gTE ST-iffiLOMIJ. R. K. Dienstbode. Gemengd Nieuws, Advertentiën. GEVRAAGD i NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. 9 Eene nette Waar zegt de Uitgever. Een gezellige avond met goed souper besloot dezen feestdag. Uoseh Mannenkoor. Zondag 1.1. behaalde Bosch Mannenkoor Directeur de Heer P. Kallenbach, op den grooten zangwedstrijd te Utrecht, in de 2e afdeeling, den 2en prijs. Voorwaar een prachtige onderscheiding voor deze kranige zangers. Er is dan ook volmon dig bekend, dat Bosch Mannenkoor, hoewel 't den 2en prijs had, het mooist heeft gezongen in hare afdeeling. De Directeur gaf om frisscher klank te ver krijgen 7s te hoog aan, dit deed hun echter den len prijs verliezen, want direct werd door den pres. der Jury afgebeld en moest men opnieuw beginnen. Het afbellen was dus in het nadeel van Bosch mannenkoor en niet zooals het gerucht hier de ronde doet in het voordeel. Wij willen dit expres het publiek mededeelen om alle misverstand te voorkomen, en om alle verdenking van oneerlijkheid der Jury (wat de laatste dagen helaas maar al te vaak gebewt) uit den weg te ruimen. Bossche Diocesane Drankbcstrijdersbond. Zondag had te 's Bosch de jaarverga dering van bovengenoemden bond plaats Uit het jaarverslag bleek dat er zijn 53 afdeelingen met 10432 leden; waar van 6735 paulisten, 3497 kruisverbonders, en 200 geheelonthouders. Dit jaar waren 341 leden bijgekomen. De kas gaf een batig slot van f 252. Als bestuursleden werden gekozen de heeren A. Sassen, N. van Riel en J. Wintermans. Daarna werden verschillende motie's behandeld en vast gesteld. Sociale Week. Zondagavond is de sociale week, de groote sociale cursus, voor een groote massa be- langKtellenden, waaronder vele bekende an dersdenkende als Domela Nieuwsnhuys en niper anderen, geopend. Jhr. inr. O. van Nispen tot Sevenaar, de algemeen» Voorzitter van de Kath. Sociale Actie en lid van de Tweede Kamer, opende de *ergndering. Met het woord van Patrimonium: „De Katholieken pakken aan", begon spreker een korte schets van wat de Kath. Soc. Actie in het eerste jaar van haar bestaan reeds heeft gedaao. Hierna geeft spreker onder een onbedaar lijk applaus voorlezing van een schrijven, dat namens den H. Vader de kardinacl-staats- secretaris aan inr. Aalberse richtte. In vertaling luidt het aldus Zeergeleerde en Hooggeachte Heer Het is mij een aangename taak, op last des Pausen, U te antwoorden op een brief, waarin gij Zijne Heiligheid in kennis steldet met de Nederlandsche. Sociale Week, welke in Utrecht zal gehouden woiden. Eu ik verheug mij U daaromtrent mede te deelen, dat de Heilige Vader met genoegen vernam, dat de katholieken van Nederland, onder goedkeuring der bisschoppen, zoud-n samen komen, en dat zij geen anderen wpg wilden volgen dan den weg, welke in pauselijke stukken omtrent ditzelfde onderwerp zoowel van Leo XIII zaliger gedachtenis, als van Paus Pius X zelf wordt aangewezen. Zijne Heiligheid dinkt U daarom, dat gij het U ten plicht rekendet, voordat gij bijeenkwaamt, uwe genegenheid voor den Apostolischsn Stoel en uwe gehechtheid aan den Paus te batuigen en koestert de vaste hoop, dat uw werken rijke vruchten moge afwerpen voor de katholieke zaakdaarom Zijne beste wenschen uitend, schenkt Zijne Heiligheid, als bewijs van Zijne ingenomenheid, aan de geheele vergadering zijn Apostolischen zegen. Van deze gelegenheid gebruik makende, betuig ook ik u mijne gevoelens van hoog achting, en verblijf Uw toegenegen R. Kardinaal MERRY DEL VAL. Rome, 28 Augustus 1906. Hierua treedt mr. Aalberse onder een daverend spontane ovatie op bet spreek gestoelte. Wat