SLAGERSLEERLING TE KOOP: 0 CJD LEDER Rechtstreeks Anthraciet Notaris RAN 1 Notaris RANT Gemengd Nieuws, Advertentiën. Een bekwaam Dameswerker eo een Sister, M. NOPOL Verwacht: A. C. Trommels, Reclame. Flinke partijen van 500 tot 2000 kilo, in verschillende kwaliteiten en maten. Ook DRIJF RIEMLEDER. Eene lading puike verkoopen verpachten In een der hoofdplaatsen van Overijsel worden in een fijne Schoenmakerij gevraagd voor maatwerk. Vast werk, hoog stukloon. GEVRAAGD om dadelijk in dienst te treden, een of aankomend knecht, bij Erven J v. d. SANDEN, Slagerij, Waalwij fc. Kloveniersburgwal 1, Amsterdam. Telefoon 6590. binnen eenige dagen in verschillende afmetingen AANBEVELEND, Koop 1. Een goed onderhouden Heerenhuis met Tuin, sectie A No. 2047, groot 0,14,92 Heet. Koop 2. Een groot Dubbelhuis en kleine woning daarachter met Erf, Tuin en Bouwland, sectie E, Nos. 773, 774, 775, groot te zamen 0.24.10.H.A. Koop 1. Een Huis met Schuur, Erf en Tuin van de Groote Straat tot de Loint, sectie C Nos. 2110 1880, groot te zamen 0,18,25 H.A. Het Nagras op de Elanden onder Drongelen als volgt Nos. H.A. wordt verlangd." Naar aanleiding ran een uit de Rheiniscli- Westfalische Zeitung overgenomen corres pondentie, waarin deu raadgevers der Kroon voor eer. gedeelte de schuld wordt gegeven ran de bittere teleurstelling, die dezer dagen onze geliefde Koningin, Haar huis en Haar tolk trof, kan het zijn nut hebben dien raadgevers 't volgende onder de aandacht te brengen Met niet genoeg te prijzen ijver zijn eiken dag rier rijkspolitiemannen in burgerkleding de weer, om de omgeving van 't Loo in van verdachte personen tc zuiveren en zui ver te houden, teneinde zoodoende de per soonlijke veiligheid van II. M. zoo volko men mogelijk te maken. Aan 't paleis 't Loo zijn steeds twee rijks politiemannen in dienst als portier in een lakeienpakje, om aldaar voor de persoonlijke veiligheid ran H. M te waken, terwijl een parkwachter in fraai uniform onophoudelijk voor 'l paleis buiten 'l hek op en neer dren« telt om aldaar een oog in 't zeil te houden. Maar wat gebeurt nu 's avonds De rijkspolitiemannen zitten op een en kele uitzondering na, eiken avoad thuis en de parkwachter voor 't paleis verdwijnt eveneens, terwijl deze laatste vervangen wordt, door een boerenarbeider uit 't park, die overdag zijn gewonen bosch- of veldarbeid verricht. Deze man krijgt een z g. uni formjas aan in den geest als van de antieke uachtwacbts in de steden en is gewapend met een sabel van 't jaar nul. Komt men nu 's avonds ol 's nachts voor 't paleis, dan ziet men daar zoo'n man op klompen met een pijpje in den mond voor 't kek staan, welk hek gesloten is en waar van hij den Rleutel bij zich heeft. Dat een dergelijke bewaking van H. M. de Koningin en Haar woning niets om 't lijt heeft, zal ieder geredelijk toestemmen het trok dan ook al meermalen de aandacht van vreemdeling en eigen, die er hun ver ontwaardiging over uitspraken en 't eenvou dig belachelijk vonden. Aan de raadgeveis van de Kroon te zor gen, dat II. M. onze Kooingiti op betereen waardiger wijze bewaakt wordt dan door een boerenarbeider op klompen En nu nog iets: de lanen toegang ge venc tot het pah-is 't Loo zijn niet verlicht. Er heerscht daar 's avonds onder bet liooge geboomte een Egyptische duisternis, die het meermalen onmogelijk maakt eeu hand voor oogen te zien. Niettegenstaande deze duisternis rijdt H. M de Koningin meermalen van en paleis door deze lanen. De