tmrnzwiKktBs. I ÉCHO VAN HEI ZUIDEN Stalmest Notaris RANT Advertentiën. een Dienstbode Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Kinder-Dagmeisje, Notaris DE VOCHT Correspondent. Katholieken, Bericht van Inzet. Notaris DE VOCHT WINKELHUIS, |den zijn. -:- F. W. RATH, Duitschiand. Italië. Rusland. Reclame. BINNENLAN Kleine Ad verten tiën. verkoopen Bericht van Inzet. verkoopen BREDA. verkoopen Koopt niet in winkels, waar zedekwetsende artikelen worden uit gestald en voorban- De genezing der Bloedarmoede. TE KOOP Voor direct gevraagd: Meisjes of vrouwen dier knechts volop stikwerk, bij L. DE VRIES, Waalwijk. Tegen Mei of eerder gevraagd goed kunnende koken en werken, alsook een pl.m. 60 koopen masten takken, hein sparren, hop— en boonstaken en verder gerief. Onder de gemeente Eethen. KOOP I. Huis, Schuur en Erf aan den Genderschen Dijk, kad. sectie C No. 380, groot 0,03,30 H.A- KOOP II. Huis en Tuin gelegen als voor, kadaster sectie C No. 339, groot 0,0'i,90 H.A. van goede getuigen voorzien. Adres: Firma VERBUNT v. OVERBEEK. vraagt DIRECT voor Capelle een bekwaam en ijverig Schriftelijke aanbiedingen wor den bij de Redactie ingewacht. Eene flinke partij uitmuntende kwaliteit bij G. J. BOLL te Doeveren. Den gedeeltelijken Inboedel als: Stoelen, Tafels, Kachels, Glas- en Aardewerk en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Huurprijs f400 'sjaars. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN JANSEN TILANUS Waalwij k Alle premiers roerden het woord om in het licht te stellen, d*t »ij wenschen prac- tischen arbeid te verrichten. Botha, die een rede hield in het Nederlandsch, verklaarde dat de oude Nederlandsche bevolking van Transvaal loyaal zou medewerken vcor het welzijn van bet rijk. De onderminister van koloniën, Win ston Churchill, heeft heden in h°t Lagerhuis medegedeeld, dat de verordening betreffeude de vestiging van zelfbestuur in de Oranje- Rivierkolonie in den loop van de eerstvol gende weken zal worde» uitgevaardigd. Hij hoopte, dat het nieuwe Parlement in den herfst te Bloemfontein zou bijeenkomen. Men seint uit Berlijn a-in dr Neue Freie Prcsse van Weeuen, dat. de Berlijnsche diplo mat n met buitengewone belangstelling de ontwikkeling van de go <\o verstandhouding tusschen Duitschiand en Frankrijk bemerken, en ervan overtuigd zijn, dat er een toena dering tusschen beide landen in voorbereiding is. Men is ervan verzek rd, dat de keizer vurig zulk een toenadering verlangt. Hoe wel het nog niet te zeggen is, wanneer het tastbare resultaat van de iu het werk ge stelde pogingen verkregen zal zijn, gelooft men, dat de tijd niet ver meer is, waarin Duitschiand ten opzichte van het Marok- kaansche vraagstuk concessies doen zal, iu ruil voor concessies door Frankrijk, welke laatste evenwel niets te maken hebben met den Bagdadspoorweg. Thans is officieel bekend gemaakt, dat koning Eduard van Engeland en koning Victor Emanuel een samenkomst zullen hebben op 18 April te Gaëta aan boord van het Italiaansche jacht „Triuacria". De koning en de koningin komen 's morgens op hun jacht Victoria and Albert" ver gezeld door de kruiser» „Suffolk" en „Lan- c>i«ter" en zijn met hun gevolg nitgenoodigd op de „Trinacria" te komen lunchen. De Frankf Zlg. verneemt uit Rome, dat de Engelschgezinde politici aldaar de ont moeting als een goed teeken beschouwen en dat hun vrees, dat de samenkomst van Biilow en Tittoni de Engelsehe teergevoelig heid zou hebben gekwetst, bierdoor verdwijut. Ook wordt gesproken van een Frausohen minister, die naar Gaëta zou g-an. Vrijdag worden de Engelsehe souvereinen te Napels verwacht op bezoek van den hertog en de hertogin van Aosta. LODZ, 16 April. Een bende socialisten loste gisteravond meer dan 50 scholen op den coöperatieven winkel van de Christelijk- dvmocratische