Gemengd Nieuws Burgerleken Stand NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Correspondentie. Boerenleenbank. 16174.12 725,33 491.22 332,48 DlilTNEN. Vergadering van d« leden der Boerenleenbank te Drunen in de zaal der Jongelingen Congregatie dd. 11 April 1907. De Directeur opent de vergadering met den gebruikelijken christolijken groet. Tegenwoordig zijn 60 leden, terwijl er 48 afwezig zijn. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd De Kassier geeft verslag van den toestand en de werking der Leenbank over 1906, ala voDt Geachte Vergadering Ik heb wederom de eer U verslag te doen over de werking der Boerenleenbank gedurende het a/geloopen jaar 1906. Heeft de Secretaris vin onzen Boerenbond in zijn verslag over het vorige jaar eei.c warme hulde gebracht aan den Zeer Eerw. Heer Deken als Adviseur van den Bond voor den ijver en den tact, waarmede Z. Eerw. als zoodanig is opgetreden, als verslag gever van de werking der Leenbank sluit ik mij geheel bij deze huldebetooning aan. Ik stel er prijs op te verklaren, dat onze Zeer Eerw. Heer Deken door zijn helder oo deel en zijne bijzondere toewijding ais President van den Raad van Toezicht in alle opzichten isdo rechte man op de reohte plaats. Naast de hoop, dat onze parochie hem eene lange reeks van jaren moge behoudt n als Herder, koester ik den wensch, dat hij jaren en jaren als Presideut van den Raad van Toezicht aan het hoofd van onze Leen bank moge staan. In het vijftal jaren dat onze Leenbank bestaat, is zij steeds in bloei toegenomen. Waren bij de oprichting de meeste boeren eenigszins huiverig zich als lid aan te melden, de goede werking der Leenbank heeft allen schroom weggenomen, zoodat liet ledental steeds is blijven aangroeien. Meldden zich bij de oprichting een 80 tal personen als lid aan, op den 31eu De cember van bet vorige jaar was het leden tal geklommen lot 107. Tengevolge van de vele aanvragen om voorschotten, zijn er gedurende hei afgeloo- ptn jaar 17 bestuursvergaderingen gehouden, waarvan 10 met den Raad van Toezicht Daarentegen is er slech's ééne algemeene vergadering geweest. Dat er in het afgeloopen jaar een druk gebiuik van de Leenbank is gemaakt blijkt hieruit dat er niet minder dan 105 spaar boekjes en 63 voorschotboekjes zijn uitge geven. Bij het einde van 1905 wa»de Leenbank na - ftrek der teruggehaalde spaargelden nog feeds dqor den Secretaris van den Boeren-1 geworden, suU plants scbuldig In 1906 f48547.765 f 62722.69» werd ingelegd Totaal f 111270.46 In 1906 werd terugbetaald f 5333 f,66» Bij bet eiude vau 1906 was de. Leenbank dus nog schuldig f 57935.79s Aan int. rest moest betaald worden f 1275,77 Hiervan werd betaald f 126.82 Bij het k-pi taal bijgeschreveu f 1148,95 De hoogste som op een spaarboekje bedroeg f 9478,21 de laagste f 0.32. Bij het einde van 1905 had de Leenbank nan voorschotten een tegoed van. f 28355,94 In 1906 uitgegeven aan nieuwe voorschotten f 23582,71 Totaal f 46938,65 Terugbetaald werd f 8929. Bij het einde van 1906 had de Leenbank een te goed van f38009,65 De Leenbank ontving aan interest fll59,77 Aan provisie en kosten f 60.80 Totaal f 1220.57 Bij het einde van 1905 had de Leen bank in loopende rekening een te goed van f 22141.91s en een schuld van f 475.065 in den loop van het jaar 1906 heeft de Leenbank uitgegeven f 34534,42 en ontvangen f 40752,48 Bij het einde van het jaar had de Leen- bank een tegoed van f en een schuld vau f Ann iuierest werd ontvangen f Aau provisie en kosten uitgegeven f Onder bovengenoemde loopende rekenin gen zijn begrepen i lc voor f2400 ton laste der Gemeente Dussen 4 pCt. 2e" ££55 - - - Tiel 4 pCt. 3c. f2000 Losser 4 pCt. Bij het einde van het afgeloopen j»ar wijst het k.