CONST AST Till* SYSTEEM LOOPING THE LOOP, Rechtstreeks Spekslagerij A DR. APPELS Halve Maantjes en Eieikoeken, DejeunersDiners SOUPERS Koude en Warme SCHOTELS, A. C. van Tilburg H. J. Zijlmans, P. GLODDEHANS- Gioote straat jij de Haven Waalwijk. WALT. J. v, d, HEIJDEN. Mi I E\ II. BECKERS Artikelen voor Ziekenverpleging He steun der jongs meisjes. PROGRAMMA Advertentiën. BILJARTFABRIEK fijne vleesch waren ADR. APP3LS- WifË4 F. W. RATH, Fijns Koskjss en Banket GROENTEN IN BLIK Gateaux, Nougats, Fantaisie-ijs, Dessert, Chocolaterie, Bonbonsartikelen en Comestibles Attentie s.v.p. Minerale Wateren en Limonades. Gas-& W aterleidingen Reclame. Patisserie Moderne Cuisine Fran<jaise, Servies Tafellinnen en Zilver. ZIE ETALAGE. Luchtvilters a f2.75 INSULAIRE HYPOTHEEKBANK te Zierikzee. De Pink Pillen. Karronstraat B 358, 's-EOSCH Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem. GEBRUIKTE BILJARTEN en van Machinale Uitsnijderij met de wereldberoemde van Berkels snijmachine. P.S. Dagelijks eerste kwaliteit varkcnsvleesch. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN JANSEN TILANUS FRIEZENVEEN W aalwij k. vanaf 12 ct- per ons en hooger met of zonder Onderstaande Firma maakt be kend dat bij hen te verkrijgen zijn DE ECHTE Heeren Hötelliers en Catéhou- houders beleefd aanbelend heb ik de eer te zijn, Spreekbuizen en Eleclrische Geleidingen Zeemleder, Sponsen en Dweilen, aan concurreerende prijzen en beslist goede qualiteit- en Kindervoeding, als Brillen, Lorgnetten welke direct worden ingeslepen, worden ook op voorschrift geleverd van H.H. Prof. en Doet Canisius en Du Chateau moesten bij een trouwen Jezuïeten-vriend. Andreas Heerl, hun intrek nemen. Toch mocht zulk een toestand met het oog- op leeftijd en vorming van de jonge leden der orde niet van langen duur zijn. Derhalve waren twee van hen naar Pater Claudius Lejay te Augs burg gezonden om zijn beslissing te vernemendeze luidde dat allen den 14 September Keulen moesten verlaten en naar Augsburg en Rome vertrekken. (Slot volgt.) Ziehier een bewijs onder duizenden ge nomen. Juffr. Betje Langenhuizen, wonende te Oss, (Heu el) provincie Noordbrabant, schrijft ons met machtiging harer ouders Gedurende ecnigen tijd heb ik aan bloed armoede en bleekzucht geleden en op snelle wijze ben ik door de Pink Pillen genezen geworden. Juffr. Betje Langenhuizen heeft tegelijkertijd met haar attes' haar portret gezonden, hetgeen ons een genoegen doet hier weer te geven. P a O O Juffr. Betje Langenhuizen. (Portret Brainich Leusink.) Het is onbetwistbaar dat de natuur de ▼rouwen met meer oorzaken van ongemak ken begiftigd heeft dan de mannen. Mis schien is zij voor de maRSc-w-ïOtJ schaars gewast- öEHiatde mannen zwaar werk moeten verrichten en het leven der vrouwen moeten verdienen. Zulks verhindert niet dat de viouwen, de jonge meisji*? in den loop van hun leven zeer beproefd zijn Zulks begint vooral op hun twaalfde of hun dertiende jaar. Als zij op dat oogenblik niet versterkt worden bestaat er veel kans voor hen, dat zij gedurende hun grheele leven aan talrijke ongemakken onderhevig zijn. Zulks is eeu slecht begin eu het overige van hun levensloop zal door dat slechte begin er onder lijden. De Pink Pillen ondersteunen de krachten der jonge meisjes op den le-ftijd der vorming. Zij beuren ze op, zij geven hun Wit zij noodig hebben, bloed, krachten, eetlust, goede spijsvertering. Als zij niet versterkt worden, neemt de groei te veel van hunne krachten en alsdan komt de bleekzucht, dp bloed armoede. Later zullen het deze zelfde ziekt n zijn maar erger en de bijzondere storingen die va'n tijd tot tijd het bestaan der vrouw vergiftigen en haar verhinderen haar deel van vreugde te nemen. Laat Uwe jonge dochters dus de Pink Pillen nemen, zulks zal eeu goeden maat regel zijn waarover gij ouders geen berouw zult hebben, want gij hebt slechts eene zorg, het geluk Uwer kinderen. De Pink Pillen zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, al- gemeene zwakte, maagkw.