Tweede lilad. "MMiaMMfÜT m Provinciaal Nieuws. BINNEN LAN Reclame. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Summer 95. Donderdag 20 November 1906. 29e Jaargang. fn Kath. School te Dokkum. De bloedarmoede verwoest. De Pink Pillen herstellen V»n ii «eieerder van „Is Pastoor" f 2 Bet Uof. H. M. de Koningin en Z K. H Prins Hendrik keeren 17 December v«n 't Loo in residentie terug. H. M. de Koningin-Moeder zal Vrij dagmiddag om 4.32 stadstijd per staatsspoor jn de residentie terugkceren. Verkiezing Eerste Kamer. De Provinciale Staten van Gelderland hebben Dinsdag generaal C. M. E. van Lö- bcn Seis herkozen als lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal met 39 stemmen tegen 20 blanco. Tweede Kumer. In de Tweede Kamer is de Surinaumsche bïgrooting behandeld, waarbij de heer van Vuuren 't eerst aan het woord kwam en den gouverneur zeer in zijn bwleid prees, hetwelk weerklank vond bij sprekers van verschillende richting. Bemoedigende voor uitzichten zag men voor deze kolonie. Met 53 tegen 6 stemmen (die der socia- ü-iin) werd aangenomen wijziging samen- nrlling Raad van St;«tc (een stem aan Pi ins H drik) en verdtr de begruoting van Su- fiü e goedgekeurd. Bij de alg. beschouwingen over de Staats Dgrooting verkla:rd- de heer Kolkman zich t,de opcenten. Algemeen begrootlugsdebut Uit Den Haag ach rijft men: Wij vernemen, dat als aan hel plan om de quaestie van het blijvend gedeelte in rrbaud met het beleid van den minister vaii oorlog niet bij de algeineene bescliou- tti gen, doch bij de Oorlog begrooting te behandelen, gevolg wordt gegeven, de ufl .op uu het algemeen begrootingsdebat reeds di-ze week verwacht wordt. Celebes Onze correspondent te Batavia seint heden Drie kleinzoons van Kraë..g Bonto Bonto, de, boohlaanlegger» van de overvalling van de rege.ntswoning te Labakkniig op 5 Aug zijn Maandag bij den resident Brugman Ie Alakass.ir in onderwerping gekomen. N. R. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram zijn in den nacht v.->u £3 dezer bij een vijaudelijken aanval op eene patrouille in kampong Palandro (Zuid- Celebes) gesneuveld drie Earopeesche uiili- Uireu beneden den rang van officier. (Stct.) De staking geëindigd. Men schrijft uit Leiden Nadat eenige dagen tevoren nog met gioote meerderheid Yan stemmen door de itakers besloten was den strijd vol te hou den, kwam plotseling het eiude. De staking is opgeheven, maar de loon strijd zal voortduren. Zóó verklaren de sta kers. De stakers verklaren de patroons over winnaars, maar een gedeeltelijke loonsver- hooging eu vermindering van arbeidsuur in de toekomst is toch verkregen. Drankwet. In de eerste Drankwet ward verboden, dat het lokaal, waarin sterke drank in 't klein werd verkocht bioneushuis gemeenschap had met een winkel. Gedeputeerden kouden echter vrijstelling verleenen. Ëu ze deden dat veelvuldig. De nieuwe drankwet verbiedt bovenbe doelde gemeenschap ook. Doch algemeen werd aangenomen, dit een vroeger verleende dispensatie, ook nu dispensatie bleef. Het heette een verkregen recht. De Hooge Raad echter heeft anders beslist. De bestaande vergunningen, die 20 jarr gelfden dispensatie verkregen om binnens huis gemeenschap te hebben met ei n win kelnering, kunnen dus nu op processen-ver baal rekenen. Deze beslissing van den Hoogen Raad is vooral voor de dorpen van groot belang. Zij zal menigeen opschrikkeo. De Nederlandsche Boerenbond. In de vergadering van den Nederlandschen Boerenbond, gehouden te Utrecht, den 19deu November j.l werden besproken de belas tingplannen der regeering. Algemeen was meti van gevoelen, dat de boerenstand moet vrijgesteld worden van een inkomstenbelas ting, zoolang de grondbelasting niet is af geschaft. DcZ^ immers ia de bedrijfsbelasting van den boer en hoe meer de grond oplevert, des te meer moet hij betalen. Het is dan ook een inkomstenbelasting. Veel liever zou men zien, dat terwille