I Pi! I J. F. A. Leveit puike BROODSOORTEN, Een half Huis met Fabriek, lb D, II, v, d, Woude, Zwartsluis Cepasteuiizeerde Roomboter, l C. IH1RKSI ZOON, Jachtbenoodigdheden enz, enz- vooi Coslumes en Blouses, CONSTANT TRIMBOS, Advertentién. MS B. Schrijner en Zonen Tarwebrood. Doet uw voordeel. Reclame Bedden Gebrs. v. d. Brekel Kleermakers- en N aaisters fournituren. Enorme keuze Biljartfabrikant, Duitschland. Reclame. China. Amerika. BINNENLAN O. Rusland. B. Schrijner en Zonen. VEE REN BED. Eerste Langstraatsche Stoomzui vëlfabriek. DRUNEN. Voorhanden Nic. v. Dongen, Huishoudelijke Artikelen LUMIBUZKI. «»«- II SüKA*GUUi8. Katos» er. Braaders. Rijwielen en Önderdeelen. LANTAARNS EN CARBIET ENZ. I Gij behoeft Waalwijk niet te verlaten. MARIA VAN LIEMPT, Oor-, Neus- en Keelarts is van 3 tot en met 10 Juni a.8. NIET te con sul teeren. Eenige Stoombroodbakkerij van de Langstraat 1876—1906. oor alle doeleinden geschikt, vooral voor schoenfabriek, gelegen in de Stationstraat- FIJNE Fijn geslepen Kristal Vazen, modern Koperwerk, de nieuwste modellen Bloemenmanden, Potte ries, Bloempapier in alle kleuren. Voor bet Zomerseizoen Alle soorten Potplanten, Kamer planten, Sierplanten enz. Koper-, Lood-, en Zinkwerker. Mastikedaken, Gas-, Water-, en Electrische geleidingen. ALLE SOORTEN ÖÏ.ÖEIK02J8JK8. Aan het zelfde adres een goed loopende .BILJART met toebe- liooren te koop. Karronstraat B 358, 's-BOSCH. Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden -EXCELSIOR., die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. GEBRUIKTE BILJARTEN I I I I PARIJS, 31 Mei. De staking der in- geschre-enen ran de marine strekt zich uit over Nantes, Sr. Nazaire, Cette, Algiers, TouIod, Agdc, Marseille an Bordeaux. Duitschland en Engeland wisselen zooals men weet bezoeken van journalisten. De Engelsche dagbladschrijvers zijn giste ren na een overtocht, die dank zij de groot moedige gastvrijheid Tan den Norddeutsche» Lloyd zoo aangenaam mogelijk was, te Bre men aangekomen. Zij hadden wel verwacht dat de goede aard van het Duitsche volk bij deze gelegenheid duidelijk aau den dag zou komen, maar op eeu dergelijke over weldigende ontvangst waren zij toch niet voorbereid. Reeds nu is te zien dat het bezoek in meer dan conventioneelen zin eeu geschiedkundige gebeurtenis vormt. Enfin, een beetje overdrijving past bij bet werk van den journalist. Brunswijk heeft weer een regent hertog Johan Albert van Mecklenburg Schwerin. Om u te overtuigen van iets dat gij hier ouder uw bereik hebt. De openhartige ver klaring van eeu inwoner van Waalwijk boe zemt iedereen belang in, het komt er niet op aan welken leeftijd hij heeft of tot welk geslacht hij behoort. De Heer B. C. Speekenbrink, de ons wel bekende confiseur en patissier, Haveneinde te Waalwjjk, zegt on« - Ik kan uiet nalaten U te melden welk een prachtige uitwerking Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij mij gehad hebben en ik kan ze niet genoeg loven. Ge- ruimen tijd geleden kon ik de eerste ken- teekenen waarnemen van pijn in de lendenen en in den rug, die steeds erger werd, totdat mijn rug ten laatste zoo zwak en pijnlijk was, dat wanneer ik bukte, mij nauwelijks kon oprichten. De laatste zes maanden was de pijn zoo hevig dat ik er heelemaal ge bogen van liep. Men zeide mij dat het heupjicht was en dikwijls was ik niet in staat liet geringste werk te doen en inoest ik het bed houden. Alles wat ik ervoor aangewend had schonk mij niet de minste verlichting. Toen ik mij over mijn heupjicht beklaagde, raadde een van mijn kennissen mij aan het eens met Uw pillen te probee- reu. Ik ontbood een