IN ummcr 59 Donderdag 26 Juli 1906 29e Jaargang- Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. KIEUWS UIT KAATSHEUVEL WAALWIJK, 25 Juli 1906. Kxamen. Met genoegen deelen wij mede dat den heer Albert Reijgers, Zaterdag 1. 1. het diploma eind-examen Hoogere Bur gerschool is uitgereikt. Den geslaagde onze beste felicitaties. De heer Reijgers zal thans zijne stu dies aan de polytechnische hoogeschool te Delft voortzetten. Vakschool. De volgende week begeven drie leden der vakschool-commissie, nl. de heeren A. Nieuwenhuijsen, A. H. van Schijndel en Th. Smeele zich op reis om eenige vakscholen in Duitschland te bezoeken o. a. die van Wermelskirchen, directeur de heer Kohier. Licdertafel. Zaterdagavond j. 1. wachtte de Lie dertafel Oefening en Vermaak* een eigenaardige verrassing. Even vóór de repetitie begon, nam de heer Frans de Cortie, oud-directeur der Vereeniging het woord en sprak ongeveer als volgt Mijne Heeren Het is nu ongeveer twee en een »half jaar geleden dat ik opgehouden >heb directeur Uwer Vereeniging te zijn. Door mijn getrouw bezoek aan >Uwe repetitien en uitvoeringen, hebt >U zeker voldoende kunnen ondervinden •hoezeer ik met Uw Gezelschap nog >altijd sympathiseer en hoe de bloei »van Oefening en Vermaak mij steeds >ter harte gaat. Ik wil thans opnieuw >toonen. dat die woorden geen ijdele klanken zijn en bied U bij deze als >geschenk aan een partituur en het noo- >dige aantal stemmen van het fraaie, onlangs in druk verschenen koor: »Hym- >ne aan den Vrede* van Nieuwenhoven. >Ik twijfel niet, of Gij zult dit blijk van hoogachting mijnerzijds wel willen aan- •vaarden en trachten aan dit koor een >even goede vertolking te geven als »aan de »Storm en de Eik* van de >Jongh, dat ik U bij mijn afscheid als directeur mocht offreeren.* Een daverend applaus bewees, hoezeer de Liedertafel met die woorden instem de en het geschenk cp hoogen prijs stelde. Onmiddelijk werd het nieuwe werk in studie genomen. Te oordeelen naar het geen wij dien avond reeds hoorden zal deze >Vredes hymme* een echt reper- toir stuk worden. Nog zong de Liedertafel dien avond voor de eerste maal »Nimmer Nacht* van Andriessen, een geschenk van haren oud-onder-directeur en commissaris, den heer Jac. Pulles. Zulke bewijzen van achting en sym pathie voor een Vereeniging die straks zes en veertig jaren bestaat, doen goed en leveren het bewijs dat in onze ge meente toch altijd nog personen zijn, die veel voor de edele zangkunst ge voelen. liOoiersvakrereeniging. Zondagnamiddag had de aangekon digde vergadering der looiersvakveree- niging plaats, die slecht was bezocht. Me degedeeld werd dat een paar bestuurs leden hadden bedankt, zoodat het be stuur thans bestaat uit de heeren Ehlert, Besoijen, presidentNorbertus van Hooft, Waalwijk, secretaris en L. Brekelmans, Besoijen, commissaris, en dat de ver kiezing van 2 nieuwe bestuursleden zal plaats hebben op 15 Augustus a.s. ten 12 uur candidatenlijsten kunnen worden ingeleverd tot 14 Augustus. Onze Kermis. Hebben we in onze vorige nummers met genoegen geconstateerd, dat de kermis dit jaar over het algemeen druk geweest is, er goed en niet luidruchtig of woest kermis werd gehouden en alles uitstekend afliep, een correspondent van een ander blad, die er gewoonlijk op uit is om alles wat in onze gemeente voor valt af te