfers niet medegere- kend. Verbruik in 1902 en iu lil» rs per hoofd van wiju- blor- gedist. alcoh. totaal tegenstanders van Troelstra, n.l. de heer F v. d. Goes heeft in het >Volk een België0,6 8,6 4,8 7,4» 4,2 3,26 1.4 0,62 4.0 1.7 5.5 2.8 3.9 2,2 13,5 11,2 9.3 17,16 11,— 15,25 5.4 2,4 9,4 2.6 6.7 6,2 11,7 bégin-artikel geschreven over het stelsel- Van Marken onder den titel »Een Ee- vensleugen". Hierin komt o. m. voor: Van Marken, vertegenwoordiger van het kapitaal, was niet de kameraad, maar de uitbuiier van zijn volk. In deze fa brieken, d. z. dan de z g. ^delhtbne- ken, zooals die van den heer Van Marken er een was, worden de arbeiders niet enkel uitgezogen, maar zij worden er bovendien bedrogen. Dat bedriegen zit dan, volgens v. d. Goes hierin, dat Van Marken zich voordeed als de kameraad van de arbeiders dat hij, directeur, als zoodanig zich ook een arbeider noemde. Als men nu weet, dat de heer v an Marken gedurende de 35 jaar, dat hij aan 't hoofd der fabriek stond zich als plicht stelde, zijn ondergeschikten te helpen met alle middelen, waarover hy kon beschikken zijn hart, zijn verstane en zijn geld. Als men weet, dat de Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek een model-inrichting was, waar zoowel voor het stoffelijk als voor het intel lectueel welzijn der arbeiders en hun gezinnen werd zorg gedragen, dan klinkt zoo iets uit den mond van een kamer geleerde, wat op dit gebied de heer v. d. Goes beslist is, toch wel kras. Als men bovendien hiernaast weet, dat partijgenooten van den heer v. d. Goes ten opzichte van hunne arbeiders vaak een heel wat minder edel, ja soms gewoonweg een uitbuitend stelsel aan wenden, dan klinkt zoo iets niet alleen kras, maar gemeen-phiraseisch. Of is het niet van algemeene bekendheid, dat de socialist Van Kol hooge dividenden trekt uit zijne bezittingen en instellingen in Indië Hoe kan dit anders dan door uit buiting van den Javaanschen arbeider hoe kan dit anders dan ten koste van het zweet en den slavenden en sloopen- den arbeid van den inlander En moet de lezer nog herinnerd wor den aan het gebeurde met de villa van den socialist Polak. Dit is waarlijk in dit verband een zeer teekenend geval. Besteder socialist en architict socialist, toch vergeten beiden gunstige bepa lingen omtrent arbeidsvoorwaarden op te nemen. Nog meerdere voorbeelden van zuiver kapitalistische uitbuiterijen door socialis tische voormannen zouden wij hier kun nen aanhalen en toch heeft, nog wel een privaatdocent in de socialistische leer aan een onzer universiteiten, den treu- rigen moed een industrieel van hooge humaniteit en echt sociaal-gemeenschaps gevoel van leugenvan een »levens- leugen" te betichten 1 Het is eenvoudig walgelijk 1 K rdinaal Goosseus, aartsbisschop van Mechrlen en primaat van België, die Woensdag is ovciledeu, «as in 1827 te Pèrck in België geboren. Hij bekleedde achtereenvolgens onderscheiden kerkelijke bedieningen, tot hij, v«n trap tot trap stij gende, zich aan het hoofd zag geplaatst 'van do. Belgische kerkprovincie. Den len Juni 1883 werd hij tot bisschop gewijd en met den lite! van bisschop van Abdera aan gesteld tot coadjutor van den bisschop van Namen dien hij reeds den 16 n Juli *an hetzelfde jaar opzolgde. De zetel van Na men werd eenige maanden slechts door him ingi nom n, daar hij den 24en Maart werd geprecoiiise'erd tot aartsbisschop van Modu len en primaat van België. Zijn verheffing tot kardinaal volgde den 24on Mei 1889. Vo ral de zaak van het volksonderwijs ging den nieuwen aartsbisschop Ier harte. Behalve op onderwijsgebied heeft de over leden «artsbisschop ook veel gearbeid op sociaal gebied. De koning van België er- k- nde deze verdiensten door het verbenen *an de op één ra hoogste ondrrscheiding, die van groot officier van de Leopoldsorde Men meldt uit St. Petersburg tan de Petit Patisien, dat generaal Linevitch ge vraagd heeft schepen naar Wladiwostock te zenden, oir, 140 000 reservisten naar huis te brengen, die gehoorzaam en goed gedis eiplineerd zijn. De