)erde >lad. I. provinciaal Nieuws -«.ji NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Rechtszaken. Rummer 78. Zondag 30 Seotemb -r 1906. 29e Jaargang. WAALWIJK, 29 Sept. 1906. Bevordering. Benoemd lot adjunct-stationschef te Vlissingen, dc stationschef 2e klasse te Middelburg, J. H. v. d. Bolck, vroeger te Waalwijk. Levensverzekering Maatschappij Verleden Woensdag werd te Antwer pen opgericht de Naamlooze Vennoot schap ïFlandria* Belgische Mij. van Levensverzekering en Lijfrente, directeur de heer Karei Oomens alhier in wien wij in deze den man van het initiatief mogen huldigen. De heer Karei Oomens heeft zijne wetenschappelijke en praktische opleiding genoten van zijn vader voor wien dus deze promotie van zijn zoon en leerling eene schoone voldoening is. Het moge den heer Karei Oomens in België in alle opzichten naar wensch gaan, waaromtrent zijn verleden, zijne grondige vakkennis, zijn moed en on dernemingsgeest ons met vertrouwen vervullen. Buitenpolder Waalwijk. In dc Vrijdagmorgen in 't hotel Ver- wiel gehouden vergadering van den buitenpolder van Waalwijk werden ge kozen de heeren: P. H. C. Wijten tot voorzitter. Phillip Timmermans tot bestuurslid. Duisternis. Meldden wij in ons blad van Woens dag, dat Zondag j.l. een paar personen in de haven gevallen waren, thans blijkt, dat ook in de Stationsstraat dienzelfden avond een reeds bejaard man, die tegen 11 uur naar zijne woning in de eerste Zeine keerde, met het vloeibaar element een onaangename kennismaking heeft opgedaan. Misleid door de duisternis liep hij een paar schreden te ver en stortte in den sloot, die daar ter plaatse nog al diep is. Waren er niet toevallig een paar personen aanwezig geweest, dan ware de man stellig verdronken. Nu kwam hij met den schrik, een nat pak en een verstuikten pols vrij. Waarom brandt in zoo'n duisternis, op zulk een des huizes hoorde plotseling iets in den winkel, ging kijken en zag nog juist den stok die de dief in zijn hand droeg. Direct werd de gemeente-politie gewaar schuwd, die de man arresteerde en meenam, maar hij ontkende iets gestolen te hebben, dit hield hij ook vol voor de rijkspolitie, die hem ondertusschen Heide-maatschappij, in welige akkers en Van verschillende zijden ook van auto riteiten ontvingen wij blijken van in stemming voor dit plan, waarvoor wij bij deze dank brengen. De Mij L'treebt en hnre ontginningen Van de levensverzekering-Maatschappij Utrecht ontvingen wij dezer dagen een net boekje inhoudende de beschrijving van het landgoed »De Utrecht" te Hooge en Lage Mierde, Hilvarenbeek en Aren- donk. Gelijk onze lezers misschien reeds weten is in genoemde dorpen door boven vermelde Maatschappij indertijd een ter rein van ruim 1400 Hectaren heidegrond aangekocht, welk door de Nederlandsche avond de daar geplaatste lantaarn niet r 't Is toch meenen wij het uitdrukkelijk verlangen zoo van de gascommissie als van den burgemeester, dat de lantaarns altijd, ook als de maan er is of ver wacht wordt, branden. Of moet ook hier weer de put gedempt worden als het kalf verdronken is Voetbalmatch. Morgen hebben we de eerste match v?n het seizoen. De voetbalvereeniging >Prins Hendrik» te Vught, speelt een wedstrijd tegen de Waalwijksche voetbalvereeniging >W.V op het terrein alhier. Aanvang 2 uur- Vncnntie kolonies. Gelijk wij reeds meldden, werden gis teren de drie jongens afgehaald, die door de afdeeling Waalwijk van het Centraal genootschap voor kinderherstellings- en vacantie-kolonies voor een viertal weken naar de inrichting »Zonneheuvelbij Oudenbosch waren