H.H, Winkeliers en Caféhouders! Verzamelt gebruikte Postzegels Bureau Belhelem DE JONGH Co., Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand Prima Sigaren A. P. C. ROÖTHAERT, Uitvoeringen. Heeren Schoenfabrikanten! Inwikkelpapiop Vaals (Limburg.) Sport. Letteren, Kunst, enz. N aiidelsberich ten WAALWIJK. RAAMSDONK. Prima groot knak model TILBURG Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie. Ballen, Laken, Queuën enz, STE ia.a i ULiir j u Koopt uw bij ANTOON TIELEN. Billijke prijzen. Franco levering. Vraagt prijsopgaaf. van alle Landen zelfs de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de VV aalwijksche Stoomdrukkerij ~7 's-BOSCH, Schapenmarkt B 326. Openen Rekening Courant. Ivoopen en verkoopen Wissels op het buitenland, vreemde Muntspeciën en Coupons, tegen de hoogste koersen. Sluiten prolongatiën. Nemen gelden k deposito. Geven voorschotten op fondsen. Belasten zich met de uitvoering van Beursorders op Am sterdam, Londen, Brussel, etc. N.B. Houden eiken Zaterdag zitting van 10 tot 12 uur, in het Hótel HET WAPEN VAN AMSTERDAM te Heusden. De heer Simonie schrijft in denzelfden brief waar hij over het ouderwijs schrijft, dat hij gaarne alle lof toebrengt aan de brandweer van het garnizoen te Geertrnidenb rg die zoo bijzonder goed hun btst heeft gedaan bij het blusechingswerk. Ook de heer Timmermans en zijn gezellen van het Dorp hebben zeer veel bijgedragen tot beperking van den braud. Eere wien eere toekomt. De heer Timmermans. Het doet me genoe gen te hooren, dat de brandweer van het Dorp uitstekend heeft gewerkt. En hoe is het met die van het Veer Ik wil niet zeggen, dat die niet goed is, maar ik hoor er zoo weinig van zeggen. De Voorzitter Ik heb gehoord, dat de brandweer van het Dorp uitstekend is voor uitgegaan in den laatsten tijd, er was maar een roep over. Ik zelf heb er nietB van ge rien, want ik was juist een uur of twee voor den braud do stad uitgegaan. De heer Timmermans. Zijn er geen grati ficatiën verleend, is dat niet gebruikelijk? De Voorzitter. Ja, aan het garnizoen van Geertruidenberg is 'u gratificatie verleend van f 25 Bij den vorigen grooten brand in het Dorp in het jaar 1885 is f 40 gegeven, dus nu kan f 25 wel. In een schrijven deelen zij mede, dat de gratificatie dankbaar is aanvaard De heer Timmermaus. De brandweer van de gemeente zelf krygt die geen gratificatie, of is het salaris dat deze krijgt voldoende Is hier omtrent niets in een verordeniug bepnald. De Voorzitter, De verordening moet herzien worden, maar eerst de politieverordening dan kunnen daarin ook desbetreffende artikelen worden opgenomen. Voor 1 Augustus zal die nog worden herzien. Burgemeester en Wet houders zullen zich behalve door den secretaris, laten assisteeren door eene commissie Ik stel voor twee leden van het Dorp en twee van het Veer er in plaats te doen nemen en wel do heeren Timmermans, De Wit, Simonie en Van Dongen. We kunnen dan de volgende maand reeds beginnen. We zullen zien dat we een politieverordening machtig worden van een nndere gemeente van ongeveer dezelfde grootte, dan kunnen we aan de hand daarvan werken. De heer Timmermans. Na afloop der agenda wilde ik u een vraag stellen maar ik goloof het nu wel te kunnen doen. ik wilde u vragen of van de bestaande verordeniug de haven betreffende geen exemplaren worden gegeven. De Voorzitter. Als er nog voorhauden zijn, dan wel. Ik had dit uit willenstellen tot deze waren herzien. De heer Timmermaus. Ik doe u deze vraag omdat de secretaris van den hooipolder van de week van het hoofd der politie een schrijven heeft gekregen dat het grint te lang aan wal heeft gelegen. De Voorzitter. Het lang liggen van griut daar is zeer lastig voor de omwoners, daar de baldadige jeugd reeds een tal van ruiten heeft ingeworpen Nu