Notaris KA INT N otaris Canters Biljartconcoürs MOOR Advertentiën. Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Bericht van Inzet. Notaris DE VOCHT Bericht van Inzet. Notaris VAN HAM Notaris VAN HAM Notaris VAN HA~M Notaris DE VOCHT ATTENTIE. p. van daelkn, potlooden BUNNEN LA Kle ine Advertentiën. verpachten Bericht van Inzet. publiek verkoopen oricht van Inzet. publiek verkoopen ver'.oopen verkoopon - VOOR ZES JAREN. 4 perceelen Hooi- en Weiland onder Baardwijk, in de Voor wei den en over de Derde Brug. Een netten Herberginventaris, waaronder eene gchoone goec 'nopende Biljart. Een perceel Bouwland aan dt Rechtvaart onder Kaatsheuvel, A 1941, groot 61,40 aren, eigendom van en in gebruik bij Karei Tim mermans. Den Afbraak van 3 woningen Ie Prijs 20 Gulden. 2e 12 3e 6 4e 3 Mijnheer, s.s. t.t. Daar door mij pogingen gedaan worden om het marktwezen van Waalwijk zooveel mogelijk te verheffen verzoek ik U be leefd in deze Uwe geëerde medewerking I 't Is daarom dat ik U verzoek mij te willen mededeelen wat U denkt dat daarvoor de aangewezen middelen kunnen zijn Ik sluit hierin een vragenlijstje ter beantwoording, en verzoek U beleefd maar dringend deze vragen, indien die Uwe goedkeuring kunnen wegdragen, te willen beantwoorden. Mocht U andere denkbeelden koesteren die U beter geschikt voorkomen, doet mij het genoege die terwille van genoemde zaak aan mij mede te deelen Niet twijfelende of U zult mij in deze onderneming, die ook strekt in 't belang der landbouwers, gaarne willen steunen, heb ik de eer te zijn Uw Dv Dn., Her if an J. A. Zeegers. Deze eerste circulaire heb ik niet verzonden, om reden ik niet alle vee houders en veekoopers kende, en door de toezending daarvan aan den eene, soms den anderen die er geen ontving zoude kwetsen, ik bleef daardoor op onzijdig terrein, en besloot een circulaire te richten aan eenige H. H Burgemeesters die meer bekend waren met de bedoelde personen in hun gemeente woonachtig. De bedoeling die verschillende adressen te ontvangen was om hun naderhand het doel en streven en de maatregelen die eventueel daar gesteld werden omtrent het marktwezen direct aan hun adres mede te kunnen deelen. Edelachtbare Heer. Hierbij ontvangt U van mij een billet ter beantwoording, het marktwezen van Waalwijk zooveel mogelijk te verheffen, met beleefd ver zoek mij opgave te willen verstrekken van de personen in Uwe gemeente woonachtig, die veehouder ol veekooper zijn. Niet twijfelende, of U zult mij in deze onderneming willen steunen, waar voor ik U bij voorbaat dank zeg. Inmiddels na beleefde groeten Hoogachtend, Uw Dw. Dn., Herman J. A. Zeegers- Waalwijk, 27 Juli 1906. Vragen ter beantwoording. Zoudt U denken, dat het uitloven van premiën een geschikt middel van 't marktwezen Zoo ja Kan de volgende regeling Uwe goed keuring erlangen B.v. Een prijs in geld met diploma en medaille voor den koopman die het meeste aankoopt Een prijs in geld met diploma en medaille voor den veehouder die het meeste vee ter markt brengt Eens per maand of om de 14 dagen geen lijngeld heffen Een voorjaarskeuring van het schoonste vee. Een najaarskeuring van het schoonste vee. Medewerking trachten te verkrijgen van de Maatschappij van Landbouw en die van den Boerenbond Behalve de antwoorden van H.H. Burgemeesters ontving ik ook antwoord met zeer nuttige wenken op een parti culier schrijven, van iemand die op 't gebied der landbouw en veehandel met eere genoemd mag worden. Bedoelde heer, bij velen zeer goed bekend, maar wiens naam de bescheidenheid mij ver bied te noemen mag ik een woord van dank en van hier uit een ecresalut niet onthouden. In hoofdzaak waren cle antwoorden die ik heb ontvangen, het meestal met mij eens, lijsten zoo van veehouders als veekoopers heb ik ruimschoots ontvangen. Er waren 381 namen van veehouders en veekoopers ingekomenvan eene gemeente was zelfs de geheele raad het