DE VOCHT A otaris Canters N otaris Canters M HOOI GR AS. VerpachtingHooiland Advertentiën. "HOOILAND- VERPACHTINGEN. B M. A 0- CANTEBS, A. P. C. ROOTHAERT, Reclame. Frankrijk. Hl NNF.NLAN 5 Spanje. Puitschland. BUITENLAND. België. Oostenrijk-Hongarijë. Italië. Rusland. Juni 1906 Openbare Verpachting verpachten 14 percaeka Hooigras De dankbaarheid van een inwo ner van Den Bosch. Rusland 18,- menschen. Nederland 16,- n Roemenië 15,4 n Denemarken 14,4 n Duitschland met Noorwegen 13,9 u Oostenrijk 13,5 Groct-Brittannië 12,9 w Luxemburg 12,4 Finland 11,9 België 11,U Hongarije 10,9 Zwitserland 10,1 Italië 9,4 Ierland 5,5 Frankrijk 1,9 A. J. M. SWEENS, Ballen, Laken, Queuën enz, Hooiland op den Hoogen en Lagen Omloop, Veerkampen, Stor- renhoek, Elderwaard, Maashoeven, Sompen, Geer, Boerenbrugkamp, enz. Hooiland van den Heer van Baardwijk, de Familie Loeff- van Heesbeen e.a. Hooiland langs den Nieuwen Maasmond. Den Overlaat van den Heer Engels-Gast. Hooiland in het Vlijmensche Veld. Hooiland in de Engelsche Slagen en het Meerland. Hooiland voor verschillende eigenaars. op de aangelegde vloei- en drai- nagevelden in de Witzie, langs den Kievitdijk, Troelstra persoonlijk steeds was: op portunistisch. D.w.z. zij zal meer dan de Nieuwe-Tijd groep lief is, rekening- hou den met de omstandigheden, De vraag is alleenwaaraan ontleende dan Mr. Troelstra het recht, om op het vorige congres met zoo diepe minachting te spieken over >het stinkend opportunisme" van Goeman Borgesius r Uiterlijk zal de S. D. A. P. minder Marxistisch schijnen dan ze in werke lijkheid is. En dat enkel en alleen hierom: om de christelijke arbeiders te vangen. Dezen zijn gewaarschuwd En een gewaarschuwd man zegt't spreekwoord telt voor twee. CJit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zijne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Den Bosch zijne verklaring te publiceeren. De Heer J. van de Broek, wonende Breede Haven 171 te 's Bosch, meldt ons: Gedu rende geruimen tijd heb ik geleden aan he vige pijnen in den rug en in de zijden. Ik had altijd een vermoeid, afgemat gevoel, dat me slechts met moeite in staat stelde mijn werk naar behooren te verrichten. Ik had veel last van plotselingin huiveringen en zoo langzamerhand had ik mijn eetlust geheel verloren. Ik was reeds verscheidene malen hiervoor onder behandel)' g geweest, doch mijn toestand bleef hetzelfde. Men zeide mij dat ik aan de longen leed en ik maakte mij zeer ongerust, want alle medi cijnen brachten mij geen stap verder. Ge lukkig kwam ik in kennis met Posters Rugpijn Nieren Pillen. Ik nam ze iu en mocht reeds na een paar dagen een aan merkelijke verlichting bespeuren, en na ver loop van tieo dagen kon ik niet meer het initiate van mijn ellendige ziekte waarnemen Dank Uw uitstekende pillen ben ik geheel genezen. Ik voel me gedrongen U mijn hartelijken da»»k te betuigen, want ik had zulk een spoedige genezing niet verwacht en twijfelde er hard aan of ik nog wel ooit genezen zou. Ik oudergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesher verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten met uitzondering van tuberculose. De reden hiervan is dat men er meestal geen notitie neemt van de verschijnselen verward worden met andere ziekten terwijl de nierziekte zich meer uitbreidt en zich onopgemerkt in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijuselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog lieden, want morgen is het misshien te laat. Verzeker U dat men U de echte Poster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer v. d. Broek gehad heeft. Wij waar schuwen tegeu namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Du- moulin, Markt. Toezending geschiedt tranco 11a ontvangst van postwissel it f 1,75 voor één of f10.voor zes doozeti. daar kan het niet aan liggen. Het valt niet te ontkennen, in het georganiseerde kiezers korps hebben de clericaleu hij voortduring de overhand, althans wit de helft betreft, die nu 85 Kamerzetels had te vemiruwen. Wie