Derde Blad. Gemeenteraadsveigadering, Provinciaal Nieuws. Xlluws UIT KAATSHEUVEL, Hoe Nummer 44. Zon.lag 2 Juni 1907. 30e Jaargang. agp:nda De Echo van hei Men WAALWIJK, 1 Juni 1907. Geridderd. Het behaagde Z. H. Paus Pius X. aan den heer P. H. C. Wijten, voorzitter van het plaatselijk comité K. S. A., het eere- kruis te schenken »Pro Ecclesia et Pontifice". Zoo ooit dan is deze hooge onder scheiding verdiend. En om den ijver, waarmede de heer Wijten zich geheel geeft aan de katholieke zaak, en om de vorstelijke milddadigheid, die hij steeds betoonde, waar het gold den luister van Gods Huis, of het steunen der missiën in vreemde landen. Toen dan ook het nieuws der onder scheiding bekend werd, haastten zich èn geestelijke èn burgerlijke autoriteiten om den heer Wijten te zijnen huize te gaan gelukwenschen. De besturen der katho lieke vereenigingen, aan de K. S. A. aangesloten, maakten bij den voorzitter van het plaatselijk comité hunne op wachting. In treffende en uit het hart gegrepen woorden, bracht de ZeerEerw. heer pastoor J. Sprangers hulde aan den ge decoreerde en bood hem vervolgens de insigniën, aan deze Pauselijke onder scheiding verbonden, aan. De harmonie St Crispijn deed wel dra voor het huis des heeren Wijten hare vroolijke tonen hooren terwijl de heer Van der Heijden in kernachtige en keurige woorden hare gelukwenschen overbracht. Ook de Liedertafel »Oefening en Ver maak" verscheen spoedig daarna, en voerde in de gastvrije woning eenige heerlijke nummers uit, o.a. »Panis An- gelicus", het stuk, waarmede zij a. s. Zondag te Amsterdam in het strijdperk zal treden. Moge het eerekruis »Pro Ecclessia et Pontifice" nog lange jaren de edele borst van dezen veteraan in den dienst van Paus en Kerk sieren. De beide muziekgezelschappen werden verrast met eene flinke gift. „De Uanze". Gisterenavond ten 8 uur had in de zaal van het Hotel Verwiel alhier eene algemeene vergadering plaats van de R. K. Vereeniging van Neringdoenden >De Hanze", die door slechts 6 leden werd bijgewoond. Na eenige bespreking werd besloten om geen rabatzegels uit te geven en op de Centrale vergadering a. s. Dinsdag te 's Bosch te houden tegen het voorstel om de contributie te verhoogen te stemmen. Onderwij zersverguderiBg. Vergadering op Zondag, 9 Juni a. s. om 3 uur n. m. op »Musis Sacrum,* te Waalwijk van de afdeeling »Waalwijk" v. h. N. O. G. 1. Opening en notulen. 2. Beschrijvingsbrief Alg. Verg. 3. Verkiezing afgev. 4. Bespreking Salaris-actie. 5. Rondvraag en sluiting. Trouwe opkomst zeer gewenscht 1 Liedertufel „Oefening en Vermaak." Hedennamiddag om 2 uur is onze Liedertafel naar Amsterdam vertrokken om met »Panis Angelicus* van Verhallen en Opwaarts* van Hol, nog vanavond op te treden in den wedstrijd voor Mannenkoren. Te oordeelen naar hetgeen de Lieder tafel Donderdagmorgen en meer en beter nog dienzelfden namiddag presteerde, zou men kunnen getuigen, dat er ijverig is gestudeerd en beide nummers er goed inzitten. De concurrentie echter is buiten gewoon zwaar, daar de Liedertafel tegen 12 zustervereenigingen te kampen zal hebben, van welke er acht sterker zijn dan zij. Daarbij bereiken ons telkens geruchten, dat het in Holland zoo wat mode gaat worden, dat de eene zang- vereeniging van de andere, bij een concours voor een tijdje de beste zangers overneemt, dat goede krachten met geld overgehaald worden enz. Sprekende staaltjes zouden wij hiervan kunnen aanhalen, 't Is jammer, dat een jury, wier eerlijkheid boven allen twijfel ver heven is, daar zoo goed als machteloos tegenover staat. In ieder geval, wij willen het beste hopen en wenschen »Oefening en Vermaak* van ganscher harte een bekroning toe. Kermis. Van hetgeen het eigenlijke kermis terrein zal bezetten, kan alleen nog maar gezegd worden, dat een standplaats is aangevraagd door een stoomcaroussel, een