COMPAGNON SIGAREN Tabak, Sigaren en Tabakspijpen Adveiteert in dit m LET OP! Wie Advertentiën. j Notaris Canters Dankbetuiging. eene Dienstbode AVONDKANTOOR. Handeldrijvenden en Landbouwers. Aanbesteding. Notaris RANT St. Nicolaas. JOS. WILMONT, Notaris VAN HAM J. WISSELING, Notaris VAN HAM Haaflemmer Bloembollen, NIG. VAN DONGEN. Kleine Advertentiën. aanbesteden publiek verkoopen ONDER BAARDWIJK: Huis, Erf en Tuin, Sectie E. Nos. 477 en 499, groot te samen 0.05.80 H. A. toebehoorende aan Mej. Wed. G. F. van Ba vel, te Baardwijk en kinderen. verkoopen VERKOOPEN: verkoopen verkoopen 6 weken dikke armen en dikke beenen. 1 Gevraagd te HEUSDEN, tegen Febr, of eerder als meid alleen P. G- Goede ge tuigen vereischt. Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij Iemand, zijne avonduren dispo nibel hebbende, zag deze gaarne aangevuld met schrijfwerk op ten kantoor of aan huis. Te Nijmegen woidt op eene flinke Drukkerij met eekblad een R. K. gevraagd die wil reizen en min stens in bezit is van een kapitaal van f8000 waarvan voorloopig slechts de helft behoeft gestort te worden. De Coöperatieve Vereeniging Sociëteit tot bevordering van Han del en Industrie, gevestigd te Rotterdam, Wijnstraat 106, kan tooruren van 10—3 uur,verstrekt aan hare Leden bedrijfskapitaal op billijke voorwaarden en lage rente. Nieuwe leden en Coüp. Vereenigingen uit den midden stand kunnen zich aansluiten. Het bouwen van een woon huis met schoenenfabriek aldaar. Het beste en goedkoopste adres voor in alle soorten en prijzen. vindt men bij Prima merken billijke prijzen zeer geschikt voor CADEAU. Het op 8 November jl. geveilde onroerend goed Huis met Looierij Tuin en Boomgaard te Kaats heuvel, ingezet en verhoogd tot f 1850. Hunne Boerderij in Joachims- moer onder Loonopzand, ingezet en verhoogd als volgt 35 ct., 75 ct, f 1.20 en f2 50. »»Wat moet ik dan doen Proces voe- »ren goed geld naar kwaad geld gooien »Ik zal er wel toe moeten besluiten. »Maar hoe lang kan het duren Welnu, aan deze ongezonde toestan den, aan die bescherming van den on eerlijken niet-koopman tegenover den geplaagden winkelier is sedert 1 Septem ber 1896 een einde gemaakt. De nieuwe wet op het faillissement maakt geen on derscheid meer tusschen koopman en niet-koopman. Ook de herziening eener andere wet draagt tot verbetering bij tot de wet, of liever het wetboek waarin de burgerlijke rechtsvordering geregeld is. Dat burger lijk* wil hier niet zeggen, dat de koop lieden een ander wetboek hebben, maar staat slechts in tegenstelling tot de straf vordering. Ook dat wetboek was te stellen onder de levensvoorwaarden voor de schim melplant der maatschappij, welke den naam credietmisbruik draagt. Wij hebben het reeds boven gehoord. Twee hoofdgrieven hebben wij den on- gelukkigen winkelier in den mond ge legd tegen het proces voeren. »Het kost geld.< Ondertusschen ^daaraan is niet véél te doen en ieder moet voor de handhaving van zijn recht wat over heb ben. Erger is de lange duur der proces sen. Hierin nu heeft de jongste herzie ning wel iets verbetering gebracht door het afsnijden van vele chicane-middeltjes. In het voorbijgaan zij opgemerkt, dat deze verbetering der wet, der balie tot eer strekt. Niet slechts hebben twee harer leden de heeren Mrs. Hartogh en Pijn appel de eene als ontwerper, de an dere als krachtige verdediger de verbe tering bij de kamers doorgedreven, maar het is ook juist de balie, welke Mr. I lartogh den grootsten steun en de krach tigste hulp heeft geschonken. Eindelijk is nog als bevorderingsmiddel