k Heropening. het Café Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand Advertentiën. nSËÜwS UIT KAATSHEUVEL. Ingezonden Stukken Kerknieuws. R ij kspostspaarbank Posterijen. Per telefoon. 2 andelsberichten Adr. van Velthoven. WAALWIJK. -"ara meefte stemmen werden toegelaten als lid der vereeniging werd beraadslaagd of het wenschelijk was art. 10 der statuten te wijzigen en in plaats van donateurs betalen f 5 te lezen donateurs betalen f 3. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. Nog werd besloten eene commissie van propaganda te benoemen. Gekozen hiervoor werden de heeren De Jong, A. van Hooft, Adr. van Delft en C. Spruijt. Een ingekomen adres van de St. Paulusvereeniging om geen sterken drank tijdens de vergaderingte gebruiken, werd met bijna algemeene stemmen van de hand gewezen. T. A. V N. De uitvoering, die T. A. V. E. N. U. dit jaar met kermis geven wil, belooft bijzonder aantrekkelijk te zijn. Behalve eenige fraaie koorwerken en soli zullen opgevoeid worden de operetten: »Het inhalen van den nieuwen burgemeester4 en »De Repetitie met hindernissen4. Beide werken zijn door den heer A. C. v. d. H. alhier vrij uit het Duitsch overgezet en van nieuwe coupletten voorzien Moge de ijverige vereeniging ook thans weer veel succes van haren arbeid heb ben. Fietsclub Wilhelmina De fietsclub »Wilhelmina4 liet den laatsten tijd weinig van zich hooren nu dat is niet te verwonderen, het seizoen was er ook niet naar en daarenboven namen voetbalsport, gymnastiek veel kracht en tijd in beslag. Nu begint ze echter weer volop teekenen van leven te geven. Verschillende jongelui hebben zich laten voorhangen en talrijke club- tochten zijn reeds vastgesteld zoo gaat Wilhelmina a. s. Maandag naar Breda. Ook is besloten dat alle leden der club, tot den A. N. W. B. zullen toe treden. Kermis. Van hetgeen het eigenlijke kermis terrein zal bezetten, kan alleen nog maar gezegd worden, dat een standplaats is aangevraagd door Peeters-Vinken (stoom- caroussel), een glijbaan, een poffertjes kraam, een open draaimolen verder koek en galanteriekramen, enz. enz. Diefstal. R. die onlangs diefstal met inbraak pleegde bij den heer J. V. alhier, inder tijd breedvoerig in ons blad beschreien stond Donderdag voorde arrondissements rechtbank te 's-Bosch terecht. Hij be kende volkomen, alsook de getuigenissen waren duidelijk. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Gymnastiek. De Gymnastiekvereeniging >Sparta4 uit Bergenopzoom sein tuit Milaan: Hoogste prijs en lauwerkrans in den verplichten wedstrijd. Hulde aan de kranige turners, die de eer van Nederland op dezen wereldwed strijd zoo roemrijk hebben opgehouden. St. Anlonius—Pa roebic. De St. Antonius-Parochie is in den laatsten tijd niet erg fortuinig. Eerst stierf geheel onverwachts de kerkmeester, de heer C. Melis, daarna het aankomend knaapje van C V. N. Pas waren de lijken van deze personen aan den killen schoot der aarde toevertrouwd, of de dood eischte het kind van M. v- D., dat op zoo treurige wijze het leven verloor enden 15-jarigejongeling M. B., die na een betrekkelijk korte ziekte aan zijn ouders ontrukt werd. 