Derde Blad. Michiel Adriaanszoon De Ruytef. S. Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws besti vors fierkl NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Keclame. Kumiiie»' 24. ZniiAg 24 Maart 1907. 30e .laargang. 99 ÜL. Voor ouden van dagen. n hei Zuiden. «WT1*- I. Morgen 24 Maart zal het 300 jaar geledtn wezen, dat te Vlissingen onze grootste admiraal geboren werd en Herwegen maakt men zich in den lande ereid den driehondersten geboortedag [van Michiel Adriaanazoon De Ruyter ooal niet te vieren, dan toch te her denken. En inderdaad is er veel sympathieks in deze herdenking, want De Ruyter ..eeft belangrijk aandeel in sommige roemrijke bladzijden van 's lands historie. apper heeft hij Hollands erre ter zee hoog gehoude* onder zeer beswaarlijke om standigheden en zijn tactiek van 't zee gevecht is den admiralen ter wereld een richtsnoer geweest tot op Nelsons dagen toe. Want onze groote admiraal, de grootste misschien, dien de wereld voorshands opgeleverd heeft, was niet allereerst een held. Niet, dat het De Ruyter ooit aan moed ontbroken heeft, maar zijn moed was van een kalm slag en meer berustend dan trotseerend. Zijn grootheid schuilt ..jniet in een stoutmoedig braveeren van elk opkomend gevaar, maar in de kalme 7(>PJi zakelijkheid, waarmee hij zijn eigen kansen tegen zijne tegenstanders opwoog. Stam mend uit de handelsmarine en als gezag voerder tevens bekend met en ervaren el ij k in koopmansschap, heelt hij éénmaal oorlogsvlootvoogd steeds de dingen met den aard van den verstandsmensch beschouwd. Zijn vlootbevel verloor nooit ter wille van het vechten de gevolgen daarvan uit 't oog, zijn tactiek steunde op de vlootmacht als geheel, niet op toevallige dapperheid der deelen. Dat M. de heeft hem vele vijanden bezorgd, de vermaarde tweedracht tusschen hem en t goede Cornelis Tromp in 't leven geroepen leesch- ?cha- sht. nze dl* n— d. 63. act urg. maar het heeft tevens gemaakt, dat de betrekkelijke zwakke vloot der Veree- nigde Nederlanden Engeland* zee-heer- "i schappij nog langen tijd in toom wist te houden, om bij Kuikduin het bedre gde land van zijn ondergang te redden. De Ruyter heeft een zeer moeilijke taak telkens weer met volkomen toe wijding volbracht, telkens weer riep men hem uit de door hem zoo graag genoten rust naar het vlootbevel, en de man, die geen ander verlangen kende dan een rustig huiselijk leven, geen andere eerzucht dan een braaf mensch te zijn, heeft door ervaring en talenten daden volbracht, die voldoende waren om hem een eerste rol in den Staat te doen spelen. Daarnaar miste hij echter elke begeerte en in den partijstrijd, die ons volk in tweeën splitste, de kamp tusschen Oranje en de regenten, heeft hij nooit direct partij gekozen. De Ruyter was zoo door en door nederig misplaatst nederig zou men haast zeggen, dat een groote dankbaar heid hem aan de Witt en de regenten partij bond, aan wie hij inderdaad het vlootbevel en velerlei huldebetoon dankte. De Ruyter was een door en door Hollandsche verschijning, echter niet uit dezen tijd. We zouden onder de vroegere Transvalers moeten zoeken om uit een niet te ver verwijderd tijdvak evenknieën te vinden. Van die mannen, die even ijver'g vechten als bidden, moedig zonder eenige militaire bravoure en daarbij zoo gansch en al zonder meneerlijkheid, al missen ze den tact niet om met hoog- en allerhoogstgeboren om te gaan. Verscheidene Europeesche vorsten waren op hun wijs vrienden van den Hollandschen admiraal. De koning van Engeland vroeg hem te logeeren, de koning van Frankrijk stuurde hem allerlei eerbewijzen, de koning van Denemarken verhief hem en zijn familie voor eeuwig- lijk in den adelstand. Er is iets bijzonder karakteristieks in De Ruyter, karakteristiek ook voor het Holland zijner dagen en waar voor directe