weet, wat er over 2 j iar verandsid kan zijn in de dist rieten, die in 1908 ge roepen zu'len worden tot de vernieuwing van 81 andere Kamerzetels. De uitslag van 1906 zal voor die verkiezing niet be moedigend werken. Het blad steekt er ten slotte den draak mee, dat er nog liberale en soc. bladen zijn die van eene overwinning hunnerzijds spre ken. Men moet maar moed houden en blij ven houden, zegt het blad. In Frankrijk heerscht op zeer taliijk ge- gebied een treurige toestand. Een pas verschenen rapport van het kei zerlijk Duitsche bereau voor de statistiek is wèl waard met aandacht bestudeerd te wor den. Het geeft voor de onderscheidene naties de verschillen op, waarmede d* geboorten daar de sterften overtreffen. Deze cijfers zijn zeer welsprekend. Per duizend worden dus meer geboren dan er sterven niet gedeerd, miar van de aanwezigen wer den er vijf gedood en 15 gewond, waaronder een oud-generaal en vier officieren. Drie gewonden zijn reeds bezweken. Ook in Odessa schijnt het terrorisme weder op te leven. De volgende ambtelijke bijzonderheden worden bekend gemaakt: De bomri enaan- slag van gisteren was geiicht tegen Neplioe- jef, commandant der vesting; de militaire chefs werden niet gewond, maar onder het publiek telde men 6 dooden, 14 zwaar en 40 licht gewonden. Vier personen werden gevangen genomen twee hunner hadden de bommen geworpen, de twee andere hadden een teeken gegeven. Allen waren uit Pcteis- burg gekomen. liet Hol Haagsche briefschrijer dt-r N. Gr. In 0 H H 0 0 II II 0 Dit laatste cijfer is zeer welsprekend. In Spanje is men vol geestdrift voor de huwelijksfeesten, die thans in vollen gang zijn. 't Is overal schitterend versierd, en dol met hunne nieuwe d e koning die zoo dat hij zijn blijdschap niet stillen kan. de spanjoolen zijn koningin evenals in zijn nopjes is, soms in 't publiek Nu daar is niets tegen en bet volk vindt dat eenig, raakt in een echte feeststemming. Uit alle deelen des lands en ook van buiten, vooral van Engeland stroomen bezoe kers naar Madrid, waar thans 200,000 vreemdelingen zijnde hotelprijzen zijn overdreven hoog zelfs tot f70 en f80. t Zal eene schitterende feestweek zijn, die met echte weelde van 't Zuiden gevierd wordt. De vreemde vorsten zijn reeds aan gekomen. Zondag hebben de verkiezingen plaats gehad, na een tijd van geweldige inspanning krachtige voorbereiding van de verschillende partijen. Eu de uitslag is schitterend ten gunste van het huidige bewind geweest. Ilet Hold, van Antwerpen schrijft dan ook „Het ministerie behoudt 14 stemmen meerderheid. De geweldigste stormloop, die sedert 22 jaren tegen de conservatieve re geering werd gewaagd door de verbonden oppositiepartijen, is op de ellendigste wijze mislukt. Het conservatieve land heeft ge- gesproken, het antwoord is: een nieuwe, groote zegepraal voor de regeering. Het ministerie behoudt 14 stemmen meerderheid in de Kamer. Wij (d. w. z. de Katholieken) verliezen een zetel te Namen, een zetel te Dioaut en een zetel te Antwerpen. Overal in het Vlaam- sche land is het Caitel verpletterd te Turn hout, te Mechelen, te Leuven, te Brugge, te Oosteude, te leper, te Roeselaere, te Kortrijk, overal heeft het Cartel niet het minste voordeel gebracht aan de oppositie en deze integendeel stemmen doen verliezen. De uitslag der kiezing te Antwerpen is een teleurstelling geweest in zoover dat wij een zetel verliezen en M. De Meester niet her kozen is. Wij hebben dus alle reden om tevreden te zijn, te meer daar wij binnen 2 jaar niets te verliezen hebben en enkel kunnen winnen. Van af heden is het minis terie zeker van in 1907 zijn zilveren jubilé van 25 jaren beBtaan te vieren.