»STt ST.UTSL0T1IJ. Gemeenteraadsvefgadeiing, Katholieken, Stokpaardjes-Lelienmelkzeep Jfteclame. Handelsberichten. h nopt niet in winkels, waar zedekwetsende artikelen worden uit- ^«estald en voorhan den zijn. Een uaam die op alle lippen is waard is een blanke, Zachte huid, een jeugdig fris&che rose teint, zonder zomersproeten, puistjes vet wormpjes enz. U krijgt dat door liet gebruik van p. St. 50 ets. bij ANTOON T1ELEN. wachter ook meerdere nog bekend was. Daar dit echter niet bleek te zijn zette men hem maar weer achter slot Nieuwe resultaten run dc draadloozo telegrafie. Van de draadlooze telegrafie, dit nieuw ste vcrkeershulpmiddel, worden telkens nieuwe resultaten bekend en toch blijft blijkbaar nog een uitgestrekt veld - er voor onderzoekingen en ontdekkingen op dit gebied over. De snelstoomer »Kaiser Wilhelm II* van den Norddeutschen Lloyd was een der eerste Transatlantische stoomschepen, die voorzien werden van een Marconi toestel, dat echter slechts berekend is voor den korten afstand van 200 zee mijlen. Dit toestel nu zijn in den laatsten tijd resultaten bereikt, welke die bere kening verre overtreffen, ofschoon de daarbij betrokken andere Marconistations eveneens slechts van toestellen voor kórten afstand voorzien zijn. Zoo b.v. was genoemde snelstoomer op zijn laatste reis naar New-York, toen hij zich onder de Hollandsche kust op de hoogte van het Haaks-vuurschip bevond, in goede draadlooze verbinding met Crookhaven, een station aan de zuidkust van Ierland, 600 zeemijlen verwijderd. Op de thuis reis van New-York bleef het schip even eens tot op een afstand van 600 zee mijlen in goede verbinding met Nautu- cket-station en later kreeg het op een aanroep prompt antwoord van het rond 800 zeemijlen verwijderde station Sable Island. Drie dagen later kreeg de Kaiser» Wilhelm II* verbinding met den naar Italië bestemden Cunardlijner »Caronia.« Deze deelde mee, dat hij zich op 380 mijl afstand van Gibraltar bevond en daaruit bleek de nooit gedachte moge lijkheid op een afstand van 1050 zee mijlen zoo ver waren beide schepen van elkaar verwijderd te confereeren, wat een record was. Nog drie dagen later,' toen de Kaiser Wilhelm II4 zich weer in de Noordzee nabij het vuurschip Haaks bevond, gelukte het nogmaals verbinding te krijgen met de »Caroniac, die nu ten zuiden van Kaap Sperane, zuidspits van Corsica, was. De afstand bedroeg nu 1200 zeemijlen en dit resul taat is nog verrassender, als men bedenkt, dat de electrische golven haar weg over liet geheele Europeesche vasteland en bovenal over de Alphen, nemen moesten. Door dit feit schijnt de theorie, dat ber gen voor de draadlooze telegrafie bijzon dere hindernissen opleveren, weerlegd te zijn. En dit resultaat werd bereikt, zooals reeds gezegd, met toestellen voor korteafstanden Van stations, die toe stellen voor groote afstanden bezitten, zoo als Poldhu (Engeland) en Rauen bij Berlijn, ontvangen stations als die aan boord van de »Ka?ser Wilhelm II4 op nog veel grootere afstanden dagelijks nieuwstijdingen, doch zij kunnen ze niet •wederkeerig geven. Een merkwaardige omstandigheid, die, •eerst toevallig waargenomen, daarna ech ter wetenschappelijk vastgesteld werd, is dat met zwakke afzenders zulke groote afstandsverbindingen als tusschen de YKaizer Wilhelm II* en »Caronia slechts van bepaalde punten uit en alleen ge durende den nacht gelukken. Als zulke bijzonder gunstige plaatsen zijn de •Hollandsche kust op de hoog.e van het Haaksvuurschip en de omgeving der New- Foudlandsche Banken aan te wij zen. Talrijke proeven