Nummer 38 Donderdag 10 Mei 1906 Tweede Blad. J 29e Jaargang Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL i WAALWIJK, 9 Mei 1906. Itunds vergadering. Vergadering van den Raad der Gemeente WAALWIJK, op Vrijdag 11 dezer, de* namiddags ten 68/4 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van Int raids- besluit tot heffing van havengeld. 3. Voorstel tot het voeren var. een rechtsgeding i:i hooger beroep, in zake proces van Couth 4-. Voorstel tot wijziging van het raads besluit regelende de jaarwedden van onderwijzers aan de Openbare School. 5. Voorstel tot verhuring van 't post kantoor aan het Rijk tot 31 Juli 1907. 6. Wijziging der begrooting, dienst 1905. 7. Aanbieding van het primitief kohier van den hoofdelijken omslag 1906, Hoogst aangcslagcnen. Op de lijst van hoogst-aange«lagenen in de Rijks-directe belastingen komen o. m. voor A. van Losel, Waalwijk geb te Udon- hout 12 Mei 1827. M. A. van Loon, Waalwijk geb. te Waalwijk, 23 April 1865. J. B. Timmermans Wz., Waalwijk geb. te Waalwijk 22 Maart 1840. J. Timermans Wz. Waalwijk, geb, te Waalwijk 25 Maart 1834. II. J. M. Witlox te Waalwijk, geb. te Waalwijk 14 December 1861. P. 'I. C. Wijten te Waalwijk geb. te Waalwijk 30 September 1839. G. Branderhorst Jzn. te Heesbeen c. a. geb te Heesbeen c. a. 26 Oct 1826. 0. L. Bressers, te Dongen, geb. te Dongen 25 Dec. 1856. P. van Gastel, te Dongen, geb. te Terheide 15 Sept. 1839. M". G. J. H. Heere, te Raainsdonk, g.rb te Raamsdouk 17 Febr. 1843 S. D. Lankhuijzen te Raamsdonk, geb. te Raamsdonk 13 Dec. 1857. Mr. P. H. Loc ff. te 's Hertogenbosch, geb. te Baardwijk 12 Oct. 1864, B. A. Middelkoop te Capelle, geb. te Cupelle 12 Oct. 1845. J. Qui rijns te Capelle, geb. te Sprang 12 Jan. 1827. W. Qui rijns te Capelle geb. te Capelle 23 April 1834. C. De Roon, te Capelle, geb. te Capelle 20 Dec. 1850. M. J. De Roon, te Wijk c. a, geb. te Capelle, 14 Maart 1876. W- De Roon, te Waspik, geb. te Waspik 7 Aug. 1853. A. M. Van Rooy te 's Hertogenbosch, geb. te Drunen 3 Sept. 1855. G. H. Simoni* te Raamsdonk, geb. Ie Raamsdouk 21 Aug. 1844, H, A. Stains, te Dongen, geb. te Rotterdam 27 April 1857. P. Th. Stornebriuk te 's Bosch geb. te Leeuwarderadeel 19 April 1853. Jhr. Mr. E. J. B. J. M. Verheijen, te Loonopzaud, geb. te 's Bosch 3 Deer 1864 G. Vermeulen Wz. te Capelle, geb te Capelle 30 Aug. 1844. D. B. Vos Tzn., te Wijk c. a. geb. te Wijk c. a. 13 Sept. 1866. Medaille wedstrijd. Heerlijk weder begunstigde Zondag de groote onderneming die onze jeugdige voetbalclub W. V. zoo flink heeft aangedurfd en die met zulk een succes werd bekroond. Ten 11 uur arriveerden de deelnemende ver- eenigingen aan den eersten grooten medaille wedstrijd en werden ontvangen op de boveu- zaal vau den heer Christ van der Werff. Te ruim 12 uur trokken de deelnemende clubs, voorafgegaan door de harmonie FEspérance, me» vroolijkc marschcn en omstuwd door eene steeds aangroeiende menschenmassa naar het terrein, dat uit stekend was iu orde gebracht, zoowel wat speelterrein, afbakeniugs-maatregelen als plaatsen voor het publiek betrofin 't kort, de regeling was uitnemend, daar was èn door de spelers en door 't publiek maar één roep over. De rangen vulden zich meer en meer, 't publiek van Waalwijk en omstreken toonde wel belangstelling, 's Middags was de toeloop kolossaal, werd de