,ili:tST£ STHTSLI) MIJ. SOUPERS, 4. C, ran Tilburg Adverteert in dit Blad. r Gemengd Nieuws Burgerlijken Stand Dejeuners, Diners Koude en Waime SCHOI ELS, Gateaux, Noughts, Fantaisie-ijs, Dessert, Chocolaterie, Bonbonsartikelen en Comestibles. potlooden Reclame. ielegraaimeu: Kerknieuws. B andels berichte li Patisserie Moderne. Aiisiue Franchise, j en Zilver. Onderwijs. i IKi€L Bij de vrouwen die alle dagen scheele hooidpijn hebben is er iels niet goed aan de zijde van de maag. Deze verteert onvolkomen het voedsel, en wat niet is verteerd blijft op de maag- en gaat daar tot rotting over, en dat is het wat walgingen, zuur en opris pingen veroorzaakt. Die ophooping van giftige be- standdeelen maakt ook dat langzaam aan het bloed met giftige stolfen wordt belast, en deze giftige stoffen ver oor/aken scheele hoofdpijn, op dezelfde wijze als per sonen die de schadelijke stoffen der steenkool inade men De Pink Pill n verste ken de maag, ontwikkelen d<* eeilust en geven een uit muntende spijsvertering. Prijs f 1.75 de doos, f 9,— per 6 doe zen Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-clepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending postwissel. had plaats op een steile helling tusschen Saint-Laurent-de-Mure en Verpillière, na bij Vienne, in het Fransche departement Isère. Dokter Marquet uit Montpellier en zijn vrouw beproefden een Pilain-rij- tuig, in gezelschap van een beambte en een chauffeur van de fabriek Pilain, toen bij een plotselinge kromming van den weg de automobiel met volle vaart tegen een huis reed. Het rijtuig werd geheel verpletterd. Mvr. Marquet, de chauffeur en de beambte der fabriek waren ter stond dood, de dokter brak een been. Dc drandlooze telegrafie. I)e draadlooze telegrafie, is reeds voor schepen op zee van groot nut geweest. Een treffend voorbeeld is het volgend Onlangs kreeg een van de nieuwe mail booten, die tusschen Engeland en Ierland varen, op zee een gebrek aan de ma chine. Tevergeefs beproefde het personeel de fout te ontdekken. Toen wendde men zich met behulp der dradelooze telegrafie tot den hoofdingenieur der reederij, die zich in Engeland ophield, deelde den stand van zaken mede en vroeg zijn hulp. Nadat eenige keeren heen en weder was getelegrafeerd, ont dekte de hoofdingenieur de fout; hij gaf die aan en het machinepersoneel kon haar snel herstellen. De koning der oplleüfers gepakt Der politie te Philadelphia is het ge lukt een der geniaalste oplichters, die ons de aan dergelijke karakters rijke tijd oplevert, te vangen, 't Is een zekere dr Richard E. Flowers, die ongeveer 10.000 personen geruïneerd heeft, en wien bij zijn speculatie* honderden milioenen dollars door de vingers zijn gegleden. Flowers stichtte voor eenige jaren te Arizona een kolossale oplichtersvereeni- ging. Hij werd gevangen genomen, het gelukte hem echter, na achterlating van een borgtocht van eenige honderduizen den lire, te ontvluchten Sedert is hij verdwenen, ofschoon de bekwaamste en uitgeslapenste detectives achter hem wa ren losgelaten. Eenigen tijd geleden werd de overheid te Philadelphia er opmerkzaam op ge maakt, dat een professor uit Oxford, die zich in de kwakerstad ophield, ter oprichting van een maatschappij voor de fabricatie van valsche diamanten, een en dezelfde persoon was als de oplichter Flowers. Men geloofde deze aanwijzing- eerst niet, daar Flowers een jonge man was, terwijl de professor, die met de aanzienlijkste personen uit de stad om ging, een oude man met wit haar en grijzen baard was. Een nadere observa tie leidde echter tot de verrassende ont dekking dat baard