levensbeschrijving dezer dagen ruimschoots gezorgd wordt, willen we in enkele artikelen daar liever op wijzen, zij 't uiteraard in verband met 's admiraals leven. Het Algemeen Advertentie—Bureau ran ANTOON TIELEN Waalwijk, plaatst adver tenties in en abonnementen op alle binnen— en buitenlundscbe bladen zonder prijsver- booging. WAALWIJK, 24 Maart 1907. Uitvoering. De uitvoering te geven door het Waal- wijksche Vocaal Mannenkwartet met me dewerking van T. A. V, E. N. U. zal niet gegeven worden op Zondag na Paschen gelijk aanvankelijk het plan was, doch op Tweeden Paasehdag. Waalwijk Belang. Donderdagavond had in de achterzaal van het hotel Verwiel eene tweede bij eenkomst plaats om te geraken tot op richting eener Vereeniging ten doel heb bende de verheffing van 't marktwezen en de bevordering van 't vreemdelingen verkeer in onze gemeente Ruim een 40 tal personen waren op gekomen en de heer Herman Zeegers, die als vervolg op zijne lez'ng op »Mu- sis* tot deze bijeenkomst't initiatief had genomen, presideerde de vergadering, heette alle welkom en zette het doel der samenkomst kort en duidelijk uiteen. Hij wees nogmaals op 't groote belang van 't marktwezen voor de neringdoen den en moedigde allen aan zooveel mo gelijk te strijden in 't belang der ge meente. Daarna werd bij acclamatie besloten eene vereeniging te stichten, onder den naam van »Waalwijks Belang* vereeni ging tot verheffing van 't Marktwezen en bevordering van 't vreemdelingen ver keer* te Waalwijk. De contributie werd bepaald op: per jaar voor leden in Waal wijk f2, buiten Waalwijk f 1 donateurs f3,50. Direct werd toen een lijst rond gezonden en veertig personen traden als lid toe. Besloten werd dat een later te kiezen definitief bestuur zou bestaan uit negen leden met adviseurs op landbouw- vee- en tuinbouwkundig gebied en thans een voorloopig bestuur te benoemen dat zich zal bezighouden met het aanwerven van leden en 't ontwerpen van statuten, die tullen worden behandeld en vastgesteld op een algemeene leden-vergadering, waai uit en waardoor een definitief be stuur zal worden gekozen. Als leden van 't voorloopig bestuur werden gekozen de heer H, Zeegers, Corn Witlox, Jan van Schijndel, Frans Rath, H. van Schijndel en Jan Tielen, die deze benoeming aannamen. Na een beroep op aller steun en propaganda voor deze goede zaak en een woord van dank voor ieders tegenwoordigheid werd deze ver gadering gesloten. Wij hopen en vertrouwen, dat, nu de eerste steen is gelegd tot eene zoo lang en vurig gewenschte vereeniging: »Waal- wijks Belang*, welker noodzakelijkheid wij wel niet meer uiteen zu len behoe ven te zetten, allen zullen meewerken om er eene groote bloeiende vereeniging van te maken, die werken wil en kan- Mo gen velen zich als lid opgeven, opdat de eerste algemeene vergadering zooveel menschen telle dat we werkelijk kunnen zeggen, hierin is Waalwijk geheel ver tegenwoordigd, ze heeft de sympathie en steun der geheele gemeente, om dan met een flink definitief bestuur aan het werk te tijgen, er is genoeg te doen. Voetbalclub. In ons vorig nummer deelden wij me de, dat we deze twee Zondagen een paar goede wedstrijden op 't voetbalter rein zouden hebben. Men bericht ons thans, dat a.s. Zon dag. W. V. een match zal spelen tegen «en Bossche voetbalclub en Maandag tegen D. V. C. van Dongen. Rubalspaarzegcls. A. s. Maandag, des namiddags ten 5 uur zal de heer A. v. Delit uit Tilburg daartoe uitgenoodigd door het bestuur der >Hanze« alhier, in de achterzaal van het hotel Verwiel (ingang dam) eene lezing houden over >rabatzegels« welke lezing toegankelijk is voor iedereen. De moderator en een tiental leden der propagandaclub der >Hanze* te Tilburg zullen deze lezing met hun tegenwoor digheid vereeren terwijl wij onze win keliers en neringdoenden ten