breken of zoo zwart mogelijk voor te stellen, schrijft nu weer aan zijn blad De kermis en zijne vermakelijkhe- den behooren wederom tot het ver- Heden, wat door vele huismoeders niet wordt betreurd. Is andere jaren >de kermis een week vol druk ver- keer en gewoel, dit jaar is bijna zoo goed als niets daarvan te bespeuren geweest, zoodat houders van kramen en tenten dan ook steen en been I •klagen. Wanneer het gemeentebestuur geen pogingen in het werk stelt om de kermis terug te brengen op drie dagen dan zal, naar wij vreezen, de kermis geheel verloopen. •Van ter zijde vernemen wij uit goede bron, dat in de eerstvolgende raadsvergadering een voorstel zal ter tafel gebracht worden om de kermis maar drie dagen te doen duren.* Wij merken nog even op dat de ker mis veel drukker was dan 't vorige en andere jaren, dat er over 't geheel niet werd geklaagd, dat noch 't dag. bestuur, noch de raad er aan denken de kermis op drie dagen te brengen geen kwestie ervan, vooral thans niet na de kermis van dit jaar I Ongeval. In den laten Zaterdag avond werd eene vrouw, die huiswaarts keerde in de Stationstraat door een fietsrijder omver gereden. De vrouw bezeerde zich ge weldig. Toch bleek de schrik erger dan de daad, daar de vrouw slechts lichte verwondingen bekwam en de ontboden geneesheer de laatste vrees voor ergere gevolgen spoedig wegnam. De fietsrijder had aan het geval geen schuld. Politie—zaken. Zondagavond had in de Kerkpad een klein opstootje plaats. Iemand die een glaasje op had tartte een persoon B. die rustig aan huis zat, bij hem te ko men, waaraan deze ten slotte voldeed en hem een oorvijg toediende. Eerstgenoemde heeft hiervan aangifte gedaan bij de politie, welke proces verbaal heeft opgemaakt. Dckengcsckicdenis. Een geschiedenis, waarbij sprake was van 't stelen van een paar dekens, is door de maréchaussée opgelost met het resultaat, dat van geen diefstal kwestie is. Zekere P. die onlangs op straat is gezet en wiens huisraad gedurende de kermis en nog kort geleden, tot ieders groote ergernis op den openbaren weg heeft gestaan, heeft met een vrouw uit Duitschland komend en hier met waaiers en lampenkappen enz. leurend, in een zelfde logement verblijf gehouden. Daar was de vrouw met P. overeengekomen, dat zij zijn dekens zou koopen. De vrouw, P. niet goed kunnende verstaan, meende dat de koop was gesloten en liet de dekens bij van R. in de Zeine uitwasschen en heeft daar ook eenig geld gegeven met 't verzoek dat aan P. af te dragen. I'. echter had volgens zijn beweren gezegd, dat hij alles wel wilde verkoo- pen als hij »heelemaal gesteld* was en deed dan ook aangifte dat de dekens waren gestolen. De maréchaussée spoorde aanstonds de vrouw, die in Geertruidenberg op de kermis verbleef, op en bracht haar 's avonds met den laatsten trein nog naar hier in de ka zerne, alwaar ook P. zelfden avond nog werd ontboden. Na eenig onder zoek, waarbij bleek dat van geen kwade bedoelingen bij de vrouw, nog minder van diefstal sprake was, werd hier de koop definitief gesloten voor f 1.80 en hiermede was de dekenkwestie uit. BAARDWIJK. Evenals andere jaren ie hier 1.1. Zondag het feest der H. Anna plechtig gevierd. De leden der congregatie waren opgekomen en na gezainelijk gecommuniceerd te hebben, woonden zij gedurende den dag de oefeningen en predikaties