Derde Blad. 11.5 6 provinciaal Nieuws. V" loos O. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kunamar 42. Zondag 26 Mei 19Ö7. 30e Jaargang. ïsten es- en Ji. JEN- De Echo van het Zeiden. WAALWIJK, 25 Mei 1907~~ Vaksehool. poor de commissie voor de vakschool is de volgende circulaire aan heeren looiers en T~\ 1 )uwing heen- n. wijfeld vrage ik over andere naken. iederi JE ter en te- ONK, schen. 7 uur. TiL- 3ERG leden verzonden: Pe Commissie voor de oprichting van een vakschool te Waalwijk heeft den 21 Mei jl. eene bijeenkomst gehad met het Bestuur dezer gemeente en den Heer de Groot, Inspecteur voor ambachts- onderwijs. Genoemde heer Inspecteur, op aan drang van den Minister hierheen geko men, drukte de wenschelijkheid uit, om ian de school voor het schoenmakers bedrijf, tevens een school voor het ooiersbedrijf te verbinden. Om nu hiertoe te geraken werd in jovengenoemde vergadering besloten de lommissie aan te vullen met eenige eden, die met het looiersbedrijf ver- rouwd zijn. Deze aanvulling geschiedt met machtiging van Burgemeester en Wethouders. Naar aanleiding van dit besluit hebben wij de eer U, namens bovengenoemde kommissie beleefdelijk doch dringend uit te noodigen tot het deelnemen dan de bijeenkomst, welke op Maandag den 27 Mei 1907, des namiddags te acht uur zal gehouden worden ten Gemeentehuize alhier ten einde eene nadere bespreking te houden en tot het bovenaangegeven doel te geraken. Bouwvereeniging. In de op 22 dezer gehouden verga dering van het PI. Comité der K- S. A. alhier, werd eene zeer belangrijke be slissing genomen. Het Comité besloot tot oprichting eener ïouwvereeniging in den zin der Woning wet. Eene commissie bestaande uit de hee ren Houben, Smeele en van Kuijk, zou de noodige gegevens verzamelen en een en ander voorbereiden. Zoo ooit, dan moet thans deze beslis sing door iedereen die iets voelt voor eene goede woning voor den werkman ran harte worden toegejuicht. Eere aan het Comité der Kath. Soc. Actie en ha ren ijverigen voorzitter die daartoe het initiatief nam. Oostenrijks schoenindustrie. Onze gezantschapssecretaris te Weenen apporteert over de Oostenrijk-Hon- aarsche schoenindustrie in 1905 het olgende De binnenlandsche behoefte aan schoe- en neemt toe, maar de prijzen zijn, ook ngevolge van de hoogere lederprijzen, iet bevredigend. De uitvoer richt zich ooral naar Duitschland, waar deze in- ustrie tengevolge van gebrek aan goede rbeiders tegen de Oostenrijksche niet can concurreeren. Naar Engeland en aar Amerika worden fijne met de hand enaaide schoenen geleverd, vooral da mes-artikelen. Na Engeland is Oostenrijk in Egypte en in Kaapland de grootste importeur van dit artikel. De uitvoer naar Denemarken schijnt veel te lijden te hebben van het op machines gemaakte Nederlandsche schoeisel. Afdeeling „Waalwijk" der K. K. Kiesvreeeniglng. Morgen namiddag om vier uur, zal op de bovenzaal bij den heei Jos. v. d. Werff alhier, eene vergadering plaats hebben van de afdeeling Waalwijk der R. K. Kiesvereeniging. De agenda der vergadering deelden we in ons vorig nummer mede. Wij maken van dezfc gelegenheid nog eens gebruik den leden tot trouwe opkomst aan te sporen, daar candidaten-stelling voor de Prov. Staten een werk van gewicht mag heeten, ook al is er. gelijk thans hier, geen strijd of verdeeldheid te wachten. Belangstelling in onze Industrie. Tijdens het bezoek van den heer De Groot, Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs aan onze gemeente, werden door Z.Ed- bezocht de stoom-schoenen- fabrieken der firma's A- H. van Schijn- del, «Hollandia» en Timmermans van Turenhout, benevens de stoom-leerlooie- rijen der. firma's van Iersel Witlox en Cie. en Gragtmans-Wiesman. Met groote be langstelling werden deze inrichtingen, modellen in haar soort bezichtigd en het verwondert ons dus niet, dat de Inspecteur over die uitmuntende fabrieken welke zijne verwachtingen verre over troffen, buitengewoon voldaan was. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van 5000 vel Chrom gelooid geitenleder voor het De partement van Oorlog was de laagste inschrijver G. van Loon, alhier a F. 3,06 per vel. Vueanlie-kolanies. Heden morgen zijn drie kinderen uit onze gemeente, onder geleide van den heer Frans Marks alhier, naar »Egmond aan Zee* vertrokken. Het kind van IJpelaar kon niet mee, wegens de a.s. plechtigheid van het H. Vormsel, dat over veertien dagen te Baardwijk wordt toegediend. Er zullen pogingen aange wend worden, deze patiënt later op te zenden. Liederiufcl. Donderdag a.s. zal onze Liedertafel op »Musis Sacrum* de twee nummers ten gehoore brengen, waarmede zij a.s. Zaterdag te Amsterdam op het concours zal optreden. Het verplicht stuk, dat zeer moeilijk is, heet »Panis Angelicus*, eene com positie van Verhallen, terwijl voor koor naar eigen keuze genomenis Opwaarts* v. R. Hol. Daar de volksmatinée met tweeden Pinksterdag door drukke repe tition, niet heeft plaats gehad, zal deze matinée voor een ieder toegankelijk zijn. Voetbul. Morgenmiddag heeft op 't terrein van W. V. de medaille-wedstrijd plaats door W. V. uitgeschreven voor clubs van Waalwijk, Besoijen en Loonsch Hoekje. Hieraan wordt deelgenomen door Prins Hendrik en Victoria te Waalwijk, Wil- helmina, Loonsch HoekjeVlugheid wint te Besoijen. Hoe de clubs zullen spelen, daarvoor wordt morgen op 't terrein geloot. De tijd van spelen is als volgt A tegen B van 17,-279 uur. C tegen D van 21/,—31/, uur. Winner van A en B tegen winner van C en D van 37»47i uur. Daarna zal door W. V. I. en B. V. C. uit 's-Bosch een friendly game gespeeld worden, onder leiding van den Heer K. Verschuren- Na afloop heeft de uitreiking der prijzen plaats, bestaande uit le prijs zilveren medailletweede prijs, groote bronzen medaille, uitgeloofd door den secretaris van den B. V. B., den heer M. de Boer, Leiden. De medaille-wedstrijden zullen worden geleid door den heer P. Stornebrink. De entree is 20 en 10 cent. Ongeval. Donderdagmiddag had de landbouwer F. de K. in de Tweede Zeine alhier het ongeluk in zijn been te hakken met een pas aangezette bijl. Vreeselijk bloedend werd hij huiswaarts gebracht alwaar hem aanstonds geneeskundige hulp werd ver leend. Verdronken. Gisteren is in de Maas een werkman van de firma de Groot Kalis te water geraakt en jammerlijk verdronken. Belemmering. Door het vervoer van den zwaren stoomketel, bestemd voor de firma Th. de Beer op de Veldhoven te Tilburg is Woensdagmorgen het tramverkeer gedurende bijna twee uur verstoord. De tram TilburgWaalwijk kon niet pas- seeren, waarover de reizigers natuurlijk zeer uit hun humeur waren. Naar wij vernemen is van een en ander procesverbaal opgemaakt en zal de tram directie eisch tot schadevergoeding in stellen. t P W. Van Raay Zaterdagavond is te Wichen plotse ling overleden de heer P. van Raaij, ook in onze gemeente eene oude-bekende. Allen, die van hem als onderwijzer les kregen, of die onder zijne mede-leiding privaat-lessen ontvingen zullen daarvan nog de aangenaamste indrukken hebben be waard. Met genoegen nemen we daarom over wat Gomarius Mes in de >Kath. School* aan den afgestorvene wijd. Even als mijn onvergeetlijke vriend Kemps te Dinther overleed, zoo is mijn vriend en ambtgenoot Van Raaij van ons gescheiden. Ik zou zeggen nog tref fender, nog spoediger. In de volle kracht van zijn mannelijken leeftijd, in zijn 39c jaar, werd hij opgeroepen. Hij zat aan "yle avondboterham bij zijn echtgenoote, boog 't hoofd achterover en stierf met een paar snikken. God legde de bijl aan dezen krachtigen en gezonden stam, en onmiddellijk viel de eik ten gronde. Hoe zwaar de slag ook, wij buigen eerbiedig 't hoofd bij Gods aanbiddelijken wil Daar wordt in dezen man veel verloren. Zijn echtgenoote verliest in hem een trouw en liefdevol levensgezel, zijn jeug dige kinderen beweenen een teedei