Gemeenteraadsvefgadeiing- iï8oST£ STA1TSLI) ÏIHIJ. Zwikkers. iiESii Goud eu Zilver. AN TOON TIELEN, Gemengd Nieuws Advertentiën. ZWIKKERS Handelsberichten. Het beste, ruimst gesorteerde en meest vertrouwde adres, is en blijft voor Waalwijk, Langstraat en omgeving WAALWIJK. Op de Stoomschoenfabriek van DE NIJS Co, te Arasterdam, kunnen nog eenige bekwame geplaatst worden. Te Waalwijk te buur aangeboden: 5 W waarin winkel, 4 kamers, keuken en werkplaats met tuin en flink Bovenhuis. van een schrijvor of dichter. Slecht» weinigen is het gegeven als met één blik te omvamen gau6ch eeue ziel in al hare diepte en wisseling met haar altij.l durende beweging der ziele- beelden. Slechts weinigen kunnen zich zij het ook voor een oogeublik, eigen individualiteit om het leven te leven der opgevoerde personen, om één met hen to zijn in denken èn streven èn handelen, om te lijdon in hun lijden, om te genieten in huune vreugde, om als in extaze te worden opgevoerd naar beter gewest bij hnnne verrukking! Slechts weinigen 1 Dubbel zwaar nog is de taak van hem, die geroepen is zulk een zielsstrijd als voor de oogen zijner toeschouwers op te tooveren, om in woorden als in mimiek een geheel te doen ontbtaau, dat ons boeit, dat ons meesleept. Maar omdat doel te bereiken, daar is voor noodig eene heilige geestdrift voor het vol- mnak8te schoon, voor waarheid en deugd, die doortintelt in zijn mimiek. Wie aan zijne voordracht den alles bezielenden adem eener warme deugd en waarheidsmiu, ecu diep gevoel, niet kan meedeeleu hij is de mau nietnODit zal do kroon der kunst zijn schedel sieren Zij is alleen weggelegd den gevoelmensch, wieu het vuur der edelste geestdrift in den boezem blaakt en dio den heiligen gloed zijns harten warm en zuiver in zijn voordracht weet uit te storten. Eene hoogere goddelijke kracht schijnt in hem te werken, die eene gelijke geestdrift in het hart der hoorders ontvonkt, of worden wij niet wee aan het harte, als wij hooren van stillo smart, van diep-gevoeld lijden Of worden wij niot opgezweept, als er gewerkt wordt op ouzeu hartstocht i De ge schiedenis heeft voorbeelden te over om boven staande te bewijzen. liet is echter ons doel niat hierover uit te weiden. Wij wilileu slechts een blik slaan op den grooteu invloed, dien eeno voordracht naar waarheid kan uitoefenen. Wij wilden dit thans te meer, daar 1.1 Zondag de Propagauda-club der St. I'aulus-Vereeniging zoo juist eu treffend en gevoelvol het scho ne drama «Feruand de Speler» uitvoerde Wij all9U waren er getnigen van, welken diepen indruk het stuk op ons maakte. Gaarne zagen wij do Prop.- club meermalen een stuk opvoeren, dat door tintelt van een wurmen gloed voor drankbe strijding. Meer dan de prachtigste rede, bet warmste pleidooi zou zoo iets uitwerken, wijl do hoorders direct gepluatst worden voor de naakte realiteit. Mocht dit schrijven een weinig hebben bijgedragen deze richting te volgen, dnu zal onze weusch vervuld zijn niet alleen, maar de groei en bloei onzer gemeente voor een groet deel verzekerd Cuceiliu lest. Geslaagd. De heer W. v. d. Wee, Azn. slaagde dezer dagen voor sergeant bij de Inf. Gefeliciteerd met deze promo, ie Kaartgezelschap. In het café van den heer H. Klis werd 1- 1. Zondag een Kaartgezelschap oggericht»L'u- nion fait la foire-n Het b'<stnur is samen gesteld als volgt Pres. A. Hendriks. Secr. A. v. Boksel. Penn. H. Klis. Comm. F- Emmers. Licht Tot genoegen der bewoners van de Brand- 8clie Steeg heeft onze gemeeuto ook daar een lantaarn geplaatst. Die voorziet waarlijk iu eene behoelte. Raadsvergadering. In de hedenmorgen ten half tien uur ge 1 honden vergadering van den gemeenteraad, waarin de hegrootiug voor het dieusljaar 1907 werd behandeld, werd besloten de hoofd- omslag van f 8000 op f 9000 te brengen en de salaritsen van de onderwijzers te verhoogen. In ons volgend nummer