bij, welke geleid werden door twee eerw. paters Capucijnen Er werd 1.1. Zondag bij W. Pulles alhier dapper geschoten met den edelen handboog In de groote spanning wie de winners der partij zouden zijn, wilde J d. V alhier te vlug zijn, de punten der laatste pijlen te tellen en ver gat in d« furrie den laatsten schutter. Onge lukkig genoeg trof hem de pijl van 0 M. in den arm en wondde hem zoodanig dat hij, niet zoozeer op dit cogeublik, maar des middags zeer veel pijn bad. Door dbn 6chrik van den Bchutter van dien noodlottigen pijl, kreeg J. Th. met den boog een slag in het aangezicht die hem eveneens veel pijn veroorzaakte. Men kan bij deze schoone uitspanning ook al niet te voorzichtig zijn. Door de alhier bestaande vakvereeniging «Ons Belong" is een volgend schrijven gericht aan heeren bakkers hier ter plaatse «Indien u genegen zijt met ons eene ver gaderiug te houden aangaande het bespreken van «coöperatief inkoopen van brood en aan verwante artikelen", wordt n beleefd \erzocht hiervan schriftelijk keunis te geven voor Maandagmorgen 10 uur, adres A. Lombarts alhier. Berichten na dien tijd kennen niet in aanmerking." flet Bestuur der ver. «Ons Belang." Gisteren werd een roodkoper die zeer veel aan Schiedam had geofferd door onzeu veldwachter de Leur opgepikt en onder het raadhuis gebracht, waar hij zijn roes kon uitslapen, om als zijne beurs door milde mede menschen weer is gesterkt opnieuw te be ginnen. Door een ongelukkig toeval kreeg het 2-jarig kind van J. V. werkzaam aan tie stoomt iramerfubriek alhier, een geheele pot met kokend water over het lichaampje met het gevolg dat beide beentjes tot de lendenen eene braudwonde waren. Heden is de toestand naar omstandigheden tamelijk wel. DRUNEN. De handboogschutterij «Cou- stantia" alhier zal deeluemeu aan 't concours, dat tu8scheu 12 en 26 Augustus door Claudius Civilus te Amsterdam zal worden gegeven. Bij van Zeist in de schaapskooi alhier is een kip te zien met drie pooteu. Natuurlijk heeft het dier veel bekijks. Ofschoon het geen bijzonder warm voor jaar geweest is, zijn de landbouwers alhier reeds druk bezig met het maaien der rogge. Was dit gewas in 't begin op vele plaatsen zeer slecht, thans schijnt het nogal mee te vallen. Zondag 5 Augustus zal er bij den heer Hamers door de handboogschutterij «Coustan- tia« eene prijsverschieting gehouden worden voor de werkende leden dier vereeniging. Zondagmiddag begaven zich de leden der St. Alosius Doelen gevestigd op de Con gregatie alhier, naar 's Bosch, om deel te nemen aan een tusschen hen eu de Bossche congregatie uitgeschreven prijsverschieting. Begunstigd door 't mooie weer werd de dag zeer gezellig doorgebracht en menig glaasje bier gedronken op den voorspoed en bloei der beide congregaties. De heer Adr. van de Ven alhier behaalde behalve een prachtigen prijs ook nog een zilveren herinneriugsteeken, hebbende het hoogst aantal punten geschoten zijnde 97 in 30 pijlen. Eere dien kranigen schutter. BESOIJEN. De scboaumakersknecht P. v. B. had het ongeluk mot zijn hand tusschen een machine bekneld te gerak n, zoodat dit lichaamsdeel als 't ware werd verpletterd. Geneeskundige hulp werd verleend door een dokter uit Waalwijk. Naar wij vernemen zal den ingezetenen de volgende week een request ter teekening worden aangeboden, dat na rondgang