IS uminer 44 Donderdag 31 Mei 1906 29e Jaargang Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. Kerknieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. P. C. WAALWIJK, 29 Mei 1906. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is afwijzend be schikt op 't request der Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier, in zake het verkrijgen van veewagens aan het station Waalwijk. Het verzoek, om wagens in den mor gen van den marktdag aan te mogen vragen, meent de Directie te moeten ontraden, wijl dit tengevolge zou hebben, dat die wagens niet zoo tijdig zouden worden beschikbaar gesteld, dat inlading en verzending zou kunnen ge schieden zooals door de afzenders wordt gewenscht. Het verdient aanbeveling, zoo schrijft de Maatschappij verder, waar het vee van Waalwijk naar bestemming een zeker tijdsverloop onderweg is, dat af zenders een geleider mede geven, die met de verzorging van het vee is belast. Dat vee, des 's morgens ten 9 ure van Tilburg verzonden reeds ten drie ure des namiddags ter bestemder plaatse in België zoude zijn, moet op een mis verstand berusten. Om tegen het zeer lage enkele-stuks tarief, dat voor vervoer met goederentreinen geldig is, bevrachte zendingen met personentreinen te ver voeren, vindt de Maatschappij niet bil lijk. Voor vervoer van vee, aangeboden tegen wagenladingstarief, .bestaat eene zeer geschikte gelegenheid per perso nentrein b. v. van Wychen naar Waal wijk, welke trein aldaar ten 12,38 nam. vertrekt, om hier ten 6,13 nam. te ar- riveeren. Hiervoor is dan 50°/'g vrachts- verhooging verschuldigd. Komt de goe derentrein, ten 1,45 nam. van Wychen vertrekkende, tijdig nl. ten 5,20 nam. te 's Bosch aan, dan is van daar door zending van wagenladingen per perso nentrein No. 324 ten 5,50 nam. uit 's Bosch vertrekkende, ook toegelaten zonder vrachtsverhooging. Ook enkele stuks vee, mits als wagenlading ter ver voer aangeboden, kunnen aldus worden verzonden. De Maatschappij geeft de verzekering, dat zij zich steeds beijvert, het vervoer van vee te doen geschieden binnen den termijn, daarvoor in de bestaande bepa lingen gesteld. RuadsvergadcriDg. Openbare vergadering van den Ge- meentetaad van Waalwijk op Donderdag 31 dezer, des namiddags ten ó3/* uur. Aan de orde 1. Adres van de onderwijzers alhier 2. Vaststelling van het primitief ko hier van den H. O. 1906. Rembrandt—Hulde. De Rembrandt-albums zijn in 't bezit van het plaatselijk comité gekomen en zullen weldra aan diegenen, die het doel van de Rembrandt-hulde met eene gift van minstens f 2 steunden, worden toe gezonden. De verspreiding der gratis exemplaren blijft bepaald op 15Julia.s. De afwerking der reproducties is zeer mooi en wij zijn er van overtuigd, dat het bezit ervan ten zeerste zal worden op prijs gesteld. Men kan zich nog steeds, maar dan liefst zoo spoedig mogelijk, bij den secretaris opgeven. Nat. Militie. Tengevolge van afkeuringen moeten in 1907 de lotelingen dezer gemeente: J. B. Nieuwenhuijsen, no. 24 en Tieffers, no. 25, voor 8 maanden op komen. Van de viermaanders die verleden week zijn ingedeeld is afgekeurd H. van Huiten, zoodat no. 27 D. J. H. van Tussenbroek in 1907 voor 4 maanden onder de wa penen komt. Ongeval. Hedenmorgen kreeg de vrouw van schipper Paans uit Capelle, op hun schip Cosmopolitie genaamd en liggende in de haven alhier, de mast op een harer schouders, die daardoor ernstig werd gebroken. Haar man is thans onder de wapenen bij de landweer. Dr. Vermeulen verleende de eerste hulp. Droevig ongeluk. Gisteren namiddag