Derde Blad. i Provinciaal Nieuws. Gemeenteraadsveigadering, Uitvoeringen. KiEUWS UIT KAATSHEUVEL. Summer 100. Zondag IB December 1906. 29e Jaargang. LOONOPZAND. Concert te geven door de Sophia's- Verecniging met medewerking der too- neelclub »St. Genesius* op z,ondag 16 cn 23 December 1906, in de zaal der vereeniging. Aanvang 6 uur. WAALWIJK, 15 Dec. 1906. Woningwei Donderdagmiddag ten 3 uur had in 't hotel Verwiel, eene bijeenkomst plaats van de gezondheidscommissie met hceren Burgemeesters uit het ressort, daartoe door eerstgenoemde uitgenoodig ter bespreking, hoe het best uitvoering zal worden gegeven aan de verordeningen bedoeld in art. 1 der woningwet, meer in het bijzonder de beste wijze ter ver krijging van zekerheid, dat de bouw verordeningen behoorlijk worden nage leefd, dat ol. niet alleen de bestekken en plannen aan de bouwverordening voldoen maar, dat deze, goedgekeurd zijnde, ook geheel worden uitgevoerd. Tegenwoordig waren de Inspecteur der Volksgezondheid de heer A. C- Bleys, de heeren Burgemeesters van Waalwijk, Capelle, Dongen, Vrijhoeven Cappel, Loonopzand, Waspik, 's-Gravenmoer, een wethouder der gemeente Besoijen, de secretaris van Raamsdonk en de ge zondheidscommissie, behalve de heer Oomen. De Voorzitter der comissie, de heer P. A. Sweens opende de bijeenkomst, met een hartelijk woord van welkom en dank voor de gewaardeerde tegenwoor digheid, die zeer wordt op prijs gesteld, om het doel te bereiken, namelijk, hoe 't best uitvoering gegeven wordt aan art. 1 der woningwet, n.l. dat die bouwver ordeningen worden nageleefd. Vanhoo- gerhand werd ons een wenk gegeven om deze bijeenkomst te beleggen, cn de heer Bleys, die op dit gebied ondervin ding heeft, zal ons gaarne voorlichten. Wij hebben een onderzoek ingesteld en daaruit bleek, dat de naleving en de controle in de meeste plaatsen nog niet goed ginguit dat onderzoek werd ons duidelijk, dat op sommige plaatsen wel personen zijn aangesteld om de plannen en bestekken te onderzoeken, maar niet voor de goede uitvoering ervan te waken. Verder zijn er gemeenten met wonin gen, die niet meer aan de bepalingen voldoen, en daarop dient ook gelet deze zaak is zeer urgent. In Capelle b.v. zijn 92 woningen onderzocht en gaven er slechts 2 geen aanleiding tot opmer kingen en waren 9 zeer slechtin Was pik van de 139 gaven 6 geen aanleiding tot klachten en in andere gemeenten is 't al evenzoo wij moeten toch langzamer hand gaan waken, voor den minder bedeelden evrnmensch tegen de eischen van den zg. huisjesmelker, die wel de huurpenningen wil nemen, maar niets verbeteren. Nadat de notulen zijn voorgelezen en vastgesteld, deelt de heer Bleys mede dat hij aan't gesprokene van den voorzitter niet veel heeft toe te voegen. Er zijn 2 za ken. n.l. het bouwen van nieuwe wonin gen en het verbeteren der bestaande. Zooals U weet, zijn er een 400 veror deningen, als daaraan nu niet de hand wordt gehouden, is 't nog niets. Er moet een deskundige zijn, die de uitvoering der goedgekeurde plannen controleert en bestaande woningen onderzoekt, en v die bezit iedere gemeente niet. Politie doet hierin niets. Er moet een deskundige zijn, en dat zou m. i. 't beste gaan, doordat de gemeenten samen zoo iemand aan stelden. Daar is nog iets aan verbonden. Draagt iedere gemeente dat aan een werkman in de gemeente op, dat kan nooit goed zijn, die maakt niet gaarne aanmerking op een collega, die krijgt onaangenaamheden Ik hoop op een goed resultaat, men kan 't wel uit-, maar niet afstellen, de wet is er en moet gehandhaafd worden. De Voorzitter deelt mede, dat de ge zondheidscommissie te Heusden, twee deskundigen aanstelde, die door de gemeenten gezamelijk dan werden ge salarieerd. Na eenige discussie, waar vooral wordt gedrukt op de kosten, wordt de