den raad dezer gemeente zal worden aangeboden. Adres 8Auten vragen beleefd de kermis gelijk te doen vallen mot die van Waalwijk zij wijzen er op welke een onberekenbare schade door het op twee verschillende datums vallen der ker mis aan de industrie wordt berokkend. Wij hopen dat druk zal worden geteekend eu dat onze gemeenteraad ernstig zal over wegen hoeveel schade èu fabrikant èn werk man heeft bij de bestendiging van den huidigeu toestand, daar zoo talrijke werklieden uit Besoijen in of voor Waalwijk werken en om gekeerd. zoodat voor beide gemeenten groote schade 't gevolg is. De schade die enkelen er o. i. nog denkbeeldig door lijden kan daar niet tegen op wegen. HAARSTEEG, 20 Juli Tentoonstel ling. De afdeeling van de Noord-Brabantsche Mij. van Landbouw alhier heeft besloten 11 September e. k. eene tentoonstelling van vee en land- en tuinboowgewassen, te houden. Er is een uitvoerend comité samengesteld be staande uit een 12tal leden. Dejieer Gerritse is voorzitter, de heer P. Prinsen Hzu. secretaris en den heer A. G. Heesbeen penningmeester. SPRANG. Een oude vrouw, die in het Gast huis te Kaatsheuvel verpleegd wordt, bracht eergisteren een bezoek aan haar zoon en schoondochter alhier, die hun zilveren huwe lijksfeest vierden. Bij het heengaan schijnen eenige onaangenaamheden zich voorgedaan te hebben, welke de oude vrouw zich blijkbaar te sterk heeft aangetrokken. Op haar terug tocht zakte zij in den Sprangschen Pad onver wachts ineen. Zij werd door de omstanders weer op been gebracht, doch moest per voer tuig naar het Gasthuis gebracht worden. Naar men ons meldt, zullsu omstreeks 47 leerlingen onzer openbare school a. s. Maandag ender geleide vnn een drietal onder wijzers, per spoor een pleizierreisje naar den Haag en Scheveningen maken. Daar zulke reisjes het nuttige met het aangename veree- nigon, is het te hopen, dat goed weder den tocht begunstigen moge. VRIJHOEVEN CAPPEL. Zondagavond brak plotseling de ketting van een motorfiets, die in vliegende vaart door deze gemeente snelde, waardoor de berijder met zulk een kracht van zijn rijwiel gesmeten werd, dat hij eenige meters ver werd weggeslingerd. De man had zich overal nog al ernstig bezeerd, vooral aan zijn hoofd, dat in aanraking was gekomen met een heg. Aan de fiets waren geen andere stukken te bespeuren, dan de gebroken ketting, CAPELLE. De vergadering, van den Raad dezer gemeente zal gehouden worden op Don derdag, den 26 Juli 1906, des voormiddags te 10 uur. RAAMSDONKSVEER, 20 Juli. Goed afge- loopen. In verband met het ongeval, overko men aan den metselaarsknech M. S. uit Kaals heuvel, die bij het pleisteren van muren kalk in zijn oog kreeg kan nader worden gemeld, dat het ongeval voor den getroffene geen blijvende gevolgen zal hebben en dat door den werkgever H. Bouwens, reeds eenige stofbrillen zijn nongeschaft, om soortgelijke ongevallen te voorkomen. GEERTRUIDENBERG. 