1 Boekhouden. dames, Advertentiën. Jalousiënfabriek Bonen en Buiten-Jalousiën, C, Th. J, van den Beigfi, Reclame. LIEVE PAST OP BUITENLAND. Frankrijk. imitsuhianu. Engeland. Italië. Rusland. Amerika. Reclame. II andeds berichten GERARD VAN DIJK, i* rtyezonden Stukken Waal wij ksche ziekten. l\WMk\ KAtWWIT «AALWIJK. levert gedurende 25 jaren met het meeste succes solide alsook ROLBLINDEN aan prijzen beneden alle concurrentie. Onderwijs in dubbel en enkel Boekhouden, Haudelsrekenen en Handelsrecht. Opleiding voor Examen en practijk, r- cn koude waterdruppels in 't gezicht. In zulke oogenblikken schijnen soms zelfs de levenlooze voorwerpen wreed te zijn. En nu kwam het ergste, het moeielijkste waaraan ik al die dagen niet had durven denken het afscheid van mijn ecnige vriendin, wien ik nooit iets had verteld van het verdriet in mijn huwelijk en die van al mijn ellende niets wist. In haar salon met lichtblauw behang sel brandde een groot haardvuur. Daar voor stond op een wit haardkleed, een dierenvel, de theetafel klaar. Het roode schijnsel van het vuur vermengde zich met het bleeke, flikkerend licht van de kaarsen, dat zich weerspiegelde in de prisma's van Venitiaansch glas De kamer was versierd met witte rozen. Mijn vriendin had zeker evenals ik, den wil, om glimlachend afscheid te nemen. Waarom had zij toch die witte rozen gekozen, die me herinnerden aan die dagen, toen de smart ons verbond met een onverbreekbaren band Toen stond in deze kamer een zware doodskist en daarin lag, schoon als een engel, haar eenige dochter. En boven lag de moeder, schier bewusteloos van smart, het gelaat verborgen in de zwarte haren. Het kind was in mijn armen gestorven en ik heb het afgelegd. Waarom nu weer deze zelfde rozen Ach, wij vierden immers weer samen een begrafenis. O, ik kon geen woord zeggen. Het was mij, alsof mij de keel werd dichtgesnoerd, en haar bleek, fijn gezicht was voortdurend in beweging. Mijn man bemerkte in zijn haastig spreken er niets van, dal hij geen ant woord kreeg. Hij sprak van zijn mooi vaderland, van de bergen en de bos- schen, van de wandelwegen, die hij mij zou laten zien. Daarbij sprong hij van het eene onderwerp op het andere, met afgebroken haastige zinnen. Op den schoorsteenmantel stond een pendule uit gedreven zilver, een oud kunstwerk. Telkens keken wij vrouwen naar dit uurwerk, als onze blikken niet zochten naar de plek, waar eens de lijk kist had gestaan en dan verschrikt elkander ontmoetten. Zoo'n uur duurt een eeuwigheid. Men denkt niet meer, of alleen aan zijn smart. Wij verlangden dat het uur eindigde en beefden voor het einde, Mijn man liet zich het eten goed smaken en vroeg mij herhaaldelijk, daar hij zijn eigen woorden steeds vergat, waarom ik niet meer wilde weten. Toen was de tijd om. De vrouw des huizes deed ons uitgeleide tot aan de deur. Daar drukte zij mij een seconde tegen zich aan en fluisterde mij in het oor. Om één ding zou ik u willen smeeken wordt niet verbitterd in het leven. Mijn man had zich nauwelijks den tijd gegund, afscheid te nemen in den neer- stroomenden regen stond hij op het pad in den tuin en riep ongeduldig om mij. Wij rukten ons van elkaar los. Toen ik het tuinhek dicht deed, keek ik nog eens om. Reeds lag de nevel tusschen ons. Door dezen gelen sluier heen zag ik de vrouw bewegingloos op den drempel van haar huis staan. Achter haar hing van de zoldering een lantaarn neer met veel kleurig glas, zij scheen in den nevel te zweven. Toen liepen wij verder in de ongast vrije duisternis en ik hoorde, hoe de deur zacht gesloten werd. Op