partij, waardoor groote schade' werd aangericht. De gevechten tusschen werklieden van verschillende schakeringen duren voort. Gisteren en vandaag zijn weer 7 menschen gedood. Heden werd een win- keli r, bij het verlaten van zijn winkel, door twee op hem loerende peisouen, doodgescho ten voor de oogen van het publiek. Bij het binnentreden van een gevan- genisopzichter ie Riga in de strafafdeeling overvielen hem 68 gevangenen, beproefden hem te worgen eu ontnamen hem zijn revol ver. Toen overvielen zij de binneuwacht en bemachtigden 4 geweren. Een ter hulp geroepen compagnie soldaten stiet op gewa pende» tegenstand en schoot. Na een uur was de orde weer hersteld. Van de soldaten zijn 9 gewond, waarvan 2 zeer zwaar. Van de gevangenen werden 7 gedood en 12 gewond. li. kunnen medewerken dan nadat zou gebleken zijn, dat de partijen, die in 1905 de meer derheid behaalden, zich niet bij machte ge v eldeu een zoo niet parlementair dan extra parlementair Kabinet te vormen. Daarna kreeg 18 M*.art Mr. Cort van der Linden van H. M. opdracht lot vorming van een gemengd Kabinet, van welke op dracht hij 21 Maart ontheffing verzoeht. Inmiddels hadden de Ministers op 10 Maart op verzoek van H. M. de Koningin, aan H. M. hun zienswijze doen kennen om trent de gedragslijn, welke zou zijn te vol gen, wanneer de Koningin hen mocht uit— noodigen op de ontslagsaanvrage terug te komen met bijvoeging evenwel, dat Minister Staal ecer beslist verklaard had in de be staande omstandigheden bij zijn verzoek om ontslag te willen volharden en welke ge dragslijn beoogde de vervanging van den heer Staal door een Minister van Oorlog, die, mede voor het overige instemmende inet het programma van hot Kabinet, bereid zou zijn zou spoedig doenlijk bij de Staten Generaal voor zooveel vau hem afhangt, in te dienen een afzonderlijk wetsontwerp, waaarbij de quaestie van het blijvend ge deelte opnieuw aan het oordeel der Staten- Generaal wordt onderworpen en daaromtrent een beslissing wordt voorgesteld in den geest van het Kabinet. II. M. verzocht daarop den Minis'er, dien van Oorlog, overeenkomstig zijn wensch, uitgezonderd, hun ontslagaanvrage terug te nemen. In ridder Van Rappard werd de gewenschte Minister van Oorlog gevonden. De Regeering is van plan het afzonderlijk wetsontwerp betreffende het blijvend gedeelte als wijziging der Oorlogsbegrooting van 1907 in te dienen. Na d» regeeringsverklaring lichtte de heer Lohman, ter aanvulling dtr regeering- mededeeling, uitvoerig toe de houding der rechterzijde in de crisis. De heer Schim melpenning raadpleegd steeds met de lieeren Heemskerk, Talma, Loeff, Kolkman en Lohman. De rechterzijde oordeelde, dat het Eerste Kamervotum niet gericht was tegen het regeeringsprogram en erkende alleen de verplichting om de regeeringstaak op zich te nemen, indien het demissionair Kabinet twijfelde aan het veto- echt der Kroon vol gens art. 71 der Grondwet inzake de indie ning van wetsont werpen. Minister De Meester protesteerde tegen elke gedachte aan verkorting der rechten van de Kroon. De discussie is aangevangen. Uit de Hofwereld H. M. de Koningin en Z. K- H. de Prins zijn voornemens, na het verblijf te Amsterdam den 29en dezer niet dadelijk naar het Loo terug te keeren, doch eerst zich nog voor eenige uren naar den Haag te begeven, van waar de vorste lijke personen des namiddags tegen 6 uur naar Het Loo zulle i vertrekken. Tot dusver bestaat er geen plan om een voorjaarsreis in het buitenland te maken. Tweede Kamer. (Zitting van Dinsdag.) Bij het weder bijeenkomen der Kamer deeide Minister De Meester omtrent de Kabinetscrisis onder meer mede, wat de voorzitter der eerste Kamer, baron Schim- melpenninck van der Oye, op een door H. M. de Koningin tot hem gerichte vraag den J7en Februari had