bedoelt deze sociale week Zij be doelt te geven, volksontwikkeling; zij wil dit doel bereiken door een socialen cursus. In korte vluchtige trekken behandelt spr. het onderwerp volksontwikkeling. Deze eerste avo^d is als het ware de eereavond van het driemanschap. Na mr. Vau Nispen en mr. Aalberse komt ook de Wannondsche hoogleeraar Aengenent, de geestelijke adviseur der K. S. A., aan het woord. Had mr. Aalberse de volksontwikkeling in het algemeen bchaudeld, prof. Aeugeuent bespreekt hst onderdeel: „Sociale Cursussen. Een laugdur g applaus bewijst hoezeer allen zijn voldaan. Op zulk een keus vau onderrichtingen zijn iu deze eerste vergadering de luis ter grage hoorders vergast, zulke keur van sociale hoogleeraren" heeft den cursus geopend. Alles wijst er nu reeds op, dat deze eerste sociale week eeu reuzen-succes is. Maandagmorgen om tien uur werd ten huise Buitenlust door mr. Aalberse de ver gadering geopend. Met nieuwen moed en opgewekte stemming begint hij met de al gemeen® wijsgeerige beschouwing van de sociale kwestie. Na de pauze behandelt spr. in groote trekkeu uog het liberalisme en radicalisme. Van H. M. de Koningin is een telegram van dank ingekomen, welks voorlezing met applaus wordt begroet. In de middag vergadering sprak professor Liesker, te Preiburg doceerende, over het arbeidersvraagstuk. Iu de avondbijeenkomst, die in het Ge bouw voor Kunsten en Wetensch.-.pp'ii ge houden werd, trad als spreker op den Zeer Eerw. ZrerGel. Heer Prof. Aengenent m t het onderwerp Stast en Maatschappij, terwijl als tweede spreker optrad, de Z.Eerw. Heer Mgr. Konings. Dinsdagmorgen hield de WrlEcrw. Heer Th. van der Marck eene lezing over het landbouwvrasgstok, welko in de middag en avondvergadering werd vervolgd. De rede voering werd den geheelen dag inet. aandacht gevolgd. Een krachtig applaus viel den l'l rw spreker ten deel. BAARDWIJK. Hedenmorgen is eeu. begin gemaakt met het afbreken vau de brug over het onde Maasje welke geheel vernieuwd wordt, van weg® het waterschap alhier. Daar de eigenaar der brug niet gediend was met deze voorhera kostelooze herstelling, was het Bestuur van hot waterschap aanwezig met den Burge meester en de Brigade uit Besoijen on Heus- den. üp zoon machtsvertoon bad men niet gerekend, althans alles kou geregeld zijn werk gaan zoodat wij spoedig van die gevaarlijke passage zullen verlost zijn en eene flinke brug iu de plaats zullen krijgeu, waarvan aannemer is de lieer Th. Blijleveus te Made voor f1970. l'as op je vruchtenOnze politieman Leijtens ontmoette op zijn nachtdienst enkele personen die hem wegens het late uur, om streeks half een, eenigszius verdacht toe— schenen, hij maakte een oinweg langs den dijk en trof hen daarna bij en in den tuin vnn A. d. N, waaruit een persoon de vlucht nam, terwijl er nog een achterbleef, die in zijn armen liep en natuurlijk geen rekenschap wist te geven, wat hij daar uitvoerde, hij zeide dron ken te zijn en niet te weteu waar hij was. Nu dat zal wel opklaren als hij later voor de bali komt. Zaterdag j.l. liep het ougevr 2 jarig kind van M. alhier al spelende op straat toen eensklaps een rijtuig aankwam en de kleine onder het paard terecht kwam Het is eeu wonder dat het kind bijna geen letsel bekwam daar het tusschen de wielen van het rijtuig moest verwijderd worden. Een trouw lid, eeu flink schutter is het gilde »St. AmbrosiuB1' ontvallen. Het stoffelijk overschot van H. v. Huiten werd gisteren ouder veel blijken van belangstelling ter aarde besteld. Iiij was geruimen tijd een verdieD 8telijk lid van bovengenoemde vereeniging. Vooral zijn echtgenoote