Gemeenteiaadsvergadeiing. Derde Klad. provinciaal Nieuws, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL ummer Zondag 27 Mei 1906. 29e Jaargang. de den KAATSHEUVEL, 25 Mei 1903. Raamsdonk. ciio van WAALWIJK, 26 Mei 1906. Lcoboml. Donderdagnamiddag ten half vijf uur iad op de St. Pauluszaal eene algemeene vergadering plaats van den Leobond, lier in aanmerking genomen het gewich- igé punt dat in behandeling zou komen, naar slecht bezocht was. Opmerkelijk is het, dat het altijd dezelfde jersonen zijn die de vergaderingen be oeken en die er van weg blijven. Laten diegenen het van ons nog eens gezegt zijn dat het niet voldoende is lid te zijn, maar dat men ook zoo trouw mogelijk de vergaderingen moet bezoeken. Immers dan alleen is het mogelijk goede besluiten te nemen die de zienswijze der gehee e vereeniging weergeven, want een vijfde gedeelte van het aantal leden kan niet raar den geest van allen handelen, vooral iet daar de vergadering-bezoekende eden weinig in aanraking komen met e van de' vergadering-wegblijvende „ersonen of, indien zij met elkaar in aanraking komen toch nog niet over het 100 vereenigingsleven spreken. Daarom, gaat voortaan allen op ter vergadering. De president opende ten 4.45 uur de vergadering met den gebruikelijken groet en "riep allen een hartelijk welkom toe. 1-Iet is thans zoo sprak de president, zooals u bemerkt voor de tweede maal dat we hier bijeenkomen voor hetzelfde doel, nl. de behandeling van het onder werp dat in de vergadering van den 22 April met 70 tegen 60 stemmen werd verworpen, nl. de artikelen 4 en 5 van de statuten zoo te wijzigen dat men, wil :n lid van den Leobond zijn niet eerst lid van het ondersteuningsfonds behoeft te worden, maar dat men zich dan aanstonds kan aansluiten bij R. K. vakvereenigingen. Wellicht zal het u ongerijmd voorkomen, dat na verloop van een maand weer met hetzelfde onderwerp wordt voor den dag gekomen en dat zou zoo ook zijn, indien het be stuur niet was gebleken, dat op de vorige vergadering personen waren die een ver keerde meening hadden, die dachten in den geest van het bestuur te handelen met tegen het voorstel van die 60 leden te stemmen. Dit nu echter is een verkeerde op vatting geweest, daar het bestuui in t geheel niet tegen dat voorstel was, ik voor mij was er zelfs voor, hoewel m.i. vakvereenigingen en een ziekenfonds nauw aan elkaar moeten zijn verbonden. Maar ter wille van den vrede en de eensgezindheid onder de leden hebben wij gemeend heden wederom met het zelfde voorstel ter tafel te moeten komen. Ik geloof hiermede genoegzaam u te hebben ingelicht en verder moet nu ieder een maar naar zijn eigen gevoelen hande len. Mocht iemand nog nadere inlichtingen wenschen dan zullen hem die gaarue worden gegeven. Verder deelde de president nog mede dat van het bestuur der St- Paulusver- eeniging een schrijven is ingekomen, verzoekende op vergaderingen, onver schillig waar die worden gehouden, geen sterken drank te drinken en zulks door een besluit van eene algemeene vergade ring te doen bekrachtigen. De presi dent zegt dat zulks voor den Leobond echter niet noodig is daar art. 3, Hoofdstuk 6 van het reglement daarin al voorziet. Hierna leest de secretaris de notulen der vorige vergadering voor welke on veranderd worden goekgekeurd en vast gesteld. ,ii- De Eerw. adviseur het podium beklim mend, zegt dat de president hem ver zocht ook nog een woordje te zeggen. Hoewel, zoo