vader de gemeente mist een ambtenaar met een vlekkeloozen levenswandel. Hij werkte hard en studeerde veel. Op menig gebied was hij zeer ervaren, en in veel studiezaken toonde hij zich thuis. Land bouwkunde, vreemde talen, muziek en zang beoefende hij met voorliefde. Als Korist en Paulusbonder was hij een voor beeld, en toonde in handel en wandel, wat hij gaarne leerde. God schenke dezen braven meester, zoo vroeg van ons gescheiden, 't eeuwige loon in de luwte van 't Hemelsch Pal- menhof, aan zijn echtgenoote en kinderen den troost van zijn voorbeeldig leven. Dultseblands schoenindustrie. Volgens een enquête van den Duit- schen schoenmakersbond over den toe stand der industrie in 1906 beliep in de 60 voornaamste plaatsen het aantal schoenfabrieken 776 met 45,490 werk lieden. Het grootste centrum is Pirma- sens, waar einde 1906 216 fabrieken waren, die aan 11.197 menschen werk verschaftendaarop volgt Berlijn met 170 fabrieken en 4691 werklieden, Weis- senfels met 130 fabrieken en 4400 werk lieden. Frankfort a/'d Main had 9 fabrie ken met 1280 werklieden. In het afge- loopen jaar waren er 1 538 werkloozen, wat rond 3 pet. van het totaal aantal schoenmakers (confectiewcrkers) uit maakt. BAARDWIJK. Nu wij cenige gegevens hebben, omtrent den loop van den brand op 19 dezer kan het volgende nog worden mee. gedeeld. Verbrand zijn twee huizen en inboedels van 5 gazinneu. Van deze laatste waren de huizen en twee inboedels verzekerd. Brand en waterschade bekwamen negen eigenaren. Het totaal der verzekerde hui zen en inboedels beliep f 22505, terwijl de totale schade is begroot op f 8805. Het vee liep gelukkig in de weide, ver brand zijn twee vette varkens. De, vermoedelijke oorzaak van den brand is eene lamp welke te dicht bij den zolder hing en wellicht niet was beschermd. Eersooulijke ongelukken kwamen niet voor, ofschoon het weinig scheelde toen een ge velmuur weid om gehaald, viel deze in ver keerde richting Hoor snelle vlucht, ontkwam men aan het gevaar, de top van den gevel kwam over de straat en tramweg, tot tegen overstaande huizen terecht, voor den dag aanbrak was de weg en trambaan van het puin gezuiverd. Drie volle uren waren noo- dig om den brand roet een flinke watarlei- dingstraal te beteugelen, daar vier aangren- sende gebouweu met pannen en eene boer derij op eenigen afstand met riet gedekt, kwamen zoo onder het vuur dat Bteeds op flikkerende vlammen moesten, gedoofd wor den. Onze brandweermannen, die een zware taak hadden, hebben zich dapper geweerd en hebben niet meer laten verbranden dau niet te keeren was. Het tweede aangetaste huis van B. Pullens was eeu oud gebouw, op enkele meters afstand van het eerste, in de windrichting en met riet gedekt. Nu de schade geregeld is, wordt met kracht aan de opruiming van den steenhoop gewerkt, om zoo mogelijk nog voor den winter op te bouwen en de woningen te betrekken. Naar Amerika. Gisteren is de heer C. Schilders per 1ste trein vertrokken naar Rotterdam, om zich in te schepen voor de groote reis naar Chicego Moge het hem evenals de reeds vertrokken Baardwijkers daar goed ga&n en een zeer voorspoedige reis zijn deel zijn. Vader en Zoon. M. alhier nog al eens in ds lorum en dien dag niet het minste had twist met zijn zoon ook nog al vet die zoo hoog lisp dat de laatste dreigde ham aan het mes te willen steken. De vrouw van deze geweldenaar hem willende keeren werd over den grond geslingerd. Onze agent van politie Leijtens op de plaats des onheils inmiddels aangekomen wist met zijn gewoon flinke manier van optreden dat zaakje spoedig aan de kant te maken. Heden werden de Wed. v. Gelderen de wed. Henze door den gemeenteveld wachter naar Breda getransporteerd om daar iu het ziekenhuis voortaan te worden ver pleegd. Deze oudjes hebben tot deze da gen in het nu afgebrande pand van B. Pullens huune woning gehad. Was het vorige jaar 't treurig met het fruit gesteld in deze