flinke jongen Notaris II V N 1 Notaris RANI" CAN IERS Advertentiën. Een bekwaam Letterzetter Letterzetter. VISCH, A. van Dusssldorp, Bericht van Inzet. Notaris DE VOCHT Notaris DE YOCHT Notaris DE VOCHT Pal kan Schiereiland. Reclame. MAAGKRAMPEN. BINIVF.N b N VÏ/"~" A. van Üu^seldorp, publiek verkoope:; Kleine Advertentiën. publiek verpachten verkoopen verkoopen verkoopen Wij gel ooven ook, dat het daartoe hoog tijd ia. Het had al jaren geleden moeten gebeuren, want het ia een verkeerde tactiek, de zaken blauw bUuw te lateu, ten einde het aan het licht treden van meeningvorschil te verhinderen. Blijkens inlichtingen, verkregen aan de Geld ONDERTROUWD: ARNOLD J. DE ROON PETRONELLA C- VAN TILBORGH. Riamsdonk, - 20 Februari 1907. Bij den Ontvanger der Regi stratie en Domeinen te Waalwijk, kan tegen 1 Maart a. s. een geplaatst worden, die opgeleid wenscht te woiden tot rijksklerk. Ier VVaalwijksche Stoomdruk kor ij kannen direct geplaatst worden en een aankomend CNDER CAPELLE. Huis, Erf en Bouwland aan de Willem van Gentsvaart, Sectie F nos. 881 en 882, groot te zamen 0.12.72 H.A. Toealag Dinsdag 5 Mnart 1907, 's avonds 7 uur, ten herberge vau ANTOON VAN DEN BRAAK te Elshout. Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij zal op Maandag 25 Febiuari 1907, Weiland iu de Rukens, West- akkers. Hooi broeken en den Om loop onder de gemeente Oud heusden. De Laagstraat te Oudheusden in 2 perceelen. Onder de gemeente Waspik. Onder de gemeente Waalwijk. I Er worden verder tal van bijzonder- hij heden bekend gemaakt betreffende het verloop der verschillende veldslagen en de oorzaken, waarom dat verloop zoo slecht was. Maar alles kan worden samengevat in dit eene: de Japanners waren voorbereid de Russen niet. Wie de beste organisatie heeft en het snelste optreedt, die wint. Zoo gaat het in den oorlog, zoo ook in de politiek en in de Sociale Actie. Een broeder van graaf Witte, de vroegere minister-president, is op zijn villa in de omstreken van Warschau vermoord. Twee zijner secretarissen werden door de daders (revolutionnairen) in een regenput verdronken. Te Weentn is overleden prinses Cle mentine van Coburg. Zij was de weduwe van den 26 Juli 1881 overleden prins August en een geboren prinses van Or leans- Haar jongste zoon is voist Ferdi nand van Bulgarije met wien zij zich op reis naar de Rivièra betond. Mevrouw Céline Botermann, wonende te Dcndenxionde, 4-2, St. Rochstraat, schrijft ons „Ik dank u voor den goeden uitslag dien ik heb verkregen door de behandeling met de Pink Pillen. Sedert langen tijd leed ik zeer dikwijls aan de maag. Na mijne maal tijden ondervond ik zeer herige maagkram pen, dikwijls gevolgd door brakingen die mij het leven oudragolijk maakten. voor den rechter verklaring overige&s geven. Polak werd naar de politie-afdeeling aan het Alexandersveld gebracht, om daar in verhoor te worden genomen. De presid'-nt der Tweede Kamer, de burge meester en de hoofdcommissaris van politie waren de eersten onder de velen, die den Minister geluk kwameu wenschen, dut hij aan dezen aunslag ongedeerd was ontkomen. De ambtgenooten des ministers en vele andere autoriteiten en vrienden deden van hun belangstelling den Minister en zijn familie blijken. Onder de eerste bewijzen van belangstel ling, die de minister van Justitie Zaerd >g na den mislukten aanslag ontving, behoorde een schrijven van den adjudant van dienst van H. M. de koningin, waarbij den minister de gelukwenschen van Hare Majast'-it met den gelukkigen afloop werden overgebracht Later in den middag ontving de minister het bezoek van den grootmeester van het huis van de koninginmordrr, jhr. De Rsnitz, mede ter betuiging van H. M.'s belangstelling. Volgens L. en V. heeft ren van de kogels de jas van minister Van Rualte doorboord, juist op de plaats, waar Z. E. zijn ridderorde droeg, die uit het knoopsgat is weggeschoten. De inatiuctie wordt geleid door den rechter commissaris inr. Feith. Omtrent den dader wordt nog vernomen dat bij in dan laataten tijd veel misbruik van sterkeu drank maakte. Volgens zijn beweren zou hij ook gedurende een half jaar te Vernhuizen hebben doorge bracht, waarheen hij ingevolge een vonnis der LJtrechtsche rechtbank zou zija opge zonden. Mev, Céline Botermanu (Cl Tnéo TocqmeDne) Ik had ve.