HaarSemmer Bloembollen, ANTOÜN HELEN, WAALWIJK, Machines voor Schoenfabrieken, De M Joh, Verhulst Zonen, Wed. C. P, VU KILST en ZDKEI, Stokpaarijes-LelienmelkzBep Stoomwerktuigen. Gemengd Nieuws Advertentién. NIC. VAN DONGEN. Katholieken. Veüigkeidstoestoilen voor alls MacMaeri§n. SMEED WE EKEN, SMEEDWERKEN Keclame. Boekhandel Sport. Handels her ieh ten H a oopt niet in winkels, H waar zedekwetsende artikelen worden uit gestald en voorhan den zijn. Luehtdroogtoestellen, Walk vaten voor looierijen complete Drijfwerken Hooge Werkklokken. BLOEMIST WAALWIJK. Herstel plaats van FABRICEERT EN MONTEERT Vermaakt STANZMESSEN in alle modellen. LEVERT EN MONTEERT GROVE EN FIJNE SMEDERIJ, WAALWIJK, GROOTESTRAAT, met lange schuiven voor Schoen fabrieken. belofte, hoewel uitgesteld, niet tullen afstel len,. en verwachtte dat alle Patroons dit voorbeeld zouden volgen in het algemeen welzijn en belang Hierna dankte de Voorzitter den Secreta ris voor zijn degelijk verslag, en gaf het woord aan den Heer A. van Rijen. Secreta ris van den Arbeid in het Bisdom van 's Bosch in het eerste gedeelte van zijne lezing gaf hij in algemeene trekken aan, het nut en de noodzakelijkheid van Katho lieke werkliedenorganisatie ook gaf hij eenige practische wenken aan den Volksbond, als het trouw bezoek der vergaderingen, vertrouwen en samenwerking tusschen leden en bestuur het toeleggen op meerdere ontwikkeling, ook op godsdienstig gebied. Hierna had een korte pauze plaat», werd het Bondslied gcongen, en deed de Vice- President Corn. Brands, als Bibliothecaris eenige mededeelingen, in vei band met de verg'ooting der bibliotheek. Na de pauze hervatte de Heer van Rijen zijne lezing en behandelde in het tweede gedeelte het Secretariaat van den A'beid* Hij zette het doel daarvan uiteenhet propaganda maken voor het vcreenlgingsk— ven der R. K. Arbeiders in dit Diocees, dit vcreenigiusleven opwekken, bevestigen en versterken Vocal stelt het zich ten doel gevraagde inlichtingen te verstrekken omtrent de sociale wetgeving, woningbouw, coöperatie pensioen en andere verzekering, sparen, ar beidscontracten, bepaling over minimum loon en maximum arbeidsduur, statuten van vereenigingen, arbeidsbeurzen, militie, belas ting, erfenis, enz. Kortom omtrent alle aan gelegenheden, welke het maatschappelijk leven betreffen. Niet alleen zul'en soortgelijke inlichtingen wanneer die gevraagd worden, verstrekt worden, maar ook ongevraagd zullen die gegeven worden aan aangesloten vereeni gingen, wanneer het geldt, het vcreenigings- leven op te wekken, te bevestigen en te versteiken, ja het zal krachtig meewerken aan de algemeehe handhavir g van alle godsdienstige eu zedelijke begrippen, o. a. drankbestrijding. Nadat door den spreker het doel was ui evngezct, behandelde hij de werking van het Secretariaat. Aan het hoofd staat eene commissie, gevormd uit een geestelijke een advocaat en een werkman. Deze commissie ber oemd een Secretaris, die ten allen tijd.: klaar staat, schriftelijk alle gevraagde inlichtingen te verstrekken aangaande bovengenoemde zaken. Üm cch ter het aanvragen te vergemakkelijken, zal hij op eeo btpialdcn dag zuting houden in die plaatsen, waar aldeelingeu van den Ccniralen Bond zijn gevestigd, en dan kan ieder arbeider of in maatschappelijken zin daarmee gelijk gestelde, mondeling inlich tingen krijgen over al die zaken, welke voor hem moeilijkheden opleveren. De inlichtingen worden dan of dadelijk gegeveu óf althans zoo spoedig mogelijk verstrekt. Voor die vcreenigiugen zelf (en