-.sboek met inbegrip vau het aaldo vau 1905 eene ontvangst aan van f 162916,945 en eene uitgaaf van f 158178.26 Zoodat in kas was f 4743.685 Trekt men nu het gezamelijke bedrag van het passief of de schulden af van het totaal bedrag van het actief of de vorderingen, dan blijft er over 1906 eene zuivere winst ▼an f 566.38 Daarbij gevoegd bet batige saldo van vorige jaren, zijnde f 725.88 bekomt men als t( tale winst f 901,66 Ziedaar geachte vergadering, eeD kort verslag van de werking der Leenbank. Het kan U eeuigszins een denkbeeld geven van het groote nut dezer instelling. Als we be denken, hoevelen reeds door de Leenbank geholpeu zijn bij den aankoop van paarden, vee eu land, hoe velen vau deze gelegenheid gebruik maken om hunne spaargelden veilig en voordeelig te beleggen, als we bedenken dat de oprichting der Boterfabriek, zooals bond is opgemerkt geheel en «1 aau het bestaan der Leenbank te danken is, tarwijl cine zuivere winst gemaakt is van ongeveer f 1000 zoodat de Leenbank reeds vol oende gedekt is voor mogelijke schadeposten, al» wij d.»t alles bedenken, dan mag voorzeker verklaard worden, dat deze instelling ten volle het vertrouwen heeft gerechtvaardigd, dut de oprichters van den aanvang af in haar gesteld hebben. Moge deze instelling steeds meer gekend en gewaardeerd worden, opdat zij hare nut tige werking steeds verder moge uitbreiden en onder Gods onmisbaren zegen meer moge bijdragen tot de welvaart van onzen Boeren bond/' Na voorlezing van het verslag, waarin ook in het kort vervat is de rekening en balans van het afgeloopen jaar, wordt deze met nlgemeene stemmen goedgekeurd. Daarna had de verkiezing plaats van den President voor den Raad van Toezicht, waartoe met bijna aigemeeoe steuimeu wordt herkozen de Zeer Eerw. Heer J. H. Selteu. Vervolgens sprak laatstgenoemde een woord van dank aau de vergadering ioor het in hem gestelde vertrouwen, en gaf gaarne de verzekering zijue beste krachten te zullen blijven wijden aan de belangen der Leenbank, overtuigd als hij is van het groote nut dezer vereeniging. Verder verklaarde Z Eerw. dat het hem aangenaam was de zoo talrijke bestuursver. gaderingen te kunnen bijwonen en bracht hulde eu dank aau het ijvervolle Bestuur met den Kassier, voor de wijze waarop de Leenbank beheerd wordt. Ten slotte spoorde hij de l<deu aan tot spaarzaamheid, hen waarschuwende voor het misbruik maken van sterken drank en de- steeds toenemende overtollige kleederdracht, welke laatste ook onder den boerenstand steeds meer en meer toeneemt. Niets meer te b. handelen lijude en nie mand meer het woord verlangende sluit de Directeur de vergadering. SPRANG. Naar wij uit goede bron verne men, zal Da. De Looze uit Oud-Vosmeer die van de Ned. Berv. gemeente alhier dezer dagen een beroep ontving Maandagavond om half zeven voor deze gemeente optreden. Naar wij uit goede bron vernemen is door het bestuur der Chr. zangvereeniging «Excelsior" besloten om op 9 Mei a.s eene uitvoering te geven. De bewoners dezer ge meente zien met groote belangstelling deze uitvoering tegemoet. Woensdagavond jl hielden de bakkers nit Vrijhoeven Capelle en Sprang bij den heer Mahieu alhier eene vergadering doch door de slechte opkomst kon er bijna niets besloten worden. Nu hebben zij het goed geacht om a s. Woensdag weer een vergadering uit te schrijven, waarop de molenaars uit bovenge noemde gemeentes zullen worden verzocht. Het ware dan te wenschen dat alle bakkers met de molenaars deze vergadering bijwoonden. VRIJHOEVEN. De hooiprijzen loopen iu deze gemeente met de omliggende gemeentes langzamer hand achteruit. Werd ecu maand geladen nog f 15 thans f 13'/: i f 14 voor 500 K.