gemeente, dit jaar i» het een lust om te zien, hoe sohoon het toe staat. Het zal veel moeten keeren Afgekondigd en aangeplakt een bekend making, inzake „jacht op Waterwild ont vangen van den Heer Commissaris der Ko- niugin in deze provincie. H.ZANDSCHEL. Woensdagmiddag viel het het jongste doentertje van 'den schoen maker S. in een sloot met water. Wanneer dit niet bij tijds door een buurmeisje was opgemerkt geworden zou het kind zeker zijn verdronken. CAPELLE, 24 Mei. De heer H. C Wei denaar die van I Dec. '95 tot 1 Dec. '98 als onderwijzer in de Heistraat is werkzaam geweest en nu dienst doel als hoofd der school te Zuilichem, is gister benoemd tot hoofd der school te Kappelle op d' IJsse!. Een meisje van de Rechtvaart onder Loon op zand en drie kinderen uit Sprang zijn gister naar de gezindheidskolonie Zon- nenhruvel onder Oudeubosch vertrokken voor den tijd van 4 weken voor rekening van „Het Groene Kruis", afdeeling Capelle-Vrijhoeven- Gappel-Sprang. Op de Hoogevaart, alhier, liep dezer dagen een hond, die tcekenen van honds dolheid vertoonde. Men heeft hst dier met een strik weten te bemachtigen en daarna verdronken. van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Roermond. Door het uitsteken der vlaggen wordt llerzijds betoond, dat men met de keuze van den nieuwen burgemeester van Tilburg, wieus benoeming hier gisteren-avond be- keud werd, nad-tt ruimen 14 wekeu eeu vacature had bestaan, instemt. BREDA. Ln de gi teren gehouden ver gadering van Burgemeester en Wethouders heeft de Burgemeester, de heer Ed. Gulié, aan het College medegedeeld, dat ZEd.als zoodanig aan H. M. dc Koningin ontslag heeft aangevraagd. er of wij hebben dit jaar overvloed v8n boom vruchten. VLIJMEN, 24 Mei 1907. Woensdag avond. hielden de bakkers van Vlijmen met nog een paar collega's uit Nieuwkuik eene vergadering bij den Heer M. v. Wordragen, waar met het oog op de hoogere graanprij zen goedgevonden werd de prijzen van rogge en doorstoken brood met 2 cent te ver- hoogen. Tevens werd besloten voortaan elke maand te vergaderen om zoo tot betere behartiging der bakkers belangen te geraken. Donderdagmiddag rukten onze brand spuitgasten onder aanvoering der brandmees ters met de brandspuiten naar hst marktveld, niet om een fel uitslaandeu brand te blus- schen, maar om proeven van bekwaamheid in het hanteeren hunner wapens af te leg gen. De trompvoerder, en slangenmensch en jompers bleken uitstekend hun werkte verstaan, zoodat de bediening der brandspuit hu.i ten volle is toevertrouwd, 't Was zoo als zich laat begrijpen, een zeer amusant schouwspel voor d>. saamgestroomde jeugd, die nu en dan met eene frissche waterstraal verrast werd. VRIJHOEVEN. Naar wij uit goede bron vernemen zullen de bakkers uit deze streken den prijs van het roggebrood weer met 1 cent verhoogen. VRIJH.-CAPPEL. Jongelieden tuischeu 16 en 24 jarigen leeftijd, die dit jaar aan het voorbereidend militair onderricht weD- schen deel te nemen, moeten zich voor '1 Juni e.k. bij den Burgemeester dezer ge meente aanmelden. In de Stoomsfroohulze ifabriek van de Heeren Oerlemans Zn., geraakte bij de be diening eener maohine H. v. L). met zijn pink in de klem, waardoor de voorste lid ernstig werd gekneusd. Dr. van der Meulen ver leende geneeskundige hulp. Het doet ods genoegen le vernemen, dat het salaris van den Heer van der Scheer, brievengaarder, alhier, met f75.-is ver hoogd en alzoo gebracht op f850, waarop ook zijn pensioengrondslag is vastgesteld. Den heer van der Scheer onze hartelijke gelukwenschen. Naar wij uit goede brou veruemen, be staat groote kans, dat spoedig een aanvang zal worden gemaakt met het aaubrengen vau een publieke spreekcel in het hulppost en telefoonkantoor alhier. Een wielrijder, die zeer genoegelijk over de Hooge Vaart fietste, verloor plotseling zijn achterwiel, dat bedaard in den sloot rolde Het achterstak der fiets kwam hierdoor in de verzakking, echter zonder om te vallen, waardoor de berijder in de houding van trappen bleef zitten, hetgeen natuurlijk niet weinig de lachlust opwekte. De belangheb bende bleef doodkalm, beweerde dat het achterwiel hem niets kon schelen, als hij nu zoo maar uaar Kaatsheuvel kon rijden doch inziende, dut hem dit ni.