ging het vierjarig meisje van M. v- D. in de St. Antonius- parochie wat bloemetjes plukken en buiten spelen. De kleine verwijderde zich een eindje van huis, maar daar het tegen 6 a 7 uur nog niet terug was, maakte men zich ongerust en ging op zoek] uit. Een buurman die daarbij hielp, vond na lang zoeken het wicht in de Zng. Stichtsloot. De levensgeesten bleken reeds geweken, want alle pogingen die werden aange wend ook door Dr. van Gils, die spoe dig ter plaatse was, waren vruchteloos. Men kan zich den verschrikkelijken toestand der diepbedroefde moeder voor stellen, toen men het lijkje bij haar thuis bracht en ook de droefheid des vaders, die de treurige tijding op zijn weg huis waarts reeds vernam, laat zich beter gevoelen dan beschrijven. Kermis. Naar wij vernemen zal de bekende Holl. karakter-komiek de heer Abr. de Winter Senior, met een eerste-rangs specialiteiten-gezelschap, de eerste ker misdagen optreden bij den heer Chr. van de Werff. Het zal dus die dagen aan gezellige ontspanning niet ontbreken. Voetbal Zondagmiddag speelde W. V. met vrij goed weer een friendly game tegen T. A. V. E. N. U. te Oosterhout, op het terrein aldaar, dat in vrij slechte conditie was. Er werd forsch gespeeld en de krachten waren wel aan elkander gewaagd. Voor half-time 00na half-time maakte Oosterhout een goal, zoodat deze match, die door weinig belangstellenden werd bijgewoond, eindigde met 10 in het voordeel van T.A.V.E.N U. o Bovenstaande was reeds door ons ge schreven, toen ons een bericht omtrent dezen match onder de oogen kwam in »Het Dagblad» verschijnend te Ooster hout. Om wille der curiositeit deelen we het in extenso mede »Begunstigd door eenigszins gedekt weder had gisteren onder belangstelling van talrijk publiek, de aangekondigde wedstrijd plaats tusschen de voetbalclub T. A. V. E. N. U. alhier en W. V. uit Waalwijk. Door vlug samenspel wist eerstge noemde club voor de rust zich een goal te verzekeren, (r Ofschoon W. V. zich verre van rid derlijk verweerde en meermalen vaag spel te zien gaf, mocht zij er echter niet in slagen de overhand te krijgen. Toen de scheidsrechter rust aankon digde was de stand 1—0 in het voordeel van T.A V.E.N.U. Na de rust kreeg laatstgenoemde ver- eeniging wind tegen, waardoor de strijd moeilijker werd, maar ook over dezen hinderpaal wist zij heen te komen en doelpuntte nog 3 maal, zoodat de wed strijd eindigde met 40 in het voordeel van T.A.V.E.N.U. De verschillende personen, die onlangs vertrokken, stellen het goed in de Nieuwe Wereld, eenigen van hen zelfs bijzonder goed Een mooi uitstapje. De spaar- en kaartvereeniging »Spaar- zaamheid en Vlijt» gevestigd bij den heer H. van Drunen alhier, gaat met de Pinksterdagen een mooi uitstapje maken, nl. naar Amsterdam. Den leden staan dus een paar gezellige en genotvolle dagen te wachten, welke dat zij aan hunne spaarzaamheid hebben te danken. Broederliefde. Dat hetgeen men »van de straat" zoo nu en dan eens opvangt altijd niet juist der waarheid getrouw is, is ons wederom gebleken uit een verhaal om trent het gebeurde in de Weimijn, ons anderzijds gedaan en waarvan we 11. Zaterdag in ons iets blad vertelden. Alzoo komt de geschiedenis heel anders uit. We vermelden dit alleen omdat we niet gaarne iets onwaars schrijven, zonder dat we ons verder met deze kwestie kunnen inlaten. Aanbesteding. De uitslag der aanbesteding van het bouwen van de stoomzuivelfabriek te Drunen gehouden op Maandag 28 Mei, architect de heer H. C. Meulkens alhier, sloot. Het paardje lag iu een gevaarlijke