aankomst van een oorlogsschip heeft de bevolking van Batoem tot ru«t ge- l racht. De aanstichters van de troebelen hebben de stad verlaten. In de provincie Koetais treden de verschillende nationali teiten nog met driestheid op. Het tweede eskader van de Zwarte Zee-vloot is uit Sebastopol mede naar den Kaukasus ver trokken. Men seint uit Odessa dat generaal Knoll aan het hoofd van verschillende regi menten vei trokken naar Bessatabië is om de boerenonlusten daar te onderdrukken, De ministerraad overweegt maatrege len om in den dreigenden nood van verschil lende gouvernementen te voorzien. In 25 er van is hongersnood. Misschien gaat men over tot het onder nemen van publieke werken, zooals het graven van kanalen. Dt-neuiarkeu 3,8 Duitschland 6,5 4,6 Frankrijk 13,0 0,9 Qr -Britannië 0,3 8,3 Italië14,6 0,03 Nederland 0.2 1,20 Noorwegen. 0,7 Oostenr.-Hong. 2,2 1,7 Rusland 0,2 Ver.-Staten. 0,2 3,4 Zweden2,3 Zwitserland 7,0 2,5 Bovenaan staan dus Frankrijk, Italië en België, terwijl ons land een vrij lage plaats in de rij inneemt. Valsebheid in geschrifte. Pietcr Mank, directeur der Hollandsch- Gelder'che Hypotheek bank, wonende te Gorinchem, beklaagd van valsebheid in ge- rchrifte, tegen wien door het O. M. op 19 Jan. 1 jaar gevangenisstraf was geë.scht, is heden door de rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventiove hechtenis. u 1 1111 1 ditmaal, eet was 't ijs nog van dien aard dat er een dertigtal personen doorzakten. Donderdag morgen hevige sneeuwbuien, met storm wind gepaard, zoodat er geen doorko men aan was. Door de goede zorgen van den burgemeester is men gisteren druk met het schoonmaken der straten begonnen, zoodat deze spoedig zijn op geknapt. Het water veroorzaakt nog steeds veel belemmering in de communicatie maar daar 't water zakt, gaan de karren en rijtuigen weer door den Overlaat. De tramdienst Vlijmen—Drunen Heusden stAakte Donderdag tengevolge van den sneeuwstorm. f 168.50 175.- 182.— f 182— 183.50 188.— 189.— 190.- Waalwijk, 27 Jan. 1906. Telefoon. Aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, wordt een request gezonden onderteekend door de aange slotenen te Waalwijk en de aanvragers te Kaatsheuvel, om hem verzoeken te willen goedvinden, dat de perceelen te Kaatsheuvel, welke aansluiting verlangen aan de Rijkstelefoon, worden gebracht onder het centrale kantoor Waalwijk en met dit kantoor als locaal net worden verbonden. f Adressanten zijn overtuigd van tgroote belang, dat handel en nijvetheid hebben bij het telefonisch verkeer tusschen de Aanbesteding. Uilslag der op-heden door Bn gemeesler en Wethouders gehouden op eb re aanbe steding van het verfwerk op de Gemeente secretarie, vestibulen en gangen in hel Gemeentehuis, raming I 128.80. Frits Mülkrs Joh. Marks W. H. Hens G. J. A Hens Jos. Dielman H. Keijzers Wed. Th. v. Delft Zonen II. v. Erp Het werk werd niet gegund. Katholieke Sociale Actie. Op Vrijdag den 2en Februari a. s. zal op de Phuluszaal eene openbare vergadering worden gehouden, van wege het Plaatselijk Comité der Katholieke Sociale Actie alhier. Als spreker zal optreden de heer Engels, ambtenaar van het Oentraal-Bureau teL'iden. Deze eerste, vergadering heeft vooral ten doel, do Katholieke Sociale Actie, zoowel iu haar geheel, als in hare onderdeden te doen kennen. Uit den aard der zaak is de heer Engels de aangewezen man, om een en ander om trent de werking, zoowel van de Comité'» als van het Centraal-Bureau uiteen te zetten. Ieder die belang stelt in de katholieke zaak, in het streven der Kerk om de maat schappelijke toestanden te verbeteren, zal dan ook niet in gebieke blijven die verga- Do heer Jaluzot, voormalig directeur van den Printemps, is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf en 3000 francs boete, wegen» misbruik van vertrouwen en verduistering van drie millioen francs ten eigen bate. De „Times* over Nederland en België De >Times" bevat een 'uitvoerig arti kel van den militairen medewerker over de positie van Nederland en België in een grooten West-Europeeschen