met mij eeas. Over enkele opmerkingen die ik ontving als b.v. het marktwezen verplaatst zich naar grooter steden, zoo ook, men gaat meer naar de verschillende centra's, vraag ik U af, geachte toehoorders, zijn de plaatsen als Willemstad, Hedel, Beu- sichem, Wychen groote steden En is Waalwijk met hare tegenwoor dige verbinding geen centrum. Waar vindt men prachtiger veestapel dan juist rondom het centrum Waalwijk. Ook ontving ik eenige verklaringen van verschillende personen b v- als deze De veehouder komt gaarne ter markt te Waalwijk, maar er komen zoo weinig kooplieden tegenwoordig. Ook verklaarde mij een door mij geacht landbouwer en veehouder, wanneer ik nog zoo veel aan den veehandel deed dan voorheen zou het mij thans 's jaarlijks f 400 a f 500 meer kosten om het vee naar Rotterdam of 's Bosch ter markt te brengen. (Applaus). Ook het vermeende bezwaar, er zijn in Waalwijk nooit geen veewagens voor handen of te krijgen, dit bezwaar kan ik Mijne Heeren royaal weerspreken en kunnen steeds en er zullen steeds vee wagens zijn, mits deze van te voren i worden aangevraagd, 't zij direct aan het hoofdburean, of door tusschenkomst van den Heer Stationchef te dezer plaatse. (Applaus) Maar nu dient de weg aangegeven te worden die leiden kan tot verbetering van den tegenwoordigen toestand. Volgens mijn bescheiden meening zou het volgende gewenscht zijneen ver- eeniging zien daar te stellen onder den naam «Waalwijks belang» of die voor het marktwezen en het bevorderen van het vreemdelingen verkeer. Wanneer nu een zoodanige vereeniging en bestuur daargesteld is, dan een ver zoekschrift aan het EdelAchtbaar bestuur dezer gemeente richten, met de noodige gegevens die verondersteld worden, het marktwezen te kunnen bevorderen. (Applaus.) Mocht genoemd bestuur zoo ook de Raad onzer gemeente daarop afwijzend beschikken, wat ik zelf niet zou durven vermoeden, dan zou het een punt van overweging worden, door de neringdoende zelf handelend op te treden, alsdan een bedrag zien te formeeren tot het uit loven van prijzen en premiën, bv. voor den tijd van twee jaren. Men moet niet van de veronderstelling uitgaan en zeggen het zal niets uithalen dit is gewoon weg onziti, ging men steeds van dat denkbeeld uit zou er nooit iets tot stand komen. (Applaus.) Wij hebben alhier flinke Hotels en bezitten een groote mate van gastvrijheid voor eiken vreemdeling en kunnen dan ook even goed H. H. Veehandelaren ontvangen als tijdens de industrieele tentoonstelling hooger geplaatste per sonen. (Applaus.) Ook bezitten wij thans flinke, ruim voorziene winkels op alle gebied als 't waren, ontwikkelde ondernemers, die ten doel hebbende degelijke artikelen tegen concurreeretide prijzen gelijk staaude, met die in grooter steden verkoopen, zoodat ik als 't ware gerust durf beweren, dat men niet naar grootere steden daarvoor behoeft te gaan (Applaus) Laten wij dus met alle mogelijke middelen, welke ons daarvoor ten dienste staan, trachten H.H. veekoopers naar hier te krijgen, waar koopers zijn komen ook verkoopers en waar het marktwezen zich ontwikkelt komen ook vreemde lingen, daardoor meer bedrijvigheid en vertier. 't Is daarom dat ik van deze plaats plaats H.H. veehandelaars toeriep Komt tot ons Waalwijk, vereerd ons met uwe tegenwoordigheid, wij zullen U allen recht hartelijk welkom heeten. (Applaus). H.H. Veehouders. Onthoudt uw prach tige dieren niet van onze veemarkt, die weleer zoo bloeide, werkt weer mede tot verheffing daaraan, wij zullen u dankbaar zijn. Neringdoenden van Waalwijk, waakt en werkt mede tot bloei en welvaart van de plaats uwer inwoning, waar gij thans, maar ook later wellicht Uwe kin deren den kost zullen moeten verdienen. (Applaus.) H.H. Landbouwers van het Overland. Tracht mede te werken om van Waalwijk weer een bloeiende veemarkt te maken, want wellicht is dat voor u van groot belang, wenscht ge uit uw