opgezonden. De heer J. F. Marks alhier, secretaris der afdee ling, belastte zich ook met het terug halen. Tegen den middag werden de knapen begeleid door de directrice in een rijtuig naar het station te Ouden bosch gebracht. Zij zagen er opperbest uit en waren onuitputtelijk in lof over alles, wat zij hadden genoten. In den trein waren vaak alle drie tegelijk aan het woord en stemde elk om het hardst om zijn woorden den boventoon te doen voeren. Koddige verhalen werden onop houdelijk opgedischt. Hoezeer het hun bevallen was, blijkt wel het duidelijkst hieruit, dat zij onophoudelijk vroegen, of zij het volgende jaar weer mochten gaan. Een der kinderen begon bij zijn thuiskomst te schreien en kon eerst door belofte dat hij later weer terug mocht, tot bedaren gebracht worden. Het resul taat mag dus schitterend genoemd wor den, vooral als men daarbij bedenkt, dat alle beduidend zwaarder zijn geworden. Bij een bedroeg de gewichtstoename niet minder dan vijf pond. Uit een cn ander blijkt dus, hoe nut tig zulke vacantie-kolonies werken en hoezeer zij ieders steun verdienen. Wij meenen dus de afdeeling Waalwijk nog maals in de belangstelling van het pu bliek te mogen aanbevelen. Politiezaken. Donderdagmiddag had alhier een brutale diefstal plaats. Een landlooper, zekere Dirk Brons, oud 64 jaren, nam uit den winkel bij den heer A. Berg mans, in de stationsstraat een doos met margarine en een pak garen weg, ter waarde van omstreeks f 1.50. De vrouw naar de kazerne te Besoijen had over gebracht. De man beweerde eerst de boter te Heusden tegenover t volkslogement en het garen bij Bergmans gekocht te hebben om uit te venten maar kort daarop heeft hij volledig bekend en is de man Vrijdag naar 's-Bosch over gebracht. jjtfy De mooiste so tearing Goud en Zilverwerken vindt men bij AN TOON TIELEN, Waalwijk. Billijke prijzen Vertrouwd adres Reparatiën- goed en vlug. Dezer dagen werd het kind van A. de B. te Besoijen uitgezonden om een boodschap te doen en kreeg daarvoor in een beurs een kwartje mee. Onder weg werd het kindje aangesproken door een jongen, die vroeg waar 't heen moest ^n hoeveel 't voor die boodschap had meegekregen, waarop het kind hem 't beursje gaf om te zien. Toen nu de kleine in den winkel kwam was 't kwartje eruit en dus allerwaar schijnlijkst door den jongen gestolen. De moeder deed aangifte bij de mare chaussee, wier vermoeden viel op een van de jongens v. d. A. uit Sprang, die ook hier om hunne geregelde bezoeken wel bekend zijn. Reeds tijdig beg?f men zich naar de woning te Sprang om de jongens even te halen, maar zij ontkenden beslist. Maar wel kwam de marechaussee tot de droeve overtuiging dat hier een huis houden leefde in een verregaanden staat van armoede en vervuiling, de kinderen lagen met een vuilcn zak onder 't lichaam op de plavuizen te slapen en schreiden van den honger, 't was een verschrik kelijk, bedroevend gezicht. Ook de vader die niet van hard werken, maar wel van andere dingen schijnt te houden, scheen zich niet erg om dat alles te bekreunen. Wij allen k-nnen hier de verhalen die de kinderen, welke hier dikwijls 's avonds om tien uur nog rondzwerven en bedelen, over hun leven thuis opdis- schen 1 Wij achten het gelukkig dat de rijks politie een en ander eens met eigen oogen aanschouwde, de aandacht is, er nu op gevestigd en stappen zijn, naar wij vernemen, bij autoriteiten gedaan om in verband met de kinderwetten, in den toestand dier arme kinderen verandering te brengen. De jongens werden meegenomen naar de kazerne te Besoijen, waar ze zich