en naastbestaaudeu maar ook zeker de loden van Ambrosius mis sen zeer veel iu hem. De leegte door zijn hïengaan in het gilde gemankt is moeilijk naar waarde aan te vullen. De leden waren trouw opgekomen om gezamelijk hem naar zijn laatste rustplaats te vergezelleu. Hun vaandrig J. Musch kweet zich onberispelijk van zijn taak bij de gebruikelijke ceremoniën met het vaan op het kerkhof. Een meisje dat bij Jos Sch. de koeien naar de weide hielp brengen, werd door een dezer nog al beduidend boven het oog gestoo- ten. Iets lager dan had zij z^ker een dier onmisbare zintuigen moeten missen. Dit werk wordt hier veel door kinderen gedaan hoewel er nog al gevaar aan verbonden is Verleden Maandag had de eerste maan- delijksche uitkeering der procenten plaats vnn de hrood-cöoperatie iu handen van het Bestuur der R. K. organisatie «Ons Belang". Hieruit bleek dat gedurende de eerste vier weken sinds het bestaan der Ver. voor circa f 250 was verbruikt Was het ledental aanvankelijk 26 thans na 4 weken is het reeds gerezen tot 32 en dagelijks komen meerdere aanvragen voor lidmaatschap; voor een pasbeginnende ver. dus een bemoedigend teeken. Naar wij vernemen zullen eerdaags stappen gedaan worden tot het oprichten eener steenkolen coöperatie. BESOIJEN. De Directeur-Generaal der Posterijen benoemde tot brievengaarder dezer gemeente den Heer N. v. d. Hammen al hier. Den nieuwbenoemde or.ze gelukwen- schen. Hedenmorgen sprong het paard van de Bie uit Sprang met een ledige boerenkar vlak voor den tram. Dank zij de waakzaam heid van den machinist, die het schichtige dier reeds in 't oog had en zeer langzaam reed, liep het ongeval gelukkig goed af. Wel viel het paard en werd de kar nog een eind voortgeschoven doch behalve het breken van een glas van den tramlantaarn werd niets beschadigd. De kermis behoort weer tot het verledene. De laatste dag was een bijzondere stille. Draaimolen en circus waren reeds Donderdag opgeruimd, terwijl d-i feesten in Waalwijk al het volk daarheen riepen en het in Besoijen nog stiller was dan op een gewonen Zondag. SPRANG. Naar wij uit goede brou ver nemen heeft Ds. Visser predikuot in Ger. kerk alhier het beroep naar Laar in Duitschland aangenomen. VRIJHOEVEN CAPPEL. Toen de heer H. K. Vrijdagavond per frts uit Waalwijk huiswaarts keerde was zijn fiets niet van een lantaarn voorzien. Daar het al laat in den avond was, dacht hij bij zich zelve ik kan het wel wagen door Vrijhoeven te rijden, doch spoedig was hij in hauden van onzen gemeenteveldwachter den heer A. Gouda, die, hem voor die overtreding der wet bekeurde. Alhier is aangeplakt de publicatie in zake net lokken der Nederlandsche werk lieden naar Duitschland. Hierbij worden waarschuwingen gericht tot hen, die in Duitschland werk gaan zoeken. GAPELLE, 3 Sept. Zaterdag avond had een fietser alhier het ongeluk een spelend knaapje van 5 jaar, dat de fiets niet tijdig bemerkt had, aan te rijden. Ofschoon het ventje hevig schreide, bleek bij onderzoek, dat de zaak goed was afgeloopen. De fietser bekwam ecnig letsel aan zijn rij wiel. Met genoegen vernemen wij, dat de Heer H. De Noo Br, tot voor korten tijd onderwij zer met verplichte hoofdact® aan de openbare school iu do Nieuwstraat, benoemd is tot Leeranr in de Fransche taal aan dd Handelsschool te Grouingeu. Heden middag werd in Oostelijke rich ting van den toren rook gezien. Bij onderzoek bleek liet, dat een hooischelf op de liooge Vaart in brand stond. De oor zaak is onbekend. Verdronken. Iu een onbewaakt oogen- blik is de 21/ï-jdrige J. Smits op de Za-id- schel in een sloot voor de woning ver