isolement verlost te worden (Applaus.) Wanneer Waalwijk voor u de korte en meest geschikte markt is, om uw schoon vee te kunnen verkoopen, dan zoudt ge een basis te meer hebben, om' bij hoogere autoriteiten aan te dringen, om naast Heusden alsnog een tweede vaste verbinding te krijgen. (Applaus.) En aan het EdelAchtbaar bestuur van deze gemeente roep ik met de meeste bescheidenheid toe, onthoud uw even- tueelen steun tot verheffing van 't markt wezen niet, want naast de twee hoofd takken van nijverheid, de leder- en schoenen-industrie, die aan honderden brood en arbeid verschaffen, bestaat er een categorie n.l. van die der nering doenden, welke ook bijdragen tot on derhoud dezer gemeente en wien de verheffing van 't marktwezen niet anders dan ten goede kan komen. (Applaus.) En thans ben ik aan het einde van mijn betoog, allen dankend voor het aan dachtig gehoor, de hoop koesterende, dat mijn streven met gunstigen uitslag moge worden bekroond. Mocht zulks evenwel niet 't geval zijn dan ben ik voor mij zelf toch reeds voldaan, in de goede richting tot bloei van Waalwijk en van den landbouwstand te hebben medegewerkt. (Langdurig applaus.) Het plan is na eenigen tijd in overleg met eenige andere H.H. een vergadering te houden van Industrieelen en Nering doenden, tot het daarstellen van eene vereeniging, het kiezen van een bestuur etc. Hetzij met of zonder mijn persoon aan wien ik dan zeer gaarne de noodige bescheiden mij beschikt, wensch in handen te geven. Vele felictaties vielen de Heer Zeegers na afloop zijner rede ten deel. neringdoenden enz belegd worden, tot het daarstellen eener vereeniging, voor het verheffen van het marktwezen in 't bijzonder en die van het vreemdelings- verkeer in 't algemeen en het benoemen van een bestuur. Ken Nederlaudsck Belgische conferentie. heater seint uit Brussel Er had hier htden eene gedachten wisseling plaats tu*- schru de Nederl. gedelegeerden, de heeren Tydeman, Treub, jhr. van Asoh v. Wijck en de Belgische, de heeren Beenmert, min. van s'aat, Dupont, vice-president van den senaat, en HrlLpulte, afgevaardigde, over verschillende punten, de conferentie over een Nederlandse!)-Belgische toenadering betref fend. Heden avond bied' de h-er Beernaer! de/i gedelegeerden een diner aan. Prins Hendrik weigert een Huldeblijk. Naar aanleiding van het bericht overeen centraal comité, gevormd tot aanbieding van een huldeblijk aan prins Hendrik, is aan dit comité een door riougatdcrzelfft secretaris ooderteekend «chrijven gezonden van den volgenden inhoud Mijne heeren, Zijtie Koninklijke. Hoogheid, de Prins di,r Nederlanden, in de dagbladen gelezen heb bende, dat zich een centraal comité gevormd heeft met het doel, Hoogstdenzelven een huldeblijk aan te bieden, heeft mij opge dragen, uwer commissie mede te deelen, dat Zijne Koninklijke Hoogheid ten hoogste de bedoeling uwer commissie waardeeit en zeer dankbaar is voor de wijze, waarop het Neder- lüiidsche volk zijne pogingen, om tot de red ding der ongelukkige slachtoffers van de ramp aan deu Hoek van Holland mede te werken, op prijs stelt maar aangezien Zijue Koninklijke Hoog heid beslist vermeent, zijue daad niet anders te kunr.en beschouwen dan het vervullen van zijnen plicht hIs Nederlander, heeft Zijne Koninklijke Hoogheid tot Hnogstdes- zelfs groot leedwezen iiet vaste besluit moeten nemen, zoodanig huldeblijk niet te aan vaarden. Voldoende aan te bevelen van Zijne Konink lijke Hoogheid heb ik de eer, het centraal comilé voornoemd Hoogstdeszelis giootr erkentelijkheid en diepgevoelden dank over te brengen voor *1 hetgeen door djt comilé in deze reeds is verricht. Deze beslissing eert prins Hendrik. Liefhebbers. Het getal sollicitanten voor het amb' van burgemeester der gemeente Tilburg, moet niet minder bedragen dan 146. De Ruijter-herdenking. Naar men ons uit den Haag meldt, komr-n de gelden of toezeggingen der