oorlog, waarvan de strekking het best blijkt uit deze slotwoorden>Deze oorlog zal, als hij uitbreekt, voor de lage landen een quaestie van leven en dood zijn. Indien zij zich zeiven en hun geschiedenis waardig zijn, zullen zij niets ongedaan laten, geen pogingen en offers sparen, om het grootst mogelijke aantal veld- troepen op de been te brengen, dat bevolking en hulpbronnen hun veroor loven. Zij moeten erkennen, dat het half millioen menschen of meer, dat zij ge makkelijk op de been kunnen brengen, de schaal ten gunste van hun onafhan kelijkheid aan het einde van den oorlog kan doen overslaan Natiën, die onbe kwaam of onwillig zijn om tot de hoogte van haar plicht te stijgen, indien dit noodig is, zijn een land en een naam niet waardig. Zij zullen onbetreurd het lot ondergaan, dat zij met eigen zwakke handen zich hebben gevormd.» Wat een lieve belangstelling van dien militairen medewerker ten opzichte van ons land, niet waar Als wij onbekwaam De Spaansche afgevaardigde leest op de Marokko-cotiferentie vcor een door haar, met het oog op de bestudeering van de kwesties, betreffende een betere opbrengst der Marokkaanscbe belastingen en het scheppen van nieuwe bronnen van inkom sten, opgemaakte vragenlijst. De conferentie is van oordeel, dat aan Marokko niets uioet worden voorgesteld, dat wijziging zou kun nen brengen in de bestaande organisatie in Marokko. De conferentie onderzoekt eenige maatregelen, die de toepassing der belastingen, terteb genaamd, meer afdoende en inter opbrengend zouden kunnen regelen in den vo'm, waarin zij door het voorschrift vau 1903 werden ingesteld. De conferentie h°eft besloten de zorg voor de redactie van het ontwerp, waarvan de grondslagen zijn goedgekeurd, toe te vertrouwen aan dezelfde bijzondere commissie, die het voorschrift betreffende het tegengaan van den sluik handel heeft opgesteld. Aan de 5 leden dezer commissie zijn toegevoegd, graaf Beus- seret, Belgisch afgevaardigde, Bachracht, Russisch afgevaardigde en Sidi Abderram Bonnis. Indien het ontwerp alsdan gereed is, zal de conferentie Zaterdag vergaderen. De koning heeft zijn bruid te Biarritz een bezoek gebracht en Zondag is de dag vau de contra-v isitie. De koningin-moeder aal er dan ook wezen. Reeds heeft Alfotis met zijn aanstaande een uitstapje io een automobiel gemaakt. Piinces Victoria Euge nie Jullie van Battenberg is 23 October 1687 te Balmoral geboren. Alfons is ge boren op 17 Mei 1886. Volgens berichten uit Washington zon Frankrijk lot een blokkade der Veuezolaan- sche havens hebben besloten. De gepantserde kruisers „Detsaix" en „Jurien de la Gra- vièrc* hebben Trinidad verlaten naar men vertetmt met bestemming vcor La Guajrra. Van andere zijde verluidt, dat tot de blokkade binnen tien dagen zal worden overgegaau. De regeeringen van Engeland, Duitsch land en Italië zijn ervan in kennis gestild. Generaal Matos, de vroegere leider der opstandelingen, die thans te Parijs vertoeft, heeft een medewerker van de Matin ver klaard, dat de positie van Castro in zijn land onwankelbaar geworden is en dat op wenken 100 0U0 man gereed zullen üij act Z I dering bij te wonen. Patroon en werkman, «nS-kantoor e.fC'ijken honger', midden U™. Zij Waalwijk als centraal-kantoor bijzonder tusschen Waalwijk en Kaats heuvel, alwaar vooral de schoen- en lederindustrie zeer gebaat zou worden door een locaal verkeer. Wij hopen dat de zaak in dezen geest zijn beslag krijgt, ons gemeentebestuur zal nu wel spoedig dit verzoek bij den minister steunen en naar we vertrouwen Kaatsheuvel eveneens. Nationaal IIol-Monument. Na afloop van het zoo bij uitstek ge slaagde concert van Zondagavond jl. bleven de heeren Orelio, bestuursleden en vele abonné's nog geruimen tijd ge zellig vereenigd. l)e heer Orelio hield toen een gemoedelijke toespraak, waarin vieren. standen, kortom ieder die het leven mede leeft, zal op die vergadering kunnen nooren wat de Katholieke Sociale Actie is, wat ze beoogt en hoe ze werkt. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Door Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente is in hun vergadering van 24 Januari jl. nau de firma Adr. Oerlemans en Zu. alhier vergunning verleerd tot het oprichten van een bewaar plaats van petroleum. Bij de op 24 Januari jl. alhier gehouden zitting voor de aaugifte der nationale militie, lichting 1907, hebben zich zes jongelingen aangemeld. Naar wij uit goede bron vernamen zal de Chr. jongelingsvoreeniging alhier in de Gereformeerde kerk hun gewoon jaarfeest staan wanneer de republiek wordt bedreigd Op liet oogenblik zijn er 600 Eden van het Lagerhuis g. kozen da meerderheid der liberalen over de vereenigde unionisten, lersche nationalisten en arbeiders bedraagt 62, doordat de liberalen weer ettelijke zetels in het parlement veroverden. Ten gevolge van de laa'ste verkiezingen is de verhouding der partijen thans: unio nisten 139, liberalen 341, arbeiders 41 en Lersche nationalisten 81 2etels. Balfour heeft het aanbod aangenomen om zich in de City caudidaat te stellen in plaats van Cibba, die genegen is zich ten behoeve van den vooimaligen premier terug te trek ken. Mgr. O'Connell, bisschop van Portland (V. S.), i» te Rome teruggekeerd, uit Japan, waarheen hij door den paus was gezonden Bet Dof. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden hebben zich ter gelegen heid van den verjaardag van H. K. H. de groothertogin Marie van Mecklenburg, voor eenige dagen naar Schwerin begeren. H. M. en Z. K. H. zijn hedenmorgen 27 Januari vertrokken en zullen den 30sten Januari te 's Gravenhage terugkeeren. tfnze Ambtenaren. Men weet dat de leider der nationaal liberalen in den duitschen Rijksdag onze ïoloniale ambtenaren heeft beleedigd door te zeggen, dat zij zich even als de spaan sche geregeld rijk stelen. Aan een corr de Tel. heeft de. heer Paasche ou gezegd, dat hij het oog had op ambtenaren van eeuwen geleden. Dr. Matin, schrijft nu in de lag een protest tegen de uitlating van Dr. Paasche. Hij zegt o. a. t Aangaande de nederlandsche koloniale ambtenaren kau ik uit een ondervinding van lange jaren spreken. Vele duizenden onderdanen van het Duitsche rijk hebben juist onder het uitni mende bentuur van Nederlandsche ambtenaren niet alleen ja renlang in de Nederlandsche koloniën ge leefd en 'even daar nogneen, zij zijn daar ook juist dank zij het go»de en bekwame bestuur tot welstand en rijkdom gekomen. Ik meen uit naam van al deze mannen te spreken, als ik tegen eeu verkleining van de Nederlandsche koloniale ambtenaren verzet aanteeken. Het alcoholgebruik In de verschillende landen In het Januari-nummer van het Reichs- arbeitsblatt komt een artikel voor over aard en omvang van het alcoholgebruik in de verschillende landen. Het artikel bevat o. a. een vergelijking ...n het alcoholverbruik in de verschillende landen, waarbij de verbruikte hoeveelheden tot zuiveren alcohol herleid zijn, daarbij aannemende dat wijn in Duitschland en Zwitserland 10 pet in Frankrijk, België, Nederland en Italië 12 pet., in Groot-Bri- tannië en de Ver. Staten 15 pet. alcohol bevat; dat bier overal 4 pet. alcohol houdt, behalve in Groot-Britannië, waar 6 pet. en de Ver. Staten, waar 5 pet. is aangenomen, en dat gedistilleerd allerwegen een sterkte heeft van 50 pet alcohol, de cijfers hebben betrekking op 1902, het laatste jaar waar hij den onlangs overleden componist, Ri chard Hol, schetste als mensch en als kunstenaar. Hij wees er op, hoe een commissie, bestaande uit de rijksten in den lande, weleer zich beijverd had gelden in te zamelen, ten einde voor den algemeen betreurden toonkunstenaar een waardig monument te stichten. Deze commissie, waaronder verscheidene mil- lionairs, had slechts f 150 bijeengezameld. In die f 150 wdren nog begrepen f100 van het Utrechtsch Mannenkoor, waar van Hol jarenlang directeur geweest was en f 5 van onze Liedertafel, zoodat door de Heeren zelve zoowat f 35 bijeenge bracht was. Deze commissie heeft nu ïare taak neergelegd, die gelukkig door de Redactie van de Muziekbode weer werd opgevat. De zaak begint nu