verwachting verre overtroffen. De strijd begon. „Sparta" van Geertruidenberg en 'i tweede elftal van Wilhelmina" 's-Bosch kwamen in 't veld. üe spannende wedstrijd gaf weldra te zien, dat Wilhelmina sterker was dan Spirta, hoewel back en keeper uio<i' spel gaven. Het slot was 31 in T voordrol van de Bossche club. Om hall twee was deze strijd geëindigd en was er een uur rust Des middags groeide liet publiek steeds aan, 'i was er druk en ge zellig. Een spannende kamp begon tusschen ,,'l 7. sde* Breda en „Willem 11" Tilburg. Voor „half time" speelde 't Z*ade slapjes, maar daarna kwamen ze flink opzetten, en gaf het een mooie strijd te aanschouwtn Will em II sprelde uitstekend, ook Lier traden keeper en back op den voorgrond, en was 't einde 21 in 't voordeel vn« Tilburg. S ,aru en Ze*de vielen dus af, de be slissing moest gestreden worden tusschen „Wilhelmina" en „Willem II" deze si rijd ving ten half vijf aau onder groote belang stelling allerzijds. Aan beide kanten werd goed en met vuur gespeeld Tilburg haalde het eersle punt, kort daarna doelpuntte ook Wilhelmina die vooral na half-time hoogst interessant spel gaf en vooral in vlugheid uitmuntte, nog mocht het ieder gelukken een goal te maken, zoodat bij 't einde 22 stond en de wedstrijd met een kwartier moest worden verlengd. In 't volle vuur van 't spel, deed zich toen een jammerlijk incident voorden Bosch be weerde te. hebben gedoelpunt, Tilbuig be twistte. datde. scheidsrechter met grens wachter, hoewel eerst toestemmende, weifel den, zoodat een woordentwist ontstond, beide partijen 't spel slaakten en Tilburg een protest indiende bij de commissie. Wij willen absoluut geen oordeel over de kwestie, vellen, dit laten wij natuurlijk aan ile commissie en aau bevoegden in deze over noch spelers, noch 'i bestuur, noch 't publiek waren 't over het voorgevallene eens; alleen we bejammeren liet dat dv ze zoo uitstekend geslaagde dag zoo eindigde, zoodat W. V. de medailles niet kon uit reiken e:*. de daaraan verbonden plechtig heden en gezelligheden niet het waardige slot van de/.eti genotvollen feestdag konden vormen Niettemin zijn de vreemde spelers en bezoekers zeer tevreden onr de organi satie enz. iels wat we zeer op prijs stellen en ons een waarborg is voor een tot weer ziens I De aangrenzende café's die hunne tuinen zeer goed en gemakkelijk voor 't publiek hadden ingericht, maakten goede zaken. Een woord van lof aan W. V. voor het door haar genomen initiatief, en van hulde aan de regelingscoinmissie voor de goede uit voering ervan. 't Was een echt Waalwijksch feest! Naar wij vernemen heeft de com missie het protest van Willem II te Til burg, tegen Wilhelmina van 's Bosch (zie hierboven), onderzocht en met algemeene stemmen besloten het gewraakte punt aan Wilhelmina niet toe te kennen en beide clubs uitgenoodigd 20 Mei a. s. opnieuw op 'i terrein alhier de beslissing voor de medailles te komeu spelen. Plotselinge dood. Verschillende plotselinge sterfgevallen doen zich den Datsten tijd in onze gemeente voor. Stierf Zondagmorgen eensklaps een kind van 9 jaren van C. v. N. in de le Zeine alhier, dat daags te voren nog goed gezond was, Dinsdagmorgen werd de heer C. M. schoen fabrikant en kerkmeester in de St. Antonius- parochie zeer plotseling uit 't leveu weg gerukt. Des morgens had hij nog in de kerk