Notaris Rant AANBESTEDING GEMEENTE-TEEKENSCHOOL Cursus 1906-7, BEKENDMAKING. Gemengd Nieuws ■■—-•i; "-1-1 Advertentiën. 17 September e.k. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Ingezonden Stukken Handelsberichten verkoopen p—i -w—www Een partij nieuw gezaagd Hout, bestaande in Hollandsche en Ame- rikaansche Planken, Schroten, Latten, Ribben, enz. Het bouwen van een Woonhuis voor Mejuffrouw de Weduwe Joh. Elshout te Drunen, al waar bestek en teekening ter inzage liggen. WAALWIJK. zal geopend worden van Invoerrechten en ter opening der ontvangen schoenenmonsters .uit Trans vaal. In 't belang der industrie is trouwe opkomst hoogst gewenscht. Premiemarkt. Naar wij vernemen, belooft de a. s. premiemarkt op 20 dezer druk te zijn. Talrijke beesten moeten in de verschil lende afdeelingen aangegeven zijn, en er moeten prima-exemplaren bij zijn. We hopen dat 't marktbezoek dan ook druk zal wezen. Diefstal. In den nacht yan Vrijdag op Zaterdag werd bij den heer Fl. v. B. alhier de wasch uit 't fornuis gestolen. Daders tot dusverre onbekend. Ruzie. Zaterdagmiddag spande 't er geweldig in de Weimijn. 't Was door een liefdes geschiedenis aangekomen. De ouders der jongelui waren 't in het geheel niet eens. 't Kwam tot woorden, tot daden, gescholden, gevochten ten laatste. De hulp der politie werd inge roepen. Deze trachtte een einde aan de vechtpartij te maken dit gelukte niet, toen vroeg ze zekeren C. die bij Z nog al wat had stuk getrapt enz. enz. naar huis te gaan. Hij weigerde en toen werd hij medegenomen, maar dit ging niet zoo gemakkelijk, daar hij in den beginne absoluut weigerde te loopen toen moest hij onder groote belangstel ling natuurlijk als 't ware in de wacht gesleept worden. Proces-verbaal is opgemaakt. Ook op andere plaatsen was het ru moerig in onze gemeente met die twee dagen. Leder Industrie. Bij den aanvang der vergadering van de Haagsche Kamer van Koophandel had de voorzitter gewezen op een bericht in de bladen, waarin geklaagd werd over de slechte kwaliteit van geweerriemen, van schoeisel en patroontasschen. Spr. achtte die klachten 't gevolg van de zucht van het Indische legerbestuur om de uitrustingsstukken in Indië aan te schaffen, waar de ledernijverheid nog niet genoeg tot ontwikkeling is gekomen, terwijl ook de keuring in Indië van wege het legerbestuur niet streng schijnt te zijn. In het belang van de vaderlandsche nijverheid achtte de voorzitter gewenscht, dat de zaak ter kennis van de autoritei ten zou komen. {Salarissen van burgemeesters en secretarissen In de deze week gehouden algemeene vei- gadering van de afdeeling Noord-Brabant van den Bond van Gemeente-ambtenaren deelde de voorzitter, de heer Pels, mede, dat Gedeputeerde Staten van Noord-Bra bant eerstdaags uitvoering denken te geven aan een herziening der salarisre geling van burgemeesters en secretarissen, f R. I. P. f BAARDWIJK. Moesten wij nog zoo kort geleden melding maken van het verlies van een onzer beste leden door het overlijden van H. v. Huiten, de slag die nu 't St. Ambrosius-gilde heeft getroffen ia daardoor grooter omdat W. Pulles die ons helaas dezer dagen moest ont vallen het fundament, de ziel van deze veree- niging was. Gedurende 60 jaren lid van dit gilde geweest zijnde was hij daarvan 40 jaren hootdman. Er waren aooals in de meeste gezelschappen zounige en .ook minder gunsti ge tijden voor Ambrosius. Hy was de man die alles wist te trotseeren. Het was (nu on geveer 20 jaren geleden) een donker vooruit zicht toen W. Pulles hoofdman was over slechts 4 leden. Toch