* De oppositie, die' 11 zetels ging veroveren, volgens de wiskuudige berekeningen van M. Lorand en zelfs 17, volgens onzen zoo ras ontvlambaren confrater llip, beeft er ons in 't geheel 2 en hoogstens 8 afhandig ge maakt. De liberale N.Rott. Ct. schrijft In elk geval is de heele uitslag eeu zware teleurstelling voor de vereenigde liberalen en socialisten. Zij hebben geducht gewerkt De lievelingswensch d s keizers instelling van een relfstandig departement van koloniën, zal nu toch niet vervuld worden Het huis weigerde met 143 tegen 119 stemmen, be nevens 9 onthoudingen, het salaris van den minister van koloniën toe te stai»»- De begrootingscomtI1,8sie ketst blijk baar alles wat op Zuidwest-Afrika betrek king heeftaf» nn weer heeft zij verworpen Lei orediet van 10 raillioen voor schadever goeding der landbouwers voor de verliezen, gedurende den opstand geleden. De ernst van den politieken toestand te Weenen is door één feit plotseling in het helderste licht gesteld - prins Hohenlohe, nauwelijks opgetreden als eerste-minister, heeft ontslag gevraagd, met het geheele kabinet trouwens. Prins Hohenlohe's voornaamste taak zou zijn de invoeiing van het algemeen kiesrecht. Hoewel hem dat werk niet is meegevallen, is hij toch daar niet op gevallen. De be slissing van de toltariefkwestie tusschen Oos tenrijk en Hongarije ten gunste van laatst genoemd land heeft het kabinet genoopt heen te gaan. Z. H. de Paus is weer genezen, en woonde Zaterdag de Zaligverklaring der Carmelieteu bij. Z. II. sprak met groote droefheid over Frankrijk. Couilict tusschen doem a en ministerie. Wat te verwachten was is gebeurd het is tot een openlijke breuk tusschen doema en ministerie gekomen naar aanleiding van de verklaring van den eersten minister in de zitting van Zeterdag, o.a. inhoudende, dat de regeering zich met verschillende beginselen uitgedrukt in 't antwoordadres op de troonrede, niet kon vereenigen. Nadat verschillende afgevaardigden heftige redevoe ringen gehouden hadden, werd met algemeene stemmen een motie aangenomen waarbij het ontslag van het ministerie werd geëischt. Wat nu? Zal de czaar toegeven of staan we aan den voor-avond vau een groote revo lutie Aan de Standard wordt uil Odessa gemeld, dat de revolutionairen in Sewastopol tijdens de parade op Zondag verscheidene bommen naar Neplioejef, den militairen gouverneur, hebben geworpen. De gouverneur zelf werd De C t. vertelt Geen bijzonder nieuws ran het Loo dat is in de tegenwoordige verblijdende omstaudigbedei het beste nieuws. Het juiste tijdstip, waarop H. M. de Ko ningin en de Prins naar Den Haag zullen terugkeeren, is nog niet bepaald, maar denkelijk zal het «el iu den loop der vol gende maand zijn. En dan blijft het Vor- telijk Eclüpaar den ^anschen zomer in de Residentie, Het is niet onwaarschijnlijk dat de Twee de Kamer nog véér het zomerreces officieel de heuglijke mededeeling van de hoopvolle verwachting der Koningin zal ontvangen. Voor 't overige spreekt men reeds nu vau voorbereidende maatregelen, die in den kring der Koninklijke familie zijn be raamd. Zoo vernam ik, dat de Rottcrdarasche jongedame, die bij een vorige ongesteldheid H. M. haar gewaardeerde zorgen wijdde, is uitgenoodigd over eenigen tijd ten p.ileize te komen om vooreerst niet van II. M. te wijken. Verder moet er sprake van zijn, dat dr. Pot. Hr. Ms. geneesheer te Apuldoorn, zich in Den Ilaag zal komen vestigen, heizij tijdelijk of voor goed, maar speciaal om tegen en in October voortdurend in de omgeving der Vorstin te zijn. Zondagmiddag maakte het Koninklijk Echtpaar een rijtoer in de omgeving van 't Loo met de nieuwe schimmels van Prins Hendrik door hemzelf gemend. De lijfarts van H. M. de Koningin is Zaterdagavond ten paleize 't Loo aangeko men en Zondagmorgen weder vertrokken. Z. K. II. Prins Hendrik vertrok Zon dagavond 5.25 van Apeldoorn via Dieren en Arnhem naar het Buitenland (Tyrol). H. M. de Koningin deed haren Gemaal tot op het Bordes van het Paleis uitgeleide en wuifde uog lang den vertrekkende na. Z K. H. deukt een 3-tal weken iu de badplaats-Ga8tein te vertoeven. De Grondwetsherziening. De hoefijzercorresponden- ia den Haag van het Ilblad meldt.: De Staatsco»ntü,9,ie' voor de Grondwets- herzier,1'»g Z(d vermoedelijk nog dezen zomer .net haren arbeid gereed komen. Absenteïsme. In 't vorig nummer werd opgemerkt, dal in de Tweede Kamer, bij voorde arbeiders belangrijke