gecollecteerd en na zijn boterham gegeten te hebben ging hij een eindje wandelen. Hij ging wat rusten bij v. d. B., viel, terwijl hij een tas koffie wilde drinken, van zijn stoel alle hulp was vruchteloos, de man was reeds een lijk gioote ontroering wekte in de parochied it plotselinge steifge- val, van den flinken man, die men nog minstens een tiental jaren zou hebben ge geven. BAARDWIJK. Gepasseerden Zondag had bij den Heer van Cromvoirt de vergadering plaats der vakvereeuiging. Er werd een bestuur gekozen een 50tal leden waren tegenwoordig. Moge dit getal vertienvoudigen. Het voorloopig bestuur, dat bezig is een reglement saam te stellen, bestaat uit de heeren A Lombarts, president. B. Cools, secretaris. H. Maas, penningmeester. J. de Vries n P. van Mierlo Commissarissen DRUNEN. Zondag namiddag maakte de Nieuwe Harmonie eene muzikale wandeliug door ons dorp. De muziek en 't mooie weer brachten vele inwoners op de been, zoodat de geheele avond een gezellige drukte heerschte. De WelEerw. Heer Couwenberg alhier is benoemd tot adviseur der opgerichte schoen- makersvereeniging „St. Cryspiuus." Zoi dag na 't lof had in de Kerk alhier de plechtige prijsuitreiking plaats aan de kinderen die hun 4e Communie gedaan hebben. Na een hartelijke toespraak werdou de prachtige prijzen, bestaande uit mooie Kerk boeken, door den ZeerEerw lieer Deken uit gereikt. Zondag vierde Martinus van Weert en echlgenoote hunno 25 jarige echtvereeniging. Dat 't hun niet aan blijken van belaugstelliug ontbrak, bleek uit de vele geschenken door hen ontvangen, aoowel van bloedverwanten en vrienden als van de buurt. Wij lëliciteereu de jubilariseu hartelijk en hopen dat het hun gegeven moge zijn hun gouden huwelijksfeest te vieren. Naar men ons mededeelt zijn do dieven alhier druk bezig. Bepaalden zij zich tot het wegnemen der dakgoten enz thans schijnt dat tin of lood te hard voor hen te zijn, misschien ook wel te zwaar daarom hebben ze voor de verandering een pracht exemplaar van een konijn weggehaald, 't Is te hopen dat de ijverige politie er spoedig een stokje voor steekt. BESOIJEN. Tot lid vau het dagelijksch bestuur vau het Waterschap de Buitenpolder onder deze gemeente werd door stemgerechtigde ingelanden herkozen de heer C do Roon te Capelle en door stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap de Waarden ouder Besoijcn en Capelle de heer A de Bruijn te Vrijhoeven Cappel. 9 Mei. Gisterenmorgen had onder groote belangstelling de begrafenis plaats vau den heer E. de Bakker In den talrijken stoet merkten wij op den Burgemeester, Secretaris eu het Gemeentebestuureene deputatie der Liedertafel „Oefening baart Kuust," de Gilde St. Criepiju, terwijl de baar gedragen werd door de leden der Doelen „De Hoop." SPRANG. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente maken bekend dat het door bon gedaan verslag dezer gemeente tegen be taling dor kosten verkrijgbaar is. LOONSCHEN DIJK. Tot ouderwijzer aan de Chr. School is de Heer F. A. Kerst be noemd. CAPELLE, 7 Mei. De leerling dei R. n. 1. te Waalwijk, J. Waarts, slaagde Zaterdag 11. te 's Bosch voor de acte vrije- en ordeoefeningen- DUSSEN, 8 Mei. Onze gemeente staat den 16deu Mei a.s. een zeer treffende gebeurtenis te wachten, wier wedergade iu de analen van Bussen wellicht niet te vinden is. Dan toch zal het