moest volgens reglement telken jare eene H. Mis plaats hebben voor de afgestorven leden behalve nog meer nood zakelijke kosten die bestreden moesten worden, doch daar de kas door het te beperkt getal leden hiervoor niet toereikend was, nam hij die kosten op zich. Zoo iets kon alleen voortkomen uit een onbegrensde liefde en bange zorg. Immers hij stond voor de zijnen. Al meer echter trok ken de donkere wolken weg, steeds meer mocht zich Ambrosius in bloei verheugen en toen was het zijn grootste genoegen, zijn leven als hij zijn leden in eene vergadering bijeen zag en met lien over een en ander kon onder- handelen- Na een kort ziekbed is hy Zaterdag morgen overleden. Maandag had de plechtige begra- J fenis plaats waarbij een zeer lange ry belang stellende vrienden en familieleden aan deel namen en de leden van Ambrosius waren als een man opgekomen, maar geen wonder het Sold hier 't laatste bewijs van erkentelijkheid at zij nog konden geven aan hun onvergete- lijken hoofdman. Hij ruste in vrede. Het ongev. 3-jarige kind van M. alhier had het ongeluk door een fietser te worden aangereden, waarbij het nog al ernstige kneu zingen aan het hoofdje bekwam; overigens kwamen de ouders met den schrik vrij. BESOIJEN. Zondagmiddag speelde de voet balclub «Vlugheid wint" van Besoijen een match tegen «Prins Hendrik" van NV aalwijk op het terrein achter de Wed. Timmermans. Over het algemeen werd er flink gespeeld, ofschoon de regels wel eens te buiten gegaan werden. Het terrein wus ook tamelijk smal. Eindstand was 1—1. De Heer C. uit 's Hertogenbosth had Maandagmorgen het ongeluk, in flinke vaart rijdende, plotseling den voorvork van zijn rijwiel te breken, waardoor de berijder op zeer onzachte wijze met de straatkeien m aanraking kwam. Als door een wonder, kwam de heer L. met eenige lichte schrammen en den schrik er van af. SPRANG. Naar wij uit goede bron verne- men heeft het kerkbestuur der Ger. kerk alhier besloten, geen nieuwen predikant te beroepeu. Als. een zeldzaam geval kan uit deze gemeente gemeld worden dat bij den Heer C, v. d. B. een pereboom en bij den Heer H. O. een appelboom voor de tweede maal begint te bloeien. VRIJHOEVEN. Gedurende de mAand Au gustus werd op het Hulppoetkautoor alhier ingelegd f 1701.50, terug betaald f 437,54. CAPELLE. Toen de Heer J. P. uit Waal wijk huiswaarts keerde werd hij door een paar onbekend gebleven personen aangehouden. Ds man die niet zoo verschrokken is gaf dezen sen paar flinke stokslagen, waarop zij terstond het hazenpad kozen. (N. B 11 Sept. Als bijzonderheid mag vermeld worden dat in enkele tuinen alhier de aardbeien niet alleen weder bloeian, maar zelfs vruchten dragen. RAAMSDONK, 12 Sept. In de gisteren avond ten 5 unr gehouden vergadering van den gemeenteraad werd de rekening over het dienstjaar 1905 voorloopig vastgesteld. De gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1907 werd aangeboden en een ontwerp ver ordening regelende de wijze van afkondiging der plaatselijke verorderingen tegen wier overtreding straf is bedreigd, en het voorschrift om van de gsdane afkondiging te doen blijken, werd na voorlezing vastgesteld evenals de ontwerp-verordening houdende regeling der afkondiging van publication en verordeningen (buiten die tegen wier overtreding straf is bedreigd). Over het adres van 31 belanghebbenden om verhooging kade van den Boterpolder is eep langdurige en dikwijls zeer verwarde discu sie gevoerd. Het slot was dat met 6 tegen vijf stemmen werd besloten op het adres in te gaan. Bij de uitloting van aandeelen in verschil