en haren valsch waren. De oude heer werd gearresteerd en bleek werkelijk de jonge Flowers te zijn. Vele aanzienlijke industrieelen en finan ciers te Philadelphia zijn door Flowers die onder het masker van een Engelsch professor in de chemie buitengewoon handig wist te opereeren, voor milioenen opgelicht. Op vrouwen oefende Flowers een hypnotischen invloed uit, welke om standigheid hem bij zijn indringen in de hoogste kringen zeer ten stade kwam. Groote brand te Rotterdam Gisterochtend te 5 uur is te Rotterdam een zware brand uitgebroken in de remisen en stallen van de maatschappij Algemeen Vervoer, in den volksmond aldaar bekend als morgenavond verder* (M. A. V.); voorheen Rotterdamsche Om- nibus-maatichappij. De gebouwen strek ken zich uit van de Aelbrechtskade tot de Aelbrechtstraat- In de remise aan de Aelbrechtskade waa* dag en nacht gewerkt wordt, waren te 5 uur werklieden bezig met het met benzine vullen van de autobussen. Een der machines lekte, waardoor het ge vaarlijke vocht op den grond druppelde. Dit was voldoende om een kleine vlam te doen ontstaan. Dadelijk werd een po- ging gedaan om de auto naar buiten te brengen wat niet gelukte. De machine weigerde te werken. Toen had een man de onvoorzichtigheid de brandslang te openen om de vlam uit te spuiten, maar dit was natuurlijk olie in het vuur. In minder dan geen tijd rezen de vlammen hemel hoog. Een bus kon nog naar buiten gebracht worden maar de negen andere werden een prooi der vlammen De brand sloeg nu over op de daar naast gelegen wasscherij van de Wed. Dullens, en waarvan het achterste ge deelte met de droogzolders uitbrandde. Inmiddels waren velen bezig om aan den Nieuwen Binnenweg en Aelbrecht straat de paarden uit de stallen te halen, wat gelukte vóór de vlammen die stallen bereidt, hadden. Ook de bussen werden op de straat gereden. De vlammen sloegen over op de hooizolders, zoodat het geheel een vuurzee was, waaruit van alle kanten de vlammen sloegen. De brandweer was met zeer veel ma terieel uitgerukt, en kon door de gun- stige ligging van de gebouwen, die zelfs aan den voorkant onmiddellijk aan de Schie grenzen, van alle kanten de water stralen op de brandende gebouwen richten. Twee stoombooten namen mede aan de blussching deel. Te 7 uur kon aangenomen worden dat men den brand meester was, en te acht uur konden reeds spuiten inrukken. Een groote tegenwoordigheid van geest toonden de beambten der maat schappij door 12 bussen benzine, elk 50 liter inhoudende, naar buiten te bren gen, waardoor groote onheilen afgewend werden. Daar ook vele paardentuigen verbrand zijn, zal ook de dienst met de paarden bussen heden moeilijk uit te voeren zijn. Alles is tegen brandschade verzekerd. Moordaanslag. Op den Steenweg te Utrecht werden in den afgcloopen nacht omstreeks 1- uur, naar het Utr. Dgbl. meldt, door een 23-jarig gewezen Oost-Indisch mili tair 5 revolverschoten gelost op zijn vrouw, thans verblijf houdende bij een familielid in de Van der 1 akstraat. V an de vijf schoten hadden drie doel getrof fen. De vrouw had twee kwetsuren aan den rug en een aan het hoofd, doch dc in allerijl geroepen politie-geneesheer constateerde dat de verwondingen geen ernstig karakter hadden. Edele deelen waren niet getroffen en geen der kogels had zich een weg in het lichaam kun nen banen. Uit de wederzijdsche verklaringen kwam de toedracht der zaak weldra aan het licht. De twee waren gehuwd en hadden aanvankelijk samen gewoond. Van lie verlede verminderde echter de goede verstandhouding en de onderlinge har monie en het einde hiervan was, dat de vrouw elders een goed