■I jS ummer TO Zondag 9 September 1906 29e Jaargang J Derde Blad. m- Provinciaal Nieuws. Gemeenteraad van Waalwijk, IJÊÖWS UJT KAATSH^UVfL. 26 256 26 29 26 24 75 775 76 75 81 73s 76 76 73 85 79 ^WAALWIJK, 7 Sept. 1906. Adresboek. Nadat wij in ons vorig nummer het plan tot het uitgeven van een adresboek hebben medegedeeld, hebben de samen stellers van verschillende zijden blijken van belangstelling daarvoor ontvangen. Op verzoek van de autoriteiten van Baardwijk en Besoijen, die al hun steun en medewerking voor dit werk toezei den, hebben de samenstellers en uit gever besloten het adresboek uit te breiden tot die twee gemeenten, die vooral op handels- en industrieelgebied, als 't ware één geheel vormen. Het zal dus worden een Adresboek van WaalwijkBaardwijk en Besoijendat naar schatting ongeveer 200 pagina's groot zal zijn en waarvan bij genoeg zame inteekening de prijs wordt gesteld op 60 cent. Diljurtconeours. Door de vereeniging >Spaarzaamheid en Vlijt*gevestigd bij den heer P. van Spaandonk in 't Loonsch Hoekje is uit geschreven een biljartconcours, begin nende Zaterdag 8 September en eindi digende 28 October a. s. Uitgeloofd worden le prijs. Regelateurklok. 2e Treklamp. 3e Inktstel. 4e Parapluie. Wij wenschen de vereeniging met deze onderneming veel succes. Slapte. Als bewijs van de slapte, die heerscht in 't handschoenwerkbedrijf hier en in den omtrek, moge dienen, dat op eene tweede advertentie die eenigc malen in ons blad is geplaatst en waar werklieden voor eene Duitsche fabriek werden ge vraagd zich reeds een 20-tal personen kwamen aanmelden, zonder werk of wiens werk was opgezegd't ziet er dus niet rooskleurig uit, niet alleen voor de werklieden maar ook voor de patroons en neringdoenden Hooibundel. Uit de Beneden-Langstraat: Thans is de hooihandel flauwer ge stemd en de prijzen gaan daar ook niet op vooruit. Men besteedt thans f 12 a f 12.50 per 500 KG. Schraal hooi dat aanvankelijk zeer willig was, loopt heden terug in prijs en staat op f 8 a i 9. De toemaat of tweede snede hooigras welk gewas slechts middelmatig is, wordt nu gemaaid en is prachtig gewonnen. Aanbestedingen. Maandag heeft de plaatselijke com mandant te 's-Bosch ten zijnen bureele onder nadere goedkeuring van den Mi nister van Oorlog in het openbaar aan besteed de levering van ongeveer 200,600 K G. hooi, 215,000 KG. stroo, 320,000 KG. haver en 90,000 K.G. strooisel. Ingeschreven werd door de heeren (de prijs is berekend per 10 KG. en in centen uitgedrukt). Afzonderlijk. ml. buit. hooi stroo hav- hav. Van Erp, 's Bosch 75 73J Rijken, BerpenopZoom 45 30 80 78 De Bekker, Empel 42 32 80 80 Van Stratem, Den Haag 35 30 79 76 Scheepers,.'s Bosch 39 31 88 Fa. A Oerlemans Zn. Vrijhoeven-Cappel 42 28 85 83 Gezamenlijk. inl. buit. hooi stroo hav. hav. dienst te gaan bij een landbouwer in t Loonsch Hoekje. Daarvoor moesten wij lang zijn gezang missen. Dezer dagen kwam hij hier weer aanloopen. Hij zeide geen idee te hebben langer bij dien baas te werken. Nu slingert hij hier reeds een paar dagen rond langs 's Heeren straten 1 BESOIJEN, 6 Sept. Dezer dagen ver wierf de "heer J. Verwiel, volontair ter gemeente secretarie alhier het diploma A voor de stenografie Systeem-Rients- Balt. Van harte proficiat 1 C APELLE. Woensdagmiddag had er een samenloop van menschen plaats uit de Kom van het dorp. De aanleiding daartoe was, dat de echtgenoote van den Heer L. F. van Dongen, die pas fietsen leerde, op den vaartkant met haar rijwiel onder een kar was terecht gekomen. Het rad ging over den rechterarm, zoo dat deze brak even boven den pols. Ook had ze nog een groote wonde aan 't achterhoofd. Dr. Kohier verleende de geneeskundige hulp. DUSSEN, 6 Sept. Ter gelegenheid van kermis - op Maandag 10 Sept. 