heeren Burgemeesters afgevraagd, waar reeds een deskundige bestaat en of ze in prin ciep ervoor zijn om eventueel een des kundige voor gezamelijke rekening, voor dezen tak van dienst te benoemen. Nadat eenige gemeenten mededeelden, dat zij reeds een deskundige bezaten of konden aanstellen, werd ten slotte, na eene vruchtbare bespreking en een krachtig woord voor gezamelijke regeling van den burgemeester van Capelle, het re sultaat bereikt, dat alle aanwezigen zich in princiep verklaarden voor een gezamelijk deskundige, in dien geest, dat zulk een persoon, die waakt voor het nazien der be stekken, de richtige uitvoering, het nazien van bestaande woningen enz. zal worden benoemd door de gezondheidscommissie; dus een of meer personen zullen aan gesteld worden om de gemeentebesturen behulpzaam te zijn, bij de naleving der bouwverordening. Door de gezondheidscommissie zullen nader daartoe stappen bij den raad der verschillende gemeenten worden gedaan, met begrooting der kosten en wat door iedere gemeente zal moeten worden betaald. Met een woord van dank, werd deze bijeenkomst door den voorzitter gesloten. Kamer van Arbeid Lezing met lichtbeelden De wel eer w. heer Suijs, die in het de boterprijs niet altijd zoo hoog is huidige seizoen op tal van plaatsen in maar eiken dag komt er nieuwe aanslui- ons land lezingen met lichtbeelden over ting; na een j-ar zal het voordeel niet Palestina enz. zal houden, zal 2e Kerst- minder maar zeker grooter zijn. Anderen dag in de lokalen der Eerw. Zusters zullen zeggen, dat de bedrijfskosten veel eene dergelijke voorstelling geven voor hooger zijn dan vroeger. Ook een ver meer dan f 4000. Nu weet ik wel dat houden met biljart en kaartspel Het gezel de meisjes der Zondagsschool. Den volgenden dag voor de dames uit deze gemeente tegen een entrée van 25 cent en Vrijdags voor alle kinderen der zus- tersscholen. Het onderwerp der behan deling zal voornamelijk zijn Palestina, Bethelcm en verder om aan de hand van natuur, werkelijk leven en de kunst gissing hoor 1 Want voor eene hoeveel heid melk, die nu verwerkt wordt door 4 personen met behulp van stoom, zou den bij handkracht 9 personen noodig zijn. Zijn er nu onder onze veehouders nog ongeloovige Thomassen, die aan de juistheid dezer opgaven twijfelen, zoo in den geest eenige interessante punten kunnen ze op de fabriek inzage komen Door de Kamer van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf te Waalwijk, is het volgende schrijven gericht tot de ver schillende gemeentebesturen in het ge bied der Kamer EdelAchto. Heeren Mogen wij met lof gewagen van de nauwgezetheid, waarmede gij elk jaar aan art. 10 van het kiesreglement voor de Kamer van Arbeid hebt voldaan, in het laten bezorgen van het in art. 1 van genoemd kiesreglement bedoeld for mulier bij de verschillende schoenfabri kanten (patroons) in uwe gemeente; met het oog op de nieuwe verkiezing voor de Kamer van Arbeid voor het schoen makersbedrijf te Waalwijk, die in het voorjaar van 1907 moet plaats hebben, meent onze Kamér toch goed te doen U te verzoeken dit jaar met niet min der zorg daarin te werk te gaan, om geen enkele patroon te vergeten en de patroons er op te willen wijzen, dat vooral met het oog-op de nieuwe ver kiezing, het niet, of nietTbenoorlijk "n volledig invullen der lijsten, ernstige gevolgen voor hen zou kunnen hebben. De Kamer van Arbeid voor het Schoen makersbedrijf te Waalwijk De Voorzitter (get.) J. C. VAN GHERT. De Secretaris (get.) M. VAN DE LEUR. Wij achten het geenszins overbodig nogmaals te wijzen op de verplichtingen der patroons, ingevolge kon. besluit van 6 Januari 1898 Staatsbl. No. 20. Vóór 15 Januari moeten de lijsten der patroons bij Burgemeester en Wet houders zijn ingekomen. Op die lijsten moeten vermeld worden