pas nog bij van Laarhoven. Ja tot zelfs over de haven gooien ze de ruiten in. De heer Zijlmaus. Kan daar de politie dan geen toezicht ophouden De heer van Dongen. Op baldadige jeugd kan politie niet altijd toezicht houden. De heer Zijlmaus. Het grint heeft er nu juist drie dagen gelegen. De heer Timmermans. Wenschelijk is het dat de politie een streng toezicht houdt, want er wordt altoos een maflfca weggehaald, zoo ook in het najaar met de suikerbieten. De Voorzittar. Zou het niet gevonden kun nen worden dat elders gelost wordt. De heer Zijlmans. Neen, dat gaat niet. De Voorzitter. Als er eens meer voerlui aan 't werk werden gezet. De heer Zijlmans. Ook dat gaat niet. Nu zijn reeds 2 voerlui bezig. De Voorzitter. De menschen daar klagen steen en been. De heer Zijlmans. Maar kan de politie mid den in de kom der gemeente nog geen toe zicht houden. De Voorzitter. De baldadigheid der jeugd kan do politie niet beteugelen, dat kan in geen enkele gemeente worden gedaan. De heer Zijlmaus. Dat in het najaar de boel niet wordt weggehaald daarnaar kan toch wel worden gekeken. De heer Timmermans. Het bestuur van den polder is in 't geheel niet onwillig, want aan stonds na het ontvangen van het schrijven van 't hoofd der politie zijn maatregelen ge nomen. stelt de Voorzitter voor den aanslag zoo te handhaven. Met algemeens stemmen wordt daartoe besloten. 9 Ingekomen stukken. Do Voorzitter. Er is een schrijven van Ged. Staten ingekomen, houdende goedkeuring van het ia hooger beroep gaan inzake het proces van Cooth. Verder is zoo jven, juist voor de vergadering, door Kouings een schrijven gebracht waarin hij mededeelt, dat het hem niet mogelijk is geweest eerder een geschikt plaatsvervanger te vinden. Verder verzoekt hij de kantooruren zoo te stellen, dat hij altijd kan dienst doen. n.l. van 7 1/2-8 uur en van 10 40—12 1/2 uur en van 2 6 uur. Verder te benoemen tot plaatsvervanger telefoonhouder J. Heere. De heer Timmermans zegt nadat de Voor zitter nogmaals heeft gezegd welke uren wor den voorgesteld om te openen, dat juist 6-40 uur per dag het kantoor daarvoor dan geopend is. Vroeger was het acht uur, maar we moe ten un van den nood muur een deugd maken. Na een langdradige discussie wordt besloten aldus goed te keureu, doch de bepaling wordt er bijgemaakt dat Konings pogingen moet blijven aanwenden om tot hot vroegere aantal uren terug te geraken. Hierna wordt de openbare vergadering ge schorst en gaat de raad over in geheim co mité ter behandeling van punt 4 Vaststelling kohier hoofdelijkeu omslag. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat het kohier van den hoofdelijken omslag is goedgekeurd. Hierna heeft de verkoop van een partij los sen grond plaats, waarbij slechts twee koopers tegenwoordig wareu. Nadat deze verkooping is goedgekeurd en niemand meer het woord verlangt sluit de Voorzitter deze openbare vergadering. De Voorzitter. Als zooveel mogelijk getracht wordt het grint spoedig weg te krijgen is het goed hoelang heeft het er nu gelegen De heer Zijlmans. Nu maar 3 dagen. De heer van Dongen. Was het niet beter als het grint recht uit het schip werd gelost, zoodat het in 't geheel niet aan aen kant kwam te leggen. Als ik voorzitter van de polder was, wilde ik niet hebben dat het aan de wal kwam liggen, want er gaat veel te veel verloren, ik liet het uit het schip direct laden. De heer Timmermans. Als het een betrek kelijk groot schip is gaat dat, maar anders kan het niet zoolang blijven liggen, 'k Weet niet precies hoe dat is geregeld. Do Voorzitter. Een binnenschipper kan 3 dagen blijven liggen, doch nu wordt het be rekend naar de tonnenmaat. De heeren zullen nu echter wel zooveel mogelijk zorg dragen dat er geen last meer door veroorzaakt kan worden. Do heer Timmermans. We zullen de