Voorjaar en Zomer 1906. M> ISRAËLS, A GEL. ATTENTIE. J. VAN OU W ER KERK, Onse St. Estèphe H. H. MARI ENS, Advertentiën Kinder- en Communiepakjes ANTOON TIELEN. Stoomwerktuigen Machines voor Schoenfabrieken. Veiligheidstoestellen ▼oor SMEEDWERKEN Oe Wed, Joh, Verhuist Zonen, BILJARTFABRIEK W. E S1MGMS Jr. Oude Roode Portwijn i». L. F. HifflftS, f 2.50 en meer verdienste per dag. Thss. K. Whittick Co., SYSÏEEM LOOPING THE LOOP, Brand en Inbraak De Geldersche Crediet-Vereeniging, V er zeker d Japan. Reclame. BINNENLAND. Ontvangen voor het a. s. Seizoen Dessins, bukskins, japoustoffen en katoentjes, welke door zeer voordeelige prijzen en prachtvolle patronen zullen uitmunten. Stationsstraat C 293, WAALWIJK. Om aan de vele voor komende vergissingen een einde te maken, deelen wij onze geachte cliëntèle te Vrijhoeven-Cappel mede, dat de daar gevestigde handelaar THIELE N, noch zijne drukwerken, noch andere zaken van onze firma betrekt. Lu chtdroog^oestol ten, Walkvaten voor looierijen complete Drijfwerken Het is nu de tijd om uwe veldgewassen enz. tegen hagelslagscbade te verzekeren. Ik vertegen woordig eene prima Maatschappij die aan lage, vaste premieën afsluit. Steeds grooten voorraad Cementmetselsteen. Hoe ver is het hier vandaan? Eene uitgebreide keuze in de nieuwste Verder ruim gesorteerd in de nieuwste van af f 2,25 tot de fijnste kwaliteiten. Herstelplaats van Specialiteit in het repareeren van Vermaakt STAN Z MESS EN in alle modellen. MECANICIEN, Bij de Markt. Waalwijk. In Assurantiën- RAAMSDONKSVEER. WIJNHANDEL. Anno 1860. GORINCHEM per 12 flesschen t 11.40 incluis flesch. Volledige Prijscouranten verkrijgbaar bij den Heer 's-GREVELDUIN-CAPELLE. Voor het breien van Kousen, Sokken en andere artikelen zoeken wij vrouwelijke als mannelijke personen uit eiken stand, onverschillig waar woonachtig. Eenvou dige en vlugge arbeid gedurende het ge heele jaar. Vakkennis onnoodig. Breimachine— Maatschappij lol bevordrring van huisarbeid. AMSTERDAM, Keizersgracht 410. HANDEL IN BOUWMATERIALEN, STEENHOUWERIJ. RULSTRAAT H 39. OOSTERHOUT, levert aan concurreerende prijzen alle voorkomende Karronstraat B 358, 's-BOSCE kiesrecht wordt herzien Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem. GEBRUIKTE BILJARTEN als Vloeren, Gewelven, Fundamenten, Trappen, enz. CEMENTIJZERWERKEN, (SYSTEGMMONIER), KUNSTZANDSTEEN. TILBURG (Stationstraat), verhuurt de in hare Brand- en Braakvrije Kelders aangebrachte SAFE-LOKETTEN. Deze huur kan voor tijdelijke afwezigheid aangegaan worden voor één maand, verder voor 6 maanden en 1 jaar. Omtrent de voorwaarden kan men zich ook wenden tot het kantoor der Geldersche Credietvereemging te Waalwijk, alwaar inlichtingen tot het openen van rekening-courant met rentevergoeding en het verleenen van credieten gaarne verstrekt worden. o )V*n ti fC<ou -Kiang aan gel oa^rnM- v .ii Küng-Si heeft igekonien. I)e de Fransche schepen verzocht da stad niet ie naderen en het vuur niet te openen. De Japansche pers raadt een gróote voor- zichtigheid aan. De «Jiji Schimpo' is zeer pessimistisch, Zij gelooft, dat 't niet overdreven is, te zeggen, dat men voor een herhaling staat der onregelheden van 1900 en dat Japan zich moet gereed houden voor elke gebeur lijkheid. De hongersnood in Japan. Officieel wordt gemeld, dat de hongers nood in de noord-oostelijke provinciën van Japan van een veel ernstiger aard is, dan eerst werd gedacht. De regeering is voor nemens, maatregelen te nemen om het volk werk te verschaffen, dat