te goed mochten doen aan boterham men met ham en waar zij den brigadier verzochten hen iederen morgen te komen halen. Aanbesteding. Door den heer A. Treffers aannemer van de bizondere bewaarschool te Be soijen, werd deze week aanbesteed het lood- en zinkwerk voor die school. Ingeschreven werd als volgt F. van Oosterhout Waalwijk f 96, P. Gloudemans Waalwijk f 103, Jos Zeegers Besoijen f112, A. Gloudemans Waalwijk f115, Gegund aan den laagsten inschrijver. Schoolkinderen, Gisteren werden alhier de klassen der openbare school door een vakman uit Brussel gephotographeerd. Ook werden er vele photographieën genomen van kinderen afzonderlijk of in groepjes vereenigd. De photograaf toonde zich wel een meester in zijn vak, want in betrekkelijk korten tijd had hij een zeer groot aantal afdrukken, men spreekt van wel honderd tachtig genomen. Dit wil wat zeggen, als men weet, dat kinderen nu juist niet zoo heel gemakkelijk de pose en rustig heid aannemen, die bij een dergelijke bewerking schier onmisbaar zijn. Aurduppel—oogst. De aardappeloogst is hier in vollen gang. Zoowel kwaliteit als kwantiteit zijn zeer bevredigend en vooral wat de witte betreft. De roode soorten vallen zoo goed als overal erg tegen, zoodat het schijnt, dat deze ontaarden. De teelt dezer soort zal dan hier ook weldra tot het verleden behooren. De prijzen wis selen van fl.50 tot f2 per H.L. Rundsrerslagcn. Tot ons genoegen kunnen we mede- deelen, dat wij maatregelen genomen hebben, om voortaan ook de gemeente raadsverslagen der gemeenten Nieuwkuik en Vlijmen in ons blad op te nemen, iets wat onze lezers aldaar en zij die 't weldra zullen worden, zeer zeker op prijs stellen. landouwen herschapen zal worden. Een blik op de in het boekje geplaatste photographies doet ons zien, hoe ernstig die ontginning-maatschappij hare taak opvat en welkt schitterende resultaten zij reeds heeft bereikt. Wij meenen dat zij daardoor op aller dankbaarheid aan spraak mag maken. Immers, men kan al moeielijker een nuttiger werk beden ken, dan het productief maken van een grond, die eeuwenlang niets heeft opge leverd. Door dit werk verdienen talrijke per sonen een goed stuk brood, wordt de streek meer bevolkt en legt men den grondslag voor een kapitaal, waarvan het nageslacht de rijkste vruchten zal inoogsten. Moge de energie en de kos ten, die de Maatschappij zicht getroost heeft, op de schitterendste wijze beloond worden. Concours-Hippique te Tilburg. Na hetgeen we in ons vorig nummer over de tentoonstelling enz. schreven blijft ons nog over iets te zeggen over 't concours-hippique. Wij ontleenen daaromtrent aan 't Dagbl. v. Noordbr »]emoetal door-en-door 'n liefhebber van paarden wezen om je bij dit con cours-hippique wat te vermaken. Want er was heelemaal geen muziek bij. En daarom was 't 'n doodsche geschiedenis tenzij je geheel in de paardenliefhebberij vermocht op te gaan. Nu, ieder pro beerde dat tenminste, want 't staat ge kleed. En dan zorgde 't publiek zelf nogal voor variatie. Eenige groote jon gens zopen zich dronken aan champagne, en vertoonden aan de overigens nuch tere schare, hoe een dronken bui van champagne even idioot maakt als een van jenever. Dan viel er een juffrouw in 'n mod dersloot. Dat was 'n consternatie. De sloot leek me een afwatering van een of andere fabriek, inktzwart water stond erin. Men had er een paar planken over gelegd, de juffrouw, boven bedoeld, was te zwaar geweest voor 't dunne hout, en't gebeurde. Daar spartelde ze een menschelijke inktvisch. Van de voe ten tot en met haar hoofd was ze