lende geldleeningen dezer gemeente werd vap de leening groot f20.000 uitgeloot no. 28, Van de leening groot f 15.000 no. 59 en no. 4 van de leening groot f2000 no- 3 en vtp de leening groot f4000 no. 1. Voorts waren nog eenige ingekomen stukken van geen belang tei behandeling aangeboden, welke voor kennisgeving werden aangenomen. In ons volgend nummer geven wij van deze zitting een meer uitgebreid verslag. Als een merkwaardige bijzonderheid wordt ons medegedeeld, dat door den heer M. de Boon alhier voor Spaansche rekening zijn verkocht 5 koeien 4 f325, een bewijs, dat er ook in onze gemeente prachtige beeBten ge vonden worden. Met genoegen berichten we, dat (Je Jongenheer J. de Koon Mzu. alhier dezer dagen te 's Hertogeabosch met gunstig gevolg het toelatingsexamen heeft afgelegd voor de H. B. S. 5-jarige cursus aldaar. De hooiprijB is in onze gemeente f 1 gestegen en bedraagt thans f 13 de 500 KG. DUSSEN, 11 Sept. Het matinée, gisteren ter gelegenheid van kermis den eere-leden mot hunne dames door de fanfare Wilhelmipa aangeboden, mag heerlyk geslaagd genoemd worden. De ruime zaal van den beer Kamp was tot in alle hoeken flink bezet; met genoegen werden van de notabelen opgemerkt de heeren notaris en le wethouder met hunne echtge- nooten. Alle nummers van t komische gedeelte werden met succes afgewerkt Zoowel de hee ren A. v. Iersel en A. Verhoeven Pz. met hunne voordrachten EenMuzikaal Mispunt, Feest op 't Durp, en Een Begrafenis met hin dernissen als de dilettanten van het blijspel, Een Raadsvergadering te Koekamp, oogstten een uitbundigen bijval. Ook de fanfare hield zich kranig vooral «La Reine d'Eté" werd tot in de détails correct gespeeld. Een woerd van lof voor den heer lijken kermis morgen aan de lanfsre is dan ook wel verdiend. KAATSHEUVEL, 11 Sep. 1906. Waurschuwing. De trekmanie naar Duitschland blijft hier nog maar steeds aanhouden. ,,Qui ne risque rien, n'a rien", zegt een Fransch spreekwoord maar laten wij er bijvoegen «Het spel is hi?r le gewaagd!" Laten wij toch vooral zorgen, dat wij niet alles verliezen. Verschillende voor beelden hebben we hier reeds van gezien verschillenden die bet oogenblik verwenaehen, waarop zij die dwaasheid begingen. Zij waren gegaan met dollen kop, kwamen spoedig weer terug en hadden ook hier bun werk ver loren. En men weet, wat dat zeggen wil in dezen slappen tijd Over enkele dagen zullen er weer een twee tal vertrekken. Zij waren op de fabriek aan 't spreken over Duitschland, plotseling de een .Willen we er heen gaan De ander viel aanstonds bij en direct naar het raadhuis om hun stukken ts laten klaarmaken. Toen ze hier van terug kwamen, hadden ze ook meteen hier huu werk verloren. Dat dit de anderen tot waarschuwing strekke Brand. Zondagavond brak er bij den heer Stassen een begin van brand uit. Toen de dienst meid zich 's avonds ter ruste wilde begeven, nam zij een blaker mee naar boven en plaat ste die op een stoel, waarop ook haar kleeren lagen. Hoe dan ook, zij sliep in en liet den blaker branden. De kleeren vatten vuur, even als het beddegoed. Inmiddels waren de bewoners wakker geworden door de brandlucht. Zij stelden alle pogingen in het werk het vuur te blusschen, wat dan ook gelukte, 't Had een fiksche brand kunnen worden. Een Spook1 Ze liegen het, die verklaren. Dat Derk geen hart en heeft, Want bij het kleinste windje Gevoelt hijdat het leeft En als de popelblaren Bij 't minste zuchtje beeft Nu 't was ook niet om zoo maar aan te Kakken 1 Zoolang de zaken nogal natuurlijk lyven 4 la bonheur, maar als er geesten by in 't spel zijn't is om er griezelig van te worden ..