hen eindelijk in staat zal stellen onafhankelijk van andere te worden. Duizenden gezinnen komen van honger om. Een onlang" voorgekomen geval te Go- linchem is vrij belangrijk. Oaar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het van belang te publiceeren. Hier is het. De heer H. Zillig, wonende Heerenlaantje 318 te Gorinchem, meldt ons: Sedert ge- ruimen tijd had ik voortdurend verschrikke lijk pijn in den rug en in de lendenen. Bij miju werk was dit zeer lastig want iedere keer wanneer ik bukken moest, was de pijn bijzonder hevig Toen ik vernam dat Fos ters Rugpijn Nieren Pillen voor rug en lendenpijn zulk een speciaal en afdoend middel was, wenechte ik hier dadelijk ge bruik van te maken en de uitwerking was even vlug als krachtig, want in éón week was ik totaal genezen en sedert dien tijd heb ik niets meer van mijn vroegere pijn gevoeld. Proefondervindelijk kan ik dit probate middel aanbevelen. Ik ondergeteekendc verklaar dal het bo venstaande waar is en machtig U het pnbliek te maken op elke wijze die LI goeddunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug, gij denkt dat liet een lichte ongesteldheid i«, maar in werkelijkheid zijn het uw nieren. De natuur waarschuwt U op deze wijze dat Uw nieren de belangrijkste Uwer orga nen zwak zijn en hulp vragen. Zij zijn overladen geworden en kunnen hun werk ui. t meer volbrengen. Daar de nieren de verzamelplaatsen van het lichaam zijn, is het hun werk het bloed te filtreeren en scheiden zij 30 gram onzuiverheden af per 24 uur. Indien zij hiertoe niet in staat zijn, hoopen zich deze onreinheden op in het gestel, doordringen het geheele lichaam en veroor zaken rheumatiek, neuralgie, heuppijn, jicht, lendenpijn, hartzwakte, schele hoofdpijn, flauwten, enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillvn geeft, dezelfde die de heer ZILUG heeft. Wij waarschuwen te gen namaak en maken koopera er op attent, dat op iedere doos de handteekening van J.iinrs Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschisdt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f10. voor zes doozen. Het Hof. Gistei en heeft Z. K. H-Prins Hendrik de verschillende werkzaamheden in de omgeving- van 't Loo in oogenschouw genomen ook den nieuwen boschaanplant tusschen Uddel en Apeldoorn, een uit gestrekt heideveld waar de vorige jaren de heide afgebrand is en waar thans een 100-tal arbeiders en arbeidsters een dagloon verdienen met 't poten van jon ge dennen, werd door den Prins bezocht. De nieuwe villa aan de Waldeck Pyr- montlaan, bestemd voor den particulier- secretaris van H. M. de Koningin, die thans geheel gereed is, werd door den Prins met een bezoek vereerd. Deze schoone villa, die reeds door den heer Van Geen betrokken is, is een sieraad voor de toch reeds zoo schoone omge ving. Belangrijke wijzigingen Belangrijke wijzigingen in het post verkeer worden voorgesteld ter behan deling op het aanstaand internationaal congres. Zoo bijv. de berekening van enkel voudig briefport tot 20 gram in plaats van 15 invoering van kaartbrieven met betaald antwoord en van internationale antwoordbriefkaarten vermindering van het recht voor postwissels vermindering van de postpakkettarieven en toelating van postpakketten tot 10 K.G. Japan zal voorstellen het briefport te verlagen van 25 centimes tot 20 centi mes per 15 gram, de Britsche Koloniën van Australië wenschen zelfs een vermin dering tot 10 centimes, doch kan met het oog op de financieele gevolgen nauwelijks op aanneming dezer