e bemeenteiaadsvergadeiing. to Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand I NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Handelsberichten. ^3 O O W DRUNEN. RAAMSDONK. WAALWIJK. eenigingenwaarin beraadslaagd werd over het stichten van een diocesaan gesticht voor kinderverpleging. Er bleek, zegt de Nbr., bij de Vin- centianen warme belangstelling te be staan voor de arme verlatene kinderen, wier toekomst zooveel gevaar loopt door de nalatigheid of het wangedrag van ouders en verzorgers, want de opkomst was zeer groot. Het resultaat, waartoe na zeer zake lijke besprekingen de vergadering kwam, was dat de wenschelijkheid werd uitge sproken dat die conferentiën, welke zich nog niet geconstitueerd hebben als liefde werk voor kinderverpleging daartoe zou den overgaan. Verder werd in beginsel besloten, tot de oprichting van een diocesaan gesticht voor kinderverpleging. BESOIJ ENOnze gemeente heeit een zwaar verlies geleden. Gisteren overleed, in den ouderdom van 64 jaren, na eene korte onge steldheid, de heer Egidius Gernrdus de Bakker. In hem is heengegaan een eenvoudig werk zaam en rechtschapen man, die de belangen der gemeente niettegenstaande zijnu wankelende gezondheid gediend heeft, zoolang het voor dag hem was. Egidius de Bakker was lid van den ge meenteraad sedert 29 April 1884, wethouder sinds 6 Sept. 1886 lid van het zetterscollege der belastingen vnu 17 November 1884 naast deae publieke officieele betrekkingen, waarin hij zooveel heeft gedaan voor 't algemeen welzijn, riep hem zijn aangeuamen omgang, ijver in alles, waardoor het vakbelang, de kunst in de gemeente werd bevorderd tot verschil lende andere posten, als Hoofdman der gilde St. Crispijn en Orispinianus sinds 20 November 1881 voortB was hij president der sociëteit, „de Vriendenkring» en president der liederta fel Oefening baart Kunst» van Waalwijk en Besoijen Iu al zijn eenvoud was hij een man, werk zaam op veelzijdig gebied, zoodat onze ge meente in hem verliest een barer beste bur gers, wiens nagedachtenis iu dankbare herinne- ïing zal blijven voortbestaan DRUNEN. Bij do wed. Bergmans ouder deze gemeente stierf een dag of tien geleden eene koe, die later bleek te hebben geleden uan miltvuur. Een zestal katten uit de buurt die een weinig van het bloed gesnoept hadden stierven eveneens schielijk, ook de haan van gemelde weduwe viel plots kikdood van de roest, een zestiental weduwen in droefheid achterlatende. Woensdagavond hebben twee families die sinds lang iu ougeuoegeu leven, toon zij van een bid kwamen op straat ruzie gekregen Dit liep zoover dat men formeel aan 't vechten makten, en er flink met stokken'werd gesla gen, terwijl de vrouwelijke vechtenden danig met de nagels werkten. Ieder van 't gezelschap, dat uit 12 personen bestond werd meer of minder ernstig gewond. De politie houdt zich met 't onderzoek be zig, maar nu heeft natuurlijk niemand ietB ;edaan of gezien, zoodat er veel kans bestaat at allen wat krijgen voor hun vechtlust. gemeente brengen ter kennis van be langhebbende, dat de inspectie over de verlofgangers der militie te land die zich in deze gemeente bevinden, zal gehou den worden te Kaatsheuvel op Vrijdag 15 Juni des morgens ten half negen uur. Burgemeester en Wethouders van Vrijh.