Wed, C, P, VAN HILST en SYSTEEM LOOPING THE LOOP, Postzegels BLACK VARNISH. Maakt, Mijn redder. Advertentiën. SMEEDWERKEN BILJARTFABRIEK m r Verzamelt gebruikte Bureau Bethelem Vaals (Limburg.) G. v. d. Hejjden Cz. W Vermeulen, Reclame. Rusland. BUITENLAND. België. Frankrijk. Engeland. Hooge Werkblokken. Nieuw! Nieuw! Gezuiverde Kootteer, Prima Bruine Teer, Carbolineuni, Asphalt, enz. Motorolie „Electric" Die zijn lichaam bewaart bewaart geen rotte appel. De Pink Pillen. met lange schuiven voor Schoen fabrieken. 's-BOSCE Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem. GEBRUIKTE BILJARTEN van alle Landen zelfs de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongeliedei tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Het onfeilbare middel voor vochtige muren in stallen en werkplaatsen is de BLACK VARNI8H". dat hem echter afwees, maar dat hij niettemin voortdurend met zijn liefdes verklaringen achtervolgde. Ten slotte, woedend over deze herhaalde afwijzingen, vuurde hij een revolver op haar af, doch zonder haar te treffen. Zij vluchtte en op het geraas snelden haar moeder en haar zuster toe, die hij doodelijk verwondde. Daarna greep hij in zijn dolle woede een hooivork, waarmee hij de beide vrouwen verder afmaakte en ook een knecht, die haar wilde verdedigen, neerstiet. Het meisje had inmiddels de dorpelingen te hulp geroepen, die den woesteling ontwapenden en aan de gen darmes overleverden. Door den bliksem getroffen. Bij een hevig onweer dat boven de Engelsche landstreek Barnsley woedde, zijn drie mannen, die onder een boom schuilden, door den bliksem getroflen, twee waren terstond dood, de derde stierf kort daarop. Te Reaham sloeg de bliksem iu een huis, dat afbrandde. De bewoners ontkwamen slechts met moeite. Ongeluk in een mijn. In een kolenmijn nabij Dortmund, waar men bezig was nieuwe gangen aan te leggen, zijn, door het ontijdig ontploffen van dynamietpatronen 2 arbeiders ge dood en een zwaar gewond. Dc romp te San Francisco en hare gevolgen. Het New Yorksche verzekerings-de- partement bericht, dat tot nog toe door de maatschappijen aan verliezen te San Francisco totaal 197 millioen dollars werden aangemeld. Ernstig verzet. Willem P., sjouwer te Helmond, sloeg Maandagavond bij zijn vader waar hij inwoonde alles stuk en zou zeker zijn vader vermoord hebben, waren niet tot onderstand vier marechaussees gerequi reerd. Met geweld verzette hij zich tegen de marechaussees, die tweemaal in de lucht schoten om hem schrik aan te jagen. Een derde schot trof W. P. in den buik, waardoor hij levensgevaar lijk is gewond hij is per brancard naar het gasthuis overgebracht. Gerecht In een trein. Twee generaals gesneuveld. De Schlesische Zeitung meldt nog over de overrompeling van een trein tusschen Herby en Czentochau in Polen De kassier van het Russische douane station te Herby moest, onder geleide van een onderofficier en drie man, 9000 roebel in papieren geld en 48.000 roebel in wissels, naar Chenstochau brengen. Het wekte geen opzien dat in Gnaszyn een klein station, eenige mannen een wagen derde klassen binnen kwamen. Maar zoodra de trein weer in beweging was, gingen de mannen aan het werk. Twee hunner versperden de toegangen tot de wagen, terwijl de overigen de reizigers uit de afdeelingen drongen, waarin de beambte zich bevond. Plot seling vielen eenige schoten en twee soldaten vielen doodelijk getroflen neer. Er ontstond een verschrikkelijke paniek. Zekere Richter en een vrouw vluchtten naar een afdeeling 2de klasse. Nu werden ook de onderofficier en de