's morgens 10 uur Matinée door de fan fare Wilhelmina" aan heeren leden met hunne dames aangeboden in hare zaal van den heer J. H. Kamp. De Dussensche Geitenfokvereeni- ging heeft aangekocht een pracht-exem plaar Zwitsersche bok, Saanenras, 2 jaar oud. De volgende week zal hij arrivee- ren. Op de jongste vergadering meldde een flink getal leden zich aan nog steeds neemt dat aantal toe, zoodat weldra het maximum zal bereikt zijn en toetre ding niet meer mogelijk is. vergadering voorgelezen en ongewijzigd goed- evenals iu Waalwijk. Eu aangezien liet volgenB gekeurd.J de gascoramissie cewenscht is, dit verbruik als De Voorzitter: Voor de vergadering is nog dag-verbruik te bevorderen, stellen B en W. KAATSHEUVEL, 7 Sep. 19UÖ. Meer licht De par. Berkdijk zoo lang teeds stief moederlijk bedeeld vooral op het gebied van straatverlichting, zal toch a- s. win ter profiteeren van het acetyleengas, dat sedè't twee jaren onze gemeente ver licht. De twee lantaarns die sedert jaren ziju aangewezen om de zware taak te vervullen van de heele parochie Berk dijk te verlichten, door middel van een petroleumpitje, zullen worden aangesloten a/h buizennet der gasfabriek. Een dezer helden staat bij de Openbare School, en de andere bij den ingang der R. K. Kerk. Het is zeker een stap in de goede richting. Laat ons echter voor de par. Berkdijk hopen, dat nog enkele lantaarns geplaatst worden langs den keiweg naar Dongen. Bij het druk verkeer was dit zeer gewenscht, bij winteravond. Twee lantaars voor een heele parochie, kan toch niet voldoende genoemd worden. Katholieke Sociale Actie Naar wij uit vertrouwbare bron ver nemen, zal binnenkort een werkje het icht zien, van de hand van den WelEerw. Heer L. van Heeswijk Kapelaan alhier en Geestelijk Adviseur van den R K. Volksbond. Het zal bevatten een nadere verklaring en duidelijke uiteenzetting, van de bepalingen en voorschriften van de ook hier opgerichte Diocesane Zie kenfonds. Hierdoor zal in een ware behoefte worden voorzien. Wij zien het met belangstelling tegemoet en wenschen het een ruime verspreiding toe onder onze werklieden. Van Erp, 's Bosch 31' Rijken, BergenopZoom 41 De Bekker, Empel 37 Van Stratem, Den Haag 38 Scheepers, 's Bosch, 37 F. A. Huijsman, Capelle 40 Fa. A. Oerlemans Zn. Vrijhoeven-Cappel, 38 24' 82 80 turfstrooisel- Maatsch. Terwindt Arntzveen, Millingen 97io Steeg, Venlo 92/io Voorloopig gegund de fourage aan den heer Van Eip, 's Bosch en het turfstrooisel aan de Maatschappij Ter- windt Arntzveen Millingen. BAARDWIJK. P. Sch. de algm. be kende muzikale Piet had eenigen tijd geleden deze gemeente verlaten om in Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 6 Sep tember 1906 des avonds 68/4 uur. Aan de orde 1 Voordracht benoeming van 2 leden in het college van zetters. 2 Wijziging begrooting 1906. 3 Voorstel van B. en W. tot het on bewoonbaar verklaren van woningen. 4 Schrijven van den betrokken school opziener en van Gedeputeerde Sta ten opzichtens de voorgestelde nieuwe regeling der jaarwedden van de onderwijzers aan de openbare school. 5 Voorstel tot wijziging van den gas- prijs voor motoren in Besoijen. 6 Adres van J. C. Coppens om resti tutie van betaald vergunnigsrecht. 7 Reclames Hoofdelijken omslag. Voorzitter De edelachtb. heer Burgemeester Afwezig de heeren Jan van Dooren en Baijens. Na opening worden de notulen der vorige ingekomen een request van de wed. van Delft me.t verzoek om achter een nieuw door haar te bewonen perceel, een houten gebouwtje te mogen plaatsen als fotografie-atelier. We heb ben 't niet meer bij de stuk keu kunnen leggen, 't was te laat »n daarom stellen B. en W. voor, dit verzoek te stellen in handen van B. en W. om in de volgende vergadering advies erover uit te brengen. Aangenomen. 