(j. besteed. Dus weer een schadepost voor de landbou wers die hun hooi nog niet verkocht hebben. CAPELLE. Toen de Heer H V dezer dagen met zijn gespan op den Witten Dijk was schrok zijn paard »u kwam in den sloot te recht Met veel moeite kon men paard en kar op het droge krijgen en na onderzoek bleek dat er eenig letsel aan de kar waren geko men, terwijl er de voerman met den schrik afkwam. WASPIK. Bij het gisteren te Utrecht ge houden examen voor klerk telegrafist bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen is o.a. geslaagd de heer Th. A. Mulder te Waspik. RAAMSDONKSVEER. De ontvangsten van den Znider-Stoomtrara-Alaatschappij zijn Januari 1907 f 7250,15»/3 per dagkilometer f 6,01»/3 dito 1906 f 7365,84»/,, per dagkilo meter f 611. hehhfln op 6 Mei a.s. De herstemming zoo noodig p 14 Mei a.s Moge een waardig opvolger gekozen worden om de plaats van het ijverig overleden lid iu te nemen tot heil onzer Gemeente Loonopznnd. Coaeours. Het kaartgezelschap «Onderling genoegen" zal op 16 Juni e. k een groot nationaal con cours geven Prachtige prijzen worden beschik baar gesteld. Visch markt. Bij den heer F. Vloemans, alhier zal voor taan eene vischmarkt gehouden worden. it zal van groot gemak zijn voor onze inwoners, die anders met het graotste gedold moeten wachten tot er een wagen komt. Kegelclub. Onze kegelclub „O. B. K." zal dit jaar een concours geven, bestaande uit personeele en korp8wedstrijdeu Om nu de fiuantieële draagkracht onzer vereeniging niet te over schrijden, zullen boekjes uitgegeven worden, inhoudende de bepalingen aan het concours verbonden, etc. De overige plaatsruimte is bestemd voor advertenties. De prijs vau deze is zeer billijk f 1,25 per heele en f 0,75 per halve bladzijde. De opbrengst komt ten bate der kegelclub. Teoneel-vereeufging Tot. bestuur der opgerichte tnooeelvereeni- ging, uitgaande van den Paulnsboud, zijn gekozen de heeren C Snoeren, president. F. v Vugt, Secr. F. Torinans. Penuingni. J. Robben, Comm. Wintcrconcert. a.s. Zondag 7 unr, geeft Apollo haar laatste wiuterconcert. Naar het program te oordeeleu belooft, het een waardig slot te worden aan de reeks gegeven concerten vol afwisseling, muziek, zang, voordrachten. Laat allen as. Zondag profiteeren Rechtszaken De arrondisBements—rechtbank te 's Bosch, deed Donderdag uitspraak tegen P. v. E en J. v C alhier, beklaagd huisvredebreuk, ieder f 10 of 20 dagen P. v. E. Loonopzand, mishandeling 14 dagen g«v. De bende vun het Zwarte Masker waaromtrent onthullingen zijn gedaan om WEU KAATSHEUVEL, 20 April 1907. Tegenvallers. Dat de mooie voorspiegelingen die hier over de toestanden in Duitschlnnd gedaan worden, wat betreft de hooge loonen die daa^ verdiend worden, met altijd de waarheid zijn, hebben een paar onzer dorpelingen ondervonden. Voor ruim een inaand vertrokken hoorde men de eerste 14 dagen niets van hen. Toen kreeg de vrouw van den een, Corn. L. een schrij ven van haar man, dat hij ruim 8 dagen van stad tot stad was rondgereisd, veel honger en kou geleden (want geld had hij niet in voor raad bij zich) en eindelijk werk gevonden heeft op een ijzerwarenfabriek. Hij verdient daar 12 gulden, doch moet 6 gulden kostgeld