zeerste aan raden tegenwoordig te zijn om nader ingelicht te worden over 't doel en de wer king van deze spaarzegels die op talrijke plaatsen o a- te Tilburg en Kaatsheuvel reeds in gebruik zijn en 't welk ook hier wel kan volgen. Er is vrij debat en vragen kunnen worden gesteld. Ondenvijzersverguclering. De afdeeling »Langstraat« van den B. v. N. O. heeft in haar laatste verga dering tot candidaat gesteld voor het hoofdbestuur den Heer Joosse onderwij zer te Amsterdam en redacteur van »De Bode*. Een groot volk, dut zijn belden eert Heden, den dag, waarop in tal van plaatsen in Nederland, de 300-jarige geboortedag van Michiel Adriaanszoon De Ruijter, onzen grootsten zeegeld en den populairsten man uit onze geschie denis gevierd wordt, (schoon zijn ge boortedag feitelijk 24 Maart is) wappert van de openbare gebouwen in onze gemeentegeen enkele vlag. Van schier alle plaatsen leest men, dat de herinnering aan Bestevaêr, den Redder des Vaderlands, der Staten rechterhand nog eens verlevendigd wordt hetzij door een optocht, een uitvoering, een kinderfeest, of wat dan ook; hier niets van dat alles, 't Is treurig. Mogen ten minste, morgen, Zondag verscheidene vlaggen getuigenis afleggen van eerbied en dank aan de nagedach tenis van hem, wiens roem er. verdien sten schier door geheel Europa op de ondubbelzinnigste wijze erkend worden. STEMPELS, In alle prijzen, Monsterboeken voorradig, zeer billijk Aanbevelend ANTOON TIELEN der den in- en ons onze Feestviering. Naar wij vernemen, staat het personeel der N. V. schoenfabriek *Hollandia» alhier een feestdag te wachten. Zijn de ons verstrekte inlichtingen juist, dan zal Zondag na Paschen het feit herdacht worden, dat de meesterknecht, de heer Jan de Beer voor 25 jaren bij den heer E. Klijberg in dienst trad. Tegelijk met de vering van dit feest, zou dan ook de inwijding der onlangs aanzienlijk ver- groote fabriek plaats hebben NIEUWKU1JK. Bij het Bestuur Harmonie de „Eendracht" alhier, zijn laatsten tijd een tieDtal uitnoodigingen gekomen, tot deelname aan concoursen Festivals op Terschillende plaatsen in land. Wij zijn benieuwd welke keuze „Eendracht* zal doen, wanneer zij eventueel tot ren uitstapje besluit. Ook dit jaar schijnen de erwten voor onze boeren eeu goede oogst te zullen worden. Althans nu reeds wordt door de kooplieden voor de te teld staande 7'/j cn 8 cent de kilo besteed. BAARDWIJK. Bij besluit van den den Hoogedel gesir. 'tl er Commissaris der Konii gin van 18 Maart is benoemd tol Gemeenteveldwachter alhier M. Lellen Ihans dienaar va:: politie on onbezoldigd rijksveld wachter aldaar. Door eeuigc. hoeren der Gezondheid» commissie waarbij onzen Edelachtbareu Heer Bgeïnde*ter is in den loop dezer week een oude rzork ingesteld naar het drinkwater in deze Gemeente. De heer A Krol alhier zal einde Mei ot begin Juni Baardwijk verlaten teneinde in America zijn geluk le beproeven, moge ook hem daar Fortuua de h»iid reiken. BESOIJEN. Op 1 April sJden Paa*ehd.ig hoopt de Chr. Zangvereeuiging„Hallelujah* wederom eeno uitvoeriug te geren in de Ned. Herv. Kerk alhier. SPRANG. De grafmaker alhier had voor eenige dagen een niet onaardig buitenkansje. Op het kerkhof, geleg< in de Biersteeg grenzende aau d akkers, had genoemde man 's avonds een grafkuil gedolven. Toeu hij den volgenden dag te dier plaatse ver telleen, zal er een flinke haas in den kuil. Langoor deed alle pogingen om er uit te raken, vooral toen een paar menschenoogen hem bespiedden en hij uit de blikken van den man begreep, welk lot bem le wachten stond. Alles echter te vergeefs, in die groeve zou bij de ru9t niet vinden, doch wel in de magen vau een paar gezonde lieden. CAPELLE, 22 Maart. Mejuffrouw D. A. Verhoeven, kweekeliug aan de school in de Nieuws raat, heeft heden te Breda de akte van nuttige