't Is te hopen, dat de Parochie van verdere ongelukken of sterfgevallen vooreerst gespaard mag blijven, 't Is vast wel geweest. SPRANG. De loteling A. G. Verhoeven, die deu 22 Mei 11. is ingelijfd, is voor den mili tairen dienst ongeschikt bevonden, zoodat in 1907 de loteling G. J. van Willigenburg in diens plaats onder de wapenen moet komen. WASPIK, 1 Juni. De onlangs hier opge- richte lawu-tennisclub telt naar vrij vernemen reeds negentien leden. Het cementen veld achter de harmoniezaal is gereed en gisteravond is de club geopend geworden. Wil Wenschen de leden nogmaals tal van genoegelijke sport- samoukomsten. Den koning van Spanje vijfentwintig jaren voor, is de heer J. Brox alhier, die deze week met zijne Echtgenoote en kinderen zijn zilveren bruiloftfeest vierde. Talrijke bewijzen van belangstelling getuigden op dezen gedeukwaar- digen dag van algemeene vriendschap en hoog achting, die Waspiks inwoners voor dit Echt paar koesteren. liet feest werd in de harmonie- zaal gevierd, waar de fanfare bruid en bruide gom menige ovatie bracht en waar menig glaasje werd gedronken op het langdurig welzijn van het zilveren huwelijkspaar en zijn gezin. Wij voegen bij zooveel sympathie onze welge meende gelukwenschen en hopen, dat het zil veren Echtpaar den dag beleve, dat het een gouden zal zijn. RAAMSDONK, 1 Juni. Algemeene verga dering van de n Vereeniging van het Paardenras in de Langstraat en Omstreken, gevestigd te Raamsdonk (Dorp)" op Woensdag 6 Juni 1906 des nam. ten 3 uur ten huize van Gez. Kloris te Raamsdonk (Dorp). Doelle Notulen. 2e Rekening over 1905. 4e. Verkiezing bestuurs lid, wegens periodieke aftreding van den heer A. W. J. van Iersel. 5e. Rondvraag en sluiting. In de vergadering van Stemger. Ingel. van het Waterschap «De Gecombineerde Aan wassen onder RaamsdonK", gehouden ten huize van den heer C. van der Plas, is de heer D. Timmermans alhier met 20 van de 23 uitge brachte stemmen benoemd tot Secretaris-Pen ningmeester van genoemd waterschap, ter ver vanging van den heer G. J. van der Meer. die ontslag genomen heelt. J. 1. Donderdag klauterde de kleine H. Heere op eene heining van prikkeldraad, doch bleef bij het omlaag klimmen met hare hand aan een der prikkels Imogen. Het kind ver wondde zich daardoor zóó ernstig, dat een geneesheer de hand heeft moeten verbinden. Wij weu8chen de jeugdige lijderesse «baldige bes8er8chaft" en daardoor spoedige hervatting harer schriftelijke schooltaak. Moederliefde. Terwijl men in de wei achter het huis van den heer J. Broere bezig was met het reinigen eener juist van de kar geladen rbeerkist", begon het paard van den heer C. Boezer alhier, zoo zeer naar zijn thuis gebleven veulen te verlangen, dat het dier als een pijl uit den boog naar huis holde met de kar achter zich. Ter hoogte van het café J. v de Put stortte het tob door den zeer scherpen hoek, die de twee hier samen- loopende straten mnken, tegen den grond, doch terstond sprong het weer overeind en vervolgde in vliegende vaart zijn wilden tocht. Moeders grepen angstig haar argeloos spelend kroost om liet voor het dreigend gevaar te behoeden Mannen nis G. Timmermans, A den Boer en H. Achterberg trachtten het nerveuze dier in zijn snelle vuart te stuiten, maar tevergeefs Zij rent voort, die liefhebbende moedt-r, voort naar heur kind, dat zij voor eenige wekpn het levenslicht deed aanschouwen en waar zij zoo zielsveel