i'. Vlechtwerk. Wed. W. G. Vaags, BI oemen HAGEL. DE JONGH Co., FOTOGRAFISCHE KUSSTMlCHTIUG Specialiteit Artistieke erg rooting en C. Th. J. van den Bergh., Puntdraad eo Heiningdraad- H.H, Winkeliers en Caféhouder», Advertentiën. Notaris VAN HAM Notaris VAN HAM .j umcnj ae Fijns BLOEMWERKEN Mc. van Dongen Prima Sigaren W. F. S1MONIS Jr. FOTOGRAFIE ARTIKELEN WAALWIJK. Noorwegen. Reclame. Italië. Rusland. BINNENLAND. Een ouden vriend. verkoopen verkoopen Het is nu de tijd om uwe veldgewassen enz. tegen hagelslagschade te verzekeren. Ik vertegen woordig eene prima Maatschappij die aan lage, vaste p emieën afsluit. PIEERE WEIJHEH, Hoffotügiaaf, yCllIW 's-Hertogenbosch, Kerkstraat A 113 Magazijn van Leeraar M. O. Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Opleiding voor practijk en examens. Marseille, Kleine Houtstr. 85-91, Haarlem. - V (0 J? Een Huis met Erf en Bouwland in den Berkdijk te Kaatsheuvel, groot 31 aren 80 centiaren. Eene zeer groote partij schoon e nieuw gezaagde Planken, als Achterdelen, kantdelen, schro ten, latten, ribben enz., geschikt voor timmerhout en allerlei ander gerief. Interc. Telefoon 176. Orthopaedische apparaten, Kunstledematen, Breukbanden en Lijfgordels, Artikelen voor Ziekenverpleging, MAGAZIJN van Brillen, Lorgnetten, Barometers Tooneel— en Verrekijkers, Messen en Scharen, Prima Amerikaansch Waalwijk. Haven. Prima groot knak model In Assurantiën. RAAMSDONKSVEER. 's—BOSCH, Schapenmarkt B 326. Openen Rekening Courant. Koopen en verkoopen Wissels op het buitenland, vreemde Muntspeciën en Coupons, tegen de hoogste koersen. Sluiten prolongatiën. Nemen gelden k deposito. Geven voorschotten op fondsen. Belasten zich met de uitvoering van Beursorders op Am sterdam, Londen, Brussel, etc. N B. Houden eiken Zaterdag zitting van 10 tot 12 uur, in het Hótel HET WAPEN VAN AMSTERDAM te Heusden. groot hertog van Baden ter vergeerlijking der heldhaftige zotter gezonden. De regeering besloot een nieuwe leger- wet in te dienen, waarbij een besparing verkregen wordt van 85,000 kronen, zoodat de geheele begrooting dan 12,54-1,000 kr. zou bedragen. De gewichtigste verandering is die in de oproeping der recruten, waarbij de linie regimenten en de huidige landweer bijeengevoegd, in 12 jaar-klassen worden ingedeeld. Alle mannelijke weerbare inge zetenen van 1550 jaar oud, zullen een nieuwe landweer vormen. De cavalerie zal uit 25 in plaats van gelijk nu 16 escadruns bestaan de artillerie zal met 4 stukken geschut voor elke briga de gewapeud zijn, tot dusver was dit met 6 stukken voor elke brigade. Ken gendar merie zal ingesteld, en reeds in vredestijd bij het leger ingedeeld worden, terwijl de gansche bergartiüerie naar Tromsö gebracht wordt. Het postcongres te Rome heeft iets ge vonden op de moeilijkheid om naar andere landen postzegel voor antwoord in te slui ten. Een commissie heeft zich vereenigd met het voorstel van het Engelsche post- bestuur, om een internationalen coupon in te voeren, die in het eene land gekocht, en in het andere land voor ten postzegel ingeruild kan worden. Maar het bezwaar dat zal worden gespe culeerd op het verschil iu prijs, wordt zoo niet ondervangen. Men koopt bv. in Duitsch- lnnd coupons, die daar 20 pfenningen kosten en zendt ze naar Nederland waar ze 121/» cent waard zijn. Daar moet nog iets op ge vonden worden. De Vesuvius. Professor Matteucci meldt van het obser vatorium, dat de Vesuvius volmaakt rustig is. Slechts nu en dan stoot de berg wat met zand vermengde dampen uit. Hoewel hef door den wind erg stoof, kon professor Mat teucci Dinsdag bij zijn beklimming vast stellen, dat de krateropening een grooten omvang heeft en zeer diep is. De omtrek is nu wel anderhalven kilometer. Van den kabelspoorweg vond de hoogleeraar nog slechts een paar overblijfselen. Sedert bijna drie jaar zijn de Tsaar en de Tsaritsa niet buitenslands