dat oogenblik struikelde mijn man en viel in een plas.... dat was de droppel, die den beker deed overstroomeo. Ik had het hardop willen uitschreeuwen. Een zee van ellende breidde zich plotseling uit voor mijn blikken. Wij moesten naar het station. Ons haardvuur was uitgedoofdde leege vensters staarden zwart in de straat, onze have opgepakt in een spoorwegwaggon en rolde sedert een uur in den regen over den rails- Wij verlieten het vreemde land, dat ons een vaderland was gewor den en gingen naar het vaderland dat ons vreemd was. En ik kon niet terug ik kon niet nog eenmaal naar het bleeké, fijne bewegelijke gezicht zien. De val van mijn man was niet zoo erg als ik eerst had gevreesd, hijzelf had zich niet bezeerd en zijn kleeren konden gereinigd worden. Maar de dioppel, die te veel was in den volle beker, had reeds gewerkt bij mij. Terwijl onze trein met een dof geratel over een brug spoorde, wenschte ik vurig, heftig maar neen, ik onderwierp mij in kalme berusting aan Gods wil. i hij maar verkiest. Merkwaardig is ook, wat in is gebeurd. Orleans is de stad van Jeanne d'Arc, de Maagd van Orleans. En elk jaar worden daar ter eere der Maagd groote feesten gevierd, waarbij een pro cessie het hoofdnummer vormt. Clemenceau verbood dit jaar aan alle ambtenaren om aan de processie deel te nemen. Groot kabaal. De heele gemeenteraad dreigt met ontslagname, als Clemenceau zijn bevel niet intrekt. Clemenceau antwoordt met een brief. Staat en kerk zijn gescheiden, schrijft hij en dus mogen de ambtenaren van den Staat niet meer als zoodanig aan verouderde plechtigheden deelnemen. Gij hadt indertijd tegen de Scheidings- wet moeten protesteeren, maar ge hebt het tegendeel gedaan. Een uwer twee afgevaardigden heeft tegen de wet ge stemd en dien hebt ge vervangen door een radikaal- Wat klaagt gij nu Een commissie uit den Raad toog naar Parijs. Zeide aan Clemenceau, dat heel de stad in opschudding was en dat er gevreesd werd voor een oproer, als de processie niet zou doorgaan. Hoe braaf toch van die menschen uit Orleans, hé, die... twee Combisten naar de Kamer zonden. Maar, zie je, commercieele belangen zijn ermee gemoeid. Die processies trekken jaarlijks veel volk van buiten. En dat geeft geld in de la. Clemenceau voelde daar wel wat voor. En dus ging hij met de commissie uit den Raad aan 't overleggen. Toen is de minister gaan peinzen Orleans over geld, kiezers en dergelijk en heeft zijn bevelen gewijzigd. De gemeente kan feesten organiseeren zooveel ze wil, betoogde hij nu, en de ambtenaren kunnen hoofd voor hoofd, maar niet en corps deelnemen aan de kerkelijke plechtigheid. De geestelijkheid mag uittrekken in kerkelijke kleedij, maar zonder enblemen. In den burger lijken optocht, die van het gemeentehuis en niet van de kathedraal zal vertrekken zullen de ambtenaren vóór de geeste lijkheid gaan, die er deel aan kan nemen evenals alle andere vereenigingen. Dan wordt door Clemenceau nadrukkelijk voorgeschreven, dat de banier van Jeanne d'Arc moet gedragen worden aan 't hoofd der burgerlijke groep van den stoet, terwijl ze vroeger steeds voor de geestelijkheid werd uitgedragen. Dat plezier wil hij hebben van zijn macht". P.tïi op voor de bekoorlijke, masr gr va.ir- lijke lente. Gij zijt zwak, al uwe organen zijn zwak. Uw bloed is beladen mot onzui verheden, en uwe nieren zijn te zwak om dir oii7uirerhed<*n te kunnen uitdrijren. Toch moeten zij het licluain uit. Zij ko men er uit door de huid, en uw lief grzic'tt verliest zijn schoonheid en wordt leelijk door uitslag, roode lekken, puisten tn zweren. Gij