Gemeenteraadsveigadeiing Jan. Groenen, Rechtstreeks Openlucht- Uitvoering ADR. APPELS, Antoon Hunninks LEVERPASTEI w DE TOEKOMST. Limonades, Kwast en Gienadine. H. J. Zijlmans Halve Maantjes en Eleikoeke' KOLOMALK Willi mmmimmé WILT, J. y, il, HEIJDB Eisenhahn-pen llllllt F. IN II. BECKY Artikelen voor Zletowpléglif Burgerlijken Stand Advertentiën Kiezers van Besoijen. „DE FRAN K ROLHAM. A. P. C. ROOTHAERT, Spekslagerij fijne vleeschwaren ABB. APP1LS- BIER 'f Attentie s.v.p. Minerale Wateren en Limonade: Fijns Koakjes en Banket GROENTEN IN BLII NIEUWS UIT KAATSHEUVEL! Reclame. Rechtzaken. U andelsborichten Brengt a.s. Dinsdag als één man uw stem uit op den heer daar van dezen candidaat, naast groote onpartijdig heid, flinke medewerking vooral waar het de schoen- makersbelangen betreft, te wachten is. Vele Kiezers. Uitvoering op Zondag 24 Juni. le rang 25 ct. 2e 15 eu MINERAALFABRIEK. G. v. d. Heijden Czn. Lampen en Gang lantaren* Vraag de Duitsche i- Luchtvilters a f2.75. BLOEDARMOEDE ZENUWZWAKTE RAAMSDONK. WAALWIJK. met medewerking van de gun stig bekend staande harmonie «EUPHONIA" van Kaatsheuvel, in den tuin van den heer JAN FRANSEN, des avonds 6 uur, Entrée voor Heer en Dame Ballen, Laken, Queuën enz, en van Machinale Uitsnijderij met de wereldberoemde van Berkels snijmachine. P.S. Dagelijks eerste kwaliteit varkensvleesch. ft I Spuitwater op siphons. Gerste, dubbel Gerste, Lager, Oud Bruin, Pilsener enz. IJzerwareD, Gereed cïiat. Waalwijk. Haven. Geslagen en gegoten Fornuizet Petroleum Kooktoestellen. Uit. sluitend prima qualiteit tegen zet lage prijzen. MANGELS U WASCI1MACMMS. Onderstaande Firma maakt bt kenddat bij hen te verkrijgen zijt DE ECHTE LET OP 1 Heeren Hötelliers en Catéhou- houders beleefd aanbelend heb i de eer te zijn, WASPIK, vanaf 12 ct- per ons en hooge EN aan concurreerende prijzen f beslist goede qualiteit. OPTICIENS, Kolberstraat A 276, 's-Boscb MAGAZIJN VAN en Kindervoeding, als Brillen, Lorgnetten welke direc worden ingeslepen, worden ooi op voorschrift geleverd van H.IL Prof. en Doet 5 Vrijdagavond ten 6 uur een groot bal zal geven met muziek der schutterij uit den Bosch. Ook 'de voetbal-club W. V. en de tooneelvereeniging>Onze vrije uren stellen zich voor een bal te geven. Den eersten Zondag is 't gebruikelijke volks concert iu den tuin van den heer J. Fransen. Vakorganisatie. Het vereenigingsleven bloeit wel op in onze gemeente, vooral de vak-organisatie de vakvereeniging der schoenmakers telt 125 en de onlangs opgerichte looiers- vakvereeniging reeds 58 leden. Deze laatste vergadert a. s. Vrijdag om een bestuur te kiezen. Wedvlucht. Zondag 17 Juni werd door de post duivenvereniging >De Postduif* alhier, eene wedvlucht gehouden van uit Or leans, afstand 473.5 K. M. De duiven werden aldaar door den convoyeur van den Ned. Alg. Ned. Bond van Post- duivenliefhebbers ten 6 uur in vrijheid gesteld en de prijzen behaald als volgt u. m. s. Ie prijs R. J. Schoemans aank. 3.7.31. 2e 3.59.32. 