officieusse Nordd. Alig. ZeitBer lijn schrijft //Het bericht van de ontijdige bevalling van Koningin Wilhelmina der Nederlanden heeft in alle kringen van Duitschland leven dige deelneming gewekt, zoo voor de Konin gin en Haar Gemaal als voor de regeering en het volk van Nederland. //Enkele bladen zijn zoo onkiese!) geweest zich bezig te houden met de vraag van de troonopvolging. Wij betreuren dit temeer omdat daartoe geen aanleiding bestaat. De Ko ningin en het Nederlandsche volk mogen nog hopen op het voortbestaan van het huis van Oranje en wij zullen ons verheugen, wanneer deze hoop wordt vervuld Volgend bulletin is Maandag ten paleize 't Loo verschenen Dsar de toestand van Hare Majesteit de Koningin thans als bevredigend kan worden beschouwd, zullen door ons geen bulletins meer worden uitgegeven. Dr. ROESSINGH. Arts POT. Grondwetsherziening. Volgens den Haagschen kroniekschrijver de IV. Gr. Ct. is de commissie voor de de Noordj:oolvaorder9 hun levensmiddelen tegen ijsberen verdedigen) verzameld. Daar heen is de steen op de eerste reis van de //Willem Barents" bij het g-raf geplaatst, vervoerd en een andere steen geplaatst door den command.'.nt en de officieren van llr. Ms. Friesland*. Verdere schendende handelingen van toe risten zijn thans onmogelijk gemaakt." Naar uit Tromsö geseind wordt, is daar het pleziervaartuig //Isle de France", dat met eer: groot aantal toeristen naar Spitsbergen is gewees', waar het in de Roode Baai schipbre.uk leed, teruggekeerd De p ssHgieis, dankbaar voor het reddir.gs werk door den Hollandschcn kruiser «Tromp* verricht, hielden een inzameling aan booid en brachten 18.000 francs bijeen, om onder de Hollandsche Jantjes te verdeden. Inkomstenbelasting. Bij geruchte vernemen wij, dat volgens het nieuwe plan der inkomstenbelasting van minister de Meester, wat de belastingheffing betreft, onderscheid zal worden gemaakt tusschen inkomsten uit kapitaal en die uit andere oorzaken verkregen. (^VP-) Timor De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint Tengevolge van een door de Tirnor- colonne van 12 Juni tot 1 Juli ondernomen excursie zijn alle hoofden van Amanoebang in onderwerping gekomen. De fetor van Badoeiu is gevangengenomen én in zijn ge bied zijn alle wapens ingeleverd. Een nieuw Zeekasteel. Naar wij vernemen heeft de Holland Amerika-Lijr. met de firma Harland Wolff Ltd. te Belfast gecontracteerd voor den bouw van een stoomsch'p groot ruim 23000 ton. Het stoomschip zal 65U Engelsche voeten lang en 77 Eng toeten breed zijn. De af levering zal geschieden in het voorjaar ran 1908. liet nituwe stoomschip woidt 5750 tons grooter dan de //Nieuw Amsterdam" die 17250 tons i ihoudt. Schecpvaartbeweging Rotterdam. De scheepvaartbtweging in den Nieuwen Waterweg was 't grootst, zoolang deze be slaat in de afgelocpen maand Juli; er kwamen binnen 858 schepen met 897,442 ton; sedert 1 Januari 5189 schepen met 5,303,774 ton tegen 4916 met 4834,113 ton in die 7 maanden van 1905. van Grondwetsherziening reeds zoover met haar arbeid gevorderd, dat haar advies en voor stellen denkelijk nog in dit jaar aan de re geering zullen worden aangeboden. Hij verzekert, dat de commissie de erfop volging niet in haar rapport en voorstellen zal aanroeren en dat ook de regeering dit punt in geen geval in de aan te bitden wijzigingsvoorstellen zal opnemen. Michlel Adriaansz. de Ruyter. Den 24 sten Maart 1907 zal het 300 jaar geleden zijn, dat Michiel Adriaanz. De Ruyter werd