-Cappel brengen ter openbare ken nis dat verlofgangers der Nationale Militie, die dit jaar 'voor herhalings oefeningen onder de Wapenen moeten komen en en daartoe in de termen vallen zich tot bevoegde autoriteiten kunnen wen den om ontheffing, hetzij om onthef fing of vergoeding dan wel vergoeding alleen. CAPELLE, 3 Moi. Onze dorpsgenoot J Waarts, kweekeliug ann de openbare school in de Kom, slaagde gisteren bij het examen voor ouderwijzer. CAPELLE. Doordat de 12 jarige zoon van A. v. d. H. op de Hoogevnart struikelde, ge raakte hij ouder een koe, die hij met een touw leidde. De koe trapte hem tegen 't lichaam, waardoor de iouge werd verwond aan verschillende lichaamsdeeleu. Onder vele blijken van belangstelling herdachten de echtelieden W. Rijken en A-M. van Beek iu de Heistraat op Donderdag, don 3 Mei jl. den dag, waarop zij voor 25 jaren door den echt aan elkander verbonden werden. Reeds 'smorgens vroeg wapperde de Neder— landscbe driekleur in de buurt. Zij werden overladen met talrijke geschenken van veler lei aard. De jongelui amuseerden er zich des 'savouds zeer kostelijk onder het ledigen van een glaasje. Het feestje duurde tot diep iu den nacht. RAAMSDONKSVEER, 4 Mei. Dezer dagen ontstond in de woning van U. d. K. op het Fort alhier brand doordat kinderen tijdeus de afwezigheid der moeder met lucifers speel den Gelukkig werd het ongeval spoedig door de buren opgemerkt zoodat de schade niet groot is. Deze word echter door assurantie gedekt. WASPIK, 5 Mei 1906 Donderdag 3 Mei herdacht de Eerwaarde Moeder, Overste van het liefdesgesticht alhier den dag, waarop zij zich voor vijf en twintig jaren iu deze Ge meente vestigde. Dat het der geachte jube- laresso niet aan blijken van belangstelling ontbrak, kan men begrijpen. Moge zij nog een reeks van jaren op dezelfde waardige en verdienstelijke wijze haar hoog ambt blij ven vervullen tot heil van Waapiks inwoners die haren lietdevollen arbeid Bteeds op hoogen prijs stellen. DUSSEN, 4 Mei. Deze week is de konink lijke goedkeuriug ontvangen op de Statuten der Boerenleenbai-k alhier. HOOGEVAART. Iu verband met de poging tot diefstal, waarvan we iu ons vorig nummer een en ander mededeelden, diene nog, dat de eigenaars eerst niets vermistten, maar later tot de ontdekking kwam. Het meisje dat hij in zyu huis aantrof, ontkende alles, maar aan 't 8lot van de lade zat bloed, uit een wond aan hare hand. De maréchausseé deed bij haar huiszoeking, en ten slotte werd het hor loge gevonden, waarbij zij tegenwoordig wat en van schrik viel zij iu zwijm. Het onder hoek wordt voortgezet. VRIJH.-CAPPEL, 5 Mei. Met genoegen en tot aller tevredenheid kunnen we me.de- deelen, dat de heer G. M. Verhoeven te Capelle wederom als Voorzitter van het Waterschap de Binnenpolder van Vrijh.- Cappel is herbenoemd en tot secretaris penningmeester benoemd de heer M. Kuijpers, secretaris alhier. YVij twijfelen niet of beiden zullen met alle krachten die in hen zijn, de belan gen van het Waterschap behartigen. Burgemeester en Wethouders dezer KAATSHEUVEL, 5 Mei 1906. Benoemd Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim is benoemd de heer M. v. d. Wee tot secretaris dier commissie de heer A. v. Bokstel. l'rogruiuina. Het programma van de tooneelvereeniging nOlyinpm» voor het matinee met de a s. ker mis is als volgt 1. Hannes de kalverkoopman, Scène voor een heer. 2. Groote lui, Blijspel is een bedrijf. 3. Een parapluie uit d'ander© eeuw, V erzet. 4. De bruiloft van neef Janus, Duet. 5. De automaat, i'orzet. Ongeluk. Terwijl J. R- met zijue werkzaamheden bezig was iu de fabriek vau den heer M. v. Beurden, kreeg bij eensklaps van de machine een geweldigen slag tegen zijn hand. Deze zette oumiddelijk op. Direct moest hij zich ouder geneeskundige behandeling stellen, üok de stikster Joh. v. Stree moest de hulp vau een dokter iuroepeu, wijl zij eene naald dwars door e©u vinger kreeg. Onderwijs. Tot de openb. L. S. te Kaatsheuvel, Berk dijk eu Loouschen Dijk ziju resp. toegelaten 41, 10 en 7 leerlingen. Voetbalclub, a. s. Zondag om 12 uur zal er in het Hotel vau deu heer O- v. d. Assem eene openbare vergadering worden gehouden, ten einde te komen tot de oprichting van een voetbalclub. Alle jougelui worden uitgenoodigd tot een bezoek alsdan zullen ook alle mogelijke inlichtingen verstrekt worden. Er is een tijd