*l geneesmiddelen gebruikt, maar geen ervan kon mij een goede spijsvertering weergeven. De Pink Pillen hebben mij ein delijk een goede spijsvertering gegeven. Ik "beken dat zij mij volmaakt genezen hebben. De Pink Pillen genezen de slechte maag door dat zij haar de kracht geven op normale wijze te werken. De maag werkt niet nor maal wanneer het bloed arm is en d« weef sels van de maag slechts bloed ontvangen van onvoldoende levenskracht. De Pink Pil- len geven bloed. Zij genezen de maagkwa len op dezelfde w'jze als zij de bloedarmoe de, de bleekzucht en algmneene verzwakking genezer., dat wil zeggen door aar: het or ganisme te verzekeren wat pr aan ontbreekt. De Pink Pillen zijn ook een uitnemend ver sterkingsmiddel van het zenuwstelsel en zeer aanbevolen tegen neurasthenie in a! hare vor men, St. Vitusdans en zenuwzwakte. Prijs f 1.75 de doos, f9,— per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending postwissel. Aanslag op den Minister van Justitie. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur is te 's-Gravenhage eeu aanslag gepleegd op den heer Van Raalte, miuister van Justitie. Omtrent dit in ons land zoo ongewoue feit worden de volgende bizonderheden mee gedeeld Nabij zijn woning in d« Amaliastraat kwam de dader met de revolver iu de hund op hem toe. Toen de minister hem opmerkte, vroeg Z.Exc. of hij hem iets te verzoeken had. In antwoord hierop loste de dader twee schoten doordien de minister heen en weder voor zijn deur liep, misten deze hun doelde dochter des ministers, die in het bpneden-voorvertrek was, ontdekte het onraad, ijlde naar de straat deur en liet haar vader binnen, die zeer kalm was. De twee volgende schoten, gelost nadat de minister reeds in huis was, kwamen boven de huisdeur in een der vensters terecht. Een tweetal jongens waren van het voorval ge- tuigeu en ijlden naar het paleis, om politie te halen. Twee agenten snelden toe en arresteerden den man, die te midden van een aangroeiende menigte was blijven staan. De revolver had hij weggeworpen. Uil een voorloopig onderzoek bleek, dat de dader genaamd is S^rn (Samuel) ot S'mon Polak, een man van circa 40 jaar, die zich veel hier ter stede in koffiehuizen ophirld en die bij de politie niet onbekend is. H-j ver klaarde, het wapen te Amsterdam te hebben gc kocht met het doel om een der ministers, dien hij niet kende, dood te schieten, onver schillig welke. Over de beweegredenen tot zijn misdrijf zou De bijzonderheden van den aanslag op den Minister van Justitie, stellen in een helder licht, dat men hier niet te doen hrefi met een grapje of met een geval van ïer- tooniug of iMisiellsrij, ma»r met een ernstigen aanslag, naar allen schijn bedreven volgens eeu voorat beraamd plan. De uitlating van den dader geven te rer- staan, dat hij zich veronrecht achtte, en dat de moord een daad vau wraakneming «as niet op een bepaald persoon, maar op maat schappelijke instellingen. Ware het den pleger van den aanslag slechts te doen geweest, om door zijn daad aandicht te vragen voor het onrecht, dat hem, naar hij meent, is aangedaan, dan was, zoo merkt het Vaderland, terecht op. schieten met scherp, en wel vier malen achtereen, overbodig geweest. Door eeu enkel schot op de openbare straal op iemand gelost, zou dat doel eveu goed bereikt zijn geworden. Zelfs een dreigement zou in dat goval gencetr zijn geweest Zijne woorden ,,'i Kan me niet schelen wie: een Minister, de Kouingin.j* Kuyper mogen