goed te marcheeren. Gaarne echter zoude huidige commissie zien, dat het komende mo nument, een echt nationaal .monument zou zijn waaraan alle liefhebbers der edele toonkunst in den geheele lande een klein steentje zouden bijbrengen. Daarom gaf de heer Orelio de Lieder tafel in overweging eens een volksmati- née te geven tegen een zeer laag entrée en daarop ten gehoore te brengen het zoo uitmuntend vertolkte »Leidens Ont zet4. ZEd. hield zich overtuigd, dat de matinée slagen zou en Waalwijk aan andere corporaties een goed voorbeeld ter navolging geven zou. Naar wij ver nemen heeft het Bestuur der Liedertafel besloten dit voorstel heden, Zaterdag avond op haar repetitie, ter sprake te brengen. Den uitslag zullen wij dan later mededeelen. Vergadering. A. s. Maandag vergadering van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten te Tilburg in de zaal van den heer J. Marinus, om 11 en lH/s uur vergadering van verschillende commissies en ten uur openbare vergadering van het hoofd bestuur, waar ook alle gewone leden toegang hebben. Wij twijfelen niet of velen zullen a.s. Maandag naar Tilburg gaan om deze vergadering bij te wonen, waar zoovele belangrijke punten aan de orde komen en die alleen door gezamehjke, een drachtige samenwerking, ieders tegen woordigheid en advies tot een goed re sultaat kunnen worden gebracht. De Sneeuw. De ijspret heeft niet lang geduurd VRIJHOEVEN—SPRANG. De inlijving vau militieplichtigen uit. (Lze gemeente zal op 13 Maart a s. te Waalwijk plaats hebben. SPRANG. In deze gemeente hebben zich voor de Nationale militie 15 lotelingen aan- gemeld. CAPELLE, 26 Jan. Gi terenavond ontstond een schoorsteenbrand in bet huis, bewoond door J. v. D. Met behulp der buien werd het vuur in betrekkelijk korten tijd gebluscht, zoodat verder ongeval voor de andere gezin nen, welke dit hui» bewoneD, werd voorkomen. Terwijl W. M. de lantaarn opstak voor het huis, in eigendom bij A- v. A., doch be woond wordende door verschillende gezinnen, rook hij brand. Direot stormd bij de woning binnen om zich te overtuigen of er werkelijk brand was. Tot zijne verbazing sloeg do rook reeds in zijn gezicht en eindelijk werden ook de vlammen zichtbaar. Door bet aanhoudend geroap van brand, kwamen er ■poedig vele personen naar de plaats des onheils. Zij bon den den strijd niat de vlammen aan met zulk een goed gevolg, dat deze bet onderspit moesten delven- Het gedeelte der lotelingen door deze gemeente in de lichting van 1900 te dragen, bedraagt 9, waaronder behooren 6 tot de lange en 3 tot de korte oefeningen. Naar men van terzijde verneemt, heeft I)s. de Leeuw te Zegveld, het beroep van den Kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente te Loonscbendijk aangenomen. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school in de Nieuwstraat ia benoemd, de heer van Dommelen uit Stellendam. Vergadering der Landbouwvereeniging Cnpelle, Vrijhonven-Cappel en Sprang op Donderdag 1 Febr. 1906 des avonds om 6 uur, ter herberge van M- J. de Jong ta Capelle (Heijstraat.) Aan de orde 1. Aanvrage om lid te worden. 2. Aanschaffen hulpmeststoffen en veevoeder- artikelen. DUSSEN. De Raad dezer gemeente heeft in zijn j.l. vergadering herbenoemd tot lid van 't burgerlijk armbestuur de heer L A. van der Pluimen en afwijzend beschikt op het re quest der openbare onderwijzers, betroüende de aanvrage om geheele of halve overneming der 5°/0 voor 't weduwen en weezeu pensioen RAAMSDONK, 26 Jan- Gistermiddag zakte bij het schaatsenrijden mej. O. v. d. Waals door bet ijs. Daar bet nog verre van sterk was kon ze zich zelve, tencevdge Jiet voortdurend afbreken, niet redden. Gelukkig, dat mej. v. d. W. intijds werd opgemerkt door den beer Konings, die haar met veel moeite en gioote krachtsinspanning op het droge wist te brengen Eere den moedigen redder. RAAMSDONKSVEER, 26 Jan. Naar wij uit zeer goede bron vernemen is het bouwen van een Liefdegesticht met school teRaams— donk voor een jaar uitgesteld.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5