van het volksvoedsel en do volksgezondheid vleeach- en suikeraccijus werden afgeschaft en in de plaats daarvan hooge rechten wer den geheven van meel en tarwe. Zoo zou de afvul, die ons thans door het buitenland in de masg wordt gestopt, worden geweerd en zoo zou door het volk meer vleesch en suiker kunnen gebruikt worden. I)e schaikist leed daarbij geen schade pii wij umk'en on* nteer onafhankelijk van het buitenland, want de boeren zouden zich meer toeleggen op den graanbouw en de Teehou- ding zou verminderen. Verder werd geprotesteerd tegen de hooge invoerrechten, welke van onze kaas en an dere eetwaren in onze koloniën geheven worden. Besloten werd, rcques'en hierom trent aan dc regeering te zenden. (O. II. Cl) Mej. P. Vermeulen, ten huize van den heer J. Vermeulen, adjudant van politie, 194 GomLche Singel, Rotterdam, schrijft ons Mej. P. Vermeulen portret Ganter. ^Gedurei de langen tijd werd ik onder mijnd door bloedarmoede. Mijn eetlust was geb» el verdwenen en mijue krachten vermin derden op zoo onrustbare wijze dat mijne toestand het ergste deed vreezen. Ook leed ik aan zenuwzwakte, mijne zenuwen waren geheel uitgeput. De geneesmiddelen die men mij had doen nemen, hadden geen enkel resultaat opgeleverd, en iedereen in mijne omgeving begon te wanhopen. Gelukkig heeft men mij toen de Pink Pillen aange raden. Ik heb ze genomm en kan nu ge tuigen dat ik door het gebruik dier pillen olkomcn g< nezoi ben. Ik bevet-.l dat uit muntende genresmiddel ten zeerste aan.# De bloedarmoede verwoest, zij ondermijnt het gestel. Zij ontneemt u stukje bij beetje al uwe krachten, al uw bloed Gij verliest uw gezonde kleur, uw eetlust, uw slaap, gij vermagert. Men moet die verwoestingen te genhouden. De Pink Pillen zullen dat heel goed doen. Niet alleen houden zij de ver woestingen der ziekte tegen, maar zij her stellen ook de gebreken van het organisme. Dc Pink Pillen geven bloed en krachten zij geven ook eetlust, bevorderen de spijs vertering, en brengen regelmaat in de func tie». De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, al gemeens zwakte, maagkwalen, schtele hoofd pijnen, rheumatieK, onregelmatigheden bij vrouwen, St. Vitus-dans. Prijs f 1.75 de doos, f9,— per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, lroofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending postwissel. WAALWIJK, 28 Nov. 1906. Propaganda— vergadering.'" A.s. Zondag 2 December des avonds 6 uur zal de schoenmakersvakvereeniging >St. Crispijn* alhier op de St. Paulus- vereeniging een propaganda-vergadering beleggen, waarbij de weleerw. beer Franssen, kapelaan te Baardwijk zal spreken over de wet op bet arbeids contract. Tot deze vergadering hebben toegang de leden der schoenmakers- en leerlooiersvakvereenigingen alhier en alle belangstellende patroons en werklieden. Waar zulk een kundig en populair spreker met zulk een belangrijk en voor een ieder zoo nuttig onderwerp optreedt, daar voorspellen wij een overdruk be zoek, wat wij des te hartelijker wenschen, opdat men dan kan kennis maken met en waardeeren hetgeen de vakvereeni- ging is en doet, opdat nog honderden zich aansluiten die thans van verre blijven. Uitvoering. Zooals wij hebben aangekondigd gaf de tooneelvereeniging »Vooruitgang zij ons Doel* op Zondag 25 November, des avonds ten 7 uur, hare eerste winter- uitvoering, ditmaal in de bovenzaal van den heer Chr. van de Werft*. Het was er overvol, zelden was er eene uitvoering die zoo druk was bezocht, maar tevens ook die den bezoekers zoo goed heeft voldaan. Er werd kranig gespeeld, zoo wel in het drama »De twee broeders* als in 't blijspel »Liefde, Vriendschap en List*. Alle medespelers waren rol vast, maar ook wisten zij dc hun opge dragen taak keurig te volvoeren, er zat goede actie in, men speelde met gevoel, men wist weer te geven wat er in zat. Zoodoende werd een uitstekend geheel gevormd en was