voerlui er nogmaals opmerkzaam opmaken, dat het grint er zoo kort mogelijk moet blijven liggen. De Voorzitter. Zooals de heer van Dongen heeft aangegeven is wel de beste weg, ook het voordeeligste voor don polder. De heer Timmermans. Dit jaar zal het zoo niet meer kunnen geschieden, doch in het vervolg zou het op die manier wel kunnen gebeuren. Ik dank ae heeren intusschen wel De Voorzitter. Ik heb het alleen maar ge daan voor de last. De heer Timmermans. Ik geloof dat volgens de verordening zoodra mogelijk gelost moet worden Als u kunt krijgen wij wel een verordening van u. De Voorzitter. Ik zal eens laten kijken of er nog zijn, bij hernieuwing krijgen alle leden er een. 7. Adres om ontheffing honden belasting. De Voorzitter. Van der Plas is aangeslagen voor een losloopende hond, dus moet nu f 1,50 betalen. Hij zegt nu dat hij echter een waak hond heeft voor zijn erf en verzoekt derhalve dan ook het bedrag te verminderen. De heer Timmermaus vraagt hoe of daar naar moet worden gekeken. De Voorzitter. De veldwachter zegt dat het wel een pleizierhond is. De heer Zijlmans. Hoever loopen de termen van een waak- of pleizierhcnd. De Voorzitter. Een pleizierhond is die, die losloopt en mede gaat wandelen. Na nog eenige discussie over dit onderwerp Tuurden. Het Concour8-hippique Zondag te 's-Bcsch gehouden, was slecht bezocht, vooral uit de irovincie wat ook geen wonder is, als men oedeukt, dat noch op de eene, noch op de andere wijze reclamo daarvoor in onze en andere streken wordt gemaakt. De deelname was daarentegen vrij groot te noemen en leverde t geheel een zeer spannend concours, vooral de springnummers waren belangrijk. Het concours morgen te Breda belooft zeer veel, belangrijke prijzen worden uitgereikt en er is zeer veel inschrijving. De Koningin en de Prins hebben van hunne belangstelling doen blijken door een paar prijzen ter beschik king der jury te stellen. Er wordt in 1907 te Londen een inter nationale paardententooustelling gehouden. Een totaal van 250.000 francs aan prijzen doet verwachten, dat deze tentoonstelling de be langrijkste zal wezen, die ooit gehouden werd. Voetbal. J. 1 Zondag had in het hotel Noord-Bia-- bant de algemeene vergadering plaats vauwege den Brabautschen Voetbalbond. In deze vergadering werd Willem II als kampioen van N.—B. over 1906 gehuldigd, hebbende geen enkelen wedstrijd in de com petitie van den Br V. B verloren. Wegens het bedanken van den bondsvoor zitter, dr. Stolz, werd gekozen de heer P. Arts, waardoor het bestuur werd samengesteld als volgt: P. Arts, vooizitter; M Vogel (Helmond) vicevoorzitter De Boer (Leiden) secretaris penningmeesterA. v. Beurden (Tilburg), v. d. Garde, M. Manrifz (Zalt Bommel) en v. Nynatten te 's Bosch coramis garissen. Verder werd nog besloten, dit jaar in 't begin van het speel—seizoen serie—wedstrijden to laten spelen te Tilburg. Te Haarlem zal een katholiek dagblad worden gevormd, waarvoor ten vennootschap is opgericht en waarvoor de N. Ilaarl. Cri, en Stad en Land zijn aangekocht. Keinbrundfeestcn. De gevelsteen in het Rembrandt-huis op de Joden Breestraat krijgt nieuwe jaartallen. Tot dusver stond er 16121665 aangege ven als den tijd gedurende welke Rembrandt aldaar woonde later is echter gebleken, dat deze opgave onjuist was en dat Rembrandt er van 1639 toi 1658 gewoond heeft. Thans zullen deze jaartallen op den steen sangebracht worden, een steiger is reeds voor het huis geplaatst en weldra zal dus deze verbetering aangebracht kunnen worden. Naar wij vernemen zullen voor de Rcra- brandtfeesten hier ter stede een twintigtal Heroldstrompetten uit bet Duitsche leger overkomen. Die zullen als bazuinblazers dienst doen. De feesten, vooral de optocht, beloven met algemeene deelneming, schitterend te worden. Te Leiden zal bij