geweest. Maar nu men met de bijeenkomst vau de Doema een kalmeren toestand in Rusland verwacht duiken er uit de hofkringen geruchten op over een nieuwe buitenlandsche reis van de keizerlijke familie. Einde Augustus of begin September zou een langdurig bezoek aan deu groothertog van Hesseu plaats hebben en men spreekt zelf-* vau een ontmoeting van den Keizer in zijn zwagers hoofdstad met twee andere monarchen eerst zou Keizer Wilhelm te Darmstadt den Tsaar komen opzoeken, dan koning Eduard. -• De Daily Telegraph meldt uit Petersburg De thans vastgestelde groodwetten die eerst daags bekend gemaakt worden, erkennen ook de bijzondere rechten, die bij den oekas vau October waren toegestaan. De Russen mogen voortaan elk christelijk geloof vrijelijk omhelzen, de joodsche leer en den Islam echter niet. «M Dr. Kuyper. De Correspondent van de Kölnische Zei- tung te Tanger meldde eergisteren Dr. Kuyper, de gewezen Nederlandsche minister-president, die sedert verscheiden maanden een studiereis maakt door de lan den om de Middenlandsche zee, heeft ook verscheiden dagen te Tanger vertoeft. Op het Duitsche gezantschap, dat sedert vele jaren belast is met de waarneming der Ne- derlandsche belangen in Marokko, hebben ter eere van Dr. Kuyper twee diplomatieke feestmalen plaats gehad, waar hij gelegen heid vond, met het diplomatiecorps te Tanger kennis te maken. Ook met mohammed et Torres, den vertegenwoordiger van dei) sul tan, heeft dr. Kuyper, iu tegenwoordigheid van den Duitschen gezant bezoeken gewisseld. Dr. Kuyper zet vandaag over Melilla en Oran de reis voort naar Algiers. Watersnood. De pachters van het kroondomein in Zee land, wier landen door den watersnood van 12 Maart overstroomd zijn geweest, zullen dit jaar worden vrijgesteld van het betalen van pacht. Mr. Gleiehman. De toestand van mr. Gleiehman, minister van Staat, is de laatste dagen meer achter uitgaande. De patiënt verlaat het bed niet meer. Vergoeding aan landweerpliehtigen. In de afdeelingen der Eerste Kamer heb ben sommige leden, „ernstig gewaarschuwd* voor de financieele gevolgen van 't toestaan van vergoeding aan behoeftige gezinnen wegens het gemis van den kostwinner tijdens landweerdieust. Zij verwachten, dat de regeering een zeer spaarzaam gebruik zou maken van de haar in deze toe te kennen bevoegdheid. Niet zoozeer wegens enkel herhalingsoefeningen, als wel voor 't geval de landweer in wer kelijke dienst mocht worden opgeroepen, in tyd van oorlog of oorlogsgevaar, «ou deze maatregel nuttig kunnen werken. Een ware vriend is hij die u in den nood ter hulpe komt. De Pink Pillen zijn gelijk ware vrienden die niet nalaten U ter hulpe te komen, telken male als Uwe ge zondheid bedreigd wordt. Ongelukkiger wijze genezen de Pink Pillen niet alles, maar zij zullen steeds goed doen als Uwe ziekte voortkomt uit de armte van het bloed, zwakte van het zenuwgestel. Deze ziekten zijn talrijk. De bloedarmoede, bleekzucht der jonge meisjes, blreke kleuren, benauwd- onregelmatigheid der vrouwen, slechte spijs vertering, verlies van eetlust, pijnen zijn toe te schrijven aan de armte en de onzuiver heid van het bloed. De neurasthenie, de prikkelbaarheid, de slapeloosheid, de zenuwpijnen moeten toe geschreven worden aan de zwakte van het zenuwgestel. Om al deze. ongemakken tegen te gaan, zullen de Pink Pillen steeds werk dadig optreden. Anderen hebben ze zoo voor U werkdadig gevonden, gij zult ze eeneens werkdadig vinden. De Heer W. C. Gravendeel, Brugwachter R. T. M. te Puttershoek schrijft „Sedert 2 jaren heb ik koorts gehad, ik verkeerde in zeer slechten gezondheidstoestand. Ge durende 9 maanden was ik erpliobi te bed te blijven. Gedurende dien tijd heb ik ver scheidene behandelingen zonder succes ge volgd. Ten slotte heb ik het besluit geno men de Pink Pillen te gebruiken en ik ben na het gebruik van slechts eenige doozen geheel en al