geweest, dat de lichamelijke ontwikkeling der meuschheid op den voorgrond stond en de krans van laurieren iu zoo'u wed strijd behaald, als dc hoogste eer werd ge houden. Er is een tijd geweest, dat bij de opvoeding ontwikkeling der krachten als het hoofddoel beschouwd werd en de maatschappij mocht zich verheugen in een gehard eu vrij heidlievend volk, dat door dapperheid eu zui verheid van zeden uitmuntte. Er is een tijd geweest, waarin de eenige bezigheid vau een man bestond iu het oetenen zijner lichaams kracht. Kracht was het ideaal onzer vaderen beschouw de beelden uit dien tijd, wier verhe ven rust u een blik guut in het bewustzijn hunner kracht Er is een tijd geweest, dat het schooue geslacht geen eischen stelde be treffende rijkdom of aanzien of schoonheid, maar dapperheid, vlugheid eu sterkte iu hare oogen de schoonste eer was van een man. Aan zoo iemand wilde zij haar leven verbin den, wijl zij overtuigd was. dat zij in hem gevonden had „een pilaardie teerheid schraagt» Thans... o, Beschouw die nazaten ouzer vaderen en beslis zelf tot welk een lagen trap van krachtsontwikkeling ons geslacht gedaald is Van jaar tot jaar meer eu meer verval van krachten 1 Het is allerwege ziekte en ellende en tegenspoed! Wat is de oorzaak? En ik antwoord.... gebrek aan beweging, gemis aan zuivere lucht, verwaarlooziug des lichaams. Zeker, er kunueu iuvloeden op het lichaam werken buiten deze om, maar de hoofdoorza ken zijn ze niet. De vrije natuur vervangen door dompige werkplaatsen eu mulle fabrieken, de spelen in de open lucht verdrongen door afmattende inspanningen iu bedompte vertrek ken.... hoe kan het anders dan ontzenuwend werken op het gestel Ook de geestesont wikkeling is afhankelijk van de gezondheid des lichaams. «Slechts in een gezond lichaam huist eeue gezoude ziel.» En daarom, laat het ons eene plicht maken jegens ons zelve, jegens de maatschappij, jegens onze nazaten de ge zondheid van ons lichaam beter ter harte te nemen. Vooral n, jonge lieden, geldt deze weusch. Een schoon spel, dat dit doel na streeft, is reeds in een groot deel van het beschaafde Europa ingevoerd: het voetbalspel Erkende autoriteiten op hygiënisch gebied roemen om strijd den weldadigen invloed van dit spel op lichaam en geest. Gaat dnarom allen op ter vergadering om ook uwe kracht te geven aan de oprichting van de hier zoo physiek noodige voetbalclub Geslaagd. Wat een stalen ijver, gepaard met degelijke lessen, vermag, heeft bij het jongste examen voor onderwijzer getoond de heer G. Klijn, alhier. Ook 11. Donderdag slaagde hij voor het examen in de vrije en orde-oefeningen der gymnastiek te 'sBosch. Tot zijn dertiende jaar bezocht hij de openbare school iu de kom van het dorp. daarna waB hij 4 jaren schoen maker. 'Iu dit vak kreeg hij echter tegenzin eu zeide het vaarwel. Hij wendde zich tot ziju vroegereu leermeester, die hem met be hulp van enkele privaatlessen zóó ver bracht, dat hij de lessen aan de Rijks-Normaalschool te Waalwijk mocht volgen. Na deze lessen slechts l'/j jaar te hebben genoten, bood hij zich aan voor 't examen en slaagde met glans als ouderwijzer. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de onderwijzersexamens zwaar zijn en van jaar tot jaar steeds moeilijker worden, dan is het niet vreemd, dat dit geval groote verwonde ring wekt in de onderwijzerswereld. Dc vyanden van onze Vruchten. Dit zijn de vele insecten, die deu fruit oogst benadeelen. Doeltreffende bestrijdings middelen zijn gebleken de vaugbandm, die omstreeks Mei of Juni op 1 tk D/s Meter met een ijzerdraad om den stam worden gespannen, zoodat de draad ongeveer 2 cM. van den bovenkant is. Om het midden van den band bindt men een dun touwtje. Moet de draad zoo st'ak mogelijk zijn om het regenwater tegen te houden, het touwtje moet niet al te