Tweede Blad. 'J Provinciaal Nieuws. B SN N FIN LAN '}V. Mummer 51. Donderdag 27 Juni 18117. 30e Jaargang. Wegens den invallenden ieestdag van Petrus en Paulus zal het volgend nummer Vrijdagavond verschijnen. H.H. Adverteerders en Oorres pondenten gelieven hiervan goede nota te nemen door hunne adver- tentiën en berichten vroegtijdig in te zenden en wel tot Vrijdag middag 12 uur. De Mo van hei De Vrcdcseenferentle Wat de ontwapenings-quaestie betreft, ropent de bijzondere berichtgever van het Hbl." gerechtigd te zijn de meeiliug te handhaven, dat Duitschlsnd, schoon volhar dende bij het voornemen om aan de dis cussie geen deel te nemen, zich toch zeer gel-gen laat liggen aan de wijze waarop het van de baan zou worden geschoven. Over deze zaak is Maandag weer druk van gedachte gewisseld. Het is uit den aard moeielijk om van die onder-onsjes wat te weten te komen, doch voor zoover men iets loslaat, komt het hier op neder, dat Duitschlaud er ten slotte geen bezwaar tegen maken zou de quaestie der vermindering van krijgstoerustingen op een bepaalden termijn verschoven te zien, mits die termijn vrij lang zou worde-, ge nomen. Het Hof. In den laai sten tijd lijden de Koningin en de Prins bijna dagelijks in de richting van Vaassen, zoowel om ounj^uieuwe bezit tingen te beziobtigen als om het natuur schoon. Verleden week Dinsdag gebeurde t, toen de Vorstelijke Personen naar een heidebrand te Wiessel wa.-en gaan kijken, dat het hondje der Koningin, het dashondje//Pauliu- chen*, zoek geraakt was. Er werd door Hofbedienden in alle rich- tiugen gezocht maar tevergeefs. Donderdagavond 11 uur komt Prins Hen drik zelf, gaat naar den boschwachter Brummelkamp en wacht daar, op een stoel gezeten, het aanbreken van den dag af. Toen aan het zoeken en werkelijk had de Prius het geluk, het hondje te vinden, dat Hij Vrijdagmorgen behouden weer terug bracht. Blijvend gedeelte Dij de Tweede Kamer is ingekomen een afzonderlijk wetsontwerp, waarbij de quaestie van het blijvend gedeelte der militie op nieuw aan het oordeel der Staten-Generaal wordt onderworpen en daaromtrent met volledige toelichting van de zaak, zoowel met betrekking tot het beginsel als tot de wijze van uitvoering, een beslissing wordt voorgesteld in den geest van het Kabinet. Bij dit wetsontwerp wordt in de hegroo- tiug voor 1907 de wijziging gebracht, wel- ke nog vooi dit jaar noodig wordt tenge volge van de vermindering van het blijvend gedeelte bij de militie tot een getal, waar mede met zekerheid kan worden volstaan, om in de eischen van den dienst, met in begrip van de kadervorming, te voorzien. Die wijziging is ten deele het gevi van een vermindering, voor zooverre zij veroorzaakt wordt door het onder de wape nen houden van een geringer aantal man schappen, dan waarop in de begrooting voor 1907 is gerekend, ten deele van een ver- hooging, voor zooverre de beschikking ge vraagd wordt over een bedrag, noodig tot het treffen van voorzieningen, welke nut de beperking van het blijvend gedeelte verband houden. Bij zijn voorstellen tot beperking van het blijvend gedeelte, wordt de Minister van Oorlog, wat het beginsel hetreft, ge leid door dezelfde overwegingen, welke bij zijn ambtsvoorganger voorzaten en welke nog eens worden saamgevat. Bisschoppelijk College te Roermond Aan het Bisschoppelijk College te Roer mond slaagden bij het Eind examen Gym nasium alle candidaten Voor A: Th. Holtm m, Groningen A. Lenaerts, SchoonhovenU. Thomassen, Roermoud. Voor B: M. Hanrath, Roermond; fr. Seignette, Haarlem A. Thomassen* Utrecht J. Vogels, Reuver. Wijziging L. O -wet. Het bestuur van den R. K. Ouderwijzeis- bond in het bisdom Breda heeft aan de Tweede Kamer een adres verzonden, met verzoek om in het wets-ontwerp tot wijziging der L O-wet nog die