«dj En wat zou het anders kunnen zyn t Keeds dagen lang had men 's avonds op den Dijk een vrouwengedaante zien rondwaren, steeds op en neer, uren lang, onverpoosd. Men had ze ge zien, met z'n eigen oogen had men ze gezien, maar niemand had ze herkend. En de phan- tasie ter hulpe komende, zag men den bezem stok, waarop de kol zou wegvliegen door de lucht, heel ver weg. Men vreesde bet men hoapte het, maartelken avond was zij weer trouw op haar post, bracht zij vele ge moedsreu opnieuw in beroering. Men kon ook nooit weten «Megeere, oude Kol, hoe hebt ge mij geplaagd 1" schreef eens Vondel zelfs Doch, aan deze spanning moest een einde komen- En evenals een St. Joris zijn leven in de waagschaal stelde in den strijd mst den draak om dat der bruid te redden, zoo zou ook bier een ander ridder het zijne wagen tot uitroeiing «ener bijgeloovige vrees zijner me demenschen. Onversaagd stapt hij op de ver schijning af, en o wonderzij slaat op de vluchtHij, hierdoor moediger geworden, haar achterna, zij vluebte in een duisteren dam. Zijne kordaatheid is echter nog niet groot genoeg haar ook hier te achtervolgen. Terwijl hij de wacht houdt, wordt de politie ontboden. En als deze komt en meer vrij de donkere schuilplaats intreedt, en als een volgend oogenblik het gevreesde spook in de gedaante van een 18 jarig meisje zich voor hun blik ken vertoont, is bij allen het beklemde gevoel geweken. De «heks« werd nu door de politie naar hare ouders teruggebracht. De rust was weer hersteld Diefstal. By verschillende ingezetenen alhier zijn dezer dagen appelen uit den tuin ontvreemd. Bij den heer van Dort mond zelfs nog al veel. Ook bij de heeren Swagemakers en Ileijs heb ben de dieven zich toegang verschaft door de haag om den tuin stuk te maken. De zaak is in handen der politie. Wanordelijkheden. De twee afgeloopcn Zondagen 8 en 9 Sept. kenmerkten zich ditmaal door verschillende vechtpartijen, waarbij veel bloed gevloeid is. Zaterdag jl. was de Molenateeg in rep en roer omdat het tusf cben eenige leden van het zwakke geslacht tot een uitbarsting was gekomen, 's Namiddags begon een tweede strijd in den Berkdijk (Driestapele stoel) alwaar M- Zijlmaus door zekeren G- met een jeueverflesch een paar gaten in zijn hoofd werd geslageD. Van te voren hadden zij eerst den inhoud der llesch samen broederlijk leeggedronken. Hier waB het ook Als de drank is in de man, is de wijsheid in de kan. Deuzelfdeu avond weer twist bij den herbergier W. Kuisten. Daar waren het de heeren M. R. en A v. B die de rust ver stoorden. Zondagmiddag ruzie op den Hil, en 's avonds omtreut elf uur was het Fort" het tooneel van den strijd. Daar werd P- Govers door zekeren C. D. met een mes aan het hoofd verwond. Dokter en Marechaussée hebben dan ook handen vol werk om, wonden dicht te naaien en verbanden leggen, proceBBeu opma ken en schuldigen opsporen. De hoofdschuldige van dit alles is echter de vervloekte drank Wanneer zal men dat onmatig drinken toch gaan verfoeien. Prolltccren. Al hebben de belhamels, verleden Zon dagen zich terdege geroerd, dit was echter geen beletsel om de kalme en vreedzame bur gers en muziekliefhebbers te doen genieten van de uitvoeringen die onze beide Harmoniën op die dagen gegeven hebben. ,,Euphonia' gaf jl. Zondag om half twaalf een Matinee voor hare leden, die in grooten getale waren opge komen. Een vijftal nummers werden onder leiding van haren Directeur den heer W. v. Beurden netjes ten gehoore gebracht. Vooral de Variatie voor Saxephoon