1: Voordracht benoeming van 2 leden in het college van zetters. Aftredende leden de heeren Jud. '1 immer mans Wz. en Jud. Timmermans Bz. Worden gekozen als voordracht le candidaat le vacature Jud. Timmermans Wz. 2e n le A. H. van Schijndel le 2e n Jud. Timmermans Bz. 2e b 2e b Pieter Verwiel. Bovenstaande voordracht zal ter keuze aan den Commissaris der Koningin worden opge zonden. 2. Wijziging begrooting 1907. De Voorzitter: Door B en W. is ter gele genheid van het hooge feest welk we vorige, week vierden, eene subsidie gegeven aan die genen, die feestelijkheden hebben georganiseerd De laatste jaren iB daarvoor geregeld Bub- sidie gegeven en op de begrootiug was er niet in voorzien, hoewel B. en W. dit bij de a s. begrooling wel van plan zijn te doen. liet dag beBt. heeft ook dit jaar gemeend de commissie voor de feestelijkheden te moeten steunen; de gymnastiekvereeuigiug heeft f35 voor de avondfeesten, do voetbalclub f 50 gehad voor een concert op de markt. De heeren zullen daar wel niets tegen hebben. Aangenomen en zal t ter goedkeuring aan Ged Staten worden opgezonden. 3. Voorstel van B. en W. tot het onbewoon baar verklaren van woningen. De Voorzitter De heeren zullen gezien hebben het advies der gezondheidscommissie om eukelo woningen onbewoonbaar te verklaren Nummers der bedoelde woningen Nos. C. 132, 133, 134, 135 en 136 aau de le Zeiue. Nos. A. 103,104, 106 en 107 in de Poststraat- A. 152, 144, 145, 146, 150, 155, 156 en 160 in de Goudmijn. Gezien het advies vau de gezondheidscom missie en overwegende de desbetreffende wet telijke bepalingen, stellen B. en W. voor de genoemde woningen onbewoonbaar te vorklaren Aangenomen. De Voorzitter: Overeenkomstig de woning wet moet de raad een termijn van ontruiming 1 opalen en stellen B. «n W. voor, biervoor d..n tijd van 3 maanden vast te stellen. De heer van Schijndel Is de tijd van 3 maanden niet wat kort vooral hu alle huur woningen vrijwel bezet zijn. De Voorzitter: Wij bedoelen 3 maanden na den tijd van beroep, dus dat wordt too wat 4 maanden. De heer van Schijndel Die woningen zijn misschien nog goed te verbetereu en dan maar zoo onbewoonbaar te verklaren is nog al stork. De Voorzitter Volgens de gezondheidscom missie kunnen ze niet meer in goed bewoon baren staat worden teruggebracht. De heer van Schijndellieeft het Dag. Best. ook die woningen gezien, zich zelf van dien slechten toestand overtuigd De Voorzitter: De woningen zijn ons ge noegzaam bekend. De heer van Schijndel't Is nog al sterk dat die wonigen niet verbeterd kunnen worden en de termijn van 3 maanden blijf ik te kort achten De Voorzitter De meeste zijn zelfs niet be woond, maar laat ons dan den uitersten termijn van 6 maanden nemen. Dj heer van SchijndelDat verandert, als ze bijna alle leeg staan en dan de termijn van 6 maanden acht ik veel beter. De heer Hofl'mans De ontruiming moet dat geschieden op kosten der gemeente De Voorzitter. Die er inwoont natuurlijk moet de woning op den bepaalden tijd verlaten anders wordt hij er door (ie politie uitgezet. De heer Hofl'mans lk wensch de leegstaan de woningen in de bizoudere arndacht der politie aan to bevelen, want we weten goed wat gewoonlijk met leegstaande woningen ge beurt, die worden beschadigd, afgebroken zelfs. De Voorzitter Daarin voorzien de wette lijke bepalingen en dis zullen we toepassen en handhaven. Verder moet de raad nog besluiten welk kenteekeu aan die woningen zal worden aan gebracht. Ik heb in andere gemeenten geinfor- meerd en daar heeft men een wit bord met flinke zwarte letters, waar op staat BOnbe* woonbaar verklaard volgens de woningwet." Ik stel hier 't zelfde voor. De heer van SchijndelIs dat op kosten der gemeente. De Voorziter Ja Aangenomen. 