beignetkraam, een open draaimolen, Wegkamps bioscoop en verder koek en galanteriekramen. Seliool voor Moderne Talen. Nogmaals vestigen wij de aandacht op vorenstaande advertentie, betreffende de school voor moderne talen, Berlitz me thode. Overal als Roosendaal, Breda, Oosterhout, Tilburg enz. enz., waar deze cursussen zijn opgericht, wordt met het grootste succes gewerkt- Wij raden dan ook allen, die maar eenigszins hiervoor in aanmerking komen en dat zijn er in onze nijvere streek zeer velen, aan, om Dinsdag 4 Juni naai de zaal Musis Sacrum te gaan teneinde aldaar de openbare proeflessen eens bij te wonen. Processie. De derde openbare processie, 1.1. Donderdag op het kerkhof gehouden, was eene indrukwekkende huldebetooging aan den verborgen God. Reeds in het Lof was het overvol en nog steeds stroomde de raenschenmassa toe, welke zich in de laan en op het kerkhof, dat voor deze gelegenheid prachtig met groen en bloemen was versierd, posteerde. Plechtig trok de statige stoet met zijne onafzienbare rij van bruidjes langs de haag van knielende menschen, gevolgd door geestelijken en autoriteiten. Nadat de rondgang had plaats gehad en de zegen met het Allerheiligste op de voor ons allen zoo dierbare plaats vol van kostbare herinneringen was gegeven, trok de stoet in dezelfde stichtelijke orde weer naar de kerk. Plechtig en indrukwekkend was deze derde huldebetooging aan het H. Sacra ment. Jubileum. Den 29 Juni a s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer J. Kuijten alhier optrad als agent der wijd en zijd be kende bierbrouwerij der firma Corman Zn. te Vlijmen. Dank zij den ijver van den agent, kreeg genoemde firma in onze streek zeer spoedig een uitgebreide cliëntèie, die. in weerwil der steeds scherper optredende concurrentie, altijd nog van groote beteekenis, getuigen de vele leverantiën, welke hier en elders geregeld plaats hebben. Dankt de firma het succes in onze Langstraat hoofdzakelijk aan de uitmun tende kwaliteit harer bieisoorten, voor een gedeelte is het ook toe te schrijven aan de onvermoeide pogingen en den verkooplust van den heer J. Kuijten, zoodat het dezen, wij zijn er vast van overtuigd, op zijn jubilédag niet aan bewijzen van belangstelling zal ontbreken. Openlucht uitvoering. Gelijk wij reeds meldden, zal morgen, Zondag 2 Juni, des namiddags om half zes uur de Gymnastiekvereeniging »De Frank* een uitvoering geven in den tuin van den heer J. Fransen op een podium. Afgaande op het programma zal er voor de beminnaars van lichaams- en geestversterkende gymnastiek volop te genieten zijn, vooral nu op een podium gewerkt wordt. Wat de aantrekkelijkheid van de openluchtuitvoering nog verhoogd is, dat de harmonie St. Crispijn, die, naar wij vernemen, onder de onvermoeide leiding van den heer Stravers, enkele nieuwe nummers heeft ingestudeerd, hare medewerking zal verleenen. Naar wij verder nog vernemen, zal de vereeniging, des namiddags ten half vijf uur, voorafgegaan door de harmonie »St. Crispijn*, vanaf de Haven in optocht naar haar clublokaal trekken. Ongeluk. Een ernstig ongeluk had Donderdag avond om ruim acht uur plaats op den Vlijmenschen weg, aan den overweg onder den Bosch. De 23-jarige schoenmaker H. Sleenhof, uit Waalwijk, die na een uitstapje naar 's-Bosch, met de stoomtram huiswaaits keerde, wilde zijn hoed, die afwaaide, grijpen. Hij viel daarbij achterover en bekwam een hersenschudding. In een goederenwagen van de tram gedragen, werd hij daar verbonden door dokter Van der Heijden, die in weinige oogen- blikken ter plaatse was, terwijl ook nog geestelijke hulp werd verleend. Per brancaid werd de ongelukkige naar het gasthuis overgebracht, waar hij Donder dag nacht om 12 uur is bezweken. Gisterenavond is het stoffelijk over schot in de ouderlijke woning bij de diepbedroefde familie gebracht. Moge haar in dit ontzettend verlies ten troost zijn, dat de overledene was een brave, oppassende, werkzame jonge man, waar over ouders en oversten steeds alle tevredenheid hadden. Noordbr. Sehoenmukers-Coupeursvereo.niging. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van de Algemeene Noord- brabantsche Schoenmakers-Coupeursver- eeniging is met algemeene stemmen besloten deel te nemen aan de wedstrijd, uitgeschreven door den Bond van Schoen fabrikanten. Alle patronen zullen worden geëxposeerd te Dongen en te Waalwijk. Het blijft de schoenmakers coupeurs- vereeniging ernst alleen te werken om meer kennis te krijgen van hun vak. Iets wat ten zeerste is toe te juichen niet alleen omdat dit voor den werkman goed is, doch ook voor den patroon, ja zelfs voor de gehee'e Ncd Schoen industrie. Aanbesteding. Gisteren is aan het ministerie van waterstaat aanbesteed Het bouwen van eene woning nabij de Noorder veerhaven te Keizersveer, gem. Raamsdonk, provincie Noord-Brab behoorende tot de werken voor de ver leffging' van de uitmonding der rivier de Maas, begrooting f 3000 Minst ingeschreven door den heer P. H. Kommers te Raamsdonksveer voor f 3294.— BAARDWIJK. Bij de werlcen voor den aanleg van het Kanaal BoschDrongelen onder deze gemeente is door de aan nemers de Groot en Kalis eene kennis"e.ving inge bonden bedoeld bij art. 12 rter veiligheidswet, wegens een aan Johannes Bloemaats bekomen ongeluk bij het verrichten van werkzaam heden aldaar. DRUNEN. Met. het plukken der kruis bessen is deze week een begin gemaakt, de prijs, 8 cent per K.G, is in verhouding tot vorige jaren laag, ook de kwaliteit is minder, waarbij nog komt en dat ook mis schien de middelijke oorzaak is, dat vele struiken aangetast zijn door "t geel-zwart, ook de fruitboomen hebben dit jaar veel te lijden van 't groot aantal rupsen. Bij 't laden van varkens, had W. Knippels op de heide 't ongeluk achterover te vallen met ff treurig gevolg dat hij een rib brak. a.s. Maandag zal door de St. Aloysius doelen gevestigd op de congregatie alhier eene onderlinge prijs/erschieting plaats heb ben. Door de onvermoeide r.oigen van het Bestuur staat dus menig congreginist weer een geuotvolle middag te wach'.en. VLIJMEN, 31 Mei. Woensdagavond werd bij den Heer M. de L-at aanbesteed het bouwen eener kegelbaan met gedeelte lijke bijievering der benoodigde materialen. Ingeschreven werd door A. de Bont, Haarsteeg voor f 191. Mej. Wed. Luijben, Vlijmen f 285. A. v. Gooi, f 290. Aan den laagster» inschrijver 19 het werk gegund. Zijn de zuigers van het Parochiaal zangkoor er in de. laatste jaren aan gewoon geraakt in de maand Mei een tractaat te ontvangen van den Z Eerw. Heer Pastoor, ook dit jaar is van die loffelijke gewuonte niet afgeweken. 1.1. Woensdag werden zij 's avonds op een heerlijk souper onthaald en konden zij zich te goed doen aan een pittig potteke bier. Aanstaanden Zondag zal bij gunstig weder de Harmonie ^Concordia* een volks uitvoering geven op het marktplein. Werden het vojige jaar de uitvoeringeu op het marktveld door een massa volk bijgewoond, het is te verwachten dat ook dit jaar //Concordia" met hare volksconcerten veel publiek zal trekken. Dezer dagen stond de levering van kruisbessen teger. 9 cent per kilo. De boeren houien er hier evenwel meer van de vrachten hun volle wasdom te 1 ter. bereiken, zoodat er nog wel niet veel geplukt zullen worden. De vruohten zien er minder ooglijk uit dan andere jaren, wat te wijten is aan het z.g. geel-zwart, dat zeer vele struiken heeft aangetast. De hoeveelheid zal evenwel niet tegenvallen, want ondanks de vernieling door de trekmade gepleegd, hangen er nog heel wat besjes aan de bossen. Loopt nu de prijs maar niet te zeer terug, dan leverei» de kruisbessen nog een goede schaar. De heer M. v. d. Ven inwoner dezer gemeente, werkzaam ten kantore van den