van het credietmisbruik te spreken van eene leemte in onze wetgeving. Onze wetgeving laat toe eene teuge- looze vrijheid in het gebruik van firma, en er bestaat geene gelegenheid -oor den rechthebbende, om zich dit recht te verzekeren en hem te vervolgen, die er inbreuk op maakt, zoolang deze maar slim genoeg is buiten het bereik der strafwet te blijven. Hoe deze vrijheid van naamsgebruik, het gilde der flessschentrekkers ten goede komt, behoeft geen betoog, evenmin als tie stelling, dat de invoering van een handelsregister, waarin ieder fatsoenlijke firma de namen van de rechthebbenden er op kan bekend maken, voor de ge zondheid van het credietwezen, eenen in elk opzicht heilzamen invloed zal hebben, Alzoo zal het tot stand komen van een Handelsregister verbetering brengen. Zoo is een betere toekomst in het verschiet. Voor de vele bewijzen van belangstelling, betoond bij het overlijden van onzen ge liefden Vader, Behuwd- en Grootvader, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit ailer naam, A. P. DE BRUIJN. Vryhoeven-Cappel. Brieven letter A aan den Bockhandel L. J. VEERMAN te H-usden. Reeds een Romeinsch dichter van voor bijna. 19 eeuwen heelt de zeer juiste op merking gemaakt, dat niet baten leges sine moribusdat wil in onze taal zeg gen wetten zonder de practijk van het dagelijksche leven. Die practijk zal bij ons, nu zij zóó lang reeds verslapt en bloedarm is ge worden onder den invloed van verkeerde wetten en gebrek aan wettelijke regeling, krachtig gesteund en gevoed moeten worden. Ieder voor zich alleen als in- duvidu, kan echter niets of weinig doen. Maar wanneer allen, die overtuigd zijn, dat het crediet noodzakelijk en vrucht dragend voor den handel is, maar tevens dat het voor de schimmelplant van het credietmisbruik moet beveiligd worden, zich aaneensluiten, dan zal werkelijke ver betering zich niet te lang laten wachten. Het beste adres voor Jalousiën en Rolluiken is bij GERARD VAN DIJK, a. d. Haven Waalwijk. Jalousiën vanaf f 2.75 per M8. Ket binden van alle soorten boe ken, in linüen, leder en prachtban den geschiedt solied, netjes, billijk en spoedig door de Waalwijksche Stoomdrukkerij van Antoon Tielen. WORDT GEVRAAGD. Een bekwaam persoon, die eeuige avonden per week vrij heeft om boek6n bij te honden, of een jougmcusch, dat als boek houder opgeleid wil worden. Brieveu letter A bureau van dit biad. Geviaagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden eene nette dienstbode. Waar zegt de Uitgever. Er wordt gevraagd een 2e Bakkeis- knecht of Leerling zoo spoedig mogelijk bij D. VOS Mz., Bakker, Sprang. Zeer geschikte gelegenheid voor twee kostgangers, met vrije zit- en slaap kamer bij M. WILMONT-Spoor, Waalwijk. Aanbiedingen s.v.p. onder No. 50, Bureau van djt blad. Brieven aai dit bind onder No.lid. Op Woensdag 21 November 1906 des voormiddügs ten 10 uur, zul de Heer C DE VRIES van de Grind le Baardwijk Bestek en teekening liggen ter inzage in het café van J. DE KORT te Baardwijk alwaar bestek en teekening te bekomen is 5 f 1.per -tel. Nadere inlichtingen verstrekt 11. G. MEULKENS, Architect te Waalwijk. te Waalwijk, zal voor zijne principalen ten koffiehuize van J. A. van SCH1JNDEL te Biardwijk bij inzet op Donderdag 22 Nov. 1906, bij toeslag op Donderdag 6 Dec. 1906, telkens 's avonds 7 uur, Stationsstraat, WAALWIJK. Aanbevelend. te Drunen, zal bij inzet op Donderdag 22 Novem ber 1906, ter herberge van P. J. VAN HELVOIRTDE Vaan te Vlijmen en bn toeslag op Donderdag 6 December 1906, ter herberge van de