22 Juli. Het was tijdens de kermis erg rumoerig. Zaterdagavond begon de ruzie. Zekere De B. uit Raamsdonks- veer kreeg in een café een pak Blaag, waaro ver hij zoo weinig was gesticht, dat hij buiten gekomen de ruiten insloeg. Hij kocht daarop een revolver om zich te kunnen wreken, doch werd tijdig door de maréchaussée ingerekend. Heden om 10 uur ontstond een gevecht op de Markt, w.tarbij zekere Z. niet een geopend mes rondliep. P-, het mes willende afnemen, verwondde zich ernstig aan do haud. Een zekere S- werd verwond aan borst, gezicht en buik, door Dr. Berkenstein verbonden eu naar zijne woning vervoerd. De dader is gearres teerd. En dat noemt men nu pleizierige ker mis I Zuidcr Stoomtramweg .Mij. Opgaven van het vervoer. (Lijn Breda Oosterhout—Geertruidenberg, met zijtak Don gen—Tilburg). Personenvervoer in de vorige maanden van 1906 24647, 42*/a en in Juni 1906 f 5441,43 in de vorige maanden van 1905 f 24301, 95 en iu Juui 1905 f 565275,/j. Goederenvervoer in de vorige maanden van 1906 f 13323,04 eu in Jnui 1906 f 2934,890 in de vorige maanden van 1905 f 10953,45'/» en in Juni 1905 f2337.051/». Posterijen iu de vorige maanden van 1906 f 1000, in Juni 1906 f 200 in de vorige maan den van 1905 f 700, in Juui 1905 f 200. Tol aal iu Juni 1906 f 8576,32 en in 1906 per dagkilometer f 7,35 idem iu Juni 1905 f 8159,81 eu per dagkilometer in 1905 f6 99,5 Totaal 1 Jan.—30 Juni 1906 f 47546,78,5 per dagkilometer in 1906 f 6,75,5 totaal idem iu 1905 f 44215,25, per dagkilometer in 1905 f 6,28. TILBURG. Een ongewone drukte heerschte Maandagavond omstreeks halfacht aan het station alhier. De harmonie Üpheus (directeur de heer Kroes), die iu den iuteruatioualeu muziekwedstrijd te Brussel iu de afdeeliugcu •militaire marschen" en «eigen gekozen stuk ken" den lsteu prijs behaalde in de laatste met algemeene stemmen -y werd door twee muziekgezelschappen in tegenwoordigheid van eeu groote meuigte feestelijk ingehaald. DUSSEN, 24 Juli. Naar wij met genoegen vernemen is de heer A. Verhoeven, Hz. gedi plomeerd ambtenaar der secretarie te Veulo, zoon van eeu geacht ingezeteue alhier, benoemd tot secretaris te Wateringen (Westland Z -H.) Den benoemde onze beste weuschen. De ingelanden van den polder «Het Zuideveld" alhier hebben met 14 tegen 9 stem men het voorstel om den windwatermolen door een stoomwatermachiae te vervangen, verworpen. Was het voorstel aangenomen, dan had die veel opspraak verwekt hebbende boomengeschiedenis,' waarvan zoovele proces- seu-verbaal zijn opgemaakt, spoedig tot het verleden behoort, wat nu nog zoo heel zeker niet is. Ouder de plechtige touen van het «Kom Schepper door de fanfare Wilhelmina eu 200 pelgrims aaugeheveu, vertrok, begeleid door een vijftal ZeerEerw. Heeren Geestelijken, hedenmorgen te half zes uit de haven alhier de processie Dussen-Briello per stoomboot Thor IX der firma Arie Smitt om op te gaan ter jaarlijksche bedevaart naar het martelaars- veld te Brielle. Treffend en vol harmoniechen klank was hef voor degenen die achterbleven, daar, hun ijvervolle, kloeken herder met zoo'n groote, tot devotie gestemde kudde, wanriu schier ieder gezin der parochie eens of meermalen vertegenwoordigd was, iu welluidende, melo dische taal den 11. Geest te liooren afsmeeken steeds verder verwijderde klanken eu niet minder verheffend die kloeke openbare etuigenis—aflegging van het heilig geloof, ie iu onzen tijd van koud materealieme zoo weldadig aandoet. KAATSHEUVEL, 24 Juli 1903. Kermiseindc. betaling van f0.50 eerste rang eu f0 35 tweede rang. De ruime zaal van «Euphouia* bleek eeu halt uur voor den aanvang reeds te klein om alle bezoekers te kunnen bevatten. Do verwachtingen zoo hoog gespannen zijn geeuszicB beschaamd. Het optr. den