3e P. Schoemans 4.38.30, 4e R. J- Schoemans 6.25.29. Naar wij van verschillende zijden ver nomen hebben, was op andere plaatsen de aankomst der duiven ook meestal zeer onregelmatig, waarom men ver moedt dat zij onderweg met ongunstig weer hebben te kampen gehad. De eerst aangekomen duif legde den afstand af met een snelheid van 867 meter per minuut. „Onze vrije Uren". De tooneelvereeniging >Onze vrije Uren* koos met algemeen® stemmen tot haar directeur, den heer C. v. d. Pluijm en tot 2en secretaris den'heer P. v. d. Broek. Ongeval. De opperman Pompen, werkzaam aan het in aanbouw zijnde postkantoor alhier had het ongeluk 1.1. Woensdag toen hij op een 6 meter hoogen steiger stond, naar beneden te vallen, doordat een der steigerlatten was losgeraakt. Deerlijk aan hoofd, armen en beenen gekwetst, werd hij direct door heeren opzichters verbonden en hem later genees kundige hulp verleend. BESOIJEN. Tot Cnndidaten voor de ver vulling van een plaats in den gemeenteraad zijn gesteld de heeren J. J. M. Dainme, J. P. Groenen en M. Bolster. De stemming zal gehouden worden op 26 Juni 1906 CAPELLE. Als een ware by zonderheid kan men uit deze gemeente melden, dat de visscher J. Kozenbraud op de Nieuwevaart een louw heeft gevangen, die wel 5 kilogram zwaar weegt. Genoemde visscher beweert nog nim mer zulke groote leuw gezien te hebben. Een ander paar visschers, die een nacht gingen peuren, hadden drie volle emmers paling, en aal, een mooie besomming dus. WASPIK. De Hoog-Eerwaarde Heer Wijnen, deken alhier, hoopt Vrijdag 29 Juni a. s. den dag te herdenken, ^waarop hij voor vijfen twintig jareu tot dit heilig ambt iu deze ge meente werd benoemd. Zeker zal het Zijn HoogEerwaarde op den feestdag der 11.U. Petrus en Paulus aan welverdiende bewijzen van belangstelling niet ontbreken. li AAMSDONK 22 Juni. Vergadering der stemgerechtigde Ingelanden van den Nieuwen ot Grooten Kuren-polder op 25 Juli a.s. 's nam. 5 uur iu het sHuis ten Deijl". DOEL le. rekening over 1. Jan. 1904 tot 30 Juni 1905 2e. begrooting 1 Juli 1906 tot 30 Juni 1907 3e. verkiezing voorzitter wegens periodieke aftreding van den WelEd. Gestr. Heer Mr. G. J. Ile«re. 4e. verkiezing secr.-penniugmeester wegens aangevraagd ontslag van den heer S. D. Lankhuijzen. Tegen de oprichting door het Dept. van Oorlog van een magnziju voor springstoffen iu de Lunet aan de Donge zijn door het bestuur dezer gemeente bezwaren ingebracht, op grond van a gevaar, b schade aan eigendommen, welke bezwaren breedvoerig gemotiveerd waren Naar we vernemen heeft de collecte voor den gewapeuden dienst, Dinsdag in onze ge meente gehouden, de som van elf gulden op gebracht. Snoek te water! Het houdt niet op 1 Nauwelijks is het eene kind asu de zacht- wreede omarming van den watsrdemon in de melkhaven ontkomen, of een ander is op het punt het offer van dit loerend monster to worden. U. Snoek, voorzichtig over loopplank dribbelend naar een zandschuit, werd duizelig en storte in 't water. Snoek, zonder innen, kou niet zwemmen, verdween in de diepte, doch een schipper, nog juist bijtijds, greep diep in het water den Snoek bij zijn staart en bracht hem in zijn element, terug. GEERTRUIDENBERG, 21 Juni. Heden gleed van de werf der lirma I. Oostlauder Co. alhier met. goed gevolg te water, de stalen sleepkaau nMagnretha" groot 550 ton, gebouwd voor rekening van den Heer C. van Gameren te Gorinchem, daarna werd de kiel gelegd voor een gelijk vaartuig. KAATSHEUVEL, 23 Juni 1906. Ongeluk. Terwijl het kind van J. D. aan 't spelen was, had het het ongeluk iu een put te vallen. Meer dood dan levend werd het echter er uit gehuald. Men had heel wat moeite het kind weer bij te brengen. Mutinée's. Men is reeds druk bezig met het bestudee- ren der stukken voor de a.s. kermisfeesten. Naar de repetitie's te oordeelen belooft het heel wat. Het zal dus wel da moeite waard zijn de inatiuée's met kermis bij te wonen. Landweer. Ofschoon het opkomen onder de wapenen voor de landweer in de meeste huisgezinnen 