zegt Z.Eerw., het de vorige keer duidelijk genoeg gezegd is, dat het bestuur met het voorstel meeging, zijn er zooals is gebleken toch nog misvat tingen voorgekomen. Het had misschien ook van meer invloed kunnen zijn als het bestuur het voorstel had overgenomen maar zooals ook de vorige keer gezegd is, kan het bestuur dat niet doen, daar ieder lid vrij moet blijven. Nu echter is gebleken dat voor velen, vooral voor jongelui, het bezwaarlijk was toe treden tot de vakvereeniging, daar zij eerst lid moeten zijn van het onder steuningsfonds heeft het bestuur gemeend deze vergadering te moeten beleggen en hetzelfde voorstel weer in behande ling te nemen, daar in de vorige ver gadering geen nieuw besluit kon worden genomen. Z.Eerw. hoopt dat nu wel een meerderheid voor het voorstel zal zijn te vinden en als het is aangenomen, dat allen zich dan zullen aansluiten bij de vakvereeniging, dat niemand dan meer onder een of ander voorwendsel achter wege zal blijven opdat een sterke, goed georganiseerde vakvereeniging het leven zal zien. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Tot stemopnemers worden benoemd de heeren G. van Huiten en J. van Velthoven. Uitgebracht werden 88 stemmen waar van een van onwaarde, 75 voor het voorstel en 12 tegen, zoodat nu met overgroote meerderderheid, de volstrekte meerderheid was 58, het voorstel is aan genomen. Een luid applaus bewees hoezeer de leden dit besluit lief was. De Eeiw. adviseur, zei hierna dat ook art. 3 van Hoofdstuk 2, bepalende de ouderdom van aanneming der leden, moest worden gewijzigd, dat dit artikel nu uitsluitend slaat op het ondersteunings fonds, en dat de Koninklijke goedkeuring op deze verandering zal gevraagd moeten worden. Alsnu bespreekt Z Eerw. nog in een kort woord het onlangs verschenen vlug schrift van de Kath. Sociale Actie han delende over Arbeidersverenigingen, dat gratis is verspreid geworden. Z.Eerw. zegt dit nu juist te willen bespreken, nu besloten is dat allen tot de vakvereeni ging kunnen toetreden. Ook wijst hij er *op dat de vakvereenigingen er niet zijn zooals nog vele denken, voor werk stakingen, het tegendeel is bewezen. Vakvereenigingen zijn er juist om deze te voorkomen, om misstanden langs or delijken en vredelievenden weg uit den weg te ruimen. Eerst als alles reeds is aangewend, en het dan nog niet baat, dan zal tot werkstaking worden over gegaan. Daarom moet een vakvereeni ging er ook voor zorgen, dat zij een goede weerstandskas heeft, want ook zonder dat moet ze nooit een werkstaking Voorts moet men ook niec een besluit nemen om het aan gaan. te spoedig werk te staken, men moet wel degelijk eerst onderzocht hebben of men er beter van wordt en niet slechter. Krachtig spoort Z.Eerw. allen aan lid te worden van de vakvereenigingen. Niet alleen de woelige elementen moeten daar zitting hebben, doch ook de kalme elementen hooren daar thuis zooals de heer van Vuuren in een lezing voor de R. K. vereeniging van Kantoor en Handelsbedienden terecht heeft opge merkt. De woeligen moeten er zijn voor de boel aan den gang te helpen, en de kalmen om geen ondoordachte besluiten te laten nemen, zegt Z Eerw. Een luid applaus viel denEerw-adviseur ten deel- De heer J. v. Oudheusden president van de schoenmakers vereeniging zegt dat van af nu gelegenheid is zich aan te melden als lid van de vakvereeniging. Een groot aantal personen gaven zich aanstonds op. De president van den Leobond deelde nog mede dat ook een vakvereeniging voor looiers in wording is en dat zij die hiervan lid wenschen te worden verzocht worden even na afloop te blijven om 't een en ander te bespreken. Nadat de president de leden nog had aangespoord een klein offertje te geven voor het stakings-comité te Boxtel, waar aan slechts door hoogst enkelen werd voldaan, werd de vergadering met den alouden groet gesloten. Telefoondienst op Zondag. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat, met ingang van 3 Juni 1906, het post- en telegraafkantoor te Waalwijk op Zon en feestdagen van 12.30 tot 1.30 nam. (Greenwichtijd), voor den rijkstelefoon dienst zal worden opengesteld. Inspectie. Blijkens vorenstaande bekendmaking zal de inspectie van verlofgangers plaats hebben op Donderdag 28 Juni, voorm. 8 uur. Wij vestigen de aandacht van be langhebbenden wel op de publicatie be treffende de vergoeding aan landweer- plichtigen. St- Vinccntius—Vereeniging. Uit het thans verschenen verslag der St. Vincentius Vereeniging conferentie Waalwijk blijkt, dat deze nuttige instel ling zich nog steeds in den steun van de* ingezetenen mag verheugen. Op verschillend en talrijk gebied was de vereeniging met vrucht werkzaam. Aan bizondere buitengewone giften werd dit jaar een flink bedrag en ook het aantal eere- en contribueerende leden ging weer vooruitvooral aan levensmiddelen, kleedingstukken en bestedingskosten werden flinke sommen uitgegeven. W. V. Morgen speelt het eerste elftal van W. V. een match tegen T.A-V-E.N.U. te Oosterhout op het terrein aldaar. Uoll- schoeisel In de Kaap. Volgens het verslag van den consul generaal A. C. v. d. Hoop te Kaapstad bedroeg de invoer in 1904 van schoe nen 691,449 pd. st. waarvan uit Holland afkomstig voor zegge 150 pd. st. Het is te hopen dat de pogingen van de A. N. B v. S. mogen s'agen en de Kaap-Ko lonie in de toekomst weer een flink afzetgebied voor Hollandsch schoenwerk moge worden. Broederliefde. 't Is Donderdagavonddrukte om de Welmijn-gescholden wordt er, en heftig gescholden,veel kijkers wel interessant. De een fluistert dit, de ander dat 't zijn buurlui en niet voor de poes geen van beiden. Wat was de oorzaak Naar men ons mededeelde dit. In de Wei mijn wonen eenige broers met een zus ter, die flink oppassend was en goed voor alles zorgde dat meisje krijgt zin om te trouwen dat mag niet dan maar eruit, wordt op straat gegooid zij moet een onderkomen zoeken bij een buurvrouw dat lukt zeer goed deze is menschlievend, maar neemt zich voor een der broeders even de les over zijne houding te lezen en alzoo geschied de Donderdagavond onder heftige scheld woordjes beiderzijds en groote belang stelling van 't van het zomeravond weder profiteerende publiek 1 Een slang. Woensdagavond had P. V. die met zijn zoontje over den Paralelweg ging eene niet alledaagsche ontmoeting. Toen hij bijna den weg af was kwam plotseling uit een boom een slang ge kropen en nog wel een die de lengte had van ruim een halven meter en een duim dik. Men durfde het dier niet levend meenemen en doodde het, wat echter niet gemakkelijk ging. Later heeft het dier, dat een pracht-exemplaar was en groen-geel van kleur, een tijdje bij den heer v. d. Broek ter bezichtiging gelegen. Waarschijnlijk is 't met een wagon schors meegekomen. Kermis. Onze kermis nadert weer zoo lang zamerhand en 't is ons aangenaam te kunnen mededeelen, dat de heer A. Gerris-Simons