I. Burgerlijken Stand Gemengd Nieuws B andelsberichten. Rechtzaken. Ingezonden Stukken Reclame. Waalwijk. BESOIJEN. VRIJHOEVEN-C APPEL. RAAMSDONK. Eians Rosier Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij I belasting voor 1906. Het is door B. en W* opgemaakt tot een bedrag van f75. Met algeraeene steramen tot dat bedrag vastgesteld. 3. Voorstel van B. eD W, tot het doen van enkele af en overschrijvingen op de Begrooting voor 1905. De Voorzitter zegt, dat er een te kort is op de posten voor onderhoud Raadhuis, toren en school, premien ongevallenwet en verpleging van krankzinnigen tot een totaal van f89. 10». Dit kan worden gedekt door afschrijving tot gelijk bedrag van de posten onderhoud wegen en begraafplaats. Zonder beraadslaging met algemeene s'emmen aangenomen. 4 Voorstel tot het brengen der kosten van inrichting van het arrestantenlokaal ad. f 5 ten laste van den post voor onvoorziene uitgaven. Eveneens zonder beraadslaging met al gemeene stemmen aangenomen. 5 Adres van A. J. C. Meijer c. s. ver zoekende bij den Minister pogingen aan te wenden, om ecu hulptelegraaf—kantoor ge vestigd te krijgen. De Secretaris leest het adres voor. De Voorzitter zegt, da', waar bijna alle raadsleden op het adres geteekend hebben, daartegen wel niet veel bezwaren zullen bestaan. Overal vordt de telegraaf en telephoou in werking gesteld. Aangenomen. De Voorzitter. Verlangt uog iemand het woord De heer de Jong. Kan de stiaat bij van den Anker niet eens nagezien worden die verkeert in een eilendigen toestand. Hel is daar veel te laag. De Voorzitter. Dat is de straat die van het Westen naar het Ooiten loopt. De heer de Jong. Ja. De Voorzitter. Wij hebben nog wat grond, we zullen er dat laten oprijden. Hierna gaat de raad over iu geheim co mite. GEBOREN Cornelia Josephua z. v. G. F. Dielman en C van den Broek. Anna Maria Wilhelmina d v. L. F. van den Broek en D. M. van Es. Johannes Hendrikus i. v. VV. A. van der Lee cn M. Klerks. GEBOREN. Antoon Pieter z. v. Johannes van Vuuren en Wilhelmina de Roon. Johanna Huberdina d. v. Gerardus Hendrikus Verhuist en Gijsberdina van Daeleu. Jan z. v. Hendrikus Johannes Vos en Huiberdiua van Uijthoven. Marinus Adrianus z. v. Josephus Martinus Leijtena en Petronella Maria van Haaren. Huibert Joost i. v. Hendrik van Heijst en Elisabeth Bogers. Antonie Pieter z. v. Jan Nieuwenhuizen en Lamberdina Kooijmans. Anna Maria d. v. Johannes Dekkers en Elisab-th Clara de Leur. Elisabeth Maria d. Gerardus Brouwcis en Maria van Druuen. Jan Hendrik z. v. Marinus Michie' Treffers en Maria Cornelia van Dongen, Cornelia Bei tug z. v. Marinus Michiel Tr« ffers en Cornelia van Dongen. Franciseus Wil helmus z. v. Henricus Cornelis Kelder en Theo dora Wilhelmina Dekkers. Cornelia Cathariua d. v. Marinus Eekels en Hendrika Klijn. Ni- colnsina Johanna Cornelia d. v. Johannes Adri anus Leijtens en Antonetta Ma ia van Loon. Cornelis Maria d. v. Henricus Alphonsus van Hooi en Maria Anna Schilders. Johannes Lvurentius z. v. Laurentius Josephus Klis en Johanna Cornelia Mechelina Bogaerts. OVERLEDEN. Hendrikus Musters, echtgenoot van Cathariua van den Houdt 74 j. Hendrikus van Loon weduwnaar van Sebastiana van Alphen 78 j. Johannes Leonardus liaes 13 m. Levenloos mannelijk kind van Antoniu* Bians en van Cornelia Musters. Johannes Trots echtgenoot van Johanna Boelen 60 j. Dirkje Lesage weduwe van Jacobus van Dongen 75 j. GEHUWD. Andries Cornelis Maijers en Cornelia van der Zaken. HU W.