SYSTEEM LOOPING IHE LOOP, Gemeenteraadsvergadeiing, BEKENDMAKiNGr Advertentiën. Fransche Piano INotaris RANT publiek veilen en veÉopeni G. v. d. [leijden Cz. Kunst, Letteren ens Burgerlijken Stand BILJARTFABRIEK andelsberichteii. Asphalt, bruine Teer, Carbolineum, enz. rechter, gelijk deze, dat beklaagde ver plicht is lijsten, bedoeld in artikel 45 der Ongevallenwet aan te houden en dat het klompenmakersbedrijf onder de vcrzekeringsplichtige bedrijven behoort De rechtbank achtte het aan beklaagde ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en veroordeelde hem deswege tot eene geldboete van f 75 of 20 da gen hechtenis. A. P. mandenmaker, geboren en wonende te Vlijmen, bij vonnis der rechtbank te 's-Bosch den 22n Maart jl. ter zake van mishandeling veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, heeft tegen dat vonnis hooger beroep aan- geteekend. De Heer en Mevrouw H. DE VOCHT- LURMANS betuigen hunnen dank voor de belangstelling- ondervonden bij de geboorte van hun ZOON. Waalwijk, 31 Maart 1906. Bezoeken worden bij voorkeur afge wacht Zondag a. s. van 122 uur. Te koop een gebruikte in en uitwendig zonder gebreken f 150 franco station, met garantie. Franco brieven onder letter H. bu reau van dit blad- Een best perceel Driesland te Besoijen, naast den Heer W. Klerx aldaar, Sectie C nos. 152, 704 en 705, groot te samen 81.30 aren. Brandstoöenhandel. Groote voorraad rai r Karrenstraat B 358, s-J Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem. GEBRUIKTE BILJARTEN De reductie rail IJel Vakblad voor den Werktuigkundige en den Electro technicus, is begonnen niet de publicatie van een Hollandsch-Engelech-Pranjcli-Dui'sch tech nisch woordenboek. Wij ontvingen een exemplaar van „De Vriend der doofstommen' godsdienstig maandschrift voor R. K. Doofstommen. Uitgave van 't Instituut voor Doofstom men te St. Michels-Gestel. Prijs 50 ceut per jaar. De Alcamaria-cscao van J. C. Baan te Alkmaar behaalde te Napels de Grand Prix met gouden medaille, benevens de zilveren staatsmedaille van Italië met diploma als hoogste onderscheiding voor de hygiënische kwaliteit der cacao. 1 1 111 DRÜNEN. OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente DKUNEN gehouden den 27 Maart. Da Voorzitter opent de vergadering. Alle leden zijn tegenwoordig. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter stelt aan de orde en doet voorlezing geven van de volgende ingekomen •tukken a. Proces-verbaal Van kasopueming gedaan door Burgemeester en Wethouders den 27 Maart 1906 bij den gemoente-ontvauger als wanneer in kas aauwezig was f2672,96Va. Wordt voor kennisgeving aaugenouien. b. Missive van den Heer Directeur Gene raal der Posterijen eu Telegrafie d.d. 7/8 Maart 1906 No 5770, 4e Afdeeluig houdende kennisgeving dat het postverkeer te Kuikscbe Heide naar den daarvoor aangenomen maatstaf niet van voldoende beteekenis is, om de in voering van eene derde dagelijksche bestelling aldaar te wettigen. Besluit nis voor. c. Missive van den Gemeenteraad van Bergeuopzoom d d. C Maart 1906 houdende verzoek om adhaessie op het adres van Heereu Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant om verhoogiug der Rijk- en Provinciale bijdrage in de verplegiugBkosten van arme krankzinnigen Wordt met algemeene stemmen besloten adhaesie te betuigen. d. Aangehouden adres van den Nederland- achen Bond van gemeente-ambtenaren houdende verzoek eenige bijdragen in de kosten der te organiseeren tentoonstelling te Amsterdam op administratief gebied. Wordt met algemeene stemmen besloten f 5.bij te dragen e. De voorzitter deelt den Raad mede dat de gemeenteraad van Steen wijk een adres heeft ingediend ter verkrijging van Rijkspeu- sionsering van weduwen en wozpu van gemeente ambtenaren en verzoekt den Raad anu dit adres adhaesie te betuigen. Wordt met algemeene stemmen dienover eenkomstig besloten. f. Aanbieding van het verslag van den toestand der gemeente over 1905. Wordt besloten gemeld verslag voor de raadsleden op de secretarie ter inzage neder te leggen. g. Bepaling van den dag der verpachting van de voorste zacht, weischaren op de nouderd bunders enz. Wordt besloten dit aan Burgemeester en Wethouders over te laten. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voor zitter de vergadering. CAPELLE. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 28 Maart des voormiddags ten half tien nur. Voorzitter de edelachtbare heer G. Ver meulen Wz. Te ongeveer 9.45 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren Wachter, OerlemanB, Verhoeven, Middelkoop en Rijken afwezig de heeren de Bruijn ou Sneep. De notulen worden door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken- e. Missive van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring verordening heffing van Kaai- en Havengelden b Aanbieding verslag werkzaamheden over het jaar 1905 van de commissie tot wering van schoolverzuim. c Procesverbaal van Kasopname bij den gemeenteontvanger. Uit het onderzoek was gebleken, dat de boeken en registers regel matig waren bijgehouden en het bedrag, over eenstemmend met de boeken, A f 2681 96, aan wezig was. Voor kennisgeving aangenomen. 2 Benoeming stembureau voor eveutueele verkiezing.-n voor loden van den gemeenteraad van de Prov. Staten en van de Tweede Kamer in 1906. De Voorzitter. Het vorig jaar waren leden de heeren OerlemanB en Sneep. De heer Kijken. Ik zou willeu voorstellen te doen zooals we gewoon zijn. We weten allen dat we een benrt krijgen De Voorzitter Daarom 2eg ik juist wie 't vorig jaar leden waren. Plaatsvervangers waren toen de heeren Wachter en Kijken, en als derde lid en plaatsvervanger de heeren Quirijns en de Bruijn. De heer Rijken. Als 't m'n beurt is doe ik hst heel gaarne maaa anders blijf ik er liever van verschoond, De Voorzitter. Meduukt dat het goed is, als we de nieuwe leden maar eens namen dat zijn de heereu Middelkoop en Verhoeven die zijn nog niet aan de heurt geweest. Voor plaatsvervangende leden kunuen we dan nemen de heeren Oerlemans en Sneep en voor de andere leden de heeren Rijken en Wachter. 3. Benoeming stembureau voor eventueele verkiezingen der Kamer van Arbeid. De Voorzitter. In 1905 zijn leden geweest mijn persoontje, de heeren Rijken, Oerlemans Quirijns, Wachter en Sneep. Als we nu eens namen de heeren Wachter »1b Voorzitter en de nieuwe leden. De heer Verhoeven. Maar wij zijn reeds al benoemd. De Voorzitter. Dat is niet erg, want het valt niet op een dag. De heer Kijken. Zoo wus het verleden jaar ook. Je komt er nu nogal goed af want hoogst waarschijnlijk zullen er ge<-u verkiezingen pluats hebben. De Voorzitter. en voor plaats\ ervan- geude leden de drie overigen leden, de heer de Bruijn is reeds zoo oud, die zullen we er dan maar buit n laten. Aangenomen. 4. Benoeming commissie tot keuring van stieren. De Voorzitter. Het vorig jaar bestond deze commissie uit deu heer Wachter en mijn per soontje. De heer Wachter. Ik weusch niet meer in aanmerking te komen. De Voorzitter. Ik Btel voor daar landbouwers voer te benoemen die hebben daar meer ver stand van, lil. de heer Verhoeven en mijn persoontje. 5. Vastsb-lling kohier hondenbelasting 1906. De Voorzitter. De heeren zullen dit wel ingezien hebben. Ik stel voor dit, zoo er geen bezwaren tegen bestaan, ongewijzigd vast te stellen. 