deze avond voor de bezoekers vol genot en voor de tooncel- club, die het reeds ver gebracht heeft en met den huidigen ambitie en goeden aanleg steeds vooruit zal gaan, een groot succes. Het zou ons te ver voeren hier in bij zonderheden te treden en elk persoonlijk den lof toe te zwaaien, doch den Gebr. Miltenburg die zoo op uitstekende wijze de >twee Broeders* vertolkten komt een bijzonder woord van lof toe. Vragen wij van de krachten der ver. niet te veel dan hopen we spoedig eene tweede winter- uitvoering te kunnen bijwonen. Een raad zij der vereeniging gegeven, nl. de da mes beleefd te verzoeken bij de meest aangrijpende oogenblikken hun buiten- gewonen lachlust een beetje te bedwin gen, dat is minder hinderlijk voor 't overige publiek. Een bijzonder woord van dank komt ook toe aan den bekwamen pianist, den heer A. Hurkmans, die zoo welwillend zijne medewerking verleende en daardoor zooveel tot het welslagen van den avond bijdroeg. Licdcrtafcl „Oefening en Vermaak. De liedertafel »Oefeningcn Vermaak* zal op het a.s. concours te Amsterdam zingen, als nummer naar vrije keuze Opwaarts* van Richard Hol. Dyphteritus. In de St. Antonius-parochie is een kind van J. v. H. overleden aan de be smettelijke ziekte dyphleritus. Vechtpartij. Zaterdagavond ontstond tusschen H. alhier en H. te Besoijen ruzie, daar de een den ander een scheldnaam toe riep.De laatste ontstond daardoor in drift en gaf zijn tegenstander eenige flinke klappen, waarmede het relletje een einde nam, temeer daar de politie ten tooneele verscheen. Waulwijk Vooruit II. Men schrijft ons: Zondag had de voetbal-match plaats tusschen de Dongensche voetbalclub D. V. C. II en W. V. II op het terrein van eerst genoemd gezelschap. Om twee uur stelden beide elftallen zich opW. V. wint den toss en kiest wind in hun voordeel. Na aftrap neemt D. V. C. de leiding, doch de achter hoede van W. V. wist de leiding spoedig aan haar club te geven, waarna dan ook door een mooi schot van den rechts- uiterst de center- voor een goal maakt. D. V. C. schijnt hierdoor echter aange moedigd te worden en wist al heel spoedig gelijk tc maken. Nadat nu door W. V. nog een goal is gemaakt gaat de rust in met 21 in 't voordeel van W. V. Na half time neemt W. V. de leiding en wist dit door een goal te doen blijken Het schijnt dat de keeper van D. V. C. den moed gaat opgeven, want spoedig volgt no. 4. Hierdoor worden de spelers van W. V. nog meer aangemoedigd. Door prachtig spel van den center- half wordt no. 5. gemaakt. Een der backs van D. V. C. over treedt een der spelregels waarop een vrije schop volgt, die no. 6 wordt. In vijf minuten tijd woiden door W. V. nog twee goals gemaakt, zoodat deze wedstrijd, die door een groot aantal be langstellenden werd bijgewoond, eindigt met 8 1 in 't voordeel van W. V. II. Gaarne brengen wij hulde aan het tweede elftal dat zeker door zijn mooi spel dat het dit seizoen heeft te zien heeft gegeven, den naam der vereeniging hoog houdt. Verordening tot liefl'ing en invordering van Weggeld in de provincie Noord—Brabant. Gevolg gevende aan hun belofte, in Zomerzitting aaan de de Provinciale Staten gedaan, om te trachten een ekwi- valent te vinden voor de provinciale paardenbelasting, die, zooals men weet tengevolge van de beslissing der Wet gevende Macht binnen vijf jaar komt te vervallen en inmiddels van jaar tat jaar met een vijfde moet worden verminderd hebben Gedeputeerde Staten thans ter behandeling in de aanstaande najaars zitting, een ontwerp-verordening inge diend tot Heffing van een Weggeld. Gedeputeerde Staten stellen op het algemeen tarief (zie hieronder) reducties voor. Zij motiveeren dit aldus>Arbeid hetzij dan in een bedrijf of in een beroep, landbouw, handel, nijverheid en industrie mogen, als zijnde bronnen van volkswel vaart, niet te zwaar te worden belast*. Artikel 3 der ontwerp-verordening be helst dat de belasting