zich bereids heeft verze kerd van uitstekende krachten, om die dagen op Musis zoo gezellig mogelijk te maken- De eerste kermisdagen zullen tooneel- voorstellingen worden gegeven door het Ned. Tooneelgczelschap van Amsterdam, directeur de heer Delmente, en de overige dagen zullen het duo Faveur met Abra ham de Winter optreden. We hebben dus I niet te veel gezegd toen we hierboven sprakenvan »uitstekendekrachten"; nu we hopen en vertrouwen dan ook dat de heer Gerris veel succes met deze onderneming, om 't publiek iets goeds te bieden, mag hebben. De heer A. v. d. Werff krijgt wederom een prachtig orchestrion, ge dreven door electriciteit. Wat het kermisterrein zelf betreft, daarvan valt nog niets te zeggen 1 Frovinciale Staten. Tot lid der Provinciale Staten van Noordbrabant in 't district 's Hertogen bosch, is bij enkele candidaatstelling ge kozen, de edelachtb, heer L. L. M. A. Nieuwenhuyzen, burgemeester van Ros malen en Nuland. Dr. v. d. Steen, lid van Ged. Staten is heden 50 jaren lid der Prov. Staten. De feestviering heeft plaats in Juli. Verkiezingszaken district Oosterbout. In de alg. vergadering der kath kies vereeniging alhier, waarbij een 60 tal leden tegenwoordig waren, zijn de wijzi gingen in de statuten, onlangs in ons blad vermeld, met algemeene stemmen aangenomen. Iedereen kan nu lid wor den' en zich bij een der bestuursleden aanmelden. Door den heer Ferd. Wierdels voorzitter der kiesvereeniging Amster- IX werd indertijd met zijne bestuursleden in eene algemeene vergadering voorge steld bij den Bond een motie in te dienen waarin afkeuring zou worden uitgespro ken over het feit, dat bij de algemeene verkiezingen in het vorige jaar Mr. J. E J. N. Thijssen, penningmeester van den Bond. zich had laten candideeren tegenover den candidaat der eenig be staande R. K. Kiesvereeniging in het district Oosterhout. Daartoe werd dan ook besloten; een motie van afkeuring werd ingediend, met toelichting omtrent Grave en Zeven bergen. Nu is gebleken, dat deze motie, die tijdig genoeg bij den Bond is ingediend, niet*op 't convocatiebiljet voor de a. s. vergadering voorkomt, en werd thans de volgende motie te Amsterdam aange nomen >De Katholieke Kiesvereeniging Am sterdam IX >in de vergadering van 23 Mei 1906 kennis genomen hebbende van de Agenda der vergadering van den Algem. Bond van R. K. Kiesvereenigingen ,in aanmerking nemende de volledige volmacht door haar aan haren voorzitter cregeven, om voor de vergadering van dien Bond van 28 Mei e. k. voorstellen te doen spreekt haar leedwezen uit, dat motie omtrent de handeling van heer Thijssen in het district Oosterhout in Juni 1905 door haren voorzitter krach tens die volmacht tijdig ingediend, niet op de agenda voorkomt »verzoekt de algemeene vergadering van dien Bond dringend alsnog de in gediende motie te behandelen.* llergsche .Maas De Min. van Waterstaat a. i. heeft goedgevonden te bepalen, dat de nieuwe rivier, die ingevolge de wet van 26 Jan. 1883, gevormd is tusschen Hedikhuizen en den Amer, den naam zal dragen van »Bergsche Maas.