stemmingen, meer dan de helft der Sociaal-democraten afwezig waren. Nog mooier was 't op 18 Mei. Kwart over elven kon de vergadering niet geopend worden, wijl er slechts 49 (in plaats van bet minimum 51) leden aanwezig waren. Volgens het reglement van orde moest ge constateerd worden, wie al en niet aanwezig waren. En wat bleek Buiten rekening gelaten de heer Van der Zwaag, die geen lid van de S. D. A. P. is, waren aanwezig alle sociaal-democraten, be halve de heer Schaper! De heeren zullen nu voorzichtig handelen met maar niet meer te schetteren over 't absenteïsme bii andere partijen I (K. Soc. Wbld.) Bond von R. K. Kicsvereenigingen. Maandag had te Utrecht de jaarlijksche vergadering plaats van den Alg. Ned. Bond van R. K. Kiesvereenigingen. De Resb, meldt, omtrent deze vergadering: Vertegenwoordigd waren 50 kiesvereeni gingen, terwijl verschillende Kamerleden aanwezig waren. De voorzitter, mr. D. Kooien, behandelde in zijn openingswoord de oorzaken van den val van het Christelijk ministerie. Op mededeeling van den secretaris, Dh. baron van Lamsweerde, dat 68 van de 85 bestaande kiesvereenigingen zijn aangesloten deelde mr. v. Mens, van Breda, mede, dat Brabant bezwaar heeft tot toetreden, omdat elke afdeeliug een stem heeft. De voor zitter drong op medewerking op dit puut aan en zeide onderhandeling toe. Behalve enkele voorstellen van huishoude- lijken aard, rakeude de financiën en de samenstelling der agenda, kwamen in de eerste plaats aan de orde verschillende moties, die door 21 aangesloten kiesvereenigingen waren ingediend in zako het kiesrechtvraag- stuk. Het bondsbestuur had de wcnschen, in deze motiën uitgedrukt, geresumeerd en verzameld in ééo enkele motie, die aldus luidde: „De Algemeene Bond van R-K. Kies vereenigingen in Nederland, overwegende dat door de tegenwoordige regeeriug in de nar.ste toekomst in het vooruitzicht is ge steld een voorstel tot grondwetsherziening, o. a. teu doel hebbende de regeling van het kiesrecht aan den gewoueD wetgever over te latendat het mitsdien te eeniger tijd wenschelijk en zelfs noodzakelijk kan blijken, dat de Algem, Bond van R. K. Kiesver. in Nederland zich uitspreke orer wijzigingen in de wettelijke bepalingen, re gelende het kiesrecht aan te brengen; dat aan een dergelijke bespreking dezer kwestie in de kiesvereenigingen en den Bond een schriftelijke voorbereiding zeer bevor lerlijk moet zijn besluit een comin'ssie te benoemen van vier leden, aau welke wordt opgedragen de kwestie van bet kiesrecht aan een nauw keurige studie te onderwerpen, daarover een uitvoerig rapport uit te brengen en dit in te leveren bij bet bestuur, uiterlijk binnen zes maanden na heden. Dit lapport worde door het bestuur al of niet voorzien van zijn opmerkingen, ter bespreking toegezonden aan de aangesloten kiesvereenigingen, teneinde een vruchtbare discussie op de eerstvolgende algem. vergadering mogelijk te maken.* Na breedvoerige discussiën werden de vereenigings-mo'-irs ingetrokken en het voor stel van het bestuur aangenomen. Dan komt aan de orde de kwestie Oos terhout in ols vorig no. vermeld. Op een desbetieffende traag van den heer Wierdels, zegt de voorzitter dat de Amsterdamsche motie van afkeuring omtrent 't optreden van den heer Thijssen, niet op de agenda slaat omdat ze door personen, niet door de vcreeniging is ingediend. Een discussie ontspon zich hierover, ter wijl eenerzijds uitgesproken werd, hierin iets meer persoonlijks te zien, werd anderzijds de houding in Oosterhout en Grave afge keurd. Ciiinecscbc missie in ons land. Eene belangrijke Chineeeche missie die met wetenschappelijke doeleinden komt, ver toeft op 't oogenblik met groot gevolg in ons land. Maandagmiddag is zij te 's Hage aangekomenzij bestaat uit 36 personen. De Chineesche gezant ontving de heeren in plechtgewaad. Hij was vergezeld van eenige secretarissen der legatie, benevens door den Berlijnschen tecbnischen ingenieur, den heer Basse. De Chinecscbe heeren zijn deels in hun nationale, deels in Europeesche kleeding. In den