-AANGIFTE. Adrianus Jacobus Nclis en Juliana Elizabeth Schoonaermark. OVERLEDEN. Nicolasina van Kampen, 59 j. echtgenoote van Kerel van der Schans. Ariedina Huisman oud 68 j. weduwe van Peier van der Hoeven. Cornelia van 't Zelfde, oud 68 j. echtgenoote van Peter de Rooij. Adriane vnn den Hoek oud 70 j. weduwe van Adriaan Zijlmans thans echt genoote van Joachim Adriaan Zijlroans. HUW.-AANGIFTE. Marinas Wagemakers 49 j. en Adriana Der- ciena van Berkel 38 j. te Drongelen. GEBOREN. Cornelia Jaapje d. v. T. van Dank en M. G. Wuijten. Adriana Hermanus z. v. P. W. van Blerek en J. E. Soeterboek. Antonius z. v. J. Broeders en H. van Raamsdonk. OVERRLEDEN. Josephus Nicolaas Buijks 4 j. Johanna van Dongen echtg. van A. van Biezen 53 j. J——p——ra—1111 I «lil iini.cy. WAALWIJK, 9 Maart 1900. Tengevolge van den hoogen waterstand waardoor opnieuw verschillende wegen geinundeerd zijn was de aanvoer ter hoornvee markt betrekkelijk gering maar de handel was vlug. Kalfkoeien prijzen vau f 1.60— tot 220.— Kalfvaarzen prijzen van f 140.— tot 187. Varkens aangevoerd 31 stuksprijzen van f 9 50 tot 113,50 Boter aangevoerd 903 kilogr. prijzen vanaf 1.16 f128, Eieren prijzen van 3 tot 4 cent per stuk. De markt in gezouten huiden is niet zoo levendig terwijl droge waar, waar onder begrepen Javahuiden hunne vast heid ten volle handhaven. Voor leder blijft de vraag toenemen. Vooral prima zwaar en eerste qualiteit licht zoolleer is zeer gezocht. Binnenzoolleer en rand- leer stijgt nog steeds in prijsgoede passende waar in dat soort ts bijna niet te vinden. Geldersche Schors iets min der in prijs evenals Garouille andere o oimiddelen o. a. Extracten vast gestemd. DUSSEN, 8 Murt But^rprijs per K.G. van f 1,09, f 1.19, Middelprijs f 1.16. Aanvoer 39 K.G. Eieren 10,85 de 26 stuks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter wat Inden op de js f 1..30 hoogste prijs fl.,32 middel priji prijs fl,20. mijn lasgite Het Gerechtshof te 's-Bosch hesft uitspraak gedaan in zake A. J. M.. 25 j.. schoenmaker te Drunen appel van een vonnis der ïechlbauk alhier, waarbij hij wegens vernieling van eens auders goed weid veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf dit vonnis is vernietigd ten opzichte der straf, be klaagde eroordeeld tot een boete vau f 15, sub- sidiuii 30 dagen hechtenis, overigens bevestigd. De rechtbank in den Bosch veroordeelde heden A M. van der llcyden, te Vlierinsbeek, thans gedetineerd, wegens mishandeling van de surveilleerende politiebeambten Bonten en Bus aldaar, tot vier jaren gevangenisstraf. De eisch was zes jaren. ZuakAndersen. Voor de rechtbank te Dordrecht stond Viijd.g terecht, Hendrik Anderson. 45 j*ar, noturis ie Gorinchem, ter zake dat hij omstreeks de helft van de maand Juli 1905 te Gorinchem, terwijl aan hem, beklaagde, als no aris in werkelijkheid ▼oor salaris voor zijne werkzaamheden benevens voor verschotten in zake na te omschrijven werkzaamheden bij het verlijden van eene hypot- heekaete, een bedrag van f 150*door een der Directeuren van de llollandscbGeldersche Hy potheekbank, gevestigd te Gorinchem, was nit Betaald geworden, eene quifantie, zijnde een geschrilt, hetwelk