4. Schrijven van den betrokken schoolopzie ner en van Gedeputeerde Staten opzichtens de voorgestelde nieuwe regeling der jaarwedden van de onderwijzers aan de openbare school De VoorzitterDe heeren zullen gezien hebben dat een groot advies van den school opziener en een schrijven van Ged. Staten betreffende het besluit van den raad in zake de regeling der onderwijzers-traktamentcu, is ingekomen. B. en W. stellen voor die stukken le stellen in handen der schoolcommissie, die dan de zaak nogmaals kan overwegen en deRgewenscht haar advies uitbrengen aan den raad. Aangenomen. 5. Voorstel tot wijziging van den gasprij voor motoren in Besoijen. De Voorzitter: Bij B. en W. is een adres ingekomen van J. v. d. Heijden te Besoijen om den gasprijs voor motor gebruik te stellen voor, voor gasmotoren de prijs 't zelfde als in Waalwijk te doen zijn. Aangenomen. 6. Adres van J. C. Coppens om restitutie van betaald vergunnigsrecht. De Voorzitter Coppens heeft in Mei zooals iedereen zijn verguuuigsrecht betaald en na dien is de vergunuig iugetiokkeu. Hij is daar over bij Gedeputeerde Staten in hooger beroep gegaan, maar Gedeputeerden hebben ons 'be sluit goedgekeurd. Coppens vraagt thans resti tutie van 3 kwartalen. In art. 22 der drank wet worden de redenen opgegeven, waarom de vergunuig mag worden ingetrokken, maar de wet geeft geen termen om restitutie van het betaald vergunningsrecht te doen. Daarom stellen B. en W. voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. De heer Hofl'mans Is het recht vanwege het faillissement ingetrokken? De Voorzitter Omdat ze binnenshuis in ver- biuding stond met andere winkelnering en om dat hij dit niet heeft willen veranderen. De heer van Schijndel: Die tietseuzaak he ft bij to.h naar een ander overgebracht. De Voorzitter: Er zijn termen geweest om hem de vergunuig te ontnemen en ook Gede puteerde Staten, waarbij hij in hooger beroep kwam, hebben de zaak onderzocht en ons besluit gehandhaafd- De heer van SchijndelDat is iets anders, U zegt eerBt dat hij 't niet heeft willen ver anderen. De Voorzitter We hebben hem 8 dagen tijd gegeven. De heer van Schijndel lk weet zeker dat hij op een ander gehuurd heeft, als er onwil in 't 6pel was, was 't iets anders. De Voorzitter: Gedeputeerde Staten hebben ons besluit gehandhaafd, nadat in alle op zichten de toestand was nagegaan. De heer van SchijndelU verklaart dat hij niet wou veranderen, ik weet daartegenover zeker, dat hij bij een ander gehuurd heeft. De Voorzitter: Nogmaals, de zaak is door ons volgens de wettelijae bepalingen behandeld. Gedeputeerden hebben 't zelf ouderzocht en uiet veranderd en in ieder geval geeft de wet geen termen tot restitutie, waarnaar hier ge vraagd wordt. Aangenomen- 7. Reclames Hoofdelijken omslag. De Voorzitter Er zijn nog al veel reclames tegen den 11. O. ingekomen en stellen B. en W. voor, die te stellen iu handen der Com missie om daarover in de volgende vergadering rapport en advies uit te brengen. Aangenomen. Op de vraag van den Voorzitter of nog iemand 't woord verlangt, zegt De heer Timmermans van TurenhoutIk weuschte iu deT aandacht van B. en W. aan te bevelen de wenscholijkheid om onze ge meente te doen besproeien en ik geloof vooral met het oog op de waterleiding dat het niet op groote bezwaren zou stuiten. Vooral als men nagaat dat tegenwoordig zoo enorm druk gebruik van de wegen gemaakt wordt door fietsen, motoren, automobielen, traras enz die zooveel stof opwerpen, dnu geloof ik dat het niet alleen wer.echelijk is, maar nuttig, lfs noodzakelijk. Ik wensch dit B. en W. in overweging te geven om dan elders te in lormeeren, -hoe 't best en op de meest voor deelige wijze in dat gebrek kan worden voorzien. De Voorzitter: lk dank u voor uwe op merking en B. en W- zullen hunne aandacht er aan wijden. De heer van Schijndel. Ik blijf den heer Timmermans volkomen bij, dat is