medegedeeld, dnt en waarom er naar zijn oordeel geen genoeg zame gronden bestonden voor de rechter zijde om de bestuurstaak over te nemen, waarna door H. M. de Koningin, óók naar aanleiding van de overige door Haar ont- vaugen adviezen, in overweging was geno men liet Kabinet schriftelijk uit te noodi- ge van zijn ontslagaanvrage terug te komen. Minister De Meester bracht daarna op 26 Februari onder de aandacht der Koning in, dat naar hel den Ministerraad voor kwam, de rechterzijde na het votum der Eerste Kamer omtrent de Oorlog'begrooting, in de gelegenheid behoorde gesteld te wor den een Kabinet te vormen en eerst van terugkomen op de ontslagaanvrage de rede zou kunnen zijn, indien gebleken mocht zijn, dat de rechterzijde niet geneigd was dc bestuurstaak over te nemen. Op dien grond werd Hare Majesteit geadviseerd om, alvo rens een uituoodigiug als voormeld tot het Kabinet te richten, de rechterzijde iu de gelegenheid te stellen het bewind over te nemen, desverlangd inet vrijlating orr. aan de Koningin een voordracht te doen tot ontbinding van de Tweede Kamer. Op 27 Februari kreeg baron Schiinmelpenuinck v%n der Oye daarop de opdracht tot vorming van een Kabinet, van welke opdracht deze op 1 Maart verzocht te worden ontslagen onder te kennengeving, dat de rechterzijde niet eerder tot oplossing van de crisis zou moet aan de Pink Pillen gevraagd worden. De Pink Pillen laten in werkelijkheid nooit na genezing aan bloedarmoedigen te bezor gen Wanneer een bloedarmoedige de Pink Pillen neemt is er weldra een bloedarmoedige minder. De bloedarmoedigen vermageren, vervallen en sterven tengevolge aan bloed en armte van het bloed De Pink Pillen nu geven bloed met ieder dosiszij verrijken hel bloed. Iedere dosis der Pink Pillen brengt dus eene verbetering aan in den toe stand van den zieke. De genezingen 'er bloedarmoedigen door de Pink Pillen zijn gewoonlijk snel. Een groot aantal voor beelden bewijzen dat de Pink Pillen genezen wanneer andere middelen gefaald hebben, zooals de beide volgende getuigenissen aan toonen Mej. H. J. ter Hofste, Kerkstraat 65 te Goor, schrijft „Langen tijd heb ik aan bloedarmoede en bleekzucht geleden, en was ik te zwak om te werken. Ik heb vele ge neesmiddelen genomen, maar zij hebben niet de minste uitwerking gehad. Gelukkig heeft men mij geraden de Pink Pilleu ta gebruiken en het is daardoor dat ik een uitmuntende gezondheid heb teruggekregen. Nu ben ik zoo wel als ik maar wenschen kon, en ik kan zonder vermoeienis zelfs den moeilijk sten arbeid rerrichten". De Heer G. van den Hout, Maasdijk bij Naaldwijk, schrijft vMijne negentienjarige dochter was langen tijd reeds lijdende aan bloedarmoede. Zij had geheel baar eetlust verloren, alsook haar goede kleur en hare krachten. Zij ondervond ge stadig een groote vermoeidheid en pijnen in ai hare ledematen. Na te vergeefs ver schillendegeneesmiddelen beproefd te hebben, is zij de Pink Pillen gaan innemen Ik ge- tuig met genoegen dat gebruik van eenige doozen dezer pillen haar volkomen van hare kwalen genezen hebben*. De Pink Pillen, die onovertroffen zijn t« gen bloedarmoede, zijn eveneens zeer aan te bevelen te en bleekzucht, algemeene zwakte, zenuwlijden, maagpijnen en rheuuiatisrae Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 doozen Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger ?7. Rotterdam, hoofd-depothouder voor Neder land, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Prins August Wilhelm van Pruisen de vierde zoon van keizer Wilhelm, die sedert enkele dagen incognito in ons land vertoeft, bracht Maandagmiddag een bezoek op het Loo. Prins Hendrik haalde hem van het station af. Gesekaeker. Wij lezen in de Haagsche Kroniek der N. Gr. Ct. Hoe het zij de storm is voor een oogenblik voorbij. Zoo is 't ook met