hebt geen eetlust en gij hebt geene krachten, gij eet niet en gij zoudt een over vloediger voeding noodig hebben. Uwe inge wanden zijn zwak. Het gevolg daarvan is verstopping die U schele hoofdpijn be zorgt en die gele tint of die grondige kleur die U lee'ijk m-otkt. Uwe spijsvertering is moeielijk en pijnlijk na uwe maaltijden hebt g een dringen de behoefte tot slapen uwe spijsvertering is volkomen en de giftige overblijfselen er van gaan bovendien uw bloed, dat reeds on zuiver is, vergiftigen. Gij zijt blerk, uwe oogen zijn dof, uw gang is slepend, en bij de minste bewegiug voelt gij uwe beenen niet meer en hebt gij dadelijk last van zweeten. Ne-m geene purgeermiddelen, die ver zwakken het lichaam nog meer dan het uwe dit reeds is Toen de Scheidingswet in aantocht was, waren er sommigen, die daar heil in zagen. Als man en vrouw niet overweg kun nen, moeten ze maar scheiden, zeiden ze. Zoo ook Kerk en Staat in Frankrijk. De Kerk wordt dan weer vrij en kan zich in vrijheid ontwikkelen Zoo onderhand weten we, wat er van die vrijheid overblijft. 't Lijkt een scheiding van man en vrouw, waarbij de man alle inkomsten houdt met het recht bovendien om de vrouw te binden en te ranselen, zooveel Geef U zelve w*t ge een zweepslag zou kun nen noemen, neem e<"> versterkend middel. De. Pink Pillen zijn het machtigste ver sterkende middel. Zij ge-en bloed, en dat is het wat gij te wei nig hebt. Zij zuiveren het bloed, en het weinige bloed dat gij hebt is onzuiver. Zij versterken het zenuwstel sel, en uwe zenuwen die gij overspannen hebt door diners, recepties, bals en feesten en door arbeid, hebben groote behoefte aan versterking. De Pink Pillen wekken alle uwe organen op, die daarna al het werk dat zij te doen hebben zullen verrichten, en *00 wordt ten slotte het evenwicht hers'.eld. Gij gaat er weer lief uitzieu. Indien gij nu geen zorg voor U xelve draagt zult gij uwe nalatigheid duur betalen. In plaats van partij te trek ken van het mooie jaargetijde, er van te genieten, zult gij thuis blijven om te lijden om U te verzorgen en U te vervelen. De Pink Pillen die zulk een machtige werking op het bloed en op de zenuwen uitoefenen, genezen de bloedarmoede, de bleekzucht, al- gemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofd pijn en storingen der «rouwen. Zij zijn on overtroffen tegen neurasthenie, zenuwzwakte, zenuwlijden en heupjioht. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen Verkrijgbaar bij Sna- bilié, Steiger 27. Rotterdam, hoofd-de- pothouder voor Neder land, en Apotheken. Franco torzending te- ge u post dissel. De greotc politiek. is nog altijd niet tot rust gekomen don kere wolken drijven langs liet uitspansel en de mogelijkheid van onweer is niet uitgesloten- De Köln, Zeit. is grimmig zij verklaart dat »gelukkig Duitschland elke mogelijkheid rustig kan tegemoet zien in de overtuiging, dat een oorlog voor eiken tegenstander een heel com binatie van tegenstanders een heel ge vaarlijke onderneming zou zijn.« De Voss. Ztg. neemt het geval wat kalmer op- Zij doet uitkomen, dat de vriendschappelijke verhouding tusschen Engeland en Italië aan de betrekkingen van laatsgenoemd rijk tot het Drievoudig Verbond nooit heeft geschaad en wijst erop, dat Engeland niet in staat is den Italianen te geven, wat dit Verbond hun verzekert. De Neu Freie Pr esse komt naar aan leiding van de berichten dat Engeland mee zal werken aan het herstel van de Spaansche zeemacht, nog eens terug op de anti-Duitsche staatkunde van konirrg Eduard. Vooral is men in Duitschland boos over 't voorstel tot