58üSTE mimorimj. iXic. van Dongen Schoonheid Nieuwe Modeblad 55 cents per 3 maanden Praciischfi raaflgevmp Mey's Stoffwasche Gemeenteraadsveigadefing Burgerlijken Stand Advertentiën. St Jans Uitjes.^ Stokpaardjes Lelienmelksesp Limburgsche Kaasjes. m A. J. M. DE BREE-BRANS. Kunst en Letteren. Handelsberichten. Nieuwigheden voor 1906. PH. MaYFaRTH Co., Frankfurt a. Main. Dorschmachines. Rosmolens. Prijscouranten gratis en franco. SOLIEDE VERTEGENWOORDIGERS GEVRAAGD. 1 Boekenschouw. Conservenfabi iek, Maat/richt Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de \Y aalwijksche Stoomdrukkerij Nicotina Sandrea Tabaksplant Prachtige Gazonplant Sodo jocco Aster met enorme groote bloemen, lila en wit. Cactus, I)alias in de fijnste soorten zoowel kleur als vorm, Per stuk 75 cent. BLOEMIST. ZAADHANDEL. WAALWIJK. bestaat in een teeder vlekkenloos ge zicht, frisch, rooskleurig uiterlijk, witte fluweelzachte huid en ver blindend mooie gelaatskleur. Dit alles verkrijgt men door Fabrieken van LANDBOUWWERKTUIGEN. 'Prils: 8evat TOILETTEN, MANTELS, KINDERCOSTUMES en HANDWERKEN cn 9 .Het Nieuwe Modeblad' Uitgever van dit Wad. En En gros bij Grossierderij «de GunstStationsstraat. vluchtten luid schreeuwend het huis uit. Dit maakte de aandacht der buren gaande. Dezen suelden toe en poogden vrouw Griset bij te staandoch de dood had reeds ziju werk verricht. Nu ging men op zoek naar den moorde naar eti men von.l hem op don zolder, dood. Doodgebloed. Dicht bij de hoeve »De Kleine Muiterij* onder Sint Aunaland vond de dienstmeid Donderdagvoormiddag den koewachter van haar meester aan den kant van een drink put zitten met de beenen in het water. Daar de knaap er zeer ontdaan en akelig uitzag, vroeg zij, wat hem scheelde, waarop hij nog stamelend maar moeilijk verstaanbaar ant woordde: ,ln mijn Laen gemaaid*. Toen eenige minuten later, na waarschuwing door de meid, de boer den jongen op dezelfde plek vond, w.ts bij reeds door bloedverlies gestorven. Hoe dit ongeval zich heeft toe gedragen is nog niet geheel duidelijk. Aan vankelijk was de meeiiiig, dat de koewach ter zich zelf verwond heeft met een zeis, die hij in het land van zijn baas gevonden «heeft, maar die hij niet gebruiken mocht. Latere geruchten zeggen, dat een tweede ko wachter bij den eersten is gekomen en de een den ander door het sollen met de zeis gekwetst heeft. Die tweede jongen was echter nergens te zien, toeu de meid den gewonden jongen vond, zoodat hij na de verwonding van zijn makker moet wegge- loopen zijn. Een plank, die door de jongens over een sloot gelegd was, had het hun mogelijk gomaakt bij elkaar te komen. De zeis lag met bebloede punt op een weiland Na de verwouding heeft de koewachter, blijkens de bloedsporen in het gras, gepoogi het huis vau zijn baas te bereiken, doch id klaarblijkelijk neergezegen, toen bij de helft van zijn korten weg had afgelegd daarna schijnt het hem kruipend nog gelukt te zijn den drinkput te bereiken, vermoedelijk om in het water verzachting voor de pijn te vinden. Aan opzet wordt in deze zaak niet gedacht. Het koewachtertje was nog geen 12 jaar oud. Wat 'n dorst. België heeft iu 1905 verbruikt: 16.151.660 H.L. bier; 339.448 K. L. wijn en 501.448 1I.L. gedistilleerd. België heeft in 1905 gerookt: 10.178 971 K. G. vreemde tabak en 10.696.909 K. G. eigen tabak. Ieder Belgisch ingezetene heeft dus voor zijn rekening genomen: 228 liter bièr, 4.8 liter wijn, 7 liter ge distilleerd van 50 percent en 2 K. G. tabak. Reisgezelschap. Het was in een spoorwegcoupé en hef gezelschap bestond uit verschillende handels reizigers en een waardig oud heer. Ver schillende pogingen waren zonder succes gedaan bij de ridders van de spoorbaan om den ouden lieer in 't discour» te betrekken. Ten slotte zei een van hen Komaan mijnheer, ik weet zeker dat u ook een van de onzen is. Vertel