van houdt. Gelukkig Door het luide hotskargerammel en de doordringend waar schuwende kreten der vrouwen, moeders van kinderen, is de anders zoo drukke straat plotse ling zoo leeg als bij nacht en heeft men voor het trouwe paardenhart den weg gebaand, die leidt naar de plaats, waar het moederweelde smaken en zich in leore kinderliefde verlustigen kan. Op het erf van den heer B. blijft ons paardje staan, want dit is het doel der onstui mige reis. Nu is het tevreden, want nu is het bij zijn kind 1 Schade was er nergens aangericht, kar en tuig hadden niets geleden, bruin moest rechts omkeert maken om de welriekende feaca- liëukist te halen. BESOIJKN. Naar men ons meldt zal de Liedertafel «Oefeuing baart Kunst" in het najaar deelnemen aan den Zaugwedstrijd te Utrecht en mededingen in de derde afdeeling. Zijn de ons verstrekte inlichtingen juist, dau heeft de Vereeniging voor nummer naar keuze het Oi'g laten vallen op nimmer Nacht" van Audries8en cn zal ule instructeur optreden de heer Govert Dorreboom van Breda. Het beste succes zij de Liedertafel bij voorbaat toegewenscht. VRIJHOEVEN-CAPPEL. De bejaarde P. Hoefnagel bekwam in deze week een ongeluk. Toen hij op een hondenwagen gezeten was, waarvoor een zf er wilden hond gespaunen stond kon hij deze niet beteugelen. Eensklaps wijkt de hond van den weg af. met het gevolg, dat P. H. van den wagen viel en tengevolge van dien val een been brak. Ten einde de genezing zooveel mogelijk te bespoedigen, is hij in het Diaconessen huis te Breda opgenomen. Dr. Kohier te Capelle verleende de eerste geneeskundige hulp. CAPELLE. Een zekere smid iu de Heistraat maakte zich erg woedend op de misdadige strautjeugd, om dat deze.... een bloem afplukte vau deu struik. De kleine man kon zijn woede niet bedwingen, maar snelde de vlugge jongens na en mocht de voldoening smaken een van hen bij de kraag te grijpen en hem daarna tegen den grond te werpen. Dit was nog niet voldoende, maar hij zette zijn knieën op 't lichaam van 't jougske, de vuist daalde nu met snelheid neder, precies alsof de dappere smid met ijver op 't aambeeld stond te slaan. De jongen schreeuwde luidruchtig om hulp, waardoor velen naar buiter. werden gelokt, die alzoo getuigen waren van dit tooneeltje. DRUNEN, 30 Mei. Maandag jl. gaf de Nieuwe Harmonie bij gelegenheid van de kermis in de zaal van den heer M. Vissers een matinée, die in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten De opkomsl was buitengewoon talrijk en de uitvoering der muziek, onder leiding van den heer Brohra. onverbeterlijk. Ook de scènes vau den heer vau Ierland uit Tilburg vonden buitengewoon veel bijal Het mag gezegd worden dat de heer Van Ierland, die nu tweemaal met het grootBte succes hier is opgetreden, getcond heeft zijn naam als humorist ten volle waardig te zijn. Gaarne roepen wij hem en zijn pianist den heer J Heerkeus een tot weerziens toe. Diusdag gaf de oude Harmonie na eerst eenmuziknle wandeling door 't dorp gemaakt te hebben haar aangekendigd Matinée. Voor een tliuk gevulde zaal bij den heer M. Pullens werd de muziek onder leiding van den heer van Goor uit 's Bosch prachtig uitge voerd. Door de heeren van Wijk, van de Wiel en Brekelmaus werden verschillende komische stukjes voorgedragen die menigmaal