'n zware last is, toch is onze gemeente dit be zwaar voor bijna alles zoo goed mogelijk op geheven. Bijna allen trekken eene toelage van het Rijk. Leest de advertentie*, gij zult er even zoo belangrijke dingen vinden dan die wel ke In de andere gedeelten vun de cou rant gepubliceerd worden üier duidt men U een geneesmiddel anH dat U van de ziekte zal genezen waaraan gij lijdt. Mejuffrouw E. L. Bentschop Knook, Delft- weg Rijswijk schrijlt ,1k verklaar dat ik gelurende zeer lan gen tijd aan bloedarmoede, algemeene zwak te geleden heb, gepaard gaande met een groote zenuw-uitputting. De behandeling met Pink Pilleu heeft mij veel goed gedaan. Dank deze goede Pillen beu ik weder sterk geworden, ik heb een goeden eetlust terug bekom'U, alsmede uitmuntende spijs vertering, de zenuwen zijn kalm, de slaap verkwikkend, eene volmaakte gezondheid.. De slechte werking der zenuwen is zeer begrijpelijk bij de zwakken, en bloedarmor- digeu. Het zenuwgestel werkt niet meer of slecht omdat het te veel gewerkt heeft. Het is gelijk de dieren of de personen die te veel gewelkt hebben, zij zijn versle ten en men kan op huu werk niet reke nen. Het zenuwgestel werkt niet meer zoo als het moest, waut het wordt slechts ge voed. Het zenuwgestel neemt zijn voedsel in het bloed en het bloed der lijders aan bloedarmoede is niet voedzaam. Op dat het voedzaam zij, moet het tene normale samenstelling hebbeu en bet bloed van de lijders aan bloedarmoede is niet van deze samenstelling. Deze volmaakte, deze voed zame samen stelling wordt door de Pink Pil len aan het blo d gegeven Te gelijkertijd dat gij Uwe bloedarmoede geneest, nemen de krachten toe eu de ziekten verdwijuen die slechts de zwakte der organen tot oor zaak hadden, zenuwuitputting tengevolge d»r zwakte van het slecht gevoede zenuwge stel, maagziekten tengevolge van de zwak te der maag die niet meer in staat is de maagsappen af te scheiden, nierziekten. De behandeling met Pink Pillen, dank de ei genschap die deze pillen hebben om een rijk en zuiver bloed te geveu is onovertref baar tegen de bloedarmoede, bleekzucht, ueurasthéuie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, zenuwzwakte, schele hoofdpijn, zmuwpijuen. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, -Steiger 27 Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. I tl ■.LIJ -I "l l.'XJI I-W. VERSLAG van d-» Raadsvergadering ge houden te SPRANG den 18 Juni 1906 des nam. 7 uur. Tegenwoordig: de leden J. Rijken, F. M- de Jong, M. Vos, B- Verhoeven, J.C. Maijers en C. G. H. li- Meijer, tevens Voorzitter, Secretaris J. L. van Santen. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde van behandeling worden gesteld de volgende punten I. Goedkeuring der Rekening Algemeen Armbestaur over 1905. Na voorlezing wordt met algemeene stemmen daartoe besloten. Do Armmeester8 B. Verhoeven en M. Vos ont hielden zich van mede-stemmen. Uit de voor lezing bleek, dat was ontvangen f2144.79 en uitgegeven 1389.49t dus een goed slot van fl05529t. II. Voorstel van B. en W. om dc jacht wederom publiek te verpachten voor den tijd vau 4 jaren. Met algemeene stemmen aangenomen. III. voorstel tot machtiging van B. en W. tot het doen eener oproeping voor ouderwijzer met verplichtte hoofdakte tegen een jaarwedde van f50.boven het minimum. De Voorzitt.r zegt dat bij de oproeping tegen een minimum salaris slechts één sollici tant zich heeft aangemeld, die geweigerd heeft proefles te komen geven. Met algemeene stemmen aangenomen. IV