dronken. Men vermoedt, dat hij in het bootje heeft willen stappen, dat in die sloot lag en tengevolge van een misstap in het water gevallen is en op zbo'n jammerlijke wijze is om 't leven gekomen. Voor de woning van H. liep Dinsdag- avond het rad van de as van den honden wagen van J. Fr. die op den wagen zif tende, daaruit halsoverkop over den weg werd geslingerd, tengevolge waarvan hij nose al ernstige verwondingen aan verschillende lichaim«deelen bekwam. Na een ha't uar oponthoud kon hij zijn weg weer ver volgen. N1EUWKUIK. Zondag j. 1. werd door de harmonie „de Eendracht" van Drnnen aan onze harmonie een bezoek gebracht. Omstreeks 5 uur n. m. was liet gezelschap van Druuen aan de grens onzer gemeente, waar het door onze Vereeniging werd afge haald Gezemel ijk trok men nu omLr het spelen van vroolijko marschen naar de zaal van den beer A. Merks, alhier. Afwisselend werden nu door beide vereenigingen ver schillende nummers ten beste gegeven, en tot. slot kregen wij door d* beide gezel schappen gecombineerd te hooren de mar sch L"ve Nieuwkuik", een compositie van den heer L. Iiooêt. De president der harmonie vaD Nieuw knik dankte in welgekozen woor den de vereeniging uit Druneti, voor de genegenheid van haar ondervonden RAAMSDONK, (Dorp) 4 Sept Tegenvaller. Onlangs werd den bewoners van het Dorp een rechtsireekacbe bestallingdienst der posterijen toegezegd, ingaande met 1 Sept. Aangezien die termijn reeds verstreken is, lijkt het wel, of de gewenschte en noodzakelijke dienst wijziging een doode musch wordt, waarmede wij ons gedurende eenige weken hebben vei'- blijd. Aanranding. Zaterdag avond omstreeks 10 uur werd de heer P. v. Areudouk, met zijn broodkar van Deu Berg komeude, ter hoogte van den Nieuwen Weg plotseling door een hem onbekend gebleven persoon aange vallen. Uit vrees voor den grooten hond van V. A. nam de laffe dader de vlucht. - Aan het postkantoor Raamsdonk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Augustus 1906 Ingelegd f 10228.496. Terug'etaald f 5516.16. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 84-06. OOSTERHOUT. De fancy-fair door de Oosterhoutsche sch'oonen georganiseerd in de zaal van het hotel Koppelpaarden, inet het doel aan de Eerw. Zusters een hulde blijk aan te bieden bij de 50-jatige herden king van de stichting van school en gast huis, is schitterend geslaagd. Vrijdagavond door den burgemeester ge opend en toen reeds druk bezocht, zag de fair Zondig een enorm aantal menschen, die zich om d? tentjes en paviljo-ntjes verdrongen en maar kochten aldoor, 't Was in kort eeu reuzen succes, dat toi resultaat heefi gehad dat in dieu korten tijd eene bruto opbrengst is vergaderd van f 1500, zoodat de Eerw. Zusters zeker een f 1300 kan worden afgedragen BREDA, 5 Sept raber. Naar het Dgbl. v. Nbr. verneemt, is in de vergadering van B. en W. Donderdag jl. in beginsel beslo ten aan den Raad te adviseeren, een elec- trische centrale te stichten. KAATSHEUVEL, 4 Sep. 1906. St. Yincentiusverecniging. Als «prekend bewijs van de weldadige wer king der alhier bestaande «Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo« kunnen enkele gegevens dienen, uit het acht en dertigste jaarverslag, waarvan wij dezer dagen inzage kregen. Gedurende den afgeloopen jaargang werden doer, genoemde vereeniging, 52 huisgezinnen met 218 kinderen bedeeld en door de leden der vereeniging trouw bezocht Aau 98 kin deren werd geregeld onderwijs gegeven op de openbare en bijz. school9 kinderen werden verzorgd op (Je bewaarschool der Eerw. Zus ter». Vijf kinderen werden door medewerking der Ver. iu goede diensten