voor alle leden daar van) welke zijn aangesloten bij den Centralen Bond van R. K. Werklieden—vereenigingen zijn de dviezen kosteloos gesteld. Aan het etude zijner belangrijke lezing, drukte hij het vertrouwen uit, dat het Secre.ariaat van den Arbeid ook voor Kaatsheuvel een krachtig middel zal wezen om de R. K. arbeiders beweging te doen bloeien ten bate van de leden. Dan zal er vaa lijk, onder Gods ou— misbaren zegen, groote kracht kunnen uitgaan vau deze nieuwe instelling, Kaatsheu vel ten heil De Voorzitter dankte in hartelijke woorden den spreker, die meer dan een uur gespro ken had, voor zijne leerzame lezing, welke naar hij hoopte, door allen zou begrepen zijn hij verwachtte schoone vruchten van het secretariaat ook voor Kaatsheuvel, en spoorde de leden aan gerust naar de Secre taris van den Arbeid te gaan, wanneer het zaken gold, die moeilijkheden voor hen opleverden Hij behoefde den spreker geen lof toe te zwaaien, want de faam was hem vooruitgesneld. Hij wenscht den Heer van Rijen het besic succes en Gods zegen in zijn socialeu arbeid, en roept hein namens allen een welgemeend „tot weerziens toe." Ten slotte richtte de Eerw. Adviseur nog een kort woordje tot de vergadering, en nadat de Voorzitter gevraagd had, of iemand omtrert het gesprokene nog eenige toelich ting verlangde ot het woord wenschte, sloot hij de vergadering met den groet^ waarmede zc geopend was. Ruitenbreken. Het schijnt voor enkele belhamels een behoefte te zijn geworden, om zoo nu en dan eens hun hart te kunneu ophalen aan bovengenoemde vlegelstreek. Zondagnacht werden de ruiten ingeworpen bij G. O. in den Berkdijk eu bij G. H. en M. L. Daar genoemde personen nooit iemand ast of hinder aandoen, schijnt hier louter taffe baldadigheid de drijfveer te zijn. Mocht het onxs politie gelukken de belhamels naar verdicuiste te straften. Woest rijden. Nog steeds schijnen er fietsers te ziju die de verschillende verplichtingen niet kenuen die zij hebben tegenover het wandelend publiek. Zoo werd jl. Zondag de vrouw van J. K, in den Berkdijk, door zekeren W. A. plat omver gereden. Met een gescheurd kleed en eeuige kneuzingen werd zij opge holpen door de voo biigangers. De fietser zelf in plaats van .ie vrouw te helpen, ver volgde zijn weg zonder nog om te zien. Wel verstandig I Mocht hij door dit ongeval erns wijzer worden. Vlegelachtig. 'terwijl de beide oudjes D. en V. sameu uitwaren, haddeu eukele vlegels het sleutel gat vol houtjes en steentjes gestopt. Toen de vrouwtjes s'avonds thuis kwamen, konden ze hare woning niet biunen. Wel een half uur bleven ze in de koude bezig om te trachten die steentjes te vetwijderen. De buren kwamen er aan te pas, maar ook vruchteloos. Er bleef ten laatste uitts aoders over dan het raam op te schuiven es zoo binnen te kaip«a. Eea rare a&réighiid waar het zalke oude menschen geldt. In drilt. De kinderen van K. en S. kregen samen ruzie. De moeder van K. kom', toeloopen met een pook en slaat het jongetje van S. een gapende wonde in het hoofd. Daarop zij in huis; nog een lievig tumult voor de deur eindelijk d- rus herstelt. Doe nooit iets in drift of overijling. Kegelclub. 1.1. Zondag hield onze kege'club O. B. K. haar prijskegclen. Een 26 tal leden namen er deel aan. Er werd door verschillenden dien avond flink gekegeld. De prijzen, die uitgereikt werden waren mooi, sommigen zelfs prachtig. Na afloop van den wedstrijd werd den leden een maal aangeboden, dat uit ver schillende gerechten bestond. No: lang zal velen dit avondje heugen. Vegelelub In het hotel van den heer C. v. d. Assem werd een vogelclub opge ïebt, onder den naam Kaatsheuvelsche Vogelc'ub". Tot presideut werd gekozen de heer A. v. Roer mond, tot sccr.