jaarlijks bedraagt a. voor eiken ezel, rund of hond, waarmede als trekdier in den loop van het dienstjaar van den weg gebruik wordt gemaakt, f2, b. voor elk paard, muildier of muil ezel, waarmede als rij- of trekdier in den loop van het dienstjaar van den weg gebruik wordt gemaakt, f 12, c. voor elk motorrijtuig, waarmede in den loop van het dienstjaar ven den weg gebruik woidt gemaakt op twee of drie wielen f12, op meer wielen f40, d. voor elk rijwiel, niet onder c. be grepen, waarmede in den loop van het dienstjaar van den weg gebruik wordt gemaakt ingericht voor twee of meer personen f 4, voor één persoon f2, De belasting is, behoudens de nog gvnstiger bepaling voor het landbouw bedrijfvoor drie vierden verschuldigd indien het gebruik maken of laten maken van den weg overeenkomstig artikel 3 met een in dat artikel sub b. genoemd rij- of trekdier of met een in dat artikel sub c genoemd motorrijtuig uitsluitend geschiedt tot uitoefening van beroep of bedrijf. En voor één vierde a. indien het gebruik maken of laten maken van den weg overeenkomstig artikel 3 met een in dat artikel sub. b. genoemd rij- of trekdier uitsluitend ge schiedt tot uitoefening van het landbouw bedrijf; b. Indien het gebruik maken of laten maken van een weg overeenkomstig artikel 3 met een in dat artikel sub a genoemd trekdier, of met een in dat artikel sub d, genoemd rijwiel uitsluitend geschiedt tot uitoefening van een beroep of bedrijf. Met andere woorden voor een paard, uitsluitend voor het landbouwbedrijf ge bezigd, zal f3-moeten worden betaald voor een paard in het stalhoudersbedrijf f 9 (thans f 17,50). Voor automobielen, in het bedrijf ge bezigd, zal f30,verschuldigd zijn; voor het rijwiel van een boer of werk man, die het enkel gebruik om er mee naar zijn weik te gaan, f0.50. BAARDWIJK. Concert. Zondag j. 1. had hut aaugekoudigde couce; t plaats van de Liedertafel «Tot bloei der Tooukuust" geves tigd bij deulleer L. v. Cromvoirt. Was op do programs vermeld dat de coucerten voortaan juist op deu aangegeven tijd zoudou beginnen, hieraan werd stipt voldaan zoodat juist om 7 uur de zangers met het eerste nummer Lenteliedje (L- v. Cromvoirt) hun eerste winterconcert openden. Als wilden ze deze 8chooue conpositie van hun ijvervollen directeur ten volle tot haar recht doen komen, werd dit nummer prachtig gezongen en kwam weer voor de zooveelste maal uit, de buitenge wone muzikale kennis, die wij altijd in den heer L. v. Cromvoirt bawouderon. Om elk nommer afzonderlijk te beschrijven zou ons te ver voeren, bepalen wij out slechts bij sommige. De solo voor Bariton Geluk (van Spoel) door den Heer Jos Thijssen en zijn toegift De Banneling (van Nevsjaus) werd krauig gezon gen. Aan applaus kwam schier geen einde l)« heer Thijssen beschikt over een prachtig geluid. Nu was er geduld noodig eer nummer ne gen van het schoone program uau de heurt kwam, doch die tijd werd weer geuoegelijk gt sleten doordat wij vergast verden op de prachtige koren de Martelaars in het Colise um, Amour (van Massenet) het schoone Nim mer Nacht (van Audriesseu) die zeer verdien stelijk werden weergegeven. Do twee dubbel kwartetten In 't Bosch en Le Soir waren zeker ook mede de glanspunten van dien avond. Doch nu begonnen getrap eu bravo's in de over volle zaal, want onze premier de heer A. Boom begaf zich naar het podium en zong, met zijne, tot in het buitonland bekende krachtige vollo stem Philips van Artevelde (van Gevaert) en als toegift Palmzondag, waar door hij het publiek als 't wure iu verrukking bracht. Geen wonder dan ook, dat velen vau elders op dit concert tegenwoordig waren, want met zulke zangers eeuB keunis te maken zal u den atstand doen vergeten. Eu tusschen al dat schoone weet de Heer van Gelder met ziju koddige scènes de lachspieren in bewe ging te brengen zeker ben ik de tolk van Honoraire leden en belangstellenden als ik zeg dat wij dien