de onthulling van een monument de gehecle koninklijke familie, tegenwoordig zijn. Hendrik Ibsen, de belangrijke tooneel- schrijver is Woensdag in den leeftijd van 78 jaar, te Chris'iania overleden. Het wereldpostcongres te Rome is met zijn werk gereed gekomen. Voor het publiek is de voornaamste uit komst, dat de gewichtseenheid van den ge wonen brief van 15 tot 20 gram is ver heogd en verder dat voor elke 20 gram bo ven de eerste in buitenlandsch verkeer voortaan uiet meer 12 1/2, maar 7 1/2 et. (J5 centimes) zal berekend worden. Ongelukken. Te Aalst is Vrijdagmorgen de dochter van den veekoopman Wendels bij het waterputten voorover in den put gevallen, met het noodlottig gevolg, dat zij er levenloos werd uitgehaald. Op den spoorweg 's-Bosch-Tilburg is aan wachtpost 17 Vrijdagmorgen ge vonden het lijk van N. S-, "oud 58 jaar, vermoedelijk Donderdagavond door een trein overreden. Donderdag omstreeks tien uur had er aan den Paterswolder weg, bij Gro ningen een droevig ongeval plaats. Een tram kwam uit de richting van Paterswolde en daarnaast reden per fiets drie heeren. Uit de tegenovergestelde richting kwamen drie dames eveneens per fiets en een van haar, mejuffrouw B onderwijzeres aan een openbare lagere school te Groningen, week geheel volgen voorschrift rechts uit. Maar de drie heeren schenen dat voor schrift van rechts uitwijken niet te kennen en bleven kalm doorrijden met het treurige gevolg, dat mej, B. tegen een van hen aanreed en te vallen kwam. Haar rijwiel werd door de tram ge grepen en een eind meegesleept. Nood lottigerwijze bleven de kleederen van mej. B. haken in het kamrad van het rijwiel, waardoor de ongelukkige met het hoofd over de steenen een eind werd meegesleurd. Bewusteloos werd zij op genomen en binnen gedragen in de boer derij van den heer Pietersen, waar spoedig drie doctoren aanwezig waren om ge neeskundige hulp te verleenen. Donder dagnacht was het bewustzijn bij de zwaar gekwetste nog niet teruggekeerd. Er wordt gevreesd voor een ernstige hersenschudding. Een wonderdier. Bij den landbouwer J. Bonihuis Ie Ambt- Almelo is (zoo meldt ir.eu) gisteren een kalf geboreu, dat met recht een wonderdier genoemd mag worden. ILt dier heeft nl twee koppen, of liever (wee onderkoppen, liet bovendeel van den kop is abnormaal groot en breed. Ter hoogte waar zich anders de neuswortel bevindt, scheidt de kop zich in twee goed ontwikkelde bovenkaken met neus. Daar tussclien in liggen twee goed van elkaar gescheiden onderkaken, dij schuin tegenover de bovenkaken liggen. In iedcren bek be>ii'dt zich een tong. Verder heeft het dier drie oogen, aan eiken kant van den boveukop een, een in het midden, ter plaat se waar zich de bovenkaken scheiden. Het dier is tot nog toe goed gezond en drinkt melk met beide bekken. Dertien personen gedood. Omtrent het ongeluk op het kerkhof te Koniakau bij Tesehen in Oostenrijk-Silezië, waarbij, zooals geineldt door onzen corres pondent, 13 peisor.en door den bliksem ge dood zijn, vinden wij nader, dat 's middags om drie uur een geweldige wolkbreuk boven Tesehen en omstreken losbrak, gepaard met feilen hagelslag. B/en te voren had op liet kerkhof te Koniakau de teraardebestelling plaats gehad van deu grondeigenaar Farny waarbij talrijke personen aanwezig waren Vlak na de begrafenis brak het onweer los. Een groot deel der aanwezigen zocht een schuilplaats in den nabij gelegen klok kentoren. Nauwelijks waren zij daar binnen of de bliksem sloeg in den toren en in den dichten menschenhoop. Dertien personen waaronder de doodgraver, waren op slag dood 22 werden min cf meer ernstig ge- woud. Onder de dooien zijn 9 mannen, 3 vrouwen, waarvan twee moeders, en een schooljongen, die onder groote deelneming der bevolking te Koniakau en in het nabu rige Mistrzowitz zijn