kassier Deminiënko gedood. Slechts een soldaat die de post bij zich had, behield zijn tegenwoordigheid van geest, en vuurde op twee roovers, van wie er een dood neerviel, de ander werd zwaar gewond. Ook een ongewapend soldaat sprong toe, maar werd neergeschoten Er vielen nog verscheiden schoten, en de roover, gebruik makende van de verwarring, greep de tasch met het geld en ver dween. De trein stoomde snel door, daar de machinist meende dat van buitenaf op den trein geschoten werd. De conducteur die uit den laatsten wagen toesnelde, werd door een der op wacht staande roovers van het platform gestooten. Hetzelfde lot trof een reiziger. Beiden werden zwaar gekwetst. Terwijl dit alles gebeurde in een derde klasse wagon, waren twee reizigers in de tweede klasse gesneld, waar de stationschef van Czenstochau en eenige officieren en burgers zich bevonden. Terwijl de stationschef uit het raam een teeken wilde geven aan den machinist floten de kogels hem om de ooren. Op dat oogenblik kwam uit een afdeeling eerste klasse generaal-majoor Tsoekatto, commandant van een brigade der grens wacht, die met luitenant-generaal Wes tering van een dienstreis terugkeerde. Ook de directeur van den spoorweg bevond zich in die coupé. Tsoekatto ging de tweede klasse binnen, en met de woorden«De trein wordt aangevallen mijne heeren te wapen!» liep hij vooruit opende de deur naar de derde klasse en schoot op de moordenaars. Hij kreeg echter een kogel in het voorhoofd en viel dood neer. De officier Brzeziki viel, met den sabel in de hand, doodelijk ge troffen over het lichaam van den gene raal, en hetzelfde lot onderging generaal Westenring. In verschrikkelijke opgewondenheid bereikten dc reizigers het station Stredom. Intusschen hadden alle roovers den trein verlaten. Op het station werd vastge steld dat zes personen gedood waren, een soldaat gaf nog teeken van leven, ook een van de roovers leefde nog. Twee lijken werden op den spoorweg gevonden. De doodelijk gewonde soldaat is reeds gestorven, ook de eene roover ligt op het uiterste. De gewonde roover weigert iets te zeggen. De roovers hebben de wissels weggeworpen en zich met het geld in veiligheid weten te stellen. Dragonders en soldaten zoeken het land af, maar tot dusver is geen spoor van de bandieten gevonden. Donderdag mocht niemand over Herby de grens passeeren. Een mooie ontboezeming Een onzer correspondenten meldt ons dat hij onlangs in een Twentsch dorp de volgende poëtische ontboezeming op een stel oudporceleinen borden heeft gelezen Jannever is een ding, Dat alles kan verteren, Huis, hof, geld, goed En al u mooie kleeren. Hij maakt uw beenen dun, Uw hoofd gelijk de maan, Alsof gij zes jaar lang Hadt aan de koors gegaan. Die veel in kroegen loopt, Wordt tot den arbeid trager, Den hospes maakt hij vet, En zeivers wordt hij mager 1 Verzoekschrift Men schrijft uit Oeffeit Een weduwe wier kostwinnende zOon was opgeroepen voor den militieplicht, had alle pogingen aangewend om hem vrij te krijgen, echter zonder resultaat. Eindelijk trekt de vouw de stoute schoenen aan en spoort naar het Loo, vraagt en verkrijgt toegang tot het pa leis, waar zij onder bittere tranen haren toestand bloot legt. Het vrouwtje wordt aangeraden nog maals een verzoekschrift in te zenden en haar zooveel moed ingesproken, dat de hoop weder in haar hart opleeft. Voor haar vertrek werd haar bovendien namens H. M. de Koningin een flinke gift ter hand gesteld. In het rijdschrift Für Ham und Hof ver schijnende le Wüdenswil-Züdch, (No. 26, loopeude jaargang) komt het navolgende