geboren. Naar wordt meege deeld, heeft het bestuur der Vereenigiug Het Nederlandsche Zeewezen* de eerste stap pen gedaan om dien dag op voor Nederland waardige wijze te herdeuken. Als scheidsrechter voor de slechting der vestingwerkeu op de Zweedsch-Noordsche grenzen is aangewezen de kolonel der Genie, commandant in het le commandement tc Utrecht, C. J. Snijders. Gunstig resultaat. Aau de vijf katholieke gymnasia te Rol- duc. Roermond, Katwijk, Amsterdam en Nijmegen werd door 44 candidaten aan het eind-examen deelgenomen. Van de 10 candidaten te Rolducslaagden 10 n u 9 ff Roermomd 9 ff 8 Katwijk 6 ff 9 ff A'dam 8 ir .y 8 ff ff Nijmegen 7 Van de 44 candidaten slaagden dus 40 of 91 pCt. Ilr. Ms. „Frieslund to Spitsbergen." Men seint uit Tromsoe aau het Hbl «De graven te Sineercnburg werden in betreurenswaardigen toestand bevonden. De overblijfselen van de lichamen zijn nu onder een grooten steenhoop (cairn, d. i. een ke gelvormig opgehoopte «teenmaesa, waaronder Een merkwaardig geval tc Guriachem. Wij publiceeren het volgende geval om dat wij denken dat het voor vele personen te Waalwijk die aan dezelfde kwaal lijden, van belang kan zijn. Mejuff. L. van Wijk, wonende Tuinstraat 440 te Gorichem, deelt ons mede Het is reeds ongeveer twaa'f maanden, dat ik door een nierkwaal ben aangetast, waardoor ik onophoudelijk verschrikkelijke pijnen bene den in den rug had. Het was verbazend las tig bij mijn werk, daar ik haast niet buk ken kon. Dag en nacht gevoelde ik mij atgeraat en vermoeid, doch 's morgens bij het opstaan was bet 't ergste, daar ik van wege de pijn niet rustig slapen kon. De urine was steeds troebel en met een zan derig bezinksel en menigmaal waren mijn voeten en enkels opgezwollen. Ik had veel schemeringen voor de oogen en duizelingen en gevoelde me erg mismoedig, toen ik op aanraden van kennis FOSTERS RUGPIJN NIEREN PILLEN, begon te gebruiken. Dit geneesmiddel bracht een algeheele ommekeer bij mij teweeg. Een enkele doos daarvan gaf me een buitengewone verlich ting. De pijn verdween en miju gokeelc gestel was als 'l ware opgefrisebt. Gaarne zal ik dit afdoende middel aanbe velen. Ik ondergeteekeude verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De, ziekte der nieren zijn te meer ernstig en ellendig, daar zij niet begrepen worden het i» slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren lijn, waar zij zich bevinden en wat bun werking is. Bijgevolg wanneer zich een teeken van nierziekte voordoet zoo als rugpijn, troebel water, gezwollen voeten en handen, blazen onder de oogen enz. wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal ge houden wat intusschen de nierziekte tijd geeft zich te ontwikkelen in rheumatiek, water zucht, suikerziekte, eiwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de mejuff. van Wijk gehad heeft. Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel i l 1,75 voor één of f10.voor zes doozen. V rijdagivoud, toen P. bij zijn schoonou ders aan huis kwam, ontstond er wederom twist, welke zoo hoog liep, dat het meisje de woning verliet en in den Zwanenburg wal sprong. Dadelijk werd zij door haar beminde gevolgd,die, om haar te redden, zich even eens te water begaf. Groote consternatie. De schoonvader, vernemende wat er gebturc was, sprong hen daarop achterna. Helaas zijn beide jongelieden verdronken alleen de vader kwam weer ongedeerd uit het water. Da jongeman werd vrij spoedig met dreggen opgehaald, maar de levensgees ten waren toen