de lachspieren in beweging brachten. Gaarne roepen wij hen een spoedig tot weerzien toe. Woensdag namiddag heerechte er in 't café vnn Mej. de Wed. vau Rooij een gezellige drukte. Het aldaar geveBtigd handbooggezel- schap oCous'ancia'» hield haar jaarlijks koning schieten. Na een hevigen etrijd vooral tusschen de heeren van Delft Elshout en Tielemans werd de eerste tot koning geproclameerd. Daarna bleef men nog lang gezellig bijeen en menig glaasje werd gedronken zoowel op de gezondheid van Zijne Majesteit als op den groei en bloei van 't gezelschap. De vrouw des huizes verdacht een zekere H., doch deze wist zijne onschuld te bewijzen. Verder vertelde zij, dat zij het geld geleend had bij R(ombouts); deze hiernaar ondervraagd ontkende, weshalve zij zelve in hechtenis gesteld werd. Dit gevalletje verwekt hier heel wat sensatie. Ouderliefde. Vrijdagmorgen kreeg de zoon van v. B. woorden met zijn vader. De twist liep zoo hoog, dat de zoou een mes nam en daarmede zijn vader een diepe snede over de hand toe bracht. Wel getuigt zoo'n daad van ouderliefde. H. Kindsheid. Aanstaanden Dinsdag zal alhier het feest der il. Kindsheid gevierd worden. De kinderen trekken vanuit de school der Eerw. Zusters vergezeld door de geestelijken en zelatricen in plechtigen optocht en getooid met strikken en vlaggen, over het fort door de Peperstraat en Groote Straat naar de kerk alwaar, om 9 nor een plechtige II Mis wordt opgedragen. Daarna in dezelfde volgorde weer huiswaarts. Moge een zonnige dag dit heerlijk kinderfeest zoo mogelijk nog verhoogeu. Frans Rosier. Naar wij verneme i, zegt De J eho, moet bij hel oud. rzoek door de medische experts naar de psychischen toestand van Krans Ro sier meer rn meer blijken, dat de deliqu- ent aan vervolgingswaanzin lijdt. Hifraan is dan in de eerste plaats zijn halsstarrig weigeren ran voedsel toe teschrijven, Hij zou namelijk mrenen, dat zijn vervolgers het op zijn lever, hebben gemunt dal zij al zijn voedsel vergilligen met koperzuur. Reeds bij zijn vorig veiblijt in de gevan genis weigerde hij hardnekkig alle voedsel, dat voor hem werd neergezet. Zag hij ech ter zij" kans schoon om eetwaieu machtig te worden, die niet voor hem waren bestemd, dau viel hij er gulzig op aan. Zoo at hij bijvoorbeeld van de rauwe boonen, die hem ter sorteering werden gegeven. Eu de brood kruimels, die zijn medegevangenen in het wandeluur voor de vogels uitstrooiden, werden gretig door hem opgegeten. Het heele complex van dwangvoorstellin gen, waaraan hij lijdt, moet den genees kundigen de overtuiging hebben geschon ken, dat R. sier niet simuleert, doch wel de gelijk krankzinnig is. Walgelijk. Indertijd is melding gemaakt van drie lotelingen uit een Drentsche gemeente, bij het 1ste reg- inf. te Assen ingedeeld, die verdacht werden door het gebruiken van een walgelijk middel (varkensurine) te hebben getracht ooggebreken te krij gen, om zoodoende ongeschikt te wor den voor den dienst. Zij zijn geruimen tijd te Assen en te Utrecht in observatie geweest. Twee hunner zijn thans onge schikt verklaard voor den militairen dienst. ■JHM1JI IW Hl1 ■■■■■«■■■■■II—Ill r - Builen verantwoordelijkheid der Redactie). KAATSHEUVEL, 1 Juni 1906. Wedvlucht. Bij de wedvlucht der postduiven-vereeniging «Columbia" was