Notaris Canters Notaris Canters EES SET DAGMEISJE. R. K. Dienstbode. Notaris RANT Advertentiën. Van de Mortel te 's-Bosch en Canters te Drunen, Mevrouw Kuijk, DIENSTBODE, China. Reclame. Amerika. BINNENLAND. Kleine Advertentiën. Bericht van Inzet. verkoopen verkoopen publiek verkoopen 1 ad aa li a lu j t -Lie grond- en polderlasten zijn voorrek1- Voor ouden van dagen. WORDT GEVRAAGD Waar zegt de Uitgever. knecht of welk werk ook. vraagt 1 Nov. eene nette goed kunnende kokeu en bekwaam in haar werk. Loon f 100. Eene nette Waar zegt de Uitgever. le Zeine, Sectie B no. 209, groot KT1 ,oor.de kooPe;s', 1.03.60 H.A. behoorende aan L. ning /tn de koo£„ 1 3lmnui 1907_ Een telegram uit Siedlce meldt, dat Maan dagmorgen 8 uur de artillerie vier huizen heeft plat geschoten, van welker vensters terroristen vuur garen op de «oldaten. Een batterij schoot 12 projectielen af. Vele Trou wen zijn door bet kanongebulder krank- zinnig geworden. Meer dan 150 winkels gelegen in 5 straten, zijn vernield. De Christenen wisten plundering hunner winkels te voorkomen door heiligen beelden en kruisen in hun uitstalkasten op te stellen Het aantal dooden bedraagt 100 en dat der gewonden 300. Duizenden personen zijn gearresteerd, meest Joden en met de grootste brutaliteit mishandeld. De auto riteiten trachten vergeefs de woede der troepen te stillen. Er heerscht ceti gedrukte stemming in de stadlevensmiddelen be ginnen te ontbreken. Het is nog aan nie mand veroorloofd de stad te betreden. De Birzjewija Wjedomosti verneemt uit Warschau dat het aantal dooden en gewonden te Siedlce ongeveer 530 bedraagt. Het telegraafkantoor neemt geen telegram men aan. Er worden voortdurend branden gesticht. Joden mogen de stad niet uit, christenen krijgen passen. Men beweert nu weer dat aan de slachting een bomaanslag op het hoofd van de politie vooraf is ge gaan, De moordenares van generaal Min heeft voor den krijgsraad, die haar ter dood veroordeelde, de volgende toespraak ge houden „Gij weet zeer goed, dat gij om komen zult als jakhalzen op het oogenblik dat uw onraen8chelijke privilegiën u zullen zijn ontnomen. Door de vervolgingen is de revolutionnaire geest versterkt. Regeeren, zooals gij dat verstaat, is gelijkluidend met plunderen, misdaden begaan, brandstichten, moorden. Het autocratische en bureau cratische gebouw blijft alleen nog door zijn daden van terrorisme overeind. De lange geschiedboeken der Russische regeering zijn met bloed geschreven maar thans kunnen geen onderdrukking en geen manifesten de nationale beweging meer tegenhouden. Gij gaat mij ter dood veroordeelen, hetzij door hangen, hetzij door de kogels. Ik zal slechts één gedachte hebben de hoop dat mijne medeburgers mij zullen vergeven dat ik zoo weinig heb vermocht. Ik kan huu niets meer geven dan mijn eigon leven, maar ik sterf in het vaste geloof, dat de dag nabij is, waarop de troon vallen zal en de zon der vrijheid schijnen over de gansche uitgestrektheid der velden van* Rusland.