WelEd. Heer Timmermans te Waalwijk legde voor een 3-tal weken zijn examen af voor ambtenaar der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen. Gisteren mocht genoemde Heer de blijde tijding ontvangen, dat zijn examen met zeer goeden uitslag bekroond was. Wij feliciteeren hem van harte met het behaald succes eu hopen, dat hij spoedig eene aanstelling als kommies ontvangen zal. De le wedstrijd door den Langstraat- schen Bond van kruisboogschutterijen onder zijne afdeelingen uitgeschreven zal a.s. Zondag plaats hebben in den tuin bij dsn heer M. van Wordragen, waar het gezelschap tfDe Vooruitgang" hare zustervereenigingen feestelijk zal ontvangen. Een 5-tal prijzen zijn beschikbaar gesteldelk gezelschap heeft dus zeer veel kans een prijsje mede naar huis te dragen. VRIJH.-CAPELLE. De stroohulzen- fabriek Helmond", te Helmond, is voor f 70.000 in eigendom overgegaan aan de firma Oerlemans Zonen, alhier. Vermoedelijk zullen binnen een paar weken de werkzaam weder een aanvang nemen. CAPELLE Een jongen, die bezig was koeien te hoeden, zou eens probeeren om kunsijes^e maken. Hij ging aan een brug hangeu, doch zag geen kans om aan den wal terug te komen, en zou spoedig iu 't water ziju gevallen. Gelukkig schoten gauw een paar personen toe, die hem uit zijn benardeu toestand redden. De viermaander J. v. d. W. alhier, die deze week werd ingelijtd bij Jt 8e Reg. Infanterie te Geertruidenberg, zal, wegens ongeschiktheid voor alle diensten, spoedig weer huiswaarts keeren. Tets nieuws op 't gebied dtr wieler sport is zeker wel de driewieler, die J. van Be> k, tuinman alhier, zelf gefabriceerd heeft. Trappen i< overbodig, omdat Je machine door twr hefbooms wordt voortbewogen. De banden zijn van louw en aan de velgen vastgelijmd. Ruim een jaar heeft v. B. er aan geknutseld en met re :ht mag hij nu trotsch op zijn werk neerzien. Dat bij den proefrit gisterenavond veel nieuwsgierigen aanwezig waren spreekt van ,zelf. De eigenaar he/ft zijn fabrikaat //Eureka" gedoopt. Door het aanhoudend koude voorjaarsweer, valt bet gewas in de buitenpolders onder deze gemeente, over het algemeen zeer tegen. Wegens de enorme stijging in de graan- en meel markt zagen de bakkers, alhier zich genoodzsakt het roggebrood met 2 cent, bet tarwe met 1 cent te verhoogen. BESOIJEN. Donderdag (H. Sacraments dag) waren wij in de gelegenheid in de R. K. Kerk alhier, een prachtig kunst werk te aanschouwen, dat bij gelegen heid van het zilveren Huwelijksfeest van den Heer en Mevrouw Broeders-Leppers door het zilveren Echtpaar aan de Kerk geschonken werd. Het is eene kostbare en kunstig in Gothischen stijl vervaar digde gouden|Remonstrans met verschil lende beelden versierd, een waar kunst- diijfwerk uit het atelier van den Heer Esser te Weert, dat deze firma alle eer aandoet. Den milden gevers zij hier een woord van dank en hulde gebracht voor deze rijke gave welke zeer zeker door de geheele Parochie op grooten prijs gesteld wordt. Ofschoon door familieom standigheden het eigenlijke feest eenigen tijd moest worden uitgesteld, heeft het den jubilarissen den 23sten dezer maand niet aan blijken van belangstelling ont broken, terwijl de heer en mevrouw Broeders van hun kant den armen der gemeente een milde verrassing bereid hadden, zoodat deze ook dien dag in aangename herrinnering zal blijven. Ook het personeel der looierij mocht dien dag een dubbel feest vieren. Tegelijk toch met deze zilveren bruiloft, herdacht J. van Dongen, de eerste knecht der looierij den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst van den heer Broeders trad. Dat de heer Broeders zoo lange getrouwe plichtsvervulling op prijs weet te stellen blijkt wel uit het feit, dat hij den jubilaris met een prachtig geschenk (een fraaien fauteuil) tevens een bedrag in geld zijner milddadigheid waardig ter hand stelde, en