wijzigingen aan te 1 k dat aan hoofden van scholen dezelfde periodieke verhoogingen toegekend worden als aan de onderwijzers van bijstand 2. dat aan de onderwijzers, die thans meer dan het wettelijk minimum genieten dit voorrecht verzekerd blijft 3. Dat de eerste verhooging voor onder wijzers niet inga eerst na vijf jaar, maar overigs f 50 na het einde van het eerste vijfjarig tijdvak Ned. Post- cn Telegraafbond. Op initiatief van den Ned. Post- en Telegraafbond had Zondag in het Haagsche Koffiehuis te Utrecht onder presidium van van den heer D. A. Kakebeen nit W' aalwijk een bijeenkomst plaats van afgevaardigden van de verschillende categoriën van personeel bij den post-, telegraaf- en telefoondienst. Het doel van deze vergadering was te ge raken tot oprichting van een fonds tol steun bij zware ziekten. Na eenige discussiën werd in principe besloten tot de oprichting van een „Onder steuningsfonds d r Posterijen en Telegrafie." Als voorloopig bestuur werden benoemd mej. A. Tissot van Patot (Helmond) en de herren D. A. Kakebeen (Waalwijk)! F. Meijer (Amsterdam), C. P. Tuffers (Utrecht), H«ijblo"d (Amsterdam), A. Van Geunz (Uiihuizpn) en H. Te Kolsté (Utrecht.) Dc herstemmingen In Noord Holland, Utreebty Overijsel en Zeeland. In Noord-Holland hebben de vrijzinnige partijen eenige zetels aan de socialisten moeten inruimen. Amsterdam 111, waar tweè liberalen aftreden, zal voortaan door twee socialisten worden vertegenwoordigd. De liberalen hebben het bij do herstemming afgelegd. Amsterdam IX heeft eveneens een vrijzinnige voor een sociaal democraat ver ruild. Er traden daar twee vrijzinnig-demo craten af; een kon de herstemming niet halenvandaag zijn in het district een (aftredend) vrijziunig-democraat en een socialist verkozen. De andere Noord-Hollandsche districten waar herstemming was blijven, wat zij waren. In Helder won de vrijzinnige candidaat bet tegen den heer Staalman. Haarlem vaardigde de beide aftredende liberalen weer af. Zaan dam eveneens. Haarlemmermeer blijft gelijk voorheen, aan de kerkelijke partijen toebe- hooren. Ook Overijael gaf den socialisten winst T« Enschede traden afeen liberaal, een antirevolutionair, een sociaal-democraat. Voortaan zul het een anti-revolutionair en twee sociaal-democraten in de staten hebben Zwolle koos de twee vrijzinnigen, die in herstemming kwamen Markelo dito. In de Staten van Overijsel zullen dus 20 liberalen, 25 kerkelijken, en 2 sociaal democraten zijn. Als derde in den bond, heeft Utrecht aan de sociaal-democraten één zetel in dö Staten-vergadering bezorgd. In Utrecht II traden twee rechter mannen af, en één rrij z'nnig-deraocraat. Daarvoor komen in de plaats twee kerkelijken en één socialist. De eenige vrijzinnig-democraat uit de Utrechtsche Staten is hiermee uitgeworpen, en dooreen socialist vervangen. Utrecht I herkoos vier vrijzinnigen. Er traden vier vrijzinnigen af. Beëindiging der ztaking on uitsluiting te Eindhoven. Znterdagmiddag vergaderde in de zaal van den R. K. Volksbond het St Francifous Xa- verius Gilde, waarin een beslu.t tot beëin diging van den strijd werd genomen, die zes weken Eindhoven en omgeving heeft gedrukt. De heer van Rijzewijck wees in zijne openingsrede op het groote gewicht van deze vergadering en verzocht de aanwezigen drin gend kalm te blijven, om met een helder verstand een zuiver oordeel te kunnen veilen in dit beslissend oogenblik. Spreker deelde daarna mede, dat het be stuur van het gilde Zaterdagmorgen eene bijeenkomst had met het bestuur en de commissie der patroonsvereeniging, en dat daarin de eisch der werklieden, om de loouen die thans zijn boven de nieuwe loonstaiulaard te blijven handhaven, werd medegedeeld en verzocht, dit aan de fabrikanten in dealge- rasenc vergadering voor te