zwart als inkt- En onder groot gejuich haalde men haar op 't droge.» Er was bij dit concours groote deel name, er waren zeer mooie paarden en er werd uitstekend gereden. De commissie had met dit concours- Hippique groot succes gehad. De tentoonstelling werd door onge veer 8000 betalende personen bezocht. Door heeren Gebr. Oerlemans in Dron- gelen werden behaald, een 2e prijs en twee bestuursprijzen. BAARDWIJK. Naar wij vau geachte zijde vernemen is vanwege den Boerenbond Afdeeling Baardwijk aan H. M. de Koningin rechtsper soonlijkheid voor de statuten aangevraagd. Het was ruim elf uur, op straat stil, alleen passeert uog eeu eukele fietsrijder. Kuor, knor, wat is dat Tableau er staat bij de strnatpomp een verschrikkelijk groot varken. De uaastbijzijude landbouwer wordt op ge klopt en hot had veel in om te beduiden dat zijn varken op straat liep. Hij gaat zijn hok inspecteeren en zegt: ral mijn drie varkens zijn er in Nu wordt de volgende gewekt en 't blijkt dat de viervoerter van hem is. Het varken wordt in de schuur gedreven, totdat morgen zijn kooi zal zijn nagezien, om hem verdere nachtwandelingen te beletten. H. M. alhier had een mooi partijtje spruiten staan die voor de winterprovisie nogal aardig meetelden. Een koe die uit de weide was gerankt eu haren weg toevallig langs dit voor haar bekoorlijk plekje had genomen dacht zeker dat zoo'n lekkertje voor haar bestemd was en liet er gewoon niets van staan dan de stengels Toen nu M. niets dan deze nuttelooze overblijfselen bespeurde was hij daar natuurlijk weinig mede ingenomen en Bprak er over met de politie die nu zal trachten eenige schadeloossteling voor.hem te vinden. MorgenZondag zal door de scherpssc ïut- ters van St. Arabrosius eene onderlinge prijs- verschietiug plaats hebben waarmede ook de oefeningen dit jaar zullen eindigen. Maakten wij in een vorig unmmer melding van eene hulpkist. ten behoeve van heeren wielrijders, bij den heer Mulders geplaatst hier zij nog aan toegevoegd, dat deze kist is disponibel gesteld door den heer Swngemakers, Rijwielhandel Heusden. Den ondernemer succes met deze reclame. DRUNEN, 24 Sept. De iaarlijksche bede vaart ter eere van den il. Corcelis, naar Bokhoven, door de Processie van Drunen op Maandag 1.1. gehouden, werd voor de eerste maal opgeluisterd door de muziek der congre- gatie. In opgewekte stemming reeds des morgens per eeiste tram vertrekken, zijn de muzikanten den geheelen dag door de schoone begeleiding der toepasselijke liederen en gezangen de bede vaart ten sierraad eu aanmoediging geweest. Bij de thuiskomst wisten zij de opgewektheid der pelgrims nog tot het laatste oogeublik gaande te houden, zoodat de eenparige wensch van het Bestuur en de leden der Processie was dat in het vervolg steeds de muziek der congregatie de bedevaart vergezelle. Reeds eeuige dagen is men bezig dc z.g. nOude Vaart- nabij tie brug te Nieuwkuik op te graven. N ar men verneemt zal deze vaart tot nabij de zomersluitiug geheel worden op gehaald en van alle duinmeu, welke daarin door liefhebbers vau visscheu ziju gemankt, opgei uimd worden. Ook zal in het vervolg streng toezicht worden gehouden op het visscheu in do vaartsloot. Ouder den weg in de Papensteeg i3 nog een duiker aangebracht. Voorzeker een goede maatregel van het ge meentebestuur waardoor de Papensteeg, wt ike ongeveer een halve m< ter is opgehoogd, in den winter niet zo lang nie«r.' doer het water zal worden overstroomd, omdat Int dan doer de goede aflossiug sneller kan wegloopen Deze week zijn de machines voor de stoomboterfabriek