-t lukken zou heeft hij den deserteur uit het water ge vischt, zijn kar op zijn schouders genomen en verder de reis te voet voortgezet. V. D.aan den dijk alhier, vierde dtaer da gen omringd van familie an kennissen zijn zilveren bruiloft. Als gewoonlijk bij zulke gelegenheden werd er goed gedronken, met het betreurenswaardig gevolg, dat eeu psar belhamels, die al te *eel aan Bachus ge offerd hadden, ruzie kregen. Gelukkig kwim de politie, spoedig tusschenbeide, waardoor handtastelijkheden voorkomen werden. Een treurig slot van zoo'n gedenkwaardigen dag Toen de heer H. L dezer dagen op een ingang zijnde kar wouw stappen had hij het ongeluk van den stap af te schieten zoodat hij met zijn rechter been onder een der wielen geraakte. De man heeft geneeskundige hulp inge roepen en moet een tijd lang rust nemen. De kippendieven hebben deze week weer eens hun slag geslagen. Nu werden bij J. v. P. op de Hooge Vaart 5 kippen vermist. Van de(n) dader(s) geen spoor. Woensdagmiddag liep hier de haven binnen Motorboot „De Hoop" van dsn Heer A. L. Sneep alhier, komende van Hoogezand, alwaar de petroleummotor uit de Wilhelmiua motorenfabriek van den Heer Stijaard te Rotterdam, waarmede de boot ruim 8 jaar gesukkeld heeft, vervangen werd door een zuiggasmotor van de Heeren E. J. Smit Zn., aldaar. De nieuwe machine heeft 20 P. K., is keurig afgewerkt en vol doet uitstekend. Wij hopen dat de eerste scheepsmotor, die de firma Smit Zn., hier t Zuiden geleverd heeft, spoedig door KAATSHEUVEL, 25 .Vlei 11. Sacramentsprocessie. 1907. lu de beide parochieëu van ons dorp, wor den reeds toebereidselen gemaakt, om a. s. Donderdag, feestdag van het Allerheiligste Sacrament, een plechtige processie met hst Allerheiligste buiten dp kurk te houden. Onze beide Harmonieën zullen aan deze iudrukwek- kendft- plechtigheid deelnemen. In de par. Berkdijk, zal voor de eerste maal, de echoone kapel, op het graf van Pastour Sweens opge richt, iu gebruik worden genomen. Daarin is rustaltaar gebouwd, vanwaar den zegen met het Allerheiligste zal gegeven worden. Voorzeker zal een massa geloovigen aan deze grootscho plechtigheid deelnemen. Moge een zonnige dag deze indrukwekkende plechtigheid zoo mogelijk nog verhoogen. Algcueouc vergadering. Aanstaande Donderdag 30 Mei en Zondag 2 Juni zal onzen R. K. Volksbond, een Alge meens vergadering houden in de zaal van ,,Euphonia" De maatregal om tweemaal te vergaderen is genomen, omdat de zaal te klein is, wanneer alle leden in eens vergaderen. Zoo zal men trachten, de overtollige drukte te verdeeleu, en zal op elk dezer vergaderin gen, hetzelfde verhandeld werden. Behalve verslag door Secr. Penn. en tooueelnitvoering, door de nieuwopgerichte tooneelclub van den Volksbond, zal alle twee deze dagen, een spreker uit 's Bosch over komen om eene le zing te houden. De vergadering zal aanvangen naar wij vernemen snam. om half zes. Toegang alleen voor leden van den Bond. Eerste Hulp. Door het Bestuur van onze R. K. Volksbond is besloten om binnenkort, alhier eeu curBUS te doen geven door een geneesheer, in het verleeneu van eerste hulp, bij voorkomende bedrijf8ongelukken. Dezo cursus zal gevolgd worden door eeu bepaald getal personen, op verschillende fabrieken en werkplaatsen werk zaam, om zoodoende altijd en overal, deze zoo hoognoodige hulp te knnnen verleenen Steun aan de uitgestotenen. In verschillende herbergen alhier liggen mschrijvingslijsten om door geldelijken steun, de arbeiders uitgesloteneu in het tabaksbe* werkersbedrijf te Eindhoven, te hulp te komen. Naar wij vernemen zal ook onze Volksbond zich niet onbetuigd