de uitslag als volgt Losgelaten te Quiévy om 9 uur. Gearriveerd O. Haverhals 11.35.05 ld. 11.35-05; W. van Balkom 11 38.05; L. v. Heijst 11.48.10; J. Cornelissen 11.50.20; W.v. Balkom 11 54.10 C- v. d. Velden 11-56-30; H- Bergmans 11 5704; G. de Wit 11.58.30; C v. d. Velden 12 02 32; J. de Jong 121005; 0. Havermans 12.13.05; ld- 12.1305; L. v. Heijst 123028; G. de Witt 12 32 20. illoedvergiftlging. Geruimen tijd reeds had H. P, aan de hand een klein wondje. Hierin schijnt wat vuil gekomen te zijn, zoodat zij zeer begon op te zwellen. De geneesheer constateerde bloed vergiftiging. Men vreest het ergste. Ook de vrouw van C v. R. heelt hetzelfde. Diefstal. In het laatste nummer van dit blad meldden we, dat er bij v. G. f25.— ontvreemd was. Geachte Heer Redacteur. Met verbazing las ik in uwe courant van Zondag 27 Mei 1.1. dat Abraham de Winter niet de Waalwijksche Kermis bij den Heer Gerris zal optreden daar is geen woord van aan, dau immers zou ik er toch ook iets van moeten weten. Tot heden is zulks niet het geval en twee Abraham de Winters bestaan er niet. Ze heb ben aan een al genoeg zeggen ze. Onderge- teekende heeft wederom wel de eer voor zijn geacht Waalwijks publiek op te tredeu, met een Elite-gezelschap en geheel nieuw repertoire op 9, 10 en 11 Juli a s. iu de concertzaal vau den Heer Ohr. v. d. Werff ten Uwent. Hoogachtend- Ued. dw. dienaar ABRAHAM DE WINTER. Rustend Eerelid van de helaas te vroeg ontslapene Harmonie «l'Esperauce." Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U voor het onderstaande een plaatsje in Uw geeerd blad. Bezwaarlijk kon ik vermoeden dat de raads zitting, volgende op den dag waarop ik mijn laatste 6tukje over den brand weer schreef, zulke interresaute bijzonderheden daarvoor zou opleveren. Zeker had ik dan mijn pen nog een paar dagen iu bedwang gehouden. Er was maar een roep over de brandweer vau het Dorp, zegde de Voorzitter. Heeft hij daarbij ook gedacht aan de kolosale onkosten die het Dorp maakt iu vergelijking met het Veer. wiens opperbrandmeester altijd en bij iedere gelegenheid wordt aangezegd toch vooral de zuinigheid te betiucuten Eu met dezen gewichtigen factor ra-mt wel degelijk rekening gehouden worden. Iemand wiens uitgaven steeds beknibbeld worden kan niet zoo lliuk voor den dag komen dau hij die maar met volle hand iu de beurs kan tasten. Nietdat ik de brandweer van het Dorp het gek regen pluimp je misgun, neen, doel: liet bovenstaande dient alleen om aan te toonen dat hij, die tegen den geest vau het i>< meeutebestnur handelt een pluimpje krijgt, terwijl de anderen nu ja, enfiu, een standje kan mon moeilijk zeggen men sprak er eenvoudig niet over. Overigens valt niet te ontkennen dat onze burgemeester een zwak je voor het Dorp heeft. Dit kan men o. m wel zien aan de los en- laadplaats der S S. waarvoor zich de gemeen te maar eventjes eene uitgaaf van drie mille getroost heeft. En dat voor het aanvoeren van enkele tonnen steenkolen en enkele houderden lijnkoekjes per jaar. Hij weet wel waar Abraham den mosteid, iu casu de stemmetjes, haalt. Ook zuinigheid Uns raadslid Simonis begint zich zoowaar te ontpoppen in een rapport specialiteit. Rapport over den te benoemen ouderwijzer die hij blijkbaar eeu examen heeft doen oudergaan, rapport