heenkomen zocht. De man smeekte en dreigde sinds dien en verlangde dat zij in de echtelijke woning terug zou keeren. Gisteravond wilde hij nu een laatste poging aanwenden. Daartoe wachtte hij op de Mariaplaats den afloop af van de gezellige bijeenkomst van geheelont houders in het Gebouw voor K. en YV waarbij ook zijn vrouw tegenwoordig was. Na opnieuw lang aangehouden te hebben loste hij daarop dc 5 schoten. IJselijke drama. Te Cortessem is in het zoogenaamde Opeind een ijselijk drama afgespeeld Zekere Hendrik Grosemans, 21 jaar oud was aan den arbeid in eene weide toen hij opeens overvallen werd door zekeren Antoon Libotted. 35-jarig jongeling, die sinds eenigen tijk teekenen van zinsver bijstering had gegeven. Libotte was met een ijzer gewapend Met dit ver vaarlijk wapen werden den ongelukkigen. Grosemans verschillende doodelijke slagen toegebracht zoodat de hersens op den grond spatten en de tanden naast 't verminkte hoofd lagen. Vermoedelijk i3 de dood bijna oogenblikkelijk geweest De moordenaar dreigde een ieder, die naderen wilde, met den dood. De gen darmen,^ die toevallig te Cortessem wa ren, bevonden zich spoedig ter plaatse. De droeve mare had zich onmidde lijk verspreid. Ter plaatse des onheils waren smartkreten en hulpgeroep opge gaan, die in het dorp vernomen waren Toen de gendarmen zich bij den moor denaar vertoonden, stond deze nog naast 't lijk met zijn moordtuig in de hand fier en voldaan als had hij een helden feit verricht. Zelf had hij een zegezang aangeheven. Intusschen is de razende van straks weer kalm geworden hij wierp zijn ijzer weg, trad eenige stappen nader bood de handen aan om ze te laten boeien en begon te weenen als een kind. Hij vroeg nog eens zijn oude moeder te mo gen zien, sprak over hét verdriet dat hij de zijnen berokkend had door zijne misdaad, en vroeg op hartroerende wijze zijnen gewezen onderwijzer vergiffenis voor het misdrijf, zeggende dat een macht hem had voortgedreven, waartegen geen verzet baatte en dat thans de wraak vol bracht was. Nochtans was Grosemans die niets dan vrienden telde, zijn vijand niet. Weinige dagen geleden keerden ze nog samen huiswaarts van de hoog mis. In den namiddag reeds was het parket van Tongeren ter plaatse. De moordenaar werd naar de gevangenis en spoedig daarop naar het krankzinnigen gesticht van St. Truiden overgebracht waar zijn jongste broeder sedert een paar maanden verblijft. Onnoodig te spreken van de opschudding, die de moord veroorzaakte. De droefheid der nabestaanden van 't slachtoffer is niette beschrijven. De oude vader kermt als een wanhopige de ongelukkige moeder ligt te bed en is zoo ziek geworden dat haar reeds de genademiddelen der H Kerk zijn toegediend moeten worden. Huiselijke draiua. In het huisgezin Tagon te Aalter, waar de moeder over weken geleden stierf, heerscht onophoudelijk twist tusschen den vader en zijne twee oudste zonen, twee gepantenteerde wildstroopers. Dinsdagavond hadden zij, terwijl va der Tagon afwezig was, twee van zijne konijnen gestolen en gebraden. Toen de beestjes opgegeten waren, kwam de vader vergramd in huis en ge bood de twee zonen het huis te verla ten. De oudste wierp zijnen vader op den grond, de tweede sloeg op zijn vaders hoofd met een stuk hout waarin een nagel zat. De derde een gebrekkelijke van nau-1 vvelijks vijftien jaar, met slechts een been, sprong met zijne kruk toe, stak zijn mes eerst in den schouder van den oudsten broeder en toen zesmaal in den linkerschouder van den tweede. De vader is aan het hoofd erg ge kwetst. Allen zijn naar het bureau over gebracht. ROME, 11 Januari. De