bestemd was om tot bewijs te dienen van het daarin uitgedrukte feit van be taling, luidende aldus Declaratie van verschotten en salaris compe teerende deu notaris II. Andersoü, te Gorinchsm, van de HollanschGeldersche Hypothtekbank te Gorinchem 1905 Juni 24, id zake het ontwe/p minuteeren en pasieerrn eener hypothecaire obligatie ten laste van den heer C. A. Busch te Roosendaal, couferenties, correspondenties, kosten van doorhaling van 4 bestaande hyp. inschrij vingen, het passeeren eencr acte van roiemeut eu het tweemalen inschrijven ten hyp. kantore Breda der leening, groot f 43,000.— bij moderatie f 645. Betaald H. Anderson 8 Juli 1905' valschelijk en in strijd met de w.aiheid heeft opgemaakt met het oogmerk om die valschelijk en in strijd met de waarheid opgemaakte quitan tie als echt en onvervalscht te gebruiken of al thans door anderen te doen gebruiken, uit welk nadeel kon ontstaan, Het Openbaar Ministerie, waargenomen door den substituutofficier van Justitie Mr. B. R. Rt-yer, eischte tcgeo beklaagde zes weken ge vangenisetraf. De verdediger Mr, J. Limburg uit 's-Graven- hage pleitte vrijspraak of ontslag Van rechts vervolging of 1 dag gevang. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mjnfieer de Redacteur. Zoudt UEdele een klein plaatsje voor 't onderstaande in Uw geëerd blad willen afstaan ter rectificatie van mijn bericht omtrent het aan het zoontje van A. S. overkomen ongeluk, voorkomende in de «Echo van het Zuiden" dd. 4 Maart. 11.: In vorenbedoeld bericht komt n 1. de vol gende regel voor «Dank zij de tijdig verleende hulp van P. Treffers en zijue echtgenoote, die de kar met inspanning van al hun krachten opheschen, ward het kind daaronder verwij derd. «Zulks schijnt echter het geval niet te zijn, althans daaromtrent werd ik tot mijn spijt verkeerd ingelicht, doch volgens de door den Heer C Rijken aan mij verschafte inlich tingen, verleende niet de eerstgenoemde per sonen de eerste hulp tot redding van het kind, maar de laatstgeuoemde, die ook eige naar van het paard is. Volgens zijne mede deeling bevond h;j zich slechts op geringen afstand van de plaats, waar het ongeval plaats vond eu hoewel eenigszins verbouwereerd zijnde, bezat hij toch nog tegenwoordigheid van geest genoeg, om nanr de plaats des onheilfl te snellen, de kar op te hijschen eu het jongetje uit den benarden toestand te verlossen. De ernstige, gevolgen, welke zoo danig ongeluk teweeg brengen kan, begrijpen de, werden zijne krachten, zoo vertelde hij verdrievoudigd, wat ook de rede was, dat het kind in minder dan geen tijd in de armen rustte van de vrouw van P. Treffers. In gewone omstandigheden beweerde de Heer C. K. zoo'n groote kracht in geen mogelijkheid te kunnen ontwikkelen. En hiermede acht ik door het vorenstaande ijn be Mijn plaatsruimte. Hoogachtend, UW CORRESPONDENT. Capelle, den 9 Maart 1906. mijn bericht voldoende te hebben gerectificeerd, ijn hartelijken dank voor de verleende Kaatsheuvelsehe werklieden- vereenigiog. Een wassen neus? Eindelijk en ten laatste is toch de laug- beloofde en lang verwachte bond in het op sommig gebied zeer zoo niet te vooruitstre ▼end doch op mesr ander gebied zeer achter blijvend dorp Kaatsheuvel opgericht. Ja, werkelijk, een heele dosis gedald was er noodig, om zijne verwachting, niet op zij de te