haudwtrken verworveD. VRIJ HOEVEN-C APPEL. Ter secretarie dezer gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar blanco verzoekschriften ter bekoming van jacht eu viscbakten en van koslelooze ver dunningen tot uitoefening der visscherij met één visch'uig voor het nieuwe seizoen, aanvangende 1 Juli a. s. eu eindigende 30 Juni van het volgende jaar. RAAM8ÜONK (Dorp) 21 Mrt. Boter fa briek. Dinsdagavond werd er in het café van Mej. de Wed. Baons alhier een verga dering gehouden van landbouwers uit deze gemeeute over de met Waspik op te richten roomboterfabriek. Niet minder dan 291 koeien werden er reeds voor de melking aangegeven en dit aantal zal zeker grooter worden. Te Waspik bedraagt het aantal 220 kueieu en indien het kamen op Zon dsg wordt toegestaan, zullen er alsdan spoe dig ruim 300 melkkoeien voor de fabriek zijn. Totaal dus 600 koeien. De oprich ting der fabriek is zoo goed als zeker. Stormschade. Door den storm werd het dak der woning van den heer Jobs Schoenmakers in den Dacht van 10 op 20 Mrt. geheel verplaatst en zwaar beschadigd Verder kwam eeu gevlochten kinderwagen, waarin eertijds het kraaiend kroosten thars de winkelwaren van Mej. de Wed. A. Vroomans door Raamsdonks straten werden gereden, nabij de R. K. Kerk in een sloot terecht. De lieve jeugd kon zich door dit incident aan heerlijke botermoppen te goed doen. DUSSEN, 22 Maart 1907. Tijden* den hevigen storm der lastste dagen is hij ze keren Coinbeé alhier, in de z. g. bosschen, een schuur, voor ongeveer 4 jaren gebouwd, totaal omvergewaaid. De landbouwwerktuigen enz- welke er zich in bevonden werden uiet, altham weinig beschadigd. De eigenaar had juist de schuur verlaten en bracht het er dus met de schrik en dr nog al -anzienlijke schade at. E—11 KAATSHEUVEL, 28~Mrt. 1907. iventuurlijk. Het eerste beioek dat onze nieuwe Kape laan G. v. Acht rector te Moergestel aan ons dorp braoht jl. Woensdag was al zeer avon tuurlij tt te noemen. Toen ZEerw. vergezeld vau nog eeu gees telijke omtrent 6 uur nm per auto uit de richting Dongen, onze Gemeente naderde, raakt het nieuwerweteche voertuig nabij de «Dreef" onklaar, eu weigerde beslist, om de inzittenden, naai de plaats hunner bestemming te brengen. Tot ruim 8 uur 's avouds, was men hezig in storm en regen, om het voertuig iu orde te brengen. Alle pogingen echter van den chauffeur bleven vruchteloos. Door de saumgestroorade schoenmakers uit de par. Berkdijk, is de onwillige «auto» toen met de inzittenden, naar Kaatsheuvel geduwd eu ge plaatst bij het Hotel van C. v. d. Assem. De twee Eerw. Hoeren zijn toen per rijtuig naar Moergestel teruggereden «avonds om 10 uur. De schoenmakers ontvingen een ruime be looning voor buu hulp. Kuijterfccsten. In den loop dezer week, is in de zaal der Harmonie «Euphonia» eenige malen repetitie gehouden door de schoolkinderen uit .Sprang eu Vrijhoeven, om begeleid door instrumenten van de Kleine Kapel van „Euphonia" op Maandag 25 Maart a. 8. een Ruijter cautate uit te v«eren. Door de Heer Adr. Stravers is hiervoor de muziek voor instrumenten gemaakt Wanneer dit goed is ingestudeerd dan zal dezells uitvoering, veel bijdragen, tot oen waardige viering van dit nationaal feest in Sprang en Vrijhoeven. Klppcniiieistullen. Geen nacht gaat voorbij of men hoort van kippeudiefiitalleD. vooral in de par, Berkdijk Aan de sporen t« zien, geschiedt dit meestal door bonden. Bij Jau E. 4 kippen en een haan bij D. N. eeu 3 tal bij M. S 4 bij M. D. 3 eu een haan. Eene zeer aanuemelijke reden hoorden wij noemen, wat betreft den diefstal door houden. Het is un nm de tijd dat alle scharenslijpers eu stoelmatter8 thuis zijn of komen om hun «Paschen" te honden. Die kerels breugeu een mas u honden mee van ulle soort en slag. Deze loopen altijd rond en slaan nu hier dan daar huu slag. Men