om van andere punten uit hetzelfde resultaat te berei •ken, slaagden niet. Daaruit schijnt te blijken dat in bovengenoemde strekén atmosferische of zee-eigenaardigheden aanwezig zijn, die de voortbeweging der electrische golven bijzonder gunstig beïn vloeden. Dit nader te onderzoeken moet 'overgelaten worden aan de wetenschap, voor wie het schijnt weggelegd nog vele verrassingen van de vonktelegrafie op te helderen. Een nis vrouw vermomde misdadiger, werd gearresteerd in den trein van Kiel naar Altona. In de dames-coupé van dien trein zaten een onderwijzeres en een gesluierde damen, toen aan een tusschen- station een heer instapte. De onderwij- zeres protesteerde, terwijl de gesluierde dame bleef zwijgen, maar de heer stoorde zich niet aan de protesten en de trein reed voort. De heer zat tegenover d« gesluierde dame en toen de trein het volgende station naderde, trok hij haar den sluier van het gelaat weg en zeide eensklaps »Mijnheer in naam der wet neem ik u gevangen*. De heer bleek nu een politie-ambtenaar te zijn en de »dame4 een beruchte dief, die reeds ge- ruimen tijd door de politie werd •gezocht. De ontmaskerde misdadiger bood volstrekt geen weerstand en werd te Altona aangekomen, terstond naar de gevangenis overgebracht. Een krunkzinnige. Een boer te Chateau-Thiébaud, nabij .Nantes, heeft in een vlaag van waanzin zijn zoontje van 13 jaar den hals afge sneden. Daarna viel hij zijn 6-jarig doch- ,tertje aan, dat te bed lag en dat hij een gevaarlijken wond in de borst toebracht. Zijn vrouw was afwezig, maar de bu- g-rei},. die op het hulpgeroep van het meisje ,.^tpe«inelden, ontwapenden den ongeluk- man en brachten hem naar de gendarmeriewaar men voor zijn over brenging naar een krank*innigeng««tieht zorgde. De knaap is dood, het meisje verkeert in levensgevaar. Dubbele moord. In een huis aan den Tower-Bridgeroad te Londen vond men een vrouw en een kind van 5 maanden met afgesneden halzen. De man dier vrouw, een bak kersgezel, was al sedert eenige dagen niet te zien, maar na het ontdekken van de misdaad werd hij, als de vermoede lijke moordenaar opgespoord en weldra door den politie gevonden. Pink Pillen. De naam der Pink Pillen is op alle lippen, en dat is zeer natuurlijk Denk eens aan de talrijke genezingen die zij hebben te weeg gebracht. Denk aan de voldoening onder vonden door allen die, na een menigte mid delen te hebben beproefd, ten slotte nog even ziek waren, en die, na de Pink Pillen te hebben gebruikt, een goede gezondheid hebben weergevonden, waarop zij niet meer rekenden. De naam der Pink Pillen is op alle lippen, zooals die kon zijn van een groot geneesheer welke de kun9t had verstaan alle inwoners van Nederland te kunnen behan delen en genezen. De naam der Pink Pillen is op alle lippen in het bijzonder in dezen tijd. Dikwijls hoort men dit gesprek //Zeg, vriend, gij die altijd uitmuntend gezond zijt, op wien de jaren geen vat schenen te heb ben, wat is toch uw geheim ,Miju ge heim I De voorjaarskuur die ik regelmatig alle jaren met de Pink Pillen doe. Ik neem ze gedurende enkele weken, ik put er de. hulpmiddeleu van kracht uit, en dat is vol doende mij eeue goede gezondheid te ver zekeren tot de volgende lente. De volgende lente doe ik datzelfde weer, en ik hoop dit zoo nog langen tijd voort te zetten.