Gemeenteraad van Waalwijk, SYSTEEM LOOPING THE LOOP, P. GL0DDE1AKS- Gioote stiaat .jij de Haven Waalwijk. Halve Maantjes en [ieikoeken, uJi WILT, J. v, d, MIJDEN. Spekslagerij ADR. APPELS Antoon Hunninks LEVERPASTEI. H. J'. Zijlmans, IIIIISIIIIIJIIIIIillOTEY. Kruidenierswaren en Comestibles. F, FN II. Artikelen voor Ziekenverpleging, Burgerlijken Stand Advertentiën. BILJARTFABRIEK TH. WEIJNENArts, Gas-& Waterleidingen Fijaa Koekjes ea Basket GROENTEN IN BLIK fijne vleeschwaren ADR. APPILS- Attentie s.v.p. Minerale Wateren en Limonades. Zonder Sagerine. Wsdarom ontvaagsn: Gez. Zijlmans. Handelsberichten. Consultatie uitsluitend voor Huidziekten. IIE ETALAGE. Luchtvilters a f2.75. CÏTSPRAliEN kiUO.MCIIT AAALWUK tav kim 11 rr baardwijk. loonopzand. Karrenstraat B 358, 's-EQSCE, Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem. GEBRUIKTE BILJARTEN NIEUWSTRAAT C 80, 's B O S C H. Spreekbuizen en Elcrlrisclie Geleidingen Zeemleder, Sponsen en Dweilen, AANBEVELEND. vanaf 12 ct- per ons en hooger EN aan concurreerende prijzen en beslist goede qualiteit. waalwijk. en van waalwijk. Machinale Uitsnijderij met de wereldberoemde van Berkels snijmachine. P.S. Dagelijks eerste kwaliteit varkensvleesch. Onderstaande Firma maakt be kend dat bij hen te verkrijgen zijn DE ECHTE LET OP! Heeren Hutelliers en Caléhoiu— houders beleefd aanbel end heb- ik de eer te zijn. WASPIK. OPTICIËNS, Kolberstraat A 276, 's—Bosch. MAGAZIJN VAN en Kindervoeding, als Brillen, Lorgnetten welke direct worden ingeslepen, worden ook op voorschrift geleverd van H.H. Prof. en Doet Van Beek was met een stier naar Arnhem geweest. Toen hij bij de thuiskomst het dier uit den veewagen had gelost, viel de stier op hem aan en drukte hem zoo geweldig tvgen den muur, dat Van Beek bewusteloos neerzonk. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingero.pen, doch tol gisteravond mocht het niet gelukken den ongelukkige tot het bewustzijn terug te roepen. Men vreest het ergste. Een gruwelijke ontdekking. Er schij ten meer menscheneters in de wereld te zijn dan men tot nog toe ge dacht heeft. Bij het vleesch-chandaal te Chicago heeft niet 't minst opzien gewekt de bewering, da', er in de groote vleesch- ketels, waaruit de blikken met verduurzaamd vleesch gevuld worden, ook menschenvleesch terecht is gekomen. Volgens den New- Yorkschen correspondent van de Daily Te legraph berust die bewering op het /.eggen van A.M. Simons, agent van een liefdadig heidsinstelling te Chicago. Het geval zou in 1898 gebeurd zijn. Simons verteit „Ik heb de namen opgeschreven, eu het stuk wordt nog bewaard op het kantoor van 4e lieldadigheidsvereeniging. De jongen, die ziju vader eiken dag lijn eten bracht, kwam te dicht bij een van de stoomketels, die met den vloer gelijk en op geenerlei wijs afgesloten zijn. Zijn vader, die op hem wachtte, hoorJe zijn zoons doodskreet, toen deze uitgleed en hals over kop, met zijn etensinand, in den verterenden stroom viel De vader deed wanhopige pogingen om bij den jongen te komen en de andere ar beiders hielpen mede zoo hard zij kondon, maar het duurde tien minuten voor de stoom afgesloten kon worden, en toen was er van den jongen niets meer over dan beenderen. Een paar weken later hoorde bet