lidcM is als volgt M. Hombergen J, Jehoel A. Veltman J. van der Loo H. Kempenaars A. Snijders A. Dankers H. van Huiten Drunen Elshout Drunen Heusden Baardwijk f6385 -6360 -6245 -6060 -6050 -6045 -5885 - 5555 -5433 (De vraagteekens zijn van ons. Red-, —o Een oud spreekwoord zegt »de krant brengt de leugens in 't land» en wer kelijk als alle bladen berichten opnamen als hier geschiedt, kon bovenstaande gerust als vaste waarheid worden aan genomen. »B.v. Belangstelling van talrijk publiek" gelogen, weinig publiek wat aanko mende jongens min lief in hunne uitdrukkingen. Voor de rust is geen goal gemaakt. Van onridderlijk verweren, zal in 't oog van onpartiidigen geen sprake kunnen zijn. Stand 'bij de rust 00, geen 1 —0 Na de rust doelpuntte T.A V.E.N.U. nog 3 maal beslist gelogen T-A.V.E N.U doelpuntte na de pauze, eenmaal en nog dat was de eerste maal, in hoofdzaak daaraan te danken, dat het terrein niet was afgeteekend. Kan het nog potsierlijker. De bron waaruit de redactie het be richt put, is niet onpartijdig, niet on verdacht. Meende men misschien dat 't Dagblad» alleen in O werd gelezen of houdt men zich aan 't oude spreekwoord >Mundus vult decipi, decipiatur ergo de wereld wil bedrogen zijn, bedrieg ze dus*. Zoo ja, dan doe men dat wat slimmer, niet zoo grof, zonder anderen in discrediet te willen brengen't was toch een friendly game 1 Yolksmatinëc. A.s. Maandag, 2e Pinksterdag, ten 12 uur geeft dc harmonie »St Crispijn», eene volksmatinée in de zaal van den heer Jos. Thijssen. Naar Amerika. 't Is tegenwoordig een ware exodus uit onze en aangrenzende gemeenten naar Amerika. Gistermorgen vertrok wederom de heer H. Govaerts via Bre men derwaarts. Wed. A. Aarts Zn. Waalwijk Gegund aan de laagste inschrijvers. 's Boscb kwartet Het 's-Hertogenbosch vocaal Mannen- kwartet, bestaande uit de heeren W. van Son, le tenor, H. Hermans, tweede tenor H. Cooijmans, bariton en Th. van Kern pen, bas heeft op het nationaal con cours voor kwartetten 1.1. Zaterdag te Haarlem, eene schitterende overwinning behaald, nl. in de eerste afdeeling, den eersten prijs, vier gouden medailles De Bossche vereenigingen hebben de overwinnaars Zondag eene spontane ontvangst bereid. BAARDWIJK, 28 Mei. Door verschillende omstandigheden was de matinee der liederta fel gisteren minder goed bezocht dan anders en minder dan de g<>ed uitgevoerde uommers verdienden. De Aubade van De Yliegh zette het programma mooi in en de beide eerste afdeelingen van «Leideus ontzet" van Hol sloten het verdienstelijk. De heeren Thijssen en Boom zongen daarin de solopartijen werkelijk zeer verdienstelijk, terwijl de eerste met «Jeruzalem" eu de laatste met «de Orgelman" veel lof inoogstten. Als «Muzikaal mispunt trachtte de heer Vau (leider er de vroolijkheid in te brengen het behoeft nauwelijks gezegd dat hij daarin uit stekend slaagde. Wij zijn nu vol verwachting wat het eerstvolgend kermisconcort zal geven houding midden iu 't water, terwijl het niet hij machte was zich uit zijn neteligeu toestand te verlosseu. Persoonlijke hulp werd verleend, waardoor paard eu kar weer spoedig op den vasteu weg stonden. Wonder hoven wonder hebbeu noch het dier, noch het voertuig ee- uig letsel bekomen, maar de schade aan het brood is nog al tamelijk groot, doordat het drijvende uit het water moest worden gehaald. Het 10 jarig meisje van T. is deze week spelende in de ouderlijke woniug gevallen en met de linkerhand iu eeu deurruit terecht gekomen, tengevolge waarvan zij eeu gapende verwonding aan den pols bekwam VRIJH0EVEN-0APPEL Ter vervulling der vacature in de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. scheol alhier hebben zich 9 sol licitanten aangemeld. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is bij beschikking vau 28 Mei 1906 aan de tirraa Adrianus (jerlemaus en Zouen aldaar vergunning verleend tot het oprichten vau een zuiggasmotor voor 25 effectieve paar denkracht, dienende tot het in werkiug bren gen vau hooiper8eu eu een cirkelzaag in hel jerceel, gelegen aan den winterdijk kadastraal jekend, gemeente Vrijhoeveu-Cappel, Sectie A u 433. Door de Firma Oerlemans en Zouen al hier is bij Burgemeester en Wethouders het verzoek ingediend om vergunning tot het op richten \an een zuiggasmotor vau 25 paar den kracht, als drijfkracht voor de bestaande hooipersen, op het perceel, kadastraal bekend, gemeente Vrijhoeveu-Cappel, Sectie A N.417. RAaMSDONK 28 Mei. Vergadering van de «Yereening tot verbetering van het paarden ras in den Biesbosch en omstreken", gevestigd te Werkendam, op Zaterdag 2 Juni, des nam. te 2 uur in het café L. v. d. Wiel te De Werken. Aan de orde is le Rekening 1905. 2e Ver slag over 1905. 3e Verkiezing bestuurslid we gens periodieke aftreding vau den heer A. v. Vugt. Heden avond viel de 3-jarige A. v. Strien uit het gangboord in het ruim van een schip, groot vijfentwiutig last. Het ventje had een groote wonde bij het linkeroog eu het gelaatsvel was over een vrij groote oppervlakte afge schaafd. Gelukkig had hij verder geen letsel bekomen - Eene bijzonderheid, die met eere raag worden vermeld, is zeer zeker dat G. Maas deze week voor de 25e maal van zijn patroon de firma O. A. Donkers alhier zijn huurpenning ontving. Dus 25 jaren achtereen heeft hij, bekend alB bekwaam vakman, zijn^patroon trouw en eerlijk gediend. De man is 73 jaar, en maakt elke week nog zooveel werk, dat raenigen jongen zou beschamen. Hem onze felicitaties. was met visschen, zag hij iu zijn onmiddelijke nabijheid plotseling een hengelaar iu de diepte schieten. Hij ijlt er heen, springt gekleed te water en heeft na emiige oogeublikken de voldoening een menschenleveu gered te h bheu. Fiere den moedigen redder, die ziju leven waagt om dat van ziju naaste te redden Ongeluk. Verleden Zond* g had in het Eerste Straat je eeu ernstig ongeval plaats Zekere P. M. reed per fiets door die buurt langs een troep je spelende kinderen. Hoewel hij door her haaldelijk bellen, gewaarschuwd schijnt dit niet door allen te zijn opgemerkt, reuminste het 6 jarig dochtertje van M v Wanrooi bleef op de weg staan en werd door do fiets over reden. De rechterarm werd gekneusd, zoo- dat geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het zaakje is in handen der politie, door wie jl. Maandag reeds een onderzopk werd ingesteld, naar het al of niet schuldig ziju vau den fietBer. 11 Sacramentsprocessie.. Er worden iu onze heide parochieen reeds toebereidselen gemaakt tot viering van II. Sacramentsdag op Donderdag 7 Juni a. s. door het houden eeuer plechtige processie met het Allerheiligste buiten rondom de kerk, door de tuin van de pastorie In de parochie Kaats heuvel zal Jit jaar voer het eerst eeu fraai geschilderde eereboog geplaatst worden voor de kerk. Wij waren iu de gelegenheid, het prachtig werk te boschouwen, liet is een mooi stuk werk. naar het ontwerp en teeke- uing van den WelEd Heer Sineele architect. Het schilderwerk is gemaakt door der Heer Alph Suoereu-Momhers, die hoewel eeu leek iu het schildervak, toch eeu geheel heeft tot stand gebracht, dat geen vakman beter doen