ontwapening of liever tot staking van verdere oorlogstoerus tingen, dat op de Vredesconferentie is ingebracht. De nationaal-liberaal Basser- man zei in een rede Overigens meen ik dat Duitschland zelf te oordeelen heeft over de mate van zijn krijgstoerustingen Daar heeft geen mensch en geen conferentie zich mede te bemoeien. Het is iets zoo ongehoords dat men zich daarmede bemoeien wil, dat wij er tegen op moeten komen. Wij zijn een een vredelievend volk, dat heb ben de laatste 35 jaar bewezen. Wij hebben het met daden bewezen al dien tijd, zoodat het waarachtig niet noodig is het bij elke gelegenheid urbi et orbi verkondigen. Monstcrkruiscrs. De Militar pölitische Korrespondenz bevestigt een vroeger door het Berl. Ta geblatt opgenomen bericht dat de nieu we Duitsche gepantserde kruisers een waterverplaatsing van 19,200 ton krijgen en alle kruisers die andere mogendheden laten bouwen, in grootte de baas zullen wezen. Het Berl. Tageblatt wenscht de re geering met haar besluit geluk. De zee oorlog in Oost-Azië heeft duidelijk be wezen, aan welke gevaren schepen bloot staan die niet aan de eischen van de hedendaagsche techn ek voldoen. De schepen die Duitschland tot nogtoe ge bouwd heeft, zijn bijna alle proefnemin gen en in menig opzicht niet beter dan de schepen van Rodzjestwenski. De nieuwe Duitsche linieschepen zul len, volgens hetzelfde blad, een inhoud van 20.000 tot 21,000 ton krijgen het blad hoopt dat men dan tevens zorg zal dragen, den gepantserden gordel breeder te maken en den bovenlast te vermin deren, Minister Asquith heeft gisteren in het Lagerhuis zijn millioenrede gehouden. Volgens een vroegere bekendmaking van het ministerie van financiën bedroeg het overschot in het jaar 1906-'7 een som van 5.399.000 pond sterling De^e som wordt, overeenkomstig de wet be steed tot aflossing van de schuld. De uitgaven voor 1907—'08 zijn begroot op 140.757.000 pd. st. wat bij het vorig jaar vergeleken een vermindering geeft van 1.744.000 pd. st. De inkomsten voor het jaar zijn, volgens de gewone basis, geraamd op 144.190.000 pd. st. waardoor een saldo zal worden verkre gen van 3.433.000 p. st. De som, die dit jaar nog gebruikt zal worden voor delging van schuld, zal het volgend jaar worden aangewend om een grondkapitaal te vormen voor ouderdoms pensioenen. De inkomstenbelasting zal alleen voor inkomens beneden 2000 pond worden verlaagd. Koning Eduard en Koning Victor Emmanuel hebben elkander ontmoet te Gaeta. En zoo hartelijk deden ze. Reuter zegt, dat ze elkander omhelsden, 't schijnt gewoonte te zijn van de vorsten onderelkaar, maar 't schijnt ons een vrij malle gewoonte. Enfin, ze omhelsden elkaar en de mu ziek speelde de volksliederen. Intusschen gaven de ministers van Buitenlandsche Zaken de hand en gin gen zaken doen. De Koningen kwamen er later bij, en de beraadslaging was in vollen gang. De beraadslaging tusschen Duitsch- lands grootsten vijaDd en Duitschlands bondgenoot Italië. Men kan te Berlijn nog zoo trotsch doen en nog zoo luid beweren, dat Ko ning Eduard slechts een vriendschaps- bezoek brengt, maar niemand gelooft daaraan. Koning Eduard is bezig, de vijanden van Duitschland bijeen te brengen en de vrienden van Wilhelm II af te trekken. Dat is zoo helder als glas. Zondagnamiddag kwam het op het havenplein te Odessa tot een bloedige botsing tusschen een afdeeling der strijd organisatie van het Verbond der ware Russische mannen en havenarbeiders. Toen eerstgenoemden, ongeveer 30 man sterk, langs de Lewasje-kade gingen, werden zij door een ongeveer even ster ke groep arbeiders