-.len. Prijs f 1.75 de doos f9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Stiabilié, Steiger 27 Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. voor een te houden wedstrijd in het ver vaardigen van schoenen en het maken van patronen, uitgeschreven door den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 27 Juli 1900 No. 40. Het maken van Patronen. Art. I. Aan den wedstrijd zoowel voor het vervaardigen van schoenen als voor het maken van patronen kunnen deelnemen alle leden, zoons of knechts der leden van den Bond. Art. 2. De wedstrijd in patronen ma ken bestaat uit le Een wedstrijd in uitmuntendheid, verdeeld in een afdeeling van Luxe patronen voor dameslaarzen en een voor Heerenlaarzen. 2e Patronen voor Heerenwerk vol gens aangegeven maat. 3e Patronen voor Dameslaarzen vol gens aangegeven maat. 4e Patronen voor kinderlaarsjes. Art. j. De wedstrijd in uitnemendheid is open voor iedereen, terwijl in den wedstrijd voor het maken van Patronen naar aangegeven maat zoowel voor heeren, dames en kinderwerk, geen personen mo gen deelnemen die in vroegere wedstrijden een eersten prijs behaald hebben. Art. 4. In de afdeeling van uitmun tendheid wordt verlangd in afd. A. voor Dameswerkluxe patronen en teekenin een voor een dameslaars en een schoen- r» tje in No. 38 geheel vrij te maken, maar daarvoor op te geven naar welke maten is gewerkt, de hakhoogte, de al of niet verlenging van leest enz. Voor afdeeling B twee luxe patronen en teekening van twee verschillende heerenbott. hetzij of rij- of jachtlaarzen, knooprijg- of gesp- bottinnes in No. 42. waarvan ook de maten waarnaar is gewerkt, hakhoogte, al of niet verlenging van den leest enz. moet worden opgegeven. Art s- de Afdeelingen Patronen naar aangegeven maat, wordt verlangd: a. Het ontwerpen (teekenen) en ver vaardigen (uitsnijden in carton) van een serie grondpatronen voor Heeren Rijgbot- tines van 40-45 met nog twee ontwerpen (teekeningen) van Patronen voor Heeren knoop- en gesp-bottines. b. Dito van Dames knooplaarzen van 36—42 met nog twee ontwerpen (tee keningen) van Dames Rijglaarzen en schoentjes. c. Dito van kinder knooplaarsje.% van 1827 te verdeelen in een serie 20—23 en 24-27. Art. 6. Bij iedere serie grondpatro nen moet eene afzonderlijke teekening gevoegd zijn waarnaar de geheele serie gemaakt is. Deze teekeningen moeten ontworpen zijn naar de volgende maten en van de daarbij aangegeven hakken No. 42 van Heerenbottines, hakhoogte 2 c.m., balmaat 23wreef 241/», hiel 32 enkel 23. Dameslaarzen 38 hakhoogte 3Vs en bal 21 7j, wreef 22'/s hiel30,enkel21, kuit 23 op een hoogte van 16 c.m. Kinderlaarsjes, een grondpatroon van 21 en een grondpatroon van 26, van deze afdeeling worden geen maten opge geven en van beide een serie van 18/23 en 24/27. Art. 7. De inzendingen moeten voor zien zijn van de letter A. B. of C. die aangeeft in welke afdeeling wordt deelgenomen, verder van een motto, hetwelk eveneens moet voorkomen op een gesloten enveloppe bevattende, den naam van den inzender. Zoons van leden moeten tevens den naam van hun vader, werklieden die van hun patroon daarin vermelden. De inzending behoort franco'te geschie den in Tilburg in de eerste helft van Juli plaats en datum zal nader bekend gemaakt worden. Art8 Alle inzendingen worden door een nader te benoemen Jury beoor deeld die op de navolgende punten zal letten, Dat de patronen voldoen aan goeden pasvorm, sierlijkheid, voordee- lige snit en de eenvoudigste methode van ontwerpen. Art. 9. De inzendingen zoowel de teekeningen als de uitgesneden deelen moeten behoorlijk met lintjes op carton- nen platen van (71 bij 56 c.m.) sterk bevestigd zijn. Art 10. Niemand kan in meer dan een afdeeling' bekroond worden. Blijkt later bij het openen der enveloppen dat een persoon twee of meermalen zou bekroond zijn dan wordt hem de hoogst verworven onderscheiding toegekend. Art. 11. De volgende prijzen worden uitgeloofd in de afdeeling voor uitmun tendheid een diploma met verg. zilv. medaille- bronz. voor Dameswerk en Heerenwerk Afdeeling A. B. en C. le prijs een diploma met f10. 