leggen. Het bestuur der pntroonsvereeuiging ver klaarde echter niet. te kunnen Lstaan voor de gevolgen, die eene eventueele ledenver gadering zoude hebben, daar vele leden na de aanneming van den loonstandaard hunne vormen hadden nagezien en bevonden, dat zij 6, 7 tot 10 cents verhooging moesten loestaun. Het bestuur vreesde, dat de leden den loonstandaard alsdan nog zouden intrek ken. De aanwezige 9 patroons, de grootste, die te zamen meer dan twee derde dei werk lieden in hun dienst hebben, verklaarden echter geen loonaftrek te zullen toepassen, terwijl gedurende de bijeenkomst nog een patroon telefonisch dusd nig bericht zond. Tevens verplichte het bestuur zich zede lijk zooveel mogelijk te bewerkeu, dat oo'& de andere patroons geen loonaftiek zouden doen plaats hebben. Bovendien werd overeengekomen, dat een eventueele loonaftrek niet aan een persoon mocht worden toegepast, die voorheen dat nerk fabticeerde. Deze moet dan ander werk bekomen, waarop geen aftrek plaats heeft en een ander ai beider, die gewoonlijk minder loonend werk produceerd, zal aan het verminderde werk worden gezet. Zoodoende meende het bestuur van het Gilde dat voldoende waarborgen waren ver kregen, dat de veel gewraakte loonaftrek slechts zelden zou toegepast worden en d arom stelde het de vergadering voor, genoegen te nemen met deze gedeeltelijke inwilliging en ook het loon van 43 respec'ie- velijk 46 cent voor imitatiewerk van 2.5 ets. aan te nemen, zoodoende een einde makende aan dezen strijd. Met donderend applaus werd dit voorstel begroet. De voorzitter verklaarde liever stemming door zitten en staan. Bijna alle aan wezigen verklaarden zich door op te staan éér het voorstel van het bestuur. Aanstonds werd van het bondsgebouw de geheschen en ook van verscheidene tentoonstelling 1903 heeft verleend. Nie mand beter dan 't comité weet wat Z.Edel achtb. voor 't welslagen dezer grootsche onderneming heeft gedaan, op elk ge bied werkte hij mede om dit schitterend feit in de annalen van Waalwijk, tot zulk een einde te brengen. Ook de vereeniging Waalwijks Belang verliest in haren eere voorzitter een grooten steun. Voor dit alles komt onzen schei denden burgemeester een woord van warmen lof, van hartelijke dankbaarheid toe. Wij wenschen de mooie Geldersche gemeente, waar Zijn Edelachtbare, omringd door zijne familie, thans als burgemeester zal optreden, geluk met zijn burgervader, een waardig werker voor Kerk en maatschappij die om zijn onpartijdigheid, gematigdheid, waardig heid en vlijt hier als elders vele vrienden nalaat. Moge K. A. M. ridder de van der Schueren lang in gezondheid, met voldoening zijn gewichtig ambt beklee- den en met genoegen terugzien, op het stuk levens hier onder ons als hoofd van 't nijvere Waalwijk doorgebracht. Ook onze redactie heeft bij Z.Edel- achtb. gedurende zijn geheele verblijf de grootste medewerking gevonden, met de grootste bereidwilligheid werden ons steeds inlichtingen en faciliteiten ver schaft, die voor ons van 't grootste be lang waren en die men bij officieele personen zelden dusdanig zal aantreffen. Ook daarvoor brengen wijZ.Edelachtb. onzen besten dank. Ons blad zal de herinnering aan burgemeester de van der Schueren in eere houden. Naar wij vernemen zal de burge meester tot 1 September in onze gemeente blijven wonen. Verkiezing Gemeenteraad. Bij de gisteren gehouden verkiezing van drie leden van den gemeenteraad wer den bij enkele candidaatstelling herkozen de heeren A. H. van Schijndel en P. W. H. Verwiel, terwijl in de plaats van den heer Jud. Timmermans- van Turen- hout, werd gekozen de heer Bernard Timmermans-Verschure. Van harte feliciteeren wij de beide herkozen leden, hunne herkiezing bij enkele candidaatstelling is 't bewijs dat de kiezers op prijs stellen, wat