geplaatst. Aan 10 kin deren, (7 jougeuB en 3 meisjes) werden bij hunne EerBte H. Communie geheel of gedeeltelijk kleeren vei strekt. De geheele ontvangsten bedroegen f1316,05 De n uitgaven f 1291,06'' Alzoo een batig saldo van f 24,986 Moge de St. Vincentius Ver. de achting en eteun blijven genieten onzer Gemeentenaren, dit zal den behoeftigeu zeker ten goede komen. De weldoeners hebben tegelijk ook nog de overtuiging, dat voor hen bij God een over groot loon is weggelegd. Sollicitanten Voor de betrekkiug, van ouderwijzer aan de O. L. S. in de kom onzer gemeente hebben zich 3 sollicitanten aangemeld. Opstootje. Zondagnacht half 12 had er een hevig op stootje plaats iu de Moleusteeg. De echtelieden V. waren het samen oneens geworden, en op straat zou worden uitgemaakt eu uitgevochten, wie gelijk had. 't Was een hevig kabaaleen vloeken en schelden, dat hooren en zien ver ging. Die twee «verbonden in lief en leed" wierpen elkander de grofste en gemeenste scheldwoorden uaar het hoofd. Vooral de vrouw was woedend. Nadat dit nog een geruimen poos geduurd had, werd het door ODZe bri gadier Hoekstra, die inmiddels ontboden was, Eroces verbaal opgemaakt waarna de rust weer ersteld was. Ongeluk. Toen de heer E. Dinsdagmorgen naar zijn werk fietste, had hij het ongeluk van zijn rijwiel te vallen en met het hoofd op den grond terecht te komen. Verschillende wonden aau het hoofd liep hij op. Ook zijn handen waren zeer geblesseerd. Toch is het nog al meegevallen, want bij dergelijkeu val kouden de gevolgen niet te overzien zijn. IVh jarig jubilé, De heer Jud. Mommers vierde zijn koperen bruiloft nis president der harmonio Apollo. 12'/a jaar lang heeft hij zijn uiterste best ge daan om het muziekkorps te doen worden, wat het thans is 12'/: jaar lang heeft hij moeite eu tijd en geld veil gehad, waar het gold den bloei van zij a corps Moge eenmaal de zilveren kroon zijn hoofd sieren Geheel Apollo vierde feest. De jubelaris gaf op royale wijze blijk, hoezeer hij de onverdeelde belangstelling op prijs «telde. Tot laat iu den avond bleef men gezellig bijeen. Al» blijk harer hoogach ting ontviDg hij van de harmonie een prach tigen leuningstoel. Met juiste, gevoelvolle woorden dankte hij voor deze verrassing. Ucnociulug Bij Kon. besluit vau 1 dezer is, met ingang van 1 October, benoemd lot directeur vau het post en telegraaf kantoor te Viauen, H vnn der Meyden, thans iu gelijke betrekkiug te Kaatsheuvel. besmettelijke ziekte. Bij het zooutje van G. de Beer alhier is door dr. de Both bssmettelijke ziekte (Diphte- ritus) geconstateerd. Daar G. de B. et>u bak kerij eu winkel heeft, zou dit zeker eeu belem- meriug ziju iu den gang van zaken, wegens de vrees der klanten voor besmetting. Oogen blikkeüjk zijn toen maatregelen genomen om het kind bij eeu alleenwonende vrouw onder te brengen, alwaar nu ook de vooigeschreven brief is aangebracht. Geruimen tijd heeft zich hier zulk geval niet voorgedaan. Moge hot bij dit enkel geval ook blijven. Woningnood. Het tekort aau huurwoningen begint zich hier al langer hoe meer te doen gevoelen. Verschillende trouwlustige paartjes zieu met ongeduld uit naar eeu woning. De gewoonlijk aangewezen tijd van trouwen is hier de Mei maand en Allerheiligen. Verschillende paartjes waren met Mei ver plicht om hoe ongaarne ook, maar uit te stel len tot Allerheiligen. Geen twee maanden zijn wij van Allerheiligen meer en geen enkel huurvertrek wordt er gebouwd. Is er hier of daar sprake van dat deze of geene wil ver trekken, dan staan er dadelijk 8 of 10 klaar om die woning te gaan huren. Het wordt be denkelijk. Hu dat