de namen, voornamen en ouderdom, van alle mannelijke en vrouwelijke werklieden die gedurende het laatst verloopen jaar bij den patroon zijn in dienst geweest, en vóór 15 Eebruari 1907 denoudetdom van 25 jaren zullen bereikt hebben. Wordt door Burgemeester en Wet houders het formulier voor bedoelde lijst niet ter invulling aan den patroon bezorgd, dan is de patroon niet ontsla gen van zijne verplichting. Bij Burgemeester en Wethouders zijn deze formulieren kosteloos verkrijgbaar. Hij die in deze niet voldoet aan zijne verplichting, wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste 14 dagen of geld boete van ten hoogste vijf en zeventig gulden (art. 42 wet op de K. v. A. Werklieden die gedurende het laatst verloopen jaar bij meer dan één patroon zijn in dienst geweest, moeten, om op de kiezerslijst geplaatst te worden, daar van vóór 15 Januari aangifte doen bij Burgemeester en Wethouders- Oiidcrwijzersvergadcring. Vergadering van de afd. Waalwijk» van het N. O. G. op Zondag 23 Dcc a. s. om 3 uur n.m. op >Musis Sacrum: te Waalwijk. Agenda 1. Opening en notulen. 2. Regeling-contributie. 3. Verslag Alg. Verg. 4- Ingekomen stukken. 5. Benoeming 4 leden weerstands fonds. 6, Rondvraag en sluiting. Trouwe opkomst dringend verzocht Lezing. A.s- Donderdag ten 7Vs uur zal in de achterzaal van het hotel Verwiel de heer Klaas de Vries, voor de leden van departement iLangstraat* van 't Nut van 't Algemeen met dames en genoo digden, eene lezing houden over het onderwerp>De belangen onzer kin deren.* lloudt uw honden 's nachts vast. Een fraaie spitshond, die in den laten avond rondliep, geraakte in een looiers kuip waaruit hij den volgenden morgen dood werd opgehaald. Voor het fraaie dier was een paar dagen te voren nog vijftien gulden geboden. Een leelijk schadepostje dus voor den eigenaar. in eigen en vreemde landen te bezoeken. Verwaarloosde kinderen. Naar aanleiding van de driestar in ons vorig nummer over de verwaarloosde kinderen v. d. A. uit Sprang, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat reeds in Juni van dit jaar door den agent van den voogdij-raad te Waalwijk een uitvoe- rig en goed gedocumenteerd rapport over deze zaak is overgelegd. Naar aanleiding, daarvan heeft een lid, mr- Bosch ter plaatse een uitgebreid onder zoek ingesteld en geconfereerd met de autoriteiten der gemeente Sprang. Dat thans nog geen afwikkeling in deze zaak is gevolgd, moet naar wij met rede nen veronderstellen, zijn oorzaak vinden in het feit, dat nog geen voogd is ver kregen, maar vooruitzichten zijn er dat deze spoedig zal worden gevonden en dat de voogdijraad zich verder het lot dezer arme stumpers kan aantrekken wat wij van harte hopen. iluargroei In dit nummer komt eene advertentie voor van den heer Cerati te Amsterdam, waarin aan kaalhoofdigen herstel woidt beloofd. Deze haarkundige garandeert aan allen, die hij na onderzoek in be handeling neemt, herstel. De heer Ce rati gaat, zooals wij uit vertrouwbare bron vernemen, niet lichtvaardig te werk Voor hij tot behandeling overgaat onder zoekt hij nauwkeurig of herstel mogelijk is Blijkt hem die mogelijkheid, dan gaat hij aan het werk, succes blijft dan niet uit. Het Centttan schrijft o. m. Wij con stateeren dat wij voorbeelden weten van personen, zoowel dames als heeren die of bij kaalhoofdigheid hun hoofdhaar langzamerhand hebben terugbekomen, of bij haaruitval en gedeeltelijk haarver- lies de dunne of kale plaatsen spoedig weer dichtbegroeid hebben gekregen onder behandeling van genoemden heer zoodat dit adres alleszins aanbevelens waardig is. Zondag 16 Dec. zal het 2e elftal van Willem II uit Tilburg een match spelen voor de competitie tegen Waalwijk Voor uit uit Waalwijk. Wilhelmina, te 't-Hertogenbosch, gaat met Kerstmis te Crefeld