correspoudent.ie-artihl voor Antwoord aan A. G In ver'and met uwe aanvrage hebben wij ons tot den heer 8 gewend, die in het bezit is van een door u bedoelde machine. Deze heer schrijft ons nu het volgende //Mijn gevoelen omtrent de machiue „Miramar", door de fii ma Whit- tick Co. aangeboden, alsmrd-' oVtr de wijze waarop zij hare zaken afwikkelt, is dat ik de overtuigi ig heb gekregen, dat de handelingen dezer firma op zeer solider) grondslag rusten. Niet te 'eel zegt zij in haar prospectus wanneer zij beweert//door ons systeem i# de vraag van huisarbeid opgelost." Ik heb de machine zieu werken en mij tevens overtuigd, dat het zeer ge— makke/ijk is een paar dameskousen in 30 minuten te vervaardigen. Daar de firma rn.g voor het vervaardigen van een dozijn kousen een minimum loon van f 2.uit keert, zal het u gemakkelijk vallen uit te rekenen, hoeveel men per week kan verdie nen. De wij/,e waarop de machine moet behandeld worden is zeer eenvoudig en geelt de firma gaarne persoonlijk de noodige inlich tingen. Bovendien bestaat een handboek waarin op gemakkelijk en eenvoudige wijze wordt aangetoond, hoe de gebreide artikelen voor den verkoop moeten worden vervaar digd. Ik kan dan ook de machine voor loonenden huisarbeid ten zeerste aanbevelen Bovendien hebben wij ons rechtstreeks gewend tol de firma Whittick Co. en hei ft zij ons een groot aantal brieven voorgelegd, waarin in niet minder vleiende bewoordingen de handelwijze van de firma wordt geroemd Verscheidene van de briefschrijvers waren zelfs in het bezit van twee en meer /,Mira- mar"-Breimachine», welke achtereenvolgens waren aangekocht, hetgeen zeker als bewijs mag strekken dat men over de bediening der firma volkomen tevreden is. De afreke- nirgen met de klanten werden ons welwil lend ter inzage gegeven, waardoor wij tot de overtuiging kwamen, dat bij voldoende vlijt en volharding men gemakkelijk f50. b f60,per maand kan Verdienen keelpijnoutsteking en alle borst- en longman- bpden in veroand met de oeconomische en doeningen. De Abdijsiroop is alom verkrijgbaar in fijcons van f I t 2 - en f3 50. Centraal- Depot LI. AKKF.R, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de meeste apothekers en drogisten en hij de bekende vprkoopsrs Het is der menschen plicht op de gezond heid te letten. Daarom moet men zich in de eerste plaats beschutten tegen koude vat ten, vooral in ons land met zijne voortdu rende afwisselingen van kou en warmte, guur en mooi weer. Een ernstig voorbehoedmid del legen koude vatten is de over de gehetle wereld bekende en terecht beroemde Abdij siroop. Deze toch werkt rechtstreeks op de longen en luchtpijporganen. Zoo verhardt de longen en de borst, waardoor kou vatten tot een minimum beperkt wordt. Iedereen weet dat uit eene gevatte koude de meest gevreesde ziekten ontstaan. De tering, de roover van zooveel duizendeu menschenlevens, ontstaan uit gevatte koude. Wij raden daarom fiets rijders, voetballers en alle andere lieden, die uit den aard van hun beroep bezweet zijnde in den tocht moeten blijven staan, ernstig, aan als voorbehoedmiddel Abdijsiroop te ge bruiken ze loopen dan minder gevaar in één seconde. Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo geneest onherroeppelijk als geen twee de middel in korten tijd naar gelang van den korten of langen duur der kwalen asthma, bronchits, pleuris, longontsteking, De Heer Louis De Donder, wever te Ter- monde, 61. St. R-.;chu«s?rHat, schrijft «/Ik brn een groote erkentelijkheid schul dig aan de. Pink Pillrri zij hebbsn mij genez n. Maar ik moet zeggen dat, voor zij mij genazen, ik Ungen tijd verschillende behandelingen gevolgd heb die mij niet de minste voldoening hebben gegeven. Ik ben er dus toe eekomrn te gelooven dat, zoo ik de Puik Pillen niet h»d genomen, ik in den zelfden slechten gezondheidstoestand als vroeger zou zijn, in plaats van volmaakt, welvarend te zijn. De. Pink Pillen aïjn mijn redder geweest. Een jaar lang was ik voortdurend in een staat van gejiagdheid die met zenuwachtige benauwdheid, gepaard ging; ik was zeer zwak en IlW was mij onmogelijk des narlits ie slapen. Over dag leed ik veel aan schrlo hoofdpijn en zenuwaandoeningen. Na zonder succes verschillende medicijnen ingenomen te hebben, gebruikte ik de Pink Pillen en bin geheel en nl geuezen. Mijne zenuwen zijn gekalmeerd, ik heb mijne krachtm terug gekregen, een uitstekende eetlust, goede spijsvertering en ben opgewekt." Wij kunnen U niet te zeer het gebruik der Pink Pillen aanbevelen, zoo gij verzwakt, uitgeput, bloedarmoedig zijt, zoo uwe zenuwen overspannen zijn Wij kennen de waarde van ons geneesmiddel. Terwijl gij regelmatig de getuigschriften van genezing door Pink Pillen leest, iu de, dagbladen gepubliceerd, zoo lezen wij de- talrijke getuigschriften die wij d«gelijks ontvangen, zóó t»lrijk, dat wij iedcren dag meerdere bladzijden der cou ranten zouden noodig hebben om ze te doen afdrukken. Beproef de Pink Pillen, de verbetering van uwen toestand, die gij zeker onmiddel lijk zuit ondevinden, zal U bewijzen da' het in uw belang is de behandeling met de Pink Pillen door te zetten, en dat die be handeling U kan genezen. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeeue zwakte, maagpijnen en rheumatiek. Prijs f 1.75 de doo3f9per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. mijnwerkersmoeilijkheden in Transvaal, moei lijkheden waarin zij geraakt is door overijlde verkiezingsbeloften. Het plan van de regee ring kon gebruikt worden om in Transvaal een toestand te brengen, die het land in staal kan stellen om later gevaarlijk tegen Engeland op te treden. De eerste minister riep uitlk heb in mijn parlementaire loopbaan nooit geluisterd nnar een omcaardigerschadelijker en onva- derlandscfuievender redt, waarop een geweldig rumoer van protest bij d« oppositie ontstond. Nu 't is ook wel erg, dat den Boeren, die zoo mooi waren gekneveld en bedrogen, recht zal worden gedaaa. Het Amerkaansch vleesch iu bussen is in België ran overheidswege onderzocht en thans wordt voor de goedkoope soorten ge waarschuwd er werden insecten en larven en houtsplinters in gevonden, alles gesteri liseerd. Iu de slachthuizen worden sedert Sinclair's onthullinge i toch wel verbeteringen inge voeld. Zoo hebben de vleeschpakkers in Omaha bepaald, dat hun 7000 werklieden bij den arbeid witte kleereu moeten dragen, die voor rekening van de directie iederen dag gewasschen worden. Sommige mannen, die met bizon Ier vuil werk bezig zijn, wis selen tweemaal daags van bovenkleeding. Er worden ook drieduizend witte uniformen gereed gemaakt voor de meiden. Het beste ware, het oude vleesch dat nog in Europa is, maar terug te zenden en te ruilen voor nieuw. Tot burgemeester vau Autwerpen is benoemd de heer Alfons Hertogs; de libe ralen hadden gerekpnd op de benoeming van den waarnemenden burgemeester Desguin. Op allerlei wijzen worden thans ook dc processies naar Lourdes belemmerd. Maar dat moet voorzichtig gebeuren. Onder de aandeelhouders der spoorwegmaatschappij, de hotelhouders van Lourdes en omstreken, de winkels en andere handelshuizen is de meerderheid anti-clericial. Die