slijt gebonden worden daar de insecten alsdau niet in de kanaaltjes van den aan de binnenzijden gegollden band zouden kunnen kruipen eu alzoo In t doel gemist zou worden. In het laatst var. D.cember verwijde»! en verbrand men band en insecten. Fruittelers en allen die uw vruchten gaarne ongeschon den ziet rijpen past dit eenvoudig middel toe 1 De. Firma Blass Groenewegen, De Bilt bij Utrecht, levert een rol van 75 Meter, bevattende 300 M. vangbaud v*u 17 c.M. breedte, voor f 16.90; per Meter komt het up f 0.07, stukken van 4 Meter f0 28. Bloedige twist. Bij gelegenheid der markt van I Mei is te Someren 's avonds «eer duchtig het mes gebruikt. Een zoon van H. van D ont moette in een herberg P. van Doom laatst genoemden werd, zonder twist nog woorden gthad te hebben, onverwachts een mes in den buik gestoken, zoodat vier groote wonden zichtbaar waren en de ingewanden zoo goed als er uit hingen. De dokter vreest voor het leven van den getroffene. De dader is reeds getransporteerd naar Roermond. Men vermoedt, dat van D. een wrok op P. v. Doorn had. 's-Hirt. Ct. Door leeuwen verscheurd. Me Daily Express verneemt uit Blaulyre, in E'igelsch Middel-Afrika dat de stad Cho- rumo daar opeen nacht in Maart aangevallen werd dour een troep uitgehongerde leeuwen. Het waren er tusschen de vijfiien en twintig. Elf inboorlingen werden door de beesten verscheurd en verslonden bovendien deden zij zich te goed aan geiten, en ander vee Een deel der inwoners vluchtten in kano's op do rivier; de andere veischanste zich in hun hutten. Een ongehoorde bundietcnstreck. Woensdagavond is te Brussel eene onge hoorde bandietenstreek gepleegd, waarvan men lot nu toe nog geen voorbeeld kende. Een steenkolenhandelaar, M. K., bestatig de da» hij voor 1100 Ir, bestolei.. was. Hij veidacht zekeren Gielen, die nog nnar eene maand in zijnen dienst was en ontdoeg hem. Nu Woensdagavond rond half 7 op de le verdieping in zijn bureel aan zijnen h ss naar zittende, zag M. K hem met verwo: dering binnen komen om ecu bewijs va», eerlijkheid en goed gedrag te vragen, hoewel hij zelf bekende, de dief der 1100 I ie zijn. De patroon weigerde. Gielen deed alsof hij wilde henen gaan, doch bij de deur zijnde, draaide hij die op slot en stak den sl.u-.el in den zak. En toen, den patroon een revolver onder den neus houdend, be dreigde hij hem me' den dood. indien hij aanstonds het gevraagde certificaat op ma- papier gaf, alsmede eeden wLsel in blanco teekende. M. K. gehoorzaamde. Toen zegde de bandiet Gij zult mij doen aanhouden c -, om u dat c beletten, zal ik u binden. Doch op verzoek van het slachtoffer zag hij hieivao af en bevredigde zich met M. K. in zijne slaapkamer op te sluiten. Rond 7 ure kreeg de boekhouder van het huis, N. B, wonende in de Pascalestraat, een telegram, gereekend K., waarin hem verzocht werd, dadelijk naar het bureel te komen. Toen B. het kantoor binnen kwam. vond hij Gielen, die hem op het trapportaal wachtte met een revolver in de fceoe en een dolkmes in de andere hand. Ik moei geld hebben, zegde hij. Geef het mij of ik dood u 1 M. B. schudde zijn portefeuille leeg, der wijze dat de dief het zakje niet zag, waarin zes briefkeus van I0(i0 fr. slaken. Toch kreeg hij zoo nog 510 fr. en daarop ging hij henen, zeggend dat zijn mcestar boven opgesloten zat. Toen de dief vertrokken was, ging de boekhouder den patroon verlossen en beiden verwittigden de politie. Er werd een onderzoek begonnen eo toen bij een tweede bezoek in de bureeleu de agenten iu Giclen's scheurmand een kopij vonden van eenen brief, d en hij naar eene bank van Luik bad geschrever, haastte men zich deze alsook de poliiie dier stad te verwittigen. Te Luik was middelerwijl een vreemdeling per automobiel aangekomeu en afgestapt aan het Hotel de Suède. Hij liet rijn automobiel daar