werk volk een ijzingwekkende schrei uw en zagen den vader in denselfden ketel vallen. Er werd geen bepaalde poging gedaan om hem er uit te krijgen, en toen er, na ongeveer een half uur, een onderzoek werd ingesteld, was er geen spoor meer van hem te vinden, - want zelfs de beenderen waren opgelost. Het vleesch van dezen man eu zijn zoon was vermengd met het gekookte vleesch in den ketel, en werd te zijner tijd in blik ken gedaan en verkocht. Er is geen po- ging gedaan om den ketel schoon te ma ken i. Simons zegt er bij, dat het bestuur van zijn vereeniging het verhaal van de familie van de slachtoffers had. Er komen nu meer bijzonderheden los over den inhoud van het verslag over het vleeschscbandaal te Chicago. De gebouwen waarin het vleesch wordt behandeld, zijn van hout en worden nooit gereinigd. De vloeren zijn vuil, glibberig en bedekt mei vuilnis, vet, afval enz. liet vleesch wordt op de vloeren opgestapeld, er overheen gesleept, op smerige tafels gewor pen en verder behandeld door mannen wier handen, voorschoten en broeken bedekt zij" met een koek van vuil. Zij klimmen dik wijls over vleesch heen en tiappen er dan met hun vuile schoenen op De mannen kunnen geen zindelijkheid betrachten, omdat er geen waschgelegenheid is. Mannen en vrouwen grissen met hun be zoedelde handen in het vleesch dat tot worst, biltong enz. wordt verwerkt. De bestekamers zijn afgeschoten hoekjes in de werklokalen zonder luchtverversching. Meisjes en vrouwen werken in een tem peratuur van 38 graden Fahrenheit, in lo kalen zonder luchtkokers bij kunstlicht. Het vleesch kemt gewoonlijk iu goeden toestand uit de koelkamers. Maar als het eenmaal in de pakkamers is, is het met alle zinde lijkheid uit. Het wordt eenvoudig op den grond neergesmeten en de afval wordt van de vuile vloeren opgeschept in tonnen of hakmachines. Van het eene lokaal gaat het naar het andere op smerige wagentjes, nadat het gaandeweg bevuild is met stol eu splinters. Teringachtige werklui spuwen op de vloeren vrijelijk in het rond. Openbare vergadering op Donderdag 31 Mei 1906, 'snnm 65/# uur. AAN DE OUDE 1. Adres der onderwijzers alhier. 2. Vaststelling van het primitief kohier van den Hoofdelijken omslag 1906. Voorzitter de edelachtb. heer Burgemeester. Afwezig de heeren üragtmaus, Van Schijndel en Verbunt. Na opening worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en op de vraag of iemand opmerkingen daaromtrent heeft, zegt De heer Klijberg rik moet een opmerking maken, naar aanleiding van hetgeen U in de vorige vergadering hebt gezegd, omtrent de opvatting die u van mijne woorden hebt ge kregen. 't Spijt me dat u me totaal verkeerd hebt begrepen, ik heb me iu dien geest be slist niet uitgelaten, daar we het geld thans juist noodig hebben, daarom heeft de com- missie ook een nieuw adres ingediend. De Voorzitter«Dan heb ik u verkeerd begrepen maar ik kreeg toch dien indruk vau uwe woorden". De heer lioffmaus«Ik zou graag eeuige inlichtingen hebben er staat nl. in de notulen dat 7 gemeenten in zake erfenis van Cooth procedeeren, ik meen dat u hebt gezegd van 10. De Voorzitter«3 zijn er direct afgevallen en dat is ook steeds gezegd." De heer Hoffmans «Als nu die f 27.000 worden gewonnen, deelen dat dan die 