avond hebben geprofiteerd en is de duuk die wij steeds van «Tot Bloei der Toonkunst" hadden dien avond nog aanmer kelijk verhoogd. Gaat zoo voort leden van bovengenoemde vereeniging onder leiding van uwen kundigen, ijvervolleu Directeur, dan zullen wij nog menigmaal onder Baard wij ksche kracklen veel kuuueu genieten. Het bouwen van de fabriek met woon huis van deu Heer de Vries is gegund aan den Heer J. v. Hulten timmerman eu aanne mer alhier voor f 5599. Zaterdagavond omstreek half elf had er eene vechtpartij plaats tusschen v. G. en M waarbij deze laatste heel wat klappen Kreeg en eenige aardige teekenen iu't gezicht opliep. Proces verbaal is opgemaakt. De dijk. bij de afrit aan den overlaat, wordt door vele marskramers die daar met hun wagen een beelje verp >ozen, tegenwoordig »de Goudberg" genoemd, omdat veel van die klanten, die gewoonlijk wat te vereffenen hebben, daar door de marechaussee worden opgezocht en tot betaling aangemaand of ge dwongen. Deze week ondervond dit weer zoo'u reizen de baas. Brigadier Adam van Besoijen die deze luitjes aardig weet te vinden deed hem f15 betal en eenauder ontkende iets schuldig te zijn, om bericht werd naar's Bosch geseind, en daar bleek, dat hij van drie processen er twee had voldaan, 't derde pnatte hij, nabij Kaatsheuvel achterhaald zijnde, nu ook bij. Die luitjes zitten gewoonlijk goed in de contanten. SPRANG. Naar wij uit goede bron verne men, zal de Chr. zaugvereeniging «Excelsior" in Ned. herv. kerk alhier op 26 December (2e kerstdag) ouder leiding van haar directeur den heer J. Sars uit Waalwijk eene uitvoe ring geven. De lotelingon voor de lichting 1907 die, wegens lichamelijke gebreken vrijstelling van den dienst wenschen te krijgen, moeten op 28 December a. s. op het stadhuis te Tilburg des voormid-dags telO ure verschijnen. CAPELLE. Een paar weken geleden werd medegedeeld dat de Heer A. Kerst een door- naaimachine had aangeschaft, welk werktuig niet alleen voor zijne rekening werd gekocht, maar mede voor die vau zijnen broeder den lieer W. Kerst, schoeufabriknut op de Nieu- wevaart. De verkiezing vau twee notabelen der Ned. Hervormde kerk alhier in plaats van wijlen de Hecren L Vermeulen en D. M. de Bruijn, zal plaats hebbeu op r;jdag, den 7en December 1906, des namiddags van 24 uur iu de consistorie-kamer. Door de bijplaatsing van straatlantaarns in deze gemeente hebbon onkel', lantaarnop stekers een aanmerkelijke verhooging van sa laris gekregen, o. n de Hnereu W. Molograntf, M. P. N'ieuwenhuizen eu G. Verduij De Vergadering van den Raad dezer gemeente is belegd tegen Donderdag, don 29 Novembev a. s. Puuten vou behandeling 1 Ingekomen stukken. 2 Vaststelling regeling geneesk armen praktijk. 3 Vaststelling voorwaarden verpachting kaai en havengeld. 4 Af eu overschrijving gemeoutu-begrooting 1906. 5 Benoeming Stembureau voor do vervul ling vacature iu deu Gemeenteraad. 6 Vaststelling suppletoir kohier hoofdei, omslag 1906. RAAMSDONK (Dorp) 27 Nov. Uitslag aan besteding van wege da Laudbonwvereeuiging op Zaterdag 24 Nov. j. 1. Adriamis Oerlemans en Zonen te Vrijhooven- Capelle de voordeeligste inschrijver voor 88 balen üdessavoererwten i\ f6,45 de 80 KG uetto eu 31 balen La Platamais i\ f4,95 de 80 K G netto, waarvan levering franco bij do bestellers aan huis. Olie en Lijukoekfabriek, voorheen C. L. Schepp eu Zoon to Rotterdam de voordeeligste voor 120 balen i\ 50 K G netto gebroken Atne- rik lijnkoek f9,30 par 100 K G netto eu 56 balen A 50 K G netto Amerik lijnmeel it f9 30 per 100 KG netto, heide gegarandeerd hehalte vau 34 X 7 X 94 X 12, lovering franco Raamsdonk (Dorp) of Waspik. N1EUWKUIK. Voor een niet zeer talrijk, maar dankbaar publiek gaf de harmonie «de Eeudracht" hare eerste winteruitvoei i::g. Ouder de emiueute leiding van den heer 0. vau den Broek werd het rijke programma voortreffelijk uitgevoerd. De verschillende komische scènes