op een aboormalen grest wijzeu. aan den ernst van het geval kun niet getwijfeld worden. Het is een g luk, dat de man, die met zulke gevaarlijke voornemens omging, is gearresteerd zonder dat hij een ernstig ongeluk heeft kunnen teweeg brengen. Tweede Vredesconferentie Bij een onderhoud met geheimraad De Mirtens hreft deze verklaard, dat hij ver wacht, dat de Tweede Vredesconferentie reeds in de eerste dagen van Juni as. zal bijeen komen, hoogstwaarschijnlijk onder presidium van den Russisohen ambassadeur te P«rijs, geheimraad Nelidow, die benoemd is tot eersten gedelegeerde van Rusland ter con ferentie. De overige vertegenwoordigers v. u Rusland moe en nog benoemd worden Be zittingen der conferentie zullon r iet openbaar zijn. Morgen confereert de heer De Martens weder met onzen Minister van Buitenlandschr Zaken. Het geruchr dat wegens den tegenstand van Duitschland het voorstel tot gedeeltelijke ontwapening van het program der conferentie zal worden afgevoerd, moei allen grond missen, daar, al is bekend dat Rusland zelf, benevens Frankrijk, DuitschUnd n wellicht nog andere Mogendheden de quaestie der ontwapening niet rijp achten ter beslissing door de aanstaande conferentie, niemand be letten kan dit punt opde agenda te plaatsen en in debat te brengen. Eugsland en Amei ika hebben naar 't schijnt het voornemen ter conferentie een voorstel tot beperking der bewapening te doen. Legerorgauisatie. Het Centrum zegt in een artikeltje onder dit opschrift. Wat door sommige katholieken afgevaar digden is gezegd, zal niet woord voor woord door eiken katholieken kiezer worden on derschreven. inderdaad, niet woord voor woord I Verder schrijft*het blad: De Katholieken partij heeft èn in de Kamer èn buiten de Kamer een commissie benoimd tot onderzoek van het kitsrecht- vraagstuk. Zou het geen aanbeveling, verdienen, ook het defensie-vraagstuk in zijn tegenwoordige gedaante tot ond«rwcrp van nauwgezette studie te maken De Crisis. beste bron, kan het boriobt, volgen» hetwelk ook dr. Kuyper behoorde tot de door H. M. in zake de crisis geraadpleegde staats lieden, beslist worden teg-ngesprokrn. De oud-minister is Ziterdag niet ten Paleize geweest, alwaar tot dusver geen andere personen uit parlement of staatscolleges zijn ontvangen, dan die. successievelijk in de vorige week vermeld werden. In verband met het tweede bezoek van mr. Kolkman ten Paleize duiken zegt de Gelderl. geruchten op van de mogelijkheid der voiming van een zuiver- rechtsch ministerie, indien de samenstelling van een zak»n-kabinet onmogelijk zou blijken. Het Centrum wijst er op, dat /iet, krachtens de programs der christelijke par tijen, in de eerste plaats op sociale wetge ving aankomt; dat een zaken-kabinetdikwerf juist de groote zaken niet aandurft, en dat een ministerie uit de rechterzijde ten opzichte der sociale wetgeving de beste waarborgen zou bieden. Het blijvend gedeelte der Cavalerie. Men schrijft uit l)e»enter a n de Tel Aan de miliciens lichting 1905 van het 4e reg huzaren alhier in garnizoen is he den hekend gemmkt, dat zij met l Maart a. s. niet in het genot van tijdelijk verlof zullen worden gesteldalzoo het blijvend gedeette der cavalerie blijft. Uitstapjes of verkenningen. „Men verzekert, dat tegenwoordig door de Duitsehe cavalerie garnizoenen van Wezel en Crrfeld herhaaldelijk ds oef-ningen wor den uitgestrekt tot. nabij onze grenzen*, men meldt, ous uit Meek, bij Nijmegen, dat eenige weken geleden cavalerie uit Wezel in het nvburige Cranenburg en Wijier op be oek is geweest. H. F. bultman Het Eerste kamerlid, de heer Herman F. Bultman is gistereu te Haarlemmermeer overleden. Hij was een groot specialiteit op landbouwgebied. Gc Diocesane katholiekendag in het Bisdom don Bosch.. Het Dagelijksch Bestuur van den 6n Diocesanen Katholiekendag is samenge steld als volgt Mr. E. van Zinnicq