* SPRANG. Tot tijdelijk onderwar aan de openbare school alhier is benoemd de lieer 11. Sprong uit Aalst. DUSSEN 24 Mei. Onze fanfare „Wilhelnina" was hedenmorgen reedB vroeg op pad om, naar oude traditie, op Hemelvaartsdag te gaan „dnnwtrappen". Rij hunnen roudmarpch door 't dorp wekten de lustigeu lonen menigeen uit den zoeten elaap. Een vrij zwaar onweer kwam circa 5 uur uit het zuiden opzetten. Een boom, vlak ach ter eeu huisje op de Nieuwe steeg, werd opeu- geapleten eu ging rakelings laugs de klaeren van een der vier meisjes, over dien weg uit den Polder naar huis keerende, zoodat haar kleeren geschroeid werden. Een ander dier meisjes kreeg eeu opgezette haud. 25 Mei. Omtrent het ouweder van gister vernemen we nog nader, dat ook een derde der 4 meisjes eenig letsel aan den voet heeft gekregen, zoodat deze is opgezwolleu en twee koeien van deu heer P tic Koon te Capelle in deu aanwas alhier door den bliksem zijn gedood. Na een driedaagsche retraite, gegeven door deu ZeerEerw. pater Boomaars, deden 1 1 J 'JA 1-1 LnnnllnnA» 1.11 l> M1 A/lll- hedenavond een 30-tal jongelingeu hun plech tige opdracht als leden 7 oor Eer en Deugd". Hiermede is de le afdeeliug der li- K. Muu neuveroeuiging „Ous Belang" opgericht. Wel dra zullen volgen de afdeeliugen voor „Sociale Ac ie" en „Draukbestijders. CAPELLE, 25 Mei. Tijdeus het hevige ouweder, dat hedenmiddag boven deze gemeente losbrak, sloeg de bliksem in twee boomea aan de Nieuwe Vaart, Van den eenen boom werd een lang stuk afgescheurd de andere werd, over zijne lengte gespleten. In deze week kwam de landbouwer \V. R- iu de Heistraat op et u morgen tot de zeer onaangename ontdek kiug, dat een kloek met een groot aautal kuikens waren ontvreemd. De man vermoedt, dat de dieren door een houd zijn gedood, omdat stukjes vleesch op het erf verspreid lagen. De alhier gevestigde verlofgangers der nationale Militie zullen zich aan het gewoon jaarlijksche onderzoek moeten onderwerpen te Waalwijk op Donderdag, den 28 Juni a- s. des voormiddags te 8 uren. RAAMSDONK, 25 Mei. Dezer dagen had G. Z. alhier, het ongeluk, bij het optillen van eeu zak gros ziju evenwicht te verliezen, waar door hij met zak en al in het diepe water der Melkhaven viel. Gelukkig kwam hij er met den schrik en eeu Dut pak af. Verleden Donderdagmiddag sloeg de blik sem in een boora, slechts enkele meters staande achter het huis vau den heer P. Dohmen aan de wijk „Het Veer". De boom was van boveu tot ouder goheel gespleten. Hedenmorgen werden aan den overweg bij van Ginneckeu twee honden in bun verwoed gevecht gestoord door deu trein vau kwart voor acht, die hen even scheidde, door ze beide te verplettereu. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Bij het hevige on- weder, dat zich Donderdagavond boveu deze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem in de woning van den lieer J den Hollander. Door een geweldigen slag we'deu de angstige huis- genooten plotseling opgeschrikt; de deur der woonkamer, die toegang geeft tot de keuken, openend, bem-rkteu ze nog de vuur.traal, die snel verdween, waarna het eensklaps zeer don ker werd. De huisvrouw met hoar kind iu de armeu sloeg bewusteloos tegeu den grond tengevolge van deu tchrik, maar kwam geluk kig weer gauw bij. Het is niet bepaald op te geven, welke rich ting de bliksem genomen heeft, daar aan ver schillende gedeelten van 't achterhuis eeu zeer geringe schade was aangericht. Zoo werden b v. eenige pannen aan de Oostzijde van t dak verbrijzeld, eeu stukje uit de rollaag van den achtergevel weggeslagen, een ruit vernie tigd, terwijl in de keukeu nog een klein gaatje iu een muur werd geboord, vlak naast den schoorsteen, door welke de bliksem, naar men vermoedt, zijn weg genomen heeft. 1 ersoon— lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. 