doosje en reeds bij het begin gevoelde ik hiervan de weldadige wer king, ik ging door met de pillen en naliet gebraik van twee doozeu gevoelde ik mij een ander mensch. Mijn rug was steeds sterker en zonder pijn en uit dankbaarheid voor de volkomen genezing, wil ik steeds gaarne andere lijders op Üw voortreffelijk geneesmiddel wijztn. Jk ondergateekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijxe die U goed dunkt. Het gevaar dat, een nierziekte na zich sleepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofd pijn, pijn in de lenden zenuwpijn, heuppijn rheumatiek, een gevoel van overspanningen buitengewone prikkelbaarheid, vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpiju Nieren Pillen geeft, dezelfde die de hr.Speekenbrinkgeha lheeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de haudteekeniug van James Foster voorkomt. Zij zjjn te Waalwijk ver krijgbaar bij de firma Wed. Orie-Domoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel k f 1,75 voor 66n of f 10.voor zes doozeu vinciesteden sterke troepenmachten bij een te trekken. Men vermoedt, dat de ontbinding der Doema ieder oogenblik kan verwacht worden. Er worden op groote schaal inhechtenisnemingen uit gevoerd. Uit Cattowitz (Opper-Silezië) wordt gemeld dat een rooverbende van 20 man het op de Pruisische grens gelegen goed Ogrodzeuer overrompeld heeft. De eige naar en zijn vrouw werden vermoord. Bij het handgemeen dat ontstond werden 3 knechts gedood en verscheidene der roovers gewond. Dezen ontvluchtten met een buit van 1000 roebels- De Duitschers en Engelscheu zijn genood- zn kt zich broeders te gevoelen tegenover een opstand, die beiden bedreigt. Het blijkt, dat die opstandelingen in Zuid-Cliina beschikken over groote hoeveel heden vuurwapens. Zij trekken plunderend en verwoestend de dorpen af. Alleen in de omgeving van Swatow zijn er een 3000- tal bij den opstand betrokken. Vermoedelijk heeft deze opstand een twee-D -.» voudige oorzaak; de hongersnood en de plau> hetwelk ontworpen is door den direc- belastingverhooging en als reeds vsak ge- tpur der gemeentewerken le Rotterdam, schiedde kaert de woede der bevolking ove* zab wauneer het tot uitvoer gebracht wordt maatregelen der eigen regeering zich tegen ('c Rotterdamache haven tot een der groot- de buiten alles staande vreemdelingen, wat der geheele wereld maken. Ruw geschat )lijkt uit de plundering van een Duitschen zullen de geheele kosten, behalve de ont- zendingspost in 't uiterste Zuiden. I eigtning der gronden, ongeveer f 20.000.000 Een revolutionnair genootschap te Swatow bedragen. „Sobriëtas" LicbtkogeJs, Door het Secretariaat van jSebriëus* te Maastiicht worden vlugschriften uitgegeten ouder den algemcenen titelSobr'ëtas Lichtbeelden. Drankbestrijders vereenigingen, die er prijs op stellen hare leden stelsel matig op de hoogte te brengen van het alcoholvraagstuk, kunnen niet beter doen dan geregeld die Licbtkogels* te versprei den. Vooral echter is deze nieuwe uitgave geschikt om op groote schaal te worden verspreid ouder niet-draukbestrijders. Vele vooroordeelen tegen de drankweer zullen daardoor worden weggenomen en gezondere ideeën met betrekking tot het drankgebruik doordringen. De prijs uiterst goedkoop 1000 van deze vlugschriften kosten slechts f2.