* Boksers zijn weer bezig geweest. Volgens een brief uit So-ping-foe in de provincie Sjansi van 10 Augustus, heeft een sterke bende Boksers de plaats Tso-joen-haien over rompeld. De zendelingen en de inlandsche christenen vluchtten in het ambtelijke ge bouw, om bescherming te zoeken. Zij werden echter door Boksers nagezet, die de overheid door bedreigingen vrees aanjoegen en in de stad den baas speelden. Een Duitsch luitenant die toevallig de streek bereisde, verzamelde een klein getal Chineesche sol daten om zich heen, met wie hij de Boksers overmande. De aanvoerder en elf man van de bende vielen, 42 werden gevangen ge nomen, de rest werd verstrooid. Later kwam een Chineesch generaal met een sterke troepenmacht aanzetten. De missiën zijn veilig. derlandsche Zeewezen deelt mede, dat het sedert eenigen tijd werkzaam is om een commissie van Nederlan Iers uit alle deelen des lands samen te stellen, ten einde een blij vende herinnering tot stand te brengen voor den 300sten verjaardag van Michiel Adriaansz. de Ruyter, en gesteund door plaatselijke comité's in geheel Nederland, dien dag den grooten vlootvoogd op waardige wijze hulde te brengen. Mfddenstandskamers. Naar wij vernemen, is de heer J. S. Mruwsen, voorzitter van den Ned. Bond van vereenigingen van den handeldrijvenden en industrieeleu middenstand, heden naar Duitschland vertrokken, tot het maken van een studiereis, in verband met de voorge nomen reorganisatie van onze Kamers van koophandel en fabrieken. Gelijk men weet, zal bij deze reorganisatie plaats worden ingeruimd voor een speciale vertegenwoordiging van den middenstand, in den vorm van Middenstandskamers. De heer Meuwsen gaat nu te Berlijn en Hamburg de inrichting bestudeeren der Handels- und Gewerbekammern, en zal daaromtrent aan het bestuur van genoemden bond rapport uitbrengen. Dit, gevoegd bij de vele, reeds uitge brachte adviezen van bij den Middenstand aangesloten vereenigingen uit den lande, zal, naar men van betrokken zijde verwacht, voldoende materiaal vormen om te komen, tot de beste, de meest practische vertegen woordiging van den Nederlandschen handel drijvenden en indu«trieelen middenstand, (Tel.) Protestmeting. Met groote opgewektheid is Zondag te Nijmegen de protestmeting der pauselijke zouaven gehouden. Generaal de Charette was niet gekomen. De WelEerw. heer H. Donders sprak de protestrede. Koloniale reserve. Er is sprake van dat de koloniale reserve van Nijmegen naar Utrecht zal worden over geplaatst. De Geld doet reeds een beroep op den afgevaardigde, om dit vertrek te voor komen. Kolonel Avalos heeft op Cuba een bende opstandelingen overvallen, die bezig was een gewapenden trein te plunderen met machine geweren voor dc regeeringstroepen. De re bellen werden met een verlies van 200 dooden op de vlucht gedreven. President Palma heeft het Congres van Cuba tegen den I4dea dezer in buitengewone zitting bijeengeroepen om over den toestand te beraadslagen. Internationale Tentoonstelling te Amsterdam. Wij zijn thans in staat, aldus schrijft de Tel., meerdere en positievere mededeelingen te doen nopens de tentoonstelling, die in 1908 te Amsterdam zal worden gehouden. Een groote iutornationale tentoonstelling zal het zijn die in de eerste plaats omvat het kleinbedrijf, n.l. werktuigen en gereed schappen uit de kleinindustrie en den klein handel; ten tweede voortbrengselen uit de kleinindustrie en het ambachtswezen, waarbij aau de kunstnijverheid een voorname plaats zal worden ingeruimd; en ten derde de voortbrengselen uit de grootindustrie, welke verkocht worden voor dezen kleinhandel. Het plan tot deze tentoonstelling is uit gegaan van de voormannen uit den Neder landschen Middenstand, maar er staat een groote commissie van bekende mannen ge reed, om het over te nemen, en als ten toonstellingscomité de zaak uit te voeren. Het blad vernam voorts, dat