ter aarde besteld. Men raamt de schade door het onweer aangericht op meer dan 306,000 kronen. De slachtoffers van de oorlog. Het bureau voor statistieken aan het mi nisterie van oorlog in Japan heeft de op gaven van de geleden verliezen in den Ja- pinsch-Ruïsischen oorlog gepubliceerd. Gedood werden 47.125 man. Tengevol ge der bekomen verwondingen stierven er 11.424. Door ziekte omgekomen 21.802 to taal 80.378, waaronder 2113 officieren. De dooden zijn aldus verdeeld gendar mes. 64 infanterie, 64.485; cavalerie, 829 artillerie, 3 957 genie, 1.944; trein 8.130; geneesheereu en geneeskundig personeel, 517; veeartsen, 11; muzikanten, 3; aan ziekte overleden tijdens de campagne, 16.892, na de thuisreis 4820. In het bad verbrand. De zestigjarige heer Bateau heeft in een openbaar badhuis te Parijs een duchtig heet bad willen nemen en de kraan van het warme water laten doorloopen, terwijl hij in de kuip lag. Ten slotte werd hij door de hitte overweldigd en kon de kraan niet meer sluiten noch om hulp roepen. De mui werd dood gevonden door het personeel. Lijkenschennis. Wij vermeldden dezer dagen het visschen nabij de Klundert van twee lijken der op varende van de stoomboot Stad Brussel, die in het voorjaar aan de mond van de Kil verging. Voor wie weten wil, hoe liet met zulke ongelukkige in ons beschaafd land gaat, kunnen wij melden, wat de familie, die een der lijken herkennen ging, mede deelde. De kleeding was stukgesneden, de zakken opengesneden, de verlovingsring met geweld van de doode hand gestroopt, niets van waarde had de drenkeling meer bij zich. De naaste familie herkende hem ten slotte aan den eigenaardigen vorm van het hoofd en het bijzonder gaat gebit. FEUILLETON. Binnenkort m iken wij een aanvang met ons prachtig nieuw feuilleton, speciaal vo r ons geschreven en getiteld: „Het boek der Zee'. Het is boeiend van 'i begin tot 't einde. Iedereen abonneere zich tijdig, om in 't bezit van dit prachtwerk te komen. DE REDACTIE^ Wegens gebrek aan plaatsruimte inoeteu verschillende stukken aLook adver- tentiën voor ditmaal blijven liggen. GEBOORTEN Wilhelmus Henricus z v. J. P. de Haan en G. H. Verhoeven. OVERLIJDEN: Martinua de Bruine drie weken Johanna Hensen zeven weken. Von 1 24 Mei 1906. GEBOREN Adrianus Petrus zoon van J.Smul- deia en van A. M. Snijders Adriar.us zoon vun B. de Vries en van C- Boezcr Anna Mjria dochter van A. Cornel eD van J. PergéAdriunus Antonius zoon van J. Fijneman en van C. van Loon Adria nus Johannes zoon van A. J. Kamp en van D. van der Plas Cornelis Lvonardus zoon van J. C Wijen en van H. de Groot Wilhelmina dochler van B. J. van Se- ters en van VV. K. Pruijsters Amcrcntia Petronella dochter van P. van Strien en van J. v. d. Rappel Arnoldus Josephus Cornelis zoon van J. H. de Bont en vun H. C. van Dijk Clasina Maria dochter L. van Seelers en van J. Broekhoven Cornelia Maria dochter van B. J. H. de Bont tn van M. J. van Dongen Ar— nolda Dina dochter van A. Honcoop en van D. Nieuwenhuizen Simon Antonius zoon van SiuiOD Waas en van M. Ver schuren Allegonda Petronella Catharioa Anna dochter van A. J. ^an Rossum en van A. A L: Kuijten Henrica Maria dochter vao A. Broekmans en van Th. van Dongen Jacoba Wilhelmi na dochter van P- Pruyssers en van A. Vos Huberdini dochter van A. J. Lunkhuyxen en van A. E. van Dongen. 