ons toch eens waarheen u reist. Mijnbeer, antwoordde de oude heer, den vrager bedaard in de oogen ziende lk reis in heel onaangenaam, brutaal en nieuws- gieriggezelichap en de conpé is vol van myn monsters. Wildstroopers wraak. Maand-agnaclit omstreeks 2 uur, had de jachtopzie .er van het Senaatslid Braun, te Esscheubeek, zijn ronde gedaan en was, al vorens zich naar huis te begeven, nog in eene herberg gegaan, waar hij twee stroopers ontmoette, met welke hij reeds vroeger moeilijkheden heeft gehad. Beiden verlieten het lokaal. De jachtopziener die kort daarna ook weg ging, werd onderweg verrast door de twee mannen, die hem messteken toebrachten in den rug en den arm en stellig zouden zij hem gedood hebben, indien niet twee sla gers daar juist waren voorbij gekomen, die den opziener uit zijn benarde positie ver losten. KlantDat schijnt een goede parapluie. Zou die goed zwart blijven Bediende Neen mijnbeer. Als die een maal goed nat is geweest is hij groen. KlantDat is hijster oprecht. Jij bent ten minste een eerlijk man. BediendeZoo zit liet eigenlijk niet. Maar de dochter van mijn patroon beeft mij gisteren een blauwtje laten loopeu. Arrestatie van een dreigbrief schrijver. De dames Van O., te Zoelen, op een half uur afstands van Tiel, ontvingen de vorige week ccn dreigbrief, inhoudende het bevel om op bepaalde plaats en tijd f 3000 te leggen, anders zouden zij enz. enz. Van het geval werd de plaatselijke po litie in kennis gesteld en werden maat regelen genomen om den eventueelen dader te arresteeren. Eenige uren vóór het deponeeren der geëischte som, werd het terrein in den breede door Rijks- en gemeente-politie behoorlijk afgezet. Een arbeider, die een huisje bewoont toebehoorende aan een der dames, werd op het bepaalde uur met een brief naar de bestemde plaats afgezonden, en wer kelijk verscheen iemand met een fiets om den brief in ontvangst te nemen. Zoodra de onbekende den brief had ontvangen, voegde hij de bezorger de woorden toe: Keer je om, anders ben je een man des doods*. De bezorger voor zijn hachje vervaard, koos onmiddelijk het hazenpad, terwijl de onbekende dreigbriefschrijver met zijn fiets ijlings verdween. De gemeente-veldwachter Weesers had echter op afstand uit een hinderlaag het gebeurde gadegeslagen en kwam bij 't wegrijden van den schrijver, die hem in den flank reed, onmiddelijk uit zijn schuil hoek en sommeerde hem, op strafte van hem neer te schieten, halt te houden. De briefschrijver trok onmiddellijk zijn revolver en loste 6 schoten op den veld wachter, zonder dien te raken, gevolgd door een schieten van den veldwachter, met hetzelfde gevolg. Dc onbekende vervolgde zijn weg tot aan een korenveld en verdween daarin met achterlating van zijn. fiets. Een algemeene vervolging van de overige veldwachters begon nu, echter zonder resultaat. De achtergelaten fiets werd in beslag genomen en herkend als te zijn van een inwoner van Zoelen.'s morgens door hem geleend aan een bekenden wildstrooper, een gevaarlijk sujet. Nu viel het niet moeilijk den dader op te sporen, die Woensdagavond onder be hoorlijk geleide in arrest werd gesteld. Gevaarlijke hondentrouw. Een jonge landschapschilder te Parij kreeg in zijn atelier bezoek van een vriend die zijn hond, een prachtigen New Found lander, bij zich had. Terwijl het sterke dier in een hoek van het atelier op een schapenvacht lag, wilden de heeren voor tijdverdrijf zich wat in het schermen oe fenen, maar nauw hadden zij de fleuret ten gekruist, of de hond, zijn meester in gevaar wanend, sprong op en, eer deze het beletten kon beet hij den schilder de keel af. De ongelukkige was terstond dood en zijn vriend moest den hond doodschieten, daar hij van zijn slachtof fer niet los te krijgen was. Spoorwegongeluk. Elf dooden. Een telegram uit Spokane (Washington meldt, dat een ernslige