Anthraciet iniiii I1, (liiBMÏiity Verzamelt gébruikte Postzegels Bureau Bethelem Wie Gemeenteraadsvefgadering, Levert puike BROODSOORTEN, ANTOON TM, WAALWIJK, Waalwijk, Baaidwijk en Besoijen, Haafiemmei Bloembollen, LANDBOUW. Advertentiën. B. Bchrijner en Zonen, Tarwebrood. TH. WEIJNEN Arts, Voorradig A. C. Trommels, Vuehterstraat H 11 'S-HERTOGENBOSCH. Vaals (Limburg.) Aatoon Tielsa, Waalwijk. NIC. VAN DONGEN, P. C. A. R00THAERT, Reclame. Sport. Letteren en Kunst. B. Schrijner en Zonen. Boekhandel Consultatie uitsluitend voor Huidziekten. Eene lading puike Adresboek Prijs f 0.60. Verschillende geneesmiddelen hadden haar niets geholpen. Ka mei planten in den Winter. Eenige Stoombioodbakkerij van de Langstraat Baardwijk—Waalwijk. 1876—1906. ST. JANSSINGEL 104a, 's-BOSCH. in verschillende afmetingen. AANBEVELEND, WAALWIJK. Interc. Telefoon 176. fabriek van Heelkundige Instrumenten, Orthopaedische apparaten, Kunstledematen, Breukbanden en Lijfgordels, Artikelen voor Ziekenverpleging, MAGAZIJN van Brillen, Lorgnetten, Barometers Tooneel— en Verrekijkers, Messen en Scharen, Machinale Slijp-, Polijst en Vernikkel-inrichting, van alle Landen zelfs de meesi gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongeliedei tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. van Uitgever BLOEMIST W A ALW IJK. TILBQKG Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie' Ballen, Laken, Queuën enz, Thompsoms critiek op de gruwelen en schan dalen daar gepleegd in liaam van nel gepa tenteerde Van Hrutastelsel. Spreker hoopte, dat God nooit aan Nederland zal wreken het onschuldig bloed, dat daar vergoten wordt. H. M. in de Hofstad. Het koninklijk paar is Dinsdag in ons land teruggekomen en gisteren bracht de koningin een bezoek aan Amsterdam, om de Bilderdijk- tentoonstelling te bezich tigen en d« NachtWhchtzaal in 't Rijksmu seum. De Franscle vrouwen maken veel gebruik van de Pink Pillendie haar goeddoen. Lees het. onderstaande voorkomend in een der laat ste nomtners van het Journal van Parijs. De Pluk Pillen hebben haar genezen. Mej. Jeanne dismay, dain°skleedermaak- 8ter te. Lyort, 4 rue Mercière, dankt lure genezing tan d* Pink Pillen Zij hebben haar genezen hoewel zij aan hare genezing wanhoopte. De talrijke geneesmiddelen die zij gebruikt bad waren onmachtig gebleven en hadden geen schijn van verbetering te weeg bracht. Mej. Joanne Uharnay Cl. E Bron. //Gedurende (wee jaren, schrijft zij, leed ik. Mijn kwaal was begouneu met eene toenemende zwakte, gepaard gaande met hoofdpijn en maagpijn. Ik at bijua niet meer, en hel weiuige voedsel, ofschoon van lich- ten auil, dat ik nam verleerde moeilijk. Na mijne maaltijden had ik scheuten in de maag. Des nachts sliep ik weinig, en over dag ward ik geplaagd door aanhoudende scheele hoofdpijnen, Ook heb ik van tijd tot tijd zenuwpijnen gehad. Ik heb vele geneesmid delen ingenomen, maar die hebben mijn ge zondheidstoestand niet verbeterd. Eerst ben ik begonnen mij beter te gevoelen toen ik do Pink Pillen gebruikte. Dezen hebben al mijn kwalen doen verdwijnen, en sedert, ik de behandeling er mee gevolgd heb, is mijne gezondheid volkomen hersteld.H Alle jongen vrouwen of die van gevor derden leeftijd zullen zich welbevinden bij hel gebruik der Puik Pillen. De Pink Pil len schijnen in het bijzonder in het leven geroepen te zijn voor de vrouwen door de geëigeudheid lurer werking om do zwakhe den van het vrouwelijk gestel Ie bestrijden. Zij geven bloed, eu de vrouwen hebbeu over 't algemeen zwak bloed en" zijn het voorwerp van veel bloedverlies en bloedin gen. De Pink Pillen geveu haar eetlust, te: wijl niets zoo grillig is als de eetlust der vrouwen. Do ininsto ongesteldheid doet da delijk haar invloed op den eetlust der viou wen gevoelen. Dan voeden zij zich onre gelmatig en de ongesteldheid verergert. De Pink Pillen bevordert n de spijsvertering, en de maag der vrouw weigert heel dikwijls het voedsel te verteren. Zij verkwikken bet ze nuwstelsel, en het zenuwstelsel der vrouw is overgevoelig en raakt daardoor gemakke lijk vau streek. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, ai- gemeeue zwakte, maagkwalen, rheumatiek, Zeuu«zwakte, onregelmatigheden. Prijs f 1.75 de doos, f9,— per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending postwissel. De winter is de rusttijd voor de planten, daarom mogen ze in deze periode niet door toediening van meststoffen tot groei worden aangezet, of te rijkelijk worden begoten, of op een te warme plaats staan ook de tro pische gewassen groeien iu dezen tijd weiuig. Men make er zich dus niet bezorgd over, als zijn Palm, Ficus, Azalza enz. in de wintermaanden, niet vooruit komen/ dit is alleszins natuurlijk. Zorg in den winter ook voor frissche, d. w. z. zuivere lucht, voor een gematigde temperatuur, voor reiuheid en voor licht. Bij het vrrverscben der lucht were men de tocht, sommige planten zijn hiervoor zeer gevoelig en laten daardoor de bladeren val- le". Bij het openen van raam of deur eeu schermpje voor de planten te plaatsen, of nog beter de frissche lucht niet rechtstreeks, doch üowr een neveuvertrek binnen te laten, is aan te bevelen. Ook het verwarnreu der lucht door in een naastliggend rertrek te stoken, is goed, wanneer het althans hierdoor mogelijk is de plantenkamer voldoende waros te krijgert. Men loopt dan geen gevaar, dat de planten hr.t te warm krijgen, of te dicht bij de kachel staan ze komen dan tot e?n onge- wensebten groei, krijgen lange slappe scheu ten, putten zich uit in vorming van blade ren, waarvan dikwijls in 't voorjaar, onder inwerking van zonlicht cn frissche lucht, niets overblijft. Een niet al te sterke afkoe ling in den nacht kan geen kwaad, deze hei ft ook in de tropen plaats. Wasch de planten, wrlkc uiet-behaard ziju minstens elke weck af met een spons en lauw zeepwater, de behaarde behandelt men met een plumeau. Waak niet alleen tegen stof en onzuivere lucht maar ook tegcu rook, gas eu andere slechte dampen. Zou mogelijk, plna's dsn uw planten voor het venster op een z.g. plantentrapje, de groolere onder, de kleinere boren, met behoorlijke tusschen- ruimte Voor Veehouder» cn Veeverzekeringen J ZEER BELANGRIJK. Voor veehouders hebben wij een zeer belangrijk bericht. Eigenlijk zijn het twee inededeelingen. De eerste betreft een gentes- mtuhode voor de zoozeer gevreesde kalfziekte die jaarlijks onze stallen teistert en die jaarlijks zeer vele slnch'offers maakt, ondanks alle voorzorgsmaatregelen. Wij raden daarom iedercu veelmudtr aan, zich een Lucht filter aan te schaffen. Met dit instrument kan men de ziekte volgens een z-er gemakkelijke methode genezen. Proefondervindelijk is ge bleken, dat het middel zoo goed als onfeil baar is. Een Luchl filter kan men bekomen bij de firma Lamers en Indemans te 't Bosch en kost met een gebruiksaanwijzing f5. en f3.