den ZeerEerw. Heer R J. van der Heijden, Rector der Eerw. Zu ters Ongeschoeide Uarmelitessen op het kasteel van gravin d'Ursel alhier, gegeven zijn het zeldzame voorrecht te genieten zijn gouden priesterjubileum te vieren. Geboren te Waalwijk in 1828, voelde hij zich, gelijk zijne drie andere broeders, geroepen tot aen priesterlijken staat, waartoe hij in '56 do H. wijding ontving. Na ruim een jaar in het Bisdom Utrecht* te zijn werkzaam geweest verliet hij familie, vrienden en vaderland in '58 om in Amerika zich geheel aan den dienst van God te gaan wijden. Weldra zag hij zich benoemd tot pastoor iu de 50000 zielen groote stad Saginaw in de staat Michigan, in welke uitgestrekte parochie hij 43 jaren lang, de grootste afwisselingen in 't klimaat en de zware vermoeienissen van lange dag- en nachtreizen door ongebaande bosschen trotseerende, de sch 'onste en menigvuldigste bewijzen gaf vau onvermoeibaren ijver en de heldhaftigste priesterdeugdeu in den dienst des Heeren. Ten slotte dwongen zijn hooge jaren hem zijn parochie te verlaten eu hij keerde naar 't vaderland weer, niet om een welverdiende rust te smaken maar om hier zijn zegenrijkeu arbeid al is het ook op bescheidener voet, voort te zetten. En dat de Frausche zusters, hoewel banneulingen uit hun schoon vaderland (Moulius departement Alliers) hunnen nog kloeken en ijverigen rector weten te wnardeeren, dat zullen zij den beminden gouden Priester-jubila- rus toonen op den 16den en 17den Mei door die dagen tot ware, onvergetelijke feestdagen voor hem te maken. En dat ook de Katholieken van Dussen bij dit zoo grootsch en innig godsdienstig feest- zwowel door 't uitsteken der vlaggen als anders zins zich niet onbetuigd zullen laten, nog te meer niet, dnar het hier den jovialen, popu- laireu ZeerEerw. Broeder betreft, van hunnen nog steeds in dankbaar aandenken gehouden oud-hei der, dat verzekert ons de oprechte eerbiedzin, waardoor de parochianen van Dussen zich steeds jegens hun geestelijke overheid hebben onderscheiden RAAMSDONK, 8 Mei. Verleden Zondag werden de bewoners van Raamsdouksvcer in hunne Zoudagsrust gestoord door het geroep van „brand!" Door een tot nu toe onbekende oorzaak was er brand ontstaan in eene arbeiderswoning, staande iu de wijk Santdoel. Dadelijk hadden de vlammen zich verbreid tot de hoepelmakerij van den heer M Zijlmans, die iu een oogen- blik in lichte, iaaie stond. De inmiddels aan gerukte spuiten vau Veer en Dorp, alsmede die van het 8e Reg. Inf uit Geertruidenberg, konden, hoe uitstekend ze ook werkten, niet beletten, dat de hooipersen der heeren S. v. Dongen en W. d. Roon eveneens vlam vatten en tot den grond afbrandden. Door den vrij hoogen waterstand in de Douge konden de schepen, liggende nnaBt bet graanpukbuis van den heer Klein, nog bijtijds verhalen, anders waren ook zij een prooi der vlammen geworden. Verder werden ook de mattenmakei ijen van de heeren M. en S. Zijlmans, een negental woningen en verscheidene rietschelven door het woedende element verteerd. De schade wordt op anderhalve ton geschat Persoonlijke ongelukken kwamen bij dit ongeval niet voor doch een 200-tal werklieden zijn er door zonder werk. Dat deze brand nogal van beteekeuis was, blijkt wel hieruit, dat een bebouwd terrein van ongeveer 50 M. iu 't vierkant, thans in vlak veld herschapen is. Üp