geven wij vau deze belangrijke vergadering een gedetailleerd ver slag. LOONOPZAND. In de Zondag gehouden vergadering van de handboogschutterij »Salm Salm», bij inej. de wed. Biemans Wijtvliet, is besloten een nationaal concours te geven op den Inatsten Zondag van April 1907. Er zullen uitgeloofd worden 5 punten-prijzen een rozenprijs en een eerekruis. Het feest zal door de Sophia's-Vereenigiug opgeluisterd wo.deu Der jeugdige vereeniging zij goed succes geweuscht. Onze beide zangkoren hebben jl. Maandag het feest hunner patrones gevierd. In beide par. werd om 9 uur een plechtige U. Mis op gedragen, waarna de koristen met de Eerw. lleereu Geestelijken aan het hoofd zich ver gaderden te Kaatsheuvel bij Alph. Snoeren en te Berkdijk bij Joh. van Amelsvoort. Onmoge lijk alles op te sommen waarmee men zich vermaakte. Genoeg is te zeggen dat den Hinken mualtijd alle eer werd aaugedaau en den dag gezellig doorgebracht. Te Kaatsheuvel werden 3 nieuwe zanger» als adspirantkoristeu aange nomen de lleereu J. v. d. Wee, C. Snoeren on P. v. Kooi. Iu de Par. Berkdijk bedankte P. v. Kooi, omdat hij buiten de parochie woont en nu als ad&pirant bij het Kaatsheuvel is ingollijfd. De koristen van het zangkoor te Kaatsheuvel »teereu« ook nog Dinsdag. Gearresteerd. Onze politie zoekt nog steeds ijverig naai de daders der verschillende diefstallen van loode buizen verleden week hierop verschillende plaatsen gepleegd. J. 1. Maandag werden de omtrent 1G jarige A. S. en C. L, inde fabriek gearresteerd, verdacht van de daders te zijn en opgeBloteu in het lokaal der maréchaussée- kazerue. Omtrent den uitslag van het onder zoek ie nog niets bekend. Moge het de politie gelukken, om aan do veelvuldige diefstallen een eiude te makeu. De verdachten bevinden zich nog in arrest. Eene prachtige uitgebreide ST NICÖLAAS— ETALAGE vun Gulanterlën, Lederwaren, Luxe - Artikelen. Speelgocderca enz in alic genres en prijzen, vindt men bij A. VAN DER WEE COOLS, Vaartkant. Kaatsheuvel. Opheldering. Een paar berichten iu het blad van jl. Zater dag omtrent de leden der Harmonie «Euphouia» behoeven eenige opheldering. Een der berichten zegt dat dit jaar, het potverteren bij de leden der Harmonie was vervallen eu de gelden onderling verdeeld. Niets is minder waar dan dit. Wel zijn verladen week gelden onder de leden verdeeld, doch dit waren de gelden, die de muziknuteu zelf vanaf d« maand Januari elke week heben gestort, om daarvoor den afge- loopen zomer een reisje te kunnen maken. Dit reisje is niet doorgegaan eu de gelden zijn nu terug betaald. De «potvertering is wel degelijk, den laatBten Maandag in Januari. Ook het berilht wat betreft de benoeming vau drie leden der Harmonie nEuphouia» L. eu II. v. G. cu J. v. A. als instructeurs der nieuwe opgerichte fanfare te Vrijhoeven-Capslle dient verbeterd. Wel is hierover van gedachten gewisseld wederzijd, doch dit is ook gedaan bij de Harmonie nAppollo.» Inspectie Landweer. Verleden Maandag om een uur had alhier de inspectie plaats voor onze landweermannen. Hieraan werd deelgenomen door de man schappen uit Loonopzand, Sprang eu Vrijhoeven Een echt militair gezicht, was het zoovele huisvaders beladen met ransel, geweer, bajonet enz. te zion terugkeeren naar moeder de vrouw Op last van bevoegde autoriteiten moesten de herbergen gesloten zijn hetgeen ook nu weer een probaat middel bleek te zijn tot wering vele walgelijke dronkenmaustooueelen waarvan men vroeger, bij zulke gelegenheden, moest getuigen zijn. Rubat Spnarvereeniglng. Bij circulaire i6 den leden van onzen K. K' Volbsbond ter kennis gebracht, de oprichting van de rabat-spaarvereeniging. Behalve een in bevattelijke tanl gesproken opwekking, om contant te betalen, bevat het ook den uitleg van de werking en voordcelen dezer nieuwe instelling. De statuten dezer rabat spaarver- eeniging uit 8 art. bestaande