— Dezelfde firma levert ook Maagsonder, welk apparaat eveneens met succes wordt langewend bij wiudpeus of trommelzucht, Wr-lkp ziekte, :oo»is iedere veehouder weet, /.eergevaarlijk is en waarbij oumidde.lijke hulp een dringend fereisciite is. De toepas sing van maagsonder geeft onmiddeiijk ver lichting en wendt het gevaar «f. De prijs hiervoor is l 2,25 met gebruiks aanwijzing. Men schatte zich deze toestelle- tjes aan vóór het te laat is, want de kosten zijc te klein in vergelijking met de vooi- deeleu, die men er van hebben kan. Een paar rake passages uit het voorwoord van het otficieele programma der militaire gymnastiek- en sportfeesten die ons dezer dagen in het Turnblad onder oogenkwamen „Het lichaam is de tempel van de zielen de eerbied voor die ziel eischt van ons, dat we eerbied hebben voor haar tempel. Dus niet, omdat het lichaam ons hoogste goed is, maar wel, omdat ons hoogste gord wordt gedragen in dat lichaam, rust op ons den plicht, dat lichaam te verzorgen. Daar aan ontbreekt helaas veel; vele tempels zijn bouwvallig of meer gewoon gezegd er is heel veel ongezondheid met een schijn van gezondheid, tot schade van onze arbeidskracht, van het gelnk in onze gezinnen en van ons streven tiaar hooger terwijl onze weerkracht zwak blijtt en 't gevaar groot is, dat we daardoor niet rustig zullen kunnen blijven arbeiden aan de werken des vrtdes." „Wij zelf kunnen het in't algemeen niet helpen, dat we niet kerngezoud zijn, wij waren vroeger niet «ijzer en ons voorgeslacht had niet het goede inzicht in de waarde van een kerngezond lichiam. We kunnen ons echter veel verbeteren eu vooral kunnen en moeten wij zorgen, dat onze kinderen meer weerstandsvermogen krijgen eu 'n goed inzicht in de groute bcteekenis va» een kerngezond licluam. Neen voorzeker, het vleeschelijke lichaam is niet het voornaamste van ons wezen ziel, hart, geest en verstand bepalen in de eerste plaats onze waarde als mensch, maar juist deze lioogere zaken worden op allerlei wijzen benadeeld door liet onvoldoeud ontwikkelde lichaam. Wij ontvingen no. 126 van de Gele Boek jes, over De Toestand in Srankrijk* vau G. Bruna. Verder wordt hierin medegedeeld dat met 1 Januari de St Willebrordusver- ecniging wordt gereo.gauiseerd en dat voor taan om de twee maanden eene brochure zal verschijnen op beter papier, met steviger omslag en vau minstens 64 bladzijdeu. De prijs blijft 60 cent per jaar. Nog ontvingen wij Verslag van het Rijkslandbouwproefstation te Goes over 1905, 't welk een rapport geeft van de vele werk zaamheden, adviezen, onderzoekingen, publi cation enz. van deze nuttige en steeds meer en meer gewaardeerde instelling. BAARDWIJK. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 8 November 1906, des avonds ten 6 nur. Voorzitter den WelEd* achtb. heer J. A J. van üeijst. Te ruim 6.15 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren Loeff, van Bijneu, Pulles, Schonis eu Klerkx afwezig de heer Schrijner. Hierna leest de Voorzitter de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Naar nauleiding van een verzoek van den heer Schouis om een onderzoek in te stellen naar een bestraffing van een jongen, gedaan door den jongsten onderwijzer, in de vorige vergadering, zegt de voorzitter dat door de schoolcommissie een onderzoek is ingssteld, doch dat gebleken is dat de zaak ssbromelyk is •verdreve», dat ket lang aiet zee was als is gezegd. L)e heer Schouis. Ik dacht wel dat de zaak overdreven zou zijn. De Voorzitter. Dan is er aan de orde 1. lugekomeu Stukken, Er is ingekomen een schrijven van Ged. Staten d.d. 25 October, houdende goedkeuring raadsbesluit vau 18 October om ai' en over te schrijven van de begrooting voor het dienstjaar 1906. Voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter. Nog is een schrijven inge komen van den minister vau Financiën, liet schrijven is echter aan Burgemeester en Wet