minister Veegeus reeds de toezegging heeft gedaan, een zeer belangrijk bedrag voor deze ten toonstelling te zijner tijd op de staatsbe- grooting te brengen. De Nederlandsche middenstand zal van den expositietijd een zoo vruchtbaar mogelijk gebruik maken. Vele congressen tullen dan worden gehouden, en cursorische voordrach ten, in den geest der Duitsche z.g. meester- cursusseu, door bijzonder ter zake kundige personen worden gegeven. Miehiel Adr. De Kuyter. Men meldt ons uit den Hasg: Het bestuur van de vereeniging Het Ne- Ucneraal Bergansius. Gisteravond is de oud-minister van Oor- log, generaal Bergansius, opnieuw door ern aanval van beroerte getroffen, zoodat den lijder het H. Oliesel moest worden toege diend. De toestand van den patiënt is zeer ernstig. Men meldt gisteren uit den Haag De toestand van genetaal Bergansius was hedenmiddag steeds uiterst zorgelijk. De oud-minister heeft een hevigen aanval van beroerte gehad, waardoor het lichaam aan een zijde verlamd is. De Lundweer—geweren. In den Nederl. Jager wordt verzekerd en van andere zijden wordt dit bevestigd Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden gene zen van een ziekte en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring! die aanduidt dat verlichting en genezing van zieken afhangen van een oordeelkundig ge volgde behandeling. Mejuffrouw dc Wed. Dillisen wonende Grootestraat B 6i te Waalwijk, deelt ons me de Sedert ongeveer drie jaar klaagde ik voortdurend over de nieren. Ik had steeds een vlijmende pijn in den rug en iu de lendenen, ik ging iminer gebukt onder een zwaar vermoeid gevoel, dat mij den lust tot alles ontnam en mij zeer melancholiek stem de. Ik had ook veel last van duiselingen die soms zoo erg werden, dat ik er bij moest gaan zitten om niet oeer te vallen. Oak had de benauwdheden, die door buiveriugen gevolgd werden, hetgeen wel op koorts ge leek. Wat ik hiervoor gedaan had niets baatte mij en ik dachl op mijn drie en ze- ventigjarigen Heftijd, dat deze ziekte mij wel ten grave zou slepen. Mijn laatste hoop had ik gevestigd op Foster's Rugpijn Nieren Pillen en ik had uiet durven denken dat deze mij zoo spoedig hulp zouden verschaf fen, want na het gebruik van twee doozen bekwam ik een enorme verlichting. De pijn was toen bijna geheel weg even als de andere kenteekenen eu ik gevoel mij thans als het waren verjongd. Voor alle zekerheid zal ik echter nog eenigen tijd met Uw geneesmiddel doorgaan. Ik oudergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderd ouden vau dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal genezen van nier en blaasziekten door Fos ter's Rugpijn Niereupillen. Dit geneesmid del verlicht en geneest volkomen de nieren van oude zoowel als van jonge lui. Het is eenig en speciaal middel voor de nieren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Dillisen gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos dehandteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Domoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f10.voor zes doozen. Binnen korteu tijd zullen uitgewerkte voorstellen tot de stichting ervar. gereed zijn. Het intiatief hiertoe is uitgegaan van den heer W. Nieuwenhuizen, secretaris van den Ned. Bond van vereenigingen van den han deldrijvenden en industrieelen middenstand, die als eerste voorbereiding onlang? een reis heeft gemaakt naar Baden en Zwitser land, om daar de inrichting