zij in t I afgeloopen tijdperk wederom hebben gedaan in 't belang der gemeente, dat zij hun werkzaam streven voor de geme e n te belangen ook waardeeren. Het nieuwe lid, waarvan Waalwijk de beste verwachtingen koestelt onze geluk- wenschen bij deze verkiezing, nu hij geroepen wordt mede onze gemeente te helpen bestieren en ze met alle kracht vooruit te zetten. Wij verwachten dit met vertrouwen. Is het voor het nieuw e lid werkelijk zeer vleiend bij enkele can didaatstelling te zijn gekozen, de moei- kwam de voerman H. K. uit Kaatsheuvel vanaf de haven den Kerkpad in, terwijl de landbouwer A. P. met een kar met hooi uit de richting dei spoorlijn dezen weg in reed. liet uitwijken op dezén smallen weg kon niet ver genoeg ge schieden, zoodat .de hooikar. te water geraakte. Met behulp van eenige bereidvaardige schoenmakers werd een en ander spoedig op 't droge gehaald, zonder verdere schade. St Antoniuskerk. Het hoofdaltaar onzer devotie-kerk prijkt in nieuwen luister, nu het prachtige geschenk van een milde geefster is aan gekomen. Het zijn prachtige gouden bloemstukken, vervat in vazen van ge vlochten gouddraad. Het geheel £eeft schitterenden aanblik, het mooie vlag geheschen en ook van verscheidene lj|kheid zi:ner taafc zai hij zich niet heb- particuliore gebouwen wapperde Zaterdagavond ben ontveinzen nu hij de plaats moet de nationale driekleur. varier van hem. Maandagmorgen reeds is men gedeeltelijk W 11 hVjk O mvv -"'O 1 hun reeds na twee of drie jaar een verhoo ging van f 50 worde geschonken en de Middelburg bezorgde aan de liberalen in Zeeland één plaats meer in de Statenver gadering. Het district wordt nu in den ver volge in stee van door twee anti-revolutio nairen en ten liberaal, door twee liberalen en één anti-revolutionair vertegenwoordigd. De uitslag van de herstemming te Hulst is ons nog niet bekend. W aar-chijnlijk zul len daar drie roouisch-fcatholieken verkozen zijn. Friesland. In Leeuwarden, waar vijf liberalen aftra den, zijn er vier van herkozen en gekozen een sociaal-democraat. In Franeker zijn de vijf vrijzinnigen gekozen. In Schoterland, waar herstemming wa« tu8ech*u vier aftre dende liberalen en vier socialisten zijn de vier socialisten gekozen. De liberalen verli zen dus vijf zetels aan de socialisten. De tegenwoordige Staten wsren samen gesteld uit 30 vrijzinnigen, waaronder 3 socialisten en 20 anti-vrijzinnigen. De sammst Hing der nieuwe Staten is uu 30 vrijzinnigen, onder wie 8 socialisten, en 23 anli-vrijzinuigvn. Groningen. In Groningen traden 4 liberal*n af. Daar zijn gekozen 3 afir. liberalen en 1 socialist, lil Oude Pekela zijn herkozen 1 soc.-dem 1 anti-re?, en I lib. Gekozen werd een liberaal (tegenover een aftr. lib.) In Win schoten werden herkozen 1 lib. en 1 vrijz.- dem., terwijl in plaats van 1 aftr. anti-rev. I soc.-dem. werd gekozen. In Zuidhoin zijn gekozen 1 lib. en 1 vrijz-dera.in Hooge- zand 1 lib. en in Appingedam, waar 4 li beralen' aftraden, 2 vriiz -dera., 1 ant-rev. en 1 christ. hist. Bedum: Bij de herstemmingen zijn hier gekozen de heeren: Beishuizen (Volkspartij), Dijkhuis en Elema, beiden lib. aftr. en Timmer, lib. Vaoaturc Berste Kamer. Blijkens bij de Eerste Kamer ingekomen bericht heeft de beer van Berckel bedankt als lid van dat college. De beer van Berckel had zitting voor Gelderland, behoorde dus tot de rechterzijde en was in 1910 aan de beurt van aftreding. aan het werk gegaan. Niet al de werklieden kunnen dadelijk aan het werk gaan, want de tabak moet eerst worden ingevocht. Sorteerders en pakkers zullen meerendeels dadelijk kuBnen aanvangen. De werklieden zijn in loon vooruitgegaan. Een der grootste fabrieken zal ongeveer f9000 per jaar meer aan arbeidsloon te betalen hebben. Het personeel der S. 8. Blijkens het