* Doe ook uw voorjaarskuur met de Pink Pillen. Gij kunt u niet voorstellen hue wel gij u daarbij zult bevinden. Het zal u voorkomen alsof er nieuw bloed door uwe aderen stroomt, alsof een nieuw levenssap zich door uw organisme verspreidt. Alle onzuiverheden die uw lichaam gedurende het barre jaargetijde heeft opgezameld zullen langs de natuurlijke wegen worden uitge dreven, dank zij de goede werking der nieren van dm lever cu der ingewanden. De on zuiverheden moeten door die organen worden uitgedreven, zij moeten niet door de huid naar buiten komen. Personen die op het gelaat of op de handen eczeem of dauwworm hehbeD, die roode vlekken of puisten heb ben, die personen drijven gewis niet uit. Hunne nieren, hun lever, hunne inge wanden werken slecht, en die personen heb ben, zeker de kuur met de Pink Pillen niet ot niet gord gedaan. De. kuur met de Pink Pillen bezorgt u niet een tijdelijke verlichting. De g.»cde uitwerking dier kuur is blijvend en stelt u in st«a« zonder vermoeienis het lange afmattende tijd perk der warmte te verdragen. De Pink Pillen geven bloed, zii geven eetlust, zij be vorderen de spijsverteiing en vermerke het Z'nuw*telsel. Gij kunt geen betere behande ling vinden voor de «erbetering van uw »1 gemeenen lichaamstoestand. De behandeling is geschikt voor iedereen. Zij is uiet geen enkel temperament in strijd, zij doet goed aan alle temperamenten. Zij is even gunstig voor kinderen, meisjes en jongens, als voor volwassenen en oude menschen. Wij weten wat de Pink Pillen waard zijn. Wij zien beter dan wie ook, door de brieven die wij ontvangen, hoe groot het aantal personen is aan wie de Pink Pillen goed hebben gedaan. Wij kunnen u niets beters wenschen dan u die weldadige behandeling te zien begin nen, en wij zijn zeker dat wanneer gij er mee zijt begonnen, gij uit eigen beweging zult verlangen er mee voort te gaan. Prijs f 175 de doos, f9,per 6 doozen Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger ?7. Rotterdam, hoofd-depothouder voor Neder land, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. LOON-OP-ZAND. Openbare vergadering van den gemeente raad op Maandag 8 April 1907, des mor gens ten half tien uur. Voorzitter de WelEd.achtbare heer van Besouw. Te ongeveer 9.50 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren Teulings, Hesselmans, Elias, van Lier, van Kuijk, Rijken en Verhagen afwezig de heeren van Beurden, v. d. Assura, Dalleu en van Dort- mond, terwijl er een vacature is ontstaan door het overlijden van den heer Cools. De Voorzitter verzoekt den secretaris de notulen van de vorige vergadering te willen voorlezen. De Voorzitter. Heeft een der heeren op- of aanmerkingen op de notulen. De heer van Lier. Als ik goed gehoord heb, is voorgelezen als zou ik gezegd heb ben dat het wenschelijk was dat een tijdelijk wethouder moest worden benoemd. Dit is echter niet zoo. Ik heb gezegd dat dit wenschelijk w.«s met het oog op de benoe ming van een commissie, voor de vaststelling van den hoofdelijken omslag. Nadat door den Voorzitter is gezegd dat deze wijziging zal worden aangebracht, wor den de notulen goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter. Mijneheeren. Gedurende de zes jaar dat ik da ear heb als Vonrzittar van den rnad op te treden, is mij t«t nu toe de droevige taak bespaard gebleven een woord te wijden aan een overleden lid. Thans zult gij allen met mij met leed wezen hebben vernomen het overlijden van den heer Cools. Met dit overlijden hebben wij wederom ondervonden hoe kort de weg is tusscheu leven en dood, dat liet leven niets is. Immers, weggerukt is we r een man in zijn volle mannslijke leeftijd, een man die nog zooveel had kunnen doen, een man met. een gezond verstand, een man met een open hart en edel karakter. Een man is van ons heengegaan, die