werden d«or den hoer W. van Wijk goed voorgedragea. Had laatstgenoemde het voor recht, bij ziju uitstekende mimiek, eene goede stem te bezitten, wij zouden hem niet beter kuuneu wenschen. Uit vertrouwbare bron wordt ods mede gedeeld, dat bij het bestuur onzer liedertafel nüefeuing baart kunst" ernstige plannen be staan om met hunne vereeniging deel te nemen aan het couccurs, dat in Mei van het volgend jaar te Tiel zal worden gehouden. Wij hopen, dat bij oveutueele deelneming onze kranige zangers bekroond uit deu strijd mogen treden, even als eartijds te Nijmegen eu Rotterdam. VLIJMEN. In de 1.1. Zondag alhier ge houden voetbalwedstrijd, waaraan deelnamen de clubs «B. V. C van 's Bosch, »Sparta« van Geertruiden berg, «Antoni" van Oss en «Excelsior" van Rotterdam bleken de laatste twee de sterkste. Er moest tusschen deze beide vereenigingen gekampt worden om den oerstsu prijs. Lang scheen het, dat geen van beide de overwinning zou behalen, de partijen waren tegen elkaar opgewassen Het slot van den strijd bracht echter aan de Rotterdammers den zege met 1 punt. Iu het clublokaal van nOlympia" bij mej. wed. Falier werden de prijzen door den weled. gestr. heer Tacx. notaris, met eene kernige toespraak aan de overwiuuaars uitgereikt, terwijl de harmouio «Concordia" welke met hare muziek het feest had opgeluisterd de prijsuitreiking deed vergezeld gaan van een «leve laug" voor de ipia" he feest gevierd en mag meer zulke wedstrijden helden van den dag. «Olympia" heeft mooi uitschrijven. Dinsdag werden de bewoners van een huisje, toebehooreude aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier krachtens rechter lijk bevel uit de woning gozet. leder had medelijden met de vrouw eu hare beide kin deren, die nu met haar inboedel op straat stond, zonder te weten waarheen. Te hopen is heti dat het gezin spoedig onder dak mag komen, want het tegenwoordige weder maakt een lang verblijf ouder den blooten hemel verre van aangenaam 's-HERTOGEN BOSCH, 27 November. Voor de verkieziug van een lid der Prov. Staten van Noord-Brabant, district 's-ilertogenbosch, ter vervulling van de vacature ontstaan door het overlijden van dan heer A. J. M. Bolsius, is heden slechts één candidatenlijst ingediend- enndideerende den heer Lamb Bolsius, bier brouwer te Schijudel, die dus als zoodanig is gekozen. HANK, 24 Nov. De «Gezelligheid had feest en 't ging er recht gezellig toezij deed haar naam eer aan Even na den middag kwamen de leden ic het «Café van Bergen" bijeen. Al spoedig bemerkte men, dat eene opge wekte stemming alleo bezielde. Dat was te zien en vooral to hooren. 't Werd vroolijk, luidruchtig soms, maar't was feestVoor een keurig maal was gezorgd en de leden deden de tafel eer aan. De kastelein had blijkbaar ook voor een flinken voorraad ge zorgd, want nadat de 30 grage magen gevuld waren, bleef er nog geuoeg over om enkele armen in de buurt eeu heerlijk maaltje thuis te bezorgen. Flink zoo, «Gezelligheid," wie deu arme geeft, leent den Heer Nu kwam de grootste pret pas aan. Onder het driuken van eeu stevig glas bier we'd gezongen eu voorgedragen, dat het een aard had. Ieder deed zijn best om de vreug de te verhoogeu, om de gezelligheid te bevor deren. Toch waren ook thans weder de helden van den avond Staal en van Heeswijk. Deze, die ook bij de uitvoeringen van »de Gezelligheid" het publiek reeds meermalen op hunne luimige voordrachten vergast hebben, schenen thaus onuitputtelijk Een welverdiend applaus was telkens hun deel 't Was al to spoedig 10 uur. De voorzitter bracht een woord van hulde aan allen, die tot het welslngen van 't feest hadden meege werkt en recht voldaan keerden alleu huis waarts. De Gezelligheid groeie eu bloeie KAATSHEUVEL, 27 Nov. 1903. Propaganda club. Het blijft eene zeer moeilijke kunst zich geheel te kunnen verplaatsen in het zieleleven

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5