met fluiten en joelen begroet, waarop de leden van het Ver bond der ware Russische mannen onge veer 30 revolverschoten losten, waardoor 5 arbeiders, onder wie 2 doodelijk, ge kwetst werden. Troepen snelden toe een botsing had plaats dertien personen werden gevangen genomen. Elfduizend onderwijzeressen van de openbare scholen te New-York hebben eergister een groote overwinning behaald, toen de Senaat van New-York, met slecht één stem tegen, een wetsontwerp goed keurde, waarbij hare bezoldigen met die van onderwijzers gelijk gesteld worden. Het andere huis zal den maatregel stellig eveneens aannemen. Men denkt, dat het New-Yorksche voor beeld van gunstigen invloed zal zijn op de bezoldiging van de onderwijzeressen in andere steden. De New-Yorksche wet bepaalt, dat geen onderwijzeres min der dan 1800 gulden (St. 720) 'sjaars zal krijgen en zal een meerdere uitgave van ruim 5-millioen dollars meebrengen Buiten verantwoordelijkheid der R'dactia) Mijnheer de redacteur Loonsch-Hoekje, bij Waalwijk. Verleen mij s. v- p. eenige plaats voor 't onderstaande. Bij voorbaat mijn dank. Het bericht voorkomende in uw num mer van 11. Woensdag, betreffende de voetbalclub Wilhelmina uit het Loonsch- Hoekje is niet juist. Wat de inzender zegt omtrent het aanschaffen der benoo- digdheden. Die worden alle aangekocht in Waalwijk, en niet zooals het bericht zegt. Of was dit misschien om ons wat bespottelijk te maken. Nu dat hij dan in zijn eigen omgeving een ander terrein zoeke. Achtend. Uw Abonné B. IMHiMKtf MkM Er is niets meer wat iemand ui' zijn hu meur orengt, ni«»fs wat uw g. duld m<*er op d«' proef stelt dan jeuking der huid Aam- b- i< n maken u bijna krankzinnig - ze hou den u d'n g<-heeleii n^cht ./rkker. Prik kelen de huiduitslag is e«en slecht, en fen moeilijk te genezen. Dergelijke kwalen worden met den d»g erger. Dank zij de verklaiingeu ge lijk de volgende beginnen de menschen in te zien dat zij een geneesmiddel onder hun bereik hebben tegen deze ziekten. De Heer J. Schrisk, wonende buite de Veerpoort te Leerdam, meldt ons Langen tijd heb ik veel te lijden gehad van in— ®u uitwendige aambeien, die somtijds bloedden en veel pijn veroorzaakten. Ik had reeds al het mogelijke daarvoor aangewend, doch tonder baat. De, jeuking was onuitstaan baar eu ik kon slecht meer loopen. Toen ik van Foster's Zalf hoorde, dacht ik niet dat een oude man als ik van vier en zeventig jaar daar nog succes mee zou hebben, doch ik wenschte het te probeeren eu hoe zal ik u mijn dankbaarheid betuigen, want na een paar dagen was ik toch van miju hinderlijke en pijnlijke kwaal genezen, Ik zal Uw zalf dan ook met vertrouwen kunnen aanbevelen. Ik onaergetecJreude verklaar dnt het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Z - If geeft, dezelfde die de heer 8ch riek ge had heeft Wij waarschuwen tegeu namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de haudteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoufin, Markt. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor &n of f 10.voor zes doozem. Op 18 April 1907. A. J. te Tilburg, overtr. prov. rcgl. fl ot ld Fr. H. loader vaste vvoouplaats, burengerucht fö of 3 d. - W. Z. te Waalwijk, jachtdelict f5 of 3 d. G. G. v. d. 11. te alsvoor, burengerucht f 10 of 3 d. P. G. v. M. te nlavoor overtr. pro? regl. f0,50 of ld. A. v. M. te Kaatsheuvel jacbtdelict f4 of 2 d. A. R te alsvoor f 0,50 of 1 d. -- A. II. te alivoor, overtr. aliroor f'lo of 4 d. H. B. te alsvoor. overtr. alsvoor 112 of 6 d. P. D. te alsvoor, orde verstoren iD drouken?cliap f 8 of 5 d. A. M. B te alsvoot burengerucht f8 of 3 d. Chr. v. B. te alsvoor dronkenschap (recidive) 3d. P. K. te alsvoor overtr. alg. veiligh.wet 10,50 of 1. d. A. il'. v. R. te alsvoor, overtr. pol. verord. f 1 of 1. d J. v. d. B. te alsvoor, overtr. alsvoor f2 of i d. J. v. d. L. te alsvoor, dronkenschap, f2 0! 