6 Vaststelling kohier hoofdelijkeu omslag. De Voorzitter. We zullen dit punt als altijd in geheime vergadering behandelen. De lieer Wachter zegt als er iets nog is te behandelen dit dan te doen voor de geheime ve gaderiug Hierna schorst de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad over iu geheim comité. O/igeveer half twaalf uur wordt de ver gadering heropend en wordt het, kohier van den hooiilelijken omslag vastgesteld. K AAMSDONK Up'ubare vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 24 Maart des morgens ten 10 uur op het gemeentehuis te Raamsdouk Dorp, Voorzitter de edelachtbare heer Mr.G. Heere Ten ongeveer 10,15 uur opent de voorzit ter de vergadering aanwezig alle leden. De nol uien der vorige vergadering werden, na door den secretaris te zijn vooi gelezen, onver anderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1 Adres van de ouderwijzers om tegemoet koming voor de meerdere pensioen-bijdrage hunner weduwen en weezeu. De Voorzitter. Dit adres is in handen der schoolcommissie gesteld die een schriftelijk advies, dat de secretaris u voor zal lezen, heelt gegeven De schoolcommissie stelt voor 2 tenhoudeid te verleeuen in de bijdrage voor het pensioen fonds voor weduwen en weezen. De heer Timmermans wijst er op dat de schoolcommissie overtuigd is, dat het een ,'roote opoffering is voor de gemeente doch dat nerdoor aan de onderwijzers een blijk wordi gegeven dat het ouderwijs ten zeerste wordt gewaardeerd. De Voorzitter Heeft geen der heeren be zwaar om 2 ten honderd te verleeuen. De heer Timmermans. Er wordt natuurlijk alleen aan die ouderwijzers 2 ten honderd gegeven die aan het fonds deelnemen niet waar Ik heb niet goed gehoord of dat is voorgelezen. De Voorzitter. Dat is zeker, dat is van zelf. Niemand kan deeleu in rechten waaraan hij niet deelneemt. De heer Timmermans. Het kan zijn dat het bedrag bij wijze van traktements-verhoo- ging werd gegeven. De Voorzitter. We kunnen het er nog wel bijschrijven, maar het is niet noodig. De heer Timmermans. Ik had het niet goed verstaan, 't Is daarom dat ik het maar zeg. De heer van Dongen. Die pensioenen zijn die niet in tweeën gesplits Een van 2 pCt. en eeu van 5 pCt De Voorzitter. Neen dat pensioenfonds be draagt 5 pCt. en is niet verplichtend. De heer van Dongen. Dat fonds van 2 pCt. is toch verplichtend. De heer Timmermans. Een fonds waaruu voor werd gevraagd moet 5 pCt. van het sa laris voor worden bijgedrage en is niet ver plichtend, zooals de Voorzitter zoo straks heeft gezegd, dooh wat u bedoelt is het fonds van de ouderwijzers zelf. De Voorzitter zet hieromtrent het een en ander uiteen. Hierna wordt zonder hoofdelijke stemming Ofesloten 2 pCt. te verleeneu 2 Verzoek van den kapitein der Genie om gebruik ti» mogen maken van de kazerne Maréchaussée tot bsrgiug van patronen. Door den secretaris wordt het verzoekschrift voorgelezen. Hieruit blijkt dat eene ruimte wordt ge vraagd voor 14000 stuks patronen ten behoeve der Landweer en Maréchaussée. De patronen worden allen verpakt in goed gesloten kisten De Voorzitter Als eerste vraag geldt hier, is daaraan gevaar verbonden. Ik hel) mij daarom gewend tot de assurantie-maatschappij of de premie bij inwilliging van het verzoek w irdt verhoogd en zoo ja in welke mate. De maatschappij heeft mij tot tweemaal toe ge antwoord dat de premie niet wordt verhoogd Dat is aardig héIk had het niet ge dacht, want toen van Dongen met die brief bij mij kwam heb ik 't nog eerst eens goed af- gt vraagd. De heer Timmermans. Die patronen die hij iuwilligiug van het verzoen, daar zullen worden geborgen, zouden die eerst hier op het raadhuis worden geborgen. De heer Simonis. Als nu toestemming wordt verleend, zal dat zeker zijn