zijn ook op deze circulaire gedrukt. Amleltlae. Maandah teerde het Kaartgezelschap »Ami- citiae» gevestigd bij den heer A Weijdemai.8. Dat alles een en al vreugde wae behoeft wel nii.t gezegd te worden. Een fijn maal deed alles te goed. Enkele prachtige prijzen werden doord e leden verdiend. Moge dit gezelschap groeien en bloeien SPRANG. Openbare vergadenug van den gemeente raad op Maandag 26 November 1906, des avonds ten 7 uur. Voorzitter de WelEd Achtb. Heer G. Meijer. Secntaris de heer J. L. van Sa ten. Te 7.15 uur opent de voorzitter de ver- pnjderingaanwezig de lleereu Verhoeven, ll&veihals. Vos en De. Jong j afwe/.ig de heeren Maijers en Rijken, de heer M.fijers met. kennisgeving. Do Voorzitter verzorkt den secretaris de notulen van de vorige vergadering te willen voorlezen. D<-ze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukkeu. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de af- en overschrijving van f75 van de onvoorziene uitgaven op de post voor bijdragen verpleging krankzinnigen. b. Schrijven van Ged Siaten, houdej.de goedkeuring verhuring van woning onder het Kaadhuis aan van Dongen. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Schrijven van P. Mich el, houdende verzoek om eervol ontslag togen 1 Januari o.s. Pe Voorzitter. Michaël is met ingang van I Januari a.s. benoemd tot on 'erwijzer met verplichte hoofdakte aan dc school in de Heislraat en verzoekt derhalve met in gang van dien datum eervol ontslag als onderwijzer ami de openbare school alhier. Ik stel voor hem eervol ontslag tegen 1 Januari te verleencn. Met algfineene stemmen aldus besloten. De Voorzitter. B. en W. vragen den Raad machtiging bij de oproeping van een onderwijzrr f50 boven het minimum te gaan, zijnde f 700. Er is reeds eene op roeping gedaan tegen een minimum salaris, maar geen enkele sollicitant is gekomen liet salaris zal iu f 750 worden. De heer De Jong. En nou is 't nog niet zeker dat wij er ren krijgen. De Voorzitter. Neen, zeker is 't niet, maar wij moeten in ieder geval toch pro- beereui De plaats kau zoolang niet vacant blijven. De heer Verboeven. Hoelang mag vol gens de wet een plaats open blijven De Voorzitter. Een half jaar. De h^er Ilavrrhals. Door het gedurig veranderru van de. onderwijzers wordt er een boel schade aan het ouderwijs veroor zaakt. Hierna wordt met «lgemeene stemmen besloten een herhaalde oproeping te doen tegen een salaris van f 750. 5. Aanbieding van do begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over bet dienst jaar 1907. Door den Voorzitter wordt de begrooting in zijn geheel voorgelezen. Hieruit blijkt, dat de ontvangsten evenals de uitgaven vermoedelijk zullen bedragen f 2682.091/,. Aldus wordt goedgekeurd en vastgesteld. 6. Wijziging vau de plaatselijke be- grootine over het dienstjaar 1907. De Voorzitter. De brgrooting is van Ged. Staten teruggekomen. Deze merken op, dat wij f27 50 van het Rijk krijgen vergoed bij de verbouwing vau een klas in de openbare school. Van het groote schoollokaal, waarin twee klassen zijn cu door een onderwijzeres en een onderwijzer les wordt gegeven, worden twee lokalen gemaakt. Reeds lang is het gebleken, dat het zoo zeer lastig was voor het onderwijs. Er komt nu een muur met een glazen deur tusschen, zooals bij de andere lokalen. Dat grapje kost f 110. Maar als we nu van het Rijk f 27.50 krijgen, is het al weer b' ter. Ik stel voor die i 27.50 op de post onvoorziene uitgaven te brengen. Aldus wordt besloten. De Voorzitter. Op het convocatie-biljet is niet gebracht de benoeming van een I arm meester. Maar wij echter waarschijnlijk dit jaar geen vergadering m>er zullen heb ben, stol ik voor deze nu te beuoemen. Aan de beurt van aftreding is den heer H. Maijers. Tot leden stemopnemers wo den benoemd de lieeren Hiverh-ls en Verhoeven. Met algeineene stemmen wordt tot arm- meester