zeer veel in het belang van de gemeente heeft gedaan in 't algemeen en bizonder voor het hem «oo dierbaar Loon-op-Zand. Hij toch wist te geven en te nemen. Gedurende zijne ziekte heb ik hem meer malen w-zen bezoeken en in den Ratsten tijd bid hij zich overgegeven aan den wil van Hem die alleen over leven en dood heelt te beschikken. Nu hij, ons aller vriend, dan ''s overge gaan naar beter gewesten, stel ik voor als blijk van deelneming namens den raad e^n schnjven te richten aan zijne diepbedroefde weduwe en 7 nog zoo jeugdige, kinderen. Aldus wordt besloten. Aan de erde 1. Proces-verbaal van k.sopneming. Uit het onderzoek is geblekeD dat de boeken en registers ordelijk en regelmatig w«rrn bijgehouden en dat het dienovereen komstig bedrag f3615.68 in kas aanwezig was. Ingekomen een schrijven van het prov. blad, houdende mededeeling, dat de salaris- regeüng voor burgemeester en secretarissen is vastges.eld en voor Loonopzand is ge bracht, voor den burgemeester op f 1*200 en voor den secretaris op t 1-100. De Voorzitter. B. en W hebben de eer da raad aan te bieden het verslag over den toestand der gemeente. Ik stel voor dit verslag 11 dagen voor de leden ter visie neder te leggen evenals het verslag woning wet. Aldus wordt besloteu. De Voorzitter Verlangt niemand mier het woord in openbare vergadering dan sluit ik deze openbare vergadering om over te gaan in geheim comité ter uehaudeling van 3. Hoofdelijke Omslag. 4. Hondenbelasting. IMAMSDONK. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 6 April 1907. des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter den WelEd. Heer Kamp. Te ongeveer 10,15 opent de Voorzitter de vergadering, aanwezig de heeren Timmermans, Dorrenboom, van Laarhoven, Kamp, Simonis, Zijlmans, van Dongen en de Boutafwezig de heeren mr. Heere en de Bruijn. De heer van Laarhoven doet alsnu de me dedeeling, dat de burgemeester, door ziekte verhinderd, deze vergadering niet kan bij wonen. Hierna verzoekt de voorzitter den secretaris de notulen van de vorige vergadering te wil len voorlezen. Deze worden na voorlezing overacderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Voorstel van Burgemeester en wel houders tot verleugii g der overeenkomst met de ge meente Du8seu omtrent de toelating van kin- doren op de O. L. Scholen aldaar De Voorzitter. B. en W. stellen voor deze overeenkomst weer voor een jaar te verleugan. De heer Timmermans. Is er nog niets be kend van de te veranderen grensregeling De Voorzitter. Neen nog niet, maar ik kan u wel mededeeleu, dat de overeenkomst zoo wordt gesloten dat, na wettelijke verandering van de grensregeling, de overeenkomst aan stonds op houdt te bestaan. Aldus wordt besloten. 2 Reclames hoofdelijken omslag dienst 1906. De Voorzitter. Ik schors voor een oogen blik de openbare vergadering om over te gaan in geheim comité. Na een half nur wordt de openbare verga dering heropent en deelt d« oorzitter mede dot eenige aanslagen zijn verlaagt en gebracht op f1550 en f1180 3. Schrijven van B.H- Gedeputeerde Stnteu betreffende da salarisregeling der onderwijzers Dit schrijven wordt, benevens dit van den schoolopziener door de secretaris voorgelezen Hieruit blijkt, dat de schoolopziener zich wel kan vereenigen met de saiarisregeling vau de hoofden d«*r scholen, doch niet met die van de onderwijzers van bijstand. Het salaris moet van deze onderwijzers na een diensttijd van 10 jaar hoogar zijn. De Voorzitter. Burg. en Weth. stellen nu voor de saiarisregeling voor de onderwijzers van bijstand vast te stellen als volgt