een afstand van 4 uur vielen er groote stukken nsch neder. Duizenden toeschouwers kwamen vau heinde eu ver toestroomeu, ten einde. hevig trauspirei rend, het grootsche schouwspel te zien. Gistereu schrok te Capelle het paard u A v R. alhier, doordat v li. een stok van een kuofwilg sneed en sloeg op hol. Het wilde dier f.chterhaaldè een wagen eu sprong daar met do voorpooten op. Het nerveuze ros, in zijn vaart gestuit, was weer spoedig de gehoorzame dieuaar van zijn meester. RAAMSDONK (Dorp). Vergadering vau Stemgerechtigde Ingelanden van het Water schap „De Nieuwe Buiteudijksche Ilooipolder" onder Raamsdonk op Woensdag den 30 Mei 1906, des namiddags oin 3 uur, teu huize van den Ileer C van der Plas te Raamsdonk. Doel is de behandeling der volgende punten 1. Rekening van inkomsten eu uitgaven over het tijdvak van van 1 Januari 1904 tot en met 30 Juni 1905. 2. Ontwerp-begrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1 Juli 1906 tot en met 30 Juni 1907. 3 Bespreking en besluit, van weder, al of uiet, trachten te huren de naweidpn der kade langa „De Gecombineerde aanwassen, onder Raamsdonk", en langs „Poldertje Achter De Hoeven, onder Raamsdonk", om te beweiden met vee of schapen. 4. Ingekomen verzoek van den wegwerker- polderbode, P. Verbunt, om verhoogiug vau salaris. 5. Hetgeen verder betreffende de vergadering wordt voorgeschreven door het Algemeen Waterschap8reglemeut voor Noord—Brabant 1904." K. K. Werkliedenvereeniging „St. Joseph" tot onderlinge steun bij ziekten en ongevallen te Drunen. (Goedgekeurd bij koninklijk besluit d.d. 26 Juli 1902 Staatsbl. No. 35). Op Zoudag 6 Mei werd door de St. Joseph- vereeuigiug (ziekenfonds) iu de zaal der Jouge- liugen-Cougregatie de jaarlijkecho algen eene vergadering gehonden. Ten 7 uur opende de President de verga dering met den gebruikelijken groet. Daarop speelde de fanfare eene schoone feestmarsch, gevolgd door eene keurige Fnu- tai8ie. Hiorna nam de President het woord eu sprak nagenoeg als volgt Zeer Eerxcaarde Heeren Mijne Heeren! Is het mij een waar genoegen u heden in zoo groote getnlen anuwezig te zien, aangena mer nog is het mij u hier een hartelijk wel kom te mogen toeroepen. Uwe vereereude tegenwoordigheid toch pleit voor uwe belang stelling in de goede zaak, is een bewijs van waar deering eu hoogschatting onzer vereeniging. Eu hoe zou men het ook anders kunnen denken Eene ondervinding van vijf volle jaren heeft geleerd, dat onze St. Joseph vereeniging is eene der nuttigste instellingen in de gemeente. Wij werklieden, wij toch weten wat het is, wauneer do werkman door ziekten of onge vallen niet in stant \z zij»' C,;idwerk te ver richten en alzoo te voorzien iu zijne uohoaften, in de behoeften van zijn gezin. Als leden nu van het ziekenfonds zijn wij zoo niet geheel, dan toch in grooten deele, voor zulke rampen gewaarborgd. Onbegrijpelijk, en betreurenswaardig tevens, is het derhalve, dat er nog zoovele werklieden gevonden worden die aarzelen lid te worden van de St. Josephvereoniging. Ia het om dat zij nog jong zijn en meenen dat er daarom voor hen nog geen gevaar voor ziekten of ongevallen bestaat Maar zien zij dan niet die tullooze voor beelden, hoe zoovele jeugdigen door ziekten van allerlij aard worden bezocht? Weten zij niet dat het minste ongeval, ongesteldheid van eenig lidmaat hen