als vroegsr, tot wederopzegging toe. De Voor: itter. Dit verzoek zit in verband met de Landweer. Eerst zou hier op het raadhuis een wapenkamer worden gemnakt, doch na eeu nader door den Minister van Oorlog genomen besluit dat de geweren mee naar huis moeten worden genomen, is dat veranderd. Nu wil men de patronen alleen maar bergen en wel in de kazerne Ma. échaussée. Ik heb ook aan den kapitein gevraagd of er geen gevaar was hij brand, maar tiij ant woordde mij, dat hij er niet ver van zou gaan loopen. Doch dit is maar eeu oordeel in een eigen zaak. Ik zou het verzoek ook niet willen weigeren omdat het huis, waar de pa tronen zullen worden geborgen, iu huur is bij het Rijk. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten vergunning te verl-enen tot wederopzegging toe tegen vergoeding van f 5— per jaar 'met 't accoord, dat bij oplegging de zaken iu deu zelfden toestaud moeten worden gebracht. 3 Verzoek van A- van Willigenberg om eervol ontslag als telelbouhouder- Door den secretaris wordt het verzoek voor gelezen. Hieruit blijkt dat A. van Willigen berg eervol ontslag \erzoekt met behoud van het volle salaris. De Voorzitter. De vrouw van Willigenberg blijit zoolang hier totdat een opvolger zal zijn benoemd- De werkzaamheden zullen door haar nu tijdelijk worden uitgevoerd, De post administratie heelt mij gevraagd of wij daar tegen geen bezwaar hadden. De lieer Timmermans. In de loop der maand April zal toch wel oen opvolger worden be uoemd. De Voorzitter. Zooals ik heb vernomen, is de voordracht reeds eenige dagen verzonden, doch al wordt deze nog niet zoo spoedig be noemd zal niet zoo heel erg zijn daar de vrouw ook onder eed staat. De heer Timmermans. Wie zal de brieven dan rond brengen De Voorzitter. De posterijen dragen na tuurlijk wel zorg voor de richtige zaken. Zonder hoofdelijke stemming wordt be loten A. v. Willigenberg eervol zijn ontslag als talel'oonhouder met behoud van zijn volle sa laris te geven. 4 Wijziging begrooting dienst 1905. Er zijn eenige posten als die van den bouw kundige, jaarwedde onderwijzers, onderhoud van weg n, pensioenbijdrage enz. enz over schreden, doch kunnen van andere posten worden overgeschreven. Zonder stemming wordt aldus goedgekeurd. 5 Vaststelling kohier hondenbelasting. De Voorzitter. Het vorig jaar bedroegen de inkomsten hiervan f 264 en thans f282. Dus het is iets meer geworden. De heer Timmermans. Mijnheer de Voor zitter, komt de hondenbelasting nogal goed binnen zooals u weet. De Voorzitter. Ja, dat gaat vrijuel. Iets blijft er nog wel eens achterwegen. De heer Timmermaus Wordt sr speciaal op gelet of de houden voor arbeid worden gebruikt ofwel voor iets anders. De Voorzitter. Jawel, uit dien hoofdeiede som hooger geworden. De heer Timmermans. Is over 1905 alles goed ingekomen, hebben er geen vervolgingen voor plants moeten hebben. De Voorzitter. Ja, zooals ik gezegd heb, komt alles nog al goed iu wel blijft een eu kele achterwege, maar vervolging heeft tot dusver er nog niet voor plaats gehad. De heer Timmermans. Er mag ook wel op worden gelet vooral tusschen het verschil van waakhonden of dieusthonden en ook an dersom. De Voorzitteï. Andersom zal wel niet voorkomen, doch er is goed opgelet vandaar de verhuoging van het kohier. Hierna vraagt de heer Timmermans nog biuuen hoeveel tijd gereklameerd moet wor den als men geen houd meer heeft biuueu het dienstjuar. De Voorzitter leest nlsnu een adres voor Hieruit blijkt dat iemand aan het Smidseind eerst vergunning van zijn buurman'heeft ge had om op diens grond te bouwen, doch dat deze die toestemming heeft ingetrokken, zoodat hij nu op ziju eigen grond moet bouwen. Derhalve kan de