Wed. W. VAN FALIER te Vlijmen, telkens nam. 3 uur. ten verzoeke zijner principalen, Onder de gemeente Vlijmen. Eerste Koop. Bouwland en Hakhout sectie H No. 391 en 392, groot 70.40 aren. Dit perceel genaamd »Kavuinis" ligt nabij den Konijnenberg en is in huur bij Jan Mart. Verboord en Joh. Dekkers. Tweede Koop. Bouwland Ilooge Heide, Raaijmaker, sectie H No, 2688, groot 40.10 aren, gelegen naast de Raaijma- kerssteeg. In huur bij Albert Jac. Kuijs en Corn. Adr. de Vaan. Derde Koop. Bouwland Groote Kave ling, sectie B No. 463, groot 37.50 aren, gelegen vlak naast de Mommersteeg. In huur bij Lamb. Parijs en Joh. van Overdijk. Vierde Koop. Bouwland Kleine Kave ling, sectie B No. 183, groot 52 50 aren. In huur bij Mar. Hendr. de Laat, Frans Piet van de Wiel en Corn, van den Udenhout. Vijfde Koop. Bouwland Kleine Kave ling, sectie B Nos. 1338, 1324, 1318 en 1161 en een oostelijk gedeelte van No. 32, zooals ter plaatse is afgepaald, samen ongeveer groot 74.00 aren. In huur bij Norb. Musch, Leon v. d. Wiel, Bart Kok en Hub. van Dal. Zesde Koop. Bouwland Kleine Kave ling, sectie B No. 1339 en het middel gedeelte van 1319, zooals ter plaatse is afgepaald, samen ongeveer groot 66.00 aren. In huur bij Adr. Adr. van der Lee, Corn, van de Graaf, Jan Corn. Ki- vits en Corn. Eekels. Zevende Koop. Bouwland Kleine Ka veling, sectie B westelijk gedeelte van No. 32, zooals ter plaatse is afgepaald, ongeveer groot 50.60 aren. In huur bij Jos. Adr. van der Lee en Theod. Vugts- Achtste Koop. Bouwland Kleine Ka veling, sectie B westelijk gedeelte van No- 1319, zooals ter plaatse is afgepaald, ongeveer groot 42.00 aren. In huur bij Wouter Adr. van der Lee en Albert Kuijpers. Negende Koop. Massa van koopen 5 en 7. Tiende Koop. Massa van koopen 6 en 8. Elfde Koop- Bouwland Kleine Kave ling, sectie B No. 1317 en 1159, groot 30.30 aren. In huur bij Ren. Ant- Kuijs. Twaalfde Koop. Bouwland Kleine Ka veling, sectie B oostelijk gedeelte van No. 1319, zooals ter plaatse is afgepaald, ongeveer groot 20.60 aren. In huur bij A dr. Adr. van der Lee. Dertiende Koop. Bouwland Kleine Kaveling, sectie B No. 1321 en 1322, groot 90.90 aren. In huur bij Jos Adr. van der Lee, Wouter van der Lee en Leonardus van der Wiel. Veertiende Koop. Bouwland Kleine Kaveling, sectie B No. 75, groot 11,80 aren. In huur bij Leonardus van de Wiel. Vijftiende Koop. Bouwland Kleine Ka veling, sectie B No. 72, groot 13.10 aren. Dit perceel is gelegen vlak bij den Dijk en in huur bij Leoti. van de Wiel. Zestiende Koop. Een perceel Hooiland sectie C No. 57, groot 23.70 aren, ge naamd Luisbroek. Nieuwelingshoef. Zeventiende Koop. Een perceel Hooi land, sectie C No. 33, groot 23.80 aren, genaamd Luisbroek, Zevenhoef. Onder de gemeente Engelen. Achttiende koop. Een perceel Hooi land genaamd klein Leentje, kadastraal bekend als de helft onverdeeld in sectie E No. 135, dat in zijn geheel groot is 55.70 aren. De wederhelft onverdeeld behoort aan de Weduwe en kinderen van Machiel Branten. Negentiende Koop Een perceel Hooi land genaamd Beljaardje, kadastraal be kend als de helft onverdeeld in sectie D No. 310, dat in zijn geheel groot is 54.10 aren. De wederhelft onverdeeld behoort aan Jan Jansze van Falier. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. Grond- en polderlasten zijn voor re kening der koopers van 1 Januari 1907 af; koopen 1 tot en met 15 kunnen door de koopers in eigen gebruik aanvaard worden 11 November 1907, als zijnde tot dien tijd verhuurd de overige koo pen dadelijk na betaling der kooppen ningen. De huurpenningen over 1907 zijn voor de koopers. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris CANTERS te Dru nen en bij den opzichter der landerijen, Jan Peijnenborgh te Vlijmen. TE DRUNEN, zal bij in et op Maandag 19 Nov. 1906 ter herberge van LAMB, van CROMVOIRT te Baardwijk eu bij toeslag op M.tandag 3 Dec 19Ö6 ter herberge eau JAN de KORT te Baardwijk, nam. 5 uur, ten verzoeke zijner principalen Eerste Koop. Een perceel weiland onder Baardwijk Sectie A no. 211 groot 1.28.70 H. A in huur tot eir.de seizoen 1907, bij Martien van Helvoirt te Baardwijk, voor 190,- per jaar. Dit peree 1 ligt Lugs den weg Baardwijk-Doeveren eu is liet eerste perceel links, wanneer men over dien weg, van den dijk den polder ingaat. Tweede Koop. Een perceel hooiland onder Baardwijk Sectie B. no. 269 groot 97.60 aren. Dit perceel genaamd „de we&telijke 7l/j bont op de Eeme Brug*, is het derde perceel teu oosten van den weg Baardwijk- Doeveren en weegt aan de zuidzijde uit, over den weg der eerste brug. Gemiddelde opbrengst der laatste vier jaien I 147.50 Derde Koop. Een perceel hooiland onder Baardwijk Sectie B. uo. 212 groot 98,60 aren. Dit perceel genaamd yde oostelijke 7'/j hont op de Eerste B:ug*, ligt naast eu ten oosien van koop twee en weegt aan de Zuidzijde uit over den weg der Eerste Brug. Gemiddelde opbrengst der laatste vier jaren t 151. Vierde Koop. Een perceel weiland onder Baardwijk Sectie B 110. 7 8 en 9 groot 4.50 60 H.A. Dit perceel genaamd „de (looge Ook*, ligt tusgclien het perceel van Pastoor v. d. Heijden te Macharen *n d.t van den Heer Gerrit van Everdiugen te Heusden. Het is verhuurd tot eind seizoen 1907, voor f310. - per jaar aan Corn, van Kessel te Druuen en weegt uit, over den Rij morgen van de Derde Brug naar den weg Baardwijk- Doeveren. Vijfde Koop. Een perceel hooiland onder Baardwijk Sectie A no. 130 groot 1.03.20 11. A. Dit perceel genaam 1 „de 71/2 h°r»t Vrtil nabij de Plattekade', weegt uit aan de Noordzijde, over den weg der Oude Hooigracht naar den weg Baardwijk-Doeveren Gemiddelde opbrengst der laatste vier jaren f 10. Zesde Koop. Een perceel hooiland onder Baardwijk Sectie A no. 368 groot 84,20 aren, genaamd „Vreile westelijke 7V9 hont.* Gemiddelde opbreng-t der laatste vier jaren f137. Zevende Koop. Etn perceel hooiland ouder Baa'dwijk Sectie A no. 369 gïoot 79,10 aren, genaamd „Vreite oostelijke 71/9 bont,* gelegen naast e» ten oosten van koop zes Gemiddelde opbrengst der laatste vier jaren f 140. Koopen 6 en 7 wegen zuidwaart in, naar den dijk; beide overé'énen hetzelfde perceel Achtste Koop. Een perceel hooiland onder Waalwijk Sectie A no. 298 groot 2 20.80 II. A. Dit perceel genaamd „Koeweide*, is het derde perceel ten oosten van üe Klooslerheul en is verhuurd tot einde seizoen 1907, Yoor f185 per jaar, aan Hendr. van Huiten te Waalwijk. Negrnde Koop. Een perceel weiland onder Waalwijk Sectie B. no. 300 groot 90,60 aren, gelegen langs het zoogenaamd „Kerkp.ul*, tusschen de eigendommen van llendr. van Helvoirt en de R. K. Kerk van Waalwijk. Dit. peiceel is veihuurd tot einde seizoen 1907, voor f70.per jaar, aan Joh. Mulder* te Waalwijk. Tiende Koop. Een perceel hooiland onder Buudwijk sectie A nos. 255 en 256 groot 3 1190 H.A. Dit perceel genaamd „De Lageudoorn*, ligt langs het Oude Maasje, is afkomstig van den Heer Lamb. v. d. Kolk en weegt uit lang* de noordzijde van den Hoogendoorn der Familie Lot ff, naar d n weg Baardwijk Doeveren. Gemiddelde opbreDgst der laatste vier jaren f 325. Betaling der kooppenningen zes weken