's BOSCH. Onder zeer groote belangstelling van geestelijke, burgerlijke en militaire auto riteiten had 1.1. Donderdag, de prijs mtdeeling aan de Koninklijke School en ambachtsschool, waar de heer Th. van Delft, vau Waalwijk zulk een schittereud figuur maakte plaats, en dienzelfden dag de plechtige viering van het 40 jarig bestaan der R. K- Militaire vereeni ging „Concordia" DRIMMELEN. Dat de werken voor de normaliseeriug van den nieuwen Muasmoud steedB aan vele handen werk verschaft, kan oa. hieruit blijken, dat thans bij den heer Bos, aannemer eener kade langs den Bies— Aangerand. Terwijl een zekere J. v. B. zich huiswaaits wilde begeven, werd hij plotseling aangevallen en hevig afgeranseld. Ouze agent de Rooij heeft proces verbaal opgemaakt. In zwijm. Toeu het meisje J. 1.. over straat ging go- voelde zij zich plotseling onwel. Een oogenblik daarna zakt zij in elkander bewusteloos. Spoedig eeu groote toeloop van v°lk. Zij werd naar huis gedrageu en onmiddellijk eeu geneesheer ontboden. Prijs. Bij het 1.1. Donderdag gehouden Kegelcou- cours te Oosterhout, behaalde onze dorpsge noot de Heer li. v. il. Linden ecu mooie per soneels prijs. Concert. Naar men verneemt heeft do heer A- Smits tegen de a. s. kermis het muziekcorps «lor d. «1. Schutterij te 's Bosch geëngageerd tut het geven van een concert. Moge «le ouder- ueiuiijgs geest vau genoemden heer ecu schit terend succes hebbeu Schadepost De landbouwer J. Verhoven op het post pad had dezer dageu eeu leelijk schade postje. Ziju paard tor waarde van omtrent t 100 liep iu ecu weide waart mheeu onvoorzichtig genoeg, ijzerdrnad gespannen was. Het raakte met ziju achterpoot verward in den draad en be zeerde zich zoodanig, dat het niet naar huis kon vervoerd worden- Bij eeu boer in de nabijheid is het gestald, tot dat het iu staat zal ziju weer te kunnen gaan. Velen ziju van meening dat het voor werken ongeschikt zal blijven. Onweer. Heeft men de laatste jaren in ons dorp vau geen ongelukkeu gehoord bij onweer, thans begint het daartoe weer te komen. Bij liet ontzettend onweer, dat zich j.l. Donderdag middag boven ons dorp ontlaste, sloeg de blik sem in eeu bo»m staande voor bet huiB van P. de Kok in „de Moer». Om vijf uur barstte eeu tweede niet minder hevig onweer los, waarbij door hagel eu regen veel schado werd aangericht in de moestuinen. Voorwaar een kwaad begin. boschpolder' ongeveer 500 polderjongens werk zaam zijn, die 's Maandags en Zaterdags per roeibooten uit Drimmeleu naar en van het werk gaan. BESOIJEN. Den Heer Aut. Hurkmans Lzn. legde met gunstig gevolg zijn examen af voor de comissie tot opleiding van R. K. Organisten. Het huis behooreude aan de R. K. Kerk reeds voor ecnigen tijd bezocht door de Ge- zondsheidscommissie is alhoewel toen niet afge keurd toch dezer dagen verkocht voor afbraak. Met waarheid kan gezegd worden dat dit een mooie opruiming zal rijn- Openbare vergadering vau den gemeenteraad op Woensdag 23 Mei 1906 des voormiddaga ten 10 uur, ten ltaaduize aau liet Dorp. Voorzitter de Edelachtbare heer Mr. G. Ileere. Te 10.15 uur, nadat de verpachting van de landerijen heeft plaats gehad, opent de Voor^ zitter do vergaderingaanwezig de heen n v" Laarhoven, de Wit, de Bont, Kamp, lini* mermaus, vau Dongen, J. Dorreuboom, M- de Bruijn en W. Zijlmans; afwezig de lieer Si- raouis met kennisgeving. De Voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te geveu