reeds geweken. Naar het lijk van het meisje werd tot laat in den nacht gezocht. Eindelijk werd ook dit met dreggen opgehaald. Noodlottige brand. Een lievige brand heeft gewoed in de Londensche wijk Soko. Oin 3 uur Zater dagmorgen zag een politicagent, die in St. Martins Lane su?volleerde, dat rook kwam uit de uitdragerij van mr. Brown. Hij maakte terstond alarm, maar dit werd slecht» ver nomen door eenige voorbijgangers en een tiental andere agenten. Het vuur, dat ruimschoots voedsel vond, greep al verder om zich heen en weldra sloegen de vlam men uit. De brandweer kwam nog altijd Ken droevig drama. Een droevig familiedrama speelde zich Vrijdagnacht aau den Zwanenburgwal te Amsterdam af. Een jougedochler M., oud 22 jaar, zou komende week met zekeren P., oud 26 jaar, in het huwelijk treden. Vader en schoonzoon kouden het al htei slecht samen vinden Herhaaldelijk hadden tus9chen beiden ergerlijke twisten plaats, waaraan het veelvuldig gebruik van sterkeu drank door den vader van het meisje niet vreemd was. niet. Politieagenten en voorbijgangers tracht ten door de vensters naar binnen te dringen, ten einde de menschen, die nog in huis moesten zijn, te redden, maar de groote hitte dreef hen terug. Inmiddels was mr. Brown ontwaakt en hij vertoonde zich aan het venster der tweede verdieping. Na het gevaar overzien te hebben, keerde hij in het vertrek terug, nam zijn vrouw, die uog vast sliep, op en wierp haar uit het venstr r op de straat, waar zij door de politie werd opgevangen en slechts gering letsel bek wam. Vervolgens trachtte mr. Brown naar de 3e erdiepir-g te klimmen, waar zijn zuster, zijn dochtertje en het kindermeisje sliepen, maar rook en vlammen beletten het hem en hij moest zijn poging opgeven. Vervol gens sprong hij uit het venster en werd ongedeerd opgevangen. Op de 3e verdieping bleven de vensters gesloten. Eensklaps stortte het huis in en bedolf de drie ongelukkigeu onder de brandende puinhoopen. Het vreese- lijk tafereel wa9 in den tijd van 25 minu ten afgespeeld. Toen do brandweer eindelijk verscheen was het te laat, zij kon slechts water op het ingeslortte huis werpen en de belendende gebouwen beeehermen. De zuster van mr. Brown, die in den brand omkwam, was 17 jaar, zijn dochtertje 1 jaar en het dienstmeisje, dat juist den volgenden dag zijn dienst verlaten zou, 15 jaar. Lijk gevonden. Lit Valkenburg meldt men aan de N. Limb. K. Gisteren, Maandagvoormiddag, zag de bar bier J. P., van hier, in het Odapark zijnde, in de daar stroomende Geul een mansper soon liggen, geheel levenloos. Bij nader toezien bleek het 't lijk te zijn van zijn bloedeigen broeder L. P., oud 20 jaar. Men begrijpt den toestand, van P., die het ontzielde lichaam zijns broeders uit het wa ter moe9t halen. De drenkeling had aau het hoofd ernstige, zware wonden, blijkbaar snijwonden, de hersenen puilden uit hun kas. In tegen woordigheid van politie en burgemeester werd het lijk uit het Odapark vervoerd en door dr. de Bruijn de lijkschouwing verricht. Vel een verschrikkelijke geruchten doen om trent deze zaak de ronde. De politie doet streng onderzoek. Nader meldt menDokter de Bruijn constateerde, dat de zware wonden hem toegebracht zijn. Vermoedt wordt htt volgende L. P. zou Zaterdagavond of nacht hebben ruzie gehadvan woorden kwam het tot slagen en daarbij zou men zoo barbaarsch zijn te werk gegaan, dat P. het leven ver loor. Dan zou men het lijk hebben gedragen van het Walramplein (hier lag P.'s hoed) en