der Heeren Solser en Hesse was één sucoes. Om elf uur opende de harmonia «Euphonia" het Matinéo met. een flinke Marsch «The Handicap» vau Rosey, waarna de schooun ouverture «Dichter und Bauer« van Snppé. De pistonsolo die wij iu dit nummer te hooreu kregen was, jammer genoeg lang niet datgene, wat hij had kunnen zijn. Voordracht eu stemming lieten veel te weuschen over. Wij hebben dit euvel al meermalen bij de piston opgemerkt. No. 3 en 4 was een marsch eu een ouverture voor piano. Met deze nummers gaf de pianist welke de Heeren Solser en Uesse vergezelde, het duidelijk bewijs dat hij als pianist zich met den beste kan meten. Deze marsch eu ouvertuie welke hij zonder partituur geheel van buiten teu gehoore bracht, oogstten dan ook de volste goedkeuring van het "kunstlievend publiek. Toen volgde no 5 van het programma. Kermisreizigers karakterscène door de Heeren Solser eu Hesse. Toon, eigenaar van een wassenbeeldenspel, en Trees, Kaartlegster. Hier was voordracht en mimiek eenig. liet publiek gierde het uit van het lachen. Evenzoo Jaul voordracht door deu heer L. Solser Uitstekend spel. Na de pauze kregen wij te hooreu en voor namelijk te zien uo 9 «Het vertrek van den Recruut". Duet voor beide Heeren. No. 10 «Stoppel" door den Heer Ueese. Ook dit wob eenig. No. 11 «De bruiloft van Neef Janus" Kom. Duet voor beide lleeren Geen enkel nummer uitgezonderd voldeden alle uitstekend. De harmonie «Euphonia" sloot dit heerlijk Matinée met de schoone Fantaisie de L'Opera «Guillaume Teil» van Rossini. Elkeen keerde dan ook na afloop omtrent 3 uur hoogst voldaan huiswaarts, elkander de verzekering gevende dat men waarlijk genoten had. Iedereen be aamde dan ook ten volle, de woorden die de Heer Solser na afloop van het Matinée tot het publiek richtte, na allen gedankt te hebben riep hij allen geen vaarwel, maar een tot weerziens toe. Mogen deze woorden inver- vulliug gaan eu wij genoemde Heeren nog meermalen iu ons midden ziau. Zondag de laatste dag der kermis was de drukte ontzaglijk, dank vooral het prachtige weer. De herbergiers en kermisreizigers maakte alle goede zaken, hetgeen van de vorige dagen nitt kan gezegd worden. En zoo behooren de kermisdagen weer tot het verleden. Die dagen zoolang van te voren besproken en verwacht, door joug en oud door rijk en arm. Dit voorbij zijn is weliswaar een sprekend bewiijs van de vergaugkelijkheid van al het aanlsche, doch zij zullen ook voor velen die er een aangenaam eu gezellig gebruik vau gemaakt hebben, een spoorslag zijn om na deze dagen van rust met nieuwen ijver hunne bezigheden hervatten, en zoo zullen die dagen hun goede uitwerking niet missen. Diocesane Ziekenfonds. Door de leden der alhier vanwege der R. K Volksbond opgerichte Ziekenfonds zijn tot bestuurslid gekozen do Heeren W. R >osteuberg Jan van Gestel, Frans Verwiel, P. v. Dongen Az., Lamb. Vloemans, Jan van Amelsfoort Dz. Corn. Ilaverman8. Deze bestuursleden hebben de function onderling verdeeld als volgt: W. Roestenberg, president P. van Dongen Az. secr. Frans Verwiel, penniugm. Jan van Gestel en Lamb. Vloemans kascontroleurs C. Havermaus en Jan van Amelsfoort Dz. ziekeu- controleurs. Moge de nieuwe ziekenfonds met zulk flink bestuur aan het hoofd, groeien en blooien. Met waar genoegen kunnen wij getuigen dat de kermisdagen, die bijzonder