Paus heeft een langen brief aan de Fransche bisschop pen gericht, waarbij hij hen moed in spreekt voor de tegenwoordige beproe vingen en de wet van Briand veroordeelt, die de berooving van de kerk voltooit. PETERSBURG, 11 Januari. De moor denaar van generaal Pawlow, die gisteren door den krijgsraad tot de doodstraf met den strop werd veroordeeld, is in den loop van den nacht terechtgesteld. STRAATSBURG. (Elzas), 11 Januari. Over de ramp van den brand in Geis- poltsheim bevatten de bladen uitvoerige berichten, waaruit blijkt, dat hedenmor gen om zes uur de haken en oogenfa- briek van Hubert en Co. te Geispoltheim geheel is afgebrand. De vlammen ver sperden de uitgangen, zoodat slechts een klein gedeelte der arbeiders zich kon redden. Twintig arbeiders, jongelie den en meisjes, zijn in de vlammen omgekomen, anderen zullen er wel niet van opkomen. De gevonden lijken waren geheel en al verkoold. BERLIJN, 11 Januari. Inde haken en oogenfabriek te Geispoltsheim bij Straats burg heeft er een verschrikkelijke ramp plaats gehad door een brand, die ont staan is door de ontploffing van afval van celluloid, die toevallig door een overspringenden vonkaangestoken werd Stikvlammen vulden de werkzaal16 meisjes en 5 jonge mannen, die op een plek van twee vierkante meter terugge drongen waren, verbrandden tot op de beenderen Alle dooden zijn afkomstig uit het kleine plaatsje dat in rouw ge dompeld is. Op 15 Juni a.s. herdenken de Z.Eerw. Heeren Pastoors J. F. Bijnen te Rijcke- voort, P. W. H. van Hoeck te Neder- wetten, J. A. G. Suijs te Reek, H. Ver- berne te Besoijen, A. J. N. Vermeulen ie Horssen en C. J. W van Winkel te Schaijk den dag waarop ze vóór 40 ja ren de H. Wijding ontvingen. De huidenmarkt schijnt in de eerste helft dezer maand haar kalm verloop te zullen behouden, hoewel de prijzen op de Europeesche stapelplaatsen eer ten voordeele neigen van de koopers. Daaren tegen is men in de productielanden zeer vast gestemd en de vorderingen o. a. der nieuwe slachtingen in La Plata zijn stijgende, zoodat deze weer verre boven Europeesche pariteit komen te staan, wel een- bewijs, dat men vertrouwen in de marktbeweging voor de naaste toe komst stelt Met belangstelling ziet men de Amsterdamsche huidenveiling van Nederlandsche vleeschhouwers op a. s. Maandag 14 dezer tegemoet Men is toch eenmaal voor onzen belangrijken Inland- schen huidenhandel een goeden weg ingeslagen Rotterdam nam daartoe reeds meer dan een jaar geleden het initiatief en de Amsterdamsche zouters en slagers volgen nu dit prijzenswaardig voorbeeld, waardoor dus de handel van lnlandsche huiden en Vellen, de zoozeer begeerde artikelen in 't buitenland, meer tot zijn recht zal komen. Voor leder blijft de opinie gunstig, dc markt is nog stil, zo^als gewoonlijk in de eerste weken van een nieuw jaar. maar alle soorten zijn prijshoudend met matige vraag voor onmiddelijke be hoeften. Voor prima Geldersche schors kwam meer vraag, de looierij schijnt zich in f vorig seizoen niet volledig te hebben voorzien. Ook is de markt voor vreem de looimiddelen prijshoudend. De schoenfabrieken werken de laatste dagen bestendig door, zoowel voor t binnenland als voor export. Men ver wacht bij gunstig weder in 't voorjaar en in den a. s. zomer bevredigende resultaten voor deze belangrijke Noord- brabantsche industrie. met of zonder Servies Tafellinnen DIVERSE Aanbevelend, CONFISEUR, CUISINIER. ZIJN DE BESTE. Verkrijgbaar bij ANTOON TIELEN, aanweziga patroons. Daar dit punt, wel rreemd telf» oubegrijpelijk, niet op de agenda voor kwam, zaten de meeste patroons met hun antwoord verleden, liet voorstel door sommigen gedaan om 8 of 14 dagen bedenktijd om over aulk een i..grijpende zaak thuis eens te over- leguon werd door het bestuur van de hand gewezen, en het voorstel dadelijk in stemming gebracht Bij stemming bleken 12 patroous voor afschaffing en 1 was er tegen. 