betalen behalve de wasch en reparatie, zoodat hij niet veel meer dan 6 gulden overhoudt voor de arme vrouw en kinderen De tweede een 17jarige jongen Joh Z Bcbreef eerst verleden week aan zijn ongeruste ouders Die is er erger aan toe. Hij is verzeild geraakt, by een boer in de aabijheid van Duisburg en heeft daar als grondwerker op den akker werkge- vonden. Hy' verdient f 1,50 per week met kost en inwoning en kon dus hier waar nu volop werk is, veel meer verdienen, doch hij iB vooreerst nog niet by machte om terug te komeu. Hij verzoekt zijn ouders ook nog om hem kleuren te sturen, daar zijn oude kleede ren totaal versleten zijn. Dit alles tot waarschuwing voor vele avon turiers die wy hier in ons dorp nog velen aanti elfen. Indeeling miliciens. Door de bevoegde autoriteiten is bepaald dat de indeeling, van de tot korte oefening in te lijven lotelingeu van de lichting 1907 uit onze Gemeente zal plaats hebben op Don derdag 16 Mei e.k. De bedoelde jongelingen, moeten zich op die datum te Tilburg leu stad huize bevinden, voorm den 10 uur. Gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W is bepaald, dat de stemming zoo noodig voor een lid van den raad die door het overlijden van den Heer Cools is noodig den goeden Berlijners de stuipen op het lijf te jagen, is gebleken alleen te bestaan in de overspannen verbeelding van Emil Buhser, het brutale heerschap, dat den Deenschen houthandelaar Tidemand in zijn kantoor te Berlijn aanviel en hem met een revolver dreigde ten einde Item f300 af te persen. Men weet, dat Buhser daar bij niet alleen Tidemand maar ook zich zelf verwondde en gearresteerd was en dat daarna de huisknecht Richter aan de politie, bij wie hij zich vrijwillig aan meldde, ijzingwekkend verhaal deed van een geheime misdadigersbende, waarin hij, door Buhser gedwongen, was opgeno men. Buhser hierover ondervraagd beken de weldra, dat alles puur verzinsel van hemzelf was. Korten tijd geleden was hij treinpoetser aan het Slezische station en zoodoende las hij meermalen detec tiveverhalen in het genre van ,,De Wilsons" welke de reizigers in den wagon hadden achtergelaten. De lektuur- werkte zoo verderfelijk op hem Buhser is pas 20 jaar dat hij zich aangetrokken gevoel de tot het romantische en avontuurlijke misdadigersleven en droomde van een bende, georganiseerd op de wijze als in die verhalen was beschreven en waarvan hij de hoofdman was.Natuurlijk romantisch of avontuurlijk is het beroep van trein poetser allerminst, zoodat Buhser dat beroep vaarwel zeide, een revolver kocht en zich naar het Grünewald begaf, waar hij om eenige bedrevenheid in het schie ten te krijgen, begon met op vogels te mikken. Bijzijn schietoefeningen ontmoet te hij Richter den werkloozen huisknecht en hij oordeelde hem dadelijk geschikt om deel uit te maken van de bende, waarvan hij droomde. Met zijn revolver wist hij Richter vrees aan te jagen en toen deed hij hem het ijzingwekkend verhaal, wat Richter, die niet van de snuggersten is, dadelijk geloofde. Is er evenwel van de bende geen woord waar, feit is het, dat zij te zamen een inbraak hebben gepleegd en 800 mark geroofd en dat Buhser zich bovendien voor de poging tot afpersing van en den aanslag op Tidemand te verantwoorden hebben. Moerd. Gisterenmorgen, rond 6 uur heeft Van Damme, waker in de staalfabrieken van Angleur, te Luik, zijne vrouw ver moord in de volgende omstandigheden. Sedert Vrijdag waren de echtgenooten gescheiden. De vrouw had het huis verlaten met haren 13-jarigen -zoon en een neef van 