past dus nu vooral op de kippen enz. enz. Vocrjaur9murkt. Aanstaanden Dinsdag 26 Maart, zal hier ter Êlaatse de voorjaarsmarkt gehouden worden, iet is wuuderlijk dat hieraan zoo weinig pu bliciteit aau gegeven wordt De iuwouers zelf ziju in twijfel over den juisten dag der markt. Het. klink ongeloofelijk en is toch waar. In geen enkrlen almanak staat er iets van aan gegeven net zoo min als van onze veranderde kermis, Alleen op den Wandalmauak van dit jaar, die de lezers van de Echo v/h Zuiden gratis is aangeboden, staan de juiste datums vau deze markten en kermis aangegeven zijnde de laatste Dinsdag in Maart. Machinaal. Weer enkele patroons hier zullen machinaal beginnen. De heer W. v Dam is reeds bezig met aanleg de heer P VloemanB zal eerdaag6 beginnen Het beste succes. LOON-OP-ZAND. De rechtbank te VBosch deed uitspraak tegen P. v. d. II C, J. v. d. S. en J. O. L. te Loonopzand jachldelict, appèl kanlonger. Waalwijk von ni* waarvan appèl vernietigd, de le f 11) of 4 d h., de 2e tweemaal f 20 of tweemaal 8 d. h., de 3e tweemaal f 10 of tweemaal 8 d. h. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden genezen van een ziekte eu geen beter be wijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaand verklaring die aanduidt dat verlichting e< genezing vau zieken afhangen van een oor deelkundig gevolgde behandeling. Mejuffrouw de Wed. Dillissen wonend» Grooiesirnat B 61 te Waalwijk, deelt ons mede Sedert ongeveer drie jaar klaagde ik Voortdurend over de uitren. Ik had steed* een vlijmende pijn in den rug en iu de ledeneu, ik ging immer gebukt onder een zwaar vermoeid gevoel, dat mij den lust tot alles ontnam en mij zeer melaucholiek stemde. Ik had ook veel last van duizelingen die soms zoo erg werden, dat ik er bij moest gaan zitten om niet neer te vallen. Ook had ik benauwdheden, die Hoor huiveringen gevolgd werden hetgeen wel op koorts ge leek. Hetgeen ik hiervoor gedaan had niets baatte mij eu ik dacht op mijn drie en zeventig- jarigen leeftijd, dat deze ziekte mij wel ten grave zou slepen. Mijn laatste hoop had ik gevestigd op Foster's Rugpijn Niereu Pillen en ik had niet durven deuken dat deze m j zoo spoedig hulp zouden verschaffen, want na het gebruik van twee doozen bekwam ik een enorme verlichting. De pijn was toen bijna geheel weg even als de andere kenteekeneu en ik gevoel mij thans als het waren verjongd Voor zekerheid al ik echter nog eenigen tijd met Uw geneesmiddel doorgaan. Ik onuergeteeKende verklaar dat het bo venstaande waar i9 en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderd ouden van dagen van 70 tot 90 jaar ziju radicaal genezen van nier en blaasziekten door Fos ter's Rugpijn Nierenpillen. Dit geneesmid del verlicht eu geneest volkomen de nieren van oude zoowel als van jonge lui. Het is aenig en speciaal middel voor de nieren. Verzeker U dat. men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. billissen gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumouliu, Markt. Toezending geschiedt franco na ont vangst van post wissel a f 1,75 voor ééu of f IU.voor zes doozen. Een kind doodgemarteld. Eergistertn zou te Parijs het lijkje van den kleinen René, een kindje van 20 maanden worden ter aarde besteld. De commissaris van politie echter, op merkzaam gemaakt door een anoniem schrijven, begaf zich naar de woning der ouders, waar de lijkkoets reeds voor de deur stond, beschouwde vluchtig het nog niet gekiste lijkje en zag genoeg, om hem te doen besluiten de begrafe nis te schorsen en het echtpaar René onmiddelijk te doen arresteeren. Reeds onlangs hadden de Renes een kindje verloren onder vrij geheimzinni ge omstandigheden. Het onderzoek nu heeft uitgewezen, dat de beide ouderszc zijn nog heel jongdronken en zich al heel weinig met hun kindje bemoeidenalleen wan