10 gemeenten, of de 7." De Voorzitter «Zooals ik reeds meer hebt gezegd, gaat het dan volgeuB mijne en anderer meening tusschen die zeven." Daarna worden de notulen goedgekeurd. De Voorzitter «Ingekomen een schrijven van de heeren Gragtmans en Verbant dat zij verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. Voor kennisgeving aangenomen. b. Een besluit van God. Staten waarbij de gemeente machtiging wordt gegeven, om in hoogcr beroep te gaan in zake van Cooth. C. Idem goedkeuring verhuring postnantoor- Beide voor kennisgeving aangenomen. Een adies is ingekomen van h. h. onder wijzers, dat door den secretaris wordt voor gelezen. Hoewel de heeren ouderwijzers met dank baarheid de verbetering van hunne juarwedden hebben vernomen, heelt het hun toch ver wonderd en teleurgesteld, dat de tijd van inwerkingtreden is bepaald op 1 -lali a 8. verwonderd daar dit tijdstip in de vorige vergadering niet is genoemd eu daarom raceueu zij dat het misschien een drukfout is; teleur gesteld omdat uit een andere vergadering bleek dat men met het bewuste adres harst mankte, om het 1 Januari te doen ingaan. Kedeneu wuaroin zij verzoeken de nieuwe regeling vanaf 1 Januari te doen gelden. De Voorzitter: «Namens B eu W. stel ik voor het besluit der vorige vergadering te haud'inven eu de nieuwe regeling 1 Juli as. te doen ingaan De heer Verwiel Welke reden bestaat daarvoor? 't Salaris der onderwijzers is daarop bepaald, naar ik meen." De heer van Dooreu nis hun dat iu de vergadering van Januari niet beloofd De Voorzitter nliet besluit om 1 Juli te doen ingaan, is genomeu in de laatste ver gadering." De heer van Dooreu: nWas hun dat niet beloofd of over gesproken, vroeger bij de verg. toen 't ter tafel kwam, in December De Vooizitter »Eris niets beloofd of over gesproken, begin Januari werd die vergadering gehouden. Op het rapport der commissie stond het ter zijde genoteerd en het besluit (wordt voorge lezen) wauriu het staat, heeft ter visie geh gen De heer Verwiel: n 't Besluit der commissie was toch 1 Januari." De Voorzitter nDe salarissen zijn wel zoo mooi vooruitgegaan, dat de heeren ouderwijzers toch wel tevreden zullen zijn." Aangenomeu. Nog is ingekomen een verzoek van Adrinuus van Velthoven om een waranda voor ziju huis te mogen hebben, B. en W. stellen voor hem verlof daartoe te verleeneu tot wederopzegging, om het iu 't laatste geval op te ruimen en in vroegereu staat te brengen tegen een recognitie van f 3 voor de gemeentekas. De heer Hoffmaus «Iloe is dat met die recognitie De Voorzitter«Vroeger schijnt die niet geheven, ik heb verschillende oude rekeningen nagezien, maar nergens een kunnen viuden, toen schijnt het oogluikend te ziju toegelaten. De secretaris deelt mede dat hij 't heelt nagezocht eu bevonden dat wel verlof voor een hangend afdak, zonder palen is gegeven, maar die schijnen er later te zijn bijgezet." De heer Bnijens «Is dit bedrag iu even redigheid met dat van v d. Werff?" De Voorzitter «Ja Aangenomen. De Voorzitter: «Bij 't opmaken der begroo ting hebben we gemeend den hoofdelijken omslag van 8 op f 7000 te kunnen terugbrengen. Maar door liet nieuwe contract dat de pro vincie met het gesticht Voorburg heeft gesloten, moeten we voor onze krankzinnigen f 