eene ware behoefte en nu we waterleiding en alles zoo gemakkelijk bij de hand hebben, is 't voor deze gemeente eene kleiuigheid. De Heer Klijberg: Mijnheer de Voorzitter t Doet me plezier dat door de heeren Tim mermans en van Schijndel over de besproeiing is gesproken, dat is een behoefte, maar er zijn er nog meer en greote in onze gemeente toe standen die veel te wenschen over laten en dringend verbetering eischen. Ik heb hier vooral 't oog op den stinksloot bij de school de vuile loint aie er langs stroomt en een verpestenden stank verspreid, en dat vooreen klas, waar dagelijks 60 tol 70 kinderen zitten, en op welken droevigen toestand reeds meer malen door de gezondheidscommissie isgewezen. Al 2 jaren geleden hebt U gezegd, dat voor verbetering reeds een post op de begrooting was gebracht en is er U op gowezen dat die post te gering was; ik heb toen gevraagd, eerst te verbeteren wat 't dringendst om ver betering vroeg nl. bij school en gasthuis en dan later de geheele loint, dat hebt U toen toegezegd, iu afwachting van 't geheele plan. Maar dan hebt U, mijuh. de Voorzitter, vol gens mijne opvatting eene geheel verkeerde meeuing van wat „dringend" is. In plaats van verbetering is een urinoir aangebracht, die er in uit loopt en een on houdbare atmosfeer verspreidt Ik wensch er met kracht op te wijzen, dat spoedige verbe tering dringend noodzakelijk is. De gezond heidscommissie wees reeds herhaaldelijk, ik Stationstraat bijna voor iedere woning in het' kerkpad, de Poststraat, de Goud mijn, de Weimijn enz wat toch volgens politieverordening ook niet mag. De klas langs de loint kan niet gelueh' worden, want dan dringt een oirdragelijlicn situ U door., en verschillende ouders verklaarden mij, dat de als de toestand zoo blijft eij hun kinderen liever thuis h >uden. En zij hebban gelijk, want ik heb in mijn kwaliteit als lid di-r schoolcommissie die klas bszuclr, uiu.tr ik dunk, uo 't zoo blijft voor een dergelijk bauntje. Ook jongens zijn er onwel geworden. Én nu zult U, mijnheer dc voorzitter, wel zeggen: Wijnands maakt een plan en dat is nog niet gereed, maar dan zeg ik, dat afgescheiden dnarvan hier direct moet gehan deld worden en daarbij staat het pl-n van Wij nands niet in den weg, dat kan goed samengaan. Nogmaals leg ik er den nadruk op, dat voorzie ning dringend noodzakelijk is. De Voorzitter: lk dank U voor uwe vele opmerkingen. De heer v. d. Broek: Is de kade al overgegaan aan dc polder. Dc Voorzitter: Neen nog enkele kleine repa raties moeten geschieden en dan neemt de polder ze over. De heer Klijberg: U hebt mij dank betuigd, alsof ik U van al die feiten voor 't eerst op de hoogte stelde, dit is niet zoo, de gezondheids commissie heeft er U reeds talrijke malen opge- wrzen, dus aau deze zult U den dank wel willen rsdresseeren, maar geenszins ben ik door uw ant woord bevredigd, ik wensch u te vragen, of spoedig verbetering zal worden aangebracht. De Voorzitier: Op al die vragen en opmer kingen kan ik u niet direct antwoorden, inaar wat dit eene betreft, Wijnanda maakt op besluit van den raad het plan tot verbetering der Loint, en dat moet ui. i. afgewacht worden en een be drug voor die buitengewoue werken is op de begrooting niet toegestaan, en wat het luenten betrelt, in door u bedoelde klas staan geregeld 3 ramen aau de anaal open, dat hebt u dus niet goed gezien. De heer Klijberg: Als u overal niet op kunt antwoorden en direct verbetering aanbrengen, verzoek ik dit wel voor de school, dat dringt Wijuands heeft gezegd, dat het goed kan met f 4 a f 500; U hebt toch een post #Openbare werken enz." De beer Van Schijndel: De toestand it wer kelijk onhoudbaar, er is al zooveel jaren opge- tumboerd, dat het reeds lang veranderd moest zijn, 't kan er niet mee door. De Voorzitter: Nogmaals, 't vorig jaar is mij opgedragen, Wijnands een plan te doen maken, dat is geschied. Op de begrooting it voor al die buitengewone werken uog geen post, zelfs geen memorie-post gebracht. De beer Klijberg Wie ducht dat zulkt zoo lang zou duren, dc toestand is zeer slacht; en 't heelt al twae jaar geduurd, dat die plannen hangen en ik dring dut nogmaals op bespoediging aau. Daarna wordt de vergadering gesloten. geloof zelfs 7 of 8 mnleu op bovengenoemde toestanden, alsook op 't volgende, dat dringend opheffing of voorziening vraagt, maar tevens tot dusver zonder resultaat 1* Opheffing van het gemeente urinoir gelegen in den zijmuur van de woning gemerkt No. 187 bewoond door J. Slaats, Stati oust raat. 2® Opheffing, van den onhoudbaren toestand veroorzaakt door de zeer vuile sloot ge legen aan de westzijde van de It. K. Begraafplaats. (Singel.) 3' Idem sloot in het Kerkpad. 4* Overwelven gedeelte loint aan de zuidzijde van do openbare school. 5® Opruiming der mestvaalten die overal worden aangetroffen o. a. in de verlengde D R U N E N. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Druneu, gehouden den 31 Augustus 1906. De Voorzitter opent de vergadering, Alle leden ziju tegenwoordig. Als Btemmiug8nuramev wordt getrokken no 1, zoodat de omvraag begint met den heer 11. van Son. De notulen der vorige vergaderiug worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter stelt aan de orde eu doet voorlezing geveu vau de volgeude ingokomeu stukken a. Missive van Heeren Gedeputeerde Staten dezer proviucie dd. 7 Aug. j.l. G. uo. 101 houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot af- en overschrijviug vau de posten der begrootiug 1906. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Adres van den heer 11. G. Clerkx hoofd der school alhier houdende verzoek om ver hooging zijner jaarwedde. Na voorlezing van het adres door den secre taris merkt de voorzitter op dat Clerkx zooals terecht uit het adres blijkt, gedureude de 20 jaren dat hij hier als hoofd der school werk zaam is, nooit verhooging van salaris heeft genoten, terwijl dat zijner collegae met f200 en f 150 is verhoogd en bovendien zijue lesuren en werkzaamheden zeer zijn vermeer derd. Het lid Willemse meent dat Clerkx met een tractement van f 1100 voor deze gemeentewei tevreden kon zijn. De Voorzitter merkt spreker op dat het salaris f 1070 is en meent dat voor verhoo ging van salaris van Clerkx wel iets te zeggen is, namelijk dat hij is toegetreden in het pensioenfonds voor weduwen en weezen, waar voor hij jaarlijks f60 moet missen. Het lid van der Geld zegt dat zulks toch in het belang van zijn vrouw en kinderen is, waarvoor toch zeker de gemeente niet behoeft te zorgen. Het lid Willemse meent dat Clerks binnen een paar jaren zijn 25 jarige ambtsvervulling vijrt en vraagt of het niet beter was tot zoo lang met verhooging van salaris te wachten. Dit gezegde vond bijval bij de leden. Vervolgeus brengt de voorzitter het verzoek in omvraag waarop met nlgemeene stemmen afwijzend wordt beschikt. c. Vaststelling der gemeenterekening over het dienstjaar 1905 bedragende iu ontvangst f19333,05s in uitgaaf f 16462,45s Alzoo met eeu goed slot van f 2870,60 De Voorzitter verzoekt de commissie benoemd voor het onderzoek der rekening haar rapport uit te brengen. Ilet lid U. van der Geld zegt namens de commissie te kunnen mededtelen dat de rekening is in orde bevonden, en stelt den raad voor dezelve voorloopig vast te Btellen, waarna ge noemde rekening met algemeene stemmen wordt vastgesteld. Bnrgemeester en Wethouders zijn naar aan leiding van art. 220 der gemeentewet bij de beraadslaging tegenwoordig geweest, doch hebben zich van medestemmen over dit besluit onthouden.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9