— Men vrage eenige exempl. op proef. In plaatsen, waar nog geen drankbestijders- tereeniging bestaat, kan deze niet beter worden voorbereid dan door om de veertien dagen /oo'n aantal, telkens verschillende, maar aan elkaar aanpassende, Lichlkogels te verspreiden. Uitbreiding van de Kottcrdamscbe Baren. Door B. \V. van Rotterdam is bij den gemeenteraad een voorstel ingediend tot aanleg eener nieuwe haven. Dit grootsche ff Tot onze diepe droefheid f overleed heden in het St. Elizabeths-gesticht te Arnhem, na een korte doch hevige onge steldheid, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Sterven den, onze inniggeliefde oudste Dochter en Zuster Mevrouw geb. Tielen. in den ouderdom van 30 jaren. Wed. A. TIELEN geb. van Eupen. EUGENIE TIELEN. JOHAN TIELEN. Waalwijk, 30 Mei 1907. I leeft bekend gemaakt, dat de opstand niet gericht is tegen de buitenlanders of tegen gewone Chineesche burgers. Wel is het de bedoeling, alle regeeringsgebouwen aan te vallen en te verbranden en d« regeerings- ambtenaren uit te roeien, ten einde zoo doende de regeering omver te werpen. De 100 OOO. Door een 70-tal personen, tezamen vor mende een loterijclub, die gevestigd is in het café van den heer Vermeulen op den hoek van de Ilazebroekstraat en Nicolaas Beetstraat te Amsterdam, was 'n heel lot genomen in de Staatsloterij. Gisteren viel 4ft I c> v De ambtenaren achten den toestand ernstig daarop dc honderdduizend, wat, zooals te A l:: j ,r I l,.,...;;.,,,.. ,'o 1„ kkt j- i en dringen er bij de autoriteiten te Kanton op aan, kanoneerbooten te zenden. Ie Sjao-sjo-foe worden alle met den trein aankomende of vertrekkende reizigers aan den lijve onderzocht. begrijpen is, groote vreugde bracht in dc lo- tcrijclub, waarvan hoofdzakelijk diamantbe werkers, waaronder werkloozen, lid zijn. Frankrijk en Duitschland Zéé is de titel van het nieuwe Vlugschrift, d'or het Centraal Bureau van de Katholieke Sociale Actio al» 12 der reeks uitgegeven. Op flinke wijze wordt met dit 12e nummer Een zeer belangrijk bericht komt uit het dosijn volgemaakt. San Francisco. Daar namelijk hebben Zonder in te veel bijzonderheden af te Japanners een aantal Amerikanen over- dalen, geeft het juist weer op welke wijze rompeld en velen van hen doodelijk zoowel in Duitschland als in Frankrijk, de verwond. Het behoeft nauwelijks gezegd Katholieken zijn aangevallen, met wHk ge- te worden, dat dit een feit van verre strekking is. De bevolking is ten hoogste verontwaardigd. Wijl nu juist den laatsten tijd de span vol?. Het ongelukkig lot van Frankrijk wordt ons in enkele eenvoudige lijnen geschetst, - -rmair bovendien zien we danrentegenover ning tusschen Amerika en Japan weer geteekend de zegepralende figuur der Duit- strakker was geworden en Roosevelt de sche Katholieken. grootste moeite had, de Amerikanen Aangetoond wordt, dal in beide landen van onvriendelijkheden tegen Japan te de opzet was wég met de Kerk. weerhouden, moet het nu gebeurde feit hoogst ernstig worden genoemd. Het is en blijft een vulkaan. In over de de Uit de Doema. Doema heeft men het gehad gebeurtenissen te Riga, waar volgens het rapport der commissie van enquête, gevangenen gemarteld zijn. De minister van justitie verklaarde, dat de ambtenaren van het departement van justitie in geen geval verantwoor delijk waren voor het gebeurde en dat de beschuldigingen van de commissie ten hunnen opzichte valsch waren. De adjudant van den minister van binnenlandsche zaken, Macharof, zeide dat de politie in 't algemeen zich niet aan martelingen schuldig maakte, maar dat in enkele gevallen de politie niet van schuld was vrij te pleiten. Er waren thans 42 agenten in staat van beschul diging gesteld. Macharof wilde het ge drag der betrokken politieagenten niet verdedigen, maar hij bracht in herinne ring, voor welk een moeielijke taak de politie dikwijls stond. De wreedheid der revolutionairen was voor geen ge ring deel schuld aan het ruwe optreden van de agenten in sommige gevallen. Men kon van de politie, die reeds 1000 harer manschappen in de Oostzee-pro- vincies had zien vallen, niet vergen, dat zij altijd haar koelbloedigheid bewaarde. Na afloop der vetgadering van de Doema had er een samenkomst van hooge waardigheidsbekleeders plaats. De toestand is zeer gespannen. De Rus sische regeering heeft order gegeven zoo spoedig mogelijk in de groote pro- Staking en nitsluitiag te Eiadhovea. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Eindhoven heeft in hare ver gadering van Woensdagavond besloten bemiddelend op te treden in de zaak tus schen de sigarenfabrikanten en de uit- geslotenen. Eene commissie werd be noemd, volgens het N. v. D. bestaande uit de heeren J. B. C. Caron, vice- voorz. der Kamer, A. J. Schellens, B. M- Verhagen, J. de Vries en A. van Woerkom, als secretaris. Deze commis sie zal met de beide pai tijen besprekin gen houden en daarna een bemiddelings voorstel doen. Van de gelegenheid voor de onver- eenigden, om zich bij hunne respectieve patroons aan te melden tot hervatting van de werkzaamheden, is slechts matig gebruik gemaakt. De meesten, die zich 's morgens hebben aangemeld kwamen reeds 's middags niet meer terug. Het voornemen bestaat om Maandag de coöperatieve fabriek te openen, voor- loopig met ongeveer 100 werkkrachten er is reeds tabak in aankoop. De ge huurde fabriek staat op Woenselsch grondgebied en is voor twee maanden gehuurd, met het recht van aankoop ook van omliggend terrein. Uit de Hafwereld. Van niet algemeene bekendheid ii het, dat H. M. de Koningin toestaat, dat het Koninklijk Park ook tijdens Haar aan wezigheid op Het Loo en zelfs ten pa- leize, bezichtigd wordt- Na aanmelding bij den tuinman van Het Loo wordt een geleider verstrekt, dia met den bezoeker rondgaat. Is de Koningin thuis*, dan wordt de wan deling aanmerkelijk bekort, daar H. M. een groot gedeelte van den dag in het Park vertoeft en de geliefkoosde plekjes dan niet mogen worden bestreden ont moet men H. M. toch, dan is de bezoe ker verplicht Haar te laten passeeren en daarna in de tegenovergestelde rich ting verder te wandelen. Daar H. M. gewoonlijk in het middag uur uitrijdt, is dit dus de geschikste gelegenheid om het Koninklijk Park en zijn historische merkwaardigheden te bezichtigen, waartoe iederen dag, ook des Zondags, gelegenheid bestaat. De gastvrijheid van onze Koningin zal zeker ook dexen zomer wel weder door honderden landgenooten en vreem delingen op prijs worden gesteld. Maar tot dit aantoonen alleen beperkt zich het vlugschrift niet. Het uoenit in een reeks tegenstellingen ook do oorzaken op én van de verdrukking der Franjche katholieken, én ran de onwankelbaarheid van het Duitsche Geuiium, waarna dan de vraag gesteld wordt, welk land wij, Nederlandsche Katholieken, moeten navolgen. Ot wo Frankrijk moeten volgen met zijn verbrokkeling van krachten, zijn verwaarloo- zen der volkspers, zijn veronachtzaming van sociale eischen, om mét Frankrijk dan in een Zïlfde ellende te storten, éf wel dat we het voorbeeld der Duitschers zullen volgen die één waren in liefde, één iu toewijding, één in opoffering, die hun pers, verzorgden hun organisatie versterkten, het katholieke sociale leven opwekten. Het antwoord laat niet op zich wachten. Het wordt terstond grgeven Duitschland moet wat organisatie en éénheid betreft ons voor beeld worden, want, zoo wordt aangetoond, het anticlericalisme is niet Fransen alleen, niet Duitsch alleen, maar ook in Nederland tiert het welig. Daartegen wil dit Vlugschrift wapenen, het wil de menschen wakker maken, hun de oogen doen uitwrijven om te