De Voorzitter deelt mede, dat de Mi nister besloten heeft in deze gemeente een hulptelegraafkantoor met hulptelefoon te ves tigen en stelt daarom voor thans over te gaan tot regeling der salarissen en aanwijzing van kantoorhouders en Joqaliteit. Op voorstel vau B en W wordt met algemeene stemmen besloten de jaarwedde van den kan toorhouder te bepalen op f50. en die voor den vervanger op flö. Voorts wordt, mede op voorstel van B en W. tot kantoorhoudster benoemd Cornelia Holster en tot vervanger Mathijs Joh van Dongen, beiden alhier wanende. Voor kantoor wordt aangewezen een der beneden vertrekken van het Gemeentehuis, by de kantoorhoudster iu gebruik. V De Voorzitter stelt voor tot het verlee- nen aan B en W ven een onbepaald crediet tot het inrichten van het hulptelegraafxantoor met telefoonkantoor, daar de kosten van een en ander nog niet geraamd kunnen worden. Zonder beraadslaging met algemeene stem men aangenomen. VI Ten slotte komt aan de orde een voor stel van B en W om de Schoollokalen zoo noodig wederom beschikbaar te stellen voor de oefeningen van het voorbereidend Mihtair onderricht tegen eene vergoeding vanfbl) per cursus voor het in orde brengen, vuur en licht. Zonder debat met algemeene stemmen aan genomen. Hierna gaat de vergadering over tot be - handeling eener reclame legen den Hoofde lijken omslag, met gesloten deuren- Het gerechtshof te 's Hertogenbosch deed uitspraak in de navolgende zaak J. B. C.t 25 j scüoenmaker te Dongen ge detineerd appèl van een vonnis der rechtbank te Breda, waar hij wegens mishandeling zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende werd veroordeeld tot twee jaren gevangenis straf; dit vonnis is vernietigd, beklaagde schuldig verklaard aan het hetzelfde misdrijf en veroordeeld tot dezelfde straf. WAALWIJK, 22 Juni 1906. Tengevolge van den drukken hooibouw wus ii den woinig aanvoer ter hoornvee markt maar het aangevoerde werd tegen lerme prijzen vlug van dc markt genomen. Kalfkoeien prijzen van f 140.tot 200.— Kaifvaarzen [.rijzen van f 130.— tot 190. Varkens aangevoerd 90 stuks prijzeu van I 6.75 tot 111.75 ir Boter aangevoerd 822 kilogr. prijzen vanaf I.lo tot f 1,25 Eierenprijzen van 4 tot 4'/j cent per stuk. De huidenmarkt is onveranderd vast. Gisteren weid te Antwerpen van de 12000 Colon SaUderos Liebig ossen, por zeilschip Gijrene einde Juli verwacht wordende, het grootste gedeelte reeds vei kocht. Alle 15/20 ft frs. 87.— de 20/25 a frs. 89.- eu 7000 25/32 a frs. 90.— Dit slechts als een bewijs van de bestaande animo en de hooge prijzen die er voor prima soorten betaald worden. Overal elders, zooals in Havre, Liverpool, Ham burg enz. ziju de berichten gelijkluidend, hooge prijzen en weinig voorraad. Deze week bestond er weer goede vraag voor alle ledersonrten, maar in hoofdzaak voor eerste soort licht en zwaar zooileder. Inférieure qualiteit komt thans minder in aanmerking. De prijzen gaan intasschen nog slechts weinig omhoog. Voor alle overleersoorten is de markt bijzonder gunstig en de prijzen zijn heel wat meer gestegen dan van zoolleer. De schorecampagne is hier en daar reeds voor een groot gedeelte afgeloopen, de prijzen zijn iets lagtr dan verleden jaar, maar er tg minder gewonnen, zoo men zegt, zoowel in de Baronie als in het Graatschap; de qualiteit is over het geheel heel goed. DUSSEN, 21 Juni Boterprijs per K.G. van f 0,90, f 1.12, Middelprijs f 1.04. Aanvoer 200 K.G. Eieren 10,90 de 26 stuks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was