22 jaar, die door de ech telingen was groot gebracht. Na zijn nachtdienst in de fabriek was de waker gisterenmorgen, voorzien van een knuppel en zijn revolver, uitgegaan. Hij begaf zich naar het nieuwe verblijf van zijne vrouw om te zeggen, dat de meubels moesten verdeeld worden en dat zij ook de helft moest betalen der schuld. Daar de vrouw zeide dat zij geen geld had, ontstond een hevige twist, onder welken Van Damme zijne vrouw een hevigen stokslag toebracht. Zij vluchtte, maar hij volgde haar, greep haar bij den rok en loste, terwijl hij haar vast hield, twee revolverschoten een in den hals en een in het hoofd. De ongelukkige zakte dood neer. De moordenaar ging met de grootste kalmte zich bij de politie gevangen geven. Man en vrouw waren 48 jaar oud. 3 Ifjkoa gerqndei. Het onderzoek naar de oorzaak van de raadselachtige doodsgevallen ten huize van de familie Schaap, aan de Spiegelgracht 34 te Amsterdam, heeft, gelijk reeds megedeeld, tot resultaat geleid, dat thans vaststaat, dat hier ver- giftiging in het spel is en wel door middel van cyankali, een zwaar vergift, dat, indien het in voldoende hoeveelheid wordt ingenomen, onmiddellijk doodelijk is. Het N. v. d. D. meldt nog in verband met dit geval Alles wijst erop, dat het vergift door den man, in de thee, aan zijne vrouw en dochter is toegediend en dat hij zelf het daarna op dezelfde wijze heeft inge nomen. De schouwing van de drie lijken heeft, naar wij vernemen, de aanwezig heid van cyankali in de magen van alle drie de slachtoffers aangetoond. De dood moet Zondagmorgen tusschen 7 en 8 uur zijn ingetreden Ongeveer eerstgenoemd uur was een ochtendblad onder de deur gestoken en die courant werd op de tafel gevonden, hetgeen dus bewijst, dat de man, na het bezorgen van dat blad (ongeveer 7 uur), nog leefde. Om ongeveer 8 uur dien morgen is er gescheld en toen reeds werd niet meer open gedaan. Voorts heeft men kunnen nagaan, dat de heer Schaap thee heeft gezet en aan vrouw en dochter daarvan een kopje naar boven heeft gebracht. Het kopje van het meisje is, bijna ledig, op een tafeltje voor haar bed gevonden De geheel geledigde kopjes van man en vrouw stonden in de benedenkamer op de tafel. Hij heeft dus dat van de vrouw nadat zij het uitgedronken had, mede naar beneden genomen. Toen moet hij het vergif in zijn eigen thee gedaan hebben en na het fleschje op de een of andere manier te hebben doen verdwijnen, het zichzelf hebben toegediend. Zooals reeds is medegedeeld, is in de woning geen spoor van eenig ver£'f gevonden. Uit het feit dat de vulkachel brandde en de schuif daarvan gesloten was mag worden opgemaakt, dat hij 't den schijn heeft willen geven alsof kolendamp de oorzaak van het gebeurde zou geweest zijn. Hij heeft daarbij echter verzuimd den ventilator te sluiten, waardoor dan ook verklaard wordt, dat, toen de politie de woning binnentrad, niet het geringste spoor van dien damp geconstadeert is. Naar wij vernemen, was in de brand kast nog een aanzienlijke som geld aan wezig. Dit heeft er aanvankelijk toe ge- 1 'id te meenen, dat het gebeurde niet met financieele omstandigheden in ver band kon worden gebracht. Thans echter vernemen wij dat de heer Schaap, die door zijn huwelijk in het bezit van een niet onaanzienlijk vermogen was geko men, in den laatsten tijd, door speculeeren een groot deel daarvan verloren had en dat hij juist Maandag opnieuw voor een vrij belangrijk bedrag aan schuld zou worden aangesproken. Daar, zooals reeds is medegedeeld, de onderlinge verhouding in het