van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld- De Voorzitter Ik kan de heeren thans mede deelen, dat al de betrokken gemeenten iu hooger beroep gaan. De heer Timmermans 't Is te hopen, dat het ten guuste der betrokken gemeenten moge uitvalleu. De Voorzitter. Zeven gemeenten doen nu mede. De heer Timmermans. Mijnheer de Voor zitter, weet u misschien ook wat «le kosten voor ouze gemeente zoowat zullen bedragen. De Voorzitter. Neen. Daar weet ik niets van. Aau de orde 1. Goedkeuring verpachting grasgewas der gerreeute. De Voorzitter. Is er iets tegen de gunning van deze verpachting niet dan is het goedgekeurd. 2. Goedkeuring verpachting der landerijen van het Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter. De slotsom van deze ver pachting is dat de opbrengst 1 292 meer is dan het vorig jaar. De heer Timmermans. Kan u me ook zeg gen, hoeveel minder de verpachting van liet grasgewas heeft opgebracht dan het vorig jaar De Secretaris, i 33. De verpachting der landerijen van het Bur gerlijk Armbestuur wordt hierna zonder hoof delijke stemming aangenomen. 3. Benoeming onderwijzer (vacature A. J. v. d. Horst). De Voorzitter. Niettegenstaande de herhaalde oproeping, ook nog geplaatst in de 1 rov. 's Bossche Couraut, is er Blechts een sollicitant op komen dagen, n l. de heer J. J de Kort van *s Bosch. Het hoofd der school, de heer Sneijers, kan zich goed met deze sol vereeui- gen. De schoolopziener zegt, dat hij een zeer geschikt onderwijzer is. De heer Timmermans. Heeft hij pas examen gedaan of is hij al iu dienst geweest. De Voorzitter. Hij heeft pas examen gedaan. De heer Timmermans. Is hij van de kweek school of van de Normaalschool De Voorzitter. Hij heeft zijne opleiding ge noten op de It- K. Kweekschool te 'sBosch. De directeu van die kweekschool schrijft, dat hij zeer godsdienstig is en zich altijd mtt ijver op de studie heeft toegelegd. Van de heer Simouis is ook een schiijven ingekomen Deze zegt o, a dat liet hem spijt deze vergadering niet te kunnen bijwonen. Naar de Kort heeft hij persoonlijk geïnfor meerd en hij is tot de overtuiging gekomen, dat. hij aan alle eischen die gesteld kunnen worden, beantwoordt. Redenen waarom hij hem dau ook aanbeveelt- De Voorzitter. Ounoodig is het te zeggen, dat de voordracht van B. en W. bestaat uit den heer J. J- de Kort. De heer van Dongen, 't Is verschrikkelijk slechts een sollicitant te krijgen 't traktement is zeker te laag. De Voorzitter antwoordt hierop schouderop halend. Met algemeene stemmen wordt tot onder wijzer benoemd de heer J. J. de Kort. l)e Voorzitter. Het best is als we punt 4 vaststelling kohier van den hoofdelyken om slag het laatst behandelen, daar dit toch in Enkele hen vernielzucht ge"ltëo' weer gekoeld anu de heining hij Z(ijlmans) op den Hil. Terwijl de bewoners rustig lagen te slapen, werden ze plotseling gewekt door een verda.-.ht gerucht op den werf loen ze eiugen kijken waren een paar luidjes bezig de heining af te breken. De daders zijn cchtei bekend. Brigadier Hoekstra heeft proces ver baal opgemaakt. Niemand heeft hiertegen beswaar 5. Wijziging begrooting dienst 1J06. Eenige posten moeten op de begrootmg worden gebracht, doch kunnen van andere posten worden afgeschreven. Goedgekeurd. De Voorzitter zegt dat de post kosten en onderhoud van de brandweer zoo groo is geworden door den laatsten grooteu brand

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9