voor liet grootste gedeelte aangekomen, waardoor de mogelijkheid bestaat dat deze fabriek, welke op 5 Octobur u s. ge reed moet zijn, klaar zal komen, zoodat naar alle waarschijnlijkheid de volgende week de fabriek in volle werking zal worden gelracht. Op Maandag 22 October aanstaande zul de loting plaats hebben voor de limiting 1907 dezer gemeente Evenals vorige jaren zalmen bij de ouderB der loteliugen eu bij de notabelen der gemeente eeue collecte houden niet welker opbrengst m -u de loteliugen een prettigeu dag tracht te verschaffen door beu in de jongelingen congregatie te onthalen op broodjes, hier eu sigaren en waarvoor juist zooveel prijzen wordeu aangekocht (waaronder zeer prachtige) als er loteliugen zijn eu die bij loting ouder hen worden verdeeld. Verder kunnen zij zich daar vermaken met biljarten, het schieten met den kruisboog, kaartspelen enz en profiteeren van muziek en zang, hetwelk hun vrijwillig door het muziek- eu zang-gezelschap der jongelingen-congregatie wordt aangeboden. Wij twijfelen er niet aan ot degenen die dit werk op touw gezet hebben, zullen evenals vorige jaren een groot succes h bbeu. Zondag 1.1 heerschte er in het café van Mej. de Wed vau ltooij een gezellige drukte.' liet bandbooggezelschap Victoria» uitElshout bracht mei hun president eeu bezoek aan haar zustervereeuigiug «Constantia" aldaar gevestigd Na menig pijltje geschoten te hebben, veroeuig- de men zicli in de fchutterskamer alwaar menig glaasje gedronken werd op den groei eu bloei dier vereeuigiugen. Dat zoo iets den goeden geest ouder die gezelschappen bevordert laat zich heg: ij pen. Door het kruisbooggezelsch, „Prins Hen drik" gevestigd bij de kinderen vau der Westen alhier, had Zondag het Kouiugschieteu plaats. Na een hevigeu strijd werd de heer J. van der Krabben tot koning geproclameerd. Bij den heer M. Pulles werd Zondag avond eeu soiree gegeven door den heer P. van den Akker. Het programma, dat voor oen groot deel uit zelfvervaardigde nummers bestond, vi"l zeer in den smaak, vooral, ,,Jan de soldaat" werd zeer karakterstiek voorge dragen. Een woord van hulde inag hem niet onthouden worden voo:1 de solo's op viool eu clarinet dio hij ten gehoore bracht. Al die hem gehoord hebben, waren vol lof en hopen hem nog menigmaal alhier te zien optreden. VLIJMEN, 26 Sept. Gisterenavond hield de onderlinge kalvereuverzekcriug hare groote najaarsvergadering in het café van den heer H. Daelmnns. Nadat de voorzitter de vergadering had ge opend, werd door den secretaris rekening eu verantwoording gedaan, welige in orde werden bevonden. Besloten werd de coutrihntie met 10 cent per maand te verlagen. Tot commissarissen werden gekozen de heeren L. Zeeuwen, voor wijk dijk, J. Koppens, voor wijk wolput, en herkozen werden cie heeren G. 11. van Engelen, voor wijk dorp, W. van de Wiel, voor wijk Heist raat, en M. van Bokhoveu, voor wijk Haarsteeg-Vlijmen. P. Ct. DUSSEN, 28 Sept. Voor het deze week in het «Hotel Mulders* te 's-Bosch gehouden toe latingsexamen ter bijwoning vau den 2-jarigen cursus ter verkrijging van een diploma voor organist is ook geslaagd de heer W. Vinger- hoets alhier. Gisteren had in 't «Hotel Heessels" alhier de najaarsvergadering plaats vnu het ouder- wijzeregezelschap in 't arr. Heusden Behalve de beide heeren schoolopzieners eu den lieer burgemeester van Dusseu, namen eeu 70-tal ouderwijzers eu onderwijzeressen er aan deel. Na de behandeling van eukele huishoudelijke zaken, werden de 3 punten van t programma Behandeling der dieren, Het onderwijs in 't schrijven