Koninklijken wachtsalon werden de heeren begroet door baron Van Hogoiadorp directeur vau het protocol aanwezig waren odk professor De Groot, die als tolk zal fungeeren en de hoofdcommissaiis van politie De Regeering had gezorgd voor open lan dauers. De hoofden der missie bogen voor het talrijk publiek, dat buiten stond en dat hoffelijk teruggroette. Verschillende ver tegenwoordigers der geïllustreerde bladen waren aanwez'g en namen onder J»anmo«-- diging van d° Boofdon ctai- missie kiekjes In pot Motel „Ouden Doelen*, dat schit- to.end is ingericht, hebben zij hun intrek genomen en gisteren is de missie ten paleize het Loo door II. M. de Koningin ontvan gen, waar een gala-maaltijd werd gegeven. Zij bezoeken te Amsterdam verschillende fabrieken en handelsondernemingen, verder Rotteidam, Haarlem, Leiden, enz. NOTARIS te Waalwijk zal de volgende verpachtingen houden Op Woensdag 6 Juni 1906 's mor gens te S'/g uur ter herberge vau J. VOET te Haarsteeg. HOOILAND voor de gemeente Waalwijk en particulieren. Op Donderdag 7 Juni 1906 in het koffiehuis „het Vosje* vau M. P. Pulleus te Baardwijk, na afloop uer verpachting door Notaris Canters in de Veldtent te Baard wijk. HOOILAND voor Mej. de Wed. van Heijst en den heer J. Loeff te Baardwijk. Op Dinsdag 12 Juni 1906, 's morgens te 9 ure bij II. MULDERS te Baardwijk. De Baardwijksche Overlaat. Op Zaterdag 16 Juni 1906, 'smor. geus te 9 uur ter herberge van H. DAEL- MANS te Vlijmen. HOOILAND voor den heer P. H. C. Wijten te Waalwijk in de Engelsche Slagen. te Drunen, bericht dat het ten verzoeke van den Heer ED. VAN DER AA te Haarsteeg geveild onroerend goed, bestaande iu Een goed onderhou den gerief'lijk inge richt WOONHUIS |met LEERLOOIERIJ, SCHUUR, ERF en TUIN, geschikt voor elk bedrijf, vcoral voor Leerlooierij, zeer gunstig gelegen aan het einde der Laan van Ousenoort te Haarsteeg gemeente He- dikhuizeu, kadaster sectie C nummer 1082, geheel en van nummer 218 het zuidelijk gedielle tot aan de haag, samen groot on geveer 37 aren, tengevolge van inzet en verhooging thans staat op slechts f 4300. De toewijzing zal plaats hebben op Vrij dag 1 Juni 1906, des namiddag* 6 uur, ter herberge van de Wed. P. EEKELS te Haarsteeg, gemeente Iledikliuizen. TE HOUDEN DOOR te 111 Drunen, oor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen dierbaren Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, den ZeerEerw. Heer in leven Pastoor te Berkdijk, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. J. SWEENS. P. J. M. SWEENS. C. SWEENSMeewese, JOS. SWEENS, Pr. Miss. Afrika. ARN. SWEENS. 's-Bosch, 23 Mei 1906. ij akte, verleden ten overstaan van d-n ondergeteekeuden Notaris, den 9 Mei 1906, is opgericht de „Coöperatieve Vereeni- ging tot aankoop van henoodigdhe- den vom de Schoenindustrie" gevestigd te Drunen, welke acte van op richting is geplaatst in het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van den 26 Mei 1906, No. 121. Namens de leden der voormelde Vereeniging Notaris te Drunen. TILBURG Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie. Rcparatiëu en levering van spoedig en tot de minste prijzcu. Vraag leekeningen en prijsopgaaf. Woensdag 6, om uur bij VOET te Haarsteeg, voor de Heeren Sassen e. a. Dondeidag 7, om 9 uur, in de Veld tent te Baardwijk. Vrijdag 8, om 11 uur, op Concordia te Heusdea. Zaterdag 9, om 8 uur, bij de Erven IIAGELAAR te Engelen. Woensdag 13, om 9 uur, bij IIENDR. MULDERS te Baardwijk. Vrijdag 15, om 12 uur, bij H. DAEL- MANS te Vlijmen. Zaterdag 16, om 12 uur, bij H. DAEL- MANS te Vlijmen. Maandag 18, om 9 uur, bij H. DAEL- MANS te Vlijmen. Verpachting HEUSDEN voor particulieren nader te publiceeren. VAN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Tilburg, zullen op Vrijdag 1 Juni a 8., des voormiddags ten 11 ure, op het Raadhuis, onder nadert voorwaarden, publiek De baas-arbeider is dagelijks ter plaatse aanwezig tot het geven van inlichtingen. Oogelden worden bij deze verkooping niet geheven.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2