gang voor afwatering geen 50 c. M. breed zijn zooals bij de Woningver- order.ing is voorgeschreven, maar wel 30 c. M. Adressant, (do naam is niet door mij veistaaii. Verslagg) vraagt daarom beleefd iu afwijking van de woningverordeniug temogen bouwen De Voorzitter. Ik heb Kommers gevraagd of er bezwaren zullen bestaan, als er maar een tusschenruimte van 30 cM. blijft. Hij heeft geantwoord dat daartegen iu 't geheel geen bezwaar bestaat. B. en W. stellen der halve voor naar aanleiding van art. 7 der woningverordeniug vergunning te geven tot het bouwen. De heer Timmeriraus. Dat is zeker de eerste vrijstelling die bij het bouwen wordt gegeven. De heer Simonis. Moet dat terrein duar niet dienen voor de afwatering van den weg? De Voorzitter. Ik heb het Kommers laten opmeten en die zegt dat er volstrekt geen bezwaren aan zijn verbonden. Zonder stemming wordt besloten vergunning te verleeuen. b. Brief van den heer Schefl'er, houdende mededeeliug, dat nu geen gebruik zal worden gemaakt \au de zolder van het Raadhuis. Voor kennisgeving aangenomen. c Brief van het gemeentebestuur van Ber gen-op-Zoom, houdende verzoek aan Ged. Staten om meerdere provinciale bijdrage aan de gemeente te verleeuen. De Voorzitter. Wij hebben reeds op het adres van Waalwijk geteekend, dat is zoowat hetzelfde verzoek. De secretaris zal het adres wel eens even voorlezen. Hieruit blijkt dat aan Ged. Staten verzocht wordt de provinciale bijdrage in zaken arme kraukziunigeuve: pleging te verhoo geu, daar de gemeenten reeds gebukt gaan ouder zware fiuantieele lasten, die nog steeds drukkender worden door de invoering van nieuwe wetten, die groote uitgaven ten ge volge hebben, zooals nog laatstmaal door de invoering van de Gezondheidswet en woning wet. De heer Simonis. De adressen zijn van de zelfde strekking, alleen geeft het adres van Waalwijk geen bepaalde som aan, die laat dit aan Ged Staten over. d Schrijven van den commissaris der Konin gin dezer provincie, houdende mededeeliug dat de Weledachtbare heer Mr. G. Heere is herbenoemd tot Burgemeester. (Bravo's). De heer Timmermans. Ik geloof de tolk te ziju van de geheelen Kaad, als ik u met deze herbenoeming van harte geluk wensch. Ik hoop en vertrouw dat u met dezelfde lust en ijver die altijd in u is geweest, zal blijven doorgaan. De Voorzitter. Dank je wel. Ik zal mijn beste krachten blijven wijden aan de belangen dezer gemeente. De heer Timmermans heeft intusschen de verordening op de belasting der houden inge zien en zegt dat niet is bepaald binnen hoeveel tijd men moet reclameeren. Alleen staat er dat, als men voor Juli geen hond meer heeft de helft der belasting wordt afgeschreven. De Voorzitter. De ingekomen verslagen zullen we voor de leden maar ter inzage leggen De heer Timmermans. Is het verslag van de commissie tot wering vuu schoolverzuim iugekomen. De Voorzitter. Ja en ook van de Gezond heidscommissie, dat is eeu heel boekdeel. De heer Timmermans, 't Is misschien geen moeite even van u te vernemen waar 't school verzuim het minst voorkomt, hier ot op het Veer. (Jit het door den secretaris voorgelezen verslag bleek dat op liet Veer 83 personen waren opgeroepen om voor de commissie te verschijnen wegeDS overtreding. Van die 83 personen zijn slechts 19 personen opgekomeu. Iu het dorp zijn 28 personen opgeroepen, waarvan er 15 ziju opgekomen De heer Simunis. De verhouding is dau hier aanmerkelijk beter dan op het Veer. Dn heer Timmermans. Er ziju hier anders enkele leerlingen die in geen 6 maanden, 7 maanden enz. de school bezoeken- Na nog eenige discussie vraugt de Voorzitter of nog iemand het «oord verlangt. De heer van Dongen. Ja, ik zou nog gaarne iets