stellen. Waarom immers moest reeds vóór bqna drie jaren de oprichting van dezen hond worden toegezegd waarom moest de geboorte van dit kind zoolang, te voren wor den beloofd eu voorspel!, terwijl, ik eu zeer velen met mij meeuen, dat dit kind, bij eeni- ge jaren vroegere aanschouwing van het levenslicht, reeds nu geen machteloos wicht meer zou geweest zijn Nogmaals dus, waarom die stellige belofte ▼óór jaren herwaarts en het daaropvolgend talmen en dralen Nu, ja, de tijdsomstan digheden brachtten het nog niet meê en aan die tijdsomstandigheden hingen ook al per— Boonsomstandigheden vast yVelke De lezer denke en denke nog eens, en mogelijk heeft hij ze gevonden. Ook was die tijdige be lofte een geschikt wapen om in het hart van het van ouds bestaande ziekenfonds eene diepe woud te slaan en aldus verraderlijk een langzamen doch wissen dood van hetzelve te bewerken. Zoodoende toch, zon de goegemeen te stellig, wanen, dat het oude ziekenfonds een natuurlijken niet gewelddadigeu dood ware gestorven. Ons dunkt de vraag is zeer gewettigd Waarom moest een reeds zoovele jaren wettig bestaande ziekenfonds, dat zoovele nooden heeft verlicht, zooveel lijden heeft verzucht, zooveel honger heeft gestild, zooveel smarten heeft gelenigd, kortom, waarom moest een ziekenfonds, dat zoo lang en en zoo veelzijdig beeft gewerkt op het ruime gebied der Christelijke charitas, zoo verraderlijk het leven worden ontnomen Wij veronderstellen natuu lijk, dat hier in dit stak sociale beweging geen omstandigheden \an personen maar alle van zaken iu het spel zijn. Mogelijk waren de statuten niet meer van onzen tijd, aangezien dit onderdeel der katholieke maatschappelijke beweging (alias sociale actie, dat zoer vele menschen niet verstaan) zich in de laatste jaren op bizondere wijze heeft ontwikkeld en door wettelijke be paling werd geregeld. Deze mogelijkheid nemen wij volgaarne aan doch, wie zou zich ooit verzet hebben tegen eu wie zou niet volkomen bereid zijn geweest voor eene bil lijke wijziging van statuten ot reglement? Eu daarom, wij kannen het verradorlijk dooden van het oude, wettig bestaande zieken fonds nooit billijken eu hadden stellig eene oplossing te gemoet gezien, welke meer strook te met de eerste regelen der christelijke cha ritas, die het nieuwe fonds toch ook zal be hooren te betrachten. Eu nu de boBdEen wassen neus Waarom dat vraagteeken er achter? Wel, omdat men zich terecht afvraagt: zal het niet een wasssu neus zijn? Wat zal men gaan beginuen Zal men nu eens (natuurlijk met wijs beleid dit kunnen w(j, veronderstellen; niemand kan dit zelfs iu twyfei trekken, alles iu aanmerking genomen) zal men nu eens maatregelen gaan nemen, die rechtstreeks ingrijpen in den trenrigeu maatschappelijkeu toi stand van Kaatsheuvel? Of zal Kaatsheuvel nog steeds even hard moeten blijven voorthollen op den weg, dio onfeilbaar voert tot zijnen tijdel ij ken ouder gang? Hoe zal men de kwaal genezen of, jnister, hoe zal men eene kanker radicaul uitsnijden, die reeds is doorgedrongen in het bloed, zoodat er geen sprake meer kan zijn van uitsnijden en dan weer oplappen, maar een geheel nieuwe toestand moet worden iu het leven geroepen. Wat zal me,; gaan he ginnen met de winkelnering, die patroon en patroontjes er op na houden Zeker er is iets te zeggen voor winkelnering vau