laten. Prijzen, Het kanrtgezelschap, gevestigd bij de Wed. Driessen, ontving bij het heden gehouden concours den 2en en den eereprijs. «Onderling genoegen" gevestigd bij den heer Alph. Snoe ren, bekwam den leu prijs. Beide gezelschap pen hartelyk gefeliciteerd Jubilé. De Z-Eerw. Heer A. Kamp, pastoor te St. Joachimsmoer, herdenkt op 3 Juni a. s. den dag, waarop hij vóór 25 jaren da H. Priester wijding ontving. Daar het alsdan maar wei nige dagen zal verschillen, dat hij 12»/s jaar pastoor is, zal dit feest gelijktijdig met het eerste worden gevierd. Ongeluk. De werkman A. W. geraakte bij zijne werk zaamheden met den roet tusschen de machine. Deerlijk gehavend werd hij er onder uit gehaald. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. lil meer andere gevolgd zal worden. Wij wensehen der. heer Snoep veel geluk met deze nieuwe onderneming. RA A MS DONK fDorp) 24 Mei. Naar de diergaarde\ Van de plm. 100 kinderen zul len er slechts 60 de leerzame en vroolijke reis naar Rotterdam medemaken. Hoe graag de 40 overige meegaaD, ze moeten helaas thuisblijven, want de ouders zijn: le bang voor het leven hunner kindereu en 2e, te zeer gehecht aan het kleine bedrag, dat ieder bij raoat dragen. Doch ook het penningske der weduwe wordt in dank aangenomeu en verschaft vreugde aan haar kroost. DUSSEN, 24 Mei '07. Uitgelokt door het mooie weder was Mej J. B. alhier dezer dagen op een fietstochtje. Eensklaps raakte zij met do rokken tusschen de spaken van haar rijwiel daardoor zij in de Dusse terecht kwam. Met volhardenden ij ver trachtte zij we der op het droge te komen, wat haar dan ook nogal vrij spoedig gelukte. Ofschoon zij met de schrik is vrijgekomen, zijn dergelijke fietstochtjes, toch minder aan genaam. TILBURG. Bij kom' lelijk besluit 22 dezer is G. R. C. M. Raupp, met ingang van 1 Juui 1907, benoemd tot burgemees ster der gemeente Tilburg, met toekenning f Waltherus van Beurden. De man, wiens naam hierboven is vermeld, overleed te Kaatsheuvel op 24 dezer, in den ouderdom van bijna 64 jaar. Onverwacht kwam die tijding niet, daar zijne vreeselijke kwaal geene andere uitkomst deed verwachten, echter zijn wij daardoor niet minder pynlijk getroffen. De overledene was lid van den gemeenteraad in de gemeente Loonopzajid, organist in de R.K Kerk alhier, Directeur van het muziekgezelschap «Euphonia" en een der grootste industrieelen onzer ge meente. Dit iB de korte, eenvoudige opsomming van datgene, waaraan zijn geheel leven gewijd werd, een leven, dat niets anders was dan een zich geven aan zijn plicht, aan zijn huis gezin. Nederig, zich nooit op den voorgrond dringend, deed hij steeds zijn plicht. In hem hebben zijne kinderen en wij allen kunnen learen, wat noeste vlijt en taaie vol harding vermogen. Wij allen zullen zijn heengaan betreuren, voor zijne kinderen, voor den arme, die nooit tevergeefs bij hem aanklopte, voor alleB waar aan hij zijne steeds jeugdige krachten wijdde. Vooral het muziekgezelschap «Euphonia" wordt door zijn overlijden zwaar getroffen. Zijn beminde directeur, die het gezelschap steeds van de eene overwinning naar de andere voerde, die ook in minder gnnstige oogen blikken het lief en leed met de leden deelde, is heengegaan. Betreuren de kinderen voorzeker hunnen liefdevollen vader, moge het hun tot eenigen troost strekken, dat ook al de ingezetenen van Kaatsheuvel het verlies betreuren vnn een hunner beste medeburgers. Dat de over dene dan in vrede ruste, zijn beeld zal ons steeds bijblijven als nederigheid en volharding. Raadsvergadering. Donderdagmorgen ten half tien uur hield de raad dezer gemeente eene openbare ver gadering onder voorzitterschap van den Wel. Edachtb. heer Besouw. Aan de orde was Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemd raadslid. Nadat door een commissie, bestaande uit de heeren van Lier, Rijken, en De Bresser de

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5