iu geheim comité behandelen. De heer Timmermans. Is uw iets omtrent het proces vau Rits bekend De Voorzitter. Ja. voor den Hoogeu Raad is het ten voordeele van Rits beslecht. De heer Timmermans. Dat zal groote onkosten voor de betrokken gemeenten zijn. De Voorzitter. Neen, als het over alle ge meenten wordt verdeeld, zal het bedrag niet zoo hoog loopen. De heer Timmermans. Als we het ha den gewonnen waren de geineentens die nietmee had den gedaan het beste af evenals nu. De Voorzitter. Dan zouden ze toch ook wel in de kosten hebben bij gedragen. De heer Timmermans. Ik had geboord van niet. Hierna gaat de raad over in geheim comité. WAALWIJK. GEBOREN: Heleoa Henrietia Huberiina d. v. M. E. Go.aerts en M. C. H. Geerling Cornelia d. v. M. r. Rijswijk en M. Th. Vissor8, Adriana PeironelU d. v. J. Brouwers en J. H de Peffer. OVERLEDEN: A. v. Eeien echig. vau A. Bre kelmans, 70 j. Johanna Kroot, 57 j- DRUNEN. Maand Maart. GEBOREN: Antonetta Maria d. van Nicolaas van de Wiel en Joanna Paaymana. Petro- nclln d. van Petrus Henskens en Maria Pelders. Maria Antonia d. van Johann-ê Addrianus Peters en Adriana Knippels. Adrianus Wouterus, z. van Wilhelmus v. Leijden en Elisabeth Pullens. Christina Francisca d. van Wilhelmus Brok en Lamberta Elnhoui. Wilhelmus Auionius z. van Johuones Polders en Geertruida van den Bosch. Huiberdiua Hendrika Josep- ha d. van Antonie van den Bosch en Adriana Maria Bergmans. OVERLBDEN Arnoldus Veltiuan, 66 jaren. Marinus Brok, 9 maanden. Johanna van der Lee 1 jaar. Francisca Maria Brok 52 jaren. Cornelius Lambertus Jozen, 4 weken. BESOIJEN. Maart. GEBOREN Johanna, d. van Simon Versteeg en van Johanna Kuijsten. Petrus Cornelis z, van Franciscus Passier en van Elisabeth Catharina van Osch. Pieter, z. van Pieter van Tilborgh en 7an Johanna Maria de Roon. Petronella Jacsba, d. v. Jacobus Josephus vau den Meijden- berg en van Alherdina de Rooij. An- toon z. van Nicolaa» van Heijst en van Johanna Blok. Hendrikus Johannes z an Johannes Blok en van Maria vi.n Heijst. AutODie Josephus, z. van Jaco bus Kuijsten en van Adriana Antonia Bogers. Adrianus Alphousus, z %an Oh-istianus Johannes Augustinus Timmer mans en van Adrian» Klijn. Nicolasma Ardina d. van Adrianus de Rooij en van Adriana van der Schans. Maria d. van Johannes Hendrikus van den Houdt en vnn Adriana Antoi ia van der Peonen. OVERLEDEN Philippus Dielman, weduwnaar van Clasina de Rooij, 75 j Johanna Blok, echtgenooie van Antouie Blok 68 j. Bastiaau van Heijst, z. van Nicolaas van Heijst en van Johamia Blok 2d. Hendrikus Johannes, z. van Johannes Blok en van Maria van Heijst 2d. Antooo z van Nicolaas vau Herpt en van Johanna Blok, 13 d. Jan, z. van Hen- drikm Johanues Vos en vaa Huiberdiua van Ui'hoven 10 wekeu. HUW.-AANGIFTEN Adrianus Jacobus Nelis en Juliana Elizabeth Schoondermark. GEHUWD: Adrianus Jacobus Nelis en Julians Elizabeth Schoondermark. RAAMSDONK. GEBOREN Jacob Johannes, z. van J. J. Rijn berk en J. van Kleef. Petronella, d. van P. van Oort en M J. Damen, -- Francisca, d. ven F. van Gils en P. van Isrsel. Petronella Anna, d. van C. Peters en J,P. Kieboom. Dirk z. van W. van Raamsdonk en J. J van Suijlekom. OVERLEDEN: Adriaan van der Piuijm, 53 j. Marinus Verschuren, 47 j. Pieter Pruijs- sers. 68 j. rj JL» WAALWIJK, 30 Maart 1906. Er was weer weinig nanvoer ter hoornvee markt nog steeds als gevolg van slecht weder en min of meer geïnundeerde wegen in de Lang straat en vau hier naar 't Land van Heusden en Altena. Wat er werd aangevoerd vond onmid- delijk kooper6 en op de stallen werden eveneens tegen prima prijzen kalfbeesten voor Belgische rekening gedeeltelijk op levering in de volgende maand gekocht. Beesten weiuig aanvoer en handel traag. Kalfkoeien prijzen van f 160.tot 205.