int den toeslag. Grond- en polderLsten zijn voor rekening der koopers vati l.Jan. 1907 af. Koopen 2, 3, 5, 6 en 7. kunnen da delijk na betaling der kooppenningen aanvaard worden de overige koopen na het eindigen der huur. De huurpenningen over 1907 zijii voor de koopers. Nadere inlichtingen te bekome ten kantore van Notaris Canters te Drunen en bij den Heer Hendrik Adr.zn. van Loon te Elshout. te Kaatsheuvel, zal voor den Heer J. J. VAN STRAATEN, op Donderdag 22 November 1906, 's avonds 7 uur, bij den Heer ALPHONS SNOEREN te Kaatsheuvel, fiuaal voorheen C REM ER Co., Bolsward. Zilveren Meel. Amsterdam 1883. IJZERAARDENBU1ZEK PRAINEERBUIZEN. METSELSTEENEN. te Kaatsheuvel, zal bij Mej. d<* Wed. JAC. BIEMANS te Loonopzand, Woensdag 21 November 1906, 's avouds Ir.lf zes, finaal A. Voor de Erfgenamen G. VAN LIER- BREKELMANS. Koop 1 op f 990, koop 2 op f160, koop 3 f220, koop 4 f360, koop 5 f180, koop 6 (massa van koopen 1 tot 5) f1910, koop 7 f125, koop 8 f190, koop 9 f150, koop f10 f 300, koop 11 (massa van koopen 7 tot 10) f500, koop 12 f 720, koop 13 f165, koop 14 f165, koop 15 f345, koop 16 (massa van koopen 12 tot 15) f 1500, koop 17 f20, koop 18 f105, koop 19 f140, koop 20 f220, koop 21 f 125. koop 22 (massa van koopen 17 tot 21) f 565, koop 23 f 200, koop 24 f 300, koop 25 f 100, koop 26 (massa van koopen 1 tot 25 f5100, koop 27 f 110, koop 28 f 1, koop 29 f I. B. Voor de Kinderen LEEMANS, beide ingezet op f13. -&1 Rheumatiek is eene ongesteldheid, die op alle plaatsen van liet lichaam kan voorkomen. Mej M. DONKER te Abcoude'n-.d voortdurend knagend-', rhei.matische pijnen in armen en beenen. Het was op het laatst zoo erg geworden, dat'haar beenen en armen zoodanig opgezwollen waren, dat deze lichaamsdeelen na een tijds- rerloop van 6 weken eens zoo dik waren, als zij moesten zijn. Mrj. DONKER en hare huisgenooten maakten zich dairover zeer ongerust. Men raadde mij aan het met de KLOOSTERBALSEM Klooster Sancta paulo te probeeren, zeide zij tot onzen veislaggever, die haar een bezoek bracht. Ik zou daar zeker genezing bij vinden, zeide men mij. Ik kocht onmiddellijk een potje bij den depothouder D. v. TEESE- L1NG alhier en nadat ik een potje had opgesmeerd kon ik reeds ver zachting *an de pijn bespeuren. Nadat ik 4 potjes heb gebruikt zijn mijne beenen en armen weer normaal, terwijl de rheumatische pijnen totaal verdwenen zijn. U moogt mijne verklaiing publieeeren. De. Kloosterbalsem, klooster Ssncta Paulo, geneest oude eu nieuwe wonden, brand- en snijwon- den, rheumatiek, rheumatische Ze nuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de lede. maten, verstuikingen, lendenpijn, pijn in den rug, spierverrekkingeu, win terhanden eiï wintervoeten. Pi ij3 per pot Alleen de echte Kloos- le.rbalsem geneest, deze kenbaar aan een rooden band om den pof, waarop de hindteeke- ning L. 1. AKKER, Rotterdam, vooikoint, alle andeie is namaak. Verkrijgbaar: Waalwijk bij HER MAN ZEKGERS, Firma van Gils, Geertruidenberg bij J. van Ba vel, Kaatsheuvel bij Jacob Esch, Loonop zand bij C. Petfis, llaamsdonksreer bij Jos. van Aalst en Zn Schjndel bij W. Darussen-Vink, Sprang bij P. H. Rueb, Waspik bij C. Dussel- dorp, Moerdijk bij J. Ansems, Lapelle bij J. L Cové, Raamsdonk bij P. T tan Dongen. IS in 'i vroege voorjaar zijne kamers of tuinen wil verfraaien, voorziet zich nu reeds van ahmsde prachtig bloeiende Oiclamen, Chry santhemums, en wondermooie bloemen, Cac'us, Dalias. Bloem binderij. Aanbevelend, BLOEMIST WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2