de zijde des patroons, iu aanmerking genomen a/ eenigo christelijk sociale beginselen en by ee- nige bestaande sociale gebreken, die niet In een dag zijn uit te roeien, als daar zijn gehiak aan huishoudkunde bij vele onzer hedeudaag- sche huismoeders, geest van verkwisting in vele onzer hedendaagsche werkmansgezin nen enz. Maar, er is ook zeer veel to zeg gen tegen winkelnering van de zijde des pa troons, iu aanmerking genomen de meerdere of mindere onzedelijke practijken, waartoe de winkelnering bij sommige patroons af pa troontjes heeft aanleiding gegeven, of kan geven als daar zijn a/ dwang b/ opdringen van waren chet vervalschen vaD cousump tiewaren, van maten en van gewichten d/ liet depóthouder speleu van verbruiksartikeleu zonder depót, d. i. zonder dat de depóthouder (patroon) het verkoopartikel in handen krijgt e/ het exorbiteeren of willekeurig hoog opvoe ren der prijzen enz. enz. Wij vragen het hier: Is dit alles niet in staat om even de goede zijde van de winkel nering der patroons weg te deuken, te meer daar die goede zijde zich gedeeltelijk ontleent aan een of meerdere sociale gebreken, gelijk zoo even werd gezegd. Men zal hier opwer pen: De gedwongen winkelnering is hier een noodzakelijk kwaad geworden.Weet echter dat «noodzakelijk kwaad- niet mogelijk is iu den volstrekteu zin, maar alleen iu den hypot* hetischeu of ouderstellenden zin breedere uitwijding hierover is ongerijmd. Gemelde opwerping vindt eene voldoende oplossing in het volgendo als een kwaad zoogenaamd noodzakelijk is geworden, dan moet men trachten de oorzaken der noodza kelijkheid op te sporen en geleidelijk weg te nemen en vanzelf zul dan het kwaad worden verminderd of vernietigd. Is hst kwijnen der Kaatsheuvelsche schoenindustrie, dat oorzaak of aanleiding gaf tot het zoogenaamd noodza kelijk kwaad, niet in hoofdzaak te wijten aan eigen nalatigheid, onervarenheid, achterblijven in vakkennis, gebrek aan doorzicht, onder kruipen enz. enz. Iu ieder geval, hoe het ook zij, onze mee ning is het, dat het licht op den weg eener goede werkliedenvereniging, al deze bestaande misstanden niet alleen ernstig te overwegen of daarmee iu de toekomst rekening te zullen houden, gelijk in het oprichtiugswoord event jes werd aangeroerd eu toegezegd, - maar dat zij wel degelijk met kracht geleidelijk in deze toestanden moet ingrijpen. Doet zij dit niet, en bepaald zij hare werking tot het stichten van een nieuw ziekenfond*, dat een oud en eens wettig bestaand ziekenfonds heeft moeten verdringen, dan noemen wij de nieuw opgerichte afdeeling der R. K. werklieden vereeniging te Kaatsheuvel een doodgeboren kind of liever «een wassen neus". Een onpartijdig belangsteller. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd het onderstaande te plaat sen. Het besluit van het Dagelijkach Bestuur der Hanze om N -B. op verzoek van den secretaris van den Boerenbond te Best op behoud der paardenbelasting aan te dringen zal zeker een ieder die eenigszins op de hoogte der kwestie is, met meer dan verbazing heb ben vervuld. Waarom toch wordt gevraagd nfschaffing der paardenbelasting Omdat zij juist zeer zwaar en onbillijk drukt op den middenstaud die voor de uitoefening van zijnen handel of nering paarden moet houden. Of noemt dat Dagelijkscn Bestuur soms billijk en rechtvaardig eene