spelen en zal op 30 dezer in Den Bosch spelen tegen de Antwerpsche voetbalclub. Prov. heffing; weggeld Door de stalhouders van Noordbrabant is aan de Provinciale Staten een request gezonden om het ontwerp tot heffing van weggeld niet aan te nemen. Attentie. Wij vestigen de aandacht op de ad vertentie der Noordbrabantsche Winkel- vereeniging, waarbij wordt medegedeeld dat van al de ontvangsten der a.s. week 5°/o aan den Arme dezer gemeente wordt uitgekeerd. Marktrerpachtlng. Bij de hedenmorgen gehouden markt- verpachting over 1907, is deze gegund voor f620 aan Adrianus van Ree, alhier. De stoomzuivclfabriek te Drunen. Men schrijft ons uit Drunen. Na al het gehoorde en gelezene over het nut en voordeelen van stoomzuivel- fabrieken, waren de verwachtingen hier hoog gespannen, toen de rook uit de gloeiende pijp over Drunens velden kwam kringelen. Toch was de uitkomst nog eene aangename verrassing voor de deelnemers. Boterproductie, gemaakte prijzen, alles gaf reden tot hooge tevre denheid. Maar omdat cijfers dikwijls meer zeggen dan woorden, hierbij het volgende staatje van verkregen resul taten, alles berekend naar Bossche mijn, per kilo Datum. Hoogste prijs. Middelprijs, Drunen 4 Dec. f 1.38 f 1.34 f 1.37 7 1,42 »1.38 1.41 11 >1.44 1.40 1.43 Deze prijzen zullen sommigen doen watertanden, maar het mooiste komt nog. Met de vroegere handkracht-fa briek zijn de deelnemers best gevaren. Na elke' afrekening gingen de boertjes met gezwollen beurzen en opgeruimde gezichten naar moeder de vrouw. Toch was toen voor elk kilo boter nog 28 liter melk noodig. Nu is bij de stoom- bewerking dit getal op 26'/s liter ge daald. Dat geeft op de 4000 liters, die eiken dag worden aangevoerd, een voor deeltje van 143 X l'/s liter 2141/, liter, in een week geeft dit lSOU/s hter waaruit de stoom 57 kilu boter klopt, die op de nujn in 80 klinkende guldens worden omgezet. De 52 weken van een jaar maken daarvan een sommetje van nemen van het aantal geleverde liters melk, kilo's geproduceerde bottr, be richten van gemaakte prijzen, ondertee kend door den directeur der Bossche mijn. Jammer toch, dat we onze cijfers niet eens kunnen vergelijken met die van sommige onzer naburen, die hun uit komsten zoo zorgvuldig achter gesloten monden en grendels bewaren. W. v. C. ('s H. Ct.) KAATSHEUVEL, 15 Dec. 19UÖ. Rondgang. In den loop der volgende week zullen de bestuursleden der Harmonie >Eupho- nia* beginnen met hun jaarlijkschen rondgang, voor den verkoop van zg >boDS« die recht geven tot het bijwo nen van het Armenconcert te geven op Zondag 6 Jan (Driekoningen) Aan dit concert wordt jaarlijks de grootste zorg besteed. En Harmonie en Liedertafel en de tooneelclub >01ymphia« zetten dan hun beste beentje voor. Men is dan ook reeds ijverig aan het bestu- deeren der verschillende uit te voeren nummers. Dit groot concert wordt ook Zondag na 6 ]an; gegeven voor de honoraire leden der Harmonie, om de ontzaggelijke drukte op deze concerten cenigszins te verdeelen. In 14 dagen tijd zijn alhier reeds drie personen plotseling gestorven, zonder dat geestelijke ol geneeskundige hulp kon worden verleend. Eerst de ruim 4ü-jarige O. toen de 70-jarige Wed v. W. en thans de ruim 60-jarige Wed. M. in het Gasthuis. De sterfte onder de kinderen blijft ook aanhouden. Stierven er de vorige week ruim een tiental, deze week is dit getal reeds overschreden, waaronder een knaapje van ruim 8 jaar oud. Nog blijven de mazelen met alle hevigheid voortwoeden. Keuring uiilitiepliohtigen. Door bevoegde autoriteiten wordt ter kennis gebracht der aanstaande landver- dedigers voor de lichting 1907 dat zij, die op vrijstelling recht meenen te heb ben wegens ziekte of lichaamsgebreken, zich t?r keuring kunnen aanbieden op 28 Dec. e. k. ten stadhuize te Tilburg