gezin niets te wenschen overliet, schijnen in deze droeve gebeurtenis geldelijke om standigheden dus wel degelijk een rol te hebben gespeeld. Wat uien va» en Redacteur rcrlangt Een uian, die het irdt r naar den zin maakt moet nog geboren worden. Door reien wordt echter verLngd, dat een redacteur zoo'n man is. Dat vinden wij in de volgend, on langs gepubliceerde mededeeliDgen uit de portefeuille van een der buit! ulandsche groo te bladen bewaarheid 1. Wanneer zal u toch eens met dat ge zanik over de waterleiding ophouden Uw lezers verveelt het reeds laög. Uw abound P. 2 Wanneer krijgen we nog neus een ar tikel over de w terleiding Of leu kt de re dactie daaraan heelemaal niet mrer?!X. 3. Als u niet zorgt, dal uw courant vroe ger komt, zeg ik mijn abonnement op. 4. Uw courant moet 't laatste nieuws ook opnemei., anders neem ik liever dedi altijd laatste berichten geeft. 5. H«-t papier van uw courant is z<5<5 dun dat men de artikel n op de audere zijde aan den voorkant kan lezen. Kan dat niet veranderen 6. Mijn viouw gebruikt dr oude courant om wo st in te draaien kan u mijn cour.nt niet wat minder iet drukken? 7. Laat die /.wctsrrdeiieeri'igcn over hoo ge politiek, die niemand leest, toch weg Le ver liever een land bonwartikel. 8. De artikelen over het mesten van vAr- kens zijn goed voorbuiten. Uw courant mag er wel aan denken, dat zijn abonué's in de stad aan die varkens-artikelen bedroefd wei nig hebben. 9. Uw overzicht over de verk opingenjts goed kan u daarbij ook niet de verhuring vau meiden en knechts opnamen Dit zou van veel belang zijn voor alle dienstboden die uw courant lezen. 10 U bespreekt de gebeurtenissen op po litiek gebied niet uitvoerig genoeg. Deuk daar eens aan. 11. Ik doe aan geen politiek j wat kunnen mij die politieke tinnegieters, schelen, die uw redacteur zelf niet gelooft. 12 Waarom brengt u geen weerprofetie meer Ik weet wel, dat zij veel om de hakken hebben, maar zij zijn wel aardig. 13. Mr. de Redacteur, wie schrijft toch in vredesnaam die dolle artikelen over weer Meent, u dat iemand daaraan gelooft! Geeft liever eer. overzicht over de windrich. tingen, zooals de andere bladen. 11. Bij uw bekende bereidwilligheid vet. zoek 'k u, ook de nieten der loterij op te nemen, u zult daardoor velen verplichten 15. Wie heeft u toch aan die loterij gc! hol pun Het loten werkt slecht op 't volk. L&»[ ze liever sparen, en schrijf er tegen. 16. Wat hebben uw lezers aau die ver. velende reeks cijfers der Staatsloterij Zei er liever een mooi mengelwerk voor in d; plaats. 17. Dat vrijen en trouwen is schering et inslag in feuilletons. Neem ook een* ieti anders op. Bijv. een wetenschappelijk feuilleton. 18. Uw artikel tegen de kwakzalverij wn raak U moet blijven volhouden, dat "doei velen uwer lezers genoegen. 19. V aarom durft u mijn advertentiei weigeren Meent u, dat ik kw.ikzalversmii delen verkoop 20. Zal u binnenkort niet eens een be. schrijving van ons dorp geven Of tellen de abonné's bier Diet mede 21. Waaiom geelt u de bezittingen niet uitvoerig 22. De uitvoerige verslagen der terecht zittingen bevallen hier nietswat kan het ons schelen, wat men hier of daar uitvoert! 23. Uw groote verslagen vau den ge meenteraad leiden tot niets. Men kan peen woord zeggen of het staat in uw blad. Wat kan dat voor nut hebben 24 Mijnbeer de redacteur uw versing verre van goed en niet uitvoerig genoeg Geef 't geheel of laat 'r weg. Zoo lacht ieder een er mede, die in den Raad geweest 25. Waarom heeft u toch in 's hemels- naaiu altijd de diensten der spoorwegen uw blad Ondergeteekende verveelt dit reedi ng. Gaarne zag ik daarvoor in de plaati desnoods eenige artikelen over wetenschap, pelijke onderwerpen zooals een tijdschrift »t ik Ier». 