belasting die in 1904 nog bijna 85 pCt. bedroeg (f 163.364) van het bedrag dat aan onderhoud en aanleg van prov. wegen werd besteed (f202.844 93) en terwijl particulieren het 1/25 gedeelte, eu trams, automobielen eu rijwielen nihil betalen, voor 24/25 (das ongeveer geheel) door kostwinnende neringdoenden en landbouwers moet worden opgebracht la het niet een eisch van recht vaardigheid, dat middenstander die door hunne nering gedwongen worden paarden te houden, evenmin belasting hebben te oetalen.als houders van luxe-paarden automobielen, rijwielen en trams. Vermoedelijk speelt het eigenbelang hier weer parten en maakt het Dagelijkscli Bestuur zich bevreesd bij afschaffing der paar denbelasting zelf iets te moeten bijdragen voor onderhond en aanleg van prov. wegen waar van een ieder profiteert «en algemeen Noord-Brabantsch belang en wenscht daar om liever dien druk te laten rusten op de hoofden vau dat gedeelte van den middenstand dat terwille zijner zaken verplicht is paarden te houden. U dankend voor de opname Hoogachtend, JAN SCHEFFERS FRITS PUTTERS- 's-Bosch, 5 Maart 1906. Mi II.IP.I.JJ I. J. De tnaD, wiens naam zoovele dagen op aller lippen is geweest an wiens aanhouding te Utrecht een algemeene v^rüdeuting gaf, de gevaarlijk' Haarlem«che Frans, is thans te Rotterdam. Toen gisternamiddag aan het Maasstation de gevangen wagen der justitie verscheen, vergezeld van drie rijksveldwachters, terwijl zich bovendien op het perron nog vijf rijks veldwachters bevondeD, begreep men alras, dat een buitengewoon transport verwacht werd en ging dadelijk het verrooedeu, dat niemand auders dan Frans Rosier zou worden over- gebrcht naar hier. De justitie heeft blijkbaar dus voldoende termen gevonden om hem van den misdaad tr Gouda te verdenken, zoodat hem, blijkt hij schuldig, nog een zware straf wacht (maximum 12 jaar,) behalve (le 18 jaar gevangenisstraf, die hij ondergaan moest, voor hij naar Medemblik, al» ontoereken baar werd overgebracht. Wanneer de instruc- lie alzoo voldoende bewijzen aan het licht brengt, zal Frans Rosier zich nogmaals voor de aroudissements-rechlbank hebben !c verantwoorden. Voor den directeur van het Huis van Bewaring alhier, den heer Bor, is Fraus geen onbekende, daar deze hoer tot voor korten tijd adjunct-directeur was der groote strafgevangenis te Leeuwarden, waar Frans zijn vonnis onderging en zich door de doctoren krankzinnig liet verklaren. Toen hij het Huis van Bewaring binnen kwam, trad de directeur hem in hel voor portaal tegemoet met een gemoedelijk: „Zóó Frans ben je daar P" Maar Frans keek minachtend den heer Bor aan, schokschouderde en zweeg. Den heelen nacht is hij toen onder »pc- ciaaU bewaking gebleven. En vanmorgen, om kwert voor twaalf, werd hij per celw.gen naar het Maasstation gebracht om van daar peitrciu van 12,29 naar Gouda te worden gevoerd. Wederom was hij zwaar geboeid met sta len kettingen om de polsen, voor de borst saamgevoegd, let wijl bovendien om de bo venarmen, aan de rugzijde ten stevig ver bindend touw was gewonden. Hij kon zich bijna niet bewegen moest bij het uitstappen aan hot Maasttaliou door de rijksveldwachters wordeu ondersteund. Uit Gouda meldt men. Frans Rosier is door de weduwe O. alhier pertinent herkend als degenen, die verleden week, iu deu nacht van Vrijdag op Zater dag, op haar