verlangt, uit persoonlijk voordcel natuurlijk, dat de processies zullen blijven. Maar de rest der ministerieeleu vraagt schorsing der pelgrimages. De regeering verbiedt nu de processies niet, maar de spoorwegmaatschappijen heb ben vergunning noodig om speciale treinen te laten loopen. Begonnen is men toen met elke aanvrage te weigeren, waaraan een letter mankeerde. De spoorwegmaatschappijen zorgden toen voor preciese aanvragen. Maar nu zendt de regeering de permis sie. een dag le Fat af. De treinen zijn dan al «{gecommandeerd. Dat noemt men politiek. Een heftig d«?bat is in het Lagerhuis geweest over taalsche grondwet. Balfour is aan 't woord geweestDe voor stellen der regeering zijn de meest roekelooze proefneming' die ooit in de geschiedenis van onze koloniale politiek beproefd is, beweerde hij. Hij hekelde de regeering, omdat zij blijkbaar zich ontdoen wil van de moeilijk- is in het Engelsch d# nieuwe Trans - De oproer In Kusland. Het ziet er in de Oostzee donker uit voor Ruslands zeemacht het lijkt een her haling van de muiterijen bij de Zwarte-Zee- vluot van één en twee jaar geleden. Bij Sv'eaborg is zich Kroonstad kernen voegen, gelijk dan ook trouwens verwacht werd. En in de we;nig minder belangrijke oorlogshaven Reval is de gisting ook aan den dag g( treden. Het eerste telegram over de onlusten te Kroonstad luidde; De bezetting van het lort Constantijn is aar. het muiten geslagen de andere forten hebben het gebombardeerd en eindelijk na een artillerieduel tot zwijgen gebracht. Reizigers uit Kroonstad berichten, dat de soldaten verscheidene officieren heb ben vermoord. Volgens het officieels bericht verlieten de matrozen van de vierde equipage Woensdag na elt uur hun kazernes en begaven zich samen met de op straat op hen wachtende mtóiiigte naar het huis van den havencom mandant Een onmiddelijk te hulp gecom mandeerde afdeeling infanterie joeg de me nigte uiteen. Terzelfler lijd begonnen de otilusten bij andere matr zen-atdeelingen, doch het gelukte de uiilrozen te bewegen om in bun kazernes terug te keeren. Intusschen trok de menigte, bestaande uit de soldaten der 4e equipage en gepeupel naar het arsenaal op zij trachtte de poort te doen springen maar werd door infa"terie met behalp van machinegeweren opnieuw uiteengejaagd. Daarop bezetten de muiters het fort Constantijn, waar men blijk baar met hen heulde. Nadat het fort be- schoteu werd, given de muiters zich tegen halfzea gisterochtend over. Gedurende het gevecht met de menigte werden gedood een vlaggekapitein, twee fregat-kapiteins en eeu kapitein, gewond een schout-bij-nacht, twee fregatkapiteins. In den loop ran den ochtend werd de orde hersteld. Uit Reval eindelijk wordt gemeld De bemanning van den kruiser »Pampata- zoWa" is in opstand gekomen. Na der. coin mandant en vier officieren te hebben gedood zijn de muiters met het schip in zee ge stoken. Wordt dat een nieuwe „Kniaz Poterakin"? Misschien komen er trouwens nog wel meer schepen met muiters in de vaart. De bezet ting van de oproerige, forten te Kroonstad ontving namelijk ren cijfertelegram uit Svea- borg, meldend, dat een //vrije vloot" onder weg was. De afzenders hoopten, dat ze als vrienden ontvangen zouden worden. Geen wonder, dat er groote paniek te Krooustad heerscht. Ziehier nog eenige berichten over de muiterij in Rusland. Uit Helsingfors In de oude Nyelands kazerne is gistermiddag oproer ontslaan. Er werden salvo's afgegeven en er vielen ook enkele losse schoten. Eenige kogels kwamen op straat terecht. In het militaire hospitaal werden