alles hangt hoofdzakelijk af van de nieuwe woningwet. De eischen door haar gesteld, doen de enKele liefhebbers nog terugschrikken. Genezen. Het 4 jarig dochtertje van M. Dingemaus iu den Berkdijk, waarvan wij eenigen tijd geleden melden, dat het iu een nacht geheel blind werd. is dezer dagen, uit Utrecht terug gekeerd. Het heeft tweemaal oogenoperaties ondergaan, en kon nu weer goed zien. Alleen heeft het eeu veel grooter dan gewonen bril die het eenigen tijd zal moeten dragen, eu kan zich de blijdschap der ouders voor stellen- Een kroeg belegerd. Het café Zeus Oxtlion van den Griek Telemachos Tyropoulos in de beruchte Zand straat te Rotterdam heeft, behalve vergun ning, schenk verlof en logement verlof, terwijl andere kroeghouders in dezelfde straat min der gelukkig zijn. Vandaar haat en nijd .gen den Griek. Toen nu Zondagnacht een Roemeensch kwartiermeester in het calé van Tyropoulus ruzie maakte overeen meisje met Spaansche en Grieksche zeelieden wierp de eigenaar heel het vechtende gezel schap zijn deur uit. Dat was het sein voor de Zmdstraters om hun nijd op den Griek te koelen. In een ommezien waren een aan tal keien voor den dag gehaald en vlogen te gelijk met de roosterijzers, die men opnam, door de ruiten. Niets bleef heel. De politie, aanvankelijk slechts door drie man vertegenwoordigd, zag zich geplaatst tegenover een menigte, die van geen wijken wilde weten. Het regende steenen en allerlei vuil. Er werd met een revolver geschoten uit het publiek op de ruiten. Eindelijk kwamen er nog drie agenten. Reeds had eeu sgent een messteek iu een schouder en was een ander getroffen door groote znoppeu steen, die hem tegen de maag en overal op het lichaam troffen, zoodat hij op asselijk werd. Gearresteerd werd de Roemeensche kwar tiermeester. Hij was aan het hoofd gewond en in ee:i van zijn handen gesneden. Al vechtende bracht men hem naar het politie bureau. Het regende steenen en stukken hout op de politie, die zich het Zandstraat- publiek met de sabel van het lijf hield. Voo7 het Zuid-Hollandsch Koffiehuis op de Korte Hoogstraat, nam het geweld zoo toe dat men zelfs een stoel, staande op den s'oep van d*t koffiehuis, weg nam en stuk trapte, om met de stukken de politic te lijf te gaan. Mede werd gearresteerd C. L v. D. wo nende iu de Vierwindenstraat, als verdacht van medeplichtigheid aau de vernieling en het verzet. Voorls vertooödeu na afloop van het ge vecht verschillende politieagenten sneden in hun uniform. Andermaal is vannacht de Zandstraat de plaats geweest waar hevig is gevochten tusschen politie en publiek, niettegenstaande de politie daar, in verband met het voorge vallene iu deu vooralgeganen nacht, met drie agenten versterk! was. Nu had men het gemunt op het bierhuis van den Griek John Jannes, Zandstraat No. 45. Ook hier begon het relletje met het inwerpen van een spiegrlruit. De politie dreef de menigte met de sabels uiteen. Bij de toen gevolg de arrestatie van A. L. K. W. die zich door trappen en bijten lievig verzette, drong het publiek op en volgde de politie al steenen gooiende waardoor in het Warenhuis even eens een ruit werd ingeworpen en de heer J. H. reiziger, wonende op de Nieuwehaven die de politie hulp verleende, aan het hoofd werd verwond. Herhaaldelijk is daarop door de politic met de sabels gechargeerd. A. L. K. i>is op het politiebureau in de Pauwen- steeg opgesloten, waar ook zijn in de Raam straat wonenden broeder J. H. W. zich be vindt, als vrrdacht van medeplichtigheid aan het verzet van gisterennacht. De Roemeen sche kwartiermeester en C. L. v. D. uit de Vierwindenstraat zijn