over den brand en diverse brandweer mannen. Men verwacht van hem nog rapport over de suppletoire begrooting voorde brand weer, rapport over de brandweer van het Veer. De administratie van dit blad mag er wel trotsch op zijn dut over bijna de geheele we reld haar blad gelezen wordt. Het beste bewijs daarvoor is zeker dat Z M. Juques'l, Keizer der Sahara, overwegende dat ons gemeente bestuur in de knoei zit wat betreft een goede politie- en brandweerverordening, per inter nationale telephoon aangeboden heeft, de on derhavige reglementen, enz. van zijn rijk ter bestudeering te zenden, erbij voegende dat hij ze vooreerst nog niet deukt noodig te hebben. Voorts moet het Sahara-brandweer reglement belangrijke menuducties geven omtrent de watervoorziening door middel van brandputten en het riugelooren van onwillige poldermees ters. Over de kiedelkaaien-quastie zal ik het maar niet hebben. De kool is het Bop niet waard. Met dank voor de plaatsing Uw dw. dienaar X. Raamsdonksveer, 31 Mei, 1906 S- Men schrijft ons het volgende 13 Juni nadert, het feest van den grooten Volksheilige, den machtigen Helper, die zoo krachtigen steun weet te verleeuen in alle moeilijkheden, zoo geestelijke als wereldlijke Zegt het, gij vurige vereerders van den H. Antouius, is niet voor alles bij hem kracht dadige hulp te bekomen en hebt gij zelf die niet ontelbare malen ondervonden Ongetwijfeld is het u dau eene behoefte, van de dankbaarheid uws harten blijk te geven op zijn naderenden feestdag. Wat nu moet hem aangenamer wezen dan op dien dag in grooten getale zijne vereerders te zien toe- stroomen naar zijne devotie kerk te Waalwijk? Wij weten het immers zijn de Heiligen des Hemels, als onze Vrienden en Voorsprekers bij God, om op ouze beden ter hulp te snellen, toch hebben zij hunne genade-oorden, waar zij met bijzondere voorliefde willen vereerd eu aangeroepen worden. En dat do devotie- kerk te Waalwijk die bijzondere voorliefde van den heiligen Volksvriend geniet, getuigen zij, die verleden jaar ter bedevaart optogen daar zij hulp in moeilijkheden, redding in nood erlangen mochten. Ja deze nog zoo nieuwe, zelfs niet geheel voltooide kerk, dit nochtans zoo bekoorlijk heiligdom is het genadeoord van St Antonius, Hier heeft hij de breede schare, die een jaar geleden vol vertrouwen tol hem kwamen en er met vromen ijver zijnen lof zongen zoo liefdevol ontvangen, zoo goed- guustig verhoord! Ook ditmaal wil hij hier gunsten en genaden verspreiden rond zijn troon ook ditmaal zal, zoo hopen wij, de Kerk te klein wezen, om allen te bevatten, die dank eu hulde komen brengen aan hunnen weldoener, troost eu steun komen vragen aan hun toevluent in den nood En, doelend op St. Antonius, zullen zij bij hun heengaau, van hunne lippen doen vloeien wat eens van den Goddelijken Meester werd getuigd «Aan allen heeft Hij welgedaan." De regeling der diensten is in circulaires en iu talrijke bladen gepubliceerd. De ligging van Waalwijk is voor eenieder waar hij ook woue zeer gunstig, slechts een 5 tal minuten van 't station staat de kerk. Dus alles zoo gemak kelijk mogelijk. Op dus gij allen, katholieke Noordbrabanters naar het genade-oord van onzen grooten volks heilige. GEBORENAdriana Wilhelmina Maria d. v. F. v. Well en H. M. Oorvers. Johannes Gerardus z. v. J. B ten Hasff en M. A Klerks. Adrians Maria d. v. Adrianus Reus en A. A. Nijssen. Johannes Mar- tir.us Cornells Louis z. v. H. A. M. Verwiol en L. L. van Dun. HUW.