gewonden binnengebracht uit Svea borg kwamen over de honderd gekwetsten hier aan. De. leider der oproerlingen, luite nant Kahanski, moet met omstreeks 150 man aan boord van het stoomschip Wyssel zijn, om zich aan grootvorst Michaël over ta geven. Bij het straatgevecht te Helsingfors zijn zeven menschen gedood en zeven gewond. De stations van den Finschen spoorweg tusschen Petersburg en Wiborg, alsmede alle kustplaatsen zijn door troepen bezet. Het stoomschip /Kurgan", dat hier van inorgeu arriveerde, ïapporteert, dat ter hoogte van Kroonstad tusschen middernacht en één uur 's morgeus het ratelen van snel vuur werd gehoord. In dtf omliggende wateren kruisten een slagschip en een kruiser. Het aantal gekwetsten te Kroonstad wordt als 100 opgegeven, onder wie admiraal Beklemichew. Een aantal muiters is aan boord van een stoomschip weten te ontsnap pen. De equipage van dvn naar Abo gezon den ,/Asia" is aan het muiten geslagen. Zij heesch de roode vlag en zette koers naar Sveaborg. Donderdagavond. De bemanning van een kruiser eerste klas is te Kolka aan de Estlandsche kust in opstand gekomen. De commandant en vier officieren werden ver moord. Voorts wordt gemeld, dat vier oorlogssche pen en een torpedoboot te Haugo openlijk aan het muiten zijn gegaan. Te Kroonstad hebben zich 2500 tol 3000 soldaten en zeelieden tegen de regeering verklaard. Behalve fort Constantijn »a in den afgeloopen nacht fort Alexander II in opstand gekomen de roode vlag werd ge- heschen en de officieren werden naar land gebracht ln de stad Kroonstad zijn de dragonders de eenige troepen, waarop de regeering voortdurend rekenen kan. In den afgeloopen nacht is op het pantserschip ,/Pamyat Asowa" muiteiij uit. gebroken. Vier officieren hebben zich, deelj verwond, aan land weten te reddendt overigen zijn vermoord. Het pantssrscbip is met 1000 nun in zee gegaan, metoube. kende bestemming. Aan boord is woiui» proviand voor handen. Het trouw gebleven deel van de be. manning van den kruiser ffPamyat Asowa" welk schip op de reede van Reval aankwam wist de overhanu te verkrijgen over de mui! ters aan boord en verzocht toen hulp y»d de infanterie. De manschappen leverden de deelnemers aan de muiterij, ongeveer 150 man, aan ne overheid uit. De muiten werden aan land gezet en gevangengenomen, De geheele bemanning is ontwapend. Met den kruiser arriveerden ook 3 officieren, die door de muiters gevangeu waren genomen Een aanstichter van de beweging is gear resteerd. SMEDERIJ, WAALWIJK, GROOTESTRAAT, bevelen zich beleefd aan tot het leveren van lichte en zware Steeds iu voorraad en in bewerking Verder bevelen wij ons beleefd aan voer alle REPARATIE aan Machines voo* schoenfabrieken drijfwerken, enz. Karronstraat B 358, lila as\skjf Ook steeds voorhanden tegen zeer billijken prijs. Levert ook alle diverse biljartspelen, waarvau vooral uitmunt het kegelvlot t nieuwste op 't gebied van concoursen, hetwelk op 't oogenblik in verschillende calé's met groot SUCCOS wordt bespeeld. Verder verkrijgbaar alle biljartbenoodigd- heden, alslaken, Queueu, ivoren- en imitatioballen, poramernnzen, ouwels, etc. B-paratiën geschieden spoedig, net en billijk. Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het Groothandel in Alsmede haadel in Aanbevelend dat gij er bij komt, voor 16 gulden een splinternieuw Handnaaimachine, Hoog- arm, 8 jaar garantie, ook op 50 ct. per week, bij Hoogstraat No. 78, Rotterdam, Am sterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht Culemborg en Tiel.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 4