het onweder dat in de financieele wereld dreigde. Een van onze Haagsche bankinstellingen is met een millioen, zegt men, op de been gehouden een andere heeft een gevoelig verlies geleden men zegt dat 't ge- heele aandeelen-kapitaal verloren is, maar zet de zaken toch nog voort, na den directeur, die op een gefingeerden naam reusachtige speculaties voor eigen voordeel had ondernomen en zoo 't bankkapitaal verspeelde zonder vorm van proces" gelukkig voor hem aan den dijk te hebben gezet En Den Haag speculeert voort De effecten-schacherij heeft zoo'n vlucht genomen dat onlangs in onze Haagsche Vereeniging voor den beurs handel opnieuw een poging is beproefd om het beursje, dat de commissionnairs en bankiers houden, teneinde de koop- en verkoop-orders van den dag, die elkander dekken, zonder de Amster- damsche beurs uit te voeren op den middenkoers van den dag, te verheffen tot een wezenlijke beurs met deze no teering Dit plan is evenwel niet ver wezenlijkt. De meerderheid van de aan geslotenen, en de meest solide en groote kantoren was er niet voor te vinden. Gelukkig voor den Haag want ik vrees dat zoo 't ooit tot zulk een verheffing* van den Haag tot beursstad komt, de waarde van de beurzen der Hagenaars spoedig ongezouten dalen zou. Discontoreriaging vun de fted Hunk. De Nederlandsche Bank heeft den rentevoet voor wisseldisconto en voor goederenbeleening van 6 op 5V9 °/0 verlaagd en dien voor promessen van 6"/s op 6 °/0. De rentevoet voor de overige beleeningen en voorschotten in rekening-courant is onveranderd ge bleven. Daar het disconto den 12 Maart op 6 °/0 gebracht is heeft deze buitengewone rentevoet 34 dagen aangehouden. Of schoon langer dan bij eenige voorgaande gelegenheid is ook ditmaal gebleken, dat >gestrenge heeren, niet lang regeeren." O ii derdoms verzekering Het Haagsch Weekblad meent te weten, dat de maximumrente (dus voor werklieden in de hoogste loonlclasse, die geregeldhun premie hebben betaaldj, iu het ontwerp-Ouderdomsverzekering van minister Veegens f 7.50 per week bedraagt. Bedenkelijke Pkantasie. De phantasie van „Land en Volk*, die reeds meer blijken van vruchtbaarheid gaf, heelt het blad thans de med^deeling in de pen gpgeven, dat de heer Pisstoor» utn ge zondheidsredenen zijn mandaat als afgevaar digde van Beverwijk zou willen neerleggen. Zelfs weet het blad reeds te melden, wie in zijn plaats „als candidaat van het bis schoppelijk paleis te Haarlem gepousseerd zal worden (sic.) Ofvchoon het bericht ons om vorm en inhoud terstond voorkwum een „canard" te zijn, hebben wij toch te bevoegder plaatse eenige inlichting verzocht Ons werd toen medegedeeld, dat de ge- zondlieidstoc»tand van den heer Passtoors thans beter is dan ooit. Van het b richt bleek inderdaad niets waar te zijn. (C.) He Rijksmiddelen. Het maandelijksch overzicht van de opbrengst der Rijksmiddelen geeft dit maal weer een gunstig uitkomst voor de schatkist. De opbrengst in Maart 1907 bedroeg toch f 12,893,384,46 tegen f 12,452,460,60 in Maart 1906, alzoo een vooruitgang van f 440,923,86 aan wijzend. Oranje Nassau's cord. De kwestie van Oranje-Nassau's-Oord is, naar het N. v. d. D. weet mee te deelen, niet in de doos opgeborgen met de bekende maatregelen van het bestuur en de daarop gevolgde collectief ont slag-aanvraag van bijna het geheele dirigeerend en verplegend personeel. Den 8en dezer maand heeft het be stuur van Oranje-Nassau's-Oord een onderhoud gehad met den voorzitter en den secretaris van het hoofdbestuur der Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst en met twee leden van het bestuur der Vereeniging tot bevorde ring van het Ziekhuiswezen. Voorts heeft de afdeelingsraad van de afdeeling Wageningen der Ned. Maatschappij tot bevordering der Genees kunst de zaak ter hand genomen, nog enkele