300 meer betalen evenmin was toen hekend, dat de salarissen der wethouders zouden worden verhoogd, dat kost f 150; ook was niet bekend, dat do ouderwijzerstractameuten zouden worden verhoogd, wat voor een half jaar ongeveer f 250 is, dan komt -nog dat door uitspoeling van den grintweg extrn werkzaamheden 2 h f 300 zullen kosten, en de subsidie voor de vakschool f200 bedraagt dit alles gaat buiten de gewone raming om, en overtreft verre de f 1000 die we weuschteu te ver minderen B. en W. stellen mitsdien voor de H. O- weer te brengen van f 7000 op f 8000. De heer Timmermans van Turenhout. «Het plan om den H. O. met f 1000 te verminderen is naar aanleiding van het batig saldo dei- gasfabriek en er ziju toch geen meerdere uitgaven nis dat ieder jaar voorkomt." De Voorzitter «Ja, d«>or het batig slot dat we konden begrooten, door mindere uitgaven enz., maar r.u komen onverwacht de uitgaven, die ik zooeven heb opgenoemd, en nu kan 't niet meer De hoer Timmermans van Turenhout «Ja ik wil dat niet tegenspreken, maar volgens mijne meeniug waren er wel uitgaven van te zien, b.v. van de vakschool, dat heeft al 2 jaar gehangen, het lag voor de hand dat men <iaarvo®r om eene subsidie zou komen ieder een weet het nu, dat de omslag met f 1000 was verminderd eu nu komt het er weer bij, 't is een bittere teleurstelling voor de ge meente, vooral daar er alle grond bestaat dat de opbrengst der gasfabriek ook dit jaar weer zal toenemen.® De Voorzitter «De gasfabriek moet er geheel buiten .gehouden worden, 't zijn de verschillende onvoorziene uitgaven, die 't be drag vragen. Was het alleen de f 200 voor de vakschool, dan zou 't wel gaan. maar de rest, dat was toch uiet bekeud, we kouden niet voorzien dat de weg zou stukspoelen, de tractamenten der wethouders zouden ver hoogd, enz. en kasgeld moet er toch ook zijn." De heer Klijberg: «Eene subsidie is aan de commissie voor de vakschool verleend van f 200 f 150 is gevraagd eu we hebben een nieuw adres ingediend, 't verwondert me wel, dat het niet ter tafel is gebracht, met f 200 kunnen we niets doen en 't is beter niets te doen, dan 't geld half te besteden, want we willen door ons goed op de hoogte te stellen eene school maken, die weinig lasten en veel lusten voor de gemeente geeft". De heer Timmermans van Turenhout«'t vorig jaar heelt de administratie aanleiding gevonden om den U. O. met f 1000 te ver minderen nu wil ik uiet zeggen, dat 't dooi de gasfabriek is gekomen, maar de aanleiding ter vermindering heeft bestaan daarom ver wondert het mij ten zeerste dat er nu van Burg. eu Weth. een voorstel komt, om het nu weer te verhoogen ik stel daarom voor niet in te gaan op 't voorstel van Burg. en Weth. en weusch dat in omvraag te zien gebracht. Het voorstel vau den heer Timmermans van Turenhout wordt verworpen met algemeeue Bteinmen behalve die van voorsteller. De Voorzitter «Het adres van de vak school is niet gericht aan den raad maar aan B. en W., ook is 't eerst hedenmiddag inge komen, zoodat we 't nog niot hebben kunnen behandelen om verdere stappen te doen. De heer Klijberg: «Na de vergadering heb ben we geen officieele kennisgeving gekregen; zoodra die is ingekomen hebben wo van middag nog direct een adres gericht in de hoop dat 