houders gericht, maar omdat het de financiën betreft, zal ik bet den raad maar mededeelen Het schrijven is gekomeu, naar aanleiding van eon door ons gedaan verzoek aan den minister om bij de belasting vaD de 8ste in de 7de klasse te worden gebracht. Besoijen is in de zevoude eu Waalwijk in de zesde klas. Nu is de verhouding of men in Waalwijk of in Baardwijk woont nogal groot. Wie in VVaalwijk in een woning van 1 1 25 per week woont is nog vrij van belasting en als man hier in Baardwijk 80 cent verwoont wordt men reeds aaugeelageu. Dat gaat nogal veel schelen. Ik had van den inspecteur reeds vernomen, dat het niet zou gelukken; bij onderzoek is gebleken, dat Baardwijk werkelijk in de achtste klasse thuis behoort. Hierna leeBt de Voorzitter het schrijven van den minister voor, waaruit blijkt, lat voor hands nog geen termen bestaan om de gemeente in een andere klas te brengen. 2. Schrijven van Gedep. Staten om de jaar wedden van Burgemeester en Secretaris tu verhoogen eu te brengen respectievelijk op f500 en f700. De Voorzitter. Ja. zelf' zal ik hier niet veel van zeggen omdat het mij persoonlijk aangaat. Zooals de heeron uit de courant vernomen hebben, is reeds jireu geleden deze regeling aanhangig gemaakt en nu wordt door Ged. Staten een voorstel gedaan. Deze moeten echter eerst den raad hooreu. De heer Loeff. Ik zou deze zaak eenvoudig over laten aan Ged. Staten. Men kan er toch niets aan doen. De heer van Bijneu. Als de gemeente maar wat rijker was, dan was het goed. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van den heer Loeff aangenomen. 3. Benoeming van een stembureau voor 1907. De Voorzitter. Er is een rooster bij gehouden hoewel de wet vereischt dat de benoemiug toch b.j stemming geschiedt. Ditmaal zou ik echter niet geheel volgens het rooster werken daar het dan zou kunnen gebeuren dat men zitting hield voor z'n eigen verkiezing eu dat is m i. minder prettig. Het is beter ale men zelf daar niet bijzit Er is wel niets tegen, maar ik voor mij zou het liever niet doen. De heer Schonis. Er is niets tegen om het zoo te doen. De heer Pnlles. Ik ben er zelfs sterk voor om het aldus te doen, Na stemmingen worden benoemd als leden voor het stembureau de heeren Loeff eu van Bijnen, als plaatsvervangers de heeren Schonis eu Pulles. Als 4de lid de heer Schrijner eu als plaatsvervangend vierde lid de heer Klerkx. 4. Benoeming van een regent voor het oi.de mannenhuis. De Voorzitter zooals de heeron weten zijn we met drieën, Mijnheer pastoor, de ontvanger en mijn persoontje. Nu treedt onderge- teekende 1 Januari 1907 periodiek af. Bij stemming wordt de burgemeester met algemeene stemmen herbenoemd. Een stem was blanco. 5. Vernieuwing van de instructie voor den ontvanger. De Voorzitter. In de vergadering van bet Dagelijksch Bestuur is de wenschelijkheid be sproken, dat de gemeente-ontvanger zich alle weken een halve dag op het Raadhuis moest beschikbaar stellen voor het outvaugeu eu uitgeven der gelden b.v. van 9— 12 uur. Bij die bespreking had ik niet zoo spoedig de instructie bij de hand, doch uu heb ik deze gevonden. Zij dateert van 28 Januari 1871, dus is al 35 jaar oud, Do§e instructie bevat reeds de bepaling dat de ontvanger verplicht is op verlangen van B eu W. zich een halve dag beschikbaar te stellen. Het is m.i. nu niet noodig een nieuwe instructie vsst te stellen want deze ziet er nog heel goed uit, ik zou niet weten wat er aan veranderd moet worden. Verder zullen wij den ontvanger een afschrift van de instructie geven en bet publiek bekend maken dat voortaan, zegt Maandagmorgen, gelegenheid is om te betalen enz. De heer Loeff. Laat het op de aanslag biljetten drukken, dan weten de meuschen het ineens. De Voorzitter. Ja, dat kunnen wij doen. Verlangt iemand hierover het woord? De heer Klerkx. Het is zoo voor de menichen en voor de ontvanger veel geregelder. De heer Schonis. Is hij buiten dieu tijd niet meer verplicht de meuschen te helpen. De Voorzitter. Verplicht niet, maar in do instructie staat dat bij het publiek zooveel mogelijk behulpzaam moet ziju. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. De Voorzitter. Verlangt nog iemand het woord?.... Niemand?..,. Dan sluit ik deze openbare vergadering. DRUNEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 6 November 1906, des avonds ten 6 uur. Voorzitter de WelEd- Achtb. heer C. van Huiten. Te 6.15 uur opent de Voorzitter de verga dering aanwezig de heeren vau der Geld, van Spijk, Brok, Willemseu, van Haldereu, van Dal en van Son. AAN DE ORDE 1. lugekomeu stukken, waai ouder regeling jaarwedde Burgemeester eu Secretaris. 2. Bespreking herhalingaonderwijs Wolfs- hoek. 3. Benoeming regeerend en toeziend arm- meester. De Voorzitter verzoekt den secretaris de notulen van de vorige vergadering te willen voorlezen. Na voorlezing worden deze onveranderd goedgekeurd eu vastgesteld. De Voorzitter. Er is eeu verzoekschrift iu- gekomeu vau Knippels. Deze verzoekt den raad hem vermiuderiug vau pacht toe te staan omdat het gewr.8 zeer schraal is geweest. B. eu W. hebben gemeerd den raad te moeten voor stellen afwijzeud te beschikken, daar het toch eene publieke verpachting is geweest, en dan zonder afdoende redenen vermindering vau pacht te verleenen gaat toch niet. De heer van Sou. Klerkx heeft nog een slechter gewas gehad, die kon dan ook wel kamen. De heer Brok. Als je hierop zou iugaan komen er ieder jaar. De Voorzitter Verlangt niemand het woord meer? Zijn alle heeren 't dan eeus niet het Dagelijksch Bestuur om afwijzend te beschikken? Bij rondvraag der ledou blijkt, dat alle leden tegen inwilliging vau het verzoek ziju. 2. Schrijven vau Ged, Staten, betreffende eene nieuwe regeliug der jaarwedden vau den Burgemeester en den Secretaris. D« Voorzitter leest het schrijven voor. Hieruit blijkt dat Ged. Staten de jaarwedden willen brengen respectievelijk op f6U0 eu f'800. De Voorzitter reeds lang gdledeu heeft de Raad aan Ged. Staten advies moeten geven omtrent het verhoogen vau de salarissen van burgemeester en secretaris. üp verzoek vau deu Voorzitter wordt door den secretaris het toen door den raad besloteue voorgelezeu. De Voorzitter. Nu weten de heeren hst en laat ik de verdere behandeling hiervan aan den Itaad over. De heer van Dal. Moduukt, we moesten het maar aanhouden tol oen volgende verga dering, dan kunnen wij er nog eeus over nadenken, 't Valt nu zoo onverwachts. De Voorzitter. Mag ik den heer ran Dal opmerken, dat Ged. Staten voor 20 November antwoord terug verwachten. De heer van Dal. Al wordt dat antwoord nu een acht dagen later gegevsn, dan zal dat zeker toch nog zoo erg niet zijn. Ze zullen het dan toch nog wel willen. De heer van der Geld. Ik gevoel veel voor het voorstel van den heer van Dalwij kunnen er dan nog eens over nadenken. De heer vau Dal. Wij zijn nu zoo onvoor bereid niet waar. De heer Willemseu. VolgenB de notulen zou ik hebbeu gezegd, dat de salarissen wel ver hoogd m chten worden. D<; heer van Dal. Ze gaan er grof aan staan 300 eu 250 gulden, 't is een schadepost je voor de gemeente. Het Rijk had roijaler moeten ziju ou zeggen, ik geef er de helft iu bij want door zijn toedoen is er zooveel werk gekomeu. De Voorzitter. Hoe deuken de heeren er over De heer Willemseu. Het voorstel van Van Dal hierna in omvraag gebracht wordt met algemeene stemmsu aangenomen. De Voorzitter. Zooals de heeren zich wel zullen herinneren, is er eene kleine verbetering gebracht aan de telefoon. De post hiervoor is overschreden ou nu vragen B eu W. aan den raad om af eu over te schrijven Wordt goedgekeurd. 