voor weken, ja voor maan den ongeschikt kan maken om te werken Of is hel misschien omdat het teveel kost? Zeker het kan bestaan dat de opbrengst voor sommigen bezwaar oplevert lid te worden vnn het ziekenfonds. Om hierin zooveel mogelijk te voorzien zijn door het bestuur drie ver schillende klassen gesteld, terwijl door tus- scheukom6t van den WelEerw. Heer Geestelijk Adviseur, reeds verscheidene onvermogenden in de opbrengst zijn tegemoet gekomen. En bovendien, het is toch algemeen bekend dat wekelijks menige stuiver wordt uitgegeven die bewaard kon blijven, vooral wanneer er sprake is door die bespaarde centen zich zelf en zijn gezin voor armoede eu gebrek te vrij waren. Of zouden er misschien nog gevonden wor den die meenen dat het eene schande is, lid te zijn van het ziekenfonds? Dezulken durf ik hier verklaren dat alle weldenkende lieden het eervol, loffelijK en prijzenswaardig vinden, wanneer de werkman wekelijks een kleinig heid weet af te zondereu, om bij ziekten of ongevallen in staat te zijn, van de alzoo op gebrachte en heepaarde centen, dat toch zijn eigen geld is, in zijne grootste behoeften te voorzien doch schande is het, wanneer de werkman zorgloos en verkwistend voortleeft, de goede en nuttige instellingen veracht, en bij liet minste ongeval, bij dj geringste ziekte de hand moet uitsteken om hulp en onder steuning te vragenen terwijl de eerste, in geval van nood, liefderijke hulp en onder steuning vinden zal, zal de andere met min* achting worden afgewezen. Katholieke werklieden van Drunen mocht gij allen toch tijdig inzien eu begrijpen het groote nut der St Josephsvereeniging Wilt toch niet wachten tot de droevige ondervinding u doet gevoelen wat onaange naamheden uw dralen u berokkend heeftmaar maak het besluit nog heden toe.tetrcden als lid van het ziekenfonds. Geachte Heeren eere leden en weldoeners, patroons, werkgevers en f gij allen wien het lot van den werkman ter harte gnat, wilt ook gij daartoe naar ver mogen liet uwe bijdragen, door uwe ouder geschikte werkliedcu en knechts, iu hun eig»n belang aau te speren, door uwe aanhouding als liet ware to verplichten, lid to worden vnn de St. Josephsvereenigingzoo zult gij mede- werken nnu het groote, het edele do.-l aan do verbetering van het lot van den werkman. Ik voel mij gedrongen hulde te breugen aan den EdelAchtl nivi lieer V o /.itter,-en de Achtbare Hetnh leden van d rand, die van af het eerste oogenblik \an derzei ver bestaan, onze vereeniging door jaarlijkeche geldelijke bijdrage hebben steund. Aauvaard EdelAchtbare HeermTïliTèfWiffl^. den oprechten dank van Druueus katholieke werklieden, leden der St. Josephr.vereeniging, die do hoop koesteren dat gij op den inge slagen weg zult voortgaan, eu in de toekomst zult blijven toonen, dat het lot van den werk man u na aan het harte ligt. Hulde eu dank voorzeker den WelEerw* Heer Geestelijk Adviseur onzer vereeniging, die zich zoo vele moeiten eu opofferingen voor liet heil van den werkman getroost. Moge 's Hemels mildste zegcuiugeu over vloedig op Hem nederdalen, eu het ons gege ven zijn nog vele jaren zijne gewaardeerde hulp en medewerking te ondervinden, dit is ons aller hartewensch. Dank aan mijne geachte medebestuursleden, die smaad en laster, de onvermijdelijke ge volgen van trouwe plichtsbetrachting, moedig trotseereo, eu