en reed in een huurrijtuig naar de bank, waar hij eenen wissel van 27,500 fr. aanbood, gctcekend K. De Bank had in den morgen een bericht ontvangen, dat die wissel zou worden aau geboden, met verzoek van hem uit te be talen. Maar eenige minuten nadien kwam een depeche van M. K. de Bank verzoeken daar de wissel in kwestie gestolen was. De Luiksche politie werd nu in hinderlaag gesteld en toen Gielen den wissel aanbood, werd hem de som neergeteld. Hij teekende de kwitantie eu wilde henen gaan, doch liep iu de armen van vier politieagenten, die hem bij den kraag vatten. Men vond in zijn bezit een dolk, een revolver en een 50tal kogels. M. K. en zijn boekhouder B. zijn nu naar Luik geroepen, om met den dief geconfron teerd te worden. (H. v. Antw.) Eeu monsterachtige misdaad. Een monsterachtige misdaad is te Lin- dau, een Beiersche haven aan het meer van Constance, ontdekt. Op het privaat van het afvaartstation üer booten voud men het lijk van eeu meisje, dat den hals was afgesneden. Het was nog warm toen het werd gevonden, zoodst de misdaad eerst twee uren te voren moet zijn gepleegd. Het slachtoffer is 7 jaar oud een dochter vau een Israëlitischen koopman. Het on derzoek, dat terstond door de de politie werd ingesteld, heeft nog geen spoor van den moordenaar doen ontdekken. Men vermoedt, dat deze uit Jodenhaat heeft gehandeld. Drie mcnscben verbrand Een rondtrekkende koopvrouw uil Metz had zich, nabij een hoogoven in de Luxem- burg<che gemeente Differdingen, aan den voel van een berg slakken te slapen gelegd rart haar drie kindereu twee meisjes van 18 en 5 jaren en een knaap van 14 jaren. Des morgeus stortten de arbeiders, die de vier slapers niet konden zien, gloeiende stokken p dolt berg uit met gevolg, dat het vieitul daar beneden door de gloeiende massa bedolven werd. De vrouw en de twee meisjes verbrandden, de knaap bracht er het leven nog pf. Een monsterachtige misdaad is te Liudau, een Beiersche haven aan het meer van Constance, ontdekt. Op het pri vaat van het afvaar&tation der booten »ond men h^t lijk van een meisje, dat de hals was afgesneden. Het was neg waiin toen het werd gevonden, zoodat de misdaad et rst twee uren te voren moet zijn gepleegd. Het slachtoffer is 7 jaar oud en dochter van een Israëlietischen koopman Het onderzoek, dat terstond dooi de politie werd ingesteld, heeft nog geen spoor van den moordenaar doen ontdekken. Men vermoedt, dat deze uit Jodenhaat heeft gehandeld. Een tram in botsing mot een spoortrein. Op een electrische tramlijn buiten Loyn is een er. slig ongeluk gebeurd. Op den weg van Genas moet de tram een overweg van de spoor paSst.eren. De buoiueu wareu gesloten, want er was een trein in aautocht, maar docr een gebrek aan de rem kon de tram niet stoppen. Zij reed den boom door midden en kwam op de sp orbaan, waar de trein juist naderde. De locomotief reed tegen de tram en slingerde haar, door den schok, 20 meter ver weg. De bestuurder van den tram werd gedood en 15 passagiers werden gewond. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Druuen. Gehouden 27 April 1906. De voorzitter opent de vergadering. Alle leden ziju tegenwoordig. Als stemmiugsuummer wordt getrokken no. 2, zoodat de omvraag begint met den Heer 11. Willemse. De notulen der vorige vergadering worden gelezen eu na door het lid van Dal de op inerkiug te ziju gemaakt dat het de bedoeling van den Raad is, dat de gemeenteambtenaren iu geval van Rijkspensioueenng zelf de pen sioensbijdragen zullen betalen, vastgesteld. De voorzitter stelt aau de orde en doet voorlezing geven van de volgende ingekomen stukken. a. Missive van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Brabaut dd 5 April 1906 G w 7 9, houdende goedkeuring van het raadsbesluit vau 27 Maart 1906, tot toekenning eeuer bij drage iu de kosten der van wege deu Neder- landscheu Boud van de gemeenteambtenaren te houden tentoonstelling. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Missive vau bet bestuur van den Neder- laudscheu Boud gemeenteambtenaren houdende dankbetuiging voor de verleende bijdrage. Besluit als voor. c. Vaststelling van het kohier op de hon denbelasting 1906 na een kleine wijziging wordt bet kohier zooals bet door Burgemeester en Wethouders is opgemaakt, vastgesteld. d. Benoeming van een gemeente secretaris. De voorzitter deelt den Raad mede dat met ingang van 1 Juni aanstaande bet tijdvak waarvoor onze secretaris is benoemd, is ver streken. Burgemeester en Wetheuders heb ben daarom gemeend den raad te moeten voorstellen tot definitieve benoeming van een secretaris over te gaan. De ingevolge art 95 der gemeentewet opgemaakte aanbeveling wordt voorgelezen en bevat de namen van le Mar- tiuus Johannes Veltmau aftredend secretaris en 2e Antouius B.ok, onderwijzer. Tot stem ming overgegaan zijnde bekwam de heer Martinne Johannes Veltmau zeven stemmen, zoodat deze met algemeeue stemmen is benoemd. De voorzitter wenscht den secretaris geluk met zijne zoo eervolle benoeming die een sprekend bewijs is dat de secretaris steeds tot tevredenheid niet alleen van Burgemeester en Wethouders maar ook van de Raadsleden zij no diensten beeft gepresteerd. Spreker hoopt dat bij steeds met deuzelfden ijver zal blijven voortgaan eu dat zijne bekende vriendelijke dienstvaardigheid hem steeds zal trouw blijven. De Raadsleden feliciteeren eveneens den be noemde eu wenscbeu dat hij tot iu hoogen ouderdom daarvan plezier mag hebben De secretaris dankt den voorzitter en raads leden op de eerste plaats voor de eervolle be noeming eu op de tweede plaats voor de har telijke woorden eu goede wen6chen zooeveu uitgesproken. Zeer gaarne zegt spreker neem ik deze benoeming aan en hoop in mijn ad ministratieve toekomst steeds reden tot te vredenheid te geven. Gaarne verklaart hij zich bereid iedor in gezetene met woord en daad bij te staan. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord meer verlangend sluit de voorzitter de vergadering. Wederom was eene spoedeischend j vergade ring uitgeschreven die Donderdagmiddag ten 4 uur werd gehouden. Afwezig waren de heeren Timmermans, De Wit, De Bout en van Dongen. De Voorzitter «pent de vergadering en zegt dat deze 6poedeiecberde vergadering is bijeen geroepen naar aanleiding van een gisteren avond ontvangen schrijven van Mr 'lborbecka en Mr. Sassen, inzake het proces van Cooth. De Voorzitter leest alsnu de ingekomen brieven voor. Hieruit blijkt dat Mr. Thorbecke adviseert om iu hooger beroep te gaan. De Voorzitter zegt dat Mr. Thorbecke z. i. gelijk heeft en leest eenige art. voor. Hierna stelt hij voor in hooger beroep te gaan. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be sloten. Hierna wordt de vergadering gesloten. WAALWIJK, 3 Mei 1906. De jaarmarkt werd druk bezocht, er was veel aanvoer ter veemarkt. Kalfkocien prijzen van f 155.tot 215.— Kalfvaarzen prijzeu van f 150.— tot 185. Weivee prijzen van f 95 tot f 195. Wei lammeren aangevoerd 407 stuks prijzen van f 6.75 tot 12. Varkens aangevoerd 240 stuks prijzen van 18.— tot 115, Boter aangevoerd 729 kilogr. prijzen vanaf 1.06 f 1,14. Eieren prijzen van 3 tot 3'/s cent per stuk. Dc huidenmarkt leverde deze week geen bijzonderheden op. Er blijft voort durend goede vraag heerschen, hoofd zakelijk voor goede soorten, zoowel in zware als in lichte. Daar de slachting in La Plata voor zomerhuiden geindigd is, zal men, dewijl deze veel vroeger is op gehouden en dus veel minder heeft op geleverd dan andere jaren, wellicht met een grooter aantal tusschenseizoen- en winterhuiden van de markt komen. Voor de looierij is dit minder gewenscht, vooral omdat de