Alto «La Somnabule" viel zeer in den smaak, 's Namiddags om vijf uur was het de Harmonie «Apollo" die onze dorpelingen eeu volksconcert aanbood. Het weer en de muziek was uitstekend, en ook de belangstelling was groot. «Apollo" gaf een 6 tal nummers ten beste onder welke ons «Czardas het meest beviel. Er is dus voor de liefhebbers afleiding genoeg geweest, Mochten de belhamels hierboven bedoeld hier een voorbeeld in zien, dat men zich best kan amuseeren ook zonder «misbruik" van jenever. Doch wie zal hun de oogen openen. Het komt herhaaldelijk voordat NEDERLAND- SCHE WERKLIEDEN door berichten in nieuws bladen of door daartoe uitgezonden agenten, soms met verstreking van reisgeld voor de heenreis naar Duitschland worden gelokt ten behoeve van indu- striëelc onderuemirgen, terwijl bij aankomst ter plaatse blijkt, dat zij niet gebruikt kunnen wor den. Het is daarom geraden, dat die werklieden, alvorens op zulke berichten nf te gaan, öt zelföf door tusscheDkomet van den Burgemeester hunper woonplaats zich wenden tot den Nederlaodichen consul in de streek waar die ondernemingen ge vestigd zijn, om inlichtingen omtrent vooruitzich ten tot het bekomen van werk, loonen en huur prijzen der woningen, aldaar. Op uitnoodiging van den Minister van Binnen- landsche Zsken wordt de aandacht van belang hebbenden hierop gevestigd. Waalwijk den 9 September 1900 De Burgemeester van Waalwijk. K. DE VAN DERSCIIUEREN. Een aanslag. Te Feignies, nabij Bergen, Henegouwen, ia een moordaanslag gepleegd op eeu meisje. Valentine Taverne was morgens uit haar woning, te Quévy, vertrokken, om naar Feignies te gaan. Zij was reeds sedert tien minuten op den weg, die door het boach loopt, toen zij aaugesproken werd door een man, die voorstelde haar ie vergezellen. Het meisje vervolgde haar weg, De m*n haalde haar in en bracht haar een gewei- digen vuistslag toe, zoodat de ongelukkige te grond stortte. De aanvaller wilde haar vervolgens mishandelen, doch het meisje ver dedigde zich wanhopig, terwijl zij om bulp riep. De bandiet bedreigde haar met den dood indien zij bleet roepen. Daar het meisje Taverne voortging niet om hulp te roepen, trok de aanrauder een lang mes uit de sche de en stak hel tot driemaal toe in het li chaam van de ongelukkige. De laatste maal bleef het wapen tusschen de ribben steken. De aangevallene had nog de kracht het wapen uit de wonde te trekken, kon zich nog eenige meters voort sleepen, doch gaf weldra den geest. Het lijk is naar de ouderlijke woning over. 'gebracht. De moordenaar is te Malplaquet 'aangehouden. Hij werd herkend door kna- pen, die hem zagen vluchten na de vreese- iijké misdaad. Hij weigerde uitleggingen te geven. Vreeselijk drama. In Kensal Rise, bij Londen, waar de twee „koffertragedtes" hebben plaats gehad, is eergisteren morgen om 5 ure weer een ver schrikkelijk drama afgespeeld. De 38jarige behanger Roges heeft er met een scheermes zijn 13 eq 19 jarige dochter den hals afge sneden vervolgens zijne vrouw en eeu drie jarig dochtertje vrij erg aan den hals ge wond. Ten slotte zeer zwaar gewond zijn broer vau 30, die op het gegil der vrouw toesnelde. Roges tobde over zijne zaken en meenen- de, dat hij met de zijnen tot armoede zou vervallen, besloot hij ze allen met hem te laten sterven. Roges heeft zichzelf een ern stige woud aan den hals toegebracht. Te rap af. In een zeker plaatsje is men bezig met het maken van verschillende grondwerken en het leggen van rails voor eeu atoomtram. De werklieden zijn ten deele gehuisvest in een houten keet, waarin geslapen en ge