't nog heden in de vergadering zou komen De Voorzitter: n't Was duidelijk gericht aan B. en W. en we meenden dat 't aan de pru dentie van B. en W. was overgelaten het al of niet in den raad te brengen." De heer Klijberg: »'t Voorstel wordt in dat adres gedaan om de subsidie op f 450 te hrengen De Voorzitter.' «Besloten is f 200 te geven De heer Klijberg: «Dat zal wel een gevolg zijn van de verkee:de opvattii g, die 11 van mijne woorden had, was ik de vorige maal ter vergadering geweest, dan zou ik u direct opmerkzaam gemaakt hebben, dat uwe mee- nitig op eene vergissing berust." De Voorzitter „Er is besloten cm f 200 te geven en als er noodig is kannen we weer zien" Do heer Klijberg „Het besluit is genomen nu f 200 eu als 't noodig is 't volgend jaar meer, dat is juist de kwestie, daar ze dit jaar zullen noodig blijken. Do Voorzitter: „U hebt mij gezegd, dat de zeer drukke werkzaamheden op de fabrieken die tot den winter wel zullen aauhouden, het voor bel. einde des jaars onmogelijk zullen maken, de volle krachten aan de vakschool te wijdeu uit deze woorden heb ik mijne meening gedistilleerd. De heer Klijberg Ik bedoelde 't afwerken der plauui n, maar eerst moeten plannen ge maakt worden eu verschillende scholen daar voor bezocht worden. De VoorzitterVoor f 200 kan men nog al wat doen. De heer Klijberg: Het bezoeken der scholen te Wermelskirchen, Enschedé, Amsterdam, enz. en andere werkzaamheden zullen veel meer vorderende raad zal toch wel zoo veel vertrouwen in de commissie stellen, dat deze het geld niet zal misbruiken is het niet noodig dau komt het terug, maar f 200 is wegiregocid De Voorzitter: We hebben dat besluit nu zoo aan Ged. Staten ter goedkeuring gezonden en nu weer gaan we veranderen, als t noodig is kan de commissie ons metr vragen. De heer KlijbergGoed, als we aan geen tijd gehouden zijn, dus niet tot 't volgend jaar, dan kan ik me er best mee vereenigen. Aangenomen. Niemand meer 't woord verlangend sluit de Voorzitter de openbare vergadering eu gaat men over tot behandeling van 't kohier van den II O. in eene met gesloten deuren. Hoogste prijzen der 5e klasse. Trekking van 5 Juni. Triis v f 15000 No. 5951 1000 10036 3886 15382 11568 9230 2531 400 7193 11338 17865 200 11197 18424 9178 12172 14S10 7839 13255 19640 57.-7 133 19146 17238 2197 14111 11830 14875 2170 f f (180 a 260 1 140 a 200 1 160 210 f a f100 130 f 60 100 f 30 4 50 8 i 16 21 a. 23 BESOIJEN, 29 Mei. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Bcsoijeu op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,26 de laagstet 1.15 De pr. der eieren was 3 en S'/s cent. GOR1NOHEM, 4 Juni. De aanroer van granen was heden gering mit gewonen handel. liistai we 810 a 8 20 roode dito 7,55 a 7,65 witte dito 1 7.60 a 7.75 inl. rogge !5.10 a 5,20 Buiteul dito 5 -ft 5,15 gers 1 4 70 a 4.80 haver 3,60 a 3.70, duiveboonen 1 7,50 a 7 60 blauwe erwten 0 a 0.— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 130 runderen, 9 nuchtere kal veren, 13 vette varkens en 766 biggen. Ie qual. Kallkoeien Kaltvaarzen Melkkoeien 21/i jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kal*-. Aangevoerd vette varkens van per half kilo, biggen van I 8;— Aangevoerd 4 schapen en 160 lammeren; scha pen 113 a 16 en lammeren f 7 a f 12 ner stuk Eierea 5 1.