prijzen nog steeds hooger gaan. De behoefte laat zich overal merkelijk gevoelen. Nu eerst schijnt het deficit in de looierijen, tegevolge van den oorlog in het oosten, zijn uitwerking te doen. In het buitenland was de handel in leder zeer levendig, zonder dat echter'de prij zen belangrijk zijn gestegen. De markt is evenwel zeer vast en men heeft ver trouwen in de toekomst. Voor militair gebruik komt overal meer vraag. Voor vreemde looimiddelen bestaat goede kooplust. In eikenschors, vroeger de hoofdschotel der looierij, is de handel stiltegen de aanstaande campagne van het nieuwe gewin verwacht men wel meer bedrijvigheid, maar om een voor beeld te geven van het beduidend min der gebruik dezer uitnemende looistof, kan dienen, dat er slechts ongeveer s/ gedeelte in ons land gebruikt wordt van een 20 tal jaren herwaarts, ondanks, dat de leerproductie ontzaggelijk is toege nomen. DUSSEN, 3 Mei Boterprijs per K.G van f 0,92, f 1.13, Middel prijs fl.06. Aanvoer 216 K.G. Eieren 10,70 de stuks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was hedeu op de mijn hoogste prijs f 1,12. middelprijs f 1,10. laugsti prijs fl, GEBOREN: Jacobus, Josephus, Leooardus,Maria z. v. J. J. M. van Riel en A. L. W. M Janssen Joscphina d. v. J. A. Bakkeren W. van Schijudel Adriauus z v. J. A de Bruine en W. van Kuik Marlinus 1 v. J. A. de Bruine en VV. van Kuik Huberlus z. v. A. van Breugel eu 16. H M. Verhuist Alberius Antouius Maria z. v. H. H. A. van Es en G. H. G. Kruit wagen Judccus z. v. A. J. J. M. van Iersel eu P. M J. Timmermans. OVERLEDEN: Minke Bosiua echigenoote v^u H. Bijlhout 62 jaren Johannes Coruelis Stokwielder echtgenoot van J. Timmerman 29 jaren Ann* Maua Wilhelmina va den Broek 7 weken A 1 tonius van Ierse echigeuoot van J. H. van Nueneu 78 jaren GEHUWD: Adriauus van Zon 26 jaren en Pe- ironella llendriku Leijrens 22 jaren Jo hannes Schoemans 26 jaren en Adrian Herman 26 jaren Anloine Joseph. Maiie van Laarhoven 32 jaren en Anna Theodori Gonzaga van Delft 25 jaren. O— BAARDWIJK. HUWELIJKSAANGIFTEN: Wilhelmus Marinu» vau Helvoirl 23 j. en Anna Muiia Janbet 25 j. Johannes Pullens 28 j. en Jacob» Maandonks 25 j. Hendrik Mulder; weduwua r van Maria van Amelsroort en Christina Pullens 57 j. en Anna van 01- denbeek weduwe van Leonardus Johannes Kusieis 65 j. Antouius Jusefus Pet-us JausseD 23 j. eu Arnolds van Herpt25j.— Adriauus van der Souden 33 j.enJohann» van Drunen 23 j. GEBORENCornelia Maria d. v»n Th. Pullen» en Fr. Maas Leonarda PetroDella d. \at J. de Munnik en C. Hesselberth Marti- dus Johannes Hendrikus a. van A. A. van den Heuvelen P. van de Wiel Antoniui z. van A Leijtens en J. Papenhoven. Marinus z. van J. A. van der Mee en J Pullens Josephus z. van Ch. Thijssen en C. J. van Heeswijk Petrus Andriei z. van P. van Woenael en J. von der San- den Carolina Hendrika d. van P. vbl Mierlo eu E. Klijberg. OVERLEDEN: Petrus Leijtens 13 d. Jat Quirijns 76 j. Wilhelmina Vesters wed van Adiiuau Leijteu 87 j. Piet Leijteuf 10 m. Johunues Verhoeven wed. \an Cornelia Maria Hoppen brouwer 77 j - Johanna Leijtens weduwe van Jobanne Burmanje 80 j. Johanna Oomens wed vau Cornelus van Herpt 90 j. Bernardui Michaëlis Fens wed. van Helena van Dijk 69 j. 0 DRUNEN. Over de maand April. GEBORENAdrianus Johannes s. van Martinui Eugenius Brands en Helena van Drunen- Leonardus Marinus z. van Adrianus Cou- wenberg eu Adriana Maria Verhoeven Johannes AdriaDue z. van Heudrikus Je- hoel en Theodora van Venrooij; Godefri dus Johau z. vau Martin us Visscher ei Johanna Snijders, Gijsberdina Maria d. val Leonardus Klerks en Francijna Ballier Lucia, d. van Johannes van den Bosch el Adriana van Sou Tjitske Renske Eliss beth Maria d. v&n Gerhart Knot en Hen riette Anna Cornelia van Krugten.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10