geten wordt, terwijl het voedsel wordt be reid door vrouwen, die eveneens in die keei verblijf houden. Dezer dageu kwam een brigadier der rijks- veldwacht ter oore, dat daar ook sterke drank gebracht werd. Hij ging op onderzoek uit stapte de kett binnen en vroeg aan de vrouw om een borrel, die hem terstond gegeven werd. Hij vroeg tevens, wat zij met den drank uitvoerde, en de vrouw vertelde open hartig, dat de werklieden \ódr het eten een borreltje roet een sigaar van haar kregen. De brigadier begon toen over koeijes en kalfjes te praten en vroeg nogmaals een glaasje, wat hem wederom verstrekt werd, en wierp foen-een rijksdaalder op tafel, dien de vrouw in haar zak stak met een beleefd: „dank je wel*. De brigadier wenschte ech ter f 2.40 terug; hij wilde dï twee bor reltjes betalen. De vrouw zside echter heel droogjes, dat zij geen sterken drank ver kocht, maar we! fooien aannam, en de bri gadier kou vertrekken. De* middags groote hilariteit onder de werklieden zij kr< g n ook een borreltje meer. Een vreeselijk ongeluk. Te Konstanza is een ernstig ongeluk over komen aan een luitenant en dertien ma trozen der Rumeensche marine. Deze namen plaats in een gerequircerde schuit, welke aan een sleepboot wer.f vastgemankt. Ongeluk kigerwijs geschiedde dit zo*i zorgeloos, dat de schuit zoodra men wat gang kri eg om sloeg het sleeptouw bleek veel te kort tus schen beide vaartuigen te zijn aangehaald. Alle veertien inzittenden verdronken. Weer een moord. Met den trein van 2.55 zijn gisteren uit Tilburg te Breda geboeid binueDgebracht 2 pprsonen, verdacht van het plegen vso een moord en daarna het lijk in een put geworpen te hebben. B C. Verdronken. Uit Tilburg meldt men ons Zondagavond is in een put nabij hare woning gevonden het lijk van de 19-jarige dochter der wed. v. L. in de van Dooren straat, alhier. Bloedige wraak. Michel Michas, een Griek, was op 17 jarigen leeftijd verloofd met Spiroula Varel- los, een meisje vau 12 jaar. Michel was een driftkop en kwam op z'n twintigste jaar in de gevangenis terecht, doordat hij een politieagent had doodgeslagen. Zeven jaren heeft hij raoeteu brommen, maar hij veigat in dien tijd aiju liefje niet. Vader Varellos en Spiroula waren echter van andere ge dachten geworde-i, want het meisje huwde intusschen Demetrius Marinis. Michas hoorde hiervan in de gevangenis en zwoer de duur ste eeden zich te zulleu wreken. Eenmaal uit de gevangenis out'lagen keerde hij in het dorpje Meroidi in den omtrek van Athene terng. Aanstonds ging bij zijn meis je. opeischennatuurlijk wilde niemand hiervan hooreu, waarop Michas dreigde het hun allen wel aan 't verstand te zullen brengen, dat Spiroula hem toebehoorde. Voor eeuige dagen was het St.-Pan- taleon en kermis te Liossa, bij Memidi. De jonge echtgenootenMariuis, vergezeld van va ders en moeders en een zuster van den man waren naar de kermis gereden. Deze laat-te, Clara, had haar kiudje bij zich. Bij den terugkeer waren allen aan een sterke helling van den weg afgestapt. Eu daar lag Michas, met zijns vaders geweer gewapend, in hinderlaag. Hij schoot en den jongen M*rinis en zijn schoonvader Va rellos, die voorop gingen. Dezen werden uiet getroffen eu namen de vlucht. Dan sohoot hij op de volgenden. De oude Marinis viel dood op den grond. Van de vier vrouweu nam er een, vrouw Clara de vlucht eu liet haar kiud vallen. De anderen verloren het bewustzijn, insgelijks getroffen door de schoten. Dan snelde, de moordenaar toe met zijn mes. Eerst omhelsde hij zijn vroegere bruid en kerfde haar daarna even als de twee