Aanvangsalaris f 550 na 3 dienstjaren f600, na 6 dienstjaren f 625 na 10 dienstjaren f 650 na 15 dienstjaren f 700. na 20 dienstjaren f750 Aldus wordt vastgesteld 4. Alsvoor in zake verordening tot wijzi ging der bouwverordening. De Voorzitter. Een schrijven is ingekomen van den heer inspecteur der volksgezondheid Deze gaat niet accoord met de dikte der muren zooals deze is aangegeven in de bouw verordening Burg. en Weth. stellen nu voor Ged. Staten er op te'wijzen, dat de dikte der muren zoo uitkomt door een soort steen welke hier alge meen gebruikt wordt, en afkomstig is van de Geertruidenbergsche steenfabriek. Verder stellen ze voor alsnog aan Ged. Staten te verzoeken, dat deze de bouwverordening aldus willen gopdkeureo. Wordt goedgekeurd. 6 Alsvoor met betrekking tot de vastgestelde algemeeue politieverordening. De Voorzitter. Zooals de heeren weten, is deze verordening al dikwijls in behandeling geweest. Nu moet er nog en» kleine wijziging in worden aangebracht. In art. 3 2e alinea moet worden bijgevoegd eeuig voertuig. Aldus wordt besloten. 6 Vaststelling verordening tot regeling van de brandweer. Da Voorzitter. Het Dag. Bestuur steltvoor daze regeling goed te keuren. De heer Simonie. Tot mijne groote voldoe ning heb ik geko >rd, dat de spuit thans zeer goed in orde is eu ook dat er onder d« brandweerlieden een goede orde heerscht. De Voorzitter Er is nog in gewijzigd, dat bij ontstentenis vau den oppar-brandmeester niet de oudste brandmeester in jaren zijn dienst waarneemt, maar een door dat college aan te wijzen persoon. De heer Timmermans vraagt elanu aan den secretaris hoe in het Veer over het art. wordt gedacht 't welk bepaalt dat als er geen paarden veor de spuit hebben gestaan, dat dan geen premie wordt gegeven. De secretaris zegt dat in het veer op de vergadering besloten is alzoo vast te stellen, daar, als er een paard voor de spuit staat, men makkelijk kan zeggen van die en die is dat paard, doch als de spuit daarentegen door mannen wordt vervoerd kan het dikwijls moeilijk door een brandmeester zijn om later te zeggen die en die hebben de spuit getrokken Dat zou dikwijls aanleiding kunnen geven tot geharrewar. Aldns wordt vastgesteld. 7. Idem kohier der belasting op de honden dienst 1907. De Voorzitter. Deze bedraagt thans f561.20 tegen het vorig jaar f291 De betrokken beambten hebben een scherp toezicht toegezegd. De heer Timmermans. Dat is wel noodig ook want hier in het Dorp zijn er wat Aldns wordt vastgesteld. 8 Aanwij'ing van het onderwijzend perso ne*! van het herhaliugsonderwijs voor den zomercursus 1907. De Voorzitter. Op aanwijzing van de hoofden der 6cholen zijn deze heeren benoemd. Daar de cursus 1 April begint zijn ze al begonnen met het geven van les. Daar 2al wel niemand op tegen zijn. De heer Timmermans vraagt of er nog al aan dezen cursus wordt deelgenomen, waarop de heer van Laarhoven antwoordt van goed Aangenomen. 9. Adres van den sectie Ingenieur bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen om vergunning tot het leggen van een buisleiding onder den publieken weg. De Voorzitter Er is hierover nog geen advies ingekomen van de Gezondheidscommissie Derhalve stellen Burg. en Weth. voor dit punt aan te houden tot eeue volgende vergadering. Aldus wordt besloten 10 Adres vau 0 Jacobs, gemeentebode om verhooging van jaarwedde, De Voorzitter Het Dag Bestuur stelt voor hem f27 verhoogiug te verleeuen, ingaande 1 Januari 1.1 De heer Timmermans, Hoeveel bedraagt zijn salaris nu De Voorzitter, f208 en dat wordt nu ge bracht tot f235. De