neer 't huilde, ranselden zij het op schan delijke wijzen. De buren meenden, dat het wel eens slecht zou afloopen en dat ze zouden eindigen met het schaapje dood te slaan. Een der buurvrouwen verklaarde o. a., dat ze de vrouw eenige dagen geleden had hooren zeggen »Zal je dan nooit verr. ....en!» waarop de vader (1) antwoordde eHang 't kreng bij de pooten opals hij lang genoeg met zijn kop naar be neden hangt, raken we hem wel kwijt Zondag 1.1. bereikte dit afschuwelijke tooneel het toppunt. Het kind huilde, waarop een helsch kabaal volgde, eindi gend met den val van een lichaam. >Dan moet je er maar aanl» had de vrouw geschreeuwd. Daarna was 't stil geworden. »Nu zullen ze 't kind wel hebben dood geslagen», meenden de buren, 't Klein tje was inderdaad dood. De houding der ouders, den dag daarop, was zoo cynisch mogelijk, Ze gingen lachend boodschappen doen, kochten taartjes en verscheidene flesschen wijn, en bedron ken zich, thuisgekomen, in tegenwoor digheid van hun dood kindje, op lieder lijke wijze, onder 't zingen van café* chantant-deuntjes. Het lijkje is naar de Morgue overge bracht, om te worden geschouwd. Te gen de onnatuurlijke beulen is een straf vordering ingesteld. Een moderne roover. Een beruchte roover die, terwijl de politie hem op de hielen zit, nog tijd en gelegenheid vindt, om even z'n gedenk schriften op papier te werpen en daar na het handschrift aangeteekend (ook dat) te verzenden aan den medewerker van een Siciliaansch dagblad.... 't wordt toch alleen maar in Zuid-ltalië vertoond. En 't geschrift moet vrij lijvig zijn, 350 en dicht in elkaar geschreven bladzij den bevatten. Het drukwerk dat het stempel Ter ranova droeg, was geadresseerd aan den correspondent van het te Palermo ver schijnende Giornale di Sicilia, te Balta- nissetta, en de roover die Giuseppe Salomone heet, vroeg hem deze gedenk schriften te willen doen verschijnen in zijn courant. Op den omslag van het handschrift verontschuldigt de roover zich, dat hij geen letterkundige is en geeft daarom den correspondent de vol le vrijheid hier en daar verbetering aan te brengen en woorden, die hem mis hagen door mooiere te vervangen, doch allen mag slechts dienen ter verfraaiing van de gedenkschriften. Voor de moei te wil de roover den correspondent gaar ne eenige geldelijke vergoeding geven. Het Giornale di Sicilia is bezig met het afdrukken van dit zeldzame geschrift. Kranige vrouwen. Twee vrouwen hebben te Palais, eene kleine gemeente op zeven kilometer van Limoges, blijk van grooten moed gege ven. De dertigjarige journalist Barrière, uit Panazo), stak de Vierne over, die beide gemeenten scheidt. Plotseling zonk zijn boot. Het was 's avonds om acht uur. De ongelukkige Barrière, op 't punt van te verdrinken, riep met alle kracht om hulp, Zijn geroep werd gehoord door de dames Bureau en Dydus, die zich zon der aarzelen in de rivier wierpen en er in slaagden den reeds bewusteloos gewor den journalist op drooge te brengen. Nadat de beide vrouwen haar best had den gedaan om den drenkeling tot 't leven terug te roepen, hadden zij 't ge luk ook daarin te slagen. De dank baarheid van den journalist, die niet had kunnen denken dat hij door zulke moe dige dames zou gered worden, was zon der grenzen. De schoolbode, orgaan van de afd 't-Gravenhage van den Bond van Ned Onderwijzers, vermeldt als hisiorisch In de scholen zijn tot zelfs in de laag ste klasse de Ruijter portretten uitgedeeld Waar dit laatste toe leidt, leere men uit het volgende De juffrouw uit de eerste klasse vraagt Wat is die man geweest Antwoord van een 6 jarige Ruite- maker. Waarom krijg u die plaat Omdat het gauw Kerstfeest is. In de 4 de klasse OnderwijzeresWie is die man AntwoordDe redder van den Hoek van Holland.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 9