genezen. „Men w et dat de koorts als eerste uitwerking heeft om de hoeveelheid der roode bloedlichaampjes op belangrijke wijze te verminderen, het bloed te verarmen. De mensch die een verarmd )loed heeft kan geen geregeld werk ver richten, want geen bloed, geen krachten. Juff. P. IJ. Kwaait,aal, stationstraat 65, Zaandam, 25 jaar oud, schrijft „Sedert langen tijd heb ik aan bleek zucht geleden, ik uiterst bleek. Ik had geen eetlust en geene krachten meer. De Pink Pillen zijn voor mij zeer gunstig geweeat. Zij hebben mijne gewondheid geheel en al hersteld. Verder kan ik bevestigen dat de uitwerkingen der Pink Pillen van blij venden aard zijn, want reeds voor twee jaren hebben de Pink Pillen mij genezen en sedert dien tijd ben ik nooit :i eer ziek geweest. Prijs f 1.75 (ie doos f9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Evenredige vertegenwoordiging. Dinsdag is te Utrecht onder voorzitterschap van mr. J. A. van Gilse de jaarvergadering gehouden der „Nederl. Vereeniging voor Evenredige Vertegenwoordiging.' De opkomst was zeer gering. De voorzitter hield zich overtuigd, dat, trad eenmaal het vraagstuk der evenredige vertegenwoordiging uil de sfeer der bespie gelingen over op het gebied der practische politiek, op ondubbelzinnige wijze zou blijken, dat de zaak vele aanhangers telt en de belangstelling in de laatste jaren belangrijk gegroeid is. Op een spoedig aanbreken van dat oogenblik staan de kansen thans gunstiger dan ooit. De Grondwetherziening is officieel aan de orde gesteld, en komt het daartoe, dan treedt daarbij ook evenredige vertegenwoor diging onbetwistbaar op den voorgrond. Daarom is er, vooral thans, alle reden moed te houden en krachtig te blijven roortwerken ter verwezenlijking van het doel der Ver eeniging. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heeren ror. S. A. van Aalten, te Rotter dam mr. W. K. F. P. graaf van Bylaadt, te 's-Giavenhage mr. J. A. van Gilse, te Arnhem C. E. van Koetsveld, te Rijsen- burg mr. L. P. M. baron Michiels van Verduynen, te 's-Gravenhage, en dr. W. H. Nolens, te Rolduc, terwijl gekozen werd mr. A. P. R. C. baron van der Borch van Ver- wolde, te Verwolde, Eerste Kamer. De voorzitter der Eerste Kamer wijdde eenige hartelijke woorden van deelneming in den ramp van St. Francisco, waarmee de minister van buitenlandsche zaken vol komen instemde. Bij de behandeling van dat tot heffing eener paardenbelasting in Noord-Brabant, laakte de heer Van den Biesen het z. i. schreeuwend onrechtvaardig door de Tweede Kamer genomen besluit om deze belasting gaande weg over 5 jaren te doen afloopen. De heer Van der Does keurde ook deze beslissing af, welke daarentegen door den heer Dojes en minister Rink werd verdedigd. De heer Godin de Beaufort stelde een motie voor om de mogelijkheid voor de toe komst te laten bestaan dat provinciën door heffing van speciale belastingen rechtstreeks de belanghebbende doen bijdragen in de onderhoudskosten van tolvrije wegen. De heer Van Houten, die paardenbelastin gen niet uit de rij der provinciale middelen wilde geschrapt zien, adviseerde tot aanne ming van het ontwerp met de motie. De minister achtte een motie onnoodig, want de mogelijkheid, welke daarbij gevraagd wordt, bestaat reeds. Komt Noord-Brabant met een voorstel tot tolheffing, dan heeft de minister zich slechts te houden aan de wel, die tolheffing als normale wijze van belas tingheffing toelaat. De motie werd intusschen aangenomen met 26 stemmen tegen 8 en het ontwerp daarop goedgekeurd. Spaar Margarine. De bekende Ant. Jurgen's Margarine- fabrieken te Oss, hebben weer een nieuw tntrk iu den handel gebracht, onder den naam van Spaar-margarine. De Spaar margarine is keurig verpakt in cartons van heel* en halve ponden de halve ponden k sten 221/, cent en de heele 45 cent. Elk carton van 1 pond bevat twee, elk carton van 1/# pond één