gelden voor liet huldeblijk aan admiraal M. A. de Ruijter zóó schaars in, dat het Nationaal Comité bezwaarlijk eenigen flinken steun zal kunnen verleenen aan de plannen die zijn voor de dr Ruijter Hulde ontwierp. De Zeevrarischool te Vlissingtn, de de Ruijtermedaiile, het Historisch Museum te Amsterdam en eene verbeteide uitgave van de Ruijter'» leven door Brandt, eischen een veel krachtig- r fiuancieelen steuu dan het Nationaal Comité tot nu toe van de natie mocht ontvaugen. Geheele provinciën en tal van groote steden onthielden zich tot dusverre van eenige hulp; het bleek zelfs in vele plaatsen niet moge lijk een de Ruijter-comité samen te stellen. De crisis. Het Haagsche Correspondentie-bureau meldt Volgens de jongste, geloorierdienende be richten, wordeu er pogingen beproefd tot vorming van een cabinet d'affaires door iemand, die niet bt hoort tol het p.rlement, noch tot een bepaalde staalkundige partij. De ramp aan den Hoek. Men meldt van den Hoek van Holland Er zijn hier twee lijken aangebracht van Brielle, welko herkend ziju als .lackson Johu Goatling en Harry Carlisle, beideu leden der bemanning van de Berlin. Verder is er nog een lijk aangespoeld tr Oott.roorne, veï- moedelijk iemand van de bemanning. Einde lijk is ook een lijk te Rockanje aangespoeld, vermoedelijk dat van den loods. De twee aatste lijken ziju nog niet aangebracht naar hier. Ueioaning voor vreemde talon. Burgemeesters en Wethouders van Am sterdam zullen aan den R »*d dit-n gemeente voorstellen dr* belooning voor lager onder wijs in één ol moer vreem le talen te bepalen op f 1,50 per los uur. BILJART-CONCOURS hij J. VAN HELVOIRT aan den Hoek te Waalwijk. Aanvang 10 Maart eindigende 14 April. Ie prijs t 15, '2e prijs f 10, Se prija f 5 voor dengene die liet meest 15 punten haalt cu 4e prijs f 2.50 voorde meeste 11 punten. Het beste en voordceligste adres voor het opmaken en bekleeden van alle soorten Matrassen en Zitmeubelen i« bij S REMPT, Zidelm iker en Stofferrder Sprang 6. Beleefd aanbevelend als boven. Voor een heer wordt bij nette menschen te Waalwijk, aangeboden pension met vrije zit- en slaapkamer. Brieven No. 5 bureau van dit blad. Gevraagd om direct in dienst te treden een liette jonge/7., ale leerling-fotograaf h'i de firma WED. Th. VAN DELFT Sc ZONEN. Waalwijk. Camion te koop. Te koop een zoo goed als nieuwe licht- Ioopende camion; draagvermogen 1500 K.G. Prijs 120 gulden. Te bevragen bij H. MERX te Vlijmen. Voor jong gehuwde lieden zonder kinde ren, wordt tegen Juni a. s. eene nette Burgerwoning te huur gevraagd in ds gemeente Waalwijk of Besoyen. Brieven onder letters A. B. aan het bureau van dit blad. te Waalwijk, zal voor den H.Ed.Gestr. Heer W. T. LEEMANS, Oud-Hoofdinspecteur van 's Rijks Waterstaat te 's-Gravenhage, ten koffiehutze van J. A. VAN SCHIJNDEL te Baardwijk, op Vrijdag 22 Maart 1907, 's middags 12 uur, publiek (Zie de Biljetten.) te Waalwijk, maakt beknul dat dr perceelen van de Erven n wijlen de tchtelieden CORNELIS BINK VV l LH EL MINA VAN HAM onder Was pik en Meeuwen met de verhoogingen in bod staan als volgt Koop I onder Waspik op f 380 Koop II onder Meeuwen op f 1400. Koop I is verhuurd voor f25 per jaar; koop II voor f75 per jaar alles 1ot Kerstmis 1907 deze huren over 1907 komen ten voordeele van de koopers. De toeslag blijft bepaald op Dinsdag 26 Maart 19o7 in hei koffiehuis *De Ster* van Mejuffrouw DE BONT te Waspik des avonds te 7 ure. Een perceel No. 950 groot Een perceel No. 799 te Waalwijk zal voor de Erven C. DE NIJS A. v d BROEK en ANTONlA BLAN- KERS krachtens daartoe veleend bevel de Arrondissement* Rechtbank te 's-Her- togenbosch dd. 6 Maart 1907 bij inzet ot Woensdag 20 Maart 1907 des nvondi 7 ure. ter herberge van CHR KUIJTEN tf Waspik en bij toeslag op Woensdag 3 April 1907 weder des avonds te 7 ure ter herberge van ADR*. BLANKERS aldaar Onder de gemeente Waspik. KOOP 