spoorwegramp Maan dag-avond niet ter van de stad plaats had. Een Great Norlhern-cxpres, met bestem ming voor het Westen, geraakte, terwijl hij met groote snelheid reed, bij Camden, 20 mijlen van Spokane, van de rails, liep een 60 voet hoogen dijk af en stortte in het Diamant Meer. De machine en twee wagens vielen diep het water en negen personen, die zich een rooksalou bevonden, alsmede de machinist en stoker der locomotief verdron ken. Veertien andere reizigers werden gewond eenige hunner zeer ernstig. De wagens liggen 120 voet onder water. Uatastroof in de Vereenigde Staten Maandag is te Scuth Eraminghen (Mas- schusets) een in aanbouw zijnd huis in den Concordat reet plotseling ingestort. Men heeft onder de puinen reeds tien lijken van werklieden te voorschijn gehaalJ Men gelooft dat nog vier lijken er onder begraven liggen. Een dertigtal werklieden werd min of meer ernstig gewond. Acht blanke arbeiders werden naaf* 't hospitaal vervoerd. Het reddingswerk werd den geheelen nacht bij electrisch licht voortgpzet. C A P R L L K. Openbare vergadering van den gemeente raad op Donderdag 26 Juli 1906 des voormid dags ten 10 uur. Voorzitter de Edelachtbare Heer G. Ver meulen Wzn. Te 10,15 uur opent de Voorzitter de verga dering aanwezig alle leden. De Voorzitter verzoekt den Secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De heer Rijken. Ik dacht dat dergelijke adressen in geheime vergadering behandeld werden De Voorzitter, 't Is geen reclame. De heer Wachter. Is het stuk zoo, dat behandeling in geheim comité misschien wen- schel ijker is. De heer Kijken. Neen. toch niet. De Voorzitter leest het adres voor. Adres santen zeggen dat mej. de Koon 10 Mei is overleden dat zij vc.or f 147.41 was aangesla gen, dus dat volgens art. 245 van de wet voor 7 maanden, dat is 86,05, ontheffing kan worden verleend. De Voorzitter. B. en W. stellen vour kwijt schelding te verleeneu en f86,05 aan de erf genamen terug te geven, niemand van de heeren zal hioi tegen oenig bezwaar hebben, geloof ik. Aangenomen. d. Adres van de erfgenamen van C. Smits, verzoekende afschrijving te verleenen in zoo verre als de wet dat verleend. De Voorzitter. Ik stel voor ook hier kwijt schelding te verleenen. Er zal dan voor 8 maanden, dat is f20,121/», worden afgeschreven. Aangenomen. 2. Adres van eeenige ingezetenen van Capelle houdende verzoek dat pogingen zullen worden aangewend tot het verkrijgen van een interlocaal hulp-telefoonkantoor. De Voorzitter leest het adres voor. Adres santen wijzen op het groote belang van een hulptelefooukantoor en dat de kosten tot aan leg daarvau niet hoog zijn. Verder verzoeken Adressanten den raad beleefd bij den minister er op te willen aan dringen dat aansluiting spoedig tot stand moge komen. De Voorzitter. Ik wil de heeren mededeelen dat dit adres eerst hedenmorgen is ingekomen- Deswege hebben B. en W. van te voren geen onderzoek kunnen instellen, daarom stel ik den raad voor dit adres in een volgende ver gadering te behandelen, die misschien toch reeds over een dag of veertien wordt gehouden, dan kunnen B en W. eerst een onderzoek instellen. Ds heer Wachter. Ik vind het zelfs noodza kelijk. De heer Sneep. Dan wordt zeker tegelijk ten onderzoek naar de kosten ingesteld De Voorzitter. Ja, en dan kunnen B. en W. eerst eens met den een en ander spreken. Besloten wordt het adres tot een volgende vergadering aan te houden. 3 Aanbieding gemeenten-koning 1905 De Voorzitter. Ik stel voor deze rekening in handen te stellen vau een commissie eu daarvoor te benoemen de heeren Middelkoop. Sneep eu Verhoeven. 