spaarbankzege], ter waarde van 5 cent elk. Deze spaar ze gels zijn de origineele door de Rijkspost spaarbank uitgege ven zegels. Twintig daar van, geplakt op een origineel formulier der Spaarbank, geven recht op allekantoreii in Ne derland. De waarde dezer zegels wordt dus door het Rijk zelf gewaarborgd, in den vorm van geld op de Spaarbank, dat boven dien nog eene rente geeft van 2,64 p. Cl. De vereischie formulieren zijn bij lederen winkelier, die Spaar-margarine verkoopt, als ook op de postkantoren gratis verkrijgbaar. Naast de zeer doelt re ffeude-recLme wordt hier ook een algemeen belang gediend, ui. het spareu wordt er door bevorderd, terwijl andere cadeaux dikwijls de opgegeven waarde niet bezitten. Moge „Spaar-Margarine' haar weg vinden en daardoor velen een aardig spaarpotje bezorgen. Watersnood. Bij de firma Oosterbaans le Cointre te Goes, is verschenen: „De overstrooming in Zeeland,' h f 0,59. Een heel aardig werkje, vlot geschreven en voorzien van een aantal goede fotografieën uit de geteisterde strekeD. 't Boek is lezenswaardig te meer, daar (Ie opbrengst komt ten bate der noodlijdenden. De brochuren kunnen aan ons bureau wor den opgegeven. te Kaatsheuvel, zal op 8 Mei en 22 Mei 1906, 's avonds 8 uur bij de Heeren G. BERGMANS en C. v. d ASSUM te Kaatsheuvel, voor Peter VAN DER VEN aldaar, publiek te Kaatsheuvel, zal voor JAN BRAAT te Made, Maandag 7 Mei 1906, voorm. 11 uur, bij het hotel VAN DEN ASSUM te Kaatsheuvel, publiek FABRIEK vau Heelkundige Instrumenten, Uitgebreide keuze Machinale Slijp-, Polijst en Vernikkei-inrichting. O Groote voorraad. Lage prijzen. SPECIALITEIT IN BLOEMIST. - WAALWIJK. rechi model a f 7.p. m. f 10.p. in. in Vio en Vso klepfust. Leveriug franco huis, h contant. Niet goed, geld terug. Adres Ned. Sigarenfabriek „INDUSTRIA* STRATUM bij Eindhoven. AANBEVELEND, BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Vat is Nervin Onder de vele specialiteitengeneesmiddelen, zal zeer spoedig in ons land „NERVIN" een eereplaats innemen. Een aantal ziekteverschijn selen toch staat met de zenuwen in nauw verband. Prikkelbaarheid, overspanning, slapeloosheid en meer andere zenuwaandoeningen zijn door vele doctoren, met verschillende geneesmiddelen bestreden, en helaas, dikwijls met negatieve resultaten. Van „NERVIN" mag terecht ge zegd worden dat het nog nimmer heelt gefaald naast de goede werking paart het eene gemakkelijke doseering, daar er slechts EÉN eetlepel (15 gram) overeenkomende met een half likeurglaasje, 's avonds behoeft ingenomen te worden, om, gedurende den slaap, de zenuwen tot normale kalmte te brengen. Wanneer zulks eenige dagen trouw wordt nage- 1 efd, zal iedereen, die NERVINgebruikt, de goede eigenschappen en de geneeskrachtige werking daarvan moeten erkennen. Wat den prijs betreft, ook dat behoeft niemand terug t« schrikken, daar de ge neeswijze op bovengenoemde manier omschreveu, slechts IU (zegge tien centen) per dag bedraagt. Tevens paart „NERVIN", naast zijne niet te loochenen geneeskrachtige eigenschappen, nog eene eigenschap van zeer groote waarde voor den patiënt, n.l de zeer aangename smaak, vooral van groote beteekenis voor den zenuwpatiënt Het is een vast staand feit, dat zenuwlijders tegenover geneesmiddelen zeer kieskeurig zijn NERVINnu, laat zien zeer gemakkelijk toedienen, terwijl de hervieke grondbestanddeelen, door hunue scheikundige samenstelling, den waarborg leveren voor eene volkomen genezing. La société nouvelle de la Tbérapeutique. PRIJS PER FLACON f 1.50. Verkrijgbaar bij alle H.H. Apothekers en Drogisten. Te Sprang F. MAAT, te Kaatsheuvel MARINUS J. HEIJS, te Geer'ruidenberg J. VAN BA VEL, te Zevenbergsche Hoek Wed. SNELLE—Staal. T Elke flacon is voorzien van een groenen band JjUL Up waar0p voorkomt de naam en adres van het HOOFDDEPOT VOOR NEDERLAND

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6