jaarverslag der Ma&tsch. tot Expl. van Staatsspoorwegen waren op 31 Dec. 1906 bij de Maatschappij in dienst 19.550 personen 1907. WAALWIJK, 26 Juni Burgemeestersbenoeming. Maandagmiddag bereikte ons het te legram, 't welk wij direct per bulletin verspreidden, dat bij kon. besluit met ingang van 8 Juli is benoemd tot bur gemeester van Bemmel, K. A. M. ridder de van der Schueren, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Waalwijk. Hadden reeds meermalen geruchten geloopen dat Z. Edelachtb. van stand plaats zou veranderen, thans is dit be waarheid geworden en gaat.burgemees ter ridder de van der Schueren onze gemeente verlaten, na daar 9 jaar te zijn werkzaam geweest. Wij moeten Z. Edelachtb. onze felicitaties aanbieden met deze promotie, maar van de andere zijde gewordt ons een gevoel van teleur stelling, een gevoel van spijt, nu van ons heengaat de man, die al dien tijd met zoo veel onpartijdigheid, gematigdheid en ambitie de belangen onzer gemeente heeft behartigd. Het zal onnoodig zijn hier te releveeren wat onder 't bestuur van den burgemeester tot stand kwam, daarvan is eenieder genoegzaam over tuigdnoemen we slechts: de verbou wing der gasfabriek, de uitbreiding van school en onderwijs, de uitbreiding der teekenschool, havenverbetering, bestra ting der Antonius-parochie, waterleiding, de ^vernieuwing der publieke verlichting, de aanleg der tram en nog zooveel andere groote zaken, die door en met zijn wijs be leid zijn daargesteld. En laat ons vooral niet vergeten, welk een machtigen steun, hij als eere-voorzitter der internationale innemen van zijnen vader, van hem, die een reeks van jaren een der beste leden van den raad is geweest, die de zomer en den herfst van zijn leven naast zijne fabriek, heeft gewijd aan de behartiging der belangen der gemeente op eene wijze, die bewondering van vriend en tegenstander afdwong Begaafd met een gezond verstand, helder door zicht, rijpe ondervinding, welbespraakt, was zijne altijd kiesch en parlementair gegeven, meening van groot gewicht en diende hij denjongeren dikwijls tot vraag baak. De heer Timmermans van Turen- hout ontvange daarvoor bij deze gele genheid de hulde en dank van Waalwijk, dat zeer veel aan hem verschuldigd is. Reeds heden ziet hij zeer zeker in deze verkiezing eene groote voldoening en een bewijs van dankbaarheid, moge hij nog tal van jaren getuige er van zijn, dat zijn zoon hem waardig opvolgt, dat onze gemeente in groei en bloei blijft toenemen, de gemeente, waar hij zijn creheel werkzaam leven sleet en die ïn- 1851 reeds zijn vader in haar bestuur opnam. Kamer van Arbeid. Bij Koninklijk besluit van 14 Mei j.l: No- 26, is aan den secretaris der Kamer van Arbeid voor het Schoenmakersbe drijf te Waalwijk, eene belooning ad f35 toegekend wegens verrichte werkzaam heden tot het verzamelen van inlichtingen over 1906, omtrent arbeidsaangelegen heden, als bedoeld in het Koninklijk besluit van 19 Februari 1906 (Staatsblad No. 36.) Wijl dit bedrag het gemiddelde ver te boven gaat, blijkt hieruit de waardee ring van de activiteit van genoemden secretaris. Cursus Openluchtspelen. Aan den cursus in openlucht-spelen te Utrecht te houden, waarover wij in ons nummer van 11. Zondag reeds een en ander mededeelden, zal ook deelne men de heer Joh. Treffers, leider der gymnastiek-vereeniging »de Frank4. Niinr Kevclaer. Men verzoekt ons mede te deelen. dat wielrijders die nog wenschen deel te nemen aan de bedevaart per fiets naar Kevelaer op a. s. Zaterdag, worden uit- genoodigd ter vergadering bij den heer Jos. van de Werff alhier, op Donderdag des avonds 81/» uur. Ougevul. Gisterenmiddag omstreeks een uur, een - Palion-goud voldoet uitstekend, verhoogt het aanzien van 't Godsgebouw, maar doet tevens den leverancier H. Vermeu