zal. Het geheel zal een vorrassend effect ge ven. Gisteren vierden Jos. van Ilulten en Echtgenoote hun 50 jar.ige echtvereniging Hebben we vroeger reeds een en ander be treffende de plannen gemeld, de versiering overtrof verre de verwachting, en o. k de feestviering was zeer goed geregeld. Te 9 uur vras er eene plechtige H. Mis, waarheen het gouden rchtpaBr begeleid werd door de buurtcommissie, de bruidjes en het gilde St. Anibrosius, waarvan de jubilaris lid was en welke, gilde na de II. Mis een eere-salvo afvuurde. Namens bovengenoemde gilde werden hem een als cadeau 2 prachtige armstoelen aau- geboden onder een hartelijk en goedgekozen woord van den heer J. v. d. Mee, terwijl door de buurt een mooi tafel werd geschon- keu, onder een hartelijke toespraak van den edelachth. heer burgemeester. Verschillende ingezetenen kwamen hun ge schenken en gelukwenschen aanbieden. De versiering was netjes, de verlichting nut vetpotjes voldeed zeer goed, en er heerschte vooral des avonds, toen alles in orde was, eene recht feestelijke stemming. Aan dc Jubilarissen ock onze hartelijke gelukwenschen. CAPEL1.E. Door een ongelukkig toeval geraakte de pony met de kar van den brood bakker J. 0. op de Nienwevaart in een diepe De melkhaven schijnt een geliefkoosd water te zijn voor hen, die een onvrijwillig bad nemen De eenjarige D. Roosenbiand rolde althans vau den nogal steil afloopenden kant in ge noemde haven eu ware het niet, dat M, v. Beek het ongeval nog juist bijtijds had opge merkt, ouzo Dirk ware een kind des dood» geweest. Door kunstmatige arm eu beeube- wegingen wist rren de levensgeesten weder op te wekken. Onze Fortbewoners mogen wel voorzichtig zijn WASPIK, 28 Mei. Per s. s. Potsdam is gisteren te Rotterdam gearriveerd de Z.Eerw. 'ïeer P. O. A. Kamp, Miss Apost. pastoor te Woodward, Okla. (N.-Amerika) Z.Eerw. zal een verlof van 3 maanden hij zijne ouders al hier verblijven. Vergadering van de Steniger. Iugel. van den Groot-Waspikschen en Raamsdoukschen Binnen en Buitendijkschen eu Overdiepschen Polder op Dinsdag 5 Jnui 's nam. 3 uur bij Mej. Marie de Bont iu «de Ster" te Waspik. RAAMSDONKSVEER, 29 Mei. Met genoe gen kunnen wij melden dat aan onzen dorps genoot, dhr. N. Suijers, het diploma werd uitgereikt voor het met goed gevolg afgelegd examen als organist. Dit examen werd ge houden vanwege de Diocesane commissie de St. Gregorius-Vereeniging. Als eene bijzonder heid kunnen wij hieraan nog toevoegen dat de heer Snijers van de 28 examinandi het hoogste aantal punten verwiert. Zondag gaf de harmonie «de Eendracht" een z. g. volksconcert op het Uavenpleiu alhier Dat dergelijke concerten in den smaak van het publiek vallen bewijst wel het feit dat, niettegenstaande het weer slecht was toch een massa volk op de been was Wij hopen dat «de Eendracht" ons nog dikwijls op zulke uitvoeringen zal vergasten. DUSSEN, 29 Mei. Groote opruiming van boomen. Op bevel van hooger hand heelt de brigade alhier allen eigennars, van opgaande boomen binnen de limiet (400 Meters) van den watermolen in 't Znideveld alhier proces verbaal opgemaakt om die hoornen te ruimen. Niet alleen een groot deel van 't kasteel, maar ook verscheiden grootere eu kleinere boomgaarden vallen hieronder van tientallen van bewoners rondom de Sluis. Dus een zware werkdag voor 't kantongerecht in uitzicht KAATSHEUVEL, 29 Mei 1906. Gevaarlijk. J. S- kwam een oogenblik te laat aan den tram. Hij liep hem nog achterna, haalde hem in wilde inspringen. Plotseling echter struikelt hij en valt lang uit over de rails