— 1.05 per 26 stuks. Boter 60 i 63 ct. per kilo. ROTTERDAM 5 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 32 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 949 magere en 780 vette runderen 285 vette 320 nuchtere en graskalveren, 30a9chapen oi lammeren 348 varkens 142 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 26 tot 36 cent, stieren 20 a 32 kalveren 35 a 52— c. per kilo. Melkkoeien f 110 a 285, kalfkoeien f170 af 310 stieren 1 55 a 195, pinken 50 a145 graskalveien f _a vaarzen f45 a 135, alles mager vee; biggen 9.— a 15.—, paarden f 45 a 110. Nuchtere kalveren fok- 14.1 24.slacht- 4 f.9. 13.- Op de boteimurkt werden aangevoerd 85/8en 52/16 vn. en 326 stukken a ,/2 kilo. Pi ijs le qual 52, 2e qual. f 48, 3e qual. f 44 Per kilo 62l/j a 677s ct- 14. per HUWELIJKEN Franciscus Pagie met Pieternella Oovers Antonius van Prier met Ilen- drika Kops Adrianus Bicm .ns met Maria Jansen. HUW.A ANGIFTEN Johannes Martina# Snoeren en Cortelia Maria de Ruij'er Larober- tus v«n Beek en Johanna Cornelia Dekkers Johannes Netten en Antoneltn van der Ven Cornells Petrus Adrianus H»rnman en Johanna Coruclia BrandsWilhelmus Hoesen en Wilhelmina Grevenbroek. op 31 Mei 1906 C. F. te Haaren, overtr. prov. regl. f 3 of 1 d. M. D. te Tilburg, dronkenschap, f 3 of 2 d. H. M. te Waalwijk, dronkenschap. 1' 15 of 3d. B. te Kaatsheuvel, in dronkenschap de orde vurstoren, f 10 of 5 d. A. d K. te alsvoor, overtr. alsvoor, f 5 of 3 d. M. G. N. te Capelle visscherij overtr. 2 maal 6 of 2 maal 2 d. J. Ch. R. tc Rotterdam, overtr. prov. regl. f 5 of 3d._ Dezelfde overtr. alsvoor f 3 of 3 d. Ma. C. v. H. te vlijmen, overtr. alsvoor f 1 of d. G. S. te Oosterhout. overtr. alsvoor. f 5 0f 3'd. G. H. R te Capelle. visscherij overtr. f 2 of 1 d. F. v. d. P. te Dussen, overtr. motor en" rijwiel regl. f 2 of 2 d. A. S. te alsvoor overtr. en boete alsvoor. D. v. B. te Capelle, o\erir. en boete alsvoor W. G. S. te Baard wijk overtr. prov. regl f 0,50 of 1 d. L B. t. Kaatsheuvel, dronkenschap, f 6 of 3 d. G. L. d. V. te Waalwijk, dronkenschap, f 3 of 2 d. - Dezelfde, burengerucht, f 5 of 3 d. N. P. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord. f 1 of 1 d. Wa. Ja. te Baardwijk straatschenderij f 3 of 2 d. J. W. te al9voor, overtr. algem. veiligh. wet f 3 of 2 d. Aa. v. E. hv. T. A. te Vlijmen, overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. C. M. 11. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord. 1 5 of 1 d. C. M. te Vrijh. C»ppel, overir. woningswet, f 10 0f 5 d. II. C. B. en M. M. te Kaatsheuvel, dronkenschap ieder f 2 of 2 d. W. H. te Dussen overtr. prov. regl. f 3 of 1 d. J. v. S. te ate voor overtr. scheepw. r<gl. f3 of 2 d. W. S. te Vlijmen, overtr. algem. veiligh. wet f 3 ot 2 d M. v. D. te Ectheo, overtr prov. regl. fl of 1 d. H. S. te Drunen overtr. algem. veiligh. wet f 3 of 2 d. H. v. D te Kaatsheuvel, overtr. motor en ïijwielregl. f2 of 2 d. H. L. E. te alsvoor, stroopcrij. f 1 of 1 d. J. K. te Capelle, overtr. prov. regl. f0 50 of 1 week plaatsing in een tuchtschool. C. T. te Waal wijk, visscherij overtr. 