weder vrijgelaten. Verdronken. De milicien II. Y. herkomstig uit Lange- zwaag eu behoorende tot het 5e regiment infanterie te Amersfoort, is gisteren bij het zwemmen in de Eeni onder Soest verdron ken. Uit Werkendam wordt ous gemeldt Onder den polder Kijfhoek gingen heden middag ren paar jouge lieden zwemmen. De een C. V. een jongeling van 22 jaar, zonk weg eu kwam niet meer boven. Naar zijn lijk wordt gevischt. Uit Baard (Fr.) woidt aan de L. Cl. gemeld Eenige jongens zouden Zondagmiddag gaan baden in de Bolswardervaart. Een hunner, de. 17 jarige B. B. lud zich het eerst onrkleed en begaf zich direct te water. Nauwelijks had hij en paar slagen gedaan of hij zonk voor de oogeu zijner makkers naar beneden. In allerijl snelden de andr. re jongens naar het dorp om hulp te halen' Helaas, deze kwam te Kat. Alle pogin gen om de levensgeesten weder op te wek ken, waren vergeefs. Op de stoooisehoenfubriek van drn heer Schenkels, te Oosierhout, is Zaterdagmid dag een werkman door een machine gegre pen en met, het vliegwiel rondgeslingerd. Zwaar gekwetst werd hij naar het gast huis vervoerd. De toestand is hopeloos. Trekking van 3 Sept. Hoogste prijzen der 4e klasse. Prijs v f 1000 No. 1259 5653 400 225 5037 8146 200 2114 100 23 2138 16248 4e Klasse. Trekking van 4 Sept. Getrokken prijzen. (Naar de voorloopige lijst) Prijs van f 25,000 5733 1500 16579 1000 11825 200 14256 100 3214 4171 12928 15443 20466 20765 BESOIJEN, 4 Sept. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,56 de laagste: t 1.4Ü De pr. der eieren was 4 a 41/, cent. GORINCHEM, 3 Sept. De aanvoer van granen was heden gering men gewonen handel. Ristorwe f 810 a 8.20 roode dito f 7,30 a 7,40 witte dito i 7,50 a 7.60 inI. rogge 5,a 6,10 Buiten 1 dito 4.90 a 5,gers l 4.60 a 4,70 haver 3,65 a 3,70 duivenboonen 17,50 a 7 50 blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 377 runderen 15 nuchtere kalveren, 12 vette varkens en 802 biggen. Ie qnal. Kalfkoeien f180 k 280 Kalfvaarzen f140 a 210 Melkkoeien 1160 6 220 11/. jarige ossen f 90 a 120 Gni8te vaarzen !100 a 140 Pinken 60 i 90 Graskalveren f 30 A 50 Nuchtere kal-, 8 i 20 Aangevoerd 38 vette varkeno vun 26 a ct per half kilo, biggen van 1 8,— 12. per stuk. Aangevoerd schapeD en lammeren; scha pen fa eu lammeren f afDer stuk Eieren f 115 a 1.20 per 26 stuks. Boter 72 i 75 ct. per '/a kilo. ROTTERDAM, 3 Sept. Tarwe per heet., 8.50 a 9.25, Per 100 K.G f8 75 a 9.50 naar kwaliteit. Rogge was van f 5.40 tot 5.75 Gerst. Winter per 100 kilo f7.75 1 8.25 Zomer per 100 kilo f7.75 a f8.40 en Chevalier per 100 kïlof 8.25 k f8.75. Hayer ner 100 k.f 6.10 a 7.40 Witte Boonen, van lo.— tot 13. Bruine boonen van .50 tot f 11. lllanwe Erwten naar kook en kwaliteit erkocht van f850 tot 9 en vertrouwde kook daarboven Koolzaad f 17.50 k 18.25. ROTTERDAM 4 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 44 paarden, 0 veulen, ezel, 1180 magere en 589 vette runderen 240 vette 106 nuchtere en 271 graskalveren, 2 schapen of lammeren 4 varken» 234 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 24 tot 28 cent, stieren 22 a 34 kalveren 40 k 50— c. per 1/j kilo. Melkkoeien f115 a 245, kalfkoeien f195 af 305 stieren f 85 a 210, pinken 45 a110 graskalverèu f 35 a 70 vaarzen f 50 a 105, alles mager vee biggen 8.a 16.paarden f 60 a 105. Nuchtere kalveren fok- 14.a 25.slacht- f 7.— k 12.— Op de botermarkt werden aangevoerd 64/8 en 35/16 vn. en 298 stukken a '/a kilo. P-ijs le qual 58, 2e qnal. f 54, 3e qual. f 50 Per kilo 75 a 80 ct. ^1' II II li I II I i I II UI'H ml»

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6