eu Het spareu op school achtereen volgens met succes ingeleid door de heeren L. Verdoom W. Klaver, en J. vauderSluijs waarop een leerzaam debat volgde. Ongeveer te 3*/a uur werd deze druk bezochte vergade ring met een woord van dank aan allen door deu voorzitter gesloten. BESOIJEN. Door Stemgerechtigden Inge landen van het Waterschap «De Buiteupolder van Besoijen" werd in hunne vergadering vau 27 dezer gekozen tot voorzitter de heer Mid delkoop notaris te Capelle en tot lil van het Dag. Bestuur do heer O. W. H. van Tussen broek te Waalwijk. SPRANG. De voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. School alhier is opgemaakt als volgt No. 1. Mej. M. II. van Brouwershaven te Gorinchem No. 2. Mej. A. J. M. de Korverte Dordrecht No. 3. Mej P. M. van de Wilt te Heenvliet. WoeDsdagavoud werd de fietser F. J. K. door een ongelukkig toeval over het stuur van zijn fiets geslingerd. De fietser bezeerde zich zoodanig dat hij genoodzaakt was zich terstond onder geneeskundige behandeling te stellen CAPELI.E, 27 Sept. De Heer v- Dommelen, onderwijzer met verplichte hoofdacte auu de openbare, school in de Heistraat, is benoemd tot onderwijzer met verplichte hoofdacte te Strijen. Het kalf. dat reeds twee weken van de weide verdwenen was, en waarvan wij in dit blad hebben melding gemaakt, is door de eigenaarster al teruggevonden. Men vermoedt, dat het door iemand gestolen was, doch die het weer uit vrees, dat die diefstal zou worden ontdekt op d« weide heeft teruggebracht. ^8 Sept. In den afgeloopeu nacht, cuitreut 2 uur, werd bakker 0 K. op de Nieuwe Vaart uit zijn slaap gewekt door den nachtwacht, die hem mededeelde, dat zijn schuurtje, dicht bij zijn woonhuis brandde. In zeer korten tijd sloeg de vlam over op het woonhuis, dat spoedig uitbrandde, Met moeite werden nog eenig beddengoed en eukele meubels uit da voorkamer gered. De broodkar een fiets en drie varkeus verbrandden eveneens. Het gebonw stond nog geen twee jaar toen is het vorige woonhuis eveneens door brand vernield. RAAMSDüNK(Dorp) 28 Sopt. 1906. Op de deze week te Tilburg gehouden landbouwten toonstelling behaalde de hengst «Diamant" in Klasse I (Hengsten van warm bloedras geboren iu 1903 of vroeger) van Afdeeling A Paarden) den eersten prijs eu de donkerbruine ruin vau deu heer B. de Bont Azn. in de 10e klasse derzelfde afdeeling den tweeden prijs. Gisteren had A. Damen, werkzaam aan het klooster alhier, het ongeluk van eeu kan- teleude steigerplunk te vallen met het nood lottig gevolg, dat hij zijn heen zóó ernstig bezeerde, dat de hulp van Dr. Quiri.m moest worden iugeroepeu en de patient voorloopig niet in staat is, zijn werk te verrichten. Gisteren reed een woesto tietser in volle vaart de kleine 4 jarige, H. Kloris omver, die zóó hevig met het hoofd tegen de groote straat- steenen viel, dat hij bewusteloos werd opge nomen. Gelukkig kwam het jongetje spoedig tot bewustzijn Behalve eeu buil voor 't hoofd had den val geou ernstige blessuren ten gevolge. RAAMSDONKSVEER, 28 September. De werkman J. v. S werkzaam bij den anuueraer R. had het ongeluk eene zware ijzeren stang vau eeu kipwagou tegen het voorhoofd te krijgvu eu wel zoodanig dat hij bewusteloos opgeuomeu werd. Ilij zal nog wel eeuigeu tijd onder geneeskundige behandeling moeten blijven daar hij voortdurend last van hevige hoofdpijuau heeft. 