2 ml. f 1 of 2 ml. 1 d., na verzet. GEBOREN: Carolus Adrianu9 Jacobus z. vau G. A. Mulders en W. v. d. Grindt Pe:ru9 Mathijs z. v. B. J. Thijssen en J. M. de Bruijn. Henrietle, Anna, Maria, d. van H. Pullens en J. van Drunen Gerarda Johanna d. van B. J. Kools en M. P. van Bavel Johanna Francisca d van J. H. Krol en A. Th. Boom OVERLEDEN: M. Trommelen, oud 3 mr.d.. d van P. Trommelen en A. Kuijs W. de Gouw oud 20 j. - J. C. Brok. oud 24 j. Oirnr wn- W. M. vkd Hel oirt, oud 23 j. eu A M. Jansen oud 25 j. J. Pullens, oud 28 j en J. Maandouks oud 25 j. A. P. J. Janssen te Nijmegen oud '23 j. en A. van Herpt oud 25 j. - H Mulders oud 57 1 en A.'van Oidenbeek te 'a Bosch, oud 6oj. GEBOORTEN: Adriana d. ran J. van der Vel den cn J. Dingeraans Geraida Co uelia Berta d van P. F. van Nunen en F. Didden Maria Hendrika d. van II. Oouwenbrrg en M. C. Sebregt9. Adriana Maria d. van G. van Lier en A. Mooner. Adrianus z. van P. Nieuwenhuizen en J. Boer. OVFRLIJDEN Pieter Cooonans, echtgenoot van A M Kroot, 69 jaren Antonetta Maria Stokkermaos, 13 m. Johannes Gerardus Maria van Seters 9 m. - Cornelia van Belkom 3 i. Wilhelmina Schijven, wed. van Cornelia van Amersvoort 72 j. HUI .1111 nilliuvkr, O Ook steeds v(iorlnnd''n tegen zeer billijken prijs. Levert ook alle diverse biljartspelen, waarvau vooral uitmunt het kegelvlot 't nieuwste op 't gebied van concoursen, hetwelk op 't oogeublik in verschillende cafe's met groot 8UCC6S wordt bespeeld. Verder verkrijgbaar alle biljart benoodigd- heden, als: laken, Queuën, ivoren- en iraiiatieballen, pomraeranzen, onwels, etc. Reparatiëu geschieden spoedig, net en billijk. Spreekuur 121/a2 uur. Behandeling en onderzoek met X-straleu dagelijks behalve 's Zondags Koper-, Lood- en Zinkwerker. word'n aan zeer concur ree rende prijzen aan gele Soli cd adres voor Ma stickdaken ROOTE SORTEERING en verder alle Huishoudelijke artikelen tegen uiterst lage prijzen. (HUISHOUD EN FIJNE) van hel bekend beste merk „HOOGSTRAATEN". Aanbevelend, UEd. dw. Dienaar, Brood-, Koek- eu Banketbakker. Prijscourant Gerookt vleesch Gerookte ham Gekookte ham Saucise de Boulogne Cervelaat worst (prima) Tongenworst Bloedworst per ons. 20 16 20 20 22 16 6 Ontbijt spek (doorregen) zeer lekker 11 Blok worst 14* Leverworst I 16 Leverworst II 8 Boterham worst I 1^ Boterhamworst II 10 Gekookt gerookte ossentong J6 Gekooktgerookte varkentong (zeer fijn) 30 Gerookt varkenshaas 18 per pond. llolham 65 Spieren gerookt vleesch 90 Rolpens 00 Knakworst per paar 20 Metworst (om te koken) 50 Varkensrib (gerookt) 65 Hamburgersrib 75 Hoofdkaas 25 Beleefd aanbevelend 20 en 25 cent per blikje. Uw Dienstwillige Dienaar, Elke bestelling wordt uiterlijk binnen 2 dagen uitgevoerd. de Nieuwe zeer gunstig bekende Merk //Molen". Eu verder Prima Kookerwten h 16 ets. per Liter. Groene Erwten a 12 ets. per Liter. n Capucijners h 14-20—25 ets. per Liter. H Bruine boonen 10-14-16 ets. Nieuwe Vijgen 11 en 18 ets. per po-id. ALLE Minzaam aanbevelend, O Breukbanden, Buikgordels, Rechthouaers elastieke Kousen, Wind en Waterkussens Massageballen, Hospitaallinnen, Spuiten voor alle doeleinden, Irrigaioren, Inhalleertoestel- leu en Groepketels, flacons naar verschil lende grootteu volgeus Dr. Delt weiier. Speciaal wordt de aandacht gevestigd op»

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6