het ontzielde lichaam in het Odapark in de Geul geworpen hebben, Zoo loopen de geruchten, die wij onder de noodige reserve meedeelen. Lenige personen zijn reeds in verhoor geno- men.doch weer op vrije voeten gesteld. Met ijver wordt het onderzoek voortgezet en het is te hopen dat weldra eenig licht over deze duistere zaak moge schijnen. Moorduanslag te Zonnciuaire. Maandagmorgen 11 uur is een moordaan slag te Zonnemaire (Zeeland) gepleegd op de vrouw van den veldwachter van Dieischor, die te Zonnemaire vertoefde. Als de vermoedelijke dader wordt haar echtgenoot, met wien zij in onmin leefde, genoemd. Omtrent dit drama verneemt de N. R. Ct. nog het volgende uit Zierikzee. Th- Klooster, gemeenteveld wachter, van Dreischor, oud 33 jaar, leefdt met zijn vrouw Pieternelia Klooster, geboren VauNieuwen- huijze, voortdurend ia onmin. Deze, de ge stadige huiselijke twisten eiudelijk moede, verliet Zaterdag de echtelijke woning, en zocht en voud bij baar ouders, die te Zon nemaire wonen, een toevlucht. Hij zocht haar daar hedenochtend op en schoot, ttr- wijl zij achter de deur stond, it bout portant een revolver op haar af. Terwijl een broeder van den man, die opzettelijk uit Amsterdam was overgekomen om den vrede tusschen het echtpaar te her stellen, met behulp van een ander hem het moordtuig ontrukte, liep de doodelijke ge kwetste vrouw naar de woning van den ge meenteveldwachter Jakob Van der Velde, die evenwel niet thuis was. De vrouw yïi dezen liet de stervende op een stoel plaats nemen, waar zij, na zich be kend gemaakt te hebben, zeide, d»t haar man op haar geschoten had. Hierop gaf zij den geest. De dader had inmiddels zichzelven bij den burgemeester aangegeven, die hem i<i veizekerde bewariug nam. De justitie uit Zierikzee was zeer spoedig ter plaatse van den misdaad aanwezig. Het lijk der gedoode vrouw werd naar de consi storiekamer gebracht, waar het door de doc toren Itlman, waarnemend geneesheer te Noordgouwe, en dr. Ittman, geneesheer te Wervershoeve, geschouwd werd. De kogel hetft het hart getroffen en is door het lichaam heengedrongen. De dader zal nog hedenavond naar het huis van bewaring tc Zierikzee worden over gebracht. Uit het ongelukkige huwelijk zijn 3 kin deren voortgesproten. lluar moeder doodgeschoten. Een ontzettend ongeluk had te Eek (bij Tiel) plaats. Gekscherend richtte een twaalf jarig dochten je eeu geladen gewet r op haar moeder, vragende wil ik u eens doodschieten Het schot viel en de moeder viel dood neer. Van andere zijde wordt de volgende lezing gegeven A. v. Rwerkzaam op een steenoven, had een geweer gekocht, dat hij, omdat zijn werkz au heden hem riepen, overgaf aan zijn '■oon om het thuis te brengen. Deze zegt liet donderlioedje er af genomen en het daar na aan zijn zusje gegeven te hibbeu. De moeder, een 43-jange vrouw, liet er haar 12-jarig dochter'je mee spelen en zei schert send, op een buurvrouw wijzend /Schiet vrouw v. T. maar dood." Even daarna legde het meisje op haar moeder aan, die zij met een hagelschot in het voorhoofd trof De dood trad bijua oumid- delijk in. Acht kinderen betreuren de moeder. Een zeldzaam proces verbaal Men meldt uit Kethel san de N. Sollied. Cri Zaterdag is te Kethel door de rijkspoli tie van de brigade Schiedam legen een gezel schap hooggeplaatste personen procesverbaal opgemaakt, wegens het jagen op de jacht van den heer W. C. Teurlings te Rotterdam zonder dat zij voorzien waren "an een schrif telijke vergunning. Het