11UVV. AANGII'IEN: Johnnna Broeders 32 jaar en Elisabeth Petronella Snijders 24 jaar Petrus Antonius Franijois 38 jaar en Clara Maria Zijlmans 35 jaar. GEHUWD; Antonius WaDherus Hubertus Smeur 35 jaar en Maria Sophia Rubbens 27 jaar Thomas Hubertus Smeur 32 jaar en Hendrica Peironella Vissers 31 jaar Bastiann Wuyten 25 jaar en Adiiana Alle gonda van den der Lieden 23 jaar Jan Baptist Broeders 25 jaar en Petronella Maria Pauwels 23 jam Hubertus Jacob Oomen 23 jaar en Adriana Muria de Bruyn 27 jaar Marinus Petrus 7an der Kie boom 24 jaar en Anna Vise r 21 jaar Johannes Biocders 32 jaur en Elisabeth Petronella Snijders 24 jaar. 0\ERLEDEN Neelije Adrianus Roosenbrand 8 maanden Johanna van Beek 2 maanden Johanna Kanters 4 maanden Cornelia HdberdinaCa liarina Bouwens 11 maanden Adriaan Johannes van Dongen 2 rand. Johanna Bouwens 71 jaar ongehuwd Johannes Cornelis de Bont 63 jaar echtg. van Maria Anna Hoevenaar Cornelis van der Westen 81 jaar wedn. van Cuth «rina Petronella van Eeten y- Hendrik de Zeeuw 67 jaar ongehuwd Helena Drijvers 2 maanden. viteit en van kooplust en var. behoefte, zou me> zeggen, kan er wel niet geleverd worden. Nis in die mate süjg.n de prijzen van gelooid leder waarover te dezer plaatse herhaaldelijk is betoogd' ïlcn hoopt al zoo lang op eene betere rerhondino tusscnen huiden en leder, maar ze wil maar ni»i komen, en toch bestaat er veel en groote behoefii zoowel voor militair als voor particilier brnik, zooals de berichten uit het buitenland voortdu end luiden. De (eerprijzen gaan lang-, zaam voomit, zoodat er toch wel in de naait, toekomst op eene weer giiDstige marktpositie rekenen is. Inlandsclie en buitenlandsch eiken^ schors, met het oog op het a. e. nieuwe gew|, zonder hendel. Vreemde looimiddelcn aanhou-. dend vast met betrekkelijk weinig aanvoer. DOSSEN, 23 Mei Boterprijs per K.g! van f 1,15, f 1.25, Middelprijs f 1.20. Aanvof r 41 K G. Eieren f 0,70 de 2; stuks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was heden op de ram hoogste prijs f 1,13. middelprijs f 1,10. laseiu prijs f 1,02. B recht model a f 7.p. m. Èt f 10.p. m. in V10 en 1/so klepfust. Levering franco huis, contant. Niet goed, geld terug. Adrc-s Ned. Sigarenfabriek „INDUSTRIA' STRATUM bij Eindhoven. Reparatiën en levering van spoedig en tot, de minste prijzen. Vraag tekeningen en pi jiopgaaf 5e Klas. Trekking van 23 Mei. Getrokken prijzen. Prijs van f 1000 No. 1766 7348 7697 8295 17661 f 400 5445 7417 13968 f 100 11140 13237 Trekking van 25 Mei. Prijs van f50000 No. 18579 f 1000 72317042 f 300 m 10071 11826 18867 20845 r f 200 1839 2762 7124 8122 13534 18126 18636 1948419696 20630 f 100 1745 3053 6390 7333 9648 9708 15281 17706 J7724 18368 18826 WAALWIJK, 25 Mei 1906. Er was veel aanvoer ter hoornveemarkt en de handel was vlug, vooral weivee gaat vlug van de hand daar er overvloedig gras op de weilan den aanwezig is Als er wat meer warmte komt en de over lollige regenbuiën weg blijven belooft de hooi bouw zoowel als de akker en tuingewassen een goed beschot te zullen opleveren. Omtrent den fruitteelt zijn de meeningen ver schillend dair de nachtvorsten in sommige streken veel en op andere plaatsen weinig schade hebben aangericht. Kalfkoeien prijzen van f 170.— tot 240.— Kalfvaarzen prijzen van f 150.— tot 190. Wei vee prijzen van f 110 tot f 160.— Weilammeren aangevoerd 160 stuks, prijzen van f 5.tot 9.25. Varkens aangevoerd 160 stuks prijzen van f7 25 tot 114, Boter aangevoerd 688 kilogr. prijzen vanaf 1.15 f 1,25. Eierenprijzcn van 3 tot 3*/a cent per stuk. De huidenprijzen gaan nog steeds vooruit, ondanks dat het vvcrkseisoeu iu oude looierijen zoo zachtjes an zijn einde nadert. De 14000 eorgisteren teAntvverpen geveilde, door zeewater beschadigde huiden brachten ongeveer f3 per stuk boven taxaat op. Giooter bewijs van acti (wit en gekleurd), Duf en glanzend Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het Congregatie der Jongelingen te Drunen. Ter gelegenheid der kermis groote uit voeringen op Zondag 27 Mei ten 5 uur, Maand g 28 Mei ten V/3 uur en Dinsdag 29 Mei ten 7 uur Grande Soirée Ariistique Amusante te geven door den Heer Leopold, Illusionist Professor décoré. (Zie Programma.)

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10