17 Sept. Heden 'had alhier de gewone jaarlijksche verkoopiug plaats van hout- riet. gewas en lothaud. Er was goede animo. Men besteedde voor 4-jarig hout 131)0 a f450 en voor 3-jarig hout 1460; lothaud van f120 4 150 per H.A. Stikbaud gold: grauw 19 4 24 eu rood 13 4 18 cent per bos. Rietgewas werd hooger, ook hout, doch baud lager verkocht. Do stand vnu bet houtgewas is heel mooi, doch baud en riet beloven minder te zullen zijn. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van het Dieuwe hotel «Huis ten Deijl" werd ingeschreven als volgt H.Michaël, Vrijhocveu-Capelle voor f11995.— G. Loouschen-Dijk f10300. Gebrs. Kleiju, alhier t 9458 G. J. v. Dongen, llaamsdouk f 9348. J. J. de Beer, alhier f 9025. F, Reuiers, Geertruideuberg f 9000 li. van Meer, Oosterhout f 8945. J. Ligtvoet, f 8791. Chr. Biemans f 8587. Geguud. KAATSHEUVEL, 28 Sept. 19UÖ. K. S. A. Dezer dugen is uau de leden van den R. K. Volksbond gratis een boekje bezorgd, bevat tende een verklaring vau het Diocesane Zieken fonds, Centraal bureau van onderlinge hulp iu het Bisdom van 's Bosch, door onzen Ka pelaan L. v. lleeswijk. Het bevat behalve een voorwoord van den Eerw. schrijver, een duidelijk overzicht van het wezen, de inrich ting eu werking van het Diosecaue Ziekenfonds benevens om welke reden een Diosecaue Zie- keufoude werd in het leven geroepen. Wij wen6cheu dit werkje een ruime verspreiding toe, niet alleen iu onze plaats maar ook ver daarbuiten, in de handen van nlle werklieden die eenig belang bij ziekte-verzekering hebben. Vooral met het oog, op het dsaer dagen verschenen ontwerp—wet der ziektever zekering, is dit een zeer lezenswaardig boekje. Procesverbaal. Dat zij dwalen, die denkeu dat men bij maan licht geen brandenden lantaarn op fiets of hondenkar uoodig heeft, is dezer dagen bewe zen. Door ouzo politie ziju Woensdagavond 4 fietserB 3 houdeukarrijders verbaliseerd, we gens het 's avonds een uur na zonsondergang rijden, zonder licht op fiets of kar. Men zij dus gewaarschuwd. Tijdclfjk Tot tijdelijk vervanger van onzen postdirec teur, de heer v. d. Meijdeu, die als zoodanig benoemd is te Viauen, is aangesteld de heer Jonker. Vrij. Bij A. Bossers werd Donderdagnacht een nieuw groot houten hek, dat diende om de weide af te sluiten, uit de wei gehaald. De dieveu hebben bepaald eeu wagen moeten gebruiken om het te vervoeren. Pustoor Sweens z. g. Naar wij vernemen is dezer dagen in alle stilte het lijk van Pastoor Sweeus z. g. te Berkdijk uit het voorlo*pig graf genomen, en geplaatst iu eene der kelders, die zich bevin den onder den vloer der nieuwe kapel op het kerkhof aldaar, volgens zijn verlangen en aanwijzing gebouwd na zijn afsterven. Hoewel deze kapel nog niet is afgewerkt, kan men toch reeds duidelijk zien, dat het geheel «en sieraad zal zijn van d**u eeiivoudigeu dooden- akker. Naar wij nog vernamen zal de kelder waarin het lijk zich bevindt, gedekt worden met een marmersteen waarop den naam des overledenen. Ilrutunl. Als toppnut van brutaliteit, kan dieuen dat in den nacht van Woensdag op Donderdag in de MarechausBée-knzerue üe ruiten zijn ingegooid. Na zulke heldendaad word natuurlijk het hazenpad gekozen. Door de politie word ijve rig naar de daders gezocht. Tot heden echter zonder gunstig resultaat, 't Is jammer. Voor de arrondissements-rechtbank le 's-Hertogenbosch stond Donderdag 27 September terechtH. v. d. V. te Vlijmen, beleediging van een ambtenaar, f 10 of 20 d. hA. D. te Kaatsheuvel, mish-, f 15 of 30 d. G. K. te Werken dam, mish., f5 of 10 d. h. Zaak Busch. Voer de arrondissements-rechtbank te Breda stond terecht Busch-IJzermans te Roosendaal, beklaagd van bedriegelijke bankbreuk. Verscheidene getuigen werden ge hoord.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9