2. Bespreking herhalings onderwijs Wolfs- hoek. De Voorzitter. Vau het hoofd der school is een verzoekschrift ingekomen om ook daar herhalings-onderwijs te geven 20 jougenB hebbeu zich hiervoor reeds opgegeven en ver wacht wordt dat nog meerdere zich zullen op- g ven Zooals ge begrijpt is het voor de jongens van de Wolfehoek een groot bezwaar om eiken avond hier naar do school te komen door weer en wind. Ook is dit minder wen Bchelijk met het oog op de baldadigheid. Door het Dagelijksch bestuur is bepaald, dat wanneer er maar een bepaald aantal leerlingen meer overblijven dat deze dan hier aan de school het herhalings onderwijs moeteu volgen. De lieer van Dal. Het dagelijksch bestuur heeft besloten, dat wanneer minder dan acht leerlingen overblijven, deze dan de lessen hier aan de school moeteu volgen Doch zijn er 8 en meer, dan wordt aan de school iu de Wolfs- h<iek ook les gegeven l)e gemeente koet het alleen maar vuur eu licht. De kosteu worden door het Rrjk vergoed. De Voorzitter. Er hebben zich nu reeds 21 leerlingen aangi meld Met algemeene stemmen wordt hierna be sloten dat ook aan de school iu de Wolfshoek herhnling80i:derwijs zal worden gegeven. 3. Benoeming regeerend en toeziend arm- meester. De Voorzitter. Willen wij dat nu ook maar aanhouden tot eeu volgende vergadering. Als deze benoeming maar voor nieuwjaar is gedaan. Besloten wordt ook dit punt iu een volgende vergadering te behandelen. (Vervolg in het volgend nummer.) Speciaal het van ouds beroemde Dagelijks meermalen versch verkrijgbaar. Niet zelden door H.H. Geneeskundigen aanbevolen wegens zijne lichte verteerbaar heid en hooge voedingswaarde. Prima grondstoffen. Geheel machinaal. Uiterst zindelijke, bereiding (Systeem Küpper.) Beleefd aanbevelend, De schadelijke gevolgen van het drankmisbruik, een leerboek voor de hoogste klasse der lagere school, her halings-onderwijs of drankbestrijdersver- eenigingen, doorj M.HERMANS f0.25. Bij grooter aantal aanzienlijk rabat. De Sociale Vraag of de encyclieken van Z H. Leo XIII over het arbeiders vraagstuk en de christelijke democratie, door Chr. Boomaars, C. Ss. R. Prijs f 0.15. Bij groot aantal aanzienlijk rabat. Atlas voor Nederland, door I. TEN Have, om na te teekenen. f 0.15. Van eigen bodem, leesboek voor de jeugd. f 0.40. Spreekuur 12J/j2 uur. Behandeling en onderzoek met X-strale» dagelijks behalve 's Zondags Uitgebreide keuze Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich" tot het Men zal daarin vinden eerst de namen Alphabetisch, daarna naar de ambten, bedrijven en beroepen gerangschikt, alle commissies, vereenigingen met besturen, openbare ambten, personen, enz. enz., zoodat het iedereen van groot nut kan en zal zijn. Onmisbaar voor Iedereen. Men bestelle zoo spoedig mogelijk. Verschijnt begin 1907. iu 't vroege voorjaar zijne kamers of tuinen wil verfraaien, voorziet- zich nu reeds van alsmede prachtig bloeiende Ciclamen, Chrj- santhemums, en wondermooie bloemen, Cactus, Dalias. Bloemhindcrij. Aanbevelend, Reparatiën en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraag teek&ningen en prijsopgaaf.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6