vol ijver huuue beste krachten wijden aan het heil der vereeniging. Dank de geachte Heeren Eereledeu eu wel doeners, die zoo edelmoedig hunne offers brachten, en naar wij hopen zullen blijven brengen, tot steun der vereeniging. Moge Hij die gezegd heeft„een glas water iu Mijnen „Nnnm aan den minsten der Mijnen gegeven „zal zijn loon niet missen", moge Hij uw looner zijn op aarde, uw vergelder in de eeuwigheid. Dank no b het Bestuur der Congregatie en aan allen die zullen bijdragen, om dezen avond zoo gezellig mogelijk te doen zijn. Tot beslnit M. li. uit ik den wensch Moge ouder de bescherming van den H. Jozef onze vereeniging groeien en bloeien, tot eer van God, tot vreugd eu voldoening van alle weldeukenden en tot heil van Drunen» Katholieke werklieden. Na de2e rede, die geestdriftig werd toege juicht, bracht de liedertafel een paar schoone nummers ten gehoore. Uit het volledige verslag, deu ledeu vóór de vergadering aau huis bezorgd, blijkt: dat de inkomsten van af 1 Mei 1905 tot 1 Mei 1906 bedragen aan contributie der leden der eereleden lste klas 2de f 730.415 65.— 31.25 55.— 21.235 5 24 Giften Rente Boete Totaal f 908.17 Uitgaven Aan uitkeeriugen wegens ziekte f 661.73 Voor bewezen geneeskundige hulp eu geleverde geneesmiddelen 142.25 Aau 11. Missen, drukwerk, di versen Aan bode ophaalloon N.N Totaal 20.75 46 51 5.50 f 876.74 Batig Saldo f 31 43, waardoor het reserve kapitaal wordt gebracht op f 588.10-*». De aftredende bestuursleden M, van de Leur, President, de Kruif, Secre taris, A. do Krieger en J. van de Wiel, léden, worden met bijna algemeene stemmen her- kozen. De vereeniging telt op heden 137 leden. üe Geestelijke Adviseur, de WelEerw. Heer A T. J. Werners, bespreekt in het kort nog een paar artikelen van het Huishoudelijk reglement, oni de leden aau te sporen tot derzelver trouwe naleving. Eene onduidelijk heid iu het jaarverslag wordt door ZEw. toe gelicht. Zijn door deu President de werklieden reeds aangezocht tot toetreding als lid der vereeni ging, ook ZEw. maant allen daartoe aan en wel met het oog op de eerlang te verwachten wettelijke verzekeringsplicht Door Minister Yeegens is reeds bekend gemaakt dat het Wetsontwerp Ziektenverze kering gereed is om Zijn Departemeut te verlaten en behandeld te worden. Door eene Commissie zijn de voorbereidende werkzaam heden tot oprichting eener Diocesane Zieken fonds reeds beëindigd, en met het oog op de mogelijke aansluiting door onze vereeniging, wijst ZEw. op de voordeeleu van het iid maatschap. Verder niot6 meer te behandelen zijnde en niemand het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. KAATSHEUVEL, 8 Mei 1906. Mei—wandeling. Nauwelijks stond Zondag morgen de zon aan den hemel, of wij werden gewekt door de tonen der muziek. Een prachtige morgen Oudergewoonte zou onze harmonie „Apollo" eene muziekwaudeling maken. Gevolgd door eene talrijke schaar trok zij door de straten van ons dorp, door Capelle naar Waspik Waar zij kwam, overal mocht zij zich iu de levendigste belangstelling verhengeu. De ver schillende geldelijke bijdragen, welke zij op haren weg ontving, getuigden hiervan eu stelden baar iu staat een genoeglijk dagje door te brengen. Den'miideu gevers ouzedank! Contours. De schutters—vereeniging „St- Crispijn" zal

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5