aan de pret gewijd zijn, een kalm en rustig verloop gehad hebben, in tegenstelling met andere jaren wan neer vecht en snijpartijen aan de orde waren. Een bijzonder woord van lof komt hiervoor toe nan het beleidvol optreden onzer kranige Maréchaussée die enkele herriemakers welke zij ontmoetten eenvoudig voor eenige uren den bak instopten totdat zij hun gewone kalmte weer terug gekregen hadden. Daardoor werd veel rumoer en lawaai voorkomen. Het is onmogelijk om alle vermakelijkheden op te sommen die gedurende deze dagen ter ontspanning werden gegeven. Want boodthet kermisterrein ontspanniugsgelegenheden zooals schommel, draaimolen, paardenspel, panoramas schiettenten, wilde beesten, en wilde menschen, eu ook de onmisbare «kop van jut" behalve nog koek eu oliebollenkramen, ook de ver schillende gezelschappen en herbergiers hadden hun best gedaan om «elck wat wils« te geven getuigen de verschillende uitvoeringen en Matinée's. Behalve de twee uitvoeringen van verleden Donderdag, waarvan in het blad van jl. Zaterdag een verslag voorkwam, n.l. der heide Harmonieën, hadden wij nog een reeks Matinée's op andere plaatsen. Vrijdag 11. gaf de handboogschutterij «Amoe- nitn8" bij den Heer Alph. Snoeren eeu Matinée op denzelfden dag en uur iu 't Loonsch Hoekje bij P van Spaandonk. Zaterdag gaf de kegel club bij A. Smit op de Vaartkant een Matiuée en op dienzelfden dag, om elf nur vm. gaf de harmonie «Euphonia" voor het eerste jaar op Zaterdag een Matinée Musicals Amusante, met vereerende medewerking der heeren Solser eu Hesse, de gunstig bekende karakter komieken, uit Amsterdam. Omdat het ondoenlijk is al deze uitvoeringen afzonderlijk te bespreken eu omdat juist de verwachting, vooral op de komst van de Heeren Solser en Hesse, zoo hoog gespannen was, zullen wij ons bepalen tot ecu weinig nader bespreken van het laatstgenoemd Ma tinée. Dit Matinée was ook toegangelijk voor niet leden der Harmonie «Euphonia" tegen Vrceselijk drama. Zaterdag morgen ten half 8 is iu volle straat, op den Mechelschen Steenweg te Ant werpen een verschrikkelijk drama in enkele oogenblikken afgespeeld. Eene vrouw is er door haar man den hals letterlijk totaal afgesneden eu de moordenaar heeft daarna getracht door zelf moord een einde aan zijn leven te stellen. Ongeveer een 10-tal jaren geleden traden te Antwerpen in den echt Karei Peulaut en Regina Veidijck. Het huwelijk kwam echter slecht overeen en het ging zoover dat liet over een paar jaren, tot eene scheiding kwam. Nu waren zij echter iu den laatsten tijd weer bijeengekomen en bewoonden een kwar tier Lambermont8traut 5. In 't bfgin dezer week hadden zij bij zonderheden gehoord over hun wederzijdsch leven gedurende de scheiding en daar was het nu alle dagen ruzie over geweest. Van kwaad ging het tot erger en eer gisteren verkocht Pont tut heel zijn huisraad en trok er vaudoot. De vrouw giüg met hare kinderen op eene gemeubileerde kamer wonen. Zaterdag morgen te 6 uur was vrouw Pontaut met de kar naar haar werk gegaan en terwijl de gevulde kar was weggereden, zat zij haren boterham op te eten op den dorpel vau het huis uo. 34, Mechelschen steenweg Op een gegeven oogenblik is Pontaut onverhoeds op haar toegesprongen en, voor aleer de ongelukkige een kreet bad kunnen

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5