eigenaardige van liet geval is, dat de jagers, waaronder personeu waren uit de eerste kringen vsn ons land, den gemeente veldwachter en een nachtwaker, tevens on bezoldigd veldwachter, hadden meegenomen om als dragers dienst te doen en tevens om hen den weg te wijzen. Ook tegen deu gemeen'eveldwachter en den nacht waker is procesverbaal opgemaakt wegens stroopen. Brieven aan J. ROMMELAAR ZOON, Enschedé. (dus geen tusschen persnon) wordt door de Nationale Crediet- en Hypotheek bank gevestigd Goudscheaingei 51 te Rotterdam Kapitaal verstrekt onder strenge geheimhouding zonder Levensver zekering op één borg, huizen, land of verderen waarborg. Korte en lange ter mijnen. Billijke voorwaarden. Voor verdere inlichtingen zich per brief of persoonlijk te melden. WAALWIJK. te Waalwijk, zal voor de Erven van wijlen den lieer en Mevrouw Dr. J. P. P. TIELEN-Coolb.h gewoond hebbende te Drunen, publiek A. TE DRUNEN. Bij inzet op Woensdag 8 Augustus 1906, ten koffiehuize van ADRIANUS H.\. MERS, bij toeslag op Woensdag 22 Au. gustus 1906, ten koffiehuize van Wed LOUIS VAN ROOIJ, telkens ten of ua 7 uur des avonds. ONDER DRUNEN. Te aanvaarden 1 Nov. a. s. In huur, gedeeltelijk bij van Ochten voor f 1.40 per week, gedeeltelijk bij Viveen voor f 0.90 per week, gedeeltelijk buiten huur. De huurpenningen zijn voor de koopers vanaf den Maandag volgende op de betaling der kooppenningen. B. TE WAALWIJK. Bij inzet op Donderdag 9 Augustus 1906, in het Hotel VERWIEL, bij toeslag op Donderdag 23 Augustus 1906, in het Hotel GERRIS, telkens ten of na 7 uur des avonds. ONDER WAALWIJK. In huur gedeeltelijk bij Wed. G. Knepflé voor f3.25 per week, gedeeltelijk (een af gescheiden perceeltje tuin) in gebruik bij derden. Koop 2. Een Huis met Erf en Tuin aan de Groote Straat, sectie O No. 1877, groot 0.00.85 H.A. In huur bij Wed. Nic. Smits voor f 2.— per week. Bij den toeslag komen koopen 1 en 2 in massa. De huurpenningen zijn voor de koopers vanaf den Maandag volgende op de betaling der kooppenningen het gedeelte tuin van koop 1 in gebruik bij derden, is te aan vaarden na het ontruimen der daarop staande vruchten. Aanvaarding in lasteu bij de betaling der kooppenningen. te Waalwijk, zal op Donderdag 2 Augustus 1906, des namiddags 2 uur, ter herberge van PIET NIEUWKOOP te Drougelen, publiek 1. 0.65 zijnde het eerste perceel vanaf het Veerhuis, niet onteigend ge deelte ten behoeve Maasmond. 2. 0.82 de vijfhout daarneven. 3. 0.84 de zeshont daarneven. 4. 1.05 de zevenhont daaraanvolgende. 2.08 de vijftienhont aldaar. 1.42 de tienhont id. 1.66 de twaalfhont id. 1.66 de twaalfhont id. 2.02 de veertienhont id. 1.30 de negenhont id. 1.18 de achthont id. 1.30 de negenhont id. 1.62 de twaalfhont id. 2.36 de zevenlienhont id. 1.02 de zevenhont id. Van al deze perceelen moet de kade ge hooid worden, en de pachters zijn dus ver plicht deze af te heinen. Nadeie information zijn le bekomen bij JAN UIJTHOVEN te Driuiraelen en ten kantore van Notaris RANT genoemd, KENNISGEVING. Voormelde perceelen worden het volgend j&ar voor vier jaren verpacht om te beweiden met rundvee en een enkel paard, met dien verstande, dat het voorgras in 1907 eenmaal mag gehooid worden. Aanbiedingen voor perceelen of massa worden ingewacht bij Mr. J. F. 1NGENHOUSZ te V Bosch of bij den Waardsman J. UIJTHOVEN te Drimmeleu. Het afheincn en liet onderhoud van greppen en slooteu is ten laste van den huurder. 6 I

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2