len, Heuvelstraat Tilburg, alle eer aan. Een woord van lof aan de vurige An- tonius-vereerster moge hier tevens eene plaats vinden. Nog werden geschonken twee Sera fijnen die thans dc communiebank sieren en eenige mooie bloemtakken. De onbekende gevers verdienen den dank van alle bezoekers der St. Antonius kerk. DRUNEN. Bij enkele candidaatstelling gekozen de aftredende leden, de heeren Johannes vau Dal. en Antonius van Spijk. BESOIJEN. Bij de heden gehouden ver kiezing van twee leden van den Gemeente raad, zijn bij enkele candidaatstelling her- koten de hoeren H. Boih. J. P. v. d. Heijden. BAARDWIJK. By de heden gehouden verkiezing van twee leden van de Gemeen teraad, zijn candidaat gesteld de hearen J. Klerk*, (aftr.) J. A. v. d. Mee, B. Schrijner. (aftr. In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks 12 uur brak brand uit in het flinke pand van en bewoond door N. L. alhier. Misschien doordat het dien naoht aeer koud was en o-k mogelijk omdat we hier den laatsten tijd aan dergelijk ongeval gewoon beginnen te raken was de belangstelling dit maal niet groot, slechts weinigen uit once gemeenten waren getuigen van de«e paniek, ten minste we hoorden dat bijna geen en kel bewoner van het Hoog-einde er smor- gens iets van wist. In korten tijd wa» dit gebouw e n prooi der vlammen. Man had zeer veel mreite om de woningen vanJ. 8. W. d, J. te beschermen daar met een sterken wind de vonken met kracht op die daken terecht kwamen. Alle eer wederom aan onze flinke brandweermannen, maar weer vooral aan den tromp oerder Leiten die na tuurlijk meer nummer één aanwezig waa om nog mede Je redden wat gered kou worden. Met groote inspanning konden de kinde ren vnn N. Leiten nog uit het brandende gebouw w rden verwijderd De oorzaak it tot nu to- oubekend. De «chade wordt door de assurantie gedekt. j.l. Zondag had bij den heer Pullent alhier eene verg. plaats der Leden van de hanilboogschutterij Eendracht maakt Macht* waarin de heer Remisiua een zeer verdien stelijk trouw lid afscheid nam van zijne me deleden door zijn a.s. vertrek naar eldera. Afwisselend werd door de heeren W. v. Heesch en J. v. d. Mee in zeer goed geko zen worden hun leedwezen betuigd o jammerlijk moeten breken Tan oien 1 vriendschnpsband tn het gemis vat? den steun welke zij altijd hadden in den beèt Rami""». Do lio«r Reraisius geroerd over de beta toegesproken woorden uitte den wensch dat „Eendracht maakt Macht* steed? in den geest moge voortgaan die bij gekend h«d sinds zijn lidmaatschap en hoopte ofschoon ver van hen verwijderd steeds ,l?id te blijven van dit schoone gezelschap, dat door allen op zeer hoogen prijs werd gestold Na nog een gezellig uurtje met elkaar te hebben doorgebracht, ging de vergadenug uiteen. De uitslag der aanbesteding van het woonhuis van den heer W. y. Helvoirt alh. is ids volgt: G. d. Teulmg f 334.9- J Huiten f3329. H. v. d. Meijs f 3136, W. t Hees f3200. N. ,d Bont f 3125 G, d. Rooij f 3025. W. Schoep t 3092. J.Trqmp 3125. Janus v. Holten f3075. Wed. Aarts f2969. Grgund aan den laagsten mschnjter. NIEUWKUIK. Voor lid van den Ge- meente-Rasd, alhier zijn candidaat gesteld de heeren: P. v. d. Brand, W. Lo-ffoftn led.) en voor den opengevallen zetel -. Mostermaus. de heerenA.. Mostermans. Pr., en A. Willegers. De ontvangst der kruisbessan heeft 2oo goed als opgfchoudeD. Zoo het weder uu wat meewerkt, zal men weldra kunnen beginnen met de levering van frambozen, zwarte bessen, erwten euz. Over 't geheel genomen, is de opbreng" hier bevredigend. VLIJMEN, 25 Juni 1907. „Buiten Ver- wachting" trok 1.1. Zondag hooprol na.r Udenhout om deel te nemon aan het band- boogconcours, dat daar dien dag, gegeven werl. Het geluk is evenwel niet dienstig

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5