een aanslag heeft gepleegd. Ook verschillende andere personen her kenden hem sis de, persoon, dieu zij Vrij dagavond in de omgeving van het huis der weduwe hebben gezien. Men meldt uit Utrecht Wat de belooning v n f 500 betreft op Hosier's hoofd gestold, is men algemeen de opinie toegedaan, dat deze zal worden ver deeld onder den slager Lamme, den barbier Corver en diens jeugdigen bediende. De beschikking hierover is natuurlijk aan den procureur-generaal, bij het gerechtshof te Amsterdam, die de premie heeft uitgeloofd. De agenten Reitsma en Fonteijn zijn met hun optreden gecomplimenteerd door den Officier van Justitie alhior en zullen onge twijfeld uit een speciaal uoor premies op belangrijke aanhoudingen bestemd fonds, dat onder beheer is van den burgemeester, een flinke gratificatie ontvaugen. Bovendieu hield de wiukelier, van wien wij melding maakten, zijn belofte tot het scheuken van twee karpetten, twee stel vi trage-gordijnen en twee „pracht* wollen de kens aan dengene, die „Haarlemschen Frans" levend te pakken kreeg en daar Reitsma en Fonteijn hem werkelijk „levend te pak ken" hebben gekregen, verdeelde de win kelier de voor hun gezin ongetwijfeld ze.cr bruikbare geschenken onder hen. Verdrenken. Het vierjarig zoontje van J. R., te Berkel, trok in een onbewaakt «ogenblik zijn vaders bsgger- laarzen aan en ging daarmede langs deu kant van een vaarwater, Toen de laarzen vol water waren geloopen, schoot de knaap naar het mid den en verdronk. Door een voorbijvarenden schipper werd het lijkje opgehaald. Ongeluk. Toen gisterenavond de vrouw van Ter Horst, in de Van der Laenstraat te Zwolle, haar twee kinderen van 2 en 3 jaar even alleen had gelaten om te zien waar haar zoontje bleef, had het jongste kind zich van de lucifers meester gemaakt. Er werd er een afgestreken, met hei gevolg dat de klcerijes van he kind vlam vatten en bet hevige brandwonden bskwara. Het is raar het Sophia-ziekenhuis overgebracht, maar gisteren avond na hevig lijden aan de bekomen overle den. (Zw. Ot.) Wonderdokter Col»on. Uit Ginneken wordt aan het Dgbl. v.Nbr. ge meld Naar wij vernemen, is door de marechauseée op hoogen last proces-verbaal opgemaakt tegen den z.g. wonderdokter Colson, ter zake het ver moedelijk onbevoegd uitoefenen van de genees kunst, niettegenstoande hij zoovele lijdende politikheambieD, die bij bevoegde geneeshetren geen baat meer vondeo, heeft genezen. Gered. Gisteren-avond omtrent half zeven kwam de burgemeester van Den Dungen, Jhr. Van Rijcke- vnrsel me zijne echtgenoote langs den Kanaal dijk naar de stad gereden, toen halt weg lusschen de Dnngensche brug en Sluis ao 1 hun paard schrikte voor een automobiel en met den koetsier en het rijtuig van deu dijk af te water geraakte ia den diep overstroomden polder. De heer en mevrouw v. R. konden nog bij ijds uit het rij. tuig 8pringnn, maar slechts met veel moeite kon de koetsier met het paard weer aan den wal geholpen, worden. Men moest het rijtuig achter laten en te voet een halt uur ver door storm en regen, doornat on in de duisternis naar de stad zien te komen. Het ongeval is zeldzaam geluk kig afgelcopen daar niemand in de buurt was om hulp te biedeD en de automobilisten zonder omzien doorgereden waren. VreeseJijke sneouvvrul Talrijke slachtoffers. Verscheidene visschers zijn Donderdag, avond op de Lofoden eilanden (zuidkust van Noorwegen) onder een sneeuwstor- ting begraven. Tot heden heeft men 21 lijken en 49 enstige gewonde perso nen onder de sneeuw uitgehaald. Het aantal personen, die onder den sneeuw bedolven werden, bedraagt 61. Men gaat ijverige met het reddingswerk voort. 