vmom 10 uur. In braud. Terwijl het kind van de N. op de fabriek van den heer v. D. bezig was aan de kachel, vatten hare kleeren plot seling vuur en in een oogwenk st^nd zij in lichte laaie. Bewusteloos werd het meisje naar hare ouders overgebracht. Oageluk. Donderdag had de vrouw van bakker H. het ongeluk van den zolder te val len, waarna zij bewusteloos bleef liggen. De dokter, die in aller ijl ontbode was vreesde het ergste. Thans is er echter wel een weinig verbetering te bespeuren. We hopen, dat de zaak spoedig een gunstige wending zal nemen I Licht. Door de duisternis misleid geraakt op den Hil Donderdag avond R. in een vrij diepen sloot. Met een nat pak kwam hij echter nog al vrij. De eenige lan taarn, die daar staat, is echter slechts zelden aan, Het zou zeer wenschelijk zijn, dat in deze verbetering gebracht werd. Wat heeft men aan een paal zonder licht LOONOPZAND, 12 Dec Maandag jl. vierde >Echo der duinen* Statiedag* Ze braoht den dag gezellig in haar lo' kaal door en ouder gewoonte had mej Pijnenburg voor een goed maal gezorgd. 's Avonds gaf de vereeniging een mooi concert voor een volle zaal. De zang nummers werden frisch en goed gezon gen ondanks de drukkende rook-afmos- feer. Ook de scènes liepen best van sta pel cn droegen de goedkeuring van het publiek weg. Doch het blijspel. >Een half uurtje wonderdokter* spande de kroon. Nooit is er bij de Liedertafel een stuk beter opgevoerd, er zat leven en gang in. Een gulle lach en een daverend applaus waren daarvan het beste bewijs. Zoo'n perzik smaakt naar meer. Gisteren avond hadden de leden nog een Onder Onsje* waar 't vroolijk bij toeging. 1 "1 De Echo van het Zuiden. scfinp telt reeds ongeveer 20 leden. Voetbal. BAARDWIJK. Door het dichtslaan der sluit hoornen aau den overweg van 't spoor verschrok het paard van den landbouwer d B. altner en ging aau den Ir al Door een en ander lisp de zoon van gen. de B. dia van de kar viel nog al ernstige kneuzingen op aan 't hoofd, zoodat hij terstoud by Pijnenburg werd binnengedragen en onder geueeskuudige behandeling moest gesteld wordsu. Zijn toe- strnd was heden iets gunstiger. Dezer dagen deed een bedelaar zijne b -zoeken alhier eu kreeg bij iemand oen halve cent.' Hierover was hij dusdanig gebelgd dat hij hst met de andeie halve centen die hij reeds had op gehaald op straat wierp met de woorden als je niets auderb hebt houdt dan die rommel ook maar. Het kaartgszelschap nl)a Vooruitgaug" ge vestigd iu het Statiouskotiiihuis bij den neer G v. Eugeleu is van plau biuueu kort een grooteu kaartwedstrijd op touw te zetten. WASPIK Mgr. W. van de Ven bisschop van 's-Bi-sch heeft benoemd tot assistant, to Waspik den heer Th. F. Al. Lamers, priester vau hot seminarie 's HERTOGEN BOSCH, 14 December. Naar wij vernemen, heeft dr. A. v. d. Steen, sedert 24 Alei 1856 lid van de Provinciale Staten - als hoedanig hij dezen zomer ouder groote belangstelling zijn 50 jarig jubilé vierde en sedert 13 Juli 1871 lid van Gedeputeerde Staten dezer provincie, in do gisteren gehou den vergadering van Gedeputeerde Staten als lid vau dit laatste college ontslag genomen met iug&ug van 1 Januari a s. CAPELLE, 14 Dec. Bij de op heden ge houden herstemming tusschen de Heeren A. W. Heijinans en J. Huijomau voor de verkie zing van één Notabel der Ned. Hervo mde gemeente alhier werden 88 stemmen uitgebracht waarvan 52 op eerstgeuoemden ud 36 op laatstgenoemden, zoodat de Heer Heijmaus m^t een meerderheid van 16 steramen is lenoemd. 