2 d. J. A. v. d. P. te Drunen, overtr prov regl. f0,®0 of 1 week tuchtschool C B. t{ Drunen, overtr. motor en rijw. regl. 11 of 1 week tuchtschool P. Th. A. P. te Haarsteeg overtr, alsvoor f 1 of 1 d. J. v. 0. te Nieuwkuik overtr, en boete olsvoor A. S. te alsvoor certr. et boeie alsvoor J. J. T. te alsvoor overtr. et boete alsvoor G. K. te Vrijhoe»en-Cappel overtr. pol. verord. fl of 1 d.deielfde overtr, en boete alsvoor U. J. v. d. W. te alavoor| overtr. alsvoor, vrij; dezelfde, e«ertr. alsvoor! vrij W. C. te Loonopiand overtr. alsvoor f2 of 1 d. H. V. te Capelle overtr. alsvoor f 1 of l d.; detelfde, overtr. en boete alsvoor B. v. (J. te alsvoor overtr. motor en rijw. regl. f 1 of 1 d. J. dc J. te alsvoor dronkenschap f5 of 3 d. detelfde, overtr en boete alsvoor C. de K. te Sprang overtr. nlg. veiligh. wet f 3 of 2 d. P. H. te alsvoor overtr. prov. regl. fl of ld. W. v. O. ie Waspik overtr. motor en riiw, regl. fl of 1 d. HMM m .yiriT—HWA-r lïfürTi WAALWIJK, 18 April 1907. Beesten veel aanvoer en h ndsl vlug. Kalfkoeien prijien van f 170 tot 240. Kallvaarien prijzen van f160 tot f220 Wei vee werd aan t inelijke prijzen verkocht. Wei-lammeren aangevoerd 81 stuks prijzen vaD f 5 tot f 10,25. Varkens aangevoerd 180 stuks prijzen van f7,25 tot 114.— Bo er aangevoerd 918 kilogi. prijzen vanaf 0.95 tot f 1.05 Eieren prijscn van 21/» tot 3 cent per stuk. Dc huidenmarkt had deze week weer een zeer kalm verloop. De handel blijft zich bepalen alleen tot onmiddelijke behoeften en nademaal de looierij niet krachtig- kan ingrijpen, daar gelooid leder niet tot loonende prijzen wordt opgenomen is de drukte over 't algemeen minder dan waaraan men in dezen voor namen tak van nijverheid gewoon is. Inlandsche slachthuiden zijn in de laatste maanden gedaald, dito kalfsvellen liepen ook in prijs terug, zoodat in die artike en waarschijnlijk binnenkort meer beweging zal komen. Men wacht van Rusland kooporders zonder nog te spreken van Amerika, waar men in de laatste jaren vooral gesteld schijnt te zijn op osse- stier- en runderhuiden uit ons land. Gezouten en droge B- A. huiden handhaven haar hoog standpunt, de prijzen zijn gemiddeld f2,50 a f3 per stuk hooger, dan verleden jaar in April. De 2 laatste Londensche huidenveilingen liepen min of meer flauw af. In de leder- markt kwam geene verandering van beteekenis, de stemming is echter wel zoo vast en daar de schoenmakerij reden tot tevredenheid geeft, verwacht men ia de naaste toekomst betere prijzen en vluggen verkoop. Eikenschors schijnt dit jaar werkelijk op alle productieplaatsen hooger te zul len loopen dan verleden jaar' Waarschijn lijk zal dit ook in ons land aanleiding geven aan de boschhouders om meer hout voor schorscultuur in veiling te brengen dan in de twee of drie voor gaande jaren. In vreemde looimiddelen ging weinig om, de markt is voor sommige artikelen dalende. DUSSEN, 19 April. Botrrprijs per KG. van f 0,92, f A 1.13, Middelprijs fl Aanroer 88 K.G. Eieren f0,75 de 26 stuks. KAATSHEUVEL, 19 April. De prijs der boter was beden op de miju hoogste prijs 1,06. middelprijs t I,laagste prijs 0,9o. WAALW1JKSCHE Eenige speciale inrichting te Waalwijk roor HerstelleD, Schoonmaken en Vernituiren Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6