ter zijner eere den knechts en familie van v. D een rijk feestmaal aanbood. Beide jubilarissen onze hartelijke geluk wenschen, met de hoop dat de goede verstandhouding die daar immer tusschen patroon en werkman heeft geheerscht, moge voortduren tot heil en genoegen van beiden. Toen de tram dezer dagen even moest stilhouden tot het opnemen van reizigers maakte een dreumes van circa 4 jaar van de gelegenheid gebruik om tusschen den buffer van den achtersten wagen te gaan staan. Toen de tram vervolgens zich weer in beweging zette, kon hij er echter niet meer tusschen uit, en was verplicht met zijn kleine beentjes zou hard mogelijk mee te te loopen. Dit kon natuurlijk niet lang duren daar de tram haar vaart versnelden. Gelukkig merkte de heer L. G. het gev?ar en had het genoegen hem tusschen den buffer uit te rukken en aan zijne inmiddels toegeschoten moeder te geven. Deze Zal den kleinen deugniet zijn loon wel niet onthouden hebben; toch is dit voor andere ouders ook een les. J. v. S. die zich zeer gebrekkig voortbeweegt werd dezer dagen hier op den dijk door een fietsrijder aangereden, hetgeen hem een bloedende wonde bezorgde. RAAMSDONK(Doep) 31 Mei Geslaagd" Onze dorpsgenoot, de heer N. Dols, die eenige dagen geleden met succes het examen Deutsche handelscorrespondentie" aflegde slaagde gisteren te Rolterdam voor het exameu boekhoudeu Mercuius. Den hper D eu zijue familie onze gelukwenechen. Broodprijs. De prijs van het brood is hier met 1 cent verhoogd. Aanbesteding Boterpolder. Op de hedenavond teai gemeentehuize gehouden aanbesteding waren de laagste inschrijvers de heeren J. Buiks voor het verhoogen en der kade om den Boterpolder C. Zijl maas voor het vletwerk 1 twéé van den heer Ant, Timmermans en één van den heer E. Knaap. Naar men zegt, zou de heer H. de Bont zijne woning met tri voor de fabriek willen verkoopen doch een feit is het dat de heer E. C. de Wit zijn groot, soiied huis met flink erf, gelegen tegenover de spoorhahe, volgaarne tegen billijken prijs voor de fabriek wil afstaan. RAAMSDONKSVEER, 31 Mei. Gas fabriek. Naar men zegt is het de be doeling der daartoe gekozen commissie alhier niet een acyteleengas doch een steenkolen- gasfabriek op te richten. DUSSEN, 31 Mei. Op Dondeidag (H. Sacramentsdag) bracht de fanfare Wilhelmina een serenade aan den ZeerEer»v- H- er Pastoor Ten ongeveer 6 uur trok de fanfare, wrlke niet alleen haar tot standkoining aan Z;in Eerwaarde heeft te danken, doch hiervan steeds financieele steun ondervind, uit. Ziju Eerw. sprak zijn volle tevredenheid uit over deze welgesl uigds serenade, waarna de fanfaristen gul werden onthaald. Hierna werd nog een muzikale wandeling door de gemeente gemaakt, gevolgd door een menigte toehoorders. KAATSHEUVEL, 31 Mei 1907. Zilveren Priesterfeesten. Maandag 3 Juni zal iu de par. St. Joachims- raoer het zilveren Priesterfeest gevierd worden van haren Herder, den ZeerEerw. Heer A. Kamp, pastoor aldaar. Smorgens om 10 uur zal de jubilaris een H. Mis met assistentie opdragen en zullen de schoolkinderen anbade brengen. Het feestgeschenk der parochianen bestaat in een nieuw Mnria-altaar. Het is slecht» weinigen bekend, dat op dien dag, een van de meestbemiude oud-kapelaans van de Kaatsheuvel ook zijn zilveren Priester feest viert n.m. den ZeerEerw. Heer M. A. v. d. Zanden, thans Pnstoor te Neerkant. Wij twijfelen er niet aan of het zal dezen jubilarissen dien dag niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. II. Saorumcntsproeeasie. Begunstigd door het mooiste weer, had jl. Donderdag in de twee parochiën alhier de Elechtige Sacramentsprocessie plaats buiten de erk. Na het Lof ten half drie, zette de stoet zich in beweging. In de processie waren de beide Uarmoniëu aanwezig en voerden op het kerkhof, bij het rustaltaar aangekomen het indrukwekkende «Pauis Angelicus" uit. Na