-AANGIFTEN Cornelia Josephus Kuijten oud 28 j. en Cornelia Hendrik» Verhulst oud 25 j. Johannes van Ham oud 36 j. en Johanna Maria Schmitt oud 37 j. GEHUWD: Adrianus Conwenberg oud 40 j. en Adrians Gertruda Veraa oud 35 j. OVERLEDEN: Francisca Maria van Daclen 3 j. Antonius Franciscus Marius Strikkers 17 nrnd. Matheus Johannes Berkelmans 14 j- BESOMEN. Over de maaod Mei. GEBOREN Cornelius Heuricus z. v. Josephus van der Zanden en van Johanna Dinge- mans. Wilhelmina Helena d. v. Johan nes vau Heiwijnen cd Elisabeth Span. Johanres Theodorus z. v. Johannes Cor nelia Muskens eu van Petronella Johanna vau der Krabben. Hendrikus Johannes z. v. Gerrit Gouda en van Antonetu van Heijst. Ilendriku* z v. Johannes Kruijf en van Elisabeth van den Hoven. Cor nells z. i. Adrianus van Heijst en van Geertruida Johanna Dekkers. GEHUWD: Reinier Doquesnoy 30 j. en Ida FraDcyna Schorro 2S j. Cornelis Fran- ciseus Aarts 32 j. en Heoriëtta Pietronella Hurkmans 27 j. Jacob van Cuijlenborg 24 j. en Cornelia Johanna Korsten 22 j. OVERLEDEN: Egidius Gerardus de Bakker j. Maria Johanna van Berkel, echtg. van Joannes Martinus Sonnemans 27 j. Hendrikus Johannes Gouda, z v. Gerrit Gouda eh van Autonetta van Heijst 2 d. Hendrik Q.uirijns echtg. v. Antonia Kuijsten 62 j. SPRANG. Over de maand Mei. GFBOREN Wilhelmina d. v. Johan Wilhelm Genuit en Johanna von der Poel. Maria Willemijntje d. v. Arie Johannes van Dongen en Mei helina Muria Goedhart. Elisabeth d. v. Johannes de Rooij en Eli rabelh M. II. Soeters. Adrianus z. »an Johannes Cornells v n Vuuren en Catha- rina Theodora Grootswngers. GEHUWD: Chrictiaan van Zeist, wedr. v.Maria Cornelia Smits 52 j. van Waalwijk met Gerdina Kruijf wed. v. Wouter Kruijf 48j. Adrianus Ros 21 j. van Capelle met Wil- lemina Hoefnagel 20 j. OVERLEDEN Johannes Martinus de Bie, wed. v. Hendrika Johanna Timmermans 66 j. Maria Versteeg 3 mud. CAPELLE. Over do maand Mei. GEBOREN: Adrianus Cornelis z. v. Adrianus van Oversteeg en Willemina Hoefnagel. Neeltje Cornelia d. v. Adrianus Ruiters en Jacob* Gijsberdina van der Beek. Ill' W.-AANGIFTE Cornelis Spuijbroek 25 j. te Raamsdonk en Geertruida Maiia van Baardwijk 24 j. GEHUWD: Arie Bax 23 j. te Almkerk en Elisabeth Fransijna vau Tilborgh 20 j. Adriaan Pieter Meijwaard 25 j. te Drim- S melen en Adriana Paliuaijer 26 j. Arie Ju co bus Pouli 26 j. te Almkerk en Ccrne- li* Michinlia Holster 20 j. Pieter Jo- hannes Geenen 24 j. en Neeitjc Geertruida de Rooij 22 j. Gerrit van Andel 29 j. te Andel en AnD* van Haaften 27 j. Dirk Pieter van öuijlekom 30 j. te Rapine, donk en Catharina van Oversteeg 28 j. OVERLEDEN Adriana de Roon 82 j. wed v. Marijnus Boeser. Antonetta van der Beek 78 j. weduwe van Martinus de Rooq Goverdina Hoefnagel 56 j. echtg van Marinus Johannes Priest. Pieter Gerrit van der Zalm 5 mnd. Teuna van der Pol 80 j. wed. v. Johannes van Beek. RAAMSDONK. van den 23 Mei 1906 tot en met 1 Juni d. a. v. GEBOREN: Johanna Adriana dochter van Ar^| noldus Gerardus Hooijmaijers en Geerdin» Oomen. Adritnus Antonius, zoon van Johannes Jacobus Joore en Christini