't is nog nimmer voorgekomen, dat zulk een groot aantal personen hebben gestemd voor de verkiezing van een Notabel. Eu nog grooter zou het aantal gewseBt ziju, ware het niet, dat verscheidene ledematen onverrichter zaken werden teruggestuurd, omdat zij niet op de kiezerslijst voorkwamen. Daarondei trof ineu personen aan, die reeds jaren lidmi.at zijn der Ned. Hervormde kerk, zelfs den zestig jarigen leeftijd al bereikt hebben, nooit eenige onderstand van welke instelling van weldadigheid ook hebben geuoteu of ooit z'yn gecensureerd, voor wie dus volgens 't regle ment geen enkel wettig beletsel bestaat, op grond waarvan zij niet op de kiezerslyst kunnen voorkomen. Aan wien de schuld voor die verordelijke en ouuuuwkeurige samenstel ling van die lijst Dit ter beoordeeling aan de geachte lezers Da Hoeren J. van Pelt en A. Smits hebben zich de benoeming tot diakenen der Ned. llerv. kerk alhier laten welgevallen. Deze benoeming had plaats in de op den Woensdagavond gehouden vergadering van den Kerkeraad. Wij feliciteeren bovengenoemde heeren met hunne benoeming. VRIJUOEVEN-CAPPEL. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zullen op Woens dag 19 December a. s. des voormidd om elf uur teu geraeeutehuize aldaar voor den tijd vnn één jaar publiek verpachten do opbrengst der heffing vau het haven geld in die gemeente over 1907. RAaAISDONK (Dorp) 14 Dec Naar we vernemen, zal dr Qunyus zich reeds Vrijdag 21 Dec. a. s te Raamsdouksveer vestigen. ZEd. is voornemens spreekuur te blijven houden in het dorp van 91/-—10 uur (behalve 's Zondags) in het huis, thans door hem be woond. Klooster. Het klooster zal over 4 h 6 weken gereed ziju. Zoowel de school als het liefdegesticht beantwo rden ten volle aau de eischen, die men aan een moderne iurichting stellen mag. Het geheel is een prachtig gebouw, een sieraad onzer gemeente. RAAMSDONKSEER, 14 December. Zes kinderen van D v. S riin gisteren na het gebruik vau het middagmaal plotseling onge steld geworden. De moeder is sinds lang bedlegerig. Alen kan zich gemakkelijk de verwarring iu dit behoeftige huisgezin voorstellen. Woensdag is alhier iu verdachte omstan digheden overleden de vrouw van A- v. Al Haar echtgenoot en zyn half broeder ziju in verzekerde bewaring gesteld. Het pa ket uit Breda werd verwacht. Het onderzoek leidde tot geeu resultaat waarom hedenmorgen het lijk is ter aarde besteld. DUSSEN, 14 Dec. De beurtschipper L. V. van hier op Rotterdam, wiens schip heden morgen bij Dort door een groote kast werd aangevaren, met het gevolg dat hij van zijn schip iu de rivier werd geslingerd, doch ge lukkig nog gered arriveerde alhier hedenmiddag met zijn lek schip per sleepboot. VLIJMEN. Was er hier voor esn veertien dagen nog geen druppel water buiten den dijk te zien, thans staat een groot gedeelte van het Vlijmensche veld onder water, zoodat de liefhebbers van schaatsen vurig naar een ste vig vorstje verlangen, dat hun de gelegeuheid zal scheuken op eene uitgestrekte ijsvlakte hun vlugheid en vaardigheid op do schaats te toonen. Zoolaug het weer evenwel zoo aau acn nat ten kant blijft zal er van de ijspret niet veel komen. Onze dorpsgenoot J. v. d, Griend slaagde dezer dagen te Utrecht voor het examen van arbeider-telegrafist. Hem. en den Heer Jansen vroeger tationschef alhier die v. d. Griend voor dit exumen bekwaam maakte een hartelijk b Proficiat." Dank zij het initiatief van eenige inge zetenen is er bij den heer M. de Laat eene sociëteit opgericht, welke bare bijeenkomst-n houdt eiken Woensdagavond en hare leden ds gelegenheid biedt zich aangenaam bezig te Plotselinge dood. i i i i i WAALWIJK. Behandeling der punten 6—11 der vorige agenda. VoorzitterDe Burgemeester. Afwezig de heeren Timmermaus van Turen* hout eu KI ij berg. De Voorzitter «ik open de vergadering er siel voor de notulen een volgende maal vooi te lezen, daar deze nog niet sijn kunnei worden in orde gemaakt. De heeren zullei hier wel niets tegen hebben De heer Baijens »zoo heel best kan ikei i

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9