htden op de mijn hoogste prijs f 1,17. middelprijs f 1,15. laagete prijs fl,08. DBONGELEN c. a. Meaod Mei 1906. GEBOREN Hermina Johanna d. v. Wijbe Tjeerds Wilstra en Eyerdtoa Johanna Martens. OVERLEDEN: Catharina Goebel 76 j. echtgen. v. J. van Dijk AUet van der Beek 97 j. wed. van J»n Felix Burghout. GEBOREN: Wilbelmina Muria, d. v. Johannes Marinus Simon Joore en Theodora van Seters. Mathijs z. v. Mathijs van Seters en Adriana Cornelia Broeders. Johannes Cornelia z. v. Lambertus Tak en Anna Timmermans. Adrianus Cornelis z. van Petrus van Seters en Anna Catharina van Vugt. Adriana d. v. Wouter Molewijk en Adriana Pietronella de Rooij Adriana Maria Jobanna d. v. Petrus Verschuren en Cornelia Broekmans. OVERLEDEN Adrianus Antonius oore, oud 3 wekeD. OVERLIJDEN Helena Jacoba Loeff weduwe vau Johannes Kooien 76 jarenAnna Maria van der Pennen 9 maanden. GEBOORTEN Cornells Henri Antonius z. v. O. C. de Greeff en G. J. Verwiel Cornelis Petrus z. v. C. Beerens en U. C- van den Broek. HUWELIJKEN Jacobus Jozef Kogels oud 28 jaren en Maria Anna Trimbach 25 jaren. HU W-AANGIFTEN Antonius van Gorkum oud 21 jaren en Maaike Nelis oud 21 jaren. (dus geetn tusschenpersoon) wordt dood er Nationaile Crediet- en Hypotheek bank gevestigd Goudscheaingel 51 te Rotterdaïn Kapitaal verstrekt onder strenge geheimhouding ZOüder Levensver zekering0 op één borg, huizen, land of verderen waarborg. Korte en lange ter mijnen. Biïlijke voorwaarden. Voor verdere inlichtingen zich per brief of persoonlijk te nelden. Gymnastiekve eeniging Hammetjesfijn van smaak, circa 8 pd. f 0 40 Rol/iam zonder heen f 0.45 Botjes Rookvleesch f 0 65 Metworst f 0.45 Saucise f 0 65 Boterhamworst f 0.35, alles per pond franco rembours. Maastrichter SloomslachterjMaastricht. TILBÜRG Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie. Reparatiëu en levering van spoedig en lot de minste prijzen. Vraag teekeningen en prijsopgaaf. WAALWIJK. Prijscourant Gerookt vleesch Gerookte ham Gekookte ham Saucise d« Boulogne Cervelaat worst (prima) Ton gen worst Bloedworst per ons 20 16 20 20 22 16 6 Ontbijt «pek (doorregen) zeer lekker 11 Blokworst 14 Leverworst I 10 Leverworst II 8 Boterham worst I 12 Boterham worst II 10 Gekookt gerookte ossentong 40 Gekooktgerookte varkeutong (zeer fijn) 30 Gerookt varkenshaas 18 per pond. Rolham 65 Spieren gerookt vleesch 90 Rolpens 60 Knakworst per paar 20 Metworst (om te koken) 50 Varkensrib (gerookt) 65 Hamburgersrib 75 Hoofdkaas 25 Beleefd aanbevelend 20 en 25 cent per blikje. Naar de laatste eischen des tijds ingerichte Leveriïg van zeer fijne Agentsctap van de „PHOENIX*, bekend ils le klasse Bierbrouwerij. Steed» voorradig alle soorteu Verkrijgbaar op heele en halve flesschen en ook per fust. Beleefd aanbevelend, Voordeeligst adres voor Huishoudelijk Artikelen. Ontvangen Zeer mooie in de nieuwste modellen. Uw Dienstwillige Dionaar, Elke bestelling wordt uiterlijk binnt4 2 dagen uitgevoerd. -'- j (HUISHOUD EN FIJNE) van het beke beste merk „HOOGSTRAATEN*. Aanbevelend, UEd. dw. Dienaar, Brood-, Koek- en Banketbak! i WAALWIJK. ROEST NIET. Alleen verkoop bij de ANTOON TIEI B O Breukbanden, Buikgordels, Rechthoudt elastieke Kousen, Wind en Waterkusstj Vassageballen, Hospitaallinnen, Spuiten v.: alle doeleinden, Irrigatoren, Jnhalleertoe?.; len en Groepketels, flacons naar verschil lende grootten volgeus Dr. Dettweiler. Speciaal wordt de aandacht gevestigd c

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10