der Gewerbe- Musea te bestudeeren. Ook dit is voor de hoofdstad weer eeD zeer belangrijke en verblijdende lijding. Wij spreken ons vertrouwen uit, dat dit onder nemen van particuliere zijde zoowel als vnn gemeentewege krachtdadig zal worden onder steund. (Tel.) Een aanstaande vrouwelijke notaris, lieden is voor het eerste gedeelte van het notarieel examen peslaagd mej. M. Gos- schalk, te Amsterdam, de eerste dame in ons land, die dit examen met goed gevolg heefd afgelegd. (Hbld.) Voor de aanstaande Markteu steeds voor handen alle soorten TOUWWERK, als: Leverhalsters, Levertouwen enz.' Con- te Drunen, f bericht, dat het vast goed door hem geveild 5 Sept. jl., tengevolge van inzet en verhoo. ging thaus staat als volgt Koop 1 aan f2275. - 1075.— - 1800.— - 1100,— - 4000.— - 1650.— - 3500.— En het perceel Hooiland te Baardwijk sectie B No. 207, groot 96.60 aren. aan f 2850,— Toeslag Woensdag 19 September 1906, voorm. 10 uur bij THEOD. VAK LOON in de Korenbeurs te Waalwijk. te Drunen, cu,reedde „rij™, Minz.-m M.tar.U-d. zal bij inzet op Dinsdag 25 September S. REMPT Sprang 6. Zadel- en Matrasmaker, BIEDT ZICH AAN: Een net R. K DAGMEISJE, 15 jaar, ter opleiding in een winkel of Kindermeisje. Te bevragen Bureau dezer Courant. Een mooie, trouwe WERKHOND wordt te koop aangeboden. Prijs f 15. Brieven onder motto „Hond* Bureau van dit blad. 1906, ter herberge van M. VERBOORD bij de Tramhalte „Priemensteeg' te Vlijmen en bij toeslag op Dinsdag 9 October 1906, ter herberge van G. VAN ENGELEN tegenover het station te Vlijmen, telkeni des namiddags om 5 uur, ten verzoeke van de Erven der Weduwe ADRIAAN VAN HELVOIRT ONDER V L IJ M E N. EERSTE KOOP. Een perceel Bouwland, gelegen aan den Provincialen Straat weg en daardoor zeer geschikt voor Bouwterrein, ter plaatse „Lage Heide', kadaster sectie H nummer 2727 groot 19 aren Biedt zich aan een persoon als Loop- TWEEDE KOOP. Een perceel Bouwland] Naiere inlichtingen bij den Uitgever van dit blad. Een R. K. Meisje te Baardwijk, heeft nog 3 dagen in de week disponibel om te werken ofwel te naaien. De beste getuigsehr ften staan ten dienste. Wie zegt de Uitgever. StatenGeneraal. De Stct. bevat het gebruikelijke ceremo nieel, waarmede Dinsdag 18 dezer de Staten- Generaal zullen worden geopend. S. D. A. p. In de S. D. A. P. is 't een janboel, ge woon dienstweigering. Het Volk schrijft er dat tegenwoordig veeF gestroopt "wordt I Vl* bladzijde over. Alle aangezochte Marc- rfnnr «nlBat-n van ds landweer die met 'xisten weigeren om zitting le nemen in de commissie tot heiziening van bat beginsel program. door soldaten verlof zijn. I ezen hebben hiertoe zoo'n mooie gelegenheid, omdat zij hun geweer mede naar huis krijgen. In 't begin meende men dat hagelpatronen niet op rijksgeweren konden gebruikt worden. Te Z(utphen) wer den echter hagelpatronen voor deze geweren verkocht, waarmede zeer veel wild werd gestroopt. Een boer te W(interswijk) wist drie boerenknechten aan te wijzen, die op deze wijze stroopten*. Het koninklijk bezoek aan Leeuwarden. Omtrent de onthulling van het standbeeld voor „Us Heit', Willem Lodewijk Graaf van Nassau, te Leeuwarden, op den 15den dezer, deelt de Leeuw. Cl het volgende mee Aan het station te Wolvega zullen de hooge bezoekers door den staatsraad, com missaris der Koningin in de provincie Fries land, welkom geheeten en vervolgens naar Leeuwarden begeleid wordin. Aan het station te Leeuwarden