zien, én waar het heen gaat, als we onze pers, onze organisatie, ods sociaal leven veronachtzamen maar gelukkig ook, witt we kunnen wordsn, als we vast, aaneengesloten, met een krach tige pers en organisatie als wapen, rustend op een Katholieke Sociale Actie, den strijd voeren. Zoo ooit dan komt dit Vlugschrift thans zoo juist te stade om de menschen eeus goed in te lichten. Een algemeene verspreiding «ij ten zeer ste aanbevolen. ff T ot on/-e diepe droefheid f overleed heden in het St. Elizabeths-gesticht te Arnhem, na eene korte doch hevige onge- N; steldheid, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Ster venden, onze inniggeliefdeSchoon- dochter en Schoonzuster. Mevrouw MARIA VAN LIEHPT, geb. Tielen. in den ouderdom van 30 jaren. Uit aller naam F. W. VAN LIEMPT. Waalwijk, 30 Mei 1907- r.v Baardwijk—Waalwijk. Speciaal het van ouds beroemde Dagelijks meermalen verscb verkrijgbaar. Niet zelden door H.H. Geneeskundigen aanbevolen wegens zijne lichte verteerbaar heid en hoogc voedingswaarde. Prima grondstoffen. Geheel machinaal. Uiterst zindelijke bereiding. (Systeem Küpper.) Beleefd aanbevelend, Meer dan 13000 geleverd, welke door hun geheele voorkomen als ar'ikelen van beter fabrienge worden er kend daD de ordinaire soorten, vaar bij het streven naar goedkoopte hoofdzaak is. Niettegenstaande de enorme stijging der goederen, blijf ik leveren ver beneden de tegenwoordige verkoopswaurde. Toezending vrijzicht, franco tot naastbij- gelegen station. Peluw en 2 kussens, 2 persoons, 1 Wollen. 1 Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met mooie Juiliog en 2 Matrassen f 29 75. Beter kwaliteit f 35. Iets extra f 46. Dito stel met prima Kapok gevuld f 26 I 32 en f 36. Kapokbed, peluw en kussens, 2 persoons t 12.75 eo 1 16.50. Overtrek voor Bed en peluw t 3.50 en f 4.50. Dubbel Gutta-Perchalinnen f 2 de vierk. meter, prima kwaliteit. Windkussens, f5, f6, 6,75 en f 7.50. Te bevragen bij de Wed. G. F. VAN IERSEL bij de Markt Waalwijk. Sloopen met overslag 6 stuks f 3.— en prima f 3.30. Beddelakens 2 persoons prima Graslio nen f 1.45 per stuk. Specialilcil in WIEGEN en KINDERSTOELEN. Rijke kpuze LedikantenClosetsBidets, Matrassen, Vouw- en RuststoelenMenbelen, Luiermandsartikelen enz. Overijselsche Beddenfabriek. Vraagt Geill. Prijscourant.. Frijs deze week f 1.16 per kilo. Binnen de kom der gemeenten Drunen, Bvriidw'jk en Waalwijk Donderdag franco am huis. f f Tot onze diepste droefheid f overleed heden, in het St. Elisabethgesticht te Arnhem, na eene korte doch hevige ongesteldheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze irmig geliefde Echtgcnoote en Moeder, Mevrouw MARIA VAN LIEMPT geboren TIELEN, na eene gelukkige Echtvereenigiug van slechts 9 maanden, in d«*n jeug digen leetlijd van 30 jaren. ADR. J. J. VAN LIEMPT en Kind Didam, 30 Mei 1907. Aanbevelend, Bloemenmagazijn. WAALWIJK GROOTE STRAAT B 111 WAALWIJK. Tr.k>roon No. 46. Het beste adres voor het leggen van Verder alle Mij beleefd aanbevelend, ALS BOVEN. Heuvelstraat. TILBURG. En gros. En détail. Specialiteit in Zwart en gekleurde zijden stoffen r» Dagelij ksche ontvangst der uitgekomen NOUVEAUTÉS in Costuum— en Mantelgarnee- ringen. algepaste Costuums en Blouses, - RUCHE BOAS ceintuurs-Iavalières, handschoenen, CORSETTEN en HEEREN DASSEN. Vraagt franco stalen en zichtzendingen. AANBEVELEND. Ook steeds voorhanden egen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart benoodigd- heden, alslaken, Queuen, ivoren- en imitatieballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net en billijk.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6