heer Simonis. Het Dag. Bestuur zal wel overtuigd zijn. dat hij deze verhoogiug toekomt De heer Timmermans. Het komt op het Dorp dikwijls voor dat als het erg donker weer is, de lantaarns niet worden aangestoken of dat komt dat de kalender aangeeft, dat het volle maan is, weet ik niet. Al is het nog zoo donker, bij volle maan, de lantaarns worden nooit aangestoken. Is dat soms een voorschrift De heer Simonis. Ik meen dat zulks op lastgeving vau het Dag. Bestuur geschiedt De heei Timmermans Ik dank u wel. Maar ik zou dan toch auders bepalen, aansteken als het donker weer is, maar niet als de kalender vollo maan aanwijst. Het kan dan dikwijls heel donker zijn Ik zou er staaltjes van kunnen vertellen welke door de duisternis, waarin het dorp soms is gehuld, zijn voorge vallen, dat weet de heer de Wit ook wel De heer van Dongen. Ik zou daar later eens op terug komen De heer de Wit. Iu het Veer is het beter als hier. De heer Timmermans. Een feit is het, dat de dienstregeling iu het Dorp dan niet zoo wordt uitgevoerd als in het Veer. De heer Simonis- De bediening behoort zoowel in het Dorp als in het Veer hetzelfde te zijn. De Voorzitter. De volgende winter Eal een en ander eens stipt, worden nagegaan. Alduswordt besloten. 11. Aanvraaag eervol ontslag van Jos. J. de Kort ouderwijzer aan de O L School op bet Veer, met ingang van 1 Mei 1907. De Voorzitter Jos. de Kort is met ingang van 1. Mei a.s. benoemd te Vucht. Ik Btel voor h-m eervol ontslag te verleeuen. De heer Timmermans Is er nog geen op roeping gedaan voor de vacature aan de school in liet Doip. De Voorzitter. Jawel, maar er waren toen maar twee sollicitanten en op het advies van het hoofd der school zal nu een herhaalde oproeping worden geplaatst De heer Timmermans verzoekt daarmede «en beetje te haasten daar eene langdurige vacature minder gunstig is voor het onderwijs Aldus wordt besloten 12. Ontwerp besluit tot het doen van af ec oversch ijving op de posten der begrootiug dienst 1906. Eenige posten moeteD worden af- en over geschreven. Wordt goedgevonden 13. Ontwerp-besluit tot het doen van buitengewone uitgaven, waarvoor de middelen uiet b\j de be grooting dienst 1907 zijn aan gewezen. De Voorzitter, Er moest salaris worden gegeven aan den inspecteur van de Volksge zondheid voor een bijzonder onderzoek en verder moet een bijdrage worden verleend voor de bezoldiging van een ambtenaar die door de Gezondheidscommissiu zal worden benoemd ter controleerii g van de goede na leving van Art. 1 der woningwet. Wordt goed gekeurd 14. Outw» rp-besluit om uitgaven ten laste te brengen van de post voor onvoorziene uit gaven der begrootiug dienst 1906. De Voorzitter. Burg. en Weth. willen de huizen van het Veer en Dorp nummeren. Wordt goed gevonden. 15. Alsvoor der begrooting dienst 1907. De Voorzitter. Er moet door het intrekken van een vergunning slechts f 12.50 worden terug gegeven. 16. Aanbieding verslag van den toestand der gemeente over 1906. 17. Aanbieding verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering van de volkshuis vesting in deze gemeente over 1906 is verricht Wordt besloten voor de leden gedurende 14 dagen d<s secretarie ter lezing neder te leggen. 