26. Mr. de redacteur, u zoudt mij zeer verplichten indien u voortdurend het spoor daarin opnaamt. daar ik de courant steeds bij mij steek. Moraal van sl die opmerkingen redac. teurs moeten kunnen tooveren of heksen. DRUNEN. Uwe berichten kwamen weer veel te laat. Ons blad was heden middag al afgedrukt. Red. WAALWIJK. GEBOORTEN: Embertus z. v. F. Bergmans en J. Lammere Ai noldus F. z. v. F. L. Duraoulin en C. C. van Riel Cornelia P. J. d. v. F. Lrenheers en A. J. van Knik Maria A. C. d. v. C. B. t&d Heijst en A. H. van Ginneken Adrian» d. v. P. vbii Eeten en A. G. Knuist Stephanus S P. z. v. P. J. C. Leijten en E. A. v. d, Pennen. HUWELIJKS-AANGIFTE: Martin us J. V. Sim mere 25 jaren te U'recht en Antonetta M, Kapteijn 22 jaren te Waalwijk Antanius H. Papen hoven 38 jaren er. Adriana Lsu- rina de Vries 30 jaren beider te Waalwijk Antonie Schoondtrmark 25 jaren en Adriana van Herwenen 24 jaren beiden te Waalwijk. Johannes ran Uijthoven 24 Jaren te Sprang en Johanna A. van Zeilt 24 jareu te Waalwijk. LOONOPZAND. Van 6 20 April. GEBOORTENHelena JoliaBna d. van J. van J. v»n Zon en C. IJpelair Helena Adrian» d. van J. Pagie en J. M. van deSanden Petrus t. van J. van de Wouw en C. Grootswagers Henricns Josepbue i. van M. Hamera en VV. Snoeren Msria Eliia Wilhelmlna d. van A. P. van Gurp en A. Bouwen» Philomena Gerdtna d. van Th. v Wanrooij en P. M, van Box'el Johannes Cornelius z. van J. van Wanrooij en C. van Gi^lik Antorie z. van H. van der Schans en A. H. de Bruijn C<tharina Gerdina d. van J. Ligtvóet en J. Groot swagers Cornelia Antoniue Maria i. van J. C. P. M. Muscus en E. H. ran Alphei) Hendiikus z. van C. van der Schansen A. Rijken Cornelia Johannes z. van J. L'iros en A. C. Dekker». OVERL1JDEM: Cornelia de kok 9 ro. Alle- gonda Snoeren, weduwe van Marlinusvan Haaien 43 j. Leonaidua Peti us Johannei van dan Assam 11 mnd. - Johannes v. Iereel echtg. van Marie Catharit-a van den A«se 74 j. Basiiaan Baijena 79 j- Ailriaou» Petrus Cool» ech'g. van Johanna Maria Teoling» 46 j. Onihnrina Gerdina Ligt vóet 18 mnd. Martina Valk 16 mnd Cornelia Hornman echt. van Wihelmina Cools 62 j. Muria Sophia Schoenmaken 12 noemden. Huib rdina Ligtvoet echtg. van Johannes van Wanrooij 2ü j. Hen- drikus Johanne» Molenschot 20 mnd. Cornelis Wilhelmus van Beers 13 mnd. Cornelia Jacob» van der Ven, weduwe \au Cornell» Bi-ster» 72 j. HU W.-AAN'DFTEN Johanne» Laurens Maas, 35 j en Johanna Bribers 31 j.Hendrikul PenniDg» 53 j. en Johanua Brekelmans 47j- Cornelis rie Nij» 29 j. en Francisca Joha. Fubrie 21 j. Peter Haans 33 j en Johanna van Dijk. 23 j. Cornelia dc Kort 35 j. •n Ainnlda Hamer» 31 j HUWELIJKEN: Arend Hnijsman en Geertruida Dekkers Johannes Verhoeven en Lucia Dekkers Johannes Schuilenburg en Wilhelmina Koenen Adriaan Verhagen en Koba Nieuwenhuijxen. RAAMSDONK. Van 13 tot en met 19 April. GEBOREN: Pelronella, Johanna, d. van A, M. Christiaanen en A. M. P. Broeders, Jo hanna Cornelis e. van K. Ruiters eu E. v»n Loon. HUWELIJKSAANGIFTE: Hecdricue, Petrus van Amelsvoort oud 26 jaren en Gerdina Petronella van der Westen oud 21 jaren beiden alhier woonachtig. OVERLEDEN Jocobus Smeur ond 82 j. we— duwnaar v»u M. M. Bink Arnoldus, Antoniu» Vissers oud drie maanden Habertue, Adrianue Broeders oud vier maanden.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 10