2e f 5. 3e f 2.50. Indien er minder dan zes inzenders zijn wordt het aantal prijzen verminderd zoodat aan niet meer dan aan de helft een prijs wordt toegekend. Art. 12. Voor die inzendingen waar aan getwijfeld wordt dat het geen eigen werk is, kunnen de inzenders worden opgeroepen om onder toezicht van een commissie een teekening en patroon te vervaardigen en zal de definitieve uit slag eerst daarna worden bekend ge maakt. Art. ij. Alle inzendingen worden na de bekroning in plaatsen waar een af deeling van den Bond gevestigd is ten toongesteld. .Art- 14. Ieder inzender moet zich aan dit reglement onderwerpen terwijl in geschillen of omstandigheden waarin niet voorzien is, de commissie beslist De Jury is gemachtigd slechts die prijzen toe te kennen die zij oordeelt dat verdiend zijn- Het vervaardigen van Dames- en Heerenschoenen. Art. 1. Ook deze wedstrijd wordt uit- gegeschreven voor leden, zoons en knechts van leden van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten. Art. 2. De wedstrijd is verdeeld in twee afdeelingen van Dames en Heeren werk, die weer onderverdeeld zijn in A- fijn schoeisel en B. voor Burgerschoeisel. Art. j. In de eerste afdeeling A. fijn Damesschoeisel, wordt verlangd een paar in alle opzichten fijn en mooi en vooral ook goed gemaakte dames laarzen of luxe schoentjes. B. Burger dames schoeisel. In deze af deeling wordt verlangd, een in alle op zichten degelijk en daarbij net afgewerkt paar dameslaarzen of schoenen. In de tweede afdeeling A. fijn Heeren werk moet men inzenden een paar in alle opzichten fijn en mooi maar vooral goed gemaakte Heeren bottines of hooge rijlaarzen. B. Burger Heerenschoeisel, wordt ver langd een paar in alle opzichten dege lijk en daarbij net afgewerkt Heeren bottines of hooge laarzen. Art. 4. Elk paar moet voorzien zijn van een daaraan bevestigd wit kaartje waarop staat de afdeeling waarin wordt medegedongen zoomede een motto. Dit zelfde motto moet voorkomen op een gesloten enveloppe waarin de naam van den inzender, indien hij een zoon is van een der leden, den naam van zijn vader en indien hij knecht is dan den naam van zijn patroon. Verder moeten de leden een schrifte lijke verklaring afleggen dat het inge- zondene door hen eigen gemaakt werk is, terwijl zoons of knechts der leden een door hun vader of patroon getee- kende verklaring moeten afleggen dat het ingezonden door den inzender zelf ver vaardigd is, deze verklaring moet zich ook in de enveloppe bevinden. Art. j. De inzending moet geschieden in de eerste helft der maand Juli franco te Tilburg en zal nader plaats en dag van inzending tijdig worden bekend ge maakt in De Schoenindustrie. Art. 6. Alle inzendingen worden door een nader te benoemen Jury beoordeeld. Als voorwaarden van bekroning zullen gelden a. dat aan de bepalingen voor de inzending voldaan zij. b. dat slechts die prijzen zullen toege kend worden die naar het oordeel der Jury verdiend zijn. c. dat bij aldien minder dan zes deel nemers in eene afdeeling zijn de prijzen in aantal worden verminderd, zoodat niet meer ais voor de helft van deelnemers prijzen beschikbaar blijven. Art. 7. In geval iemand in meer dan een afdeeling zou deelnemen kan hij toch slechts eene prijs behalen en zal wanneer bij het openen der enveloppen blijkt dat hij tweemaal bekroond is hun de hoogst verworven onderscheiding wor den toegekend. Art. 8. De volgende prijzen worden uitgeloofd in le afdeeling fijn schoeisel voor A. en B. ieder een diploma eerste prijs met f 15 