zullen de hooge bezoekers door onderscheidene burger lijke en militaire autoriteiten worden ont vangen. Bij den staatsraad, commissaris der Ko ningin wordt de lunch gebruikt, waarna op het Hofplein de voorstelling aan HH. MM. en den Prins plaats heeft van het bestuur van Vreemdelingenverkeer en het bestuur van het Friesch Genootschap. Hierna nemen de hooge gasten met ge volg 16 personen plaats in de tegen over het standbeeld opgerichte tribune. Door den voorzitter van Vreemdelingen verkeer wordt dan te kwart over twee den vorstelijken gasten het welkom toegeroepen, waarna dr. L. II. Wagenaar van Middel burg, de feestrede zal houden. Deze zal een kwartier duren. Daarop neemt H. M. de Koningiu bet woord en onthult het standbeeld. Dit wordt daarop door den voorzitter van Vreemdelingenverkeer aan de gemeente aangeboden en met een toepasselijk woord door den burgemeester voor de gemeente aanvaard. Het stedelijk muziekkorps zal de plechtig heid opluisteren, terwijl door het Leeuwar der Mannenkoor behalve het Oud-Wilhelmus een drietal liederen ten beste zullen worden gegeven. Is het gezang geëindigd, dan wordt door de vorstelijke familie met gevolg een rond gang om het standbeeld gedaan. Dan gaan de hooge gasten naar de woning van den heer van Harinxma. Te 3 uur 20 minuten verlaat het koninklijk echtpaar het „hof", om per rijtuig naar het stationsplein te rijden. f oor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van onzen Zoon PIETER, betuigen wij onzen hartelijken dank. P. W. II. VER WIEL. M. W. M. VERWIEL J URRISSEN. Waalwijk, 12 September 1906. Het partijbestuur kan niet voortwerken en verklaait ten slotte de partij te zullen moe ten ontbinden. De woordeu van het Partijbestuur der S. D. A. P. laten geen ruimte voor twijfel. Het zal op het aanstaand Congres hard tegen hard gaan en de Marcixistische dienst weigeraars zullen zich voor de keus zien gesteldbuigen of heengaan. Celebes (Toradjalanden Onze corre8poi.deut te Batavia seint ons heden De bende van Poeang Tikoe wordt nog steeds belegerd in de rotsbeuting Baroepoe. Te Rindingalos ten Zuiden van Bontoba- toe iu de Toradjalanden, is een nieuwe sterkte ontdekt, die tevergeefs door een uit gezonden patrcuille werd bestookt. Het moet ons echter van het hart, dat tegenwoordig naar het schijnt, wat al te zwakke troepeuafdeelingen worden uitgezon den om beutings te vermeesteren. Ook nu weer heelt een uitgezonden „patrouille' te vergeefs de bentiug bij Rindingalos bestookt. Die herhaalde échecs van onze troepen moe teu een zeer ongunstigen indruk op onze tegenstanders maken. De Balische expeditie vertrokken. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint Hedenochtend vertrokken van Taudjong Priok het 11e, 18e eu 20e bataljon infan terie, de expeditionaire cavalerie en de drie sectiën genietroepen, die aan de Bali expe ditie dctlnemen. In Soerabaja wordt de artillerie er aan toegevoegd. Een vloot van drie pantserschepen, twee pantserdekscbepen, vier flottillevaartuigen, benevens twee schepen van de gouverne mentsmarine bevindt zich reeds iu do Bali sche wateren. Een station voor draadloos telegrafische gemeenschap is op Ampenan gereed. Sanoer is landingsplaats. Het 12e bataljon (I com pagnie Europeanen eu 3 compagnieën Java nen. Red.) is gemobiliseerd en wordt in reserve gereed gehouden. Het lid van den Raad van Iudië, Lief- rinck, is benoemd tot regeeringscommissaris en gaat te