personen gehoord en rapport uitgebracht aan liet hoofdbestuur der Maatschappij. Pajigcran Hadji Oemttr. De correspondent van de N. R. Crt. te Batavia se'nde Zaterdag Kapitein Darlaug heeft nabij Pamoendjen aan de Oeloe Tebo een bende van pangeran hs.dji Oemar overvallen. Deae sneuvelde, als mede pangeran Seman en zeven volgelingen. Kapitein Dnrhng werd licht gewond. De redactie tekent hierbij o. m aan het hierboven afgedrukte telegram van den correspondent te Batavia, bevat een zeer gunstige tijding voor den toestand in het Djambische. De bende van Pangeran Hadji Oemar is overvallen, waarbij deze groote en zijn broeder Pangeran Seman sneuvelden. Een kort bericht, dat echter de bekroning van veel taaie inspanning bevat. aan spotprijs een damesrijwiel, zonder gebreken, mooi in lak en nikkel; le klas heerenrijwiel Merk Morignon Post 2 rem men door 't stuur, enkele malen bereden. Te bevragen bureau Echo van hel Zuiden Voor spotprijs te koop een zoo goed al* nieuwe Honde kar op veeren en een goede Fiets. Te bevragen bij H P. VERHOEVEN, Slager Waalwijk. ONDERTROUWD HUBERT C BECKERS, BN ANNA C. DONKERS. Roosendaal 12 April Baardwijk Geen receptie. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van ouzen geliefden Vader, Behuwd en Grootvader, din Heer AHASUËRUS DE ROOIJ, betuigen wij onzen hartelijke» dank. CAPELLE, 15 April 1907. Wed. A. P. VAN DEN HOEK— DE ROOIJ. J. N. SORTERS de Roou. A. M. SORTERS. W. A VAN ALPHEN—de Roou. J. A. VAN ALPHEN. D. J OERLEMANSde Roou. J. M OERLEMANS. S. C. DE ROOIJ en Kleinkinderen. te Waalwijk, zal ten verzoeke van JACQUES BROEKJ te Eersel op Maandag 22 April 190?, des morgens te 10 ure in het bosch af.' komstig van de Heeren VAN DER BEEK nabij het huis van Const. Soijers in hei Loonsch Hoekje le Kaatsheuvel, gemeenti Loonopzand, publiek te Waalwijk, maakt bekend dat de Onroorende Goederen van de Erven van wijlen de echtelieden VAN HERPTVerhoeven onder Baard- wijk met de verhoogingen in bod staan ali volgt Koop I op f2100, koop IT op f 1000, koop III op f 8500, koop IV op f 675, koop V op f525, koop VI op f 500. koop VII op f580, koop VIII op f900, koop IX op f 2000, koop X op f 2570, koop X cp f 1200, koop XII op f450, koop XII op f 1060, koop XIV op f 2000, koop XV op f 3350 en het perceel onder Waalwijk op f 800.— De toeslag blijft bepaald op Dinsdag 23 April 1907, de» avond» le 7 ur», in het koffiehuis van WILLEM VAN HEL. VOIRT te Baardwijk. te Waalwijk, zal krachtens daartoe verleend bevel vao de Arrondissement* Rechtbank te 's Hertogen bo«ch dd. 12 April 1907, bij inzet op Wnenadag 24 April 1907 en bij toeslag op Woensdag 8 Mei 1907, beide dagen des morgen» te 11 ure, ter herberge van GIJSB. BRANDERHORST Autzu. te Gen- deren, publiek De goederen ziju eigendom van de Erven van Jan van der Mouren. Betaling der kooppenningen 19 Juni 1907. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. Grond- eu andere lasten voor rekening van de koopers vanaf 1 Januari 1907. TE HUUR tegen 1 Mei a. s. op prima winkelstand groot te Waalwijk, zal leu verzoeke en ten huize van den hetr N. A. D. VERMEULEN te Waspik, op Maandag 29 April 1907, de» morgeui te 10 ure om contant geld, publiek m'm met Zijkamer, Huiskamer, ruime Slaapkamer, Keuken, Kelder, gas- en waterleiding, bij zonder geschikt voor schoenwinkel, horloge makerij of dergelijk. Br. Ir. Firma VVALTMANN Co. Breda. te Waalwijk, maakt bekend dat het peic-el Bouwland te Baardwijk van de le tot de 2e Zeine, groot 1.16.90 Hectare, loebehoorei.de aan A. en J. KROL aldaar, is ingezet en verhoogd tot f1300 Toeslag Donderdag 25 April 1907, 's avonds 7 uur, ten koffiehuize van J. A. VAN SCHIJNDEL te Baardwijk. Dagelijks kaq ten kantore van genoemden Notaris verhoogd worden.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2