4 Vaststelling staat oninbare eu invorderbare posten. Na voorlezing van dezen staat door dan Voorzitter wordt met algemeene stemmen be sloten een klein bedrag, dat toch gebleken is nut invorderbaar te zijn, van de begrootiug te 8chrapp-u. 5 Aaubieding rekening 1905 en begrooting 1907 vau het algemeen armbestuur. De Voorzitter. Ik stel voor dat dezelfde commissie dit onderzoekt, dan kan dat tege lijkertijd worden gedaan. Aangenomen. De Voorzitter. Verlangt iemand nog het woord want m'n agenda is ten einde. De heer Sneep vraagt of de havenmeester de haven niet wnt beter in orde kan houden. Na eenige discussie zegt de Voorziter te zullen zorg dragen dat voor het een eu ander zal worden gezorgd. Hierop wordt deze algemeene vergadering gesloten. Dezer dagen ontvingen wij een nummer van bovengenoemd maaiidelijksch tijdschrift, gewijd aan werken over Godsdienst, weten schap en kunst. Dit tijdschrift, dat een voortzetting is van de vroeger meer bekende ^Lectuur* tn waaraan specialiteiten van den eersten rang hunne medewerking verleenen, zal, wij twijfelen er geen oogenbhk aan, zijn wrg wel spoedig vinden, daar het in eene sinds lang gevoelde, behoefte ruim schoots voorziet. In onzen tijd, nu het publiek met werken van allerlei aard als bestormd wordt, is het dubbel noodig te weten, welke boeken in een huis- of volks bibliotheek thuisbebooren of in handen van verschillende standen en klassen passen. Wat goed is voor den een, deugt nog niet ltijd voor den ander en daarom verricht de Redactie van dit maandschrift zoo'n goed en nuttig werk, wiar zij op bekropte, doch bevattelijke en degelijke wijze uiteen zet, wat in dit of dat binnen- of buitvn- sndsch werk en tijdschrift geprezen of ge laakt dient te worden, en, zoo het aanbe veling verdient met den inhoud er van kennis te maken, voor welke categorie van lezers die penuevruohten voornamelijk be stemd zij i. Met welk een ernst de Redactie hare tank opiat, blijkt voldoende uit het voor ons liggend no. 6 van den 1 en jair- gang, waarin niet minder dan ruim vterlig Hollnndscbe, Fransche, Engelsche en Duit- sche werken, het een wat uitvoeiiger dan het andere, besproken en beoordeeld worden. Zij, die prijs stellen op goede lectuur en zoo graag willen, dat de hun toevertrouwde .f onderhoorige personru zoo min mogelijk boeken geërgerd worden, raden wij ten zeerste aan zich op dit tijdschrift te abon- neeren De prijs van f 5,50 voor 12 af leveringen van minstens 48 bladzijden elk, is voorzeker heel matig te noemen. in WAALWIJK, 27 Juli 1906. Bij geringen aanvoer van hoornvee wae de andel loch nog vlug het aangevoerde rnimde dadelijk aan ferme prijzen op Kalfkoeien prijzen van f 170.— tot 240.— Külfvaarzen prijzen van f 165.— tot 205. Varkens aangevoerd 90 stuks prijzeu van 17- tot 113,75 Boter aangevoerd 1001 kilogr. prijzen vanaf 1.26 tot f 1,34. Eierenprijzen van 3F/» tot 4 cent per stuk. De hoidenmarkt bleef gedurende deafgeloopen week nog altijd zeer vast. Van eerie prijsvermindering schijnt vooreerst geen sprake te zullen zijn. Sommige verkoopers spreken zelfs hunne meening uit, dat de markt in de naaste toekomst nog zal stijgen en afgaande op de voorraden, die overal uiterst klein zijn, zou men dit bijna met zekerheid kunnen voor spellen. Ook hilandüche huiden zijn teer vast in prijs. Prima Jav&huiden worden aan de Amster- dani'che eu Rotterdamsche markt zon exhorbi- tant hoog door Duitsche koopers opgedreven, dat de Hollandsche looierij aan deze prijzen slechts koopt voor noodzakelijke bi hoefie. Voor de ver schillende soorten leder kon men weer iets betere prijzen bedingen. De berichten uit het binnen land, zoowel als uit Duitschlaud, Engeland en vooral uit Amerika luiden gunstiger. Overal spreekt men van hoogere lederprijten, welke met het oog op de tegenwoordige notceringen der huiden niet kunnen uitblijven. De schors-cam- pngr.e is geëindigd. Het product is over het al- gemreu goed gewonnen. Prijzen zijn ongeveer gelijk aau die van het vorige jaar; voor som mige eooiten o. a. voor Baronieschors zelfs iets hooger. Voor garouille voorziet men