herbenoemd 'ie heer H. Maijers. Niets meer am de orde zijnde en niemand het woord meer verlangend sluit dc Voor zitter deze vergadering. Vecht partij met doodeljjken ulioop. Men schreef uit Dordrecht: De 16-jarige M, M. en de 18-jarige H. v. V. waren den geheelen dag al samen uit geweest, de eene herberg uit en andere weer in. Maar de onderlin ge verhoudig was er niet beter op ge worden, naarmate het later werd. Tus schen acht en half negen in het bierhuis van Pols aan den Riedijk kregen zij ten slotte ruzie. Daar echter beduidde men hun, dat men daarvan minder gediend was en zette hen zelfs buiten de deur, toen de twist al te hooger liep. De twee besloten toen het zaakje op dc Merwe- kade te gaan uitvechten. De 22-jarige A. D. en de 19-jarige A. v. H. wilden wel getuigen zijn van die kloppartij en gingen mee. Op de kampplaats geko men, vielen de slagen natuurlijk onmid- delijk. Toen het A. D. te erg werd, trok hij partij voor een der vechtenden, wat A. v. H. niet goedkeurde Die twee moesten de geschiedenis zelf maar uit maken. Het gevolg was dat A. D. en A. v. H. in korten tijd ook handgemeen waren. Midden in de worsteling trok A. D. uit een schede een mes te voor schijn en bracht zijn tegenstander daar mede eerst een steek in zijn been en vervolgens een snede over de borst toe. Daarna stelde hij zich, in schuin ge bukte houding, met het mes in de hand in verweer, om den aanval van A. v. H. af te wachten. Deze wierp zich op hem, en toen schijnt A. D- volgens ver klaring van getuigen in zijn eigen mes te zijn gevallen en zich de groote sla gader van het rechterbeen te hebben doorgesneden. Bijna onmiddellijk zakte hij tengevolge van het ontzettende bloed verlies bewusteloos op den grond. Hij werd naar zijn woning in de Wijngaard straat gebrachtdaar aangekomen bleek hij reeds te zijn overleden. Ook den ge wonde vervoerde men naar zijn huis in de Torenstraat. Later echter werden, zoowel de gewonde als het lijk naar het ziekenhuis geëxpedieerd; met het oog op het justitieele onderzoek. Hoewel het gebleken is, dat de vriend schap van den verslagene en den ge wonde den laatsten tijd niet zoo bi zonder groot meer was, en het mes, door A. D. kort te voren was gekocht, schijnt er toch voorals nog geen grond te be staan om hier aan voorbedachten rade te denken. In elk geval is gebleken, dat A. D. en A. v. H., vóór de inmen ging van eeretgenoemde in de vecht partij der beide anderen, dien avond geen kwestie hebben gehad. De toestand van den gekwetste is niet ernstig. Hem is reeds een verhoor afgenomen; terwijl op het mes van den overledene beslag is gelegd. Het onder zoek der politie duurt voort. Een Engelseli Köpenick geval. De bladen gewagen van een Engelsch Köpenick-geval. Een dag of viertien al geleden kwam er te Portsmouth een Spaansch zeeofficier in uniform om den bevelhebber te spreken. Hij vertelde, dat zijn schip bij Cowes lag en zij een zieke aan boord hadden, voor wien 't noodig was aan wal verpleegd te worden. Of het marine-gasthuis hem wilde opnemen? Met alle liefde. Engelsch zeeofficieren, vroegen den Spaanschen kameraad te eten en 't ging aan tafel hartelijk toe, want Engeland en Spanje zijn immers goede vrienden tegenwoordig. Toen de Spanjaard een rijtuig moest betalen had hij geen Engelsch geldhij liet een paar Spaansche munten zien, en wou die wel wisselen. Een adelborst 1 e klas had vier pond bij zich en leende die den Span jaard; van wisselen wilde hij niet weten. Intnsschen wachtte men aan het gast huis vergeefs op den zieken matroos en telegrafeerde nu naar Cowes. Het ant- wootd was, dat er in 't geheel geen Spaansch oorlogsschip lag. De Spaan sche zeeofficier verdween en de Engel- sche wacht nog op zijn vier pond. De gewaande Spaansche zeefficier, die van Portmouth het Engelsche Köpenick gemaakt heelt, heeft 't niet bij dien eenen streek laten zitten. Te