Soerabaja aan boord van het pantserdekscbip Koningin Wilhelmina. Een nieuw Museum te Amsterdam. Naar wij met stelligheid vernemen, zijn, iu overleg met andere iustellingen, ernstige voorbereidingen getroffen om tot de oprich ting te Amsterdam te komen van een Museum voor den kleinhandel en de kleinindustrie. onze I gelegen in den Mortel ter plaatse „Grooten Naakten Hoek', kadaster sectie A nummer 388, groot 16 aren 20 centiaren, Aanvaarding 15 Maart 1907 of zooveel vroeger als het land geruimd zal zijn. De Grond- en Polderlasten zijn voor de koopers vanaf 1 Januari 1907. Betaling der kooppenningen zes weken m den toeslag. NOTARISSEN zullen bij inzet op Donderdag 20 Sep tember 1906, ter herberge van de Weduwe EEKELS te Haarsteeg en bij toeslag op Donderdag 4 October 1906, tei herberge van de Weduwe DEENEN te Haarsteeg, telkens des namiddags om 5 uur voor den boedel van ANDRIES VAN HALDER EERSTE KOOP. Een Huis met Werkplaats en Tuin, gelegen aan de straat te Haarsteeg, gemeente Vlijmen, Sectie A nummer 1243, groot 27 aren 30 cen tiaren. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen, dooli niet voor 1 Nov. 1906. 1 WEE DE KOOP. Een perceel Bouwland in den Grooten Naakten Hoek onder Vlijmen, sectie A nummer 611, groot 15 ar*n 10 centiaren. Verhuurd aan Joh. Am. van Kuijk te Vlijmen van jaar tot jaar voor f 17 per jaar. DERDE KOOP. Een perceel Bouwland in den Grooten Naakten Hoek onder Vlijmeu, sectie A nummer 274, groot 49 aren 30 centiaren. Verhuurd aan Joh. van Halder te Vlijmen tot 11 November 1917 voor f55 per jaar. VIERDE KOOP. Een perceel Bouwland, beteeld met Bandhout in deu Grooten Naakten Hoek onder Vlijmen, sectie A nummer 794, groot 26 aren 20 centiaren. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. VIJFDE KOOP. Een perceel Bouwland, gelegen in den Grooten Naakten Hoek onder Vlijmen, ten zuiden van en gren zende aan koop vier, Sectie A nummer 601 en 600, groot 65 aren 10 cA. Verhuurd aan de Erven Wed. Adriaan Christ, van Helvoirt te Vlijmen van jaar tot jaar voor f72 per jaar. ZESDE KOOP. Massa vau koopen vier en vijf. te Waalwijk, I toewijzing van koopen vier en vijf zal ten verzoeke van zijn principaal, bij I kooP vier recht van weg over koop vijf. Inzet op Donderdag 13 Septembei ZEVENDE KOOP. Een perceel Bouwland, f f Heden overleed tot t diepe droefheid, te Bergen- op-Zoom, voorzien van de H.H. Sacramenten, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MEJUFFROUW Maria Elisabeth Huijs weduwe van den Heer Gerardus Simons Uit aller naam, M. GERRIS-SlMONS. A. GERRIS en Kinderen. Waalwijk, 7 Sept. 1906. PLANTSOEN No. 17 LEIDEN, Van goede getuigen voorzien. 1906, ten koffiehuize van A. VAN VUGT tegenover 'l station ie Waalwijk, bij toeslag op Donderdag 27 September 1906, ten koffiehuize van A. v. d. BROEK, te genover 't station aldaar, telkens ten of na 7 uur des avonds GEMEENTE WAAXWIJK. Een perceel Bouwland aan de beteeld met Bandhout, gelegen in den polder van den Ham onder Cromvoirt, Sectie B nummer 433, groot 52 aren 77 centiaren. Het Baudhout op dit perceel behoort voor de onverdeelde helft aan Jan Pulles te Vlij men, die de onverdeelde helft van het land in huur heeft tot 1 Januari 1912 voor f 10 per jaar. De huurpenningen over 1906 zijn reeds H. en H. J. 1 ijlienburg. Betaling der kooppenningen zes weken na Te aanvaarden einde seizoen 1906, den toeslag.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2