voorstel len worden gerekend. De Drusselscke Lcening en de Loterijwet. De kantonrechter te Nijmegen veroor deelde heden den directeur van het katholieke dagblad De Gelderlander al daar tot f5 boete subs. 2 d. hechtenis wegens het opnemen in genoemd blad van eene advertentie betreffende de conversie der Premie-leening Stad Brus sel, door welk feit - tegen de verbods bepalingen van de Loterijwet van 1905 in - openlijk is bevorderd het plaatsen van aandeelen in eene loterij, die buiten het Rijk in Europa is aangelegd waarvoor de bij de Wet vereischte toestemming niet is verleend In het breed gemotiveerd vonnis over woog de kantonrechter o. a., dat deze Premieleening niet valt onder de uitzon deringen, genoemd in art. 1 en ook niet van art. 3, omdat hoewel tegen geen hoogeren dan den pari-koers uitgegeven en een jaarlijksche rente van 2 pCt. afwerpend de premiën niet voor ge- zamelijke gelijke bedragen zijn verdeeld over de jaren, gedurende welke de leening looptzijnde verder deze nieuwe Premieleening niet eene wijziging of voortzetting der andere Brusselsche Leening, die anterieur is aan de Ne- derlandsche Loterijwet van 1905, maar een geheel nieuwe leening met andere voorwaarden door de Stad Brussel ge arresteerd op 13 November 1905, dus postérieur aan de Nederlandsche Lote rijwet en mitsdien niet vallende onder art. 10 der Loterijwet van 1905- De eisch van het O. M. was f 15 boete subs. 3 dagen hechtenis. Atjcb. De aanval van 22 Januari jl. op den eerste-luitenant I. W. H. Sikman, com mandant van Penampakan geschiedde door 400 man. De luitenant zelf was met 40 man. In het bivak werden drie dooden bin nengebracht, terwijl drie voorlaadgewe- ren en een menigte blanke wapenen wer den buitgemaakt. De verliezen van den vijand waren zwaar zij hadden minstens 40 dooden. In het kamp bleven allen ongekwetst. Onze vloot. Behalve de kruiser «Noord-Brabant», die de vorige week naar Vlissingen vertrok ter reparatie, zal ook de kruiser «Gelder land» en waarschijnlijk ook de «Utrecht» uit effectieven dienst worden geno men en respectievelijk in reparatie ko men aan de werf te Feijenoord te (Rot terdam) en aan de fabriek van werk tuigen en spoorwegmaterieel te Amster dam. Daar het pantserschip «Evertsen» ook in reparatie ligt, is zoodoende een aanzienlijk deel van onze vloot voor geruimen tijd buiten dienst gesteld. De landweer. Het plan van den minister van oorlog om den landweermannen het geweer mee naar huis te geven, is een feit geworden. Dezen zomer onder de wa penen komende, zullen zij onder meer, bedoeld wapen medenemen. Voor on derhoud zal hun het benoodigde vlas werk en geweervet worden meegegeven. Tentoonstelling Leeuwarden, De tentoonstelling te Leeuwarden, begint 15 Juli en duurt twee maanden, verschillende vergaderingen en congres sen worden er gehouden, muziekuit voeringen, Weener dameskapellen, middag en avondvoorstellingen in de feesthal, een concours voor harmonie en fanfare-gezelschappen vormen de vermakelijke attracties. Alex. Bemo is ook hier impressario. R. K Volksbond. De algemeene vergadering van den Centralen Raad van den R. K- Volks bond zal vermoedelijk in den loop der maand Juli in het Brongebouw te Haar lem gehouden worden. De eerste punten opde agenda zullen hoogstwaarschijnlijk zijn de beide te ver wachten wetsontwerpen op de verzekering tegen invaliditeit en ouderdom en de ziekteverzekering. Inspectie van den arbeid. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald a. dat, te rekenen van heden, de in specteur van den arbeid dr. H- F- Kuy- per, te 's-Gravenhage, en de adjunct inspecteur van den arbeid J. J. Klompe, te Breda, mede bevoegd zullen zijn in de 6de arbeidsinspectie b- dat, te rekenen van 1 April, bevoegd zal zijn in de 1ste inspectie en in de 6de inspectie, de inspecteur van den arbeid M. Raven, thans te Utrecht wien met ingang van dien datum als stand plaats wordt aangewezen de gemeente Breda. Reorganisatie der Kamers van Koophandel. Zooals bekend is heeft de commissie voor de reorganisatie der kamers van koophandel, welke een schema voor het organiseeren van Kamers van han del en nijverheid en van districtkamers van handel en nijverheid* voorbereidde indertijd een vergadering van afgevaar digden van Kamers van koophandel belegd, welke een motie aannam, waarin uitgaande van een meening dat de te genwoordige regeling ten aanzien van de Kamers niet voldoet aan de eischen welke gesteld behooren te worden aan eene van overheidswege ingestelde ver tegenwoordiging van handel en nijver heid, de wensch uitgesproken, dat een regeling van deze vertegenwoordi ging worde getroffen, waarbij a. de ondoeltreffende regeling van het b. aan de Kamers op haar gebied bestuursbevoegdheden worden verleend c. de gelegenheid wordt geopend voor de Kamers om, ook door steun uit s rijks kas, de beschikking over voldoen- jde middelen te verkrijgen. d. regelen worden gesteld voor het samenwerken der Kamers. Aangaande deze zaak heeft de minis ter van landbouw, handel en nijverheid nu een schrijven tot de Kamers gericht, welk schrijven ook thans bij onze Kamer van koophandel en Fabrieken is inge komen. Plaatsruimte verhindert ons veel hieromtrent mede te deelen. De minister is bereid in gebleken leem te en tekortkomingen te voorzien, maar wenscht vooraf kennis te krijgen van kortelijk en concreet geformuleerde wen schen van elke der bestaande Kamers, en daarvan een afschrift te zenden aan Gedeputeerde staten, en wel betreffende de 4 bovengenoemde punten, welke nader door den minister worden bespro ken, en uitgelegd in welken geest ZEx. deze punten wenscht te zien behandeld. Plaatsing van Nedcrlundsclie werklieden In het buitenland. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat. blijkens be richt van het Consulaat der Nederlanden te Essen-Ruhr, in het Beneden-Rijnsch- Westfaalsch industriegebied vraag naar arbeiders bestaat in het bouwvak en in de mijn- en ijzerindustrie. Tegenover stijgende loonen in deze takken van nijverheid staan evenwel steeds stijgen de uitgaven voor levensonderhoud, het geen inzonderheid bij de beoordeeling der loontoestanden in het Ruhrkolenge- bied niet mag worden voorbij gezien. BELEEFD AANBEVELEND, Hoogachtend, FABRICEERT EN MONTEERT LEVERT EN MONTEERT GROVE EN FIJNE AANBEVELEND, TELEFOON INTERC. 76. ia de Bordeauxwijn bij uitnemendheid, ia een volle znchte en geurige wijn. Per fieach f 0.75, per anker f 32.inclusief fleach, franco huis. Ook steeds voorhanden tegen zeer billijken prijs. Levert ook alle diverse biljartspelen, waarvan vooral uitmunt het kegelvlot 't nieuwste op 't gebied van concoursen, hetwelk op 't oogenblik in verschillende café's met groot SUCCCS wordt bespeeld. Verder verkrijgbaar alle biljart benoodigd- heden, alslaken, Queaen, ivoren- en imiiatieballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparation geschieden spoedig, net en billijk. Safe Deposit. Het billijk gestelde Incassotarief is op aanvrage verkrijgbaar.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6