tweede f 10. derde f5. in 2e_ afdeeling, Burgerschoeisel voorA. en B. ieder een diploma eerste prijs met f 10 tweede f 5 derde f 2,50 Art. 9. De inzendingen worden ten toongesteld gedurende de in Tilburg te houden congres-vergadering, en 8 dagen daarna in Waalwijk waarna dezelve daags daarna kunnen worden afgehaald of op verzoek franco worden teruggezonden. Art. 10. De commissie zal bij in en uitpakken gedurende de tentoonstelling te Tilburg en Waalwijk de meeste voor zorg nemen ter voorkoming van be schadiging of verwijdering; de commissie neemt echter in geen enkel opzicht eenige verantwoordelijkheid daarvoor op zich. Art. 11. Ieder inzender moet zich aan dit reglement onderwerpen terwijl in ge schillen of omstandigheden waarin niet voorzien is, door de commissie wordt beslist. De Commissie Klerkx-Dekkers, Baardwijk. Adr. Nieuwenhuisen, Waalwijk. H. van lersel, Oisterwijk. C. Kooien, W. Riemslag, Dongen. G. Smits, F, Mannaerts, Tilburg. P. Boom, Drunen. laa—<p_ t wmmmmmmmmmmmmrmammu ■■■ijj Ook steeds voorhanden tegen zeer billijken prijs. Levert ook alle diverse biljartspelen, waarvan vooral uitmunt bet kegelvlot 't nieuwste op 't gebied van concoursen, hetwelk op 't oogenblik in verschillende café's met groot 8UCCes wordt bespeeld. Verder verkrijgbaar alle biljartbenoodigd- heden, alslaken, Queueu, ivoren- en irnitatieballen, pommeranzen, ouwels, etc. Rpparatiëu geschieden spoedig, net en billijk. (dus geen tusschenpersoon) wordt door de Nationale Credief- en Hypotheek bank gevestigd Goudscheoingel 51 te Rotterdam Kapitaal verstrekt onder strenge geheimhouding zonder Levensver zekering op één borg, huizen, land of verderen waarborg. Korte en lange ter mijnen. Billijke voorwaarden. Voor verdere inlichtingen zich per brief of persoonlijk te melden. WAALWIJK. Prijscourant Gerookt vleesch Gerookte ham Gekookte- ham Saucise d» Boulogne Cervelaat worst (prima) Tongenworst Bloed «orst per ons. 20 16 20 20 22 16 6 Ontbijt spek (doorregen) zeer lekker 11 Binkworst 14 Leverworst I 10 Leverworst II 8 Boterhamworst I 12 Boterhamworst II 10 Gekookt gerookte ossentong 40 Gekooktgeiookte varkentong (zeer fijn) 30 Gerookt varkenshaas 18 per pond. Rol'ium 65 Spieren gerookt vleesch 90 Rolpens 60 Knakworst per paar 20 Metworst, (om te koken) 50 Varkensrib (gerookt) 65 ilnmburgersrib 75 Hoofdkaas 25 Beleefd aanbevelend ZIJN VERK R I J C B A A R BIJ (HUISHOUD EN FIJNE) van het bekend beste merk HOOGSTRAATEN*. DIVERSE Aanbevelend, CONFISEUR, CUISINIER. LET OP Uw Dienstwillige Dienaar, WASPIK. Elke bestelling wordt uiterlijk binnen 2 dagen uitgevoerd. Koper-, Lood- en Zinkwerker. worden aan zeer concur ree rende prijzen aan gelegd. Solied adres voor Mastiekdaken GROOTE SORTEERING en verder alle Huishoudelijke artikelen tegen uiterst lage prijzen. AANBEVELEND. Aanbevelend, UEd. dw. Dienaar, Brood-, Koek- en Banketbakker. WAALWIJK. OPTICIËNS, Kolberstraat A 276, 's-Bosch. 0 MAGAZIJN VAN Breukbanden, Buikgordels, Rechthouden elastieke Kousen, Wind en Waterkussen Massageballen, Hospitaallinnen, Spuiten voor alle doeleinden, Irrigatoren, Inhalleertoestel- len en Groepketels, flacons naar verschil lende grootten volgens Dr. Deltweiler. Speciaal wordt de aandacht gevestigd op PANDBRIEVEN In omloop op ultimo Mei 1905 7i 50,- Juni Juli Augustus September H October n November December 15300,— 85250,— 58300,— 91250, 150750, 219950, 313550.— 20 April 1906 512500,- De Bank geeft uit, in stukken van f 1000. HYPOTHEKEN. Ingekomen 98 aanvragen tot een bedrag van. Gesloten 48 lee ingen tot een bedrag van f 1630185, f 567850,— 16525,— waarop is afgelost Uitstaande hypotheken op 20 April 1906 f 551325,— f 500.—. f 100,— en f 50,— 4 pCts. PANDBRIEVEN tot den koer» van 100 pCts verkrijgbaar ten kantore der Bank en te Waalwijk bij de Heeren W. TIMMERMANS ZONEN.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6