Bergmann, lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal, voorzitter Mgr. H. Brouwers G. F. van Gerve E. van Grinsven L. van der Steen C. C. Prinsen, pastoor Jos. van der Hoeven Mr. F. J. van Lanschot, secretaris H. van Zinnicq Bergmann, 2e ster. Z, D. H. Mgr. W. van de Ven, Bis schop van 's-Hertogenbosch, heeft het Beschermheerschap van den 6en Dioce sanen Katholiekendag, die 22 September a. s. te 's-Hertogenbosch zal worden gehouden, aanvaard. Z. D. H. heeft zich bereid verklaard op dien dag de plechtige Hoogmis in de kathedraal van St. Jan te celebreeren en bij de avondvergadering tegenwoor dig te zijn. Daartoe door het uitvoerend comité uitgenoodigd, hebben de navolgende heeren zich bereid verklaard zitting te nemen in het Eere-Comité Mr. A. baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningingin in de pro vincie Noord-Brabandde leden der Eerste Kamer der Staten-Generaal mr. E. van Zihnicq Bergmann en W. Prinzen de leden der Tweede Kamer der Staten Generaaljhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, generaal Van Vlijmen, de heer Vincent van den Heuvel, mr. E. R. H. Regout, mr. J. Duynstee, de heer A. van Vuuren, mr. J. A. Loeff, mr Dion Kooien, jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer. De Moraliteit is het ontwerp, dat op den a. s. Katholiekendag zal worden behandeld. Door het dageP'ksch bestuur zijn on der goedkeuring van het uitvoerend co mité en met instemming van Z D. H. den Bisschop van 's-Hertogenbosch 5 afdeelingen vastgesteld. I. De zedelijkheid in verband met pers, wetenschap, kunst en onderwijs. Tooneel, lectuur, reclame enz.) Voor zitter de heer C. C. Prinsen, pastoor. II. De zedelijkheid in verband met ïandel, industrie en landbouw. Voorzit ter de heer G. F. van Gerve. III. De zedelijkheid in verband met den arbeid (werklieden). Voorzitter de heer Jos van der Hoeven. IV. De zedelijkheid in verband met het huisgezin (woningtoestanden, ver waarloosde jeugd enz.) Voorzitter de heer E. van Grinsven. V. De zedelijkheid in verband met het Drankmisbruik. Voorzitter de heer L. van der Steen. BILLIJK UB KOOP. Wegens afschaffing een sterk, goed onder houden Rijwiel, Vs ja*r bereden. Te bevragen bij den Uitgever. Gevraagd tegen Mei een aankomend of halfwas Bakkersknecht, met kost en inwoning. Brieven aan het bureau van dit blad onder letter B. C. Kan direct geplaatst worden eene nette bekwame Stikster. Waar zegt de Uitgever. EN CLpt lie N.B. Huwelijksvoltrekking 6 Maart 1907. Zich schrifteljk aaD te melden bij den Ontvanger met. vermtlding, waar onderwijs is genoten. (Vlug platzetter) wonende te Besoijen, heeft, s'eeds als werk man zija kost voor zijn huishouden kunnen verdienen, maar aangetast door longontste king en Am ris is hem het werken onmoge lijk geworden en door de dokters verboden Om zijn dagelijksch brood voor zich en zijn huishouden t« verdienen, verkoopt A VAN DUSSELDORP i-n beveelt zich nederig aan zijne goedgun stige medeburgtrs nau. te Waalwijk, zal voor de Wed. en Erven M. C. SMID, vroeger te Cspelle, ten koffi huize Van ANTONIE VAN DER HAARDT teCapelk, bij inzet op Woensdag 20 Februari 1907, bij Toeslag op Woensdag 6 Maart 19G7, telkens ten of na 7 uur des avonds Aanvaarding in eigen gebruik bij de be taling dar kooppenningen, in lasten vanaf 1 Januari 19l)7. te Waalwijk, ma*kt bpkend, dat het Huis, Erf en Bouw land f Elshout, groot 47.99 aren, in huur hij HENDRIK VAN DE WIEL Hdaar, is ingezet en verhoogd tot 11600 Dagelijks kan ten kantore van genoemden No'.ari# verhoogd worden. te Waalwijk, GEVRAAGD voor direct of teyen half Maait een bekwaam Sllitdsknech', 3 a 4 j-ar bij het vak, üij JAN VAN DELFT, Diunen. des avonds te 7 ure ter herberge van H. VAN HOORN te Elshout, gemeeute Oud- heusden A. Voor den Alge.meenen Arme v.in Oud. heusdeii au Elshout. Voor den tijd vnn vijf achtereenvolgende jaren. B. Voor de gemeente Oudheusdep. Voor den tijd van twee jaren (1907 en 1908). te Wa.