—penningm, de heer W. v, Boks'el. Moge ze grteieu tn bloeien! Verteld te Vugbt. Een inwoner van Vught vertelt hier vrij en openhartig hoe hij beterschap heeft be komen van een bedroevende huidziekte. In woners van Waalwijk, die een geneesmid del zoeken voor aambeien, prikkelende huid- uitslag of eenige andere huidziekte, zullen het de moeite waard vindeu om van den goeden raad van hun buurman nut te trek ken. De lieer H. v. d. Lindt, woneude te Vught, deelt ons mede Sedert geruiinen tijd ben ik opgeschept geweest met uitwen dige aambeien, ik kan u moeilijk beschrij ven de last en ellende, die ik daardoor had te doorstaan. De jcukitig wn« onuitstaan baar en dikwijls kon ik niet eens stil blij ven zitten, terwijl ze mij ook bij het loo- pen veel last veroorzaakten. Men raadde mij aan Uw Fost-r'* Zalf eens te probee- ren ik ben blij, dat ik hiertoe overging, want ik bekwam een enorme verlichting direct bij toepassing hiervan en na verloop van zes dagen was ik geheel van deze ellendige kwaal verlost, waarvoor ik u mijn hurtelij- ken dank betuig en ik zal steeds gaarne Uw geoeesmidue; recommandeeren. Ik ondergeteckende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heet v. d. Liudt gehad heelt. Wij waarschuwen te- gen namaak en maken koopers erop attent, dat op iedere doosdehandteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijg baar bij de firma W ed. Orie-Dumoulin,Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel it f 1,75 voor één of 110. voor zes doozen. Gruwelijk drama te Heerlen. De correspondent van de Tel. schrijft uit Heerlen Vrijdagavond heelt zich te Heerlen (Limb.) een gruwelijk drama afgespeeld. Drie Duitschers, die naar werk zoch ten, hadden sedert den middag verschei dene cafés bezocht en landden bij het vallen van den avond aan in het hotel >De Gouden Leeuw* hotelhouder de heer Van Mechelen op 't Wilhelminaplein. Op dat oogenblik waren ongeveer een 10-tal Heerlenaren, de waard, zijn vrouw en een dienstbode in 't hotel aanwezig. De kerels bestelden een glas bier en boden daarna ook eentje aan de hen be dienende dienstmeid. Deze zette zich naast het drietal en begon met de su jetten een gesprek. Den waard begon dit alras te vervelen en hij maande 't meisje aan, om zich naar haar bezighe den te begeven. Zoo geschiedde dan ook. De meid bracht de kinderen te bed. Toen zij weer beneden gekomen was en de drie Duitschers nog eenige glazen bier gedronken hadden, noodigde men haar weer uit een glaasje te drinken. Weer kwam de waard tusschenbeide. Toen begonnen de drie personen eenig tumult te veroorzaken. De kastelein verzocht hun zich te ver wijderen. Zij deden dit zonder te be talen, de waard riep hen achterna. Op dit oogenblik was de eerste van het drie tal reeds op straat, de tweede stond op de stoep cn de derde bevond zich bij de deur. Plotseling trok numero 2, n.l. de man die op de stoep stond, een revolver uit den zak en schoot over den schouder heen van zijn makker in de deur 't café in. Denkelijk legde hij aan op de waard en diens vrouw. Een onbeschrijfelijk tumult ontstond toen eensklaps. De woesteling loste 6 schoten, waarna het drietal 't op een loopen zette. De waard die op 't hooren der schoten naar achter gevlucht was, liep daarna aanstonds naar buiten om de politie te waarschu wen. De waardin schonk aan het buf fet juist een