Jen zegen met het Allerheiligste zette de stoet zich ia beweging, eu kwam al biddende en zingende in da kerk terug, alwaar opnieuw de zegen met het Allerheiligste gegeven werd aan de massa eerbiedige geloovigeu die waren saamgekome i om den verborgen God onzer altaren op zijn zegetocht te volgen. In de par. Berkdijk was, naar wij vernemen, het ruime kerkgebouw ook gevuld met geloo- vigen, welke ook de processie meemaakten die onder plechtig klokgelui, den prachtigen tuin achter de pastorie doortrok en rnstte bij de kapel op het graf van Pastoor Sweens. De kapel was kwistig met groen en bloemen ver sierd. Door de geheele menigte werd toen het plechtig liedje gezongen «O Groote God wat zijn Uw tabernaak'len." Ook daar werd den zegen gegeven en trok men in dezelfde eerbiedige orde weer terug naar het Godsgebouw. Op beide plaatsen werd door de ingezetenen door het uitsteken der vlaggen het feesteli'V aanzien nog verhoogd. Serenade. Donderdagnamiddag werd bij den he Schalken door de harmonie «Apollo" serenads gebracht, 't Was dien dag 2 geleden, dat hij in het huwelijk trad. hem nog talrijke jaren gegeven zijn vc huisgezin ais voor Apollo, waarvan hij jaren bestuurslid is. Onze hartelijke felicitatie Concours. Het kaartgezelschap «Onderling Gen» gevestigd bij den heer Alph. Snoeren besloten op 16 Juni a s. een concours te Prijzen in goud en zilver, beuevens geldp zullen worden beschikbaar gesteld. Zeldzaumbeid. Als eene zeldzaamheid kan gemeld worden, dat bij de Wed. v. B., alhier, eene zeug te zien is met 20 jongen. Deze moeder met hare kinderen wekt veler belangstelling. R. K. Volksbond. Donderdag hield de R. K. Volksbond eene verzwaren 1432 en f39,5. Vergadering der Stemgerechtigde Ingelauden van den Groot-Waspikschen en Raainsdoukschen binneu- eu builendijkscheu eu Otrerdiepschen Polder op Dinsdag 4 Juni a.s. des naui. teu 3 uur bij Mej. M. de 3ont te Waspik, DOEL: 1. Rekening over 1905-1906. 2. Begrooting 1907-1808. 3. Verkiezing van een voorzitter en een lid van het agelijksch Bestuur. Stoomzuivelfabriek. De rege- lingecouimissie voor de op te richten stoom zuivelfabriek heeft in de onmiddelijke nabij heid der spoorweghalte alhier een viertal zeer geschikte bouwterrein »n op 't oog, die tegen billijken prijs gekocht kunnen worden nl. ééu van den heer P. van Dongen Sr., Alg. Verg. Als spreker trad op de heer C. v. Foppele, uit 's Bosch, met het onderwerp «De Prop.-Clubs." Duidelijk en klaar zette hjj het nut eu de noodzakelijkheid eener dusdanige oprichting uiteen. Ook de uitvoering der ver schillende nummers liet niets te wenschen over. <um I IMBJ RAAMSDONK. (Slot.) Adres van J. Kamp en 64 andere inwoners dezer gemeente, om verhooging van de kaden laugs den Noord- eu Zuidpolder. Op verzoek van den Voorzitter wordt het adres door den secretaris voorgelezen. Hieruit blijkt dat adressanten verzoeken om de kaden, nu die van de Boterpolder ook wor den verhoogd, van de Noorden Zuidpolder te verhoogen daar de inwoners van het Dorp en Kcizeradijk by stormvloed in dezelfden toestand verkeeren. Bij N.W. storm looptal- tijd alles onder water tot groot nadeel en on gemak van de bewoners. De Voorzitter. Het voorstel van Burg. en Weth. is om dit adres in handen te stellen van Burg. en Wethouders dan kunnen die de zaak eerst eens grondig onderzoeken en in een volgende vergadering behandelt worden. De be^r Simonis. Ik kan mij goed vereeni gen met het voorstel van Burg. en Weth. maar ik zon er een commissie aan willen zien toegevoegd ter verdere toelichting. De Voorzitter. Dat is ook de bedoeling van het Dag, Bestuur. De heer van Dongen. Ieder lid voor zich kan de zaak ook onderzoeken. De heer Timmermans. Bij bet voorlezen der namen heb ik gehoord, dat er ook vaal adrassauten in KaamsdonkBveer wonen.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 9