vooreerst weinig of geen verandering. Omtrent Valonea luiden de laatsle berichten uit Smyrna iets flau wer. Zooeven vernemen wij nog dat men te Anl werpen groote partijen gezouten huiden van 32/40 Kilo's, komt le verhandelen tot geheime prijzen vermosdelijk tegen fr. 91/92. Uit La Plata wordt bijna niets aangeboden. Men verwacht le gen den herfst nog hoogere prijzen oa voor leder is de opinie in 't buitenland ook zeer optimistisch. DOSSEN, 26 Juli "fioterprijs per K.G vau f 1,30, f 1.47, Middelprijs fl.42. Aanvoer 39 K.G. Eieren 10,90 de 26 stuks. WAALWIJK. GEBOORTEN Marinas Frunciscur, z. v. J. Verdonk en A. van den Hoven. Jacobus z. v. P. H. van den Houdt en A. Pulles.-- Hesrica Antonetta, d. R. A. Pijnenburg eo A. J. Strikkers. Adriaans Martinus. i. v.W.van de Wiel en G Oomens Jo hanna Josephs, d. v. J. van de Griendt en A. M. tan der Pennen. DRÜNEN. Maand Juli. GEBOREN: Wil hel mi na d. r. H. Timmermans en G. van Son. H.;ndrikus Godefridus, z. v. G. Knijpers eu H. Neijs»«m. Adriana Anion ia Man», d. v. M. J. Veltmao en A. van Weert. Johannes, z. v. C. van den Hoven en H. Klerx. OVERLEDEN Johannes Brok, 2 j. Francijna Maria Kok, 13 m. Adriauj» Joannes Pulles, 15 in. Johannn .Maria Gerritsen rchtg. va-' -Johm.iie." Verhoeven, 62 j. And'i s Pulles «*c!itger."nt van Adrian» van Leijder, 70 j Auloiius van den Bosch, 12 oi. ilend'iku* *uu Son, 20 m. Hu bert ir- Mathijs Dnnrrnbo c'«, wedn. van Henriet Joanna vau P urn, 63 j. GEHUWD Paulus Boom 30 j cn Lamberts An- tenia van der S'e- n. 28 j. Josephus Cor- rclia vnn Drilt, 2b j. pii Lambertha Ele- hout, 27 j I tend i ik us Adrianus van Delft, 29 j en J»h:<nna Maria van Delft, •^3j. Frnnciscur Ilouët, 36 j. en Johanna Eishoui, 32 j. RAA.USDONK. van 20—27 Juli 1906. GEBOREN: Adrianus, z. v. H. Broeders en M. A. Vissers. Hendricns, z. v. H. Broeders en M. A. Vissers. Adrianus Johannes, z. v. C Fijneraan en W. M. Keijzers. HUW. AANG. Carl. Constantin Strasser,28jaren te Watergn.alsmeer en Elisabeth van Don gen, 26 jaren alhier. Willem Sterk van de Weg, 33 ja--en te Dordrecht en Maria van Suijlekom, 32 jaren, alhier. OVERLEDEN: Gosuwinus de Jough, echtg. van Dymphna de Braijn, 55 jaren. Bertha Blom echtg. van Willem van den Heuvel, 71 jaren. zilverwit, per 5 Kilogr. f 1 50. Franco thuis na ontv. van Postw. R tnb. 20 ct. meer. Zes soorten kruiden en recept tot inmaak gratis. Hoogste prijzen der le klasse. Trekking van 25 Juli. Prijs van f 5000 No. 16643 2000 344 1000 14340 400 11157 r 100 6336 5104 5472 12964 le klasse. Trekking van 26 Juli. Getrokken prijzen. Prijs van f 200 No. 9232 10637 200 7009 9653 in 8 verschillende khuren. in flinke potten, per stuk 25 cents. Per 10 stuks 4-0 cent. Verder alle ZAAI-, POT- en KAMER. PLANTEN, enz. enz. bij van BERGMAN Co., Radebeul echte fabrieksmerk Stokpaardjes* p. St. 50 ets. bij ANTOON TIELEN Fantasie Tafelkisljes, inh. 12 st. extra tijue Kaasjes, geheel Crème. Fro. postw. f 1.40, remb. 15 Cents verb. Per 10 kistjes f 13.— Conserven fabriek, Maastricht. Leveren met het meeste succes Bei Verschijnt tweemaat per maand telken» inbegrepen e«n patronenblad cn aflevering roman in boekformaat. (franco p. post 80 ets.) een schat van de meest elegante modellen van voor wie de mode niet wil ver.waarloozen en toch geen groote kosten maken. ►ga- Men vuile onderstaand inieeken- blljei ten spoedigste in en zende bet terug a»n den uitgever dezer Coumni. HB-S—S De ondtrgeteehendt oerUingl geregelde t toet ending van tegen 55 cents per 3 maanden (franco per post 80 cents. 1 Wt SAAM VOOJVUit» -4»- &-2I- SI sa S2-*-Ki Men abonneert gich op het NIEUWE MOQEBL/lD bij den uit ééu stuk vervaardigd, is sterk, elegant, van echt linnen niet te onderscheiden en goedkooper dan het waschloon voor linneDgaed. Verkrijgbaar te Waalwijk bij

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10