glaasje spuitwater in, toen Peters een der café-bezoekers uit Heer len, die voor haar stond, ineen zakte. Daarna zag zij Nelissen, ecm andere ■aan uit Heerle*, ineenzakken. Peters was in 't hart getroffen. De beide slachtoffers zijn gehuwd, Ne lissen is weduwnaar en heeft 4 jeugdige kinderen. Peters is eveneens gehuwd en heeft 3 kinderen. Nader vernemen wij dat een der da ders gearresteerd is. Het moet zekere Fr. Haurzer zijn. Uit Heerlen wordt aan de L. K. gemeld Hedenmiddag was het gerecht alhier, om gerechtelijk onderzoek te doen, in zake de dubbele moord. Eene groote menigte belegerde de marechaussee-ka zerne. Hevig is de verbittering tegen de Duitschers. Hedenmiddag werden weer drie Duitschers gearresteerd, die in Schandalen aan het krakeelen waren. Morgen worden de slachtoffers begra ven. De L. K. verneemt, dat drie Duit schers, die zich te Heerlen uitgelaten hadden, dat, zoo den gearresteerden Hauzer zwaar gestraft werd, en nog meer dooden in Heerlen zouden blijven, over de grenzen zijn gezet- Van één hunner, een gehuwde, is de vrouw voor 't oogenblik nog te Heerlen. De geniale bandiet. De geniale bandiet heeft thans een omstandig verhaal gegeven van de wijze waarop hij zijn meesterstuk voorbereidde en uitvoerde. Den dag te voren was hij naar Nauen geweest, waar hij gelegen heid had om officiersstudiën* te maken, want daar waren 50 officieren van den generalen staf, die een fabriek bezochten en het gelukte hem daar toegang te krijgen, zoodat hij de officieren nauw keurig in heel hun manier van doen bespiedde. Daarop ging hij naar huis en vroeg naar bed, want morgen zou het de groote dag zijn. Om 3 uur stond hij al op en ging, met de uniformstuk ken in een doos bij zich, naar de Jun- fernheide, waar hij zich als kapitein ver kleedde. Aldus uitgerust ging hij naar het Schlesische station en vertrok met den eersten trein 4,48 naar Köpenick. Eenige werklieden daar op straat riepen hem spottende opmerkingen na,' wat hem hinderde, daarom ging hij het eerste het beste koffiehuis binnen. Vervolgens verkende hij de stad en het raadhuis en maakte zijn veldtochtsplan op. Nu terug naar Berlijn. Om zoo min moge lijk officieren te ontmoeten ging hij bij voorkeur door de achterbuurten. In een klein restaurant ontbeet hij en wachtte nu totdat de wachten afgelost zouden worden. Hij ging toen de kant van het schietterrein op en ontmoette weldra zijn mannetjes 12 soldaten met een korpo raal, die hem op het eerste bevel volg den. Het commando liet hij aan den korporaal over en hem gaf hij zijn in structies. Zoodra hij die soldaten, zijn wandelende legitimatiebewijs, achter zich had, trad hij met meer beslistheid op. Hoe de streek werd uitgehaald en goed gelukte is voldoende bekend- Wanneer op het raadhuis iemand hem weerstand had willen bieden, zou hij hem terstond door zijn soldaten hebben doen opslui ten, maar hij was niet voornemens wa pengeweld te gebruiken, wat trouwens door de voorgenomen opsluiting ook niet noodig was geweest. Echter, de opsluiting zelf behoefde niet plaats te hebben, want elk voldeed stipt aan zijn bevelen en niemand dacht aan verzet. De ontvanger deed zelf het geld voor hem in een zakje en verzegelde dit. Aan het station Köpenick nam de kapitein een kaartje naar Berlijn—Friedrichstrasse maar hij stapte reeds te Kiets Rummels- burg uit en ging te voet naar de War- schauerbrug. Van daar ging hij met de viaductspoor naar de Möckernstrasse, waar hij een paar bottines kocht. Ver volgens met een rijtuig naar 't kleeding- magazijn om zich een burgerpak aan te schaffen. Met 't zelfde rijtuig reed hij naar het Mittenwalder station en van daar per tram naar Rixdorf, waar hij zich in de wachtkamer van het station weer in een burger veranderde. Over het Tempelhoferveld keerde hij te voet naar Berlijn terug en onderweg ontdeed hij zich op verschillende plaatsen van zijn uniform. 