— Kalfvaarzen prijzen van f 150.— tot 180. Varkens aangevoerd 90 stuksprijzen van f 7.50 tot 1 15,50 Boter aangevoerd 1092 kilogr. prijzen vanaf 1.19 f131, Eieren prijzen van 3 tot 31/» cent per stuk. Als bewijs van vastheid in den huidenhandel dient, dat deze week op alle Europeesche hoofd markten veel verkocht is, maar vooral iu primaLa Plat» huiden der nieuwe slachting. Zoo werden te Antwerpen op levering reeds de geheele la ding per Sir. Itereum, 26000 Fray Bentos Salado ros Ós 25s/8 Kilo dooreen, verkocht als volgt: alle 15/20 en 20/25 li frs 83, 16590 25/32 a frs 85 en verder de resteerende 32/40 a frs 84. Dit nu is de basis voor prima huiden, die rechtstreeks voor looierijen zijn gekocht in Duitschland Bel gië en Holland. Op 15/20 maar nog mee rep- 20'25 zijn verschillende kooporders onuitgevoerd gebleven, die thans in petto ziju oor d.- vol gende lading per stoomboot, tegen begin Mei n.s. verwacht. Bedoelde luding en volgende L. Plata zomerlanden van eerste qimliteit zullen waar schijnlijk ook reeds verkocht zijn of worden op levering, dus ongezien en vóór aankomst ter bestemming. Men bericht ons rooeven, dat de 2e zending, inhoudende 24l'0 Fray Bento4 Osee hu.den, 287/3 Kilo in doorsnee, per Sir „Mab* 15 Maart vnn La Plaia is vertrokken n ar Antwerpen waarop orders worden veiznmeld volgens boven- etawurten maatstaf. L'e ieeriuarki is mede in betere siemining voor alle soorten, m .ar eerste qimliteit zw«ar zoolle- der schijnt voornl gevraagd )e zijn men verwacht stijgende prijzen. Inl en buite.nl. nkenschors m-ri aanbod iets flauwer; vreemde looiaiiddeleu daarentegen wel zoo vast. DUSSEN, 29 Maart Boterprij? per K.G. vai; f 1,10 1.23, Middelprijs f 1.20. Aanvoer 31 K.G. Eieren 10,75 de 26 s.uks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was htden op de miju hoogste prijs 1'1,43. middelpnjs f 1.35. laaette prij» f 1,18. INRICHTINGEN welke gevuur schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester cn Wethouders der gemeente Waalwijk brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente—Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van A H. ven Schijndel aldaar, ooi Vergunning tot het uitbreiden zijner stoomschoenfabriek, op het perceel kadastraal bekend in sectie B. No. 1725. Op Zaterdag, den 14 April 1906, des voormid- dugs tc elf uren, za! ten geroeentehuize gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeliDg en echriftelijk toe ie lichten. Zoowel du vei zoeker, als zij, die bezwa>en hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Ge meente kennis nemen van de ter zake ingeko men schrifturen. Waalwijk, 31 Manrt 1906. Burgemeester en Wethoudere voornoemd K. de van de>- Schueren, De Secretaris. F, W. van Liempt. te Waalwijk, aal voor zijn principaal In huur tot 1908 bij Joh. Witlox te Besoijeu voor 'sjaars f50.de huur komt vanaf 1 Juni 1906 ten voordeele van kooper. Grondlasten f 3.27, die ook van 1 Juni 1906 ten laste van kooper zijn. De verkooping wordt gehouden te Waalvnjk in het Hotel G ERRIS-Simons. bij inzet Dinsdag 10 April 1906 bij toeslag Dinsdag 24 April daarna, telkens 'savonds 7 uur. Ook steeds voorhanden tegen zeer billijken prijs. Levert ook alle diverse biljartspelen, waarvan vooral uitmunt het kegelvlot 't nieuwste op 't gebied van concoursen, hetwelk op 't oogenbük in verschillende café's met groot SUCCes wordt bespeeld. Verder verkrijgbaar alle biljart benoodigd- heden, alslaken, Queuen, ivoren- en imitatiehallen, pommeranzen, ouwels, etc. R-paratiën geschieden spoedig, net en billijk.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10