-lwijk, zal ten verzoeke van den Heer N. A. 1) V ERMEULEN te Waspik, bij iuzet o Maandag 4 Maart 1907, des avonds 7 ure, ter herberge vau Mejuffrouw Dl BONT in „de Ster* te Waspik en bij toe lag op M andfcg 21 Maart 1907, med. des avonds te 7 ure in het koffiehuis „d Harmoniezaal*, van den heer MONTES» Schenkels, aldaar, publiek KOOP I. Een deftig Heerenhuis met Tuit gelegen op den besten stand van Wai pik, kadaster sec'ie G No. 1088, groo 6 aren 82 centiaren. KOOP II Een naar de eiscnen des tijd ingericht Wijnpakhuis, waarin kantoo en kelders met tuin, kadaster sec i» No. 923, groot 14 aren 35 centiaren KOOP III Eeu perceel Bouwland zuidelijl koop II, kadaster sectie F No. 924 groot 52 aren 10 centiaren, in hun bij Bart Lsngewerf te Raamsdonk voo f52per jaar tot Kerstmis 1908. I KOOP IV. Een perceel Bouwland zeer ge schikt voor bouwterrein over het spooi kadaster sectie F No. 1016, groot aren 20 centiaren. KOOP V. Een perceel Bouwland, zeer ge schikt voor bouwterrein gelegen als voo oostelijk koop IV kadaster sectie No. 695, groot 5 aren, waarin de gt meente Waspik is gerechtigd voor centiaren. KOOP VI. Massa van koopen IV en V. Betaling der kooppenningen 30 April 1906 Aanvaarding: van koop I bij de betahuj der kooppenningen van koop 11 drie maan den ua den toeslag van koop 111 Kerstmi 19U8van koupen IV, V en VI bij d betaling der kooppenningen. Groud- en audere lasten voor rekeuin, van den kooper van af 1 Januari 1907. te Waalwijk, zhI ten verzoeke van den Heer N. A. D VERMEULEN te Waspik, bij inzet Oj Donderdag 7 Maart 1907 en bij toe slag op Donderdag 21 Maart 1907 beide dagen de» avonds le 7 ure iu ht hotel „de Twee Kolommen* vui den Heei GEKR1S te Waalwijk, publiek KOOP I. Een perceel Bouwland over di 2e Zeiae, kadaster sectie B No. S94j groot 77 aren 90 centiaren. KOOP II. Een perceel Bouwland op d( Hoo j«b kadaster sectie B No. 447 groot 57 aren 20 centiaren. KOOP III. Een perceel Bouwland op di Hoogjes, oosieiijk koop II, kadastei sectie B No. 448, groot 47 aren 4( centiaren. KOOP IV. Massa van koopen II eti III KOOF V. Een perceel Bouwland op di Hoogjes, kadaster sectie B No. 452. groot 67 aren 80 centiaren. Betaling der kooppenningen 30 April 1907. Aanvaarding Kerstmis 1907. Grond- en alle andere lasien voor reke ning van de koopers vanat 1 Januari 1908. NOTARIS te Drunen, zal bij inzet op Dinsdag 26 Februari 19U7, ter herberge van ANTONIE VAN DEN BRAAK te Elshout en bij toe- slag op Dinsdag 12 Maart 1907, ter herberge van JAN KLERKS in „dcu Hoed' te Elshout, telken? des namiddags 6 uur, ten verzoeke van de Familie VAN DOM MELEN, EERSTE KOOP. Een L\ndbouwershuis met Schuur, Erf en Tuiu eu Boomgaard, gelegen te Elshout gemeeute Oud heusden, sectie B nummers 458 ei 459, groot 26 areu 66 centiaren. Te aanvaarden 1 Mei 19U7 als zijndi tot dien tijd in huur bij Martinus vat der Staak voor f 137.50 in het jaar. TWEEDE KOOP. Een perceel Weiland nabij het Fort ouder Oudheusden, sectie A nummer 457, groot 57 aren 80 centiaren. In huur tot einde seizoen 1907 bij de Eerwaarde Broeders te Elshout voor f 33 per jaar. DERDE KOOP. Een perceel Weiland, nabij de Eendenkooi van den Heer Verhoeven, ouder Oudheusden, sectie B nummers 468 en 469, groot 54 areu 80 centiaren. In huur tot einde seizoen 1908 bij Nob rt Vugts voor t 32 per jzar. VIERDE KOOP. Een perceel Weiland, ten Oosten van koop drie. onder Oud- htusden, sectie B nummers 477 en 478, groot 1 hectare ('1 are. In huur tot einde seizoen 1907 bij Jan Snelders voar f 50 per jaar. De grondlasten zijn- voor de koopers van af 1 Januari 1907. Betaling der kooppenning n zes weken na den toeslag. De huren over 1907 zijn voor de koo pers, behalve van koop een, waarvan de geheele huur gereserveerd wordt.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2