'Zaterdagmiddag is Voigt naar de pre ventieve gevangenis in Moabit overge bracht. Hij kan van 5 tot 15 jaar krijgen. Waterdoorbraak in een mijn. Donderdngnamiddag 5 uur brak op de mijn „Laura en Vereeniging" te fiygeUho- ven (Limburg) plotseling het water uit in de machinekamer van schacht I (Wilhelmina.) De mijnwerkers, die onder den grond bezig waren, moesten het werk staken. Het water bad Vrijdag een hoogte be reikt van 40 meter en was gestegen tot aan de „Wettersohl." Met drie pompen wordt er gewerkt, die elke minuut li M8. water naar boven brengen. Teven» is men druk bezig met het halen van klei uit de Brunsummerheide, «elke in zakken naar beneden woidt gestort. Over deze laag kleigrond zullen verschillende wagons cement worden uitgestort, om het opborrelen van het water tegeu te ga-u. Deze onverwachte doorbraak van bet wa ter is des te noodlottiger. wijl met 1 Nov. a s. vele nieuwe mijnwerkers zouden komen en met I J&u. beide schachten in volle werking zouden worden gesteld. Dit is reed* de tweede waterdoorbraak in deze mijn sedert het vorig jaar. Volgens een bericht van Zaterdag was de toestand zeer verergerd. De miju is herlemaal ondergeloopen. De exploitatie ondervindt daardoor an derhalf j«»r vertraging. Dc schade is onherekenbaar. Aardbevingen. Donderdagavond 7'/s uur en Vrijdag morgen trgen 6 uur werd te Ejgelshoven (Limburg) een kleine aardbeving waargeno men van slechts eenige seconden. Vreeselijkc spoorwegramp. Talrijke slachtoffers. Drie rijtuigen, deel uitmakende van een electnschen trein van den Pennsylniacken spoorweg viel gistei-avoud van ten brug te Pleösant-ville in New Jersey. Vier -cn-veertig verdronken personen zijn opgevischt. Te middernacht geloofde men, dat nog '25 a 50 personen in het water lagen. in 't vroege vuoijiar zijne kamers of tuinen wil verfraaien, voorziet zich no reeds van alsmede prachtig bloeiende CiclameD, Chry santhemums, en wondermooie bloemen, Cactus, Dalias. Bloembinderij. Aanbevelend, Militnrie Volksoefeningcn Het examen in de, militaire volksoefenin- geu, uitgeschreven door bet N G. V., zal in ons gewest plaats hebben te Maastricht, Roermond, Veulo, Nijmegen, Cult-mborg en Tilburg. Aar» dit exvmen kunnen deelnemen alle jongfcl ede n die den ouderdom hebben van 1620 jaar, lid of geen lid van het N.G.V. Zij, die wenschen deel te nemen moeten zich vóór 80 October a. s. aanmelden te Maastricht bij den heer W. II. Nijsten, leeraar in de gymnastiek aldaar te Roer mond bij den heer H. D. v. d. .Maas; te Venlo bij ondergeteekende te Nijmegen bij den heer Joh. F. van Raaij, v Rozendaal- straat 6; te Cu'einborg bij den heer J. B. v. d. Ham, Zandvtr. No. 105 rn te Tilburg bij den heer Jos. Vorstenbosch, leeraar in de gymnastiek aldaar. De plaat- (n.l. de zaal) waar 'i ex»me». zal afgenomen worden, het uur en den da tum waarop, zal u nog per circulaire ver meld w >rd*u. Zij die aan bovengenoemd txameu vol doen ontvangen van bet N. G. V, een di ploma en dasspeldje. Gaarne zou het gewestelijk bestuur zien, dat de verschillende vereenigingen dit zoo veel als mogelijk in en om hun woonplaats bekend maken, en vooral de jongelieden van hunne vereeniging tot deelname aan sporen. Hopende op uw aller medewerking, na turoergroeten A. STEYNS, Secret, van het Z.