1 waalt andc.ro gaven geen beslissend antwoord en hielden zich eeuige dogen bedenkelijk voor. Dezen 12 werd tijd gegeven tot Zondag 13 Jan. alswonueer zij schriftelijk hun „voor" of tegen bij den Pres. moeten inleveren De uitelau wordt den leden schriftelijk medegedeeld Met spanning wordt de uitslag door allen tegemoet gezien, en hopen hem zoo spoedig mogelijk in dit blad mede te deelen. Ooit werd nog in het vooruitzicht gesteld den Coöperatieven aankoop van leder en andere bsnoodigdhedeu. Na nog enkele besprekingeu voor onderge schikt belang, werd deze belangrijke vergade ring door den Pres. gesloten met denzelfden Chnstelijken grost, alswaarmee zij door den Geestelijken adviseur was geopend. Tooncelclub. Een gezolschap dat de par. Berkdyk nog nooit binnen zijn grenzen zag. is daar nu tot Etand gekomen um. een nieuwe looueulclub. Het gezelschap telt 20 leden waarvan uls bestuursleden zullen optreden Jan v. Gorcom Pres., J. v. Amelfivoort Vice-Secr J Wage makers 1ste Secr., J Hendriks 2e beer., J v d. Veeken Penu., Jan Dirksen, H. Hamers en B. v. Boxtel comm. Deze oprichtiug g«- luigt van een geest van vooruitgaug, wijl er nog nooit gelegenheid was om tot oprichting van zulk esn gezelschap te komen liet flink bestuur doet ons met vertrouwen du toekomst dezer vereeniging tegemoet zien. Het is ge vestigd bij den den lieer J. van Amelsvoort tegenover de Kork, eu draagt als nnara „Kuutt en Vermaak." Twee vliegen in een slag. Dezer dagen vervoegde zich d® jongeling II v, d. L. op stadhuis alhier, en meldde zich aan als loteling voor de Nationale Militie Tegelijk maakte hij bekend, dat hij plan had om in het huwelijksbootje te stappen. Ver leden Donderdag is hij dan ook in oudartrouw opgenomen. Concert. liet Armen concert van Euphouia, dat zoo uitstekend voldaan heeft, zal a. s. Zondag her haald worden voor hare led. u ofgeïntroduceerde vreemdelingen We betwijfelen het niet of ook dau zal de zaal stampvol zijn. Te water. E®n zekere R die met een kar kolen over den IIil reed, geraakte hoe dan ook met een wiel in een sloot. Een groot gedeelte der lading viel in het water. Spoedig kwamen een aantal mannen opdagen om het v ertuig weer op hot droage te brengen Een dezer helpers, zekere H. L raakte met zijn hand tusscben het wiel gekneld, zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Vergadering Hakkers. De vergadering der B ikkers alhier gehouden, heeft besloten pogingen in bet \i eik te stellen om te verkrijgen Vast gewicht tegen vasten prijs. Dit wordt vo rul hier noodzakelijk met net oog op de eveutueele aanneming vau het voorstel in de patroons-vergadering ter tafel gebracht. ,Het aantal leerlingen der 0 L. S. te Berkdijk iB z.oo to genomen, dat na 15 dezer eeue op roeping voor onderwijzer zal moeten plaats hebben. Boa vreeselijk automobiel ongeluk itt'Hii-' n' .r ...j. IWIIIIIiaiMII lil»'. Trekking van 9 Jauuari. Getrokken prijzen. Prijs van f 25CKK) No. 8377 200U 150ü 1000 200 100 5760 12338 6830 9204 19690 2615 16063 16119 17323 19626 Priis Trekking van 10 Januari. Hoogite prijzen, ar. f 1000 No. 18744 400 r 78t6 200 6260 WAALWIJK, 11 Jan. 1907 Bij tamelijktn aanvoer van hoorvee was de handel vlug. Kaifkoeien prijzen van f 195 tol 262.50 KaUvaarzen prijzen van f 1Ö0 tot 195. Varkens aangevoerd 26 stuks prijzen van 17. tot 1 11 