18 Ingekomen stukken. Ouder de talrijke ingekomen stukken is er een schrijven ingekomen onderteekend door 31 heeren van het veer en 18 van Geertruiden- berg, verzoekende om, nu de handel en nij verheid in onze gemeente zioh meer en meer begint oir te breiden, het daarheen te brer.gen dat «ene Kamer van Koophandel en Fabrieken worde opgericht De heer Simonis. Ik geloof dat het stuk genoeg zegt van welk een groot nut een Kamer van Koophandel en Fabrieken is. De hooge R-geering weet de adviezen van ds Kamers altijd te wnardeeren. De Voorzitter. Ik stel voor eon commissie te bouoemen, bestaande uit de heeren Tim mermans, Simonis en vau DoDgen, om mede pogiugen aan te wenden om te geraken tot oprichting van een Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Raamsd< rnk en Geertruiden- berg. Aldus wordt zonder stemming besloten. Door de heer Timmermans wordt nogmaals gewezen op de hooge noodzakelijkheid om toch zoo spoedig mogelijk eene onderwijzer te benoemen. De heer De Wit wijst er nog op, dat nu de kas van de haven door in onderhandeling te treden met den aannemer, zonder kosten kan worden verhoogd. Besloten wordt, dat de heer de Wit en de gemeente opzichter in onderhandeling zullen treden met den aannemer. Hierna wordt de vergadering gesloten. <m n biggen van i 9,14. per Trekking van 3 April. Hoogste prijzen der 2e klasse. Prijs van f 1000 No. 1524 6323 16149 14749 400 13236 200 16038 100 2858 3928 9309 10412 14203 14752 14864 Trekking van 9 April Ie Klasse 2e Lyit. Hooge prijmn. No 6224 f 20.000. Nes. 9057 en 2( 426, ieder f 1600. No'. 7407 f 1000: Nos. 3266 15622 en 163|2. ieder f 400. Nos. 9103 er 17290. ieder f 200. Nos. 50-55, 7114, 12962. en 15371, ieder f 100. BESOIJEN, 2 April. De prijs der boter, 1. 1. Diusdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,10 de laagste t 0.99 De pr. der eieren was 8 cent. GORINCHEM, 8 April. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Kistarwe 8.10 a 8.25 roode dito 1 7,40 a 7,50 witte dito t 7,50 a 7.75 tol. rogge 5,10 a 5,AO Buitenl 5a 5.16 gers 1 47/5 a 4,85 haver 3,60 a 3 TO dn venboonen 1 7,50 a 7 60 blauwe erwten 0.a alles per hectoliter. Op de veemarkt wareu beden aangevoerd 672 runderen 27 nuchtere kalveren, 45 vette varken# en 1222 biggen. Ie qual. kalfkoeieu 1190 a 280 Kallvaarzen 1140 a 200 Guiste vaarzen 100 a 130 Melkkoeien 1170 5 220 11/, jarige osies 1' 90 a 120 Pinken f 60 b 100 Qraskalveren f 25 a 40 Nuchtere kal-. 6 i 18 f;evoerd kilo, stuk. Aangevoerd 2 schapen en 8 lammeren; scha pen f 14 a IS en lammeren f5 a (7 Der stuks Eiere» 1 0 80 a 0.90 per 26 stuks. Boter 60 i 65 ct. per */s kilo. ROTTERDAM 9 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 32 paarden veulen, esel, 1709 magere en 857 vette rundereD 208 vette 1010 nuchtere en graskalvereo, 3 schapen ol lammeren 4 varkens 340 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien 31 tot 37 ct.. ossen 31 tot 37 ct., stieren 29 a 33 ct., kalveren 40 A 55 ct., per >/j kilo. Melkkoeien f150 a 270, kalfkoeicn f 180a f 320 stieren i 80 a 190, pinken 65 a135 graskalvere* a vaarzen f 85 a 155, alleb mager vee; biggen f 7 50 a 15, paarden f 50 a 1.15 Nuchtere kaLeren fok- 10.k 16.50 elacht- f 6.75 A 8.50— Op de botermarkt werden aangevoerd 59/8 en 54/16 vn. en 308 stukken a kilo. P ijs le qual 52, 2e qual. f 48, 3e qual. f44 Per kilo 677j a 72»/2 ct. ROTTERDAM, 8 April, Tarwe per heet., 9 50 a 990. Per 100 K.G f 775 a8 75—naar kwaliteit. Kogge was van 5.60 tot 6. Gerat. Winter per 100 kilo f760. f 0.Zomer per 100 kilo f 8 75 a f9.00 en Chevalier per 100 kilofS A f8.50. Haver per 100 k.f 7.50 a 8.15 Witte Boonen, van J3.13.50— Bruine boonen van 7- f 8 75 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocht van f8. tot 8.57 en vertrouwdeaook daarboven Koolzaad f A t m'm ii) van BERGMANN Co., Rudebeul. fabrieksmerk „Stokpaardjes.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6