-G. Voetbal. Zondag 21 October. W. V. speelde Zondag een friendly-game tegen Firmitas uit Tilburg. Rust 2 -2. Einde 42 in 't voordeel van Firmitas. Olytnpia Vlijmen speelde een friendly- ga.ne tegen Constautia 's-Bosch. Einde 3— -8. BESOIJEN, 30 Oct. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,37 de laagste f 1.23 De pr. der eieren was 6 h 7 cent. GORINCHEM, 20 Oct. De aanvoer van granen was heden gering men gewonen handel. ttiaiarwe 8. - a 8.20 roodedito 1 7,40 a 7 50 witte dito I 7 60 a 7 70 nil. rogge '5,25 a 5.30 Buitenl dito 5.10 a 5,20 ge ra t 4.75a 4,85 haver 3,65 a 3,75 daiveuboouen i 7,60 a 7 70 lauwe erwten 0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 372 runderen 14 nuchtere kalveren, 3 vette varkens en 802 biggen. Ie qual. halfkoeien <200 a 310 Kalfvaarzen t150 a 220 Melkkoeien 1180 220 11/, jarige ossen flOO a 130 Guiste vaarzen 110 140 Pinken 60 k 90 Groskalverer. f 25 50 Nuchtere kal»-. 12 i 20 Aangevoerd 3 vette varkens van 22 ii 24 ct per half kilo, 802 biggen van 1 7,— 12 per stuk. Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen fa en lammeren f afner stuk Kieren 1 1 85 a 2.— per 26 stuks. Boter 75 80 ct. per k»lo. ROTTERDAM, 29 Oct. Tarwe per heet., 8.25 a 9.50, Per 100 K.G. f8. a 9.50 naar kwaliteit. Rogge was van f 5.50 tot C.40 Gerst. Winter per 100 kilo f8.f S.50 Zomer per 100 kilo f8.— a f8.50 eu Chevalier per 100 kilof 8.ft f 8.80. Haver per 100 k.f 7-— a 7.50 Witte Boonen, van 15.tot 16.25. Bruine boonen van 8. tot f 10. Blauwe Erwten naar kook en kwaliteit erkoebt van f9 tot 9.50 en vertrouwde kook daarboven Koolzaad f 17.50 it t 18.25. ROTTERDAM 30 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 32 paarden, 0 veulen. 1 ezel, 2113 magere en 650 vette ruuderen 218 vette 135 nuchtere en 316 graskalveren,schapen ol lammeren varkens 297 biggen, 4 bokken of geiten. Koeien en ossen 26 tot 39 cent, stieren 25 a 33 kalveren 38 A 51 c. per '/j kilo. nn Melkkoeien f 125 u 275, knlfkoeien 1160 a f 32o stieren i 90 a 185, pinken 50 i150 graskalveren f 85 a 95 vaarzen f65 a 1,95 alles mager vee; biggen f 8.50 a 14,— paarden t 60 a 140. Nuchtere kalveren fok- 16.a 22.slacht- f8-- k 12 Op de botermarkt werden aangevoerd 51/8 en 32/16 vn. en 272 stukkm a kilo. Prijs le. qual ,62 2e qual. f 59, 3e qual. f56 Per kilo 75 a 80 ct. De schadelijke gevolgen van het drankmisbruik, een leerboek voor de hoogste klasse der lagere school, her- halings-onderwijs of drankbestrijdersver- eenigingen, doorj M.HERMANS f 0.25. Bij grooter aantal aanzienlijk rabat. De Sociale Vraag of de encyclieken van Z- H. Leo XIII over het arbeiders vraagstuk en de christelijke democratie, door Chr. Boomaars, C. Ss. R. Prijs i O.15. Bij groot aantal aanzienlijk rabat. Atlas voor Nederland, door J. ten Have, om na te teekenen. f 0.15. Van eigen bodem, leesboek voor de jeugd. f 0.40. m*m m9m Specialiteit in het repareeren van MECANICIEN, Bij de Markt. Waalwijk. bevelen zich beleefd aan tot het leveren vau lichte en zware Steeds in voorraad eu in bewerking Verder bevelen wij ons beleefd aan voo: alle REPARATIE aan Machines voot schoenfabrieken drijfwerken, enz. waard is een blanke, zachte huid, een jeugdig fris&ch* rose teint, zonder zomersproeten.puistj es vet wormpjes enz. U krijgt da.' door het gebruik van van BBRCIANN Co., Radebeul. fabriek merk „Stokpaardjes. p. St. 50 ets bijANTOON TIELEN.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6