75 Boter aangevoerd 1008 kilogr. prijzen vanaf 1.11 tot f 1.19 Eioren prijzen van 6 tot 7Va cen' Per Btu*. KAATSHEUVEL, 11 Jan. De prijs der boter was htdeu op d* mija hoogste prijs f 1,26. middelprijs f 1,24. laagste fl.ll), prijs WAALWIJK. GEBOORTEN: Hendriku* Leonardus Franciscus z v. J. Pijnenburg en C. W. Kapteijn. OVERLIJDEN Johannes r«n Noort, weduwnaar van J. M. Dekkers Sü jaren Huijberdina van Wanrooy echigenoote ran G VV Klerx 46 jaren Joi-ephus Petrus Wilhelmus Speekeubrink 17 jaren. HÜWELIJKKN Jan kuulst 21 jaren en Cornelia van Eethen 20 ju enJonannes Gerard us Timmermans 23 jaran en Cornelia Maria van de Pas 23 jaren - - Cornells Hendrikus van Heijst 27 jaren en Antonia Henrica van Oinneken 22 jaren. SPRANG. Over da maand December 1906. GEBOREN Carolina Joh.nna, d. van Aria Chabot en JacobaFriiiga Adriaan z. van Ailriaan van Esch eu Pieternella Niejwenhunen Adriana, d van Wilbm de Kooij en Maria Spieriugs; Cornelia Geeriruida d. van Cornelis Schiedon en Johanna Geeriruida VarOssicau Hendrik z. van B*> liaan Verschuren en Ardina Wijgaers Gcer- truida Adriar.a d. van Adrianus de Roon en Geeriruida Nieuwpnhuizen Chi is'.iaan, z. van Karol Johan Varosiieau en Mschielija van Iertel. GEHUWD: Hendrik Leenen, 31 jr. met Teunije tan Thielen, 30 jr. Antonie Kruijf, 27 jr. met Cornelia de Roon, 24 jr. OVERLEDEN Johaant» Pieiernella van Amelrooij 3 rand. Aguita Koeoen, 22 jr. ongehuwd. KAATSHEUVEL. Van 1 tot 12 Januari 1907. GEBOORTEN: Lconardus z. van C. Snoeren en M. Foorians Martina Wilhetmina, d. Vkn M. van den Broek en J. van Heijst Adrat.us z van A. Xeebregts en E. Nelten Maria Johanna d. »an C. Klijn en J. de Vries Johannes Amonius Maria, z. van H. van Haaien en M. C. van den Hoven Adriauus Michael Jo-eph, z van H J. van Woenael eu G. M. van der Wee Johannes Adrianus, z. v*n P. IJpelaar en J. Heeffer Johanna Arnolds, d. van A. J. ven der Heijden en C. Hamers Mariinus z. van C. Laros en G Netten Johannes z. van C. van Wezel en P. C. Klijn Maria Catharlna, d. van A. van der Wouw en H. Ligivret Antonius Arnoldus z. van Th. Mjrval en M. C. vau Rijswijk Antonius Leonardus Cornelia t. van J. H. van Ges tel en E. Verbsandert. OVERLIJDEN Jacobu» van Beek 10 j. Hen- drika Catharioa önoeren 6 w. Petrus Jo hannes Brekelmans 1 j. Adriana van der Velden 7 mnd. Adrianus Zeebregis 2 j. Anna Calharina Grootswagers, echtge- Doote van Antonius Hoevenairs 77 j. Maiia van Iertel, 80 j Cornelis Hubert Joseph Marie Sta6«en 9 mnd. HU VV .-AANGIFTEN. Jan Baptist üekkus, 21 j. eD Cornelia Johanna Maas, 23 j. Gerar- dus van der Linden, 34 j. en llendrika Remmeren, 22 j. Gcrardus van Dongen 32 j. eu Dingen.» Jansen, 29jBernardus Jus^phus Postelmans, 23 j. en Anna Maria van Wanrooij 24 j. Hendrikus van der Lindeu 18 j. en Cornelia Huiberdina Lug- ters 23 j. Cornelis Lig voet 38 j. en Johanna Lugters 51 j. Hendrik Werther 33 j. en Sijke Spierings 31 j. RAAMSÜONK. Van 5 tot eu met 11 Januari 1907. GEBOREN Elisabeih d. van C. li. van den Hoek en W. van den NieuwenhuijzeD. Jolmnna, Petronella d. van G. de Kok en J. C. van Tilborg. HUWELIJKEN: Johannes Snijders oud 31 j. en Peirouella Huiberdina Rijken oud 24 j, beiden alhier woonachtig. Antonius, Cor elia Verhagen oud 32 j. en Cornelia, Johanna Kieboom oud 23 j. beiden wonen de alhier. Fiorennus Cornelis de Poo: ter oud 25 j. wonende te Stoppeldijk en Jo hanna Petronella Poters oud 21 j. wonende alhier. OVERLEDEN Adriana Klavers oud 76 j, wed. *an Petrus Meijers Anna van der Made oud 59 j. echsgenooie van Hendrikus Staps. IttÖÖR

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 10