in den sloot. Gelukkig was het de laatste wagen, anders zou liet zoo niet afgeloopen zijn. Men hoort maar al te vaak ongelukken met spoor of tram door eigen on voorzichtigheid. Diefstal. Maandag 1.1. werd bij v. G. op de Kruis straat eene som van f25. ontvreemd, liet is voor die menschen eene heele som. lot nu toe kent men de(n) dader(s) nog niet. Kordaut. Terwijl de Heer J. v. Buul aan 't Sas bezig Antonius (eesten te Wualwijk. Het is een waan genoegen, by deze vijfde viering van de grootsche St. Antoniusfeestea in onze Kerk aan den volksheilige toegewijd, te kunnen mededeelen, dat onze roemrijk regeerende Paus PiUB X, bij schrijven van 3 Febr. 1906 voor dit en de volgende iaren, groote gunsten aan onze kertc heeft verleend. Alle Christen geloovigen namel. kunnen een vollen ailaat toepasselijk aan do geloovige zie len verdienen le. üp den Feestdag van den 11. Autouius, 13 Jnni. 2e. Op ééuen van de zeven dagen, onmid- delijk vclgeude op 13 Jnui. 3e. Op ééuen Dinsdag van elke maand van het jaar. Voorwaarden ziju waardig biechten en commuuiceeren en iu de St. Antoniuskerk te Waalwijk, gebed voor Z. 11 dan Paus. Met de vaste overtuiging dat alle vereer sters en vereerders van Jeu H. Antonius als om strijd deze gunstcu trachten te verdienen, kondigen wij wederom voorop— eu na den lige in zijne devotiekerk te Waalwijk zullen gehouden worden. Op Zondag 10 Juni, 1ste dag en opening van de driedaagsche oefening met plechtig Lol en predikatie teu zes uur. Op 11 eu 12 Juni Lof en predikatie ten 6 uur. Op 12 Juni den gai om te biechten. Op 13 Juni den F< nius om 7 uur en om half 9 uur gelez Jl Mis en gelegenheid om te commuuiceeren om 10 uur plechtige Hoogmis met Assistentie^' voor de levende en o Br ederschap eu V< Om 3 uur Lof met predil heid om te biechten tot 9 nar. Op 14 Juni Feestdag van het H. Sacrament de H. Missen als op 13 Juni Des namiddags om 3 uur plechtig Lof met predikatie en pro- ceBsie over het kerkhof. Op 15 en 16 Juni H. Mis voor de levende eu overleden vau de Broederschap. Op 16 Juni gclegei teu van af 3—7 uur. w en om half 9 uur gel' uur plechtige Hooogmis met nr< N» den middag om 3 uur v\- htig Lof, ..iclikatm processie over het kerkhof en vereermjpfpn de Relequie. Op 18 Juni om 10 uur plechtige Hoogmis met predikatie voor de pelgrims uit Baardwijk, Drunen, Elshout, Nieuwkuik, Haarsteeg, Herpt Heusden, Vlijmen, 's-Bosch, Vught en Esch, Na de Mis processie over het kerkhof. Des namiddags om 3 uur Lof met predikatie. Op 19 Juni om 10 uur plechtige Hoogmis met predikatie voor de pelgrims nif Beaoijen, Waspik, Raamsdouk, Raarasdouksveer, Geer- truideuherg. Made, Zevenhergschen Hoek, Hooge- en Lage- Zwalnwe, Dusseu en Maria- poldur, Berkdijk en Kaatsheuvel. Na de Mis processie. Des namiddags om 3 uur Lof met predikatie. Op 20 Juni om 10 uur plechtige Hoogmis en predikatie voor de p •lgrims uit Loonopzaud Udenhout, Berkel eu Enechot, Tilburg, Moer gestel, Oisterwijk, Ilaaren, Helvoirt, Oromvoirt eu Boxtel. Na de Mis processie. Des namiddags om 3 uur Lof met predikatie. NOTA. Telkens wanneer er pelgrims zijn zal er gelegenheid zijn om beeldjes, medailles, Rozenkransen enz. te laten wijden oumiddelijk na de oefeningen, en ook des middags om 1 uur. U U L De Spoorwegmaatschappijen vervoeren ten allen tijde van het jaar voor halt geld bede vaartgangers wanneer zij voor een groep van 20 personen daartoe drie dagen voor den dag van vertrek aanvrage doen aan den Station chef van de plaats van vertrek.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5