andere vrouwen, met messteken. Op den weg was er niemand maar uit een voorbijtrekkende trein bemerkte men het drama. Aan hel station Liossa atelde men de autoriteiten in keunis van uet geval en spoedig was er hulp ter plaatse. Vier lyken lagen op den weg, vreeselijk toegetakeld. De arme Spiroula, oorzaak van heel deze tragedie, had niet ïniuder dan 40 wondde en baadde in haar bloed. De moordenaar was gevlucht. Het kindje werd niet teruggevonden. Meu denki dat Michas het gedood heeft en ergens in een ravijn geworpen. Te Memidi heerscht groote verslagenheid De slachtoffers waren er zeer gezien en vooral Spiroula was om haar schoonheid en vriendelijkheid algemeen geliefd. De begrafenis der slachtoffers heeft te Memidi plaata gehad onder overgrooten toe loop. De familieleden van den moordenaar moesten door de politie worden beveiligd tegen de woede van het publiek. Michas zelf is na den moord van een jongen, die een paard bij den teugel leidde, op dat dier naar Athene gevlucht. In de a tad ia het paard opgepikt. Na bij een vriend Constan- toupoulos een pak kleeren te hebben ge leend en bij deze wat gegeten te hebben, is hij vertrokken en op den weg naar Brachamie gezien. De politie doet ijverige nasporingen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) DRUNEN. Twee vragen aan het adres van den Heer v. Son. (Naar aanleiding van het verslag van den Gemeenteraad. »Echo v. h. Z.< Zondag 9 Sept. 3e Blad.) le. Spreekt Gij werkelijk uit zuiver belang voor de gemeente of is er soms eene persoonlijke kwestie in het spel? 2e. Waarom is >het ongehoord dat de Gemeente-Ontvanger voor een reisje op en neer naar den Bosch f 2.50 rekent?» De anderen rekenen f4.50. (Vastge steld tarief is: afstand 2.5 uur, op en neer 5 uur X 0 60 f3 -f- 1.50 ver blijfkosten f4.50.) Het behoorlijk zware dat de Gemeente ontvanger voor een reisje naar Waalwijk declareert* is f0.50. (Vastgesteld tarief isafstand 1 uur op en neer 2 uur X 0.60 f 1.20. De anderen rekenen voor Heusden f 1.50. (Vastgesteld tarief is afstand 1 V» uur op en neer 21/® X 0.60 f 1.50. Dankend voor de plaatsruimte, N. N. Geertruidenberg, 6 Sept. 1906. Mijnheer de Redacteur Na kennisneming van het zoogenaamde >Antwoord< van den Heer W. Wachter aan de Afdeeling >Langstraat« van den Bond van Nederlandsche Onderwijzer wenschen we dien heer in het onge stoord genot te laten van het succes, dat hij bepaald in zekere kringen zal behaald hebben, en stellen we U voor de discussie, in zooverre van eene dis cussie sprake is geweest, over dit punt te sluiten. Met dank voor de plaatsing, Het Best. van de Afd. Langstraat van den B. v. N. O. J. H- BUSCH, Voorzitter. A. C. KLUIJTENAAR, Secretarie. BESOIJEN, 11 Sept. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag li Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,56 de laagste f 1.41 De pr. der eieren was 4 a 41/, cent. te Waalwijk, zal voor JAN BRA AT Joostzoon te Made, op Donderdag 20 September 1906, 's middags ten 12 ure, aan de Haven te Waalwijk om coutant geld, publiek op Vrijdag 21 September 1906, de« namiddags ten 5 uur. Inlichtingen op de werkdagen bij JOS. VAN REE, Architect Waalwijk. Aanmelding ter secretarie uiterlijk 1( j September. Het schoolgeld bedraagt f 2.voot inwoners en f 5.—voor leerlingen buiten I de gemeente. De leerlingen moeten den leeftijd van 14 jaar bereikt hebben. Namens het Bestuur De Directeur, J. VAN DELFT De aandacht wordt er op gevestigd' dat het begin van den cursus dit jaar Va maand is vervroegd.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6