Gravesend zag men hem verleden week weer in vol uniform langs de kade loopen. Hij had een zeer defting voorkomen, maakte zich bekend als de markies de Lantide, ka pitein-inspecteur van de Pelayo, welk schip in de haven zou komen. Hij maak te afspraak met een havenbebeambte voor ligging enz. van het oorlogsship en en verzocht een loods in dienst te ne men. Hij had geen Engelsch geld bij zich, en de beambte leende hem vier pond (net zooveel als de zeeofficier te Portmouth hem gaf). Zoodra hij 't geld had, verdween de Spaansche grande na tuurlijk. Vervolgens is hij te Tilbury opgedo ken. Daar gaf hij zich uit voor den Spaanschen consul. Wat hij er uitgericht heeft, vonden wij niet vermeld. Mis schien weer vier pond van iemand ge leend. Hij schijnt een weelderig ge- kleeae vrouw in zijn gezelschap te heb ben. In Duitschland meent men den man te herkennen. Laatst heeft hij daar te Hannover oplichterijen gepleegd. Hij gaf zich uit voor het hoofd van de afdeeling spoorwegaanleg van de Spaansche re geering, die hem volmacht tot handelen had gegeven. Hij leefde er in een groot hotel lustig op los en schijnt eenige fa brikanten opgelicht te hebben. De Duit- sche politie houdt hem voor een bank werker, die in Mecklenburg geboren is maar veel in het buitenland heeft ver toefd en eenige vreemde talen vloeiend spreekt Whisky. Er is nog genoeg whisky in Schot land, ondanks dat er pas geleden een honderdduizend of wat liters wegge stroomd zijn. Er liggen daar nog, vol gens een opgave, een 5 34,OC 0,000 liter opgeslagen. Al werd er nu vijf jaar lang geen droppel meer gestookt, dan nog zou er genoeg zijn om in dien tijd der wereld whiskydorst te stillen. Moord. Te Rennes woont een bakker in de rue Saint-Malo, Cocbet genaamd. De vrouw van Cochet is sedert vele jaren in een ki ankzinnigengesticht. De huis houding wordt gedreven door de oudste dochter, Anna Cochet, een meisje van 19 jaar, die zich voortreffelijk kwijt van de moeilijke taak, de huismoeder te ver vangen. Daar komt in April 1905 een nieuwe knecht in de bakkerij, een Bre- tagner, Louis Louvel. Louis Louvel werkt tot groote tevredenheid van zijn patroon. Hij is niet iemand met een aangenaam humeur, maar een ijverig, handig, op passend werkman. Louvel heeft het ongeluk verliefd te worden op Anna Cochet. Hij verklaart zijn liefde, maar Anna wil niets van hem weten. Het meisje vertelt alles aan haar vader. Onder die omstandigheden wil Cochet den knecht niet houden en hij zegt hem den dienst op. -Louvel heeft Rennes verlaten, maar hij kon Anna Cochet niet vergeten. Een zware slag was het voor hem, te verne men dat Anna Cochet ten huwelijk was gevraagd door een ander. Toen kwam bij den teleurgestelden minnaar de lust op, zijn geliefde te doo- den. Het denkbeeld liet hem geen oogen- blik met rusthet werd onweerstaanbaar. Hij reisde naar Rennes, lLp het huis binnen 's avonds om elf uur, drong door tot de kamer van het meisje en schoot twee maal een revolver af op haar lin kerslaap. Anna Cochet was onmiddellijk dood. Louvel is nu door het hof van assizen van Ile-et-Vilaine tot levenslangen dwang arbeid veroordeeld. Speorwegongcrnl by Woerden. In den laten avond van Zaterdag liep tusschen de Stations Oudewater en Woer den de Vlissingsche mailtrein naar Am sterdam op een goederentrein, die aan den sneltrein voorafging. De machinist van den mailtrein zag waarschijnlijk door den dikken mist de roode lichten niet op den achtersten wagen van den goe derentrein, en verkeerde derhalve in de meening, dat de weg vrij was. Het on geval liep boven verwachting goed af. Eenige wagens, waaronder met petro leum geladen, werden verbrijzeld. De lijn was door deze botsing versperd geraakt, waardoor zelfs gisteren de treinen uit de de richting Gouda aanmerkelijke vertra ging ondervonden. Persoonlijke onge lukken vielen niet voor, alleen werd