1. Weiland, Kadaster Sectie 0.27.60 HA. KOOP II. Weiland, Kadaster Sectie F &root 0.32.40 HA. KOOP III. Massa koopen I en II, KOOP IV. Een perceel Bouwland Kadaster Sectie F no 756 0.28.93 HA. KOCP V. Eeu Perceeltje Hooiland Kadaster Sectie F No 357 groot 0.07.70 HA. KOOP VI. Massa koopen IV en V. Onder de gemeente Capelie. KOOP VII. Een perceel Weiland in de Willemkens. vaarUchs Dellen Kadaster Sectie G No, 847 groot 0.56.10 HA. Betaling der kooppenningen 15 Mei 1907 Aanvaarding koopen I, II en III Kerst mis 1909 Koop IV Kerstmis 1912; Koop V Kerstmis 1909 Koop VII Kerstmis 190f Grond- en andere lasten voor rekeninj de koopers van af 1 Januari 1907. en Elzen bosch 204 groot en van en te Druilen bericht dat hel huis met erf tuin gelegen aan den Voordijk onder Vlijmen is ingezet op f 980. De toeslag znl plaats hebben bij uit branding van waslicht op Vrijdag 15 Maart 1907 des namiddags 6 uur tei herberge van HERM. DAELMANS te Vlijmen. Donderdag 21 Maart a.s des avonds ten 8 uur zal in de achterzaal van het hotel Verwiel, eene vergadering van Het Berl Tagsbl. ontving een verde digingsschrift van de Great Eastern Rail way in zake de kritieken op de Berlin ramp. Wij le en daarin, dat alle schepen der maatschappij eens in het jaar nagekek' n worden en dat zij niet mogen varen, tenzij eerst een cer'ificaat van goedkeuring v.-.n den Board ot Trade ontvangen ia. De Berlin ontving einde 1906 nieuwe ketels en ten deele nieuwe mactiinc», zoodat ze, om zoo zeggen, voor een nieuw schip kon door gaan. Het certificaat hiervan is dd. 18 Dec. 1900 gedateerd. Verder verklaart de dirrctie de bewering, dat kapitein Precious eens berispt zou zijn, omdat hij bij zvkere gelegenheid beter weer had afgewacht in plaats *an door te varen, voor volkomen onwaar, in het contract voor de postbezorging slaat bovendien niets om trent te late bezorging. De. ramp is, volgens de directie, enkel aan de hevigheid van den storm t« wijten. Sinds „moiiicueuheugenis* heelt het in de Noordzee niet zoo gestormd. Na de opeuiug van de Hoek van Holland-route in 1898 vervoerde de maafsohappij zonder het verlies van één menschenleven 1.200,000 passagiers te Waalwijk, maakt bekend dat de Onroerende Goederen onder Waspik van den Heer N. A. D. VERMEULEN aldaar, met de verhoogingen in bod staan als volgt Koop I op f 4000 Koop II op - 1500. Koon III op - 1100. IV op - 125 V op - 110 De toeslag blijft bepaald op Maandag 18 Maart 1907, des avonds te 7 ure in de H»rmoniczaal van d«n Heer P. VAN DONGEN—MONTES te Waspik. Dagelijks kati ten kantore vuu voornoem den Notaris gehoogd worden. Koop Koop te Kaatsheuvel, zal ten verzoeke en ten woonhuize van den Heer MICHIEL W BRANDS te Loonop zand, Maandag 18 Maart 1907, voorm 10 uur, wegens opheffing der zaak h contant te Kaatsheuvel, zal namens zijn principaal provisioneel 2' Maart 1907 en finaal 3 April 1907 telkens 's avonds 7 uur bij M. DE JONG in de Heistraat te Capelie, publiek Te aanvaarden bij betaling koopprijs. te Kaatsheuvel, zal te Loonopzand, voor den Heer QUI RL NUS DE JONG, Woensdag 20 Maart 1907, voorm. 10 uur, a contant, publiek te Waalwijk maakt bekend dat de onroe- roerende goederen ouder Waalwijk van deu Heer N. A. D. VERMEULEN te Waspik met de verhooging in bod staan als volgt Koop Koop Koop Koop Koop I II III IV V op op op op op 1200 425 375 800 500 De toeslag blijft bepaald op Donderdag 21 Maait 1907, des avonds te 7 ure in het Hotel „De twee Kolommen* van den heer GERRIS te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van voornoemden notaris gehoogd worden. De ondergeteekende brengt bij deze ter Uwer kennis, dat de spelers naar de onder staande prijzen de 22 punten nog niet te boven zijn. 10 stooten 10 Ctct. Reglement bij hem ter inzage. Aanbevelend, aan de Haven, WAALWIJK ZIJN Verkrijgbaar DE BESTE. bij ANTOON TIELEN,

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2