800 menschen reddeloos verloren. In de Finsche golf werd door een storm aan de Esthlandsche kust een ont zaggelijke ijsschol met circa duizend visschers losgelaten 120 menschen en vier paarden werden op de hoogte van den lichttoren van Sommers gered, en later nog enkele visschers. Tot heden werden in het geheel 200 menschen en 75 paarden gered, de an dere 800 personen moeten reddeloos verloren zijn. Huls ingestort. Donderdagmiddag te halfvijf is een gebouw, gelegen in de Ridderstraat te Antwerpen, achter het oude huis van Geertruy, dat onlangs door de stad was aangekocht om er een schoolgebouw van te maken, ingestort, met het gevolg dat twee werklieden gedood en drie an deren gekwetst werden. De nieuw aan gebrachte tweede verdieping zakte in en sleepte de eerste met zich mede. Te half vijf was een schutsel afgebroken ge worden, onmiddellijk daarop viel een muur in, waaronder een man begraven werd. De overheden, de politie, en de brandweer waren spoedig ter plaatse. Onder de puinhcopen werd het lijk ge haald van Philips de Hondt een 49jarig arbeider wonende in de Ridderstraat. Kort daarop ontdekte men het lijk van een tweede slachtoffer, Désiré Bolsiers 19 jaar oud. Een piket soldaten van de genie, in allerijl ontboden, ruimde verder op en schoorde de overblijvende muren. Later zijn nog twee levende en een doode te voorschijn gehaald. Belangwekkende nieuwstijdingen. De courant bevat steeds op deze plaats belangwekkende nieuwstijdingen Deze nieuws tijdingen zijn steeds nieuwer en talrijker zijn de genezingen door de Pink Pillen be komen. De andere nieuwstijdingen zijn zekerlijk belangwekkend, maar gij schenkt er Uw aandacht niet aan zoo lang gij niel welva rend rijt. Als gij ziek zijt is alles wat er om U heen voorvalr u onverschillig, het eenige waarin gij belang stelt is het middel om U te genezen. De Pink Pillen zullen U genezen zooals zij genezen hebben Mej. Catharina Faas-Lensen te Hoofd plaat, die schrijft„Ik ben door de Pink Pillen geheel en al van een zenuwziekte genezen, waaraau ik sedert langen tijd leed. Ik hau lievige pijnen in het hoofd en sliep slecht. Verder was ik zoo zwak geworden dat ik bijna niet meer at. De Pink Pillen hebben mij vel goed gedaan. De Heer H. van Sleen, Tjoene Diepen veen, schrijftIk oudergeteekende verklaar dat mijne vrouw door de Pink Pillen geheel en al genezen is. Zij leed sedert langen tijd vreeseiijk aan de maag. Dikwijls had zij maagkrampen, bare spijsverteering was lastig en pijnlijk. Het eten versterkte haar niet De geneesmiddelen die haar werden voor geschreven hadden hoegenaotnd geen uit werking, zij heeft toen de Pink Pillen ge bruikt en heelt er zich zeer wel bij ge vonden. De Pink Pillen zijn onovertrefbaar tegen: bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénio, al gemeene zwakte, maagziekten, schele hoofd pijnen, zenuwpijnen, beupjicht. Prijs f 1.75 de doos f9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabihé, Steiger 27 Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10