ma- terieele schade aangericht. Reizigers en post van den Vlissingschen trein arri veerden des nachts te Amsterdam. Een bende roovers heeft bij Mon- reale (Italië) de woning van een rijken grondeigenaar aangevallen, en den be woner, Signor Intravia, zijne vrouw en beide kinderen vermoord. Daarna plunderden zij het huis. Aan boord van den Hollandschen schoener Gretina, die eene lading ben zine in had, heeft te Elsfeth (Duitschland) eene ontploffing plaats gehad, waardoor het geheele schip in brand vloog. Van de 500 vaten ontplofte er later nog een. Verder gevaar is nu voorkomen. De stuurman bekwam levensgevaarlijke brandwonden. Gisterenavond is de dierentemmer Hinrichsen in den circus van Schumann te Berlijn door een tijger, dien hij over een zweep liet springen, aangevallen, Hij werd zwaar aan hoofd en armen gewond. Hij schoot, onder den tijger liggende, het dier in de keel, zonder het echter te dooden. De brandweer bestookte den tijger ten slotte met stra len water, zoodat Hinrichsen de kooi kon verlaten. Te Wouw (N.-Br.) is een man doo- delijk verwond in den nacht van 25 op 26 dezer. De dader is gearresteerd. Uit Dongen wordt aan de Br Ct. gemeld. Zondag is mej. W. onder 't Hoeike, doodgeschoten. Arrestatiën heb ben nog niet plaats gehad. Hoogste prijsen der le klasse. Trekking van 26 No ember. Prijs van f 1000 No. 782 8214 400 2758 11749 r 200 8369 15992 r a 100 884 i464 11758 12639 14401 20163 Trekking van 27 November. Prijs van f 20000 No. 19012 v 5000 19627 1000 6729 r 400 7744 100 4948 12256 18670 ■•-■M Hf »SJW BESOIJEN, 27 Nov. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag -te Besoijen op de mijn .inngevot rd, bedroeg, de hoogste f 1,22 de laagste 1 1.10 De pr. der eieren was 4 61/, cent. GOR1NOHEM, 26 Nov. De aanvoer van granen was heden gering mtn gewonen handel. Ris tarwe 8.10 a 8.25 roode dito I 7,60 a 7,70 witte dito 1 7,70 a 7.80 lnl. rogge !5,20 6,25 Buiten 1 dito 5.10 a 5,20 gers 14.75 a 4,85 haver 3,70 a 3.80 duivenboonen '7,50 a 7 60 blauwe erwten 0a 0.alle6 per hectoliter. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd 1182 runderen 6 nuchtere kalveren, 7 vette varkei s en 47 biggen. le qnal. Kaltkocien i 200 a 310 Kallvuarzen 1160 a 200 Melkkoeien i 180 a 200 H/i jarige osein 1100 a 140 (luiste vaarzen 120 a 140 i'inken l 60 a 100 Gruskalveren 30 a 50 Nuchtere kal'. 12 a 20 Aangevoerd 7 vette vaiken» van 23 a 24 ct per hall kilo, 470 biggen van i 9,13. per stuk. Aangevoerd schapen cn lammeren; scha- peu 1'a eu lammeren f afoei stuk Kicrea I 1.90 2.per 26 stuks. Boter 70 i 771/» ct. per '/j kilo. ROTTERDAM, 26 Nov. Tarwe per heet., 0.a 0.Per 100 K.G f7.a 9 35 naar kwaliteit. Kogge was van 15.50 tot 6.15 Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo f 0.a f0.— en Chevalier per 100 kilofO.— d f0.— Haver per 100 k.f 6.50 a 7.15 Witte Boonen, van 12.50 tot 14.50. Bruine boonen van 7.tot f 9.50 Blauwe Erwten naar kook en kwaliteit erkocht van f8.tot 8.75 en vertrouwde kook daarboven Koolzaad f i 1 ROTTERDAM 27 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 48 paarden veulen, 1 ezel, 1384 magere cn 664 vette runderen 237 vette 133 nuchtere en 173 graskalveren,schapen oi lammerenvarkens 300 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en osseu 26 tot 38 cent, stieren 24 32 kalveren 40 50 c. per kilo. Melkkoeien f 120 a 275, kalfkoeien f150 af 340 stieren 1 65 a 200, pinken 40 a146 graskalveitft 50 a 135. vaarzen f fcO a 190, alles mager vee; biggen f 8.— a 15,paarden f 60 a 130. Nuchtere kahereu fok- 15.i 25.slacht- f 8.- - 12.50 Op de botermarkt werden aangevoerd 31/8 en 33/16 rn. en 274 stukken a '/j kilo. Prijs le. qual ,62 2e quel, f 60, 3e qual. f58 Per »/s kilo 75 a 80 ct. jtJ Direct te ainvaardeu. Te bevragen bij J. KOLLENBURG, Bakker, Stationsstraat, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6