Boeren. Josephina Louisa dochter van Jacobus Wilhelmus Verhoeven en Fran cisca Theodora Johanna, Maria van Hemen Cornelus Rochus zoon van Rochtu Kieboora en Cornelia Hendrika Josept Bouwens. ONDERTROUWD: Dirk Johannes Fruit van Hertog, 23 j. te Made en Drimmelen en Elisabeth l'ruijssers 21 j. alhier. GETROUWD: Petrus Anlonius Franfois te Z* venbergen en Clara Maria Zijlmans alhier. OVERLEDEN: Adriana van Dongen wed. A. Dingemans 74 jaar. Maris Petronelln Koopmaus, 9 maanden. Clara Maris Zijlmans 3 maanden. Aan het postkantoor Waalwijk en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Mei 1906 Ingelegd f 13949 84 Terugbetaald f 9079 28 Het laatste door dat kautoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4568. Ingang 3 Juni a s. zal het telefoonkantoor te Waalwijk op zouen feestdagen open gesteld zijn van 12,30 tot 1.30 nam. (green— wichtijd Waalwijk, 1 Juni 1906. De Directeur, WINTERS. MADRID, 2 Juni. De Engelsche gezant heeft deoumiddelijke iuvrijheidsstelling geeischt van Robert Hamilton, een hooggeplaatst En gelschmau, die sedert gisteren gevangen ge houden is, omdat hij verdacht is van mede- plichtigheid aan den aanslag- De correspondent van 't Hbld. te Batavia seint De resident van Bali seint dat de radjah van Badoeng gedreigd heeft Boelelang af te loopen. De regeering heeft geantwoord on- middelijk troepen te zullen zenden. WAALWIJK, 1 Juni 1906. Bij veel aanvoer ter hoornveemarkt was de handel vlug. Kalfkoeien prijzen van f 160.tot 210.— Kalfvaarzen prijzeu van f 150.— tot 190. Wei vee prijzen van f 105 tot f 165. Weilammeren aangevoerd 16 stuks, prijzen van f 7.tot 10.50. Varkens aangevoerd 130 stuks prijzen van 17.— tot 113,25 4 Boter aangevoerd 1005 kilogr. prijzen vanaf 1.01 f 1,18. Eiereoprijzen van 3 tot 3>/2 cent per stuk. De huidenmarkt blijft voortdurend in de zelfde vaste stemming verkeeren, er is voor- loopig gceu cukcl gezichtspuut op lagere prijzen. Leder gast tamelijk goed tegen station- naire prijzen, zware wichten, vooral bijsoor- teu, mei maiige vraag. Licht leder daaren tegen zeer vast; biunenzoolleer en mooi rundleer is scbaarsch. De prijzen zijn voor deze artikelen hooger, daar er veel behoefte bestaat. Het, weder is ongunstig voor de schors- campagne. Als de regens aanhouden, hebben de looiers een slecht jaar voor dat produet te wachten. Hel is nu volop in den bleek-, tijd. Prijzen worden niet hooger verwacht voor Geldersche schors dau verleden jaar, tenzij de campagne erg zou tegenvallen. Fransche en Belgische schors, waarvan reeds eeu groot gedeelte gewonnen, is reeds een weinig in prijs gestegen. DUSSEN, 31 Mei Boterprijs per K.G. vau f 1,06, f 1.33, Middelprijs f 1.24. Aanvoer 41 K.G. Eieren 10,70 de 26 stuks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was heden op de mijt» hoogste prijs f 1,13. middelprijs f 1,10. laagste prijs fl,03. De ondergeteekende heeft de eer het geachte publiek vau Waalwijk en omstreken bekend te maken, dat hij vanaf hedenavond IIKROPEND heeft, vroeger bewoond door deu heerC. OL1F1EKS, waarin thans is geplaatst een nieuw, naar de laatste eischeu des tijds gebouwd biljart. Door prompte en nette bediening hoop ik de gunst vau eenieder waardig te worden. Hoogachtend, aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10