m LM Een Knecht. Letterzetter PEaëton J, J, INotaris Canters Notaris Canters mS" rik'' Gemengd Nieuws Advertentiën. DOOZENMAKER. Waalwijksche Stoomdfukkerij. RIJTUIG TE KOOP. Een Griffon- Motor Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Notaris VAN HAM J. WESSELING, j€%j c Duitschland. Servië. Rusland. BINNENLAND. Reclame. MA 1A:\ W>. mé- m li X- Goed bewaard. Kerknieuws. JOHANNA OOMENS, Een aankomend kan direct geplaatst wor den. verkoopen verkoopen verkoopen verkoopen verkoopen Vaak is er over geklaagd dat bijna bij alle belasting-aanslagen halve centen voor kwamen. Thans kunnen wij echter mede- deeleu, dat deze in het vervolg tot het verleden zullen behooren. m\iK sfKr' 1 i I\ 4»i" 1 ij tli n 5,1; Wat stoom is voor de industrie is de advertentie voor den handel, de groote drijfkracht# De Heer en Mevrouw M. VAN LOONEras hebben de eer U kennis te geven van de geboorte hunner Dochter Matthea. Op Zondag 29 April a. s Gérard de Rooy Marie de Rooy-Pennings, hunne 25-jarige Echivereeni- ging te herdenken. Terstond gevraagd f5 per week bij den Heer J. TRI MB ACH Je, Stationsstraat WAALWIJK. zoo goed als nieuw. Prima solied en mooi Rijtuig. Waar zegt de Uitgever. P. K., zoo goed als nieuw, uitstekend onderhouden, zonder een enkele loutmet 2 Accumu latoren. Prijs f210. Al degenen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den Zeer- Eerw. Heer A. 8A\ EENS in leven Pastoor te Berkdijk bij Kaatsheu vel, worden verzocht hiervan zoo spoedig mogelijk opgave of be taling te doen aan ondergetee- kende. 's—Bosch. Onder de gemeente Waspik. Huis eu Erf, kadaster sectie G, No. 1151, groot twee aren, eigen dom van- en bewoond geweest door Antonius van de Corput, Den geheelen INBOEDEL. Eene mooie partij Timmerhout, als Planken, Delen, Latten enz., alsmede eene groote partij Afbraak liggend bij gemeld koffiehuis. 13 stuks Canadaboomen in 3 koopen en 4 t-tuks Wilgeboomen in 1 koop, taande bij het woonhuis der ver- koopers in de Hoeven. Het Huis, thans bewoond door Willem van de Leur te Nieuw kuik naast de R. K. Pastorie, uitsluitend om dat huis af te breken, zullende de afbraak als mede de fundeering geruimd moeten zijn 14 dagen nadat voor noemde van de Leur dat huis zal verlaten hebben. 8 Woningen met Erf en Tuin, te Kaatsheuvel, samen groot 29.80 aren, waarvan verhuurd 6 aan t 0.80 en 2 aan f 0,90 per week. akelige» aanblik op. De muiters staken de afgebroken gaslantaarns aan, waaruit groote vlammen, all reusachtige, toortsen opstegen. Dank zij een omsingelende beweging kon generaal Couturier de stelling veroveren en om half tien was hij meester van de stad. die hij met zijne troepen doortrok, zeer langzaam, want overal moesten de troepen barrikaden afbreken, gevormd uit ijzerdraad telegraafpalen, uitgehaalde lantaarns en op gebroken keien. Om tien uur namen de troepen eenige rust en gingen daarna de barikade op den spoorweg afbreken. Verscheidene officieren en soldaten zijn min of meer erg gewond. Een officier van het voetvolk is swaar gewond m-ït de am bulance naar het gasthuis van Lens ver- veerd. De kapitein van het 3de genie is naar het schijnt door een steen ernstig getroffen. Een nieuwe bijzondere commissaris is aan gesteld te Liévin, ter vervanging van den titularis, die ernstig ziek is. De telegraaf- en telefoonlijnen tusschen Liévin en Lens zijn door de oproerlingen geheel vernield. Generaal Couturier was om half elf geheel meester van de stad en is er gekampeerd. Den daarop volgenden dag werd tusschen Lens en Liévin eeu volledige slag geleverd, waar iedere meter door de troepen moest wordeu bevochten en waar tal van barricades waren opgericht. Sedert het begin van het oproer hebben de troepen de volgende verliezen geleden officieren 1 gedood, 6 zwaar en 8 licht gewoudmansohappen5 zwaar en 100 licht gewond. Deze cijfers betreden enkel hen dit den dienst hebben moeten staken, Duitschland en Italië zijn op het oogenblik geen dikke vrienden. Italië was wat boos, dat de keizer niet vlugger deelneming be tuigde met de ramp van de Vesuvius en de keizer deed dit waarschijnlijk om Italië te doen begrijpen, dat men hier zijn hou ding te Algeciras niet voor goede munt aanneemt. Eenerzijds zoekt Italië Duitschlnnd's vriend schap weer op, anderzijds slooft het zich uit in liefelijkheden tegen Frankrijk $n Engeland, welks koniDg thans te Athene bij de Olym pische spelen is en dan te Napels door liet koninklijk paar wordt ontvangen. Naar luidt van eeD bericht uit Belgrado hebben 70 officieren, die allen tot de partij der samenzweerders behoorcn, in een brief aan den minister van Oorlog verklaard, dat zij bereid zijn hun betrekkingen neer te leggen, als zij daardoor kuuuen bijdragen tot het scheppen van een gunstiger toestand voor de koning en de regeering. Het kabinet is weer afgetreden. De Rijksdoema is gekozen, er zijn o. m. een paar leden in, die noch lesen, noch schrijven kunnen. De toestand is overigens vrij rustig. Het Hof. H. M. de Koningin-Moeder vond Maan dagavond bij haar vertrek uit Den Haag naar Engeland per Hollandsche Spoor in de wachtzaal der Koninklijke familie tot uitgeleide aanwezig jhr. De liauitz, Groot meester en Intendant van Hr. Ms. Huis den burgemeester, baron Sweerts, eu den luit.-generaal Van Ermel Scherer, gouver neur der residentie, die H. M. tot aan den trein vergeseldeu. Vau het balcon van het salonrijtnig der Centraal-Spoor, waarmede de reis naar Vlissingen werd gemaakt, bleef H. M. zich nog eenige minuten met genoemde autori teiten onderhouden tot het oogenblik, dat de waggon het spoor verliet, om op dat aan het perron voor vertrekkende passagier» te worden overgebracht in aansluiting met den gewonen trein naar Vlissingen. Het reisgevolg bestond uit barouesse Van Ittersum, Hofdame en jhr. Schiinmelpen- ninck, Kamerheer. H. M. zal vermoedelijk niet vóór het najaar, tenzij voor eeu verblijf van korten duur, te 's-Graveuhage terugkeeren. De Londensche correspondent van de N. R. Ct. schrijft Naar ik van goederhand verneem, zal Koningin Emma gedurende haar verblijf bij hare zuster de hertogin vau Albany te Claremont een streng incognito in acht nemen. Op haar nadrukkelijk verzoek zal ook elke officieele ontvangst bij de aan komst achterwege blijven. Als H. M. Dinsdagmorgen te Queenboro is aangeko men zal zij, bezuiden de Theeras, van de South Eastern and Chatham spoorweglijn op de London and South Western spoor weglijn moeten overgaan om Esher, het station voor Claremont, te bereiken. H. M. heeft het plau, tot de eerste dagen van Mei te Claremont te blijven van andere plannen, eeu bezoek aan Londen enz., is, althans officieel, nog niet* bekend. De Nederland- sche kolonie te Londen schijnt geeuerlei inbreuk op het iucoguito der Kouiugin- Moeder te zullen beproeven. Naar Reuter seint, is H. M. de Konin- gio-Moeder hedenocht te Queeuborough aangekomen en naar Esher doorgespoord. Vooruitgang. Verbazingwekkend is werkelijk de voor uitgang der katholieke drankbestrijding in ons land. Volgens een voor ons liggend verslag werden duor het Secretariaat van Sobriëtas te Maastricht niet gratis verspreid, maar verkocht in 1904 50,000 reglementen en brochures. 1905 63,000 of 13,000 meer. 1904 167 grootere werken. 1905 3660 of 3500 meer. 1904 192,000 strooibiljetten, briefkaarten en wandkalenders. 1905 295,000 of 103,000 meer. 1904 5,900 insignes. g 1905 10.000 of 5000 meer. Inderdaad welsprekende cijfers, die geen toelichting noodig hebben. Vrijzinnig- Democratische Rond. De Vrijzinnig-Democratische hond lelt thans 52 afdeelingen met 3230 leden en 482 personeele leden. Kamp tc Sun Francisco. Onze gezant te Washington heeft tot dusver nog geen inlichtingen kunnen ver - krijgen nopens het wedervaren van met name opgegeven Nederlanders, die zich tij dens de ramp te San Francisco bevonden. Intusschen seint de gezant, dat de voor - loopige berichten het waarschijnlijk maken, dat zich onder de ongeveer vijfhonderd omgekomen personen geen Nederlanders bevinden. Vau den beroemden zanger Anton van Rooy uit Rotterdam is hij de tamilie uit Sacramento bericht ontvangen, dat hij wel varende is. Geen halve centen meer! De Minister van Financiën hoeft althans bepaald, dat voortaan bij alle berekeningen betreffende de directe belastingen en accijn zen de breuken van een cent, indien zij •°/ioo of minder bedragen, zullen worden verwaarloosd en indien zij meer bedragen, tot een geheelen cent zullen worden opge voerd. raMhiili Alle jonge vrouwen op gevordenden leef tijd zullen tegen de talrijke ziekten die het zwakke geslacht zoo aantasten beschermd worden, als zij het gebruik der Pink Pillen volgen. De Pink Pillen schijnen op spe ciale wijze voor de vrouwen geschapen te zijn, want hunne werking is zoo zeer ge schikt voor de zwakten van hun lichaams gestel. Zij geven hun bloed en de vrouwen hebben over het algemeen arm bloed en zijn dikwijls onderhevig aan groote bloedverliezen, bloedstortingen. Zij geven hun eetlust en er is niets grilliger dan de eetlust eener vrouw. Het geringste ongemak heeft ter stond eeu invloed op den eetlus' der vrouw, zij voedt zich niet meer op normale wijze en de ongemakken vermeerderen. Zij bevor deren de spijsvertering en de maag der vroaw weigert dikwijls het voedsel te ver teren. Zij versterken het zenuwgestel en het zenuwgestel der vrouw is gelijk een kruidje-ioer-mij-niet. Alles maakt indruk op haar. De vrouw eerder zwak zijnde, heeft men het vrouwelijk geslacht, het zwakke geslacht genoemd, en zij verlangt veel van hare zenuwen en haar zenuwgestel heeft immer behoefte ondersteund te worden. Juffr. Aalje Kettelarij te Bathmen, pro vincie. Overijssel schrijft: Ik heb het ge noegen U mede te deelen dat de Pink Pillen mij volkomen genezen hebben. Ik leed sedert langen tijd aan bleekzucht zonder de zoo gewenschte genezing te bekomen. Gelukkigerwijze heeft men mij aangeraden van de Pink Pillen gebruik te maken. De Piuk Pillen hebben mij uiterst veel goed gedaan, zonder dezelven weet ik niet of ik wel ooit genezen zou ziju geworden. Mejuff. R. van den Helder te Diepenveen, provincie Overijssel, schrijft Ik verklaar dat de Piuk Pillen mij op volkomene wijze genezen hebben vau bloedarmoede en ik beveel ze ten sterkste aan. De Pink Pillen ziju onovertrefbaar tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthónie, al- gemeene zwakte, maagkwalen, pijnen. Prijs f 1.75 de doos f9.— per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabihó, Steiger 27 Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Frauco toezending tegen postwissel. Vreeselijke moord. Een gruwelijk drama bracht de gemeente Monceau-sur-8ambre in opschudding. In 't huis van zekeren Vanderbeken woont of woonde met haar 19-jarigeu zoon, Marie Van Camberg, de 44-jarige verlaten echtgeuoote van een metaalwerker, Adelin Clement. Deze was Donderdag tegen den avond komen dwalen in de nabijheid der woniüg van zijn vrouw. Rond half acht des avonds ging hij in huis en klom rechtstreeks naar de tweede verdieping. Zijn vrouw kwam juist uit haar kamer en deze, een man op het portaal ziende, dien zij niet herkende, vluchtte een aangrenzende kamer binnen, waar een kost gast sliep. Deze stond op, onistak eeu lucifer en zag Clement voor zijn deur staan, terwijl Marie zich poogde te verschuilen achter het hoofd einde van het bed. Clement sprong, ondanks het verzet van den bewoner, de kam r binnen hij greep zijn vrouw bij de haren, sleepte haar tot voor het bed en bracht haar dan niet minder dan zeven bijlslagen op bet hoofd toe. De kostgast, dit tooneel ziende, was zoo danig door schrik bevangen, dat hij niet om hulp kon roepeu, en, toen andere bewoners eindelijk toesnelden was het te laat. De moordenaar kon aangehouden worden. Het kapmes, waarmee hij de misdaad pleegde, was nieuw en stellig opzettelijk gekocht. Het vergaan van liet Belg schoolsehip „Comte De Smet de Naeyer". Het Belgischo schoolsehip „Comte de Smet de JN'aeyer" is vergaan blijkens een telegram, Zondagavond te Antwerpen ontvangen van de Prausche bark „Duiukerque", die met de geredden der bemanning aan boord Prawl Point was gepasseerd. De „Comte de Smet de Naeyer", een sta len barkschip, gebouwd te Greenock in 1904, groot 1862 ton netto, scheen van eerst af ▼oor het ongeluk bestemd, want het schip viel om, voor het nog zee gezien had. Evenwel werd het uitstekend zeewaardig bevonden, en zelfs door Lloyds in do hoogste klas gekwoteerd, 100 Al. Er waren voor de tweede reis 32 cadetten aan boord, van wie 20 van de eerste en 12 der tweede promotie. Naar hot Handelsblad van Antwerpen mee deelt, hoort de „Comte de Smet de Naeyer" toe aan de Association maritime beige, uaam- looze vennootschap, te Antwerpen gesticht op 30 December 1903, ten kapitale van 500.000 fr. en bestaande uit 123 personen, behoorende tot de politieke wereld, de financiën, den handel en nijverheid. De staat kent een toe lage toe, uitgetrokken op de credieten voor het beroepsonderwijs. Het schoolsehip bad een dubbel doelde jongelieden in staat te stellen de vaart te doen, vereischt door de Belgische wet, ter verkrijging van het brevet voor de lange om vaart de jongelieden, die zich voor den han del bestemmen in staat te stellen met den vreemde kennis te maken en uitvoerwegen na te speuren. De „Comte de Smet de Naeyer« was dit maal bevracht door liet huis Eiffe en geladen met ijzer. Uitvoerige berichten omtrent de ramp zijn nog niet voorhanden, daar de „Duinkerque" eerst tegen Diusdag te Hamburg, waarheen zij bestemd is werd verwacht, maar een latei- telegram deelde mede, dat zich slechts 26 schipbreukelingen aan boord van de Frausche bark bevonden, terwijl de staf en de cadettou van het eclioolschip 41 man telde, met de bemanning meegerekend een totaal van 60 vormend. Een derde telegram uit Dover ge dateerd, meldt dat het schip verging ter hoogte van Prawl Point tijdens den jongsten storm en dat de gezagvoerder en 23 opvaren den zijn verdronken of vermist wordeu. Ernstig is de tijding, dat slechts een sloep van de Comte de Smet de Naeyer gered werd. Toch hoopt men dat de geruchten, volgens welke nog 13 andere drenkelingen zouden opgepikt zijn, bewaarheid mogen worden. De kapitein van de Pendith Castle heeft Woens dagmorgen, dus daags voor de ramp, het schip outmoet voor Prawl Point. Het laveer de, er heerschte toen een zware storm. De geredden hebben 12 uren lang op zee rondgevaren, vermits de ramp Donderdag ochtend 7 u. 30 min- gebeurde eu de sloep eerst te 7 u. des avonds opgenomen werd. De verwanten loopen 't kantoor plathun d^pefheid ie onbeschrijfelijk. t Mgr. Wuifing. Naar wij vernemen is Mgr. Wuifing, die 2 April j.l. van Amsterdam naar Paramaribo vertrok, op deze reis den 5en April over leden en te Paramaribo, na aankomst der boot begraven. Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Mgr. Wilhelmus Wulfingh, bisschop-titulaiis van Combysopolis, apostolisch-vicavis, is geboren te 's-Bosch den 30 Mei 1839, priester ge wijd 1 October 1867 en benoemd tot bis schop den 6den Juli 1889 Tijdens het laatste verblijf van Z. D. II. hier te lande heeft hij meermalen met eene ernstige ziekee te kampen gehad, doch naar men meende was hij als volkomen hersteld naar Suriuame op reis gegaan. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van den Bosch, heeft benoemd tot pastoor te Berk dijk den Wel Eerw. heer H. M. Erastot professor aan het Seminarie te Haaren in de Theologia fundame"tslis eu Kerkelijke Historie: den Wel Et-rw. heer H. J. A. van Hapert; tot kapelaan te Tilburg (St. Anna) den WelEerw. heer A. J. G. Verschute; tot kapelaan te Helmond (H. Lambertus) den Weleerw. heer P. Pulskenstot kape- iaan te Oisterwijk den Eerw. heer J. Joosten en tot kapelaan te Kerkdrielden Eerw. heer A. J. J. Michelsde twee laatsteu priesters van het Seminarie. Waalwijk18 April 1906 hopen mijne geliefde Oom en Tante £N Hun dankbaar Nichtje ANNA. Waalwijk, 22 April 1906. t t Wij vervullen bij deze den t treurigen plicht L" kennis te geven, dat onze geliefde Moeder, Behuwd-, Grool- en Overgrootmoeder Weduwe van GORNELUS VAN HERPT, na een kortstondig lijden, tijdig voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, heden avond, in den ouderdom van 91 jaren, het tijdelijke met het eeuwige verwisseld heeft. Van uwe deelneming overtuigd, bevelen wij de dierbare Overledene in uw godvruchtig aandenken. JOHANNES KLEKX. JOHANNA M KLERX VAN 11 kept en Zoon. Baardwijk, ?3 April 1906. Brieven onder letter W. Bureau van dit blad. te Waalwijk, zal bij inzet op Dinsdag 8 Mei 1906 en bij toeslag op Dinsdag 15 Mei 1906, beide dagen ties avonds te 6 ure, ?er her- berge van PIETER MUTSAERS te Waspik publiek Aanvaarding bij de betaling der koop penningen vóór of op 1 Juli 1906. Grond- eu alle andere lasten voor rekening van kooper van af 1 Januari 1906. te Waalwijk, zal op Dinsdag 1 Mei 1906, 's morgens te 10 ure, ten verzoeke en ten huize van Mej. JOHa. BROK te Besoijen, om contant geld, publiek te Waalwijk, zal op Maandag 7 Mei 1906, 's morgens te 10 ure, ter herberge van G. ROIJMANS te Elshout, ten verzoeke van den Heer A. JANSEN te Hedel publiek te Drunen, bericht dat de ten verzoeke van de Erven der Weduwe CO RN ELI S PAAIJMaNS geveilde Onroerende Goederen onder Nieuw- kuik door inzet en verhoogiug zijn gebracht als volgt EERSTE KOOP. Een Huis met Erf en Tuin gelegen achter het erf vau Louis Ver- diezen ter plaatse //de Akkers' sectie C No. 1382 groot 10 aren, op f550. TWEEDE KOOP. Een perceel Bouw land gelegen in het Venbroek, Sectie C No. 72. groot 15 aren 50 centiaren, op 1 350 De toewij/.ing zal plaats hebben op Don derdag 26 April 1906, des namiddags 6 uur ter herberge vau DE BONT te Nieuwkuik. Bij de toewijzing zullen tevens verkocht worden om te betalen 1 October 1906 mits soliede borgen worden gesteld te Drunen, zal op Maandag 30 April 1906 des voormiddags 9 uur bij het huis bewoond door Willem van de Leur te Nieuwkuik naast de R. K. Pastorie ten verzoeke van het R. K. KERKBES'l UUR van Nieuwkuik De onkosten, bedragende 10 pCt. der koopsom, moeten dadelijk bij de toewijzing betaald worden en ue koopsom moet betaald worden 1 Octobei 1906 mits soliede borgen worden gesteld. te Kaatsheuvel, zal voor de Erven G. SCHRAÜWERS, op 3 en 17 Mei 1906, 's avonds 8 uur, bij den Heer AND. WIJ DEM A NS te Kaats heuvel, publiek MARGflRI Wij zijn de oudste en een der grootste margarinefabrikanten van Europa en wij garandeeren U, dat SOLO zuiver en zorgvol bereid is, uit de allerfijnste bestanddeelen